Nieswsiiil Kaatsbeuiel. burgerlijke stand. er drie 1 nog- ran de hoppen i bleef. 3 straf- S.D.O, rs eind- s tegen )e wed- leeld en en door prach- t S.D.O. «g.- iciteerd eds zoo prijzen scheids- i dank, stekend- de ari- redstrij- arakter ie wed- 1 Con- l Waal- •ht van- -2-3- Steur oven 5; 54-64; d. Ven dhoven, ■aalwijk eda 13; Leijten, ratsheu- enbosch ■tor van Schoen- ïeeuwis, Assem, Goirle Reijen 7; G. i, 45, 52; 44, 80; v. Gorp, 7 aalwijk rs. Kan- Sprang 41; A. i. Bras ii Eyck, djen 49; s Sneze, Waal- ivel 56; Leper, Waal- drie 66, Lom- mbouts, •eda 71; Boxtel, Houdt, drie 76; 79; H. veraars, rijen 82; H. Kie- el, Goir- Waal- 7> Eind- Oomens ƒ50.-, Domens, K.N.V.B, Uitslagen van de Pinksterdagen. Om het landskampioenschap. FeijenoordPSV 2—1 pSV-Feijenoord 3-1 \head—Ajax 2—5 Het Zuiden, flhelmina—Roermond 4—1 BleijerheideDongen 4-1 Promotie 3de klasse. Alliance—Zeelandia 2—0 Siltard—Oroene Ster 1—1 RAAMSDONK. Van 16 tot en met 22 Mei 1931. Geboorten Marinus Adr zv Gerardus R Vermeer—van Kappel Antonia E dv Laurentius A Hooijmaijers—Heesters Adrianus M C zv Johannes A Marcelissen— '"overleden: Petrus W van Strien 17 j Johanna van den Eeden, wed van P Leijten i- NIEUWS UIT HEUSDEN. eda met rwonnen ;n met Oomens, ionings- eda me' chen de bond, is tslagüjst ield de 'n wed- prijzen Beek 2; Bokho- il 5, 29: ;1; P.L v. Eyck le Leijer 39; E [eijmans A. Lom- Verhuis' e Ronde Helvoirt l. Houd' Veldho- ste duf Heusden, 27 Mei '31. Voor degenen, die op 2 Juni a s. van hier uit deelnemen aan de pro cessie naar Brlelle en uit de Lang. straat komen, zal een extra-tram naar hier en terug rijden. - De Prot. Kiesvereeniging komt morgen (Donderdag) bijeen ter bespre king van het regiement en ter bepaling der contributie. - De Heusdensche fanfare heeft besloten deel te nemen aan het groot concours te Utrecht op 29 Aug. a s. - De vereenlging„Heusdens— Belang" tracht te komen tot de op lichting van een ziekenfonds en heeft Ie dien einde een circulaire doen toe komen aan de ingezetenen. Uit de Invulling eener aangehechte strook zal worden geconcludeerd, of het plan voor verwezenlijking vatbaar is. Onze oud—stadgenoot, de heer v. Mersbergen, thans kommies der Belastingen te Achtmaal, slaagde voor het examen assistent. Bij de komende raadsverkiezing Is de volgorde der lijsten I. Protest kiesver., II. R.K. idem en III. S.D.A.P. Idem. - De R K. Fanfare neemt deel aan de muziekfeesten te 's Bosch op Zondag 31 Mei a.s. Zaterdagmiddag kwamen onze belde voetbalclubs tegen elkaar in 't veld. Longa wist te winnen van Juliana met 2-1 Den 2den Pinksterdag had bij ta brug ontmoeting plaats tusschen bet Veteranen—elftal en onze voetbal, club Longa. Na een interessanten strijd won Longa met 4—2, De bijeenkomst werd opgeluisterd door de R K. Fan fare, terwijl het belangstellend publiek deze keer bijzonder groot in aantal was. Volgorde lijsten. De bij loting vastgestelde volgorde der lijsten, ingediend voor de a.s gemeenteraadsverkiezing is ais volgt; Lijst 1 Vos, lijst 2 M. J. Snoeren, lijst 3 C. de Kort. lijst 4 L. J. v. d. Horst, Lijst 5 A. Snaphaan, Lijst 6 J. Smits, lijst 7 J. B. Mosselveld, lijst 8 J L Maas, lijst 9 C. Dingemans er lijst 10 C. Roestenberg. Mazelen, Reeds eenige weken heerscht de bekende kinderziekte de mazelen zeer ernstig in onze plaats Oorspronkelijk was de ziekte (tamelijk onschuldig, doch de laatste dagen komen meerdere combinaties voor die reeds bij ver schillende patientjes den dood ten gevolge hebben gehad. In de lagere klassen der scholen ontbreken ruim de helft der leerlingen. Zangvereenlging „Bel Canto Groot succes te Zaltbommel. Vanaf de oprichting, nu nog eerst een goede drie jaren geleden tot heden hebben wij mogen ondervinden, dat de Zangvereenlging .Bel Canto" er niet van houdt half werk te leveren. Wist zij nauwelijks eenige maanden oud reeds een eerste prijs met 404 Punten van de 420 te behalen in Zevenbergen in de derde afdeeling. bet jaar daarop kwam zij zegevierend met 366 punten en lof der jury uit de tweede afdeeling te voorschijn op he Intern Concours te Eindhoven Thans mocht het Bel Canto gelukken in de Eerste afdeeling op het groot Nationaa concours van Zaltbommel's Mannen koor te Zaltbommel een eersten prijs met speciaal compliment der jury te behalen met 364 punten. Het iaat zich begrijpen, dat er bi de jongens reuze stemming in kwam. Na eenige gezellige uurtjes in Bommel te hebben doorgebracht werd haar 's Bosch gereden, waar de drukke feestelijkheden ter gelegenheid van de opening der nieuwe veehallen een welkome gelegenheid bood, om volop 'e genieten. Toen het gezelschap eindelijk om cwart over elf aan het clublokaal arriveerde werd het op hartelijke wijze verwelkomd door dhr. P. Kemmeren, die den Directeur, de heer Jan Tuer- ings, namens den kastelein J v. Dun een prachtigen lauwerkrans aanbood onder eenige hartelijke woorden van felicitatie. Mede door zijn handen was de zaal reeds herschapen in een bloementuin. Met draperieën, palmen en een massa bloemen bood 't podium een schitterenden aanblik, Nog ge- ruimen tijd werd in het clublokaal vertoefd om daarna te scheiden tot den volgenden avond. Huldiging Bel Canto". Op grootsche wijze had Dinsdag avond de huldiging plaats van het gezelschap. De harmonie .Apollo" bracht een serenade, waarbij de waainemende Voorzitter, de heer Theo v. d. Hoven hartelijke woorden van felicitatie sprak tot het gezelschap. De heer M. van Nieuwstadt compli menteerde namens het Kon. Muziek gezelschap „Euphonia" dat om goed negen uur voor de concertzaal van Bel Canto* verscheen. In gezellig samenzijn bleven de zustervereni gingen eenige uurtjes samen om de successen yan .Bel Canto" te vieren ln een schitterende speech bracht de Voorzitter van .Bei Canto" daarbij hulde aan wat de leden en den Directeur voor het bereiken van dit succes gedaan hebben. Hij hoopte dat ook in de toekomst dezelfde ijver voor repetities zal blijven blijken. Hij riep den steun, zoowel moreel als finantieel in voor de nog jeugdige vereenlging en bracht dank aan de beide harmonieën voor de attentie aan *,het gezelschap bewezen en de andere vereenigingen voor de prachtige bloemenhulde aan Bel Canto" gebracht. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Red. Dongen, 26 Mei 1931. Geachte Redactie. Mag ik beleefd een beroep doen op Uwe gastvrijheid, tot het opnemen van onderstaand stukje in Uw geacht blad. Onder de rubriek „Ingezonden Stuk ken" las ik, de voor ons, Dongensche Schoenfabrikanten, beleedigende woor den; .en ik zie het liever als het zwart contract in Dongen, wat voor de ar. helders nadeelig Is en voor de patroons ktetneerend." Waar hier ter plaatse het algemeen bekend landelijk contract minstens even loyaal wordt nageleefd ais in Tilburg, Waalwijk, Kaatsheuvel of in welke andere plaats ook, meen ik van W. A Pullens te Tilburg, den schrijver van bovengenoemde insinueerende woorden te mogen verlangen, zelfs te eischen, deze insinuatie in te trekken ofwel eene voor ons bevredigende uitleg te geven. Bij voorbaat, geachte Redactie, U dankend voor Uwe bereidwilligheid, Hoogachtend, ANT. I. J. SMITS. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 26 Mei. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 251 paarden, 1 veulen, 2 ezels, 984 mage re runderen, 890 vette runderen, 515 vette kalveren, 1169 nuchtere kalve ren, 230 schapen of lammeren, 61 big gen, 9 bokken of geiten. Prijzen per pondkoeien 3035, 43 —46, 49—52 ct„ ossen 38, 43—46, 37 50 c., stieren 36, 39, 40-45 c. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 250450, stieren 130 500; paarden ƒ200350; slacht- paarden 140240; hitten 95175 veulens 75135; kalfkoeien ƒ225 435; pinken 150200, vaarzen 240 285, biggen 712; biggen per week ƒ1.101.50, fok nuchtere kal veren 20—32, slacht nuchtere kal veren 1116. GEMENGD NIEUWS. Ongelukken. Zondagavond omstreeks half twaalf had op de Vughterbrug te 's Bosch Jn ernstige aanrijding tusschen twee motorrijders plaats. De 32 jarige H. v. Avan beroep metselaar en woon achtig te Amsterdam, was met zijn zuster, eveneens werkzaam en wonende te Amsterdam, naar Vught gekomen, om aldaar in de ouderlijke woning de Pinksterdagen door te brengen. Zij hadden den Zondag geheel in huis doorgebracht en besloten in den laten avond even over St. Michiels-Oestel via Den Bosch naar Vught terug te rijden. Toen zij in de Brabantsche hoofdstad aankwamen hebben zij even aangelegd en begaven zich toen naar Vught. Met een kalm gangetje ging het op huis aan. Intusschen kwam J. v. B. reiziger oud 30 jaar berijder van 'n F N motor van de richting Vught. Hjj had een bezoek aan een café gebracht. Op de Vughterbrug week hij vermoedelijk uit voor een auto, met gevolg dat hij aan den linkerkant van den weg kwam. Hierdoor was een aanrijding door beide motoren onvermijdelijk. Mej. v. A. op het duo gezeten bij haar broer zag het ongeluk aankomen en had de tegenwoordigheid van geest van de duozitting te springen, j De aanrijding was zoo vreeselijk dat beide motoren ongeveer een meter van den grond vlogen. De tank van den motor van v. A. werd stuk gereden met het gevolg dat de benzine er uit liep. Van A. was onder de motor gevallen en werd geheel met benzine overgoten. Spoedig stond de motor in vlammen. Ook v. A. werd door de vlammen gegrepen. Deze sloegen zeer hoog en ver uit, zoodat het onmogelijk was den ongelukkige spoedig te benaderen. De toegeschoten hulp had reeds in het Protestantsch Ziekenhuis dekens gehaald om het vuur te blus- schen. Niets hielp. Toen men het slachtoffer onder den motor weg had liep hij als een brandende fakkel rond. Spoedig werd hij in genoemd zieken* huis ondergebracht. Van B. was hier inmiddels heen gebracht en weldra overleden. Dit slachtoffer had een hoofd-fractuur en een gebroken been. Dr. Mettrop, die spoedig ter plaatse was, verleende aan de slachtoffers voor zoover nog noodig en mogelijk de eerste hulp. Onder hevige pijnen overleed v. A. nog denzelfden nacht om half zes. De politie die spoedig ter plaatse