m HEI 2ÜI9EK f, m rot m H. Kolsteren-Lagarde Electro-, Radio- eo Technisch Insialialie-Bnrean Voor He Ontbijttafel: H. Kolsteren-Lagarde, spos WS RIJ Probeert allen eens Firma BORSTROK-STOOP H. de Bont-v. Huiten derde blad. II Koaal nieuws. ff aai III Saterdag 7 Maart 1931. 54e Jrg. 1 Waalwijk, 6 Maart 1931. Le van nederlandsche aOENF abrikanten. L ,eratie van Nederlandsche Likanten hield op 4 Maart flburg een algemeene leden- Lo die door alle vooraan- schoenfabrikanten werd he- ftoerige mededeelingen wer- over de plannen der on tstelde Commissie voor aiming in de Schoenindu-j Fff.S.), welke plannen met I «stemming werden begroet. J m\ algemeene stemmen werd jeen krachtig fonds te vor- Lit de actie der C.W.S. voor lugjijk deel zou kunnen wor- jancierd, zoodat mag worden «en, dat, indien alle belang- L bij deze werkverruiming lcrachtigen steun verleenen, .«de actie der C.W.S. geraamde 'Iran f 100.000 bijeen zal kun- liiicn gebracht. "Tjjrbdders-organisaties wordt adelii over financieele mede- jit terrein en ook aan an- ;esloten, fabrikanten zal en fcjdeze worden gevraagd, tjjjji, 't Geldt hier geen fede- Ijj'jng, maar een belang van de [schoenindustrie, los van elke L schoenindustrie wordt glo- I inillioen aan loon betaald, pijn. 7 millioen door federa- In verhouding dragen deze lis dat de niet-aangeslotenen cato van de overblijvende 3 len loon bijdragen, hier een zaak is die elk jrikant, groot en klein, de Moenindüstrie raakt, daar [ieder schoenfabrikant, geen IjÈZonderd, bijdragen en mee- Dat is voor hem een eerezaak. |men komen waar men zijn ®t zeker is 't dat sinds de ring van 4 Maart te Tilburg 'n reclame voor 't Neder- fabrikaat verzekerd is. zal later een beroep ge- rorden op belanghebbende of ante' industrieën. Ijaarbeursavond. [aarbeursavond, Donderdag in ■rwiel gehouden door de R. K. Stantaereeniging, heeft een :c Wangstelling getrokken, lden voor zoo'n onderwerp en ireher veel drukker bezoek ||r de aanwezigen merkten wij jethouders Eibers en Smolders, tea Mortier en van Nunen, eyeüjkwaarn. voorzitter en retaris der Kamer van Koop- bestuur van Waalwijks het bestuur der Waalw. Win ter,; Drs. de Vries, directeur ,S.; Ir. v. d. Waerden, dir. kakschool en verder vele be- middenstanders. (enkomst werd geopend door ptter der R.K. Middenstands- iag, die de aanwezigen, in het de vertegenwoordigers van ende corporaties en de beide ithe heeren Graadt van Roggen E Wijngaarden, een hartelijk ia toeriep. Spr. dankte beide voor hunne bereidwilligheid ireen lezing te komen houden s op het belang dat deze vooral Langstraat, die den laatsten tr omstandigheden niet op de ras vertegenwoordigd, kon heb- svelesl ie SM i Tttlt reus zijn voordracht aan te vees de heer Graadt van Rog- de aangename herinneringen nog aan Waalwijk heeft. Toen de Jaarbeurs werd opgericht het immers de Waalwijksche fabrikanten die het eerst hunne betoonden, en toen de lenbeurs naar Amsterdam werd plaatst waren zij het weer die tlangst hebben tegengehouden, hoopt dat zij de eersten zullen naar Utrecht terug te keeren. neer Graadt v. Roggen ving dan iordracht aan met er op te wij- at het Jaarbeurswezen in Euro- in de laatste tien a twaalf ja- Usdanig als een algemeen ver- iel ontwikkeld heeft, dat het in Berne zakenleven 'n vaste plaats i|ingenomen. Als verschijnsel was l'lpziger Messe vóór den oorlog de g, doch na den oorlog heeft het jurswezen in korte spanne tijds peineen, internationaal en uni- j/karakter gekregen. Het perma- ;v:arakfer van de Nederlandsche thans den zakenman wam,» ^rekenschap te geven -r f dat, ieder voor zich, 'j Oen nieuwen factor in het han- ls'keer ian hebben. Sprekers e' ,let> aan de hand van de erva- 'n f!gen l&nd en in het buiten- f hor gebied van het Jaarbeurs- opgedaan, aan te toonen op wijze