PRI3ZEH IER IHDRROEIl. I. Kolstm-Lagarde H. Kolsleren-Laöarde, Hero HALLO!!! Hier Holland. Luxor-Bioscoop. H. de Bont-v. Huiten Huisheudjam. Prima Vruchtengelei No. 32. Zaterdag 18 April '31. 54e Jrg. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 17 Api'il 1931, R. K Middenstandsvereeniging De R K Middenstandsvereeniging liield Woensdagavond, onder leiding van den vlce-voorzitter, den heer J. C van Eykelenburg, een goed bezochte vergaaerlng in Hotel Verwiel. De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd, waarna we'd besloten tot toelating van drie nieuwe leden. De voorzitter sprak tot deze leden een woord van welkom. Vervolgens werd voorlezing ge geven van een schrijven van den heer P W. H. Verwiel, waarin deze zijn ontslag neemt als Voorzitter der vereeniging. De voorzitter brengt aan den heer Verwiel hulde en dank voor betgeen hij in het belang der ver eeniging heeft gedaan De heer Verwiel beett de vereeniging opgevoerd tot een krachtige organisatie, die er zijn mag. Een spontaan applaus onder streept de woorden van den voorzitter. Het bestuur van de afdeeltng win keliers brengt verslag uit van de met het bestuur van Waalwijks Belang gevoerde besprekingen in zake een reclamecampagne. Zuodra de plannen een vasten vorm hebben aangenomen zullen deze ter goedkeuring aan de leden winkeliers worden voorgelegd. Hierna werd overgegaan tot be handeling der winkelsluitingswet. Be sloten werd den Gemeenteraad te verzoeken op grond van artikel 9 der wet een sluitingsuur ais op Zaterdag Ie bepalen voor de volgende 21 dagen Donderdag en Vrijdag voor Kermis, Zondag, Maandag, Dinsdag, Woensdag, Donderdag, Vrijdag en Zondag van de kermisweek, Donderdag en Vrijdag voor Paschen, Donderdag en Vrijdag voor Pinksteren, 2en Paascndag, 2en Pinksterdag. 2en Kerstdag, Maandagen Dinsdag van Vastenavond, 31 Augus lus, 6 December en 31 December. Getracht is zooveel mogelijk tegemoet ie komen aan de verlangens der winkeliers in de verschillende branches In princiep werd besloten tot op richting van een Santoscommissie. De heeren Bergmans, van Mier en van lersel verklaarden zich op verzoek van den Voorzitter bereid deze aan. geleger held voor te bereiden Het Sóntosfonds verstrekt steun aan stand genooten, en hunne gezinsleden, die lijdende zijn aan tuberculose. De Voorzitter deelt mede, dat bij het bestuur in studie is een verzekering voor ziekenhuisverpleging voor de leden. Vervolgens wordt voorlezing gegeven van een schrijven van de R.K. Mid- denatandsvereeniging te Rotterdam om een bezoek aan die stad te brengen. Het Bestuur dier vereeniging zal gaarne een prettig uitstapje organtseeren. Te ruim elf uur sluit de Voorzitter met den christelijken groet deze pret tige en geanimeerde vergadering. R.K W.G. V Voor het Eere Comité voor de Qroote Gymnastiekfeesten op 20 en 21 juni a.s. traden dezer dagen nog toe: De Zeereerwaarde Heer J. Buys Pastoor der Parochie van O L Vrouw. 0e Zeereerwaarde Heer A. van E'p, Pastoor der Parochie van den H. Clemens. De Zeereerwaarde Heer A. Ver hagen, Pastoor der Parochie van den H. Antonius. De Edelachtbare Heer W. P. C Eibers, Wethouder. De Weled. Heer G. van Loon, Voorzitter Kamer vnn Koophandel. Konlnginnefeesten. Door het voorloopig bestuur van de vereeniging .Ons Orar je—Huis", zijn hij de ingezetenen in 't centrum van Waalwijk, circulaires met Inteeken— hnjet bezorgd om toe te treden als lid dezer vereeniging. Men weet hoe wij denken over de wijze waarop deze verschillende ver. eenigingen zijn opgericht en de decen tralisatie die hiervan onvermijdelijk gevolg moet zijn en bij die meening moeten wij vooralsnog volharden. Niettemin, het doel voor oogen hou dend en 't belang van Waalwijk- centrum, vertrouwen wij toch dat een voldoend aantal bewoners van dit deel der gemeente het .Oranje— Huis" zullen 'n staat stellen op waardige wijze voor den dag te komen, zeker ten opzichte der andere wijken, die natuurlijk thans alles zullen in 't werk stellen om uit 'e blinken en 't centrum toch o.i. het "art der feestviering diende te blijven. Waterschap .de Binnenpolder van Besoijcn'. Donderdagmorgen vergaderde het waterschap .de Binnenpolder van Spercieboontje8 Spinazie Doperwten Doperwten Andijvie Wortelen Snijboonen Per literblik. 