L in ile iMrnM. GOUD!!" Regenkleeding „Klein Parijs" Paraplutes. Dames-Japonnen. Woensdag 6 Mei '31. 54e Jrg. BLAD. tweede gOVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 5 Mei 1931. ailCjag en Dinsdag heeft dan het a der Nederlandsche dagblad pers, waarover wij reeds meer n schreven en op 't eminent belang „,an wij herhaaldelijk wezen, plaats ,1 gn met voldoening mogen we a met een uitstekend en prettig j3p en naar wij vertrouwen met resultaat. heeren hebben nu met eigen i verschillende fabrieken bekeken re moderne outilage en installatie, toekomst. Hij wee9 vooral op de 3 Juni a.s. te Utrecht te houden lande, lijke vergadering van allen die bij de schoen- en lederindustrie betrokken zijn en waar getracht zal worden de actie meer plaatselijk te gaan ont wikkelen. Namens de Journalisten werd nog het woord gevoerd door de heeren de „Rotterdammer" en ,'t Dagbiad van Rotter. gemaakt met verscheidene jcage-methoden, systemen enz., betere kijk gekregen op de veel— uitende en moelelijke industrie hebben cijfers kunnen vergaren loonen, statistieken van in— en van de groote moeielljkhedep de export ondervindt en zooveel Dat zal hen brengen tot meer peering voor deze Brabantsche «(Industrie, dat zal hen gelegen heden het publiek meer en beter lichten omtrent 't feit dat de penen hier in Holland, elk in zijn even goed en even billijk ge (Itt kunnen worden en ook worden het Nederlandsche publiek deze irheid kan en moet steunen en door op de beste wijze de werke beid kan bestrijden, zolder dat een cent aan rijk, aan gemeente belastingbetaler behoeft te kosten voor goede ontvangst en prettige bile was zorg gedragen, bo kwamen dan Maandagmorgen tal Nederlandsche journalisten ai in „Suisse" te Tilburg. Daar de koffie aangeboden en den liii door den voorzitter der C.W.S nelkom toegeroepen. Vervolgens men op bezoek naar de N V. J Arendonks schoen- en lederfabrie waar de heeren in afdeelingen ilitst,door de zes directeurenen den iirailehouder werden rondgeleid en de zool— en overleerlooierij he iligden en waar hen behalve eenige ameartikelen een beschrijving der eken werd aangeboden. 12'/2 uur werd in Richa een tli aangeboden door de Kamer van handel te Tilburg, waar de heer it, vice—voorzitter, een woord van M .sprak. 2 uur werd per auto's, voor dagen belangeloos beschikbaas Itld door heeren Schoen— en trfabrikanten. naar Rijen gereden fde lederfabriek „Noord Brabant* er leiding der h eren Uytendaal en inbousz werd bezichtigd ui hier ging het naar Dongen, waar labrieken der N V. Stoc mschoenfabr I Llgtenberg. fa. Van Boxtel Co W-Amerika schoenmaatschappij den bezocht, om daarna naai ilwijk te vertrekken, om na de Ake en inspannende bezoeken daar je verpoozing te zoeken, a een prettig bitter—uurtje, dat na 'n vermoeiende dag deugd doet, ving ruim 7 uur in hotel Vcrwiel, hei (taan dat door den gemeenteraad il aangeboden en waaraan Burge «Ier en Weihouders en loco— uelaris als gastheeren en de burge «erais tafel—president fungeerden. Het ging er zeer gezellig toe en er irschte een prettige, echt Brabant- ntemming en toon, waartoe zeer Ier de bekende keuken en kelder itr inrichting, 't uitstekend ver- éde menu 't zijne heeft bijgedragen. Het menu droeg naast het wapen Waalwijk, een teekening van het werp Raadhuis van Architect ipboller en een C.W.S.