Toegewijd aan Handel» Industrie en Gemeentebelangen. TIT in Uit r Ut WAALWIJK 1 FEUILLETON uren lEIjj DRUNEN. GEMEENTERAAD. Dit blad verschijnt „OENSDAG en ZATERDAG, grieven, Ingezonden stukken, gelden enz. franco te zenden aan den Uitgever, abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco p. post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 38. Telegr.-AdresECHO. Prijs der Advertentiën: 20 cent per regel; minimum 1.50. Bij contract flink rabat. Reclames 40 cent per regel. Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. EERSTE BLAD ^ÏT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. lie, 24 4 uui{ 5 te v. Rei 131 ïspik: perceek Kerke ceelen. zen. mie dei aspik l t|m aspik ian de LRDA vm, oi ;1 VERA van ïerrité i93l pril ion ngelen: i dertij: 'older,! ans, ithen: Murfs ide, 1 ibrand, '32 tl®, ngetó Zuidtff 2.4 trie Stii deEni l93i,a pril toll ngelen ien Hiti Ider, ilders, A, li lie. n li n: in den R nstijii' 3 ven. sr W» Openbare vergadering van den Raad jezer gemeente op Vrijdag 20 Maart dts nam. 7 uur. j ii Voorzitter de Edelachtb. Heer Mr. I® R, J. Th. van der Heijden. Aanwezig alle leden. Aan de orde: 1, Ingekomen stukken. Proces—verbaal van kasopneming 5ij den Gemeente—ontvanger, in kas n: ,as een bedrag van f 182.53. I, Beëediging gemeente-ontvanger. De heer A. F. v. d. Lokkan legt in tanden van den Voorzitter de ver dachte eeden af. 3. Aanbieding verslag arbeidsbe- KerkpJ middeling. Het verslag zal 14 dagen Ier inzage worden gelegd. De Voorzitter deelt mede, dat dhr. De Wild aan B. en W. de rekening s G(. van het gemeentelijk electricteitsbedrijt heeft ingezonden. De rekening, als- a.tf, mede verlies- en winstrekening, zijn zeer uitgebreid en B. en W. achten zich niet capabel'ze te controleeren. Daarom stellen zij voor te besluiten, dat zij zich zullen doen bijstaan door een deskundige en met de Ver. van Ned. Gemeenten een overeenkomst aan Bei aangaan, waarbij deze zich verplicht jaarlijks de boeken te controleeren, en bovendien 3-maandelijksch nog 'n controle te houden. Daar de admini stratie steeds uitvoeriger wordt, is het jewenscht deze controle in te voeren de kosten bedragen jaarlijks f 125.— Verder merkt de Voorzitter nog op, dat gebleken is dat 20 pCt. der van de P.N.E.M. afgenomen stroom ver loren is gegaan. B. en W. zullen in- formeeren welk het gewone netverlies ia, en mocht dit lager zijn dan 20 pCt dan zullen zij een onderzoek laten instellen, teneinde het overtollige netverlies voortaan te voorkomen, De heer Muskens merkt op, dat de controle over de boeken van het ge meentelijk electriciteitsbedrijf f 125. per jaar zal kosten. Hij vindt dit veel te duur en zou daarom de controle achterwege laten. De Voorzitter merkt op, dat de winst van het bedrijf in het afgeloopen jaar f 4163.bedroeg. Hij acht het daarom wel gemotiveerd deze uitgave te doen, waar B. en W. zich niet capabel achten de controle zelf te verrichten. De heer R. van Drunen vraagt wie de controle vroeger uitoefende. De Voorzitter antwoordt dat de con trole tot Juli 1930 in handen der PNEM was, die dus zelf de verant woording droeg. Nu is de administra tie echter in handen van één persoon en B en W. moeten tegenover den Raad verantwoordelijk zijn voor de rekening. Spreker zegt dat, mocht de Raad 't verzoek van B. en W. afwijzen, er een commissie van onderzoek zal moeten worden aangewezen. De heer Verhoeven dacht dat men iemand had aangesteld die bekwaam genoeg was om zijn taak te vervullen. De Voorzitter zegt, dat er geen controle moet worden uitgeoefend om dat de administrateur niet bekwaam genoeg is, doch omdat B. en W. tegenover den Raad voor de controle moeten verantwoord zijn. De admini- nistratie is zoo uitgebreid geworden dat B. en W. ze niet meer kunnen volgen, zoodat een deskundige zal moeten worden aangesteld. De heer A. van de Wiel sympa thiseert met het voorstel van B. en W. Het gaat over duizenden guldens en spr. meent dat ook de administra teur zeer ingenomen zal zijn met deze controle. De heer W. v. d. Wiel vindt het voorstel zeer juist en merkt op dat in alle flinke bedrijven controle over de rekening wordt