de zakenman van bet in- laar der Jaarbeurs het meest voordeelig gebruik kan Graadt van Roggen gaf een van de historische ontwik- vaa het Jaarbeurswezen. De zooals wij die thans zijn een schepping van den htd. Zij stammen rechtstreeks de Leipziger Messe-van-vóór ®8- Zij onderscheiden zich van -oorlogsche Leipziger Messe, onze prima Studenten-haver Stemgember Sucade Rozijnen Amandelen Tutti-frutti Pruimen Abrikozen Appelen enz. Aanbevelend, Waalwijk. KORFF'S FOSCO JOZO-ZOUT. doordat zij nagenoeg alle takken van industrie omvatten (terwijl het bij de oude Leipziger Messe slechts om een beperkt aantal bedrijfsgroepen ging; de z.g. „Messe-fahige" artikelen) en zij onderscheiden zich voorts van de Leip ziger Messe van vóór den oorlog, door dat de moderne Jaarbeurzen de deel nemers groepsgewijze en zooveel mo gelijk in één gebouwencomplex of één Jaarbeursterrein samenbrengen, ter wijl te Leipzig de deelnemers der ver schillende branches over een aantal gebouwen verspreid, willekeurig door elkander stonden. De burgemeester van Lyon, Eduard Herriot later mi nister heeft, toen hij in den aan vang van den oorlog tegenover de „economische vesting" Leipzig een economisch bolwerk van Entente-zijde wilde stellen, in zijne schepping de ,Foire de Lyon" de groepsgewijze in deeling, de concentratie in één gebou wen-centrum en de openstelling voor alle industrie-groepen doorgevoerd en daarmede de moderne Jaarbeurs ge schapen, naar wier voorbeeld de an dere jaarbeurzen in Europa zich heb ben georganiseerd. De eerste moderne jaarbeurs, welke na Lyon in het leven geroepen werd, was de Nederlandsche Jaarbeurs te Utrecht. In een in groote lijnen gehouden overzicht, gaf de heer Graadt van Rog gen een beschrijving van de ontwik keling der oude jaarmarkten, waar de goederen zelf in groote quantiteiten ter markt gebracht en verhandeld wer den, tot jaarbeurzen, waar de goede ren slechts op monster worden ver kocht. De jaarmarkten zijn in den loop der vorige eeuw alle als internationa le markten verdwenen, behalve de Leipziger Messe, die 't langs 't jaar markt-karakter kon handhaven in verband met hare geographische lig ging, als meest vooruitgeschoven eco nomische uitval- en invalpoort naar het Oosten. In West-Europa echter zijn alle, in de Middeleeuwen zeer beroem de jaarmarkten de een vroeger, de ander later teloor gegaan, of terug gezonken tot de beteekenis van gewes telijke, regionale markten of ontaard in kermissen. Nadat de heer Graadt van Roggen eenige lantaarnplaatjes had laten zien, betrekking hebbende op de oude jaar markten en de buitenlandsche jaar beurzen, werd een korte pauze gehou den. Hierna begon spreker het tweede gedeelte van zijn voordracht dat hoofd zakelijk aan de Utrechtsche Jaarbeurs gewijd was. Hij wees er op, dat na een strijd in industrieele kringen over de vraag of de Nederlandsche Jaarbeurs na den oorlog al dan niet een inter nationaal karakter moest dragen, de Jaarbeurs te Utrecht in 1921 openge steld geworden is voor buitenlandsche deelneming, een maatregel, die de Ne derlandsche Industrie tot geen enkele gegronde klacht aanleiding heeft ge geven. Spreker wees er op hoe door de medewerking van de industrie en handel een Eerste Jaarbeursgebouw opgericht werd, dat thans met een nieuwen vleugel is uitgebreid, welk nieuw Jaarbeursgebouw bij de a.s. Voorjaarsbeurs in gebruik zal worden genomen. Het Nederlandsche Jaar beursinstituut heeft zeer moeilijke ja ren doorgemaakt tijdens de economi sche inzinking; het heeft zich niet al leen in stormachtge tijden weten staande te houden, maar in de laatste jaren heeft het zich krachtig ontwik keld, inwendig geconsolideerd, door de groepsvorming in 't zakenleven verankex-d en de voorbereiding der aanstaande Voorjaarsbeurs heeft een dusdanige