was, nam voldoende orde-maatregelen. Er waren duizenden nieuwsgierigen. Maandag zijn vijf jongelui uit Sneek in een gehuurde Citroën-auto een ritje gaan maken. Bij Hommerts passeerde men een autobus, waarbij het achterwiel van de auto het voor einde van de bus raaakte. Door de geweldige snelheid raakte de chauffeur van de Citroën het stuur kwijt en vloog op een boom in. De Citroën" auto kwam precies rechtsomkeert op den straatweg te staan. Twee van de inzittenden waren direct gedood namelijk de chauffeur, de 26 jarige Boersma uit Sneek en Bergsma, even eens uit Sneek. Twee anderen bleken ernstig gewond te zijn. Zij werden naar het St. Antonius Ziekenhuis te Sneek vervoerd. De vijfde inzittende is er tamelijk goed afgekomen. De beide gedooden werden bij het onge luk over den weg geslingerd en dood opgenomen. Bij het baden verdronken. De 13-jarige H. Bronwasser, wonen de in de Celsiusstraat te Eindhoven, is gistermiddag bij het baden in de zoogenaamde Leemkuilen onder ge gemeente Best verdronken. ln een wijk in het Hollandsche veld, is het zoontje van den landbouwer de G., dat zich te ver van den kant had gewaagd, bij het baden vei'dronken. Gistermiddag ongeveer half 2 is in de Delfshavensche Schie, bij het ba den de 15-jarige J. Ch. Smeehuyzen, gewoond hebbende Aagje Dekenstraat te Rotterdam, verdronken. Gisteravond omstreeks 8 uur is de 17-jarige schippersknecht J. Zuiddam, afkomstig uit den Haag, bij het baden in de Maas te Ammerzode verdronken. Gistermorgen is te Amsterdam in het kanaal bij de markthallen, het 11- jarige jongetje D. B. te water geraakt en verdronken. Gistermiddag ongeveer vijf uur is de 14-jarige G. V. uit de Zeezwaluw straat in de eerste binnenhaven te Scheveningen gevallen en verdronken Gistermiddag is te Spijkenisse het 4-jarig dochtertje van den schipper F. G. Vermeer, in den uitwateringsboe zem achter de woning te water ge raakt en verdronken. Per ziekenwagentje is naar het Ju- lianaziekenhuis te Amsterdam ver voerd een 9-jarige jongen, die in de Bilderdijkstraat door een vrachtauto was overreden. Bij aankomst in het ziekenhuis constateerde een arts den dood. Door een rukwind omgeslagen. Zondagnamiddag sloeg op het Fox- holstermeer een zeilboot met 4 perso nen door een rukwind om. Alle inzit tenden kwamen in het water terecht. Drie konden worden gered, maar de 18-jarige J. Geerts van Foxhol ver dronk. Arbeider in het water geslagen en gedood. Toen Zaterdag de 27-jarige arbeider A„ bij de Maaskahalisatiewerken te Maastricht, met eene electrische loop lamp wilde overstappen in een bootje, 'sloeg hij voorover ïn het water. Twee mede-arbeiders slaagden er in hem er uit te halen, echter levenloos en ge heel zwart gebrand. De ongelukkige was met den electrischen stroom in aanraking gekomen. Het lijk, dat zoo goed als onherkenbaar was, is over gebracht naar het Ziekenhuis. Vjjf huizen in vlammen opgegaan. Gisterochtend is Deurne opgeschrikt door een ernstigen brand, waardoor drie woningen en twee pakhuizen in asch zijn gelegd. De bewoners, die nog te beid lagen, zijn nog bijtijds gewekt en met moeite gered. Eigenaar van de woningen is -de heer J, Bouman. Naar wij vernemen, is slechts een gedeelte van hetgeen verwoest is, ver zekerd. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. Wrak van de „Tubantia" gevonden? Volgens een bericht van de „Daily Mail" heeft de kapitein van het ber gingsschip de „Reclaimer" het wrak van de „Tubantia" gevonden. Duikers zijn reeds afgedaald voor de eerste verkenning, ter voorbereiding van de pogingen om het Duitsche goud, dat zich aan boord van de „Tubantia" zou bevinden, naar boven te brengen. V erkeersongevallen Maandagavond wilde de motorfiets rijder Van den H„ van Sas van Gent, uitwijken voor een hond, die op den weg liep. Door plotseling krachtig remmen sloeg hij over het stuur en kwam met het hoofd op de steenen terecht. In deerniswekkenden toestand werd hij opgenomen en naar het zie kenhuis te Sluiskil getransporteerd, waar hij vanmorgen aan de gevolgen van, zijn val is overleden. Hij was on geveer 30 jaar oud en ongehuwd. Maandagmiddag moest een vracht auto van den heer Wolf te Wezep, be laden met eenige koeien, bij den op rit van de IJsselbrug bij Zwolle uit wijken voor een kinderwagen. De be stuurder reed daarbij te ver naar den berm wan den weg-, waardoor de auto over den kop sloeg en aan den voet van den IJsseldijk terecht kwam. De drie inzittenden werden verwond, maar konden, na verbonden te zijn door den brigadecommandant dei- marechaussees te Zwolle, naar huis terugkeeren. Eén van de koeien werd gedood. Zes Engelschen bedolven? Van zes Engèlsche toeristen, die begin vorige week getracht hebben de Pyreneeën te voet over te trekken, hoe. wel de bergpassen met een meer dan een meter dikke sneeuwlaag bedekt waren, heeft men tot nu toe niets meer vernomen. Gevreesd wordt dat zij door een lawine zijn overvallen. Reddingscolonnes zijn uitgezonden om de vermisten op te sporen. Overreden en gedood. Per ziekenwagentje is naar het Juliana—ziekenhuis in de Ter Haar- straat vervoerd een 9—jarige jongen, die in de Bilderdijkstraat door een vrachtauto was overreden. Bij aan komst in het ziekenhuis constateerde een arts den dood. Zij, die zich met ingang van 1 Juli op dit blad abonneeren, ontvangen de tot daartoe ver schijnende nummers GRATIS, den steiger verpletterd. Om twaalf uur waren vier dooden geborgen, die allen gehuwd waren. Het bergingswerk levertgroote moeilijk- ïeden op. De moord op den heer Eschauzler. De eigenaar van het pakhuis aan de Westerbaenstraat No. 1, de heer Born, die Maandagnamiddag 11 Mei in dat door hem aan K. verhuurde pakhuis het stoffelijk overschot van den heer Eschauzier vond en daarvan onmiddellijk aangifte deed, heeft thans door tusschenkomst van de politie, een bedrag van f 500 van de familie E ontvangen. Naar de heer Born ons mededeelt heeft hij dit bedrag aan vaard, niet ais belooning, doch slechts als kleine tegemoetkoming in geleden zakenschade. Ernstig motorongeluk. Zondagmiddag te omstreeks kwart over vier is op den Muiderstraatweg tusschen het Merwedekanaal en Mui den een ernstig motorongeluk gebeurd. Op genoemd tijdstip reed een aan tal Duitsche motorrijders, die een be zoek aan Nederland brachten, in de richting Naarden. Eén van hen wilde, toen er een hevige wind kwam opste ken, die veel stof omhoog deed dwar relen, in een café gaan schuilen en sloeg daarop plotseling links af de tramrails over. Op hetzelfde moment naderde de Gooische tram, eveneens komende uit de richting Amsterdam. Deze kon niet tijdig meer tot stilstand worden gebracht, waardoor het mo torrijwiel in den flank werd gegrepen en