uitgeoefend, In omvraag gebracht, wordt het voorstel B. en W. aangenomen met 9—2 stemmen. Tegen de heeren Mus kens en R. v. Drunen. De Voorzitter zegt dat nog een schrijven is ingekomen van de raads leden C. Muskens en R. v. Drunen, die enkele vragen willen stellen in verband met het intrekken der sollici tatie van den heer A. Willems. B. en W. hebben hiertegen geen bezwaar. De heer R. v. Drunen zegt dat hij voor vaste waarheid heeft hooren be weren dat door den Voorzitter druk is uitgeoefend op den sollicitant Wil lems, teneinde deze zijn sollicitatie te doen intrekken. Spr. vindt deze zaak niet in orde. De heer C. Muskens zou willen weten welke reden de Voorzitter heeft gehad om dergelijke pressie uit te oefenen. De Voorzitter antwoordt: Ik kan u verzekeren dat door mij geen enkele pressie is uitgeoefend, op wie dan ook, om de sollicitatie van Willems te doen intrekken. Onmiddellijk toen ik, juist voor de vorige vergadering, het be richt kreeg dat Willems zijn sollici tatie introk, heb ik dat jammer ge- vonden. Als iemand zegt dat ik pressie heb uitgeoefend, dan verklaar ik hier openlijk dat het gelogen is. Nu vraag ik u te zeggen van wie u vernomen hebt dat ik zoo gehandeld heb. R. v. Drunen. Ik heb voor de vaste waarheid hooren beweren dat u hebt gezegd Wanneer Willems zou be noemd worden, zal ik hem op alle gebied dwarszitten. Ook heb ik hooren zeggen dat u er de kerkelijke overheid zou hebben bijgehaald. Voorzitter. Hoe kan ik met de kerkelijke overheid tegenover Willems ageeren? ik verklaar dat ik geen enkele pressie heb uitgeoefend, Willems WscnAPPyVAN VERZEKERING OP HET L van „De Echo van het Zuiden- Naar het Engelsch door J. VAN DER SLUYS. (Slot). 1643: ■;ai is in de vergadering van B. en W. uitgenoodigd, en daar is hij ook ver schenen, doch daarna heb ik niets meer van hem gezien. Ik zou graag vernemen van wie u gehoord heeft dat ik pressie heb uitgeoefend. Als u iets verklaart, moet u ook met namen komen. Ik wensch me hier niet openlijk door u te laten beleedigen. Van uw onschendbaarheid als raadslid maakt u gebruik om mij hier te beleedigen. Dat zou u niet doen, als u een fat- soonlijk man was. Als een man van eer moet u de persoon noemen van wie u dat hebt hooren vertellen, en kunt u niet volstaan met te zeggen dat u het voor de vaste waarheid hebt hooren beweren; dat is een beleediging R. v. Drunen. Ik heb het niet van „Jan en Alleman" hooren vertellen, zoodat ik het zelf wel geloof. Voorzitter. Noem dan namen. Ik laat me hier niet door u beleedigen. R. v. Drunen. Ik vraag of't waar is. Voorzitter. Ik heb gezegd dat het niet waar is, U beleedigt me door geen namen te noemen en dan boven dien nog te zeggen dat u het zelf aan neemt. Als u een man van eer is vertelt u van wie u dat heeft hooren zeggen. R. v. Drunen. Laat me dan een man van oneer zijn. A. v. d. Wiel. Dat is gemakkelijk te zeggen, maar u moet namen noemen. U komt er niet af met te zeggen dat u het hebt hooren zeggen. Wanneer u de zaak tot klaarheid wilt brengen, moet u openlijk voor den dag komen. Muskens. Namen behoeven niet genoemd te worden, dat blijft't zelfde. Voorzitter. Dus u kunt mij hier van alles beschuldigen, zonder met namen te komen Verhoeven. Ik heb het ook bij ge ruchte vernomen, doch ik zal er niet op terug komen voor ik zekerheid heb. W. v. d. Wiel. Er worden den laat sten tijd veel geruchten rond gestrooid, vooral door de raadsleden Muskens en R. v. Drunen, omtrent den Voor zitter en Weth van Halder. Het zijn allemaal kletspraatjes. Als ze den Voorzitter willen beleedigen, moeten ze met namen komen. Ik voor mij heb den Voorzitter in den korten tijd dat hij hier is, leeren kennen als een recht schapen en eerlijk man. Het is een schande voor de raadsleden wanneer ze den Voorzitter durven beleedigen, wat ze niet alleen doen in de raads zaal, maar ook daarbuiten. Na deze heftige discussie wordt het incident door den Voorzitter afgeklopt en leest de Secretaris de notulen voor. Hierna wordt de vergadering met den Christel, groet gesloten. .45. i Ik had me het idee gevormd dat j het een. oud en excentriek heerschap j moest zijn, antwoordde Tony, terwijl j hij plotseling bedacht dat zijn veron- derstelling eigenlijk op zeer onvol doende motieven berustte. Ooud en excentriek, echode Hilary met een vroolijk lach je. Wel, degene van wie dit huis te genwoordig hoort, is heelemaal niet oud ofschoon misschien wel een beetje excentriek. Wat bedoel je? Tony sprak bruusk. Om zoo vlak bij haar te moe ien staan, naar dat schattige kuiltje in haar wangen te moeten kijken, naar den zonnegloed in haar haren en haar zilveren lach te moeten aanhoo- ien, het was meer dan hij verdragen kon. Wat bedoel je?, herhaalde hij, toen Hilary niet direct'antwoord gaf, maar over de heide uitkeek, zoodat bij haar zuiver-gevormd profiel zien kon en den glimlach in haar mond hoeken. Ik bedoel^ zei ze langzaam, ter wijl ze zich naar hem toewendde en haar oogen op zijn gezicht gevestigd hield, dat voor zoover ik weet de eige naar heelemaal geen oude heer is het is een excentriek jong meisje tenminste als ik den naam excentriek verdieni JijEen paar seconden was het Tony niet mogelijk om iets anders te zeggen. Je wilt me toch zeker niet ver tellen dat dit huis jouw eigendom is? ging hij na een pauze voort. Dat wilde ik je juist wel vertel len. Hilary hield haar oogen nog steeds strak op zijn gezicht gericht. Dat was de reden waarom ik je van daag hier wilde hebben! Waarom je mij vandaag hier wilde hebbenTony staarde haar aan i en hij besefte opeens dat deze zelfbe- j wuste Hilary met haar ondeugend lachje en de dansende, twinkelende vonkjes in de oogen niet heelemaal dezelfde Hilary was, van wie hij een paar weken geleden was weggegaan. Zie je, ik heb meneer Brent, i mijn advocaat, gevraagd om je te schrijven, vervolgde ze met een kalm te, die haar toehoorder ademloos naar haar deed kijken. Ik wilde je graag spreken en ik wist dat je abso luut zou weigeren om te komen als ik je zelf schreef en. En daarom verzond je die leu gen over dat schilderij?, viel Tony haar scherp in de rede; dat was zeker om meer indruk te maken? O neen, volstrekt niet. Hilary schudde het hoofd en lachte zacht. Ik wil dat schilderij werkelijk heb ben en ik wilde graag dat jij het schil dert. Het moet in mijn boudoir op 't landgoèd komen te hangen, zoodat ik altijd aan die heerlijke heide her innerd wordt, die ik zoo lief gekre gen heb en.en.en nog veel meer dingen, eindigde ze fluisterend. Ik ben bang dat je voor deze op dracht een anderen schilder zult moeten zoeken. Tony sprak zoo hoog- KAATSHEUVEL. Vergadering van den raad der ge- meenie LoonopZand op Zaterdag 21 Maart n.m. 3 uur. Voorzitter de EdelAchtb. Heer J. L. Besouw, burgemeester. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden na enkele kleine opmerkingen der heeren v. d. Heuvel en Roesten- berg aangenomen. Agenda 1. Schrijven van den heer Commis saris der Koningin te 's Hertogenbosch houdende mededeeling, dat de heer j. L, van Besouw als Burgemeester der gemeente Loon op Zand Is herbe noemd. Weth. van Lier feliciteert den bur gemeester met de volgende woorden „Het zij mij vergund als oudste wet houder U te mogen gelukwenschen men Uwe herbenoeming als burge meester dezer gemeente. Gedurende 30 jaren hebt gij U doen kennen als een burgemeester, meelevende met zijne gansche gemeente, en zijtgljeen burgervader geweest in de volle be- teekenis van het woord. Moge het U gegeven zijn nog tal van jaren de voetsporen te volgen die gij zijt ingetreden, tot heil der gansche gemeente". De voorzitter dankt en hoopt ook in zijn volgende ambtsperiode weer op dezelfde prettige wijze met den raad samen te werken, om het belang der gemeente te dienen. 