-zegeltje in kleuren, wat een uitstekend idee e' onze groote spijt konden wij de vriendelijke invitatie der commissie cm als vertegen, o'.iger der Waalwijksche en Lang- itsche pers aan dit diner aan te f zooals wij onlangs den lunch r pers conferentie te Tilburg mede- akten, om speciale redenen thans gebruik maken. ehalve de Voorzitter der C.W.S. ten nog aan de heeren J. Mannaerts, Peters van 't CW.S.-bestuur, de tr Jos. de Pont, Voorzitter der fede- ie van Schoenfabrikanten en J. C. ipens als Voorzitter der Vereeni- van WaalwijkscLe Schoenfabri- Hen. V burgemeester hiell de welkomst- schetste daaroij het groote dat onze gemeente heeft bij tl e.^ lederindustrie. Hij i °'ie met cijfers de belangrijkheid «Waalwijk als scho*n. en leder Jhn naast en ten opzichte van I jjteichoen- en lederplaatsen, i'rMn spapens sprak een I M]t welkomstwoord in onze s ïamens de Vereeniging van ^wksche Schoenfabrikanten. ,.e eer Hotke, redacteur van de "a .^0,ter<d Courant" sprak na- (!i )°urnalisten, dankende voor ,er eienheid die hen geboden werd ,Vin na^ij kennis te maken met een. en lederindustrie en niet ^antfst°0r v"endelijke en joviale fefd0!^ Voorzitter der C. W. S. beeren on^ u aangeérepe1n om :t den hiiiH hoogte te brengen l en dl s,and der C.W.S.- Plannen vooij de naaste Vink van Kniep van dam. De burgemeester sprak aan het einde nog een woord van dank. Na afloop van het diner, dat, zoo als we hierboven zeiden, in elk op zicht een uitstekend en prettig verloop had, begaven gastheeren en gasten zich naap het onlangs geheel geres taureerde, keurige lokaal der sociëteit „De Gezelligheid" (we schreven haast Heerensocieteit" welwillend door het bestuur voor deze gelegenheid beschikbaar gesteld, om daar nog eenige uurtjes recht genoegelijk door te brengen en nogmaals onder 't oog te zien de groote moeilijkheden die de schoenindustrie meemaakt en de mid delen die voor opheffing mogelijk zijn. Dinsdagmorgen was 't weer vroeg dag, maar alle heeren waren op tijd 9 uur om aan 't werk te tijgen. Bezocht werden de Kon. Stoomschoe- nenfabriek A. H. van Schijndel, N.V. E. W. Klijberg-Pernot's schoenfabriek „Hollandia", N.V. J. C. Spapens' Schoenfabrieken, Timtur schoenfabrie ken en de Rijksvakschool, ^alwaar de heeren overal op deskundige wijze werden rondgeleid en voorgelicht Omstreeks 11 uur reed men naar Kaatsheuvel, waar de N.V. M. Zacht's Stoomschoenfabriek, fa. Vesters Roestenberg, fa. P. H. Vloemans be zichtigd werden, om ten omstreeks 1 uur naar Oisterwijk te vertrekken, waar de N.V. Lederfabriek „Oister wijk" in Bosch en Ven een lunch aan bood, die namens de gastvrouwe werd gepresideerd door den burgemeester van Oisterwijk, den Edelachtb. Heer J. Verwiel. Deze riep journalisten en de leden der C.W.S. namens de gast vrouwe hartelijk welkom, wees op de belangrijkheid van Oisterwijk, niet alleen als industrie-plaats, maar ook als centrum van vreemdelingenver keer. De heer Klijberg dankte als voor zitter der C.W.S. de journalisten voor hun groote opkomst, vertrouwde dat deze excursie, nog meer als de eerste persconferentie in Tilburg, ertoe zou leiden, dat door uitgebreide beschrij vingen en waardeerende critiek, de pers zou meewerken tot werkverrui ming in de schoenindustrie en dat de Nederlanders zullen worden opgewekt de eigen industrie te steunen, dooi het dragen van Nederlandsche schoe nen. Ten slotte sprak namens de jour nalisten de heer Rochat van het Utrecht's Dagblad, die in welgekozen woorden dank bracht aan de gast vrouwe voor haar keurig onthaal, aan de C.W.S. voor de goede regeling en de aangename wijze, waarop deze ex cursie is