verrassenden opbloei te aan schouwen gegeven, dat niettegenstaan de door den bouw van het tweede Jaarbeursgebouw de oppervlakte ex positie-ruimte verdubbeld is en niet tegenstaande het geheele Vredenburg- plein voor jaarbeursdoeleinden in ge bruik genomen is, het aantal afgewe zen deelneixxers buitengewoon groot is. Ten slotte vestigt spreker er de aan dacht op, dat het juiste gebruik van het Jaarbeursinstituut door den be zoeker geleerd moet worden. Men is door de tentoonstellingen gewoon alle exposities één voor één af te loopen, maar dat is niet de manier om een jaarbeurs te bezoeken, 'n Zakenman, die het meeste profijt van zijn jaai'- beursbezoek wil trekken, moet zich op dit bezoek voorbereiden. En wel als volgt: hij beginne met zoo spoedig mogelijk een toegangsbewijs met bon voor spoorwegreductie aan te vragen, opdat hij profiteeren kan van de goed- koopere reisgelegenheid welke de Ne derlandsche Spoorwegen den Jaar beursbezoeker bieden; tegelijk schaffe hij zich een catalogus aan. Heeft de zakenman den catalogus ontvangen, dan kan hij dien, thuis zijnde, op zijn gemak bestudeeren. Hij ziet dan, wel ke firma's hij ter beurze zal aantref fen en met welke artikelen zij uitko men. Vervolgens ga hij, nog thuis zijnde, na, wat hij in de naaste toe komst zoo ongeveer noodig heeft, dit om te voorkomen, dat, wanneer men onvoorbereid op de Jaarbeurs komt, men onder suggestie te veel inkoopt. De zakenman make aldus, aan de hand van den catalogus en goed voor oogen houdend wat hij noodig heeft en even tueel gebruiken kan, een soort van plan de campagne en daarmede gewa pend gaat hij naar de Jaarbeurs en onmiddellijk naar de branche, waar bij hij geïnteresseerd is. Goed voorbe reid ter Jarbeurs komen is een eerste vereischte voor succesvol zakendrij- ven. Een bezoek aan de Jaarbeurs is voor den zakenman geen uitgangetje, geen vermakelijkheid (zooals het be zoek aan een tentoonstelling), maar het is een van de meest ernstige en ge wichtigste onderdeelen van iemands inkoopsysteem; het is voor den zaken man een commercieele retraite, waar bij hij geheel en al zijn gedachten kan en moet concentreeren op den inkoop en de groote belangen, die voor den man van zaken er bij betrokken zijn, zijn waard, dat ze ernstig woi'den ge diend en behartigd". De voordracht werd gevolgd door het vertoonen van de film der Neder landsche Jaarbeurs, betrekking heb bende op de propaganda en gestie van de Nederlandsche Jaarbeurs. De heer Chr. van Liempt bracht hierna den spreker dank. Spr. achtte het applaus het beste bewijs voor de voldoening der aanwezigen. Spr. wees nog op het groote belang van een goed georganiseerden inkoop voor de mid denstander en hiervoor achtte hij de Jaarbeurs de juiste plaats. Spr. ein digde met de hoop uit te spreken dat deze avond zijn nut zou afwerpen. RK. Kiesvereenlglng. Gisteren vergaderde te 's Bosch het bestuur van de R.K.H. De Statenkies- kring Heusden was vertegenwoordigd door haar afgevaardigde J. v. d Geld en haar voorzitter J. Siemer. Besloten werd tot verbinding van de lijsten van de Kieskringen Heusden en Den Bosch. Gouden Bruiloften. |.l. Zaterdag hielden de bewoners der 2e St. Chrispijnstraat een bijeen komst ter bespreking van de Gouden Bruiloften der echtparen v, d. Aa— Boelen en Massuger Spoor. De opkomst w s schitterend. Er werd uit de vergadering een comité benoemd dat de feesteiqkheden zal organiseeren. Hierin namen zitting P. Brunschot, P. Brokken, A. v. Gorcum G v. Oostrum. M Kleijngeld, J. Hornes en de dames M. Klijberg en j. de Leeuw. Het veer aan „Kop van het Land" in werk gesteld. Woensdag is het nieuwe, door de gemeente Dordrecht te exploiteeren veer bij „Kop van het Land", in het bijzijn van talrijke autoriteiten geopend. Hierdoor is een nieuwe verbinding Noord—Zuid