oi Het Leuen van de Dieren, Laai al live advertenties Rattenplaaq Ie Maastricht Gevraagd RECHTZAKEN. BUITENLAND. A. L. Brehm WASPIK. De processie naar Scher- penheuvel zal dit jaar worden gefiou den op Woensdag 20 Mei a s. Vertrek te Waspik des morgens half zes en aankomst te Waspik dienzelfden avond ongeveer 9 uur. Het onderzoek van verlofgangers voor de lichtingen 1919 ^n 1922 zal voor deze gemeente worden gehouden in de v.m. O. L. School alhier op Dinsdag 30 Juni a s. des v.m half 12 Het 10 jarig zoontje van den heer A. B. geraakte dezer dagen in het Zuiderafwateringskanaal. De heer A K wist met groote moeite den kleine van een wissen dood te redden. A s. Zondag onder de H. Mis van 8 uur zal in de parochiekerk de eerste H. Communie der kinderen plaats vinden. RAAMSDONKSVEEP. Het maken van verschillende rioleeringen voor rekening van de gemeente Tilburg is gegund aan den aannemer C.A.Jansen,alhier. Zondag j 1. is door de Voetbal ver. „de Zwaluwen" in het clublokaal bij den heer H P. Dljkzeul een ver gadering gehouden, in deze vergadering is een nieuw bestuur gekozen. Tot Voorzitter is benoemd de heer F M. FranssenVice-voorzitter, J. M. Wiercx O. Steljlen, le Secretaris penning meester O. Simonis, 2e Secretaris penningmeester J. W. van der Pluijm, Commissaris. Bij gelegenheid van de officieele opening van hun nieuw terrein aan het Moleneind zijn tegen Zondag a.s. groote wedstrijden uitgeschreven. Het programma luidt als volgt: Om 12 uur opening. 12 15—l.l5„VeerscheBoysi". R'veer tegen „Stormvogels" (Comb. W S C, HEC, Juliana en RWB uit Waalwijk 1.20-2 20 „Zwaluwen" I R'veer tegen „NAC", Breda. 2 25—3.25 „Zwaluwen" II R'veer tegen „Wapen van Raamsdonk" I. 3 30—4 30 „Veersche Boys" I R'veer tegen „NAC", Breda. 4.35—5.35 „Zwaluwen" I R'veer tegen „Stormvogels" Waalwijk. Om 6 uur heeft in het clublokaal bij H P. Dijkzeul de uitreiking plaats der herinneringsmedailles. Het zal a s. Zondag dus op het Veer druk worden. Op het Veer is dezer dagen een portefeuille verloren, inhoud rij- en nummerbewfls en weggeldkaart. Terug te bezorgen tegen belooning bij den Chef van Politie, alhier. De Harmonie „de Eendracht" hield Zondag j 1. een muzikale wande ling door het Veer, hetgeen een massa volk op de been lokte. Vrijdag 1 Mei s.s. hoopt de Eerw. Frater Christophorus (in de wereld genaamd Fr. W. Sluijters). Directeur van de St. Theodorusschool, alhier, den dag te herdenken waarop hij vóór 50 jaren zijne intrede deed in de Con gregatie van Tilburg. Zijn Eerw. is sedert Augustus 1928 hier als zoodanig werkzaam. In den korten tijd dat Zijn Eerw. hier Directeur van de St. Theodorusschool is, heeft hij steeds zijn beste krachten gegeven in het belang van het huis. Door zijn innemend karakter wist hij zich al gauw bij ouders als bij kinderen geacht en bemind te maken. De Superior—Generaal van de Congregatie van de Fraters uit Tilburg zal op de feestdag persoonlijk over. komen om den jubilaris zijne geluk- wenschen aan te bieden. Om negen uur zal een plechtige H Mis van dankbaarheid worden opge dragen. Aan weinigen is Frater Directeur een onbekende en Raamsdonksveer zal voorzeker dit zoo zeldzaam feest niet onopgemerkt laten voorbij gaan. plannen voor gebouwen en aanleg van de groote landbouwtentoonstelling te Waalwijk, waarvan wijlen de heer Ph. Timmermans, voorzitter was. In 1918 trok hij naar Den Haag, waar hij in het huls van Johan de Witt aan den Kneuterdijk een kunst salon stichtte. In de residentie organiseerde hij o.a. ook het waterfeest op den 18Jen verjaardag van prinses Juliana. De overledene was ridder in de Orde van Oranje Nassau en van St. Sylvester van den Heiligen Stoel. Donderdagmorgen om tien uur heeft de Requiemmis plaats in de H. Jaco- juskerk in de Parkstraat te Den Haag, waarna de begrafenis