geleid. Hij twijfelde er niet aan of alle confrères zouden een goed inzicht in de schoen- en leder industrie gekregen hebben. Daarna werd de lederfabriek Ois terwijk bezocht, om ten slotte in het schitterend ingerichte schaftlokaal, waar de thee geserveerd werd, at- scheid te nemen. Te 5 uur waren de heeren weer naar hunne haardsteden vertrokken, zeer voldaan over de verrijking hunner in zichten in een zeer belangrijke indu strie en niet minder over de harte lijke, joviale, echt Brabantsche ont vangst. De dagen hadden een in elk opzicht schitterend en, naar wij vertrouwen succesvol verloop, dank zij de C.W.S. en haren energieken voorzitter, dhr. Jos. J. Klijberg en allen die hieraan welwillend in het belang der goede zaak, hun steun en medewerking heb ben verleend. De heer A. J, Tervoort, leeraar Gymnastiek M.O. aan de R.K. H. B. S. en H.H. S. alhier, is benoemd tot lid wan de examencommissie voor de Akte Gymnastiek M.O. Geslaagd Geslaagd voor het laatste Staats- fxamen voor Verloskundige aan de R. K. Vroedvrouwenschool te Heerlen Mt-j. Marie Meeuwis alhier. Tentoonstelling. Zooais wij reeds in ons vorig nummer mededeelden, wordt op Zaterdag 9 Mei en Zondag 10 Mei bij de Eerw. Zusters van 't St. Theresia gesticht eene expo sitie gehouden van de vakschool, kookschool en bewaarschool. De tentoonstelling wordt geopend op Zaterdag 9 Mei om 2 uur namiddag en Zondag 10 Mei van half tien tot uur. Gsëxposeerd zullen worden de ver schillende naai- en handwerken enz der vakschool, allerlei gerechten der kookschool en het fiöbelwerk der kleinen van de bewaarschool. Verschillende geëxposeerde voor werpen der vakschool worden tegen rillijken prijs verkocht, alsmede alle gerechten der kookschool. Wij hopen dat vele ouders en anderen een kijkje zullen gaan nemen. ee- 90 de ©e actie 99 brengt deze week de WITTE BIOSCOOP. R K. H. B. 6. 3 en H. H. S. 5. Dit jaar wordt voor het eerst eind examen van de R.K. Hoogere Burgen school met 3—jarigen cursus alhier afgenomen. Dit examen heeft plaats in de laatste week van Juni voor wat het schriftelijk gedeelte betreftterwijl het mondeling gedeelte in de eerste dagen van Juli wordt afgenomen. Het schriftelijk eindexamen van de R K. Hoogere Handelsschool met 5—jarigen cursus heeft plaats van 28 Mei t/m. 9 Juni a s't mondeling eindexamen op 22 en 23 juni. Voor dit laatste gedeelte zijn als gecommitteerden benoemd N. H. J van Riel, Pastoor St. Jan, Waalwijk. J. van Iersel, Industrieel, Voorzitter Piaafstlijk Bestuur. Waalwijk. M. A. J. van Liempt, Secr. K. v. K. en Fabr,, Waalwijk. H. Wiesman, Industrieel, Secr. Comm. v. Toez. o/h. M O., Waalwijk. Mej Dra. B. Geers, Apothekeres, Waalwijk. Mr. R. v. d. Heijden, Burgemeester, Drunen. Mr. C W. v. Ommeren, Kanton- rechter, Heusden. Drs L. Michels, Docent R.K. Leer gangen, Tilburg. Deze benoeming Is dezer dagen door Z.Ex. den Minister van O, K. en W. goedgekeurd. Denkt ook aan onze voor Dames, Heeren en Kinderen. Zijden crepe de chine en anderen modellen 1931, zijn bij Grootestraat 207, zeer voordeelig. Wegens opheffing der zaak. ALLES MOET WEG t Vergadering R.K. Werkliedenvereen. In de groote zaal van den Gilden bond hield de R K. Werkliedenveree- niging j.l. Maandag hare jtarvergade ring.De belangstelling was slechts matig. De heer Passier, voorzitter opende de vergadering met den Chr, groet, en sprak hierna een welkomstwoord tot de aanwezigen. De notulen werden door den secr. den heer C. P. Didden, onveranderd goedgekeurd. De secretaris bracht jaarverslag uit, waaruit wij het volgende overnemen Het ledental bedroeg op 31 Dec. 1929 totaal 686; op 31 December 1930 totaal 713 leden, dus een toe name van 27. Het aantal donateurs bleef stationnair. In de vacature, ontstaan door het overlijden van F. BaSaille, werd in de algemeene vergadering gekozen G, v Assen. Verder bleef het bestuur onge wijzigd en was samengesteld ais volgt; F. Passier, voorzitter, C. P. Didden, secretaris, j. M. Didden, 2e secretaris, F, Smoiders, penningmeester, Jac. Fransen, 2e penningmeester, P. Kelder, A. Stokwielder, G. van Assen, com missarissen. In het afgeloopen jaar hadden twee algemeene vergaderingen plaats, wer den gehouden 36 bestuursvergaderin- gen, 6 vergaderingen van den Be stuursraad en 4 vergaderingen in com binatie met diverse besturen en in stellingen. Een feestvergadering had plaats op 26 October. Op den 2en Zondag in Mei werd wederom eene processie georganiseerd naar Elshout. Op 1 Juni werd door de Harmonie en een zeer klein aantal leden deel. genomen aan de Encycliekmeeting te Geertruidenberg. D.d. 18 juni werd agn den Raad der Gemeente een adres gericht in verband met de belastingvoorstellen van B, en W. Het resultaat van dit adres was, dat B en W. hun voor stellen in den geest als door ons be doeld, wijzigden, welke voorstellen door den Gemeenteraad werden aan genomen. Het St. Nicolaasfeesf voor de kin deren kon dit jaar, wegens de heer- schende besmettelijke ziekte diphterie, jammer genoeg niet doorgaan. Echter werd op den bepaalden datum 6 Dec. de gewone verloting der prachtige prijzen gehouden. Op 17 December werd aan het ge meentebestuur het verzoek gericht aan de uitgetrokken werkioozen ook dit jaar wederom een extra Kerstgave te verstrekken. Aan dit verzoek werd evenals het vorige jaar, gevolg gegeven Door de Petroleum—Maatschappij „Puifina" waarmede onze vereeniging een overeenkomst heeft voor de leve ring van petroleum, is aan de leden een totaal bedrag aan dividend uit gekeerd van f 175 07, terwijl aan de vereenigingskas een dividend ten goede kwam van f 56.11. Het werk der tuberculose bestrijding. De speldjesdag ten bate van Her wonnen Levenskracht, door het plaat selijk Comité georganiseerd, bracht op de som van f 115 10 of f 7 minder cfan het vorige jaar. De opbrengst van de vrijwillige Sfuiversactie was f 239 14 tegen f 221,45 in 1929. Den verkoop van sfeenen, planken en balken ten bate van hef nieuwe sanatorium, welke door het comité en eenige vrijwlligers was ter hand nomen, bracht op de som van f Ontwikkeling der leden. De reeks belangrijke ontwikkelings avonden in 1929 begonnen, werd in het begin des jaars voortgezet, terwijl op 11 December met een nieuwe reeks begonnen werd De opkomst op deze avonden was viij goed, ofschoon die, gezien de actualiteit der onderwerpen, veel beter kon en moest zijn. Het dokterfonds. Het ledental van dit fonds gaaf, on danks tegenwerking eenerzijds en ge mis aan medewerking anderijds, toch sieeds crescendo. Op 31 Dec. 1929 telde het 1459 leden, verdeeld over 370 gezinnen, terwijl dit op 31 Dec. 1930 gestegen was tot 1602 over 420 gezinnen, dus eene vermeerdering van 143 leden over 50 gezinnen. Aan specialistische hulp werd be taald f 1541.60. Aan verloskundige huip f 485. Aan apothekerskosten f 3359 09. Tot heden werd met met medici en specialisten nog geen contraciueele overeenstemming verkregen. Door de algemeene vergadering werd aan het bestuur opgedragen de oprichting van een Fonds voor Zie- kenhuisverpieging voor te bereiden,- welke oprichting inmiddels reeds heeft plaats gehad. Op verzoek van het bestuur werd door den Gemeenteraad voor 1931 eene subsidie van f 500 aan het fonds toegekend. De Ziekenkas. Het ledental dezer kas, die in hoofd zaak nog voortbestaat als aanvullings- kas, bedroeg op 31 Dec. 1930 342, tegen 381 op 31 Dec. 1929, dus een vermindering van 39. De uitkeering bij ziekte bedroeg in totaal f 2253.32. Aan tandheelkundige hulp werd be taald f 64 50. Aan uitkeering bij on gevallen f 249 10. Aan Ziekenhuisver pleging f 244 60. Uit het aan de Ziekenkas verbonden Steunfonds werd uitgekeerd f 922.60. Op 31 December 1930 bedroeg htt bezit van de Ziekenkas f 8780 49 en van het Sieun fonds f 3612 68 alzoo een totaal—bezit van f 12393 17. Steenkoleninkoop—vereeniging De Steenkolen—inkoop—vereeniging kon op eenigen vooruitgang in hei ledental bogen en telde pi m. 400 leden op 31 December 1930 tegen 361 op 31 December 1929. Den omzet over het afgeloopen jaar bedroeg 10201 H.L. steenkolen, tegen 8509 over 1929, Daar het gemis aan een eigen sieen kolenlo.ods zich meer en meer deed gevoelen, werd door de algemeene vergadering besloten het bestuur te machtigen de noodige voorbereidingen voor den bouw hiervan te treffen. Het gevolg daarv.an is, dat momenfeel een aan alie eischen voldoende kolenloods is tof stand gekomen op het Stations emplacement. Jeugd—organ isatie. De jeugd—afdeeling telt momenteel 50 leden. Was in den eersten tijd na de oprichting de opkomst der leden zeer onregelmatig, thans na een goede controle te hebben ingevoerd, is daarin een algeheele ommekeer gekomen. De bijeenkomsten worden thans goed be zocht. Het aantal is echter nog te klein. Gewezen wordt op het nut dezer bijeenkomsten, waar behalve eenige ontspanning, aan de jeugd geleidelijk de noodige kennis vair de organisatie wordt bijgebracht. Centrale Volksbank Het agentschap der Centrale Volks bank, hoewel niet ontevreden over de resultaten, ziet nog te weinigen van de leden ais vaste spaarders toetreden. Echter bestaat gegronde hoop, dat dit in de toekomst beter zal worden. Thans is in de Si Antonius parochie met het schoolsparen een aanvang ge maakt en met succes, daar reeds ver schillende kaarten zijn uitgereikt en flink wordt ingelegd. Daar in de St Anionius—parochie het grootste quan tum der leden woonachtig is. hoopt het bestuur, dat dit schoolsparen er toe zal meeweiken, dat in de toe komst meerdere spaarders uit onze arbeiderskringen zullen toetreden. Bij de spaarkas werd ingelegd f 15952 05 Bij de beieggingskas werd ingelegd t 2800 09 Of een totaal bedrag van f 18752,14 Uit de spaarkas werd terugbetaald f 17082 42 en had deze dus een vooruitgang van f 1669 72 Agentschap Concordia Het Agentschap der Coöp. Levens verzekering-Maatschappij „Concordia" gaf evenmin reden tot klagen. Steeds meerderen zien in, dat zij bij hun eigen instellingen voordeden genieten die geen enkele andere instelling biedt Agentschap de Volkskrant Het Agentschap van „de Volkskrant ging niet in die mate vooruit zooais dit had moeten zijn. Het aantal abon- né's nam wel met eenige toe, doch deze toename is niet noemenswaard. Het is dus een alleszins gunstig jaar geweest is, waarvoor wij op de allereerste plaats onzen oprechten dank hebben te betuigen aan God. Verder komt een woord van hartelijken dank toe aan den Eerw. Adviseur, wiens wijze adviezen van groote waarde zijn voor onze vereeniging en door ons dan ook ten zeerste worden geappre cieerd. De secretaris spreekt hierna nog de volgende woorden Zooals uit het overzicht van het ledental is gebleken is dit in het af< geloopen jaar met 27 gestegen. Mag deze vooruitgang beschouwd worden als een kentering ten goede in het organisatieleven ter plaatse We hopen dit van harte, maar.... we vreezen het. Immers, indien dit hei geval was, zou in het algemeen meer meeleven met de organisatie zijn waar te nemen, doch dit ontbreekt ten eenenmale. Nóch in de Stands-, nóch in de Vakorgani satie toonen de leden de belangstel ling die zij moesten toonen. Onlangs werden door het orgaan van den R.K Middenstandsbond de arbeiders—organisaties aan hun orga nisaties ten voorbeeld gesteld, daar de arbeiders meer voor hun vereenigïngen voelen dan de Middenstanders. In het algemeen mag dit zoo zijn, doch hier ter plaatse voelt het gros der arbeiders biiter weinig voor de organisatie. Men zie slechts het bezoek aan de verga deringen van Stands- en Vak—orga nisatie en men heeft voldoende bewijs voor deze bewering. Geachte vergadering, dit mag zoo niet blijven. We moeten en kunnen er voor zorgen dat onze organisatie, de arbeiders—organisatie, aan aiie andere ten voorbeeld gesteld kan worden. Laat ons daartoe in dit jaar. dat zich daarvoor bijzonder leent, de bakens gaan verzetten. Wanneer wij zeggen, dat dit jaar zich daartoe bijzonder leent, is dit niet zonder reden. Immers, 1931 staat in het teeken der Rerum Novarum—herdenking. In deze maand wordt het heugelijke feit herdacht, dat Paus Leo Xlil z g. voor 40 jaren deze belangrijke Encycliek uitvaardigde en zullen te Rome de vertegenwoordigers der Katholieke Arbeidersbeweging uit verschillende landen en onder hen ook eenige leden onzer vereeniging, bijeen komen, om de nagedachtenis van Leo Xlil, die zich den eerenaam verwierf van Paus der werklieden, te huldigen en te eeren. Bovendien zal op 6 September te Utrecht een grootsche demonstratie van de Katholieke Arbeidersbeweging plaats hebben, om voor de groote öeteekenis en den in sociaal opzicht zoo zegen- rijken inhoud en gevolgen van Rerum Novarum te getuigen. Üit is echter niet het eenige doei dezer demonstratie. Het tweede doel dezer massa—bijeen komst is, getuigenis af te leggen dat in ons, Katholiek georganiseerde arbei ders, den onverzeueiijken wil leeft en dat wij alle krachten wenscherr in te spannen om Rerum Novarum in haar vollen omvang in de praciijk te doen doordringen en toepassen. Ook wij moeten zorgen met onze vereeniging daar een goed figuur te slaan la grooten getale moeten wij op 6 September mede opgaan naar Utrecht, om daar met de geheele Kat holieke Arbeidersbeweging, onze soci ale eiscben opnieuw duidelijk te stellen. Tijden van werkloosheid alom, zoo als wij die thans meemaken, moeten bij ons het besef levendig doen worden, dat wij moeten werken voor iets beters, wat wij ten slotte alleen kun nen bereiken door onze Katholieke Arbeidersbeweging sterk te maken, Het is de vurige wensch van Uw bestuur dat velen van onze leden zui len deelnemen aan'het Congres en het heeft dan ook niet alleen de gelegen* held tot sparen daarvoor opengesteld, doch wil ook uit de vereenigingskas financieel eenigszins in de reiskosten ten goede komen. De Volkskrant deelde onlangs mee, dat naar schatifng 60.000 arbeiders en arbeidsters aan het Congres zullen deelnemen en dat Limburg daarvan een vierde deel of 15 000 zal leveren. Laten wij zorgen dat Brabant dan niet voor Limburg behoeft onder te doen en even enthousiast procentsgewijs een zelfde kwantum deelnemers zal leveren. Laat ons hiertoe medewerken door van onze vereeniging met een zeer groot aantal leden op te gaan naar Uireclit. Wanneer men deze grootsche demonstratie heeft meegeleefd, komt ait ongetwijfeld ten goede aan hel vereenigmgsleven ter plaatse, daar de deelnemers met nieuw vuur bezieid en met meer liefde voor de organisatie zuilen terugkeeren en dan lijdt het geen twijfel of in een volgend verslag kunnen wij melding maken van een meeleven met de organisatie, zooals wij het in jaren niet kenden. (Applaus) Vervolgens bracht de secretaris bij afwezigheid van de penningmeester financieel verslag uit. Hieruit bleek, dat de Bondskas sluit met een bedrag aan inkomsten én uitgaven van t 4003 82, en met een batig saldo van f 25.92. De exploitatierekening van gebouw en café vermeldt aan ontyangsten f 6362 90 en aan uitgaven i 644142 met een nadeelig saldo en sluit dus van f 78 48. Van de een bedrag hypotheek is afgelost van i 5750 en deze bedraagt thans nog f 14 250.—. Het totaal bezii-der vereeniging be draagt thans f 2671 03. Namens de conti 61ecommissie zeide de heer van Drunen de rekening te hebben nagezien en in orde be—, vonden, terwijl hij dank bracht aan den penningmeester voor zijn uitste kend beheer. Wegens periodieke aftreding der heeren Jac. Franssen, C. Didden en P. Kelder, moest een bestuursverkie zing plaats hebben, daar echter geen nieuwe candidaten gesteld waren, werden de aftredenden herbenoemd. Door den voorzitter werden hierna nog enkele mededeelingen gedaan. Het bestuur heeft besloten de eerste 100 leden die zich aanmelden en die per gezelschapsbiijet wiilen reizen f 1 extra te geven uit de kas der vereeni ging, Men zal zoodoende gemakkelijker kunnen besluiten mee te gaan, daar de kosten niet zoo hoog zijn. 14 dagen voor de reis naar Utrecht zal het be stuur de gelden ophalen. A.s. Zondag wordt de processie van de Werkliedenbond naar Elshout ge houden. Spr. vertrouwt dat velen zullen deelnemen en meewerken voor het slagen dezer processie. Van de rondvraag werd door geen der aanwezigen gebruik gemaakt, waarna de voorzitter de yergadering sloot met den Chr. groet. Gouden Bruiloft echtpaar C. van Drunen—Van Bavel. Het echtpaar van Drunen-v. Bavel vierde gisteren zijn gouden huwelijks feest. Door het ijverige buurtcomité was alles in het werk gesteld om den dag voor de oudjes en buurtgenooten zoo aangenaam mogelijk te doen ver- loopen. De woning van het gouden paar was prachtig versierd en verlicht, terwijl de vele vlaggen in de buurt een echt feestelijke stemming brachten. Tusschen het frissche groen der eerepoort die voor het huis was opgericht stond het met groote letters „Hulde aan het Gouden Paar". 's Morgens om 9 uur werd in de parochiekerk van St. Jan een H. Mis tot dankzegging opgedragen. Met auto's reed het echtpaar, familieleden, buurt comité en talrijke bruidjes naar de kerk. Toen het echtpaar na de H. Mis weer aan zijn woning aankwam werd een „Leve het Gouden Paar" uitge roepen. Door een zestal bruidjes werden aardige versjes opgezegd en werd een fraaie bloemenmand aange boden. Om elf uur kwam het buurtcomité de oudjes gelukwenschen. De voorzitter de heer van Zeist sprak alsvolgt Hooggeacht Gouden Bruidspaar en familieleden, Dames en Heeren. Mij is de eer en het genoegen te beurt gevallen U namens alle buurt bewoners