Minis lit Kaatsheuvel. Net Dagmeisje OPENING RO. 177 6R00IESIRAAT. Zlllmaiis' Riiuiielhandei WASSINGs REISBUREAU geregeld iedere week. ALLEER de allerbeste kwaliteit. Electr. Luxe Bakkerij PULLES-HEESBEEN. Broodsoorten Marktberichten. Heden Zaterdag Triumph Motor Gevraagd Willem li straat 12. Telefoon 883. Gezelschapsreizen op 15 en 29 Juni en vanaf 20 Juli Vraagt inlichtingen. Illlllllllllllllllllllliliüiilllllllllllllltltlllllll" RECHTZAKEN. w. s. c. STEEDS VERSCH. onkosten kon nog een totaal van f 46.51 aan den bond worden opgezonden. Het vertrouwen is gegrond dat nog meerderen dezen hoogst noodzakelijken arbeid in het belang van onze militairen zullen gaan steunen. Den gevers(sters) hartelijk dank. Het comité bestaat uit de heeren: K. Alblas, A. Hommel, J. Vos, A. Paans, J. Pruisers. Wie nog iets te geven heeft, vervoege zich bij een dezer leden. In het Stationskolfiehuis van den heer L. F. v. Dongen had Donderdag 21 dezer des avonds 8 uur de algemeene ledenvergadering van de plaatselijke Boerenleenbank plaats. Na opening dezer bijeenkomst werd de secretaris van het bestuur, de heer C. Vos—van Gent, tot secretaris dezer algemeene vergadering aangewezen, waarna het verslag over den toestand en de werkzaamheden der vereeniging werd uitgebracht, waaraan wij het volgende ontleenen De totale omzet der bank bedroeg gedu rende het boekjaar 1930 f 343281,90, dus f 26Ö00.— minder dan het daaraan ruim voorafgaande jaar. Aan spaargelden werd ontvangen f 106170,96 en terugbetaald 98269,21. De gekweekte rente bedroeg voor de spaarders f 9508,68, waarvan f 2025,47 in contanten werd uitbetaald en een bedrag ad f 7483,21 als spaargeld werd bijgeschreven. In 1930 werd aan nieuwe voorschotten uit gegeven f 41756,09. Het saldo der reeds uit staande voorschotten bedragende f 139876,75 werd door terug- en afbetalingen verminderd met f 43158,60, zoodat op 31 December j.l. het totaal wegens op deze wijze verstrekte gelden bedroeg f 138474,24. Aan voorschot rente werd ontvangen f 5327,43. In loopende rekening werd uitgegeven f 173699,42 en ontvangen f 164021,31. Op het einde van het boekjaar bedroegen de totale uitgaven in rekening-courant f 127819,49 en de ont vangsten f 8687,50. De in loopende rekening ontvangen rente bedroeg f 5145,64, de uit betaalde rente f 55,94, terwijl aan provisie werd uitgegeven f 161,45. Het bedrag dat bij de Centrale Bank te Utrecht was geplaatst varieerde tusschen de f 60000.— en f 80000.—. Het totaal aantal spaarders bedroeg per ultimo December 1930 259. Er kwamen 18 nieuwe spaarders bij. Door overlijden en om andere redenen gingen er 16 at, alzoo een vooruitgang van 2. Het aantal voor schotten nam met 13 toe en verminderde wegens geheele aflossing met 11. Totale vooruitgang derhalve 2. Op het einde van het boekjaar bedroeg het totale aantal uit staande voorschotten 86. Het aantal loopende rekeningen verminderde met 4, terwijl er 3 nieuwe bijkwamen. Op het einde van het boekjaar bedroeg het aantal loopende reke ningen 25. Het ledenaantal bedraagt 175 in totaal. Er gingen 9 leden af wegens ver trek, overlijden en bedanken. Er kwamen 4 nieuwe leden bij. De zuivere op de reserve te brengen winst bedraagt f 894,97. Na het uitbrengen van dit verslag, dat door de aanwezigen met aandacht gevolgd werd, volgde de verkiezing van 'een lid van den Raad van Toe zicht, wegens periodieke aftreding van den heer A. J. Verhoeven Sr. en van een lid van het bestuur, wegens perio dieke aftreding van den heer G. A. S. de Bas. Beide aftredenden werden herkozen en namen onder dankzegging voor het in hen gestelde vertrouwen hun herbenoeming aan. Uit het daarna door de heeren A, Spierings en J. L. Rietveld ingesteld onderzoek bleek, dat de rekening en balans over het afgeloopen boekjaar in orde waren, waarna deze met een woord van dank aan den kassier voor zijn keurig administratief beheer wer den goedgekeurd. Hierna volgde de rondvraag, waarvan geen gebruik werd gemaakt, waarna de directeur der bank, Dr. Ph. J. Köhter, de vergadering mei een woord van dank voor de belangstelling sloot. RAAMSDONK. Door burgemeester en Wethouders is toestemming verleend aan het Bestuur der Rtjvereeniging .Juliana", tot het houden van een verloting, waarvan de opbrengst komt ten bate der vereeniging. Wanneer de verloting zal plaats hebben zal nog nader worden bekend gemaakt. Aan H. J. Meewisse van Dongen is vergunntng verleend tot het ver bouwen van een winkelhuis en het maken van een etalage in het pand aan de Prins Hendrikstraat. Op Vrijdag 29 Mei a.s, zal ten huize van C. van der Pias aan de julianalaan om 3 uur een vergadering worden gehouden van Stemgerechtigde Ingelanden van het Waterschap „De Nieuwe Buitendijksche Hooipolder" en om 6 uur van het Waterschap „de Oude Polder". RAAMSDONKSVEER. De brigade commandant der Koninklijke Mare chaussee te Raamsdonksveer waar schuwt een ieder, geen geld of goe deren af te geven aan een zekeren Johan Herman Kommers, die zich herhaaldelijk schuldig maakt aan op lichting door valsche voorwendsels, dat hij stukken heeft aan zijn auto die ergens onderweg staat of wel aan zijn rijwiel. Kommers is geen auto-eigenaar. Overname in andere bladen is ge- wenscht. Wegens het leggen eener riolee- ring in de Prins Hendrikstraat, zal het verkeer door genoemde straat tijdens den duur van genoemd werk, voor rij- en voertuigen geheel gestremd zijn. Donderdag j.l. zijn 70 leden van den R, K. Vrouwenbond Ier bedevaart geweest naar 's Hertogenbosch. RAAMSDONKSVEER, Voor de Herv. Gemeente zal Zondagmiddag om 2 uur op 't Veer optreden Ds. Muhlnickel van Waalwijk. De heer D. J de Roolj van het Veer. werkzaam op een der werven te Geertruidenberg had het ongeluk zijn rechterduim te breken. GEERTRUIDENBERG. De sta king bij den aannemer Ch van der Ploeg alhier, duurt nog steeds voort. Het werk wordt echter voortgezet door enkele werkwilligen. De politie is op het stakingsterrein aanwezig om even- tueele botsingen tusschen stakers en werkwilligen te voorkomen. Woensdag 20 Mei j.l. desnamid- 8 uur had alhier in de zaal van Hotel Centraal een vergadering plaats van de vereeniging „Geloof en Weten schap". Als spreker trad op Pater Koenders met als onderwerp Thérèse Neumann. De zaal was maar matig bezet. Door het Leger des Heils zal Donderdag 16 Juni a. s. een collecte worden gehouden in deze Gemeente. ELSHOUT. Gedurende de Pinkster dagen zullen wederom verschillende processies herwaarts komen om een bezoek te brengen aan de Wondeibare Moeder, n.l. de H. Familie van Waspik, de Zangeressen van Kaatsheuvel, de congreganisten van St. Jan en St. An- tontus te Waalwfjk enz, De H. Missen zijn om 6, 8 en 10 uur. NIEU^UITHEUSDEN. Heusden, 23 Mei '31. De heer Andr. Baaijens ontving he den een benoeming tot polltie-agent te Rotterdam. Den 2en Pinksterdag wordt we derom een voeibal-wedstrjjd gespeeld tegen het Veieranen-elltal en wel door Longa. Zaterdagmiddag wordt hier een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld door onze voetbal-club Longa tegen Wiihelmina uit Wijk. De R.K. Dameszangvereeniging „Sursum Corda", die zich nad aan gemeld voor h,t met Pinksteren te Zaltbommel te ttouden zangconcours, heefi wegens omstandigheden moeien besluiten daarvan at te zien. middag ertoe bijdragen de stramme j an(jers over en eischte wegens valsch- beenen weer lenig te maken. heid in geschrift tweemaal gepleegd Kaatsheuvel, 21 Mei '31. Onze Muziekgezelschappen. Op den Tweeden Pinksterdag trekt geheel muzikaal Kaatsheuvel naar buiten. Zooals het vorig bericht meldt gaat Bel Canto naar Zaltbommel op concours, het Kon. Muziekgezelschap „Eupnonia" neemt deel aan het fes tival te Capelle en geelt dan tevens om 8 u. 's avonds concert, de harmonie „Apollo" gaat naar 's Bosch om daar aan het festival ter gelegenheid van de opening der nieuwe veemarkt deel te nemen. Mgr Völker. Deze week begaf zich onze Hoog Eerw. Heer Pastoor Mgr, W. Vöiker naar het Ziekenhuis te Tilburg om zich op advies van zijn huisdokter Th Capettl, onder behandeling te stellen van den directeur van 'l zie kenhuis dr. v. Buchem. Gem. Secreteris M. y. d. Wee. De toestand van onze gem. secre taris den heer M. v. d. Wee is goed vooruitgaande. Reeds eenlge dagen mag üe zieke het bed verlaten en ofschoon er wel tijd voor volledig herstel zal noodig zijn, mag toch ge zegd worden, dat het verloop der ziekte een zeer gunstige wending heeft genomen. 40—jarig priesterjubileum. DeZ.Eerw. heer Jacobus Corneiissen, geboortig uh Kaatsheuvel, professor in 't klooster der Kruisheeren te Maeseijck (België) herdenkt heden (22 Met) zijn 40—jarig priesteijubileum. Rem m-No uarum-h erdenking. De Rerum-Novarum-herdenking zal alhier plaats hebben door eene groote openbare vergadering in het Patro naatsgebouw op Zondag 31 Mei a.s. Als sprekers zullen optreden de heeren W. de Natris uit Eindhoven en F. Bosser uit 's-Hage. Voetbal. Op het terrein bij de Wed. van Ber- kel aan den Horst werden reeds twee Zondagen groote seriewedstrijden ge houden, waaraan een tiental clubs deelnemen. Op den 2en Pinksterdag wordt de finale gespeeld, die om half 2 aanvangt en om de belangrijkheid der clubs zeker veel bezoek zal krij gen. Verschillende le en 2e klas spe lers van den N.V.B. komen in de elf tallen voor. Het programma luidt: Om half 2: VBM, Tilburg—DVK, Udenhout. Om half 3: Onderling Genoegen, Kaatsheuvel—SSV, Kaatsheuvel. Om half 4: Zwaluwen, Tilburg EMZA, Kaatsheuvel. Bel Canto. Woensdagavond hield de zangver- eeniging „Bel Canto" een groote repe titie-avond voor haar concourswerk, in.de zaal van den heer Jan v. Dun Er was veel belangstelling, speciaal van muziekliefhebbers. Het verplichte nummer „De Won derbloem" is een compositie van den heer P. Kallenbach, terwijl als eigen gekozen nummer gezongen wordt „De Kleinste" van Joh. H. Löser. Het algemeen oordeel was, dat Bel Canto wederom in conditie is om den naam van muzikaal Kaatsheuvel eer aap te doen. Het gezelschap vertrekt om kwart voor één met bussen van de Zuid Ooster Tramweg Mij. Voor liefheb bers zijn nog eenige plaatsen in de bussen beschikbaar. Als tegenpartij fungeert een jonge re W.S.C.co/nbinatie, zoodat dit een aardige partij kan worden. R.W.B. Wegens het slechte weer heefi 03s 1.1. Zondag een vergeefscbe reis ge maakt en wordt a.s. Maandag 2en Pinksterdag gespeeld om half 3 ter rein RWB. Om 12 uur RWB2—Baardwijk2. KORFBALSPORT. SPRANG. A.s. Maandag (2en Pinksterdag) neemt onze Korfbalvereeniging N E.O. deel aan de seriewedstrijden uitge schreven door de Almkerksche Korf balclub A.K.C. i N.E.O. zal uitkomen tegen A.S.V. uit Arkel. Deze wedstrijd vangt aan te 12 uur terrein A.K.C. Overtreding Lotterijwet. Om de principieele kwestie. De winkelierster van den B. te Nieuwkuljk verkocht pakjes koffie, geleverd door de firma van Moll— Pauwels. Ieder pakje bevatte een bon voor een of ander voorwerp. De arti kelen op die wijze voor de koopers beschikbaar gesteld werden door de fhma tegelijk met de koffie geleverd. De firma had zich voor den Kanton rechter te Waalwijk te verantwoorden wegens overtreding der Loterijwet ver mits door deze. wij ze van verkoop de gelegenheid was opengesteld tot het trekken van een of ander voorwerp. Aanvankelijk werd de dagvaarding vernietigd, doch op egn volgende omschrijving werd de firma door het Kantongerecht te Waalwijk veroordeeld, doch kwam van het vonnis In verzet, volgens Mr. G. Kolfschoten, Den Bosch op grond dat niet de firma van Moü- Pauwels.doch de winkelierster de gele genheid voor de loterij heeft opengesteld door verkoop der pakjes koffie met bons. Zoodra de firma de kolfie heeft afgeleverd is zij niet verder verant woordelijk voor de zaak waar de kwestie omgaat. Wèl zou dit het geval zijn, indien de winkel een filiaal der firma was. De rechtzaak was uitgelokt om die principieel door de rechtelijke colleges fe laten uitmaken en zal nog wel worden voortgezet. De eisch luidde bevestiging van het vonnis. Belangrijke malversatie. Voor de rechtbank had zich te ver antwoorden P. J. A. B., 28 jaar, fabrikant te W gedagvaard ter zakedat hij in Januari 1931 te Was pik le zich heeft schuldig gemaakt aan valschheid in geschrifte door een kwitantie ten name van verschillende personen voor voldaan te laten teekenen door zijn zuster. 2e opzettelijk een bedrag van on geveer f 1750 welk geld eigendom was van het Burgerlijk Armbestuur te Waspik zich wederrechtelijk heeft toegeëigend. De vader van verdachte was secretaris-penningmeester van het Burg. Armbestuur en heeft gedurenden den lijd van 25 jaren in dienst zijnde, correct zijn plicht gedaan. Ook ver dachte staat gunstig bekend. Het geld was gebruikt om de zaak van ver dachte uit te breiden. Verdachte had ook gespeculeerd met het koopen van fraude werd ontdekt door VOETBALSPORT. Hedenmiddag half 4 heeft op hel W. S. C.—terrein een interessante ontmoeting plaats. De veteranen van W.S.C. spelen dan n.I. een oefenwed strijd voor den komenden internatio nalen kamp tegen Antwerp F. C., die waarschijnlijk reeds spoedig zal plaats hebben. De „ouwetjes" zijn voor dezen wed strijd reeds flink in training en onge twijfeld zal de ontmoeting van heden- Ieder. De J. H. Smits, voorzitter van het Burg. j rafnaeiL ^ITY u/oBniu HiOOCn schuren zv P. Verschuien en A. Armbestuur te Waspik, die een onder zoek had doen instellen, waarbij het bedrag der fraude kwam vast te staan. Ook de burgemeester van Waspik, getuige Dekkers, had ingevolge een overleg met den gemeenteraad den secretaris der gemeente een onderzoek opgedragen gHet bleek, dat verdachte zich door middel van valschheid in geschrifte een bedrag van f 11 000 wist te verschaffen. Alles is inmiddels terugbetaald. In Waspik is over deze zaak heel wat stof opgewaaid en de stroomingen der beoordeeling van het geval zijn zeer uiteenloopend. Er werden in deze strafzaak 12 ge tuigen gehoord w.o. burgemeester en secretaris der gemeente Waspik, de voorzitter en oud-voorzitter van het Burg. Armbestuur, de Moeder Overste van het St. Franciscusgesticht te Was pik, F. van Rijswijk, procuratiehouder te Tiiburg, De Winter, gemeente ontvanger fe Waspik, Verhoeven, bank- looper te Dongen en de zuster van verdachte. Verdachte bekende. Bij zijn requisitoir gaf de officier lezing van het verloop der feiten gelijk die bleken uit het getuigenverhoor. De vader van verdachte was niet bekwaam voor de hem opgedragen taak en zoo ontstond de ongewenschte gewoonte, dat zijn zoon van alles op de hoogte was en de zaken voor vader waarnam. Er was inmiddels geregeld accountantsonderzoek, waar. toe per jaar een uitgave van f 280. noodig was Een der raadsleden van Waspik kwam in den raad met een bezuinigingsvoorstel en vond er een meerderheid voor. Die meerderheid in den raad was van oordeel, dat die f 280.— uit te geven overbodig was en zoo ontstond dat verschrikkelijke tegoedertrouw maar zoo aandoen, waardoor het voor verdachte mogelijk was ongecontroleerd de malversaties te plegen. De raad had de zuinigheid tsegepast, welke de wijsheid bedriegt en waardoor verdachte voor de recht bank moet verschijnen. Immers was er geen gebrek aan controle geweest dan was de fraude niet geschied. De reclasseering heeft over ver dachte gunstig gerapporteerd en komt in hare conclusie tot de meening, dat verdachte wel in aanmerking zou kunnen komen voor voorwaardelijke veroordeeling. Het O.M. dacht er en wegens verduistering tweemaal ge pleegd 3 maanden gevangenisstraf. De verdediger Mr. E. van Zin- nicq Bergmann, Den Bosch pleitte in een uitvoerig pleidooi voorw. ver oordeeling. Uitspraak 6 Juni a.s. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Johanna Adriana Maria dv E. J. A. van Lier en M. van Venrooij. Aiy- bert Rudolf zv E. B. Everts en H. van Wijlen. - Adrianus Arnoldus zv A. J. van Huiten en J. A. Schilders. Wilhelmus Gerardus Johannes zv H. A. Knippels en M. Damen. Clasina Johanna Maria dv L. G. A. Dumoulin en J. C. Possemis. Overleden: Geene. Huwelijks-aangiften J. van Riel, oud 27 j. en A. Fijne man, oud 28 j. beiden won. alhier. J. A. Ophorst, 23 j. en W. v. Dronge- len, 26 j., beiden won. alhier. F. C. van Daelen, oud 25 j. en M. van Bers, oud 28 j., beiden won. alhier. Gehuwd: Geene. Ingekomen W. G. H. Trommels, van Eindho ven. L. Korthout en gezin, van Loon-op-Zand. G. Mandemakers en gezin, van Woensdrecht. J. Kor- bie van Millingen (Did.). L. L. M. v. d. Leur, van Dongen. A. L. v. d. Ven, van Nistelrode. A. J. Hoffman van Sprang-Capelle. M. A. Ph. Oor schot, van Udenhout. E. J. Damen, van Breda. J. C. van Bijnen, van Waalre. H. J. Blok, van 's-Bosch. Vertrokken: Th. C. Klerkx, naar Best. K. Hekimian en echtg., nr. Amsterdam. D. van Loon en echtg., nr. Tilburg. KAATSHEUVEL. 1—15 Mei 1931. Geboren Antonius Cornelis zv Aloysius Boons en M. A. Dielen. Antonia Maria dv Johannes Ant. Snoeren en A. Verduin. Hendrika Maria dv Lambertus A. Hamers en H. J. Ak kermans. Maria Cornelia dv Ge rardus Kuis en M. Herman. Fran- cijna Johanna M. dv Wilhelmus Eng. Beerens en C. J. Hollants. Theodo ras Martinus zv Antonius C. Pruijm- boom en W. J. A. Netten. Petrus Adrianus M. zv Johannes A. M. Wou ters en H. A. Brants. Adrianus Ja cobus M. zv Johannes A. M. Wouters en H. A. Brants. Alphonsus Fran- ciscus M. zv A. M. A. F. van den Dun- gen en H. M. de Kok. Gerardus Ma ria zv Antonius van Dongen en Fran- cijna Klis. Henrica G. M. dv Hen- ricus Hubertus Badjou en J. M. Her mans. Huberdina M. Th. dv Wil helmus A. van der Lee en C. C. Kuijs. Henrica Maria J. W. dv Ludovicus W. van Ree en H. van Boxtel. Ca- tharina Margaretha M. dv Petrus J. in 't Groen en H. C. Damen. Cor nelis L. C. M. zv Petrus Klijn en M. H. Brabers. Overleden Hendrikus Adrianus Brekelmans, 42 jaar. Cornelia Johanna M. Berg mans, 2 mnd. dv. W. J. Bergmans en M. van Wanrooij. - Johanna van den Berg, 82 jaar. Johannes van Wanrooij, echtgen. van P. Ligtvoet, 66 jaren. Johanna M. Verhoeven, dv H. A. Verhoeven en L. Valk, 10 maanden. Johannes Marinus Ver- M. Waalwijk, 22 Mei 1931. Eieren 3ll2—4ll2 ct. Varkens f 7—f 9 GEMENGD NIEUWS. Een eigenaardig vliegongeval. De bekende iersche hockey-speler, James Harmon, is door een noodlottig en onder buitengewoon eigenaardige omstandigheden plaats gehad hebbend vliegongeval gedood. Hannon was met zijn vader in een zeilbootje aan het visschen, toen een watervliegtuig, dat boven hen vloog, plotseling neerstortte. Het vliegtuig kwam op de zeilboot terecht en Han non werd op slag gedood. Zijn vader kwam eraf met 'n lichte verwonding, terwijl de inzittenden van het vliegtuig allen zonder eenig letsel gered konden worden. Door een stoomlier gegrepen en gedood Gistermiddag is de 42-jarige onge huwde G. v. d. Lugt, gewoond heb bende in de P. K. Drossaertstraat te Vlaardingen, aan boord van het stoom schip Maasbuig, liggende in de Vul- caanhaven, toen hij bezig was met het strijken van de laadboomen. op on verklaarbare wijze tusschen de trom mel en de as van de stoomlier bekneld geraakt. Hij was onmiddellijk dood. Noodlottige brand; 6 dooden. Bij een brand in een woonhuis te Huil, welke in de vroege morgenuren uitbrak en waardoor het geheele huis in de vlammen opging zijn 6 personen om hei leven gekomen, o.a. de ouders en 3 kinderen uit 1 gezin. Vier personen, die in het beneden gedeelte van het huis woonden, zijn met zware brandwonden naar het ziekenhuis gebracht. Penning Katholiek als op meer stoffelijk Na de rede van den heer v. dTk werd overgegaan tot oprichling een plaatselijke afdeeling van dezen bo waarvoor zich reeds aanstonds I leden opgaven. Het voorloopig bestuur werd ij volgt geformeerd J. v. d, Brand voorzitter, F. Vei secretaris - en F. v. d. Leur meester. Wedstrijd W.S.C.—T A.C. uitg^ Doordat zoowel bij W.S.C. als v' T.A.C. enkele spelers onverwacht verhinderd zijn a.s. Maandag te L nen spelen, is de wedstrijd W.S(]. T A.C. tot nader datum uitgesteld, ADVERTENTIëN. Ue Heer en Mevrouw N. VAN LOON DE JONG zeggen hartelijk dank voor de belangstelling, ondervonden bij de geboorte van hun dochter. Waalwijk, Mei 1931. JAC. MOONEN, Grootestraat 274. LAATSTE BERICHTEN. H. Priesterwijding. A.s. Zaterdag 30 Mei zal wederom een var Waalwijks zonen het H. Priesterschap ontvangen, nl. de Eerw. héér Henri Hens Gzn. zal als dan door Mgr. Diepen in de St. Jan priester gewijd worden. Zondag 7 Juni d.a.v. zal de jonge priester in de parochiekerk van St. Jan alhier zijne eerste plechtige H. Mis opdragen. R.K. Bond van Metaalbewerkers. Gisteravond had in den Gildenbond de oprichtingsvergadering plaats van een Waalwijksche afdeeling van den R.K. Bond van Metaalbewerkers. De bijeenkomst werd bijgewoond door het bestuur der afdeeling Raams donksveer, welker voorzitter de heer de Ruijter tevens de vergadering leidde. Verder waren nog aanwezig de Wel Eerw. heer Beekmans, adviseur der R.K. Werkliedenvereeniging, en de heer v. d. Brink, hoofdbestuurslid van den bond, die het nut der ver eeniging uiteenzette en het belang der vereeniging demonstreerde, zoowel op mijner NIEUWE ZAAK in het pand U vindt hier de beste merken in de meest concurreerende prijzen voorradig. VAKKUNDIGE REPARATIE. VLUGGE BEDIENING. Minzaam aanbevelend, TE KOOP. Type 27, zijkleppen, 5 P.K., in uitstekenden staat. Proefrit en onderzoek toegeslaan. Wegens aanschaffing zwaardere, Grootestraat 347. Boers, 1 jaar. Adriana Johanna v. Best dv W. van Best en M. C. Lugters, 5 jaar. Adrianus Ant. J. van Riel, zv J. A. van Riel en H. M. Roymans. 2 jaar. Adrianus Jac. M. Wouters, zv J. A. M. Wouters en H. A. A. Brants, 7 dagen. Gehuwd Petrus C. in 't Groen, 23 j. en Eli sabeth J. Jansen, 22 j. Johannes Scheerders, 37 j. en Jacoba P. Kuij- pers, 25 jaar. Marinus de Kruijf, 28 j. en Johanna Jos. van Laarhoven, 28 j. Hubertus Nouwens, 35 j. en Petronella M. Verboven, 29 j. Jo hannes C. Beerens, 29 j. en Maria J. W. Klijn, 26 j. Thomas Damen, 22 j. en Johanna L. Damen, 23 j. An tonius in 't Groen, 30 j. en Anna M. Roeien, 31 j. Martinus van Esch, 31 j. en Catharina van Bragt, oud 29 aar. BINNENLAND. Tabakaccijns op sigaretten. De minister van Financiën heefi na advies van de commissie van deskun digen voor den tabakaccijns heden door opneming in de Staatscourant o.a, de volgende bepalingen ter kennis van belanghebbenden gebracht Met ingang van 1 Juni a.s. worden dertig opcenten geheven op der. tabak accijns op sigaretien. Deze heffing geschiedt, behoudens uitzonderingsge vallen, door middel van aanvullings- zegeis, waarvan moeien zijn voorzien alle met het gewone accijnszegel ge zegelde verpakkingen, welke van ge noemden datum af in het vrije verkeer worden gebracht. Ten einde de nagevorderde opcenten op den accijns te kunnen voldoen, moeten winkeliers, grossiers enz. aan- vuliingszegels jtóór 20 Juni a.s. aan vragen b^ den ontvanger der invoer rechten en/of accijnzen, onder wiens kantoor de sigaretten in voorraad zijn. Zij maken daarbij gebruik van een van Rijkswege vastgesteld formulier, dat van 15 Juni a.s. ai kosteloos bij be doelde ontvangers verkrijgbaar is. De aandacht wordt er op gevestigd, dat overtreding van de voordenavor- dering van opcenten gegeven voor schriften wordt gestraft met een geld boete van ten minste f 25 en ten hoogste f 1000. is voor de Pinksterdagen bijzonder uitgebreid. Meer dan 60 verschillende soorten vanaf 10 «ent per ons. Meermalen bekroond. Telefoon 99. JS U OOK AL VERBRUIKER van onze fijne bekende NEEMT OOK EENS EEN PROEF Onder voortdurende strenge controle. Naar de PANISCHE TENTOONSTELLINO. Onze som Hookies

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 10