op het R K. kerkhof aan de Kerkhoflaan aldaar. J. A. v. Rarbeider te Vlijmen, stond terecht ter zake dat hij tusschen 27 November en 1 Februari 1931 te Vlijmen opzettelijk door een ander door diefstal verkregen electrische rijwiellantaarns en carbid en kaarsrijwiellaniaarns uit winstbejag heeft vervoerd, bewaard en verborgen. Verdachte werd veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf. KUNST EN LETTEREN. Dorus Hermsen f Maandagmiddag is in den ouderdom van bijna 60 jaar plotseling in den Haag overleden de kunstschilder en kunsthandelaar Dorus Hermsen. Hij werd in 1871 in Den Bosch geboren en legde zich daar toe op he polychromeeren van kerken. Bovendien was hij Ieeraar aan de Koninklijke School voor beeldende en nuttige Kunsten aldaar en dreef hij een kunst handel. Bekend is hij ook als regisseur van „De Sevenste Bliscap". In 1903 ontwierp hij de schitterende De Belgische Landsverdediging. Over de jongste bijeenkomsten van den oppersten oorlogsraad, onder voor zitterschap van den koning, schrijft de Soir* „Wij zijn in staat mede te deelen, dat vastgesteld werd, dat het den vijand onmogelijk moet worden gemaakt tot het hart van het land door te dringen, aangezien dit voor België een leven of dood is. De raad sloot zich aan bij de beslissingen der z g vestingcoromissie, d.w.z. het plan van generaal Galet, doch aangevuld en uitgebreid. De eerste verdedigingslinie zal op tamelijk grooten afstand van het brugge- hoofd van Luik aangelegd worden. Wat de provincie Luxemburg betreft, meenen wij te weten, dat de verdedi ging zal geschieden op een wijze, die rekening houdt met de mooie land- goederen in die streek. Door onder zoek van officieren van den generalen staf zouden den laatsten fijd de plaaten zijn vastgesteld, waar de invallende troepen kunnen worden tegengehouden. SnowdensBegrootingsrede. Ondanks de alarmeerende geruchten, die Maandagmorgen nog liepen, heeft minister Snowden zelf in het Engelsche Lagerhuis zijn begrooting ingediend. Bij zijn verschijning in de zaal werd hij door alle partijen hartelijk toege juicht. De minister begon zijn rede te 3 uur 40 en sprak precies 70 minuten. Hij begon met de mededeeling, dat er een tekort was van 37'/4 millioen pond dat in de eerste plaats weggewerkt moest worden. Na rijpe overweging en overleg met de chefs zijner afdeelingen was den minister gebleken, dat een belasting- verhooging geen noemenswaard resui. taat zou opleveren, want de bevolking was inderdaad zoo zwaar belast, dat de grens der draagkracht was bereikt. Een bedrag van 20 millioen p st. zal gevonden worden uit het reservefonds voor de schuldbetalingen aan Amerika, wat volgens Snowden zonder gevaar kan geschieden. Voorts zal 10 millioen p st gevonden worden door de inkomstenbelasting niet na afloop, doch bij het begin van het kwartaal te doen betalen. Het overige bedrag wordt gevonden uit verhooging der belasting op benzine. Snowden kondigde een wetsontwerp aan tot herziening der taxatie der waarde van het grond bezit, terwijl verder tot dekking van het wegenfonds een binnenlandsche leening zal moeten worden geplaatst. Snowden verklaarde van de heffng van invoerrechten af te zien, daar dit een verouderde methode is Hij noemde de vooruitzichten voor de volgende begrooting somber. De rede van Snowden werd zeer toegejuicht. over, juist toen een luxe auto van de familie v. Sp. uit de Spoorlaan te Til burg. uit de richting Breda naderde. Blijkbaar zag het knaapje de nade rende auto niet. De bestuurder trachtte nog door krachtig remmen een aan. rijding te voorkomen, doch dit mocht hem niet gelukken, Het jongetje werd door den zijkant van de auto gegrepen en bleef zwaar gewond liggen. Door de zorgen van dr. C. Sluy'ers uit Teteringen, werd het slachtoffer binnengedragen in het