37'/a cent 40 eens 40 cent 50 cent 40 cent 42'/a ccn 50 cent Ziet onze geprijsde efalage's. Aanbevelend, Grootestraat 20i WAALWIJK. Besoijen" in café v. d Meijs. Rekening en begrooting werd door de ingelanden goedgekeurd, terwijl tevens besloten werd de uit te voeren werken in eigen beheer te houden. Dts avonds had de grasverpachting plaats, die f 134 opbracht, zijnde f 43.minder dan vorig jaar. Boerenleenbank. Algemeene vergadering der Boeren leenbank op Maandag 27 April as. des avonds om half acht in het Patro naatsgebouw te v.m. Baardwijk. Agenda 1. Opening door den Voorzitter en aanwijzing van een Secretaris en 2 stemopnemers. 2. Voorlezing notulen der vorige vergadering. 3. Benoeming van 1 lid van het Bestuur wegens overlijden van den heer Jac. Kieix 4 Aanvulling van art. 2 van het Huishoudelijk Regiement betnffmde bloed- of aanverwantschap tusschen Bestuur, Raad van Toezicht en Kassier. 5 Rondvraag. 6. Sluiting. ik kom met mijn mooiste en best geslaagde film fn de MAURICE CHEVALIER. „De Hemeinar Nogmaals vestigen wij de aandacht op de uitvoering van het tymbolisch spel „de Hemeinar", a s. Maandag in Musis Sacrum te geven door de Tooneelvereeniging O O.G en waarvan de opbrengst ten bate der T. B. C.— bestrijding zal komen. Wij hadden reeds meermalen gele genheid onze bewondering voor de prestaties dezer tooneelclub uit te drukken en kunnen dan ook iedereen aanraden deze uitvoering te gaan zien. nu er zulk een prachtige gelegenheid is om met OOG kennis te maken. Men steunt dan tevens het mooie werk der T B C.-bestrijding, reden te meer waarom wij meenen dat de zaal Musis Sacrum a s. Maandag druk bezet zal zijn. Als Moskou roept. Wij herinneren nogmaals aan de uitvoering die de Tooneelvereeniging „D. V. S. V." Maandagavond in de groote zaal van den Gildenbond voor leden en donateurs van den R.K. Werk- liedenbond zal geven. Opgevoerd zal worden het sociale spel „Als Moskou roept" van J. Grosfeld. Wij achten het onnoodig ieder aan te sporen deze uitvoering bij te wonen, daar het genoegzaam bekend is dat de uitvoeringen van dit gezelschap steeds op zeer hoog peil staan. De leden der R. K. Werklieden vereeniging kunnen ook nu weer van een mooien avond verzekerd zijn. Postbestelling. Naar wij vernemen zou het in de bedoeling liggen de laatste postbe stelling in de kom onzer gemeente aanmerkelijk te vervroegen en deze te doen uitgaan om 17 uur Ook zou overwogen worden de eerste bestelling te vervroegen. De Kamer van Koophandel heeft omtrent dit plan de meening der ingeschrevenen gevraagd. Ned Hervormde Kerk. Op Dinsdag 21 April 1931, des avonds te 8 uur precies, zal een ver tooning van de „Bronovifilm" van den Haagschen Diakonessenarbeid gegeven worden. Deze fi rn geeft ons een beeld, wat gedaan wordt op het terrein van de zieken- en wijkverpleging In ver schillende deelen van ons land. Staking voorkomen. Een dreigende staking onder de Bouwvak—arbeiders in onze gemeente is voorkomen. Arbeiders ën patroons in de bouwvakken onderhandelden reeds enkele weken over het landelijk arbeidscontract. Op het punt van vacantie-regeling kon geen overeenstemming verkregen worden, met het gevolg dat een einde werd gemaakt aan de onderhande lingen. Door de arbeiders—organisatie werd een ultimatum gesteld, waarin werd gezegd dat Maandag 20 April het werk zou worden neergelegd, indien hun eischen niet werden ingewilligd. Een depu'aiie van werkgevers heeft met den burgemeester een conferentie gehouden, waarna de organisatie der patroons besloten heeft aan de eischen tegemoet te komen, zoodat het coi flict hiermee is opgelost, en de dreigende staking tijdig is voorkomen. Chr. long. Vereen. „Immanuël.' De Chr Jong. Vereen. „Immanuël" te v m. Besoijen hoopt a.s Maandag April des avonds ten 7uur in het gebouw voor Christelpe belangen boven de Christelijke Bewaatschool aldaar, met hare leden en begunstigers haar 14e jaarvergadering te houden. Naast een keur van onderwerpen, bevat het programma ook enkele ernstige en luimige voordrachten en wij twijfelen niet of deze jaarvergade ring zal gelijk de andere wederom een goed verloop hebben. Groot Jubileum—Biljartconcours. Zaterdag j.l. had in het café van den heer C. A. Smolders de openings wedstrijd plaats tusschen de jubilee- rende biljartvereniging Amusementen de bi'jartvereenlging „Joh. v. d Meijs." Wegens afwezigheid van den voorziiter. nam de vice—voorzitter de heer Ver hagen het woord en dankte de biljart vereniging „joh. v. d Mep" voor de opening van het concours. De uitslag luidt als volgt; 2e viertal Amusement 277 punien, 2e Joh. v d Mep 295 zondatde biljartvereniging „Joh. v. d. Mep" dezen wedstrijd gewonnen heef; met 18 caramboles. Uitslag Amerikaansch spei Fr. de Gauw 9 punten. Pierre Verhagen 8 Jos. Musters 6 Zaterdag 18 April komt op bezoek het 2e viertal van Volhouden uit Sprang, gevestigd in het café joh v. Zwietering Aanvang 7 uur. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor de 43625 BETERE HEERENKLEEDING. Handelaar in blanke slavinnen. Verschillende provinciale bladen be richtten dat door de matéchaustée van Waalwp in samenwetking met de gemeentepolitie van Zevenbergen de handelaar in blakke slavinnen, waarvoor door den Off cier van Jus titie te Breda gewaarschuwd werd, gearresteerd is. Dit berust voor een deel zeker op een vergissing, en waarschijnlijk is de maiéchaussée van Moerdijk bedoeld De maiéchaussée te Waalwijk althans staat tenminste geheel buiten deze arrestatie. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Zundag des voormiddags ha tien zal in de Ned. Herv. Kerk alhier leesdienst worden gehouden; des na middags half drie hoopt voor te gaan Ds. Bolkenstein van 'sGravemoer. In de Geref. Kerk alhier hoopl a.s. Zondag des voormiddags half tien en des namiddags vijf uur op te treden Ds. J. C. Hagen. De uitslag der verkiezingen voor de Prov. Staten alhier (Stembureau II v.m o I. school) is als volgt: Uitgebracht werden 696 stemmen, waarvan 19 van onwaarde. Lpt 1 (H G. S. Pv. d. Pol 5 lijst 2 (G. S P.) Vogelaar 11 lpt 8 (RK Saatspanij) Lm ff 28 lijst 4 (RK. Volkspartij) Arts 3 lpt 5 (SOAP) Gulden 12. lpt 6 (Chr. Hist. Partij) Putman Cramei 87 Bogers 2. lüst 7 (Vrijheidsbond) v. Ommeren 14. de Bas 3, de L<yer 2, lijst 8 (Anti Revol. Partij) v. d Schans 315 van Oord 4 Schouten 4, v. W'lligenburg 153 Vink 1, Klap 1, lpt 9 (Vrijz. Dem; Bond) de Broekert 12, v. Leeuwen 4, Fetter 2, Bril 1, v. Gooi 13. De Coöp. Boerenleenbank alhier houdt a.s. Woensdag 22 April des avonds half 8 eene algemeene leden, vergadering in café Tramstation (van Zwietering) alhier. Algemeene vergadering van stem gerechtigden ingelanden van het Wa terschap „De Binnenpolder van Sprang* op a.s. Vrijdag 24 April, des namiddags 2 uur in calé Tramstation alhier. De agenda vermeldt: 1. Vaststelling rekening over 1929—1930, 2. Vast- Een betere Huishoudlam is Prijs per ponds pot f 0.45 Pfijs per 3 ponds blik f 1 25 Pip per 8 ponds blik f3.— In kwaliteit ongiëvenaard. per ponds pot 60 cent. 45279 Aanbevelend, Grootestraat 201 WAALWIJK. stelling begrooting over 1931 1932 Voorstel f 3 waterschapslasten per H.A3. Voorstel tot machtiging uit voering van werken in eigen beheer. Mej. C. Andei, onderwijzeres aar. de Chr. School alhier is benoemd tot onderwfizeres aan de Chr. Schooi te Sirljen (hoofd J. Overweg). CAPELLE. Dinsdagavond j 1. werd in het Siailonskolfiehuis van den heer L F. v. Dongen alhier een openbare vergadering gehouden van den Vrij heidsbond Ruim half acht opende de heer G. A. S de Bas deze bpenkomsi en heette de aanwezigen welkom, waarna het Slatenlid dtzer provincie, de heer W. G. de Waard uitWerken dam een uiteenzetting gaf van de samenstelling en het werk der Pro vinciale Siaten van ons gewest en het aandeel, dat de Liberale Statenleden in deze werkzaamheden hebben Hier na voerden het woord de heeren Mi. C. W. v. Ommeren uit Hensden, even eens lid der Pr. Staten dezer provincie en Dr. Vos uit Amsterdam, lid der Tweede Kamer en Hoofdbestuurslid van den Vrijheidsbond, die beiden het standpunt der Liberalen nader toelicht ten. Zjowel de heer de Waard als de heeren Mr. v. Ommeren en Dr. Vos besloten hun reden, die door de aan wezigen met de meeste belangstelling gevolgd werden, met een krachtig pleidooi om bij de a.s. Statenverkie zingen te stemmen op een der can— didaten van de lpt var. den Vrijheids bond. Van de gelegenheid totgedach- tenwisseling met de sprekers werd gebruik gemaakt door den heer J Michaël alhier. Nadat de sprekers den debater beantwoord hadden, werd ongeveer 10 uur deze vergadering met een woord van dark aan de spr>. kers en de belangstellenden door den heer G. A. S. de Bas gesloten. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des nam. hall drie op te treden Ds. A. v. Willigen. Onze vroegere dorpsgenooie Mej P. Stok is benoemd tot onderwperes aan de Chr. School te Kruiningen. Het bestuur van den Ring 's Grevelduin—Capelle van den Bond van Ned Herv.|ongelingsvereenigingen op G. G. heeft besloten dezen zomer weder, evenals vorige jaren, een land. dag te organtseeren. Naar we vernemen, stelt de heer J. v. d. Hoeven Bz. alhier zich bij de a s. verkiezingen voor den Raad der gemeente Sprang—Capelle niet her kiesbaar. J I, Dinsdag ontving de familie te dezer plaatse bericht, dat het lijk van onzen dorpsgenoot, schipper j. ie Sdie in de maand |anuari 11 te Rotterdam in de Maashaven over boord viel en verdronk, aldaar dien morgen gevonden was. In verband met zijn a.s. vertrek hoopt Ds. Ewoldt. consulent der Ned. Herv, gemeente a.d. Loonschendijk a s. Zondag avond 6 uur voor die gemeente zijn afscheidsrede uit te spreken. Het le elftal der voetbalvereni ging „Excelsior" alhier gaat a s Zondag naar "s Bosch voor het spelen van een competitie.wedstrijd voor de le klasse BVB tegen BW 5 aldaar. Het 2e elftal speelt voor de 2e klasse op eigen terrein tegen RWBIll uit Waalwp. Een rondreizend circus dat stand plaats had aan de Nieuwevaart, gaf in het begin dezer week een tweetal avond voorstellingen, terwijl Dinsdag namiddag een kindervoorstelling werd gegeven. Men deelt ons mede, dat het avondconcert met Hemelvaartsdag op het Concoursterrein alhier gegeven zal worden door de Harmonie „Concordia" uit Loonopzand en 2en Pinksterdag door de Harmonie „Euphonia" uit Kaatsheuvel. Hel feest zal 2en Pinkster dag besloten worden met een groot schitterend vuurwerk. In den Ring 's Grevelduin— Capelle zullen na het vertrek van Ds. Ewolds, Nëd. Herv. predikant te Raams. donk. drie Ned. Herv, gemeenten vacant zijl n I. re Raamsdonk, Waspik en Loonschendijk. CAPELLE. Gisteravond hield de plaatselijke afdeeling van den Ned. Bond van Chr Fabr.- en Transport arbeiders een ledenvergadering in de Nieuwstraat. De Voorzitter der afdeeling opent deze bijeenkomst op gebrutkelpe wijze en spreekt e^n kort welkomstwoord, waarna door den secretaris eenige mededeeltngen worden gedaan over de onderhandelingen om te komen tot afsluiting van een collectief contract In de Brabantsche steenlndustrle. Hier na wordt de agenda voor het te houden bondscongres op 27 en 28 April te Utrecht in den breede besproken, met bet resultaat, dat dé vergadering zteb met het advies van het hoofdbestuur op de verschillende voorstellen ge geven, kon vereenigen. Ten opzichte van de verpiichte aansluiting bij het T.b c. fonds „Draagt Elkanders Lasten" (zooals verschillende afdeelingen voor stelden) was men van meening, gezien de tijdsomstandigheden, dat 't voor veel leden moeilijk Is een hoogere contri butie te betalen, de aansluiting vrij willig te laten en dan in dien geest meer propaganda voor het fonds te maken. Nadat nog verschillende punten van ondergeschikt belang zijn besproken, wordt overgegaan tot het kiezen van een 3-tal afgevaardigden, om bovengenoemd congres bij te wonen, welke tot uilslag had, dat de meeste stemmen wetden uitgebracht op de heeren Jac. Vos en H Spterings, terwijl tot plaatsvervangers benoemd werden de heerenP. Hommel, M. Haverhals en L Waarts. Te ruim half elt werd de bijeenkomst met dankzeg ging gesloten. Door den ring 's Grevelduin— Capelle van Ned. Hervormde Jonge, tingsvereenigingen op geref grondslag word! op Miandag 27 April des avonds half acht een ringvergaderlng gehou den te 'sGravemoer. De secretaris der Afdeeling Capelle de heer A Paans zal op genoemde vergadering een onderwerp inleiden. Tot bestuurslid van den Christe lijken Besturenbond Sprang—Capelle is in de vacature, aan te vuiien door de afdeeling Fabrieksarbeiders alhier, be noemd de heer P. Wagemakers, secre taris van genoemde afdeeling. Gistermiddag !e twaalf uur werd op den Koningsweg te 's Hertogen— oosch voor de gebouwen van de melkinrichting „Sint Jan", de 20 jarige wielrijder C. Verhoeven, by het over steken van den straatweg, door den vrachtauto van onzen dorpsgenoot, den groentenkwetker A. v. d. Hoek gegrepen en onmiddelijk gedood. Een geneesheer, die terstond ter p'aatse was, constateerde een ernstige schedel breuk, benevens fracturen aan het hoofd Het onderzoek heeft uitgewezen, dat den chauffeur geen schuld treft. Zoowel door den chauffeur A. v. d. H. als den wielrijder werden alle pogingen in het werk gesteld om een aanrijding te voorkomen. GEERTRUIDENBERG. Dinsdag 14 April j.l. gat de Symphonie en Zang- vereeniging „Cecilta*een groot instru mentaal en vocaal concert voor de leden van de vereeniging „Oss Belang" te Oss. Omstreeks half zes vertrok men, met de groote bus van Bruins uit Oosterhout naar Oss, waar men om streeks zeven uur aankwam Aldaar kreeg men de schitterend versierde concertzaal te zien, getooid met palmen, gulrlanders en wat dies meer zij. Nadat omstreeks kwart over acht de Voorzitter van de vereeniging „Oss Belang* de uitvoering geopend had met een hartelijk woord van welkom, speciaal aan de K. E. Symphonie en Zangvereeniging „Cecilia" werd een aanvang gemaakt met het concert. Speciaal willen we hier vermelden de Tannhauser van Richard Wagner, welke op een schitterende wijze werd vertolkt Machtig klonk „het slotkoor, zoodat ook een lanodurig en daverend applaus niet uitbleef. De geestdriii van net publiek steeg wel ten top, toen het strijkorkest ge durende ongeveer 2 minuten door een storing in het lich'net midden In de wals „Tansen nö^ht ich" in het donker lustig verder concerteerde en deze wals desondanks tot een schit terend einde wist te brengen Aan het welverdiende applaus scheen dan ook geen einde te komen. Een bewijs dat de Symphonie haar stukken meester was. Wat de Operette-afdeeling betreft, waren de heeren Herber en v. Alphen meesterlijk in hun rollen en het publiek heeft dan ook zitten schaterlachen om de grappige en geestige passages, welke door genoemde heeren werden ver'olkt. Omstreeks één uur sloot de Voor zitter van de vereeniging „Oss Belang" deze zoo schitterend geslaagde uit voering, sprak den wensch uit dat bQ

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 9