OpeÉpn^^ Wij brengen artikelen voor elke beurs, Voor eiken stand. Sproeten komen vroeg in 1 Nu kan het publiek zich overtuigen van de groote voordeelen welke Kofa biedt. Bij ons vindt U een groote verscheidenheid in prima kwaliteit voor zeer scherpe prijzen. Ziet een dezer dagen onze 9 groote Etalagesa waarin U de nieuwste artikelen vindt uitgestald. Uw devies moetlook nu zijn een prachtig aanzien, en de ac- «modatie is uitstekend verzorgd; in L clubtent zijn twee kleedkamers en n buffet ondergebracht, get terrein zelf was nog met m al ],esten toestand, wat we echter me- wel kunnen toeschrijven aan de j]e regens, waardoor het zeer zwaar bespelen was. r\V.B., en we mogen wel zeggen ip geheele voetbalbeweging in onze jaats, is met deze inrichting een stuk errijkt, t pe opening van dit nieuwe veld viel ijvalligerwijs prachtig samen met (t eerste treffen der twee oudste faalwijksche rivalen: R.W.B. en SC. in deze competitie, en er was ook een zeer groote belangstel- Temeer jammer is het dan ook |t'het weer, dat ons reeds bij de of- tieele opening parten speelde, even u de rust oorzaak was dat de wed- l'fijd moest woorden gestaakt. De „ceuwjacht was op dat moment zoo evjg, dat het veld niet meer overzien on worden. Toen het bestuur van R.W.B., als mede beide elftallen voor het blauwe lint hadden plaatsgenomen, nam de leer Nuijten het woord, om het be stuur namens de leden te feliciteeren met de prachtige inrichting die 't tot stand heeft gebracht. gprp noemde het een aangename laak om ter gelegenheid van de ope ning van het nieuwe terrein, en te rras bij dezen plaatselijken wedstrijd, «iele woorden te mogen spreken, 't Deed spr. genoegen dat de eerste wed strijd op dit nieuwe terrein gespeeld worden tegen een plaatselijke zelfs tegen de a.s. kampioenen, brengt naar voren, dat het be stuur reeds langen tijd genoodzaakt kas naar een nieuw terrein uit te Verschillende omstandigheden aren hiervan de oorzaak, vooral de w ligging van het oude veld, waar- loor dit bij de minste tegenwerking het weer onbespeelbaar was. De drang van de leden om een ieuw speelveld te krijgen, heeft ten- lotte den doorslag gegeven, zij voel- len dat de voetbalsport niet kan be ulend worden zonder voortdurende raining, wat op het oude veld juist ïer moeilijk was. Het bestuur heeft kunnen consta- eeren, dat de geest onder de leden eer goed is, en dat allen medewer- tn om het peil der vereeniging zoo jog mogelijk op te voeren. Spreker eindigt met de hoop uit te spreken dat op dit nieuwe veld nog al van wedstrijden in de beste har- nonie zullen worden gespeeld, en dat Ie vereeniging hier een tijdperk van iloei zal mogen meemaken. (Applaus). Het oudste bestuurslid, de heer M. van Vugt, knipte hierna het lint door, waarmede het terrein officieel ge opend was. Na de opening wil de heer Nuijten )g een woordje spreken in verband met de ontmoeting die op het nieuwe ;eld zal plaats hebben. Spr. weet dat lij plaatselijke ontmoetingen de hoof- Itn nogal eens warm loopen, waaruit dikwijls onaangenaamheden voort- vloeien, die naderhand betreurd wor- Spr. hoopt, dat deze ontmoeting in de beste harmonie zal worden ge speeld, dat de sterkste partij mag winnen, en dat de andere partij het wlies met eere zal weten te dragen. De heer M. van Vugt dankt spr. en oopt dat zijne woorden in vervul- ng zullen gaan. De heer Jac. Spijkerman, voorzitter »n W.S.C., neemt hierna 't woord. De toevallige omstandigheid, dat deze opening samenvalt met het tref ten tusschen beide Waalwijksche dubs is voor hem een dankbare ge legenheid om zijn gelukwenschen aan 1 het bestuur en de leden van R.W.B. aan te bieden. Spr. is ervan overtuigd dat iedereen met bewondering de werkzaamheden van R.W.B. zal heb ben aangezien, want het zal eenieder duidelijk zijn, dat het voor een ver eeniging in onze plaats moeilijk is 'n dergeljjk terrein in te richten. Dit is eene prestatie die met eere genoemd ®ag worden, en die respect afdwingt. spr. brengt hulde aan het ijverige be duur, speciaal aan den heer M. van l'ugt, die als Secr.-Pennm. ontzaglijk Wel voor de vereeniging doet. Spr. fe- 'iciteert R.W.B. met een dergelijke tracht en hoopt dat deze nog lang in het belang der club zal werkzaam ain, en haar tot groei en bloei zal mo- Sw brengen. Ook de andere bestuurs leden brengt spr. hulde. Vervolgens biedt hij een prachtig bloemstuk aan en hoopt dat dit zal uteewerken tot de feestelijke stem ming en tot de' goede verstandhou ding tusschen de beide oudste Waal wijksche clubs. (Applaus). he heer M. van Vugt dankt en hoopt dat de goede verstandhouding 'usschen R.W.B. en W.S.C., zooals dje op het oogenblik bestaat, besten digd zal mogen blijven. he heer Spijkerman richt zich ver- eigens tot de spelers van beide elf tallen en geeft hun den raad fair te genover elkander te staan en zichzelf °°k in het heetst van den strijd te lveten meester te blijven. he plechtige opening was hiermee geëindigd en de wedstrijd nam een a»uvang. (Zie hiervoor onder; Sport) Gouden fubileum. Morgen, Donderdag 5 Maart, her denkt de Eerw. Zuster Intgo in hei St. Theresia eesticht alhier, den dag dat zij voor 50 jaren hare H. professie deed. Wij hebben dit feit reeds eerder gemeld, maar wij witlen hierop bij zonder terugkomen, omdat Zuster lntgo van deze 50 jaren er 38 jaren in 't St. Theresia-gesucht alhier door- bracht en al deze jaren hare krachten besteedde uitsluitend aan de verpleging en verzorging der oude mannen en 'rouwen van het gasthuis. Het wil wat zeggen een geheele leven bijna beschikbaar stellen in den dienst der liefdadigheid, door de ver zorging van ouden van dagen en hulpbehoevendendag en nacht ter uefde Q ids klaar te staan om liefdevol en troostvol te helpen en te verzorgen. Welk een schat van verdiensten heef de eerw jubilaresse zich niet vergaard al deze jiren, maar welk een dank baarheid zijn de velen die in 't gasthuis 'erpleegd worden, is Waalwijk haar niet verschuldigd voor dit grootsche liefdewerk, voor deze moeiltjke taak net zooveel liefde en opoffering 'ervuld. Het is ons daarom een voorrecht Zuster Inigo van harte te feliciteeren ■net haar gouden jubileum en de hoop uit te spieken dat zij nog vele jaren met dezeltde opgewektheid haar Gode welgevallig wetk zal mogen vervullen, tot heil van de veten die aan hare zorgen zijn toevertrouwd. Moge de belangstelling en blijken van waardeering evenredig zijn aan 't geen zij voor Waalwijk ten deze deed. Zooals gemeld wordt dit jubileum met dat van de Eerw. MoederOverste a Paschen feestelijk herdacht, zulks met het oog op den H. Vastentijd. Expositie. Blijkens vorenstaande advertentie neeft de Kunsthandel „Unique" uit Tilburg in de foyer van Musts Sacrum, ieze week eene tentoonstelling geor ganiseerd van voorwerpen van Oos ersche kunst, van Perzische kunst voorwerpen, tapijten, kleedjes, doeken enz. Het geheel Is keurig gearrangeerd, oevat een schat van interessante en mooie artikelen, zoodat een bezoek overwaard genoemd mag worden. Aanbesteding. Ondpr architectuur van den heer I A. Prins te Kaatsheuvel werd alhier ianbesteed het bouwen van een woon- nais voor rekening van den heer O >an Assen alhier. De uitslag was als volgt Gebr. du Pont, Qeertruidenberg f7850 -4. Boot. Waalwijk f 64 0 C. Michael, V'ijh Capelle f6036 Kramer, Waspik f 5947 i-l. Maas, Waalwijk f5773 C Mutsaers, Loonopzand f 5650 W. Nieuwenhuljzen, Sprang f5555 C B. Timmermans Sprang f5493 4. J den Teuling. Waalwijk f5412 Roovers, Waspik f 5380 4. H. Willemse, Sprang f 5237 G'br v. d. Ven, Kaatsheuvel f5''9 M. Vermeeren, Loonopzand 15075 Het werk is gegund aan den laag den insch'Ijver. Rijkspostspaarbank. Aan het pos'kantoor Waalwijk en te daaronder ressorteerende hulppost «antoren wjrd gedurende de maard Februari 1931: I eeDed f 54778 95; Terugbetaald f 34752 99. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 14277. Gemeente poli'ie V/aalwijk. Door den proc -generaal bij het gerechtshof te 'sGravenhage wordt iewaa'schuwd tegen de praktijken van 2 te Etsenroth in Duitsch—Linburg voonachtige kooplieden die onder den naam „Westdeutsches Exporthaus". in talrijke buitenlandsche, zoomede in Nederland verschijnende bladen, een z.g. prijsraadsel adverteerden, aan welke eenvoudige oplossing, mits na geldzending voor het bekomen van eenig nader aangeduid voorwerp, het verkrijgen van een premie werd in uitzicht gesteld. R K. Statenkteskrlng Tilburg. In een Zaterdag te Tilburg gehouden vergadering van het Hoofdbestuur der R.K. Statenkieskring organisatie „Til burg" zijn, naar gemeld wordt, lang durige besprekingen gevoerd over de 'aststelling van de volgorde der per sonen oo den olficleele candidatenlijst 'onr de Provinciale Statenverkiezingen Tenslotte leidden verschillende over wegingen er toe, in tegenstelling met de historische gewoonte, om de eerste zeven zetels In rangschikking te doen afhangen van het stemmental dat met 15 tegen 8 stemmen be sloten werd. de lijst aldus vast te stellen; 1. Mr. C A M. v d. Mortel (altr.) Tilburg, 2. A. Th van Rijen, (aftr.) Tilburg. 3. H. A J. Mannaerts (aftr.) Tilburg. 4 L. C. A. M Jmssens (altr) Tilburg 5 H van Susante (aftr Box'el, 6 M J. Willeken» (af r Hilvarenbefk 7 W. Verstfj en (aftr Udenhout. 8 P J van Haaren, Tilburg 9. C. Roestenberg Kaatsheuvel, 10 J. C. H. Vekemans, Go'rle, 11. J. de Kort, Olsterwljk. 12. A Franssen. T'lburg, 13. F. R. Reijne, Tilburg, 14 L.J.van der Horst, Kaatsheuvel, 15. A. Donders, Tilburg. het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten De brug bij Keizersveer. Zaterdag is men voor het terrein van de machinefabriek der firma Penn en Bauduin te Dordrecht be gonnen met het heffen van de tweede brug bestemd voor de overbrugging bij Keizersveer. Dank zij gunstig getij kon de brug bij deze eerste heffing reeds 1.70 M. omhoog gebracht wor den. Het heffen zal in de eerstvolgen de dagen voortgezet worden tot de on derbouw van de brug op ongeveer 9.20 M. boven het water ligt. Het ligt in de bedoeling bij goede weersom standigheden Zaterdag 7 Maart om streeks 12 uur van de fabriek te ver trekken, om dan Zondagmorgen