ontstaan, die vooral wanneer de verkeerswegen naar het veer gemoderniseerd worden voor de Biesbosch en het Land van Heusden en Altena van zeer groote beteekenis zal zijn. Een zeer groot aantal autoriteiten, die van de opening getuigen wilden zijn, was te Dordrecht samen gekomen, vanwaar het per auto naar het veer vertrok. De overtocht geschiedde per hulppont, daar de nieuwe nog op stapel ligt. Aan den Brabantschen wal werden door verschillende officieele personen redevoeringen gehouden. Het gezelschap, dat uit 120 personen bestond, maakte hierna een tocht naar Werkendam, waar het door den Bur. OOSTERHOUT Tel. 85. WAALWIJK Tel. 104. Vanaf heden is ons filiaal in de Stationsstraat 23, wat door ziekte gedeeltelijk gesloten is geweest, weer geopend. Wij bevelen ons ten zeerste aan voor alle reparaties van diverse Radio-toestellen, kracht-, licht- en zwakstroominstallaties, zoowel ais nlenw levering van de merken „Erres", .Stokvis", .Philips", „Die Haghe" en .Havenus" Den Haag, ons eigengebouwd wissel- of gelijkstroom-toestel plus ieder gewenscht fabrikaat. Reparaties zoowel als nieuw aanleggen worden vakkundig uitgevoerd. Aanbevelend, Firma BORSTROK-STOOP. Tevens EEN LEERLING GEVRAAGD. Zich aan te melden tot acht uur hedenavond. f Notaris /ansen. f Hedenmorgen ten: 10 uur had in de parochiekerk van St. Jan de plechtige uitvaart en begrafenis plaats van wijlen Notaris Jansen. Een zeer groote schare familieleden, 'al van vrienden en bekenden uit Waalwijk en Tilburg en verschillende collega's volgden de lijkbaar, die vooraf gegaan werd door de R K. Waalwijk- rche Gymnastiekvereniging (waarvan de overledene beschermheer was) met omfloers vaandel. De plechtige H. Mis werd opgedra gen door den ZeerEerw. heer pastoor N van Riet, met assistentie derEerw. heeren Beekmans en Klaassen. Het Zangkoor zong op zeer ver dienstelijke wijze de lijkmis van Reniers. De zeer velen die deelneming be toonden, gingen van 't kerkhof huis waarts met de herinnering aan een -ympathiek raadsman, een joviaal erx goed burger, wiens gemis een groot veilles voor plaats en samenleving beteekent. Opening „Kofa" magazijn. Tal van genoodigden kwamen j.I. Woensdagmiddag ter receptie bij gelegenheid der opening van't nieuwe „Kofa"—magazijn aan de Markt alhier om de directie te complimenteeren met deze grootsche en mooie inrichting, zoowel inals uitwending. Een 100—tal bloemstukken getuigde van veler belangstelling. Nadat het bedrijf door den Z.Eerw. heer pastoor was ingezegend, gingen Je vele autoriteiten en belangstellenden een kijkje in het drie verdiepingen hooge gebouw nemen, deskundig voor gelicht door den heer Sanders, direc teur, oi door den heer Scholten, chef van 't bedrfif te Waalwijk. Wfj hebben in een vorig nummer dit nieuwe grootsteedsch gebouw uit voerig beschrevenrest ons er bij te voegen dat de prachtvolle etalages in de talrijke vitrines, de groote voorraad en keur van artikelen, kortom de opzet en arrangement van 't geheel dien overeenkomstig zijn en in elk opzicht een uitstekende indruk maken. Ten vier uur werd de zaak voor 't publiek geopend, en toen was de toeloop en belangstelling enorm, den geheeien dag door, vooral toen de schitterende etalageverlichting des avonds werd ontstoken. Het verwerkte op en om de Markt een ongekende drukte, zoodat de politie soms regelend moest optreden. Ned. Herv. Kerk Waalwijk. Zesde lezing Woensdag 11 Maart 1931 des avonds ten 8 uur precies. Spreker de WelEerw. heer Ds. D. A. v. d. Bosch, predikant der Ned, Herv. Gemeente te 's Gravenhage. Onderwerp: „De Engelen". gemeester ontvangen werd. Per stoomboot werd hierna de terug tocht naar Dordrecht aanvaard. Feestweek te Den Bosch. Bij gelegenheid van de officieele opening van de nieuwe veemarkthallen te Den Bosch op 20 Mei