geheel in elkaar gedrukt. De be stuurder, de 27-jarige F. Lindberg 'uit Elberfeld kwam er goed af. Hij liep slechts eenige lichte schaafwon den aan de beenen op. De in den zij- spanwagen gezeten 22-jarige Martha Buelhoff uit Barmen werd deerlijk verminkt. Per ziekenauto uit Weesp zijn beiden naar het Burgerziekenhuis te Amsterdam overgebracht. De oor zaak van het ongeval is toe te schrij ven aan het feit, dat de motorrijder niet met den weg bekend was en daar door geen acht sloeg op de tramrails. De bestuurder van de tram verklaarde nog signalen te hebben gegeven, welke waarschijnlijk door den plotseling op tekenden stormwind niet werden ge hoord. Nader wordt ons gemeld, dat mej. M. B. aan de bekomen verwondingen is overleden. Muur ingestort na een sportfeest. Den Eersten Pinksterdag heeft te Greifswaid een ernstig ongeluk plaats gehad. In een clubhuis hield een sportvereeniging een bijeenkomst, na afloop waarvan de leden zich verza- melden om naar het sportpaleis te marcheeren. Op dat oogenblik stortte een muur van het bouwvallige beien, dende perceel in en het puin en steen viel op de sportlieden. Vier hunner werden op slag gedood en acht zwaar gewond van onder de puinhoopen te voorschijn gehaald Een groot aantal anderen werd licht gewond. Als tragische bijzonderheid kan nog vermeld worden, dat onder de zwaar gewonden ook een vrouw is, wier man, die per motor de reis maakte, bij een spoorwegovergang door een trein werd verpletterd. Mijnongelukken. Gisteren werden op de eerste ver dieping van de mijn „Wolf" der „Mansfeld A.Gte Eisleben drie mijnwetkers door vallend gesteente getroffen. Eén hunner werd op slag gedood en de beide anderen zwaar gewond. Een der zwaar gewonden is inmiddels aan de bekomen verwondingen over leden. In de kolenmijn Gosson Lagasse te Montegnéc werden drie arbeiders onder vallend gesteente bedolven. Een hunner kon nog tijdig onder het puin vandaan worden gehaald, terwijl de andere twee reeds zijn overleden. De oorzaak van de instorting is onbekend. Zaterdag stortte in een ijzererts mijn te Schmiedefeld een reusachtige steiger in, doordat zich van een der schachtwanden een geweldig steenblok losmaakte. Van de arbeiders, die op den bodem van de schacht aan het werk waren, werden er zes onder den neerstorten- Ons blad kan 's Woensdags en Zaterdags aan ons bureau worden afgehaald 10 cent per week. HAARSTEEG. Gisteren, eerste Pink sterdag. was het weer eens een vreugde dag in ons aardig dorp. Was met He melvaartsdag onze welbekende zang vereenlging „Vriendenkring" onder leiding van haren kundigen directeur, den Heer Tini van Beurden, gelauwerd uit het Zang—tournool vart Sliedrecht thuisgekeerd, en bij monde van den president der Harmonie „St. Cecilia" hartelijk gehuldigd zoo echt intens gemeend zooals de heer Prinsen met zijn gemoedelijke dorpsbeschou- wlrgen dat doen kan, thans was het omgekeerd de beurt aan „Vrienden* kring". Immers gisteren avond circa acht uur werd ons dorpje verblijd met de heugelijke tijding uit Oss, dat onze Harmonie St. Cecilia onder leiding van haren directeur, den Heer Am. Houët, aldaar in de afd. uitmuntendheid den eersten prijs met lof der jury behaald had. Wel wist iedir, dat door direc teur en leden de laatste maanden enorm geploeterd en geoefend was, maar een dergelijke bekroning was in het 90-jarig bