Nieuws uil Kaatsheuvel. H. de Bruij Landdag 13 Jaai Motaris ft. Schaf aanbesteed: iedere Woensdag Radio-Distributie. Zooals wij reeds Zaterdag mede deelden heeft het Radio-distributie- bedrijf alhier een nieuw, 100 W. distributie-installatie in bedrijf gesteld. Gisteren waren wij in de gelegenheid de prachtige inrichting te bezichtigen, die een vermogen heeft om 1000 abonné's van volle, zuivere muziek te bedienen en tevens van de noodige reserves is voorzien, zoodat bedrijfs storingen voor de abonné's geen na- deelige gevolgen hebben. Zooals men weet geschiedt de ontvangst der 298 M.-golf per rijkstelefoonlijn, zoodat men van alle luchtstoringen vrij blijft en tevens het volume belangrijk is opgevoerd kunnen worden. Het aantal abonné's op het distri butie-net neemt nog steeds toe. Gisteren is men ook in v.m. Baardwijk met de aansluitingen begonnen, zoodat men hier niet langer van goedkoop radio-genot behoeft verstoken te blijven. Wij wenschen den Centrale-houder met deze nieuwe installatie het beste succes. Qymnastiekfeesten. Het Uitvoerend Comité der Gymna- stiekfeesten op 20 en 21 Juni a.s. ont ving dezer dagen van „Waalwljks Belang" hare bewijzen van sympathie door het aanbieden van een Groot Concert op Zaterdag 20 Juni. Van de Liedertafel Oefening en Vermaak" ontvingen zij de vereerende toezegging dat Zondag 21 Juni een Matlnée gegeven zal worden. Van de voetbalvereeniging „W.b.C kregen zij voor Zondagmiddag de beschikking over haar speelterrein aan de Parallelweg voor de te houden Gymnastlekdemonstraties. Voor Zondagavond is het Comifé in onderhandeling met een der grootste muziekkorpsen van ons land voor het geven van een concert. Ongeval. In den wedstrijd W S C MTKaa!sh. Boijs, Zondag op het W S.C.—terrein gespeeld, had de W S C.speler J Eckner het ongeluk bij een botsing met den Kaatsheuvelschen keeper zijn scheenbeen te breken. De eerste hulp werd verleend door Dr. Kotster, waarna de ongelukkige naar het St. Nicolaas—Ziekenhuis werd overgebracht. Het ongeval is geheel aan 't toeval te wijten. Spaarbankboekjes Posterijen. Degenen, die op Woensdag 29 April 193b ten Postkantore alhier geweest zfln met hun spaarbankboekjes tot het doen eener inlage of terugbetaling worden hierbij beleefd uitgenoodigd even ten Postkantore te komen met medebrenging hunner spaarbank boekjes. ZeerEerw. heer pastoor Verhagen. Zondagmorgen werd in de St. Antoniuskerk van den kansel mede gedeeld, dat de toestand van den ZeerEerw. heer pastoor, die nog altijd in het St. EHsabeths-Ztekenhuls te Tilburg verpleegd wordt, bevredigend is. Z.Eerw. hoopte met de St. Antonius- feesten thuis te zijn en liet daartoe het gebed zijner parochianen verzoeken. Zeker zullen deze hun Herder niet vergeten en God vragen, dat Hij hem spoedig volkomen hersteld in hun midden zal terugvoeren. Hsgz. Gasfabriek. Het onderwijzend personeel van de Waalwljksche scholen bracht Zaterdag onder leiding van den directeur, den heer van Vliet, een bezoek aan de gemeentegasfabriek, Het ligt in het plan de leerlingen der hoogste klassen eveneens een bezoek aan deze instelling te laten brengen, ten einde door aanschouwing een beter idee te doen krijgen van de fabricatie van het steenkolengas. De Tramfusie in Brabant. Te Den Bosch had een vergadering plaats van de directies der Tramweg maatschappijen, die betrokken zijn bij reeds eerder uitvoerig besproken plan nen voor een fusie der tramwegen in Noord—Brabant. In die vergadering werd medegedeeld, dat de fusieplannen voor de Ooster- groep goed vorderen. De betreffende cijfers der beirokken tramwegmaatschappijen zullen dezer dagen aan de aandeelhouders worden overgelegd. Wanneer deze die cijfers goedkeuren, is de fusie van de Ooster- groep tot stand gekomen. De bollenvelden tn Brabant. De bloetnbollenvelden in enkele gedeelten onzer provincie staan thans in bloei. nl. in Westelijk Noord Brabant en het Land van Altena. Vele bezoekers per auto en per rijwiel bezoeken de bollenvelden om te genieten van het voor onze provincie tot nu toe vrijwel onbekende weelde rige gezicht. Tarwewet en Tarweoogst 1930. Het blijkt, dat nog enkele tarwe- verbouwers niet op de hoogte zijn met de regelingen daaromtrent getroffsn aan de hand van de Tarwewet. De Gewestelijke Tarweorganisatie voor Noord Brabant (Land van Maas en Waal en Rijk van Nijmegen) stelt de laatste gelegenheid open om alsnog opgaven voor oogst 1930 in te zenden. De aangifte daarvoor uiterlijk te ver zenden op Dinsdag 12 Mei aan Gewestelijke Tarweorganisatie, Spoor- laan 50 te Tilbürg. Aangiftebiljetten zijn aan 'dat adres nog te verkrijgen. Spoed is gewenscht. Tarwewet en Tarweoogst 1931. Wie reeds opgave heeft gedaan voor oogst 1930 krijgt zonder nadere aan melding toegezonden aangifteformulier (voor oogst 1931. Anderen kunnen aangifteformulier aanvragen op het secretariaat, Spoor- Iaan 50, Tilburg, of bij secretarissen van plaatselijke boerenbonden, van afdeelingen der Maatschappij van Landbouw of van landbouwvereeni— gingen. Het ingevulde biljet moet zijn in gezonden uiterlijk op 25 Mei aan Gewestelijke Tarweorganisatie, Spoor- laan 50 te Tilburg. Wielerwedstrijd. Op de Bossche Wielerbaan werd Zondag 'n keur-wedstrijd voor nieuwe lingen gehouden. in den sprintwedstrijd van 1000 M. (4 ronden) behaalde de heer F. Siaats alhier den derden prijs. DRUNEN. Op 1 Mei herdacht den heer Th. v. d. Lee den dag, dat hij voor 25 jaar geleden werd aangesteld als gemeente—besteller. In al die jaren heeft hij dagelijks in Drunen en Heus- den de goederen, die per spoor aan kwamen besteld, tot tevredenheid van een groot aantal ingezetenen. Zoowel te Heusden als Drunen is Dorus zeer populair. Wij hopen, dat nog vele jaren de bezorging hem blijft toevertrouwd. De prijs der natuurboter is alhier wederom verlaagd en kost thans 75 cent per pond, ook de melk is op sommige plaatsen reeds gedaald tot 8 en 9 ctterwijl ze hier op vele plaat sen nog 12 cent verkocht werd. Zou hierin ook geen verandering komen? NIEUWKUIJK. Wegens opheffingvan het café bij den heer A. Merkx, besloot de aldaar gevestigde harmonie zich te begeven naar het café van den heer Th. van der Geld. Vanaf heden is het gezelschap voortaan aldaar gevestigd. Er zal echter hiervoor ten spoedigste eene verbouwing van het calé plaats hebben en zal naar we vernemen een naar de eischen des tijds ingerichte repetitie- en uitvoeringszaal worden gebouwd. Gedurende de afgeloopen maand werd aan het postkantoor alhier voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f 3899 96, terugbetaald f 3034 84. Naar aanleiding van het onlangs behaalde kampioenschap door onze voetbalclub S. D. O. is het initiatief genomen een huldigingsavond te doen plaats hebben. Hiervoor zijn de plaat selijke vereenigingen ter vergadering opgeroepen in café Brok tot het houden eener bespreking. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). Mtj. V. aihier had dezer dagen het ongeluk van een trapje te vallen met het ongelukkige gevolg dat zij een arm brak. Geneeskundige hulp van Dr. Winkelman moest worden ingeroepen. Mej. C. v. d. E. alhier had het ongeluk bij avond over een langs den weg liggende hoop steenen, die worden gebezigd voor de vernieuwing van den weg, te komen vallen, waardoor zij enkele verwondingen aan haar arm opliep. Toen de arm daarna begon op te zetten, werd de hulp van Dr. Win kelman ingeroepen, die begin van infectie constateerde. Aan het Hulppostkantoor alhier werd gedurende de maand April 1931 voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f4942 11 en terugbetaald f2816.62. In de j.l. Zaterdagavond gehouden vergadering van de Afd. Sprang van het Ned. Werkl. Verbond Patrimonium werd besloten door de afd. het initiatief te nemen om te komen tot oprichting van een zoogenaamd „Dragersfonds" voor voormalig Sprang. Op een nader te bepalen datum zal een openbare vèrgadering worden gehouden om tot definitieve oprichting te komen. De A. R. Kiesvereeniging alhier kwam j.l. Maandagavond in vergadering bijeen. Na opening op gebruikelijke wijze werd door den Voorzitter in zijn openingswoord stil gestaan bij den uitslag der verkiezingen van de Prov Staten. Mededeeling werd gedaan dat Ds J. Fokkema bereid was gevonden voor de vereeniging op te treden voor de a.s. verkiezing van den Gemeenteraad, Wegens het bedanken voor zijn candidatuur door den heer A. B. v. d Hoeven werd besloten de bij de ge houden stemming in puntenaantal op volgende te benoemen. De lijst werd officieel vastgesteld als volgt: 1. G J. v. Willigenburg (aftr.) 2G. L. Vos Mzn. (aftr.) 3. W. M. Dalmaijer. 4. C. B. Timmermans (aftr.) 5. J. Ruiter. 6. C. J. v Heijst. 7. J. W. Genuït Jr. Na nog enkele huishoudelijke aan gelegenheden te hebben besproken, werd met Dankgebed gesloten. RAAMSDONK. Zilveren ambtsjubi-( leum P. A. Konings, Kantoorhouder der P. en T. te Raamsdonk(Dorp.) Op Vrijdag 1 Mei vierde de bevolking van Raamsdonk(dorp) feest. Het was de dag waarop de heer P. A. Konings zijn 25-jarig ambtsjubileum vierde als Kantoorhouder der Posterijen en Tele grafie alhier. De geheele buurt vlagde. Ook van verschillende andere huizen wapperde de Nederlandsche driekleur, ten teeken dat het Dorp in feeststemming was. Een woord van lof is hier zeker op zijn plaats voor het ijverige comité dat steeds in de weer is geweest, om door smaakvolle versieringen luister aan het feest bij te zetten. Een mooie eereboog sierde den ingang van de woning, terwijl enkele masteboompjes voor de woning waren geplant, wat aan het geheel een fleurig aanzien gaf. In den loop van den dag kwamen de notabelen der gemeente den jubi. larls feliciteerenden geheelen dag was het een komen en gaan van vrienden en bekenden. Vele felicitaties kwamen binnen in den vorm van bloemen, telegrammen en kaartjes. Om half een werd den jubilaris gehuldigd door het comité, namens Raamsdonks ingezetenen en werd het geschenk, waarin door zoo goed als iedereen was bijgedragen, bestaande uit een bureau-ministre, stoel en vloerzeil be stemd voor zijn kantoor, aangeboden. Met het geschenk werd de heer Konings zoo verrast, dat hij den dank bijna niet onder woorden wist te brengen. Van het personeel ontving de jubilaris een kantoorlamp. Iedereen kent het kantoor en zal moeten toegeven dat het meubilair nog al te wenschen overliet. Een bezoek naar het kantoor is nu de moeite waard, men zal het niet meer terugkennen van vroeger. Des avonds omstreeks half acht trok de Harmonie „St. Bavo" naar de woning van den jubilaris om hem een aubade te brengen. Nadat de harmonie een nummertje ten beste had gegeven, werd de jubilaris door den Voorzitter toe gesproken die hem namens de Harmonie feliciteerde met het 25 jarig ambts jubileum. Na het spelen van „Lang zal hij leven" dar.kte de jubilaris den Voorzitter en bood de harmonie een couvert aan. Tot slot gaf de harmonie nog een paar nummers, waarmede de oificieele viering van het feest geëindigd en het feest verder in familiekring werd voortgezet. De muziek bracht een massa volk op de been. Tot laat in den avond trok de prachtige ver lichte eereboog veel bekijks. Dat de jubilaris nog tal van jaren moge terugdenken aan dezen schoonen dag. die getoond heeft, dat Raams donks ingezetenen hun kantoorhouder zoo hoog op prijs stellen, Op Maandag 11 Mei a.s. des namiddags te 7 uur zal In Hotel C Schellen een vergadering worden ge houden van Siemgerechtigde lngelan den van het Waterschap „het Poldertje achter de Hoeven." De volgende bouwvergunningen zijn verleend aan A. van der Molen tot 't bouwen van een woning aan de juiianalaan aan D. J. de Rooij tot 't vergrooten van zijn schuur aan de Juiianalaan en aan het St. Adrianusgesticht tot hei bouwen van een bergplaats. RAAMSDONKSVEER Dezer dagen is op het Veer een portemonnale met eenig geld gevonden. Terug te be komen bij de marechaussees. Zondag j.l. had alhier de oifi cieele opening plaats van het nieuwe voetbalterrein der „Zwaluwen." De uitslag was als volgt „Veersche Boys 1", Raamsdonksveer— „Stormvogels", Waalwijk 3—1. „N. A. C.", Breda—„Zwaluweu 1" R'veer 5-1. „Wapen v. Raamsdonk" Raamsdonk(dorp)- „Zwaluwen II" R'veer 1—0. „N. A. C.", Breda—„Veersche Boys 1" Raamsdonksveer 5—0, „Stormvogels", Waalwijk—„Zwaluwen I' Raamsdonksveer 2—0. Voor de wedstrijden was veel be. langstelling. Het Moleneind waar het nieuwe terrein is gelegen, heeft nog nooit zoo'n drukte gekend als het er Zondag was. De openingswedstrijden kunnen een succes heeten voor onze „Zwaluwen." Naar we vernemen worden over een paar maanden door „de Zwaluwen' groote serie-wedstrilden uitgeschreven. Kaatsheuvel, 5 Mei 1931. Duivensport. De Combinatie van Duivensportver- eenigingen gevestigd bij den heer Jan v. Dun, hield Zondag een wedvlucht vanuit Noyon. De eerste duif arriveer de om 12.36.15, de laatste om 1.53.12. De uitslag was: 1, 10, 14, 15, 50 J. Vrinten; 2, 4, 5, 11, 29, 32 F. v. d. Assem; 3 H. v. Dongen; 6 L, Mosselveld, 7 Jos Emmers; 8, 12 Jan Remmeren; 9 M. Kemmeren; 13, 40 B. Kemmeren; 16, 19 A. Pijnen burg; 17, 18, 22, 44 C. de Bondt; 20, 26 C. van Boxtel; 21, 37, 46 J. Opper man; 23, 28, 35 P. van Hees; 24 Jos Valk; 25 A. Emmers; 27 W. Kemme ren; 30 Jan v. d. Linden; 31, 52 Jo Couwenberg; 33 G. van Wanrooij; 34 H. Damen; 36, 41, 42, 49 A. v. d. Ven; 39, 45 Jan Emmers; 43 P. Laros; 48, 53 F. Damen en 51 M. Soeterboek. Mei-uitstapje. De harmonie Apollo hield Zondag haar traditioneel Mei-uitstapje. Was het vorige jaren een liefhebberij van een groep muzikanten, dit jaar was het de geheele harmonie, die aan het dauwtrappen deel nam. Om half vijf was het reveille en om vijf uur trok het corps au grand complét uit in de richting Oisterwijk. Wij behoeven niet te vertellen, dat de wandeling in het teeken van gezellige saamhoorigheid stond. Om goed één uur arriveerde Apollo ter plaatse onder groote be langstelling van het publiek. Kegelsport. Zaterdag opende de Kegelclub „Houdt de Plank" op de banen bij den heer A. Snoeren-van Heesch een Kringconcours, dat in den verren om trek groote bèlangstelling wekt. 'tWas goed vijf uur, toen de Voor zitter van „Houdt de Plank", de heer Jac. Smit, een korte, doch zeer harte lijke openingsspeech afstak en alle tegenwoordigen een hartelijk welkom toeriep. Op de allereerste plaats heet te hij het bestuur van den Tilburg schen Kegelbond, vertegenwoordigd door de heeren v. Grinsven, Boink en Bexs, welkom. Tevens verwelkomde hij de afgevaardigden van de Zuster vereenigingen uit Loon-op-Zand en Kaatsheuvel. Hy bracht dank aan het bestuur van den T.K.B. voor de spor tieve wijze, waarop het bestuur de wenjchen van de vereeniging was te gemoet gekomen. Hij memoreerde de oprichters der club, waarvan nog vijf heeren, thans bij de viering van het tweede lustrum lid van de club waren. Een speciaal woord van dank werd gebracht aan den heer Theo v. d. Ho ven, die de geheele organisatie leidde en aan de overige bestuurs- en club leden, voor de onbaatzuchtige en spon tane medewerking in de voorberei ding van het concours. Voorts memo reerde hij de sympathieke medewer king welke de club mocht ondervin den in den persoon van dhr. Tuer- lings voor de Provinciale pers, welke een niet gering aandeel in het slagen van het concours kan dragen. Verder dankte hij allen die op eenige wijze aan het welslagen van de voorberei ding hadden medegewerkt, niet het minst den heer Snoeren met echtge- noote voor de aangename en vlotte medewerking bij de verzorging en ver siering der banen ondervonden. De Voorzitter van de T.K.B. noem de het zich een eer dit concours te mo gen openen. Hij prees de aanvrage van Houdt de Plank als zeer sympa thiek, vooral in den tegenwoordige malaisetijd, nu de kegelsport eveneens gebukt gaat onder de drukkende zorg van het heden. Hij prijst de kegelsport als het middel om lichaam en geest te verfrisschen en spreekt de hoop uit dat het concours zal mogen bijdragen om de sport te verheffen. Hij brengt een woord van dank aan de goede zorgen door Houdt de Plank aan ba nen en materialen besteed en voor de keurige prijzencollectie voor dit kring- concours beschikbaar gesteld. Hij is overtuigd dat het concours zal slagen en hoopt in dezen op den steun van de pers, die hieraan zeer veel kan bij dragen. De hoop uitsprekend dat ge heel kegelend Zuiden met belangstel ling dit concours zal volgen en er aan deelnemen, opent hij dit kring-con cours. De heer Smit dankt voor het ge sprokene en verzoekt op het welslagen van het concours een dronk in te stel len. Stand Kringconcours der Kegelclub Houdt de Plank, Kaats heuvel 1931, op Dinsdagavond 12 uur. Korpswedstrijd: Herinnering I, Tilburg 333; Onder Ons, Tilburg 333; Herinnering II, Til burg 323; S.N.A., Tilburg 305; Herin nering III, Tilburg 298; De Vereeni ging I, Tilburg 288; Alle Negen I, Waalwijk 272; Alle Negen II, Waal wijk 268. Personeel Serie: S. Menheere, Tilburg 111; Theo v. d. Hoven, Kaatsheuvel 107; Jo Paij- mans, Tilburg 107. Personeel enkel: Franken, Tilburg 42; v. Beirden, Tilburg 39; Engel, Tilburg 38; Jac Smit, Kaatsheuvel 38. Vrije Baan Hamburger telling: J. Kemmeren, Kaatsheuvel 3 maal 120; Hornman, Loon-op-Zand 120, 114; Chr. Maas, Loon-op-Zand 114, 100; v. Loosdrecht, Loon-opZand 114; Jac. Smit, Kaatsheuvel 110; Jo Paijmans, Tilburg, 2 maal 102. Vrije Baan Heeren: J. Kemmeren, Kaatsheuvel 16 maal 45; S. Menheere, Tilburg 9 maal 45; Jó Paijmans, Tilburg 2 maal 45, 2 maal 43; Jos de Beer, Tilburg 2 maal 45; Sigmans, Tilburg 45 maal 44; Jos Jongen, Tilburg 45, 2 maal 43; Cor van Wesel, Kaatsheuvel 45, 42; J. v. d. Heuvel, Tilburg 4 maal 44; H. Raij- makers, Tilburg 44. Vrije Baan Dames: Mej. Anneke de Jong 34; Mevr. En gel, Tilburg 33; Mevr. Snoeren, Kaats heuvel 21. - De bankwerker K. geraakte op de scheepswerf met een zijner duimen n den knel bij een boormachine, waardoor deze zoo gehavend werd, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Donderdagavond vergadert de Prot. Kiesvereeniging met het oog op de candidaatstelling voor den Raad. De Veerdienst over'de Maas ter verbinding Heusden—Nederhemert. die Zondags stopgezet was, wordt voort aan ook Zondag onderhouden. Het concert van de R K. fanfare op de Vischmarkt, dat tegen Donder dagavond was aangekondigd, kon wegens ziekte daar geen plaats hebben, waarom een muzikale wandeling werd gehouden, die veel belangstelling had. Toen een der gebrs. St. met zijn (naaimachine bezig was, geraakte hij met een hand daarin de klem en liep aan een paar vingers zoo'n verwonding op, dat hij na voorloopige verbinding naar 's Bosch moest, om daar verder behandeld te worden. De uitslag van de stemming in de R.K Kiesvereeniging ls zoo geweest, dat de candidaten als volgt op de olficleële lijst geplaatst wordenH. Verhoeven, M. van Riet, P. Verschure, L. de Mol, S. Metselaar, P. Schmiehu- sen, J. Meijer, F. KUjn en M. Laros. Voor het op 23 April gehouden examen voor ads. klerk bij de Directe Belastingen slaagden om. onze stad genooten Mi j. P. Baaijens en de heer Adr. Deurloo. Onze voetbalclub Longa behaalde fn den seriewedstrijd van S.D.O. te Sprang in de finale den 3en prijs. Maandagmiddag kwam op den hoek der Oud—Heusdensche en Sterre straat een karretje bespannen met een paard in botsing met een luxe-auto. 't Gevolg was, dat enkele ruiten van den auto werden verbrijzeld, doch pet- soonlijke ongelukken kwamen niet voor. NEDERHEMERT. De verkoop van t Emma-bloempje bracht in deze kleine gemeente f 123 op. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag van 7-8 aspiranten en van 8—91/» leden B G.V. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Vrijdagavond 8 uur repetitie aspi ranten W.G.V. Zaterdag 8 uur. Bestuursvergadering Liedertafel „Oefening en Vermaak." Zaterdag GEEN repetitie Liedertaie „Oefening en Vermaak". Zondag 12 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum Circus Roberti. Vrijdag a.s. zal het zoo gunstig be kend staand® curcus Amanda Roberti alhier wederom een reeks voorstellin gen aanvangen, waarvan we reeds vooraf kunnen zeggen dat ze een enorm succes waarborgen. Voor eeni- »e jaren trad genoemd circus alhier op en overtrof alle verwachtingen. De reputatie van het circus is inmiddels enorm gestegen. Overal waar Roberti optreedt kan de pers niet anders dan één lof zijn. De vurige paarden-dressuur wordt in dit circus in de perfectie vertoond Een 25-tal der best gedresseerde paarden vertoonen hun hooge dres suur in tal artisten geven 't beste van 't beste. In trapezen-werk vindt Roberti geen overtreffers. Daarenboven geeft 't at- tractie's, die 't grootste bedrijf ver geef sch tracht te engageeren, als de wonderkrachtmensch „Hans Sieg fried" en Miss Atletha, de eenige da me ter wereld, die zich door een vrachtauto laat overrijden. Enfin, wat de pers zegt, daar waar Roberti op trad, is overbluffend. We twijfelen er niet aan of ook hier zal de zaak aan aller verwachtingen beantwoorden. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 5 Mei. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 200 paarden, 6 veulens, 13b 1 magere run deren, 813 vette idem, 452 vette kal veren, 1391 nuchtere kalveren, 232 schapen of lammeren, 83 biggen, 7 bokken of geiten en 22 overloopers. Prijzen per pond: koeien 28 33, 4243, 48—51 c., ossen 36, 40—43, 4648 c«, stieren 3334, 3637, 38 39 c., kalveren 4050, 57.562.5, 67.5—75 c., Prijzen per stukmelkkoeien 240 —455, kalfkoeien 235—440, stieren 120460, pinken 170215, vaar zen ƒ215285, paarden ƒ200—315, slachtpaarden 140260, hitten 95 170, veulens 75—140, fok nuchte re kalveren 2038, slacht idem 6 10, biggen 813, idem per week 1.25—1.75. Veilingver. „De Langstraat", Drunen. Prijsnoteering van 4 Mei 1931. Spinazie 811 c., Idem II 2 6 c., Postelijn 18—20 c„ Asperges 98— 106 c., Rabarber 4—5 c„ alles per Kg. Bloemkool I 17—20 c„ idem II 10— 13 c., idem III 8—10 c„ Sla I 4—5.5 c„ Sla II 23.5 e., Komkommers II 912 c., Komkommers wit 1011 c. alles per stuk. Keelen 23 c., Radijs 2—3 c„ Worteltjes 9—12 c„ a lies per bos. GEMENGD NIEUWS. Glen Kidston. De officier-vlieger Glen Kidston, die eenige weken geleden een record- - vlucht van Londen naar Kaapstad in soonlijk het nieuwe instructievaartui van de zee-, Rijn- en binnenvaart vajj het Onderwijsfonds voor de Scheen vaart, dat „Prinses Juliana" zal hee. ten, te water te laten. Het schip W01ïjt zooals bekend, gebouwd op de -werf Gideon" van de firma J. Koster Hzn te Groningen. De tewaterlating van het instructie, vaartuig „Prinses Juliana" zal plaats hebben op Zaterdag 13 Juni, des na- middags te 2 uur. Het drama te Aallen. In zake den doodslag te Aalten, vernemen wij nader dat ook dé moeder van den verslagene verdacht wordt medeplichtig te zijn aan diens dood. Nadat 's morgens een woordenwis. seling had plaats gehad tusschen de moeder en den verslagene, welke twist uitgelokt moet zijn, moeten beiden, de moeder en broeder van den ver slagene op het slachtoffer losgeslagen hebben, waarbij de moeder een greep gebruikte. De moeder is derhalve ook gearres- teerd. De eigenlijke dood moet door worging zijn ingetreden, hetgeen door den broeder moet zijn geschied, toen bleek dat de ongelukkige nog niet dood was. Het strottenhoofd is dan ook voor een deskundig onderzoek opgezonden. Het stadje is zeer onder den indruk van het gebeurde. Vier ongevallen bij het Fransche vliegcorps. Gisteren hebben bij het Fransche vliegcorps vier ongelukken plaats gehad. Bij de manoevres boven de Middel- .andïche Zee sloeg een watervliegtuig bij een noodlanding over den kopen zonk. De piloot kongered worden, Eveneens bij deze manoeuvres sloeg een vliegtuig bij het starten over den kop, het toestel werd vernield.de inzittenden kwamen met den schrik vrij. Het derde ongeluk had plaats inde nabijheid van Parijs, waar een toestel een noodlanding moest maken. Hel toestel werd echter vernield en de beide inzittenden werden zwaar ge Het ernstigste ongeluk had plaats bij Montelimar, waar 'n vliegmachine van 't Straatsburgsche vltegersregtaenl naar beneden stortte. De piloot en de waarnemer vonden den dood. Auto ongeluk te Zwolle. In den nacht van Zaterdag opZw dag is, vermoedelijk tengevolge het afloopen van een der achterwie,Ie» een auto, waarin een paar monteur gezeten waren, diereparatiewerkzaam hedenverricht hadden, tusschen Raai» en Heinoo bij Zwolle over den ko; geslagen. De inzittende H. 30 jiarou en ongehuwd, was op slag dood, la wijt de chauffeur aan een zijner arme werd gewond. De politie stelt eti onderzoek in. ADVERTENTléN. Hiermede betuigen wij onzei oprechten dank voor de belanj stelling betoond bij het overig van onzen dierbaren Echtge* Vader, Behuwd, en Gfootvai! Den Heer Jacobus Gijsbertus San Wed. JAC. SARS Kinderen en Kleinkind» W a a 1 w ij k, Mei 1931. Oor- neus-, keelarts, houdt voortaan spreekuur van half 4 tof balt 5 ink Wljkgebouw ven hal Q'« Kruis. 4i de twee masten tent. Een 20- 6 dagen en 10 uur volbracht heeft en voor zijn terugkeer naar Engeland nog wat van Zuid-Afrika wilde zien, is gistermorgen met zijn vriend T. A. Gladstone te Johannesburg opgeste gen voor een tochtje naar Pieter Ma- ritzburg in Natal. Zij zijn onderweg overvallen door een najaarsstorm, juist toen ze zich boven de bergen be vonden en hun vliegtuig is op een paar mijl van het dorpje Van Reenen te pletter gevallen op een rots. Beide vliegers moeten direct dood zijn ge weest. De lijken zijn reeds gevonden en worden naar Engeland vervoerd. Kidston was pas 31 jaar en behalve vlieger was hij een groot motor- en autorenner. Met Woolf Barnato heelt hij vorig jaar te Le Mans nog flen 2 uur-wedstrijd in recordtijd gewonnen Vier jaar geleden was hij de eenige overlevende van de ramp van een Duitsch passagiersvliegtuig, dat in Kent viel en in brand vloog en een kwartier na het ongeluk steeg hij met een der uit Croydon te hulp gezonden vliegtuigen op om zijn zenuwen de baas te blijven. Instructievaartuig van het Onderwijs fonds. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 6 Mei 1931. Van de werf van de fa. De Haan en Oerlemans werd te water gelaten het Rhein Hernekanaalscb'p „Sagitta" In aanbouw voor derr heer j. Pijl te Antwerpen. De afmetingen zijn lengte 80 M. breedte 9.2 M. en hol 2 5 M„ terwijl het schip meet c a. 1350 ton. Het is voorzien van voor- en achter motorankerlier en zeer luxueus Ingé- richt. Daarna werd de kiel gelegd voor een dito schip voor Holl. rekening. De verkoop vatit bloempjes voor de t.b.c.—bestrijding bracht hier op f 32,90. te Waalwijk, bericht, dat het welland sail Lage Zandschel van Mevr.» J. COHEN is ingezet: Koop 1 op f 650- Koop 2 op 700.- Koop 3 op 1150- en Koop 4 op 4500,- Toeslag op Dinsdag 12 M1 1931» des avonds om 7 uur 1< KoifLhuize van j TREFFERS h Brugje te Vrijhoeve-Ea^ te ,s-Gr«ve!duin*Capel 0 Hi ia Naar wij vernemen ligt het in het voornemen van Prinses Juliana per- Door het B staur van denR> „'s-Grevelduir-Capelle s'reken" van de Ned Jongelingsvcreen, op G worden het TIMMERWERK VI' hel Landdagterrtln legen aan de $oc| vaart te's Grev4 Capelle. Voorts staat de instulj open voor •a. Consnmplleteit, b. Sigarentent, c. Chocolade- en kerwcrkewteiitf Biljetten moeten wordet leverd vóór oj op 13 Mei\3 den Secretaris W. HAVERn» Loonschen Dijk 105 Kaatshej die ook alle gewenscb tingen verstrekt. 1 1 V 7.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 6