hunne hartelijke feliciiatiën •en wenscben over te brengen. Zooals U reeds zult hebben bemerkt heeft de buurt zich ter gelegenheid van Uw gouden feest niet onbetuigd wilien laten en heeft er ook het hare aan wiiien bijdragen om dezen dag voor U te doen zijn een dag van vreugde en dankbaarheid, ja een onvergetelijken dag, zooals er slechts weinige in het menschelijk leven voorkomen. Deze dag moet zijn een dag van vreugdeVanzelf komt U in hef bij zonder vandaag, alles wat gedurende de halve eeuw van Uw echtverbintenis in Uw gezin* in Uw familie, plaats greep weer in de gedachten. Gij zult alle kruisjes, welke God U te dragen zond, in Uw geest zien voorbijgaan, doch daarnaast het vele goeds dat Uw deel werd En er zal vreugde zijn dat gij dezen dag hebt mogen beleven, vreugde, omdat gij dit gouden feest vieren moogt, een feest dat slechts weinigen is gegeven, Dezen dag zal dus staan in het teeken van vreugde, van geluk, doch ook vooraf in hef teeken van dank baarheid. Dankbaar tegenover God, die U dezen dag schonk, die U dezen dag beleven deed, waarop gij in het genot van een goede gezondheid temidden Uwer kinderen, kleinkinderen weder- zijdsche familie en vrienden herdenken moogt Uw echtverbintenis, vóór 50 jaren, een menschenleven vaak, ge sloten. U zult van véle zijden reeds geluk wenschen hebben ontvangen en nog velen zullen na ons hunne feliciiatiën komen aanbieden. Er zal vandaag geen einde zijn aan de betuigingen van meeleven in Uw geluk. Ik kan U namens alle buurtgenooten de verzekering geven dat zij met U juichen, dat zij met U verheugd zijn, dat U dit gouden feest moogt vieren. Als een blijvende herinnering aan dezen dag bieden wij U twee leuning, stoelen aan. Wil ze aanvaarden met dezelfde liefde, waarmede ze U worden geschonken. De bruidjes hebben U reeds In de bloemetjes gezet, terwijl wij hedenavond hopen te laten zien dat alles meeleeft, alles feestviert. Ook aan Uw kinderen en hunne familie onze hartelijke felicitaties. Ik wil besluiten met U toe te wensch?n, dat gij nog vele jaren, in geluk, voorspoed en tevredenheid zult vereenlgd blijven, dat een goede gezondheid Uw deel zal zijn en dat ook voor U is weggelegd, eenmaal Uw diamanten feest te vieren. Namens de Commissie voor het Gemeentelijk Woningbedrijf, waarvoor de heer van Drunen reeds jaren geld- ophaler is, feliciteerden de heeren Weth. W. Eibers, J. Loeff en F. Rox het gouden paar. De dag werd verder In huiselljken kring in feeststemming doorgebracht. 's Avonds bracht de Harmonie „St. Crispijn" een serenade aan 't gouden paar, hetgeen natuurlijk veel volk op de been bracht. In de zaal van Café van Berkel kwamen de buurtgenoten bijeen. Het werd een gezellige avond, met muziek voordracht en dans en vooral de jeugd heeft zich uitstekend vermaakt. Toen het gouden paar de zaal binnen trad werd een luid „Lang zullen zij leven" aangeheven. Een zoon v*hn de jubilarissen dankte de buurtgenoten, speciaal het comité voor het prachtige feest dat zij op touw hebben gezet en dat zeer zeker het gouden paar nog lang zal heugen. Aanrijding. Maandagmiddag wilde de slager F. de V. met zijn transportfiets 'n boeren kar passeeren, juist toen de boer zijn paard dwars over den wegzetten. De V. werd van zijn fiets geslingerd, doch bekwam geen ernstige verwondingen. De fiets werd echter geheel vernield, III! If. de groote (sprekend monumentale zingend - kunstfilm, - musiceerend)

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 5