2. Mededeeling van het dffinitieve contract met den NCB aangaande de destructie van afgekeurd vleesch. In de vergadering van 27 December 1930 werd besloten enkele door den NCB op verzoek der Vereeniging van Nedeilandsche Gemeenten aange brachte wijzigingen te accepteeren. Deze zijn in het aangeboden contract opgenomen. Wordt aangenomen. hartig en stug als hij maar -kon. Ik kan je hierin tot mijn spijt niet van dienst zijn, het zal je ongetwijfeld geen moeite kosten om iemand an ders te vinden, die het graag zal doen. Meer hoeven we, .geloof ik, er niet over te zeggen. En hij keerde zich om om weg te gaan. Er moet integendeel nog een heeleboel gezegd worden, antwoordde Hilary zacht, toe Tony, wil je nog 'n oogenblikje blijven tot ik je gezegd heb wat ik op het hart heb? Ze legde haar hand even op zijn arm en die aanraking gaf hem bijna een gewaarwording van physieke pijn. Het is nutteloos om dit gesprek nog langer voort te zetten; ik heb dit niet gezocht stamelde hij. Maar ik wel, viel het meisje hem in de rede en weer gaven die on deugende oogen hem de overtuiging dat er een nieuwe en dubbel aantrek kelijke Hilary voor hem stond. Je be hoeft dat schilderij heelemaal niet te maken als je er geen zin in hebt, maar ik vind wel dat je naar me moet luisteren, want ik ben het heele eind hierheen gekomen om met je te pra ten. Hij wilde haar niet aankijken; hij was er zich volkomen bewust van dat hij niet in die ooleke oogen kon kij ken, zonder van ijzige hoogte te moe ten afdalen. Hij stond kaarsrecht en keek langs Hilary heen naar den wij den hemelkoepel en de heide. Tony, fluisterde ze en hij moest zichzelf bekennen dat haar stem nog nooit zoo lief geklonken had; Tony, ik ben vandaag hier gekomen om je de zuivere waarheid te vertellen. De zuivere waarheid? Ja. Ik heb geen natuur om er om heen te draaien. Ik wou je zeggen dat ik het niet kan aanzien dat ons leven bedorven wordt omdat wij niet kunnen uitpraten. Ons leven?. Tony wendde zijn oogen nu van den hemel af en liet dezen rusten op het bovenste gedeel te van haar haren; zelfs nu wilde hij haar nog niet aanzien. Maar wat heeft jouw leven te maken met het mijne? Dat is niet meer zoo, sinds Sinds je van mij weggeloopen bent, bedoel je. Ze kwam dichter naar hem toe en legde haar hand op zijn arm. Je wilde toen niet naar me luisteren, Tony; je was zoo boos. Maar het is de zuivere waarheid dat ik niet langer zonder je kan leven. Ik ben hier gekomen om je dat te zeg gen dat alleen. De laatste woorden sprak ze aar zelend; haar hand bleef op zijn arm rusten, haar oogen keken in de zijne, j Hij ontweek haar blik en keek weer i over haar heen naar buiten. Er is niets veranderd, zei hij j langzaam. De omstandigheden zijn nog net zooals toen. Ik verkeerde in de meening dat je arm was en mijn gelijke in stand. Je hebt me in die waan gelaten, toen het niet meer waar was. Het was zoo vreeselijk moeilijk om je direct de waarheid te vertellen, vooral toen ik merkte dat het voor jou zoo'n geweldig verschil maakte. Maar wil je me niet vergeven? „Het is niet moeilijk om vergevens gezind te zijn tegen iemand van wien men veel houdt". De woorden van Jo Redburn kwamen hem weer in de gedachte en Hilary's hand op zijn arm bracht hem in verwarring. Hij kon niet helder en samenhangend denken, zijn vermo gen om logisch te redeneeren scheen heelemaal verdwenen. Haar verge ven? Natuurlijk kon hij haar verge ven! Zijn liefde was even groot als de hare. Maar zijn trots? Hij had altijd gezworen dat hij geen vrouw zou trouwen, die rijker was dan hij zelf. En Hilary Het is geen kwestie van vergif fenis. Zijn stem scheen van heel uit de verte te komen en klonk vreemd en heesch. Alleen van Alleen van trots. O, Tony! Ik kan je niet uit mijn leven laten gaan Ier wille van dien ellendigen trots. Wil je dat schilderij voor mij maken j enen dan nog eens over de rest nadenken? Tony's oogen keken niet meer naar buiten, maar in de hare, diep in de hare. En toen hij dat deedviel zijn trots in stukken. Zijn armen legden zich om haar heen, hij trok haar wild tegen zich aan en die eigenaardige heeschheid was nog in zijn stem, toen hij ant woordde Het was jouw liefde tegen mijn trots. en jouw liefde heeft over wonnen. Ik geloof toch, dat ik mij gebukt heb om te overwinnen, mompelde Hilary afwezig. Dat zal ik tante Alice toch moeten bekennen. Liefde heeft de deur ontsloten, zei Tony zacht. Liefde maakt gren dels en sloten open! Liefde opent alle deuren en ef fent den weg naar het hart, al ver schanst het hart zich achter hooge, sterke muren, viel Hilary hem droo- merig bij. EINDE. faalwybscbe en Langstraatsc&e (iniranl,

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 1