tus schen 7 en 8 uur over de draaibrug van de Moerdijksche brug te komen, terwijl gerekend wordt Maandag 9 Maart 's morgens bij hoog water de brug op den peiler bij Keizersveer te plaatsen. VERKEER IN NOORD-BRABANT. De B.B.N., Bond van Bedrijfsauto houders in Nederland heeft zich tot het Dagelijksch Bestuur der gemeente Zevenbergen (N.Br.) gewend om op 't volgende te wijzen: Bij de aansluiting van den weg naar het station aan dien van Zevenbergen naar Breda is een plantsoentje gele gen, dat zeer hinderlijk is voor het verkeer. Bij het afrijden van het sta tion en het inslaan van de richting Breda is het plantsoentje dikwijls oor zaak, dat op het trottoir of wel op het fietspad langs den weg Zevenbergen- Breda gereden wordt, waardoor onge lukken gebeuren. Verzocht wordt dit plantsoentje op te ruimen óf de vorm ervan zóó te wij zigen, dat het verkeer er geen hinder meer van ondervindt. gadering gehouden wordt. Vele arbei ders zijn reeds 4 weken uitgetrokken en wachten met belangstelling. Want, M. de Red. al is nu 2 maal een uitkeering gedaan van 4 en 5 gld. per gezin door het Armbestuur, daar kun nen ze juist de huur van de laatste 4 weken mede betalen en blijft er niets over voor hun onderhoud. Laten de Raadsleden van Sprang- Capelle, die iets voelen voor den nood der arbeiders, samenwerken om het verzoek behandeld te krijgen, waar voor vele arbeiders hun zeer dankbaar zullen zijn. EEN UITGETROKKEN WERKLOOZE. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Red. Sprang-Capelle, 2 Maart 1931. Mijnheer de Redacteur. Gaarne had ik van u een klein plaatsje in uw veel gelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Van verschillende gemeenten in den omtrek hoort en leest men dat er veel gedaan wordt voor de arbeiders die werkloos geworden zijn zonder hun schuld. Alzoo niet in Sprang-Capelle. De Christelijke Besturenbond heeft reeds op 3 Febr. 1.1. een verzoek ge richt aan den Raad dezer gemeente, om een steunregeling voor de werk- looze arbeiders in het leven te roepen (welk verzoek in uw blad van Woens dag 11 Februari is afgedrukt). B. en W. schijnen daar niet veel voor te voelen, want tot heden toe hebben de Raadsleden er nog geen gelegenheid voor gehad om hun meening daarover te zeggen, omreden er geen raadsver- GEMENGD NIEUWS. Chauffeur te water geraakt en verdronken. Zaterdag omstreeks half 12 is de 21-jarige chauffeur L. J. van Dijk bij het manoeuvreeren met een truck met aanhangwagen te water geraakt in de haven te 's-Bosch en jammerlijk verdronken. De jongen had nog kans gezien om uit de truck te komen, doch waarschijnlijk is hij door de koude bevangen. Dr. van Erp, die spoedig ter plaatse was, paste kunst matige ademhaling toe, doch niets mocht meer baten. Twee personen, die juist in de omgeving waren, heb ben nog getracht den drenkeling te redden, doch slaagden hierin niet. Tenslotte werd het lijk door de po litie opgedregd.. Huis verdwijnt in 20 M. diepe grot. Te Napels is heden een eigenaardig ongeluk gebeurd. Een huis van twee verdiepingen, dat boven een 20 M. diepe grot was gebouwd, verdween, doordat de zolde ring van de grot bezweek, met alle be woners in de diepte. Hoeveel slacht offers het ongeluk heeft geëischt, staat nog niet definitief vast. Tot dusver zijn drie zwaar gewonden gt borgen. In kokend water gevallen. Te Kessel (L.) viel het 5-jarig