a.s. zal van 16 tot 25 Mei een feestweek worden gehouden, met een groot nationaal Concours Hippique op Zondag 17 Mei, vee en andere tentoonstellingen, en op 25 en 31 Mei Zang- en Muziek, feesten. Brabantsche Industrledagen. Dinsdag had in het gebouw van het Provinciaal bestuur te 's Hertogenbosch een vergadering plaats van het Comité voor de organisatie van een aantal Brabantsche Industriedagen. Het initiatief tot het houden dezer Brabantsche Industriedagen is uitge gaan van de Bossche en Bredasche diocesane werkgeversverenigingen, waarbij samenwerking ls gezocht met het Verbond van Nederlandsche werk gevers, de Christelijke werkgeversver. eeniging, de Nederlandsche maat. schappij voor Nijverheid en Handel en de vereeniging Nederlandsch Fa brikaat. Tot bovenbedoelde vergadering waren vertegenwoordigers dier werk geversvereenigingen, evenals der ge meentebesturen van 's-Hertogenbosch, Eindhoven, Helmond, Tilburg, Breda en Bergen op Zoom en van de vijf Brabantsche Kamers van Koophandel uitgenoodigd. De heer Mr. Dr. A. B. G M. van Ryckevorsel. Commissaris der Koningin in de Provincie Noord-Brabant, gaf door zijn tegenwoordigheid ter verga dering blijk van zijn belangstelling. De organisatie dezer dagen is gedacht ongeveer in denzelfden geest als die derlndustriedagen, welke in den vorigen herfst door het comi'é tot behartiging der belangen der Limburgsche industrie werden georganiseerd. De vergadering was van meening, dat het houden van Brabantsche In dustriedagen als hier bedoeld, moet worden beschouwd als een eerste stap op den weg tot het meer bekend maken van de Brabantsche Industrie. Bovendien, dat bij de dit jaar en eventueel later te houden industrie dagen aan de genoodigden al datgene moet worden getoond, wat de Provincie Noord Brabant te bieden beefthet Brabantsche natuurschoon met zijn bosschen, heiden en vennen, de gunstige gelegenheid voor vestiging van nieuwe industrieën, het sociale en cullureele werk, de aantrekkelijke woongelegenheid, de goede onderwijs inrichtingen, de moderne verkeers wegen, de attractie voor het vreem delingenverkeer, enz. Het ligt in de bedoeling van het Kaas Chaletkaas a 6 en 12 portionen Gruyère Kaas Va ponds pakken Pindakaas Ontbijtgember Prima Honing jam Appelstroop Huishoudstroop Ontbijtkoek Limburgsche koek Chocolade Hagelslag Anijs Hagelslag Kwatta vlokken Fondant Korrels Gestampte Muisjes Aanbevelend, Grootestraat 201 Waalwijk. uitvoerend comité om de industrie dagen, welke in den loop van de maand September 1931 zullen worden gehou den, op dusdanige wijze te organiseeren dat de genoodigden zonder de bijzon dere vermoeienissen, welke veelvuldige fabrieksbezoeken in een kort tijdsbestek steeds medebrengen, de gelegenheid krijgen, om een goed beeld van de provincie Noord Brabant te verkrijgen. Een propaganda geschrift zal worden uitgegeven. Bata wil schoenfabrieken overnemen. Bata, de Tsjechoslowaksche schoen, fabrikant, voert onderhandelingen met de Manrische Bank over het overnemen van de fcusi Schuhfabrlken A G en de firma Karl Budischovsky und Sötine A. Gwier aandeeien zich in haar geheel in het bezit van de Mfihrische Bank bevinden. Beide ondernemingen behooren tot de grootste schoenfabrieken vanTsje- choslowakije en zouden vermoedelijk weldra, wegens de concurrentie van Bata, haar productie moeien staken. Bata zou van plan zijn, voor het geval de onderhandelingen haar beslag te krijgen, zijn firma te veranderen in een vennootschap op aandeeien met een kapitaal van 100 millioen Tsje chische kronen. Dit kapitaal zou door de firma Bata zelt, zonder medewerking van banken, worden ter beschikking gesteld. Bata tieeft 25 millioen kronen geboden voor de firma Budischowsky, 27 8 millioen kronen voor de Busi A.G. en 17 2 millioen voor de voorraden