locaal van het Wit—Gele Kruis, waar hij de eerste geneeskundige hulp verleende. Door een geestelijke werd nog het H Oliesel toegediend. Op last van dr Sluyters werd het knaapje per ziekenauto van den heer van Oers uit Breda naar het St. Igna- tiusziekenhuis overgebracht, waar het 's avonds omstreeks half tien, zonder tot het bewustzijn te zijn gekomen, is overleden. Den heer v. Sp. die alles in het werk stelde, opdat het ongelukkige slachtoffertje zooveel mogelijk hulp werd verleend, treft waarschijnlijk geen schuld. D.v. N. GEMENGD NIEUWS. De burgemeester van Dongen eervol ontslagen. Bij Kon. besluit van 24 April is aan J. L. Switzar, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als burge meester der gemeente Dongen. Droevig verkeersongeluk te Dorst. Zondagmiddag omstreeks vijf uur had op den rijksweg Breda—Tilburg, onder Dorst, een droevig verkeers ongeluk olaats. Het 10-jarige jongetje Van der C., uit de Middellaan te Breda, was ter hoogte van de R K. kerk te Dorst, in gezelschap van zijn ouderen broer aan het vtnten met sinaasappelen. Daartoe bevond het knaapje zich In een der zijwegen. Om zich weer bij zijn sinaas appelkarretje te voegen, dat zich aan de andere zijde van den rijksweg be vond, stak het ventje den rijksweg Verdronken. Gistermiddag zouden twee zeelieden aanmonsteren op het Nederlandsche stoomschip Stad Groningen, dat aan de hoogovens te Velsen lag en ijzererts had gelost. Daartoe werden zij over gezet bij het veer over het Noordzee kanaal. Beiden hadden plaats genomen op de railing van het veerbootje. Zij zijn er afgevallen. Een van hen kon nog worden gegrepen. De ander, de 27 jarige ongehuwde A. Bruggeman, uit Vlaardingen is verdronken Een Paulus Potter? Door eeu antiquair te Venlo werd voor eer.ige dagen een oud doek ge vonden, dat er zeer verwaarloosd en ook beschadigd uitzag Na kundige behandeling kwam lang. zaam aan de schilderij te voorschijn, voorstellend een forschen stier in de weide, waarbij eenige schapen rustig waren neergevleid. Volgens deskundigen is het gevonden doek vermoedelijk een werk van Pau lus Potter. Groot Spionnage-proces te Boekarest Acht en zestig verdachten. Gisteren is te Boekarest een groot spionnage-proces begonnen. Aange klaagd zijn 68 personen, waaronder drie off eieren in actieven dienst en een secretaris van het ministerie van Buitenlandsche Zaken. Den beschul digden wordt ten laste gelegd, dat zij spionnage hebben verricht ten gunste van Rusland en militaire pla.inen van Roemenië aan Rusland hebben willen verkoopen. (N.T A.) Auto—ongeluk. Bij Goor is Dinsdagmiddag omstreeks half 4 een ernstig auto-ongeluk ge beurd. De heer C. O Schwarz uit Apeldoorn kwam met zijn vrouw per auto van Almelo, de auto werd be stuurd door den heer Harmen uit Wapenveld, gemeente Heerde. Even voor den bocht in den Deldenschen weg bij Goor nabij de landbouwers woning van A. J. Kreed de auto, vermoedelijk door een defect aan de stuurinrichting, tegen een boom aan de rechterzijde van den weg. De beide plaatselijke geneesheeren uit Goor waren spoedig ter plaatse Mevrouw Schwarz bleek eenige kneuzingen te hebben opgeloopen, evenals de chauf. feur. De heer Schwarz had snijwonden aan hoofd, armen en beenen. Alle drie zijn naar het rusthuis voor ouden van dagen en hulpbehoevenden op huize Heeckeren vervoerd. De auto is totaal vernield. Explosie in Saccharinefabriek ln de saccharinefabriek vandefPma Fahiberg te Maagdenburg heeft heden ochtend in de afdeeling, waar vergift voor de verdelging van veldmuizen wordt gemaakt, een ontploifiog plaats gehad, die gevolgd werd door brand Hierbij werden een werkman en zeven arbeidsters gedood. Twee personen werden zwaar en drie licht gewond, onder wie een werkbaas. Vrouw verbrand. Zaterdagmiddag geraakten de kleeren van vrouw D. N. in de Watermolen straat te Schiedam, terwijl ze bij de gloeiende potkachel zat ln brand Met ernstige brandwonden aan de linkerzij werd ze naar het gemeenteziekenhuis overgebracht, waar ze gistermorgen is overleden. Ernstig motorongeval bij Batavia. Een motorrijder van de veldpolitie botste te Batavia tegen 'n losloopende koe op. De agent Mas Wira en de detachementscommandant v. d. Wall werden ernstig gewond en zijn aan de gevolgen van de bekomen verwon dingen overleden. Een windhoos. Zaterdagmiddag omstreeks half vier heeft een windhoos te Zesgehuchten, gemeente Geldrop, in enkele minuten tijds zeer veel schade aangericht. Ver scheidene daken werden afgerukt of zeer zwaar beschadigd. Een gevel woei in en een kippenhok werd 20 M weggeslingerd De totale schade wordt op f 1500 geschat. Slechts één eigenaar van de getroffen huizen was tegen stormschade verzekerd. 1800 Communisten onthoofd. De regeering te Sjanghai meldt overweldigende successen te hebben behaald in Hoepeh. waar zij de com munistische troepen onder Ho Loeng heeft verslagen, die thans met de overblijfselen van zijn leger vlucht. Aan de communistische bedreiging in West-Hoepeh is hiermede een eind gekomen, zoo verklaart de regeering. 3e regeeringstroepen hebben de in strategisch opzicht belangrijke stad Siangyang ingenomen. In de provincie Hoepeh werden 1800 communisten gevangengenomen en onthoofd. Verdronken. Gisterenmiddag is het 1'/2-jarig zoomje van den heer Mensing uit de Wilhtlminastraat te Steenwijk. in een tobbe met water geraakt en verdronken. DRIEVOUDIGE MOORD. Te Gross-Strenglen bij Angerburg in Oost-Pruisen werd hedenmorgen een grondbezitter in zijn woning over vallen door een man, met wien hij reeds geruimen tijd een veete had. De man doodde den bewoner en zijn vrouw met revolverschoten en maak te zich vervolgens uit de voeten, waar bij hij den broeder van den vermoor de, die op het land aan het werk was, eveneens met revolverschoten om het Jcven bracht. Hij vluchtte daarop per fiets, doch werd omvergeloopen door eenige paarden, die door de schiet partij schichtig waren geworden. De man bekwam slechts gering letsel. Toen hij zich in een politiebureau wilde laten verbinden, werd hij gear resteerd. BURGERLIJKE STAND. DE KATHOLIEKE ILLUSTRATIE. 65ste jaargang no. 31. Deze aflevering valt op door het vele dat zij uit eigen land geeft en door de veelzijdigheid in de keuze der foto's. Bleef ons oog eenigen tijd geboeid door de mooie voorplaatIn het celtuintje, met de rubrieken „Die— renstudie ln Artis" en „Haringtrekken" worden aardige plaatjes, die betrekking hebben op deze onderwerpen gegeven. Een serie actueele foto's zoowel uit binnen— als buitenland, siert verder het geheel. Interessante lectuur ver schaft ons D. in zijn voorjaarsartike) „Als de kievit roept," waarbij zich In eigen tuin" van W. de. V. aardig aansluit. Marie de Belmonte werkte mede met een „Legende van den ouden kluizenaar en den H Franciscus". C. Bloemen laat moederliefde peilen in „Heilige toorn". Patr. Cornelissen schreef voor dit nummer 'n soldaten- humoreske „Het diner van den staf." Met de bekende rubrieken, die geen verdere aanduiding behoeven, besluit deze weekuitgave. Woensdag 8 uur. Alg vergadering „Wit—Gele Kruis" in den Gildenbond. Donderdag 8 uur. Ledenvergadering R.K. Kiesvereeniging in den Gildenbond Donderdag van 7-8 aspiranten en van 8—9'/2 leden B G.V. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Vrijdagavond 8 uur repetitie aspi ranten W.G.V. Zaterdag half negen precies. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag] 2 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum leeftijd 16 tot 20 jaar, voor Zadelmakerij enStoffeerderij. Brieven onder No. der advert, b. Bureau v. d. biad. 46352 /DUIZENDEN Aan het Bureau van dit blad is de inteekening opengesteld op geheel opnieuw bewerkt door Dr. W. KOCH. Dit prachtwerk verschijnt in 5 crompres gedrukte deelen, ge bonden in geheel linnen pracht band enz. tegen den prijs van slechts 13.25 per deel plus porto. Het is totaal 2000 blad zijden, 19 x 131/, c.M. met 318 afbeeldingen. Men teekent in voor alle 5 deelen. Waalwljksche Stoomdrukkerij Antoon Tieten. groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U kosten en moeiten en kost U geen cent meer. Bij contracten zelfs minder 1 Waalwijkscbs Stoomdr. Antoon Tieten wonende Brouwersdijk 160 te Dord recht, die onder den naam „Volks- crediet Dordrecht", advertenties in dagbladen plaatst waarin geld wordt aangeboden. I De Burgemeester van Oldemarkt waarschuwt ieder tegen de praktijken van een zekere P. Roels, vermoedelijk woonachtig te Bergen op Zoom, die zich uitgeeft voor opticien-specialist en met brillen de verschillende pro vinciën bereist. Deze persoon tracht bij minder ter zake kundige personen brillen tegen zeer hooge prijzen te verkoopen, het geen hem meermalen gelukt. 48 c., Sla I 4.56.25 c., Sla II 23.5 c.; Sla III 12 c., alles per stuk. Ra dijs 1.53.5 c., Rabarber 68 c., Kee- len 2.5-;3.5 c., Preij II 47 c., Selderij pluk 22.5 c., alles per bos. RAAMSDONK. Van 18 tot en met 24 April. GeborenJohannes Fr. z. van Franciscus J. Norbart—van der Pluijm. Anna G. M. d. van Jacobus H. A .van Aalst—van Dongen. Hubertus z. van Gerardus H, Broeders- Snoeren. Catharina C. d. van Hubertus J. Kuijsters—van Strien. Johanna A. d. van Johannes A. van den Kieboom—de Wit, Helena H. M. d. van Adrianus H. J. Lips—Joosten. HuwelijkenWilhelmus van der Piuijm jm. oud 23 j. en Jacoba G. de Jongh jd.oud 22 j. Gijsbertus M. Grootenboers jm. oud 27 j. en Cornelia J. Broeders jd. oud 27 j. AGENDA'S. WAALWIJK. ADVERTENTIëN. leeen iedere week met graagte bet E i LLUSTBEER D ZONDAGSBLAD. Waarom O niet??? De inhoud aai U zeker bevallen en de prijs is voor D zeker géén be zwaar, want een abonne ment kost slechts 571^ et. p. kw. 85 et. fr. p. post. Schrijf noj heden een briefkaart aan de UB- fevers dezer courant. Ptoaismiiri tifc MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 28 April. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 227 paarden, 6 veulens, 1696 magere runderen, 812 vette runderen, 429 vet te kalveren, 1597 nuchtere kalveren, 238 schapen of lammeren, 66 biggen, 3 bokken of geiten en 18 overloopers. Prijzen per pond: koeien 2833, 4143, 4851 c.; ossen 36, 4042, 47-49 c.; stieren 34, 37, 3940 c.; kalveren 47.552.5, 62.567.5, 77.5 82.5 cent. Prijzen per stuk van mager vee. melkkoeien ƒ235450, stieren ƒ110 470, paarden 200305, slacht- paarden 140250, hitten 95 165, veulens 75130, fok nuchtere kalveren 2030, slacht nuchtere kalveren 611, kalfkoeien 230 435, pinken 170210, vaarzen ƒ215—280, biggen ƒ8—13, biggen p. week 1.251.75. VEILINGVER. „DE LANGSTRAAT", DRUNEN. Spinazie 1422 c., Postelijn 2426 c„ Slavellen 4- Bloemkool II 9- 7 c., alles per K.G. -15 c., Bloemkool III In Febr. 1930 werden de Maastrichte naars door een rattenplaag bezocht en een drogist ter plaatse verkocht toen zeer veel Rodent. Van twee gebruikers zond hij ons attesten, - zoowel de Heer M. Drummen, grossier in koloniale waren, als een Zeepfabrikant verklaar den vol lof, dat zij met één doosje Rodent de ratten en muizen finaal hadden uitgeroeid, in tal van pakhuizen, waar levensmiddelen liggen opgeslagen, richten ratten en muizen onbereken bare schade aan. Laat U niet langer door dit ongedierte benadeelen, - koop nog heden een enkele doos Rodent a 50 ct. of een dubbele doos a 90 ct. Geen rat of muis kan de aantrekkings kracht van Rodent ontkomen. - Imw: Fa. B. Meindersma - Den Haag E37

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 6