doch tertje van den smid M. in een ketel met kokend water. Het is gisteren aan de bekomen verwondingen over leden. Ontrouw kantoorbediende aange houden. De politie te Hoogeveen heeft een kantoorbediende van de Eerste Drent- sche Stoomtrammaatschappij aange houden, verdacht van verduistering van ongeveer 15.000, ten nadeele van die maatschappij. Kanaalwerker uit Weert gedood. Zondagnacht heeft zich even over de Belgische grens te Loozen bij Weert een drama afgespeeld, dat aan een oppassend arbeider uit Weert het leven heeft gekost. Toen n.l. een aantal arbeiders van de firma van den Berg aldaar, die ter plaatse herstellingswerkzaamheden verrichten aan de Zuid-Willemsvaart na hun dagtaak enkele café's bezoch ten, kregen eenige van hen ruzie, die spoedig in een vechtpartij ontaardde, waarmee al spoedig enkele schippers en andere Belgische cafébezoekers zich gingen bemoeien. Tijdens de vechtpartij liep de ongeveer 24-jarige J. Smeets uit Weert-Laar, die met z'n broer aanwezig was, zoodanige ver wondingen op, dat hij hevig bloedend in een woonschuit werd overgebracht, waar hij des nachts omstreeks 3 uur aan zijn verwondingen is overleden. Hedenmorgen stelde de Belgische po litie een uitgebreid onderzoek in, waarvoor ook de brigade-comman dant van Weert aan de grens aanwe zig was. Enkele verdachten zijn in voorloopig arrest gesteld. Daar het drama zich in de duisternis heeft af gespeeld, wist niemand te zeggen wat er precies gebeurd was. Er zouden en kele schoten zijn gelost, doch ook daaromtrent weet men nog niet met zekerheid wie deze heeft afgevuurd. Hedenmiddag was het parket uit Bree ter plaatse, dat de sectie op het lijk verrichtte. Een Ned, schip vergaan. Twaalf zestien man verdronken. Uit Roseheary aan de Schoische Kust wordt getnetd, dat de kustwacht aldaar Zondag tijdens een hevtgen siorm een schip heeft waargenomen, dat met de kiel naar boven dreef. Naar de beambten verklaren, konden zij op den voorsteven den naanl „IJmuiden" onderscheiden. Men vreest, dat de geheele beman» ning, die uit twaa f zestien koppen moet hebben bestaan, den dood in de gul ven hebben gevonden. Reeds zijn de lijken van twee zeelieden aan land gespoed, evenais een sloep en een volgboot. Een der dooden had nog slechts zijn sokken aan. Toen de kustwacht het schip waar nam, dreef net omstreeks 200 M. uit de kust. Het was echter onmogelijk de ooot te naderen, daar de zee buiten gewoon ruw was. Aangenomen wordt, dat het gekapseisde schip reeds op mijlen afstand van de kust dour de oemanning ts verlaten en daarna naar de Schoische kust is gedreven. Rosthaer y. een klein visschers— plaatsje met omstreeks 1500 inwoners, ligt in bet voorgebergte Ktnnatrd Head in het Schotsche graafschap Aberdeen. Vlak in de nabijheid ligt Fraserburgh, een 10.000 zielen tellend belangrijk centrum der hartngvisscnerlj. lntusscben is de boot op de rotsen van Kinnaird Head geworpen. Het itormt echter nog altijd tn hevige mate, oodat men het schip tot dusver nog niet heelt kunnen naderen. Nieuw sabotage proces te Moskou. Gisteren is te Moskou het proces begonnen tegen de leden van de cen- rale commissie der Mensjewiki. De behandeling werd door 2000 fabrieka rbeiders, benevens door talrijke ver- egenwoordigers van de Russische en de buitenlandscha pers bijgewoond. I» was

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 3