der beide ondernemingen, in het geheel dus 70 millioen kronen. De Busi Schuhfabrl ken A.G. te Biüa is in 1917 opgericht, in 1920 werd het aandeelenkapitaal verhoogd tot 10 millioen Tsj. kronen. De vennootschap bezit zes fabrieken, die samen 10 000 paajr schoenen per dag kunnen produceeren en voorts in Tsjechoslowakije 170 eigen filialen. De Karl Budischowsky und Sötine A. G. is een onderneming, die reeds in de 18de eeuw werd opgericht. In 1920 werd ze veranderd in een ven nootschap op aandeeien met een k3pi. taal \an 10,8 millioen. Beide firma's hebben sinds 1922 geen dividend uitgekeerd. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor de 43625 BETERE HEERENKLEEDING. DRUNEN. Op 10 Maart zal door de varkensverzekering gehouden wor den gehouden in de zaai der Jongens congregatie. Op Zondag 15 Maart zal de af- deeiing van het Wit Gele Kruis haar jaarvergadering houden iri de groote zaal alwaar verslag zal worden uitge bracht. De Paarden verzekering onder- afdeeling van den N. C B. houdt op Dinsdag a.s. om 7 uur haar jaarver gadering. DRUNEN. Z. D. H. Mgr. Diepen, zal het H. Vormsel toedienen alhier 17 Maart ten -11,30 voor Drunen en Nieuwkuijk. 's-BOSCH, BIJ de luidklok voor den toren der Nieuwe Veemarkt, aan geboden door de firma Giilett en John Bon te Croydon, heeft de firma Eijsbouis te Asten, als geschenk toe gevoegd de klokkenstoel benoodigd voor de luidklok. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). Donderdagavond trad in de Ned. Herv. Kerk alhier voor het Comiié Winterlezingen op Ds. van Arkel uit Utrecht, met als onderwerpBileam Spr. iaat zingen Ps. 252 en gaat voor in gebed, waarna de Eerw. spre ker zijn rede begint met een inleiding over de gemeente die in Pérgamusis. Toen daar de eerste christenen bijeen kwamen om te luisteren naar Johannes, die hen een brief voorleest, een brief van Christus. Dit zegt hij die het tweesnijdend scherpzwaard heeft„Ik weet uwe werken en waar gij woont, namelijk daar de troon des satans is; en gij houdt mijnen naam, en hebt mijn geloof niet verloochend, ook in die dagen, in welke Antipas mijn ge trouwe getuige was, welke gedood is bi) ulieden, waar de satan woont. Maar ik heb eenige dingen, weinige dingen j tegen u, dat gij aldaar hebt, die de leering Bileams houden, die Balak leerde den kinderen Israëls eenen aan stoot voor te werpen, opdat zij zouden afgodenoffer eten en hoereeren." Christus moet deze jonge Kerk waar schuwen voor B leam. Wij zullen, aldus spr,, bezien Bileams persoon en in. vloed. Bileam, den zoon Beors, aidus spr., kwam uit het land waar Abraham woonde. Daarom, zegt spr., moest Abraham op Gods bevel uit dat iand optrekken, om zich niet mei de wereld te vermengen. Bileam geïnspireerd door God en gtïnspireert door satan. „Gods dienst en Werelddienst", aldus spr. De kinderen Israëls lagen in de velden van Moab, dan komt Bileam om het volk te vloeken. Zoo gaat het ook in de Kerk des Heeren, aldus spr.; als er geen strijd is en zij komt tot rust. dan komt de Wereld. Heel de Schrift door waarschuwt God tegen Bileam. Als Bileam naar de vlakke velden Moabs gaat, dan wil hem God nog keeren voor den weg des verderfs. God doet dit door de hoogste schepping en de laagste schepping. Spr. verge lijkt Bileam met een stikdonkeren nacht, waar somwijlen een bliksem straal doorschiet en daarboven het rommelen van den donder, waarin God tot hem spreekt. Spr. zegt dat de Kerk al enkele ja ren tot rust is gekomen, maar in die jaren staat Bileam op de hoogte. Een- teder moet waken, aldus spr., om zich niet met de Wereld te vermengen. Die achter Mij wil komen zegt Jezus, die verloochene zichzeiven en neme zijn kruis op en volge Mij. Dat bij ons, zegt spr., de bede zijDoorgrond mij 0 God, beproef mij en ken mijne ge dachten Ds. Fokkema spreekt aan het einde van deze rede een kort slotwoord, laat zingen Ps 119; 17 en sluit met dank gebed. A.s. Zondag des voormiddags half tien en des namiddags twee uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier in den Dienst des Woords voor te gaan Ds. J. Fokkema. In de Geref. Kerk alhier hoopt a.s. Zondag des voormiddags half tien en des namiddags half drie op te tre den Ds. J. C Hagen. Aan het hulppostkantoor alhier werd gedurende de maand Februari 1931 voor de Rijkspostspaarbank inge legd f5860 45, terugbetaald f2856.61. SPRANG. Op Zondag 1 Maart was Amusement uit Waalwijk op het bil— jart-tournooi bij Volhouden alhier. Na een spannenden wedstrijd wist Amu sement met een kleine meerderheid te winnen. De stand is thans 1. Ons Genoegen, Waalwijk.' 2. Ons Genoegen III, Baardwijk. 3. Amusement, Waalwijk. 4 Ons Genoegen I, Baardwijk. 5. V.B.C. I, Vrijh -Capelie. 6. Volhouden I, Kaatsheuvel. 7. V.B.C II. Vrijh. Capelie. 8. Tonorido, Dongen. Stand seriespei in 3 beurten: 1 J. de Reus 72. 2 Fr. Staats 46, 3 B. van Engelen 42. Stand Amerikaansch spel: 1 N. de Jong 22, 2 T. Tiijnen 16, 3 J, Mole- graaf 16. 's GREV.—CAPELLE. Dinsdag avond hield de plaatselijke afdeeling van den Ned. Bond van Christelijke Fabrieks— en Transportsarbeiders hare druk bezochte elfde jaarvergadering. Daar de functie van voorzitter vacant is, wordt door het bestuur de leiding opgedragen aan den heer P. Wage- makers, die na een woord van welkom de vergadering opent. De notulen der vorige vergadering worden na voor lezing onveranderd goedgekeurd. Hierna bracht de secretaris, de heer Wagemakers, een keurig verzorgd jaarverslag uit, waarin gewezen werd op den belangrijken arbeid in het afgeloopen jaar voor de leden verricht. Het ledental is gestegen tot 122 op 1 Januari j 1hetgeen een prachtigen vooruitgang beteekent. Aan het slot van het verslag wekte de secretaris op getrouw te blijven aan 't vaandel der Christel. Vakbeweging. De heer L. Heurter gaf als penning meester een overzicht van den flnan- tieelen toestand der afdeeling, waaruit bleek welk groote bedragen dooi de leden aan contributie werden geofferd. Tevens werd verslag gegeven over de uitkeeringen der werkloozenkas. Uit deze jaarverslagen bleek dat de afdee ling in gunstigen toestand verkeert. Beiden heeren werd een woord van dank gebracht voor de keurige ver slagen en hun veel omvattenden arbeid voor de leden verricht. Hierna volgde de bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreding waren de heeren M Mesch en W. de Jong, welke zich niet meer herkiesbaar stelden. In hun plaats werden gekozen de heeren Ant. Metske en H. Vos, welke onder dankzegging voos, het in hen gestelde vertrouwen de benoeming aanvaardden. De secretaris leest een schrijven voor van den heer Jac. Vos, dat deze met ingang van 1 Febr. j 1. ontslag heeft genomen als voorzitter van de afdeeling. Spr. betreurt dit heengaan ten zeerste, want vriend Vos heelt zich veie jaren met energie en élan voor de afdeeling gegeven, waarvoor hij hem hartelijk namens allen dankbrengt. Daar hij nog als bode voor de afdeeling werkzaam blijft, is echter het contact met de organisatie nog niet geheel verbroken. Hierna wordt aan de orde gesteld verkiezing van een nieuwen voorzitter. Na verschillende stemmingen werd gekozen de heer P Hommel, die na eerst eenige inlichtingen te hebben gevraagd omtrent de daaraan verbonden werkzaamheden, de benoeming onder dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen aanvaardde. Nadat nog eenige mededeelingen zijn gedaan, werd besloten op een nader te bepalen datum een feest vergadering te houden. Na een slotwoord werd de bijeen komst met dankgebod gesloten. Naar men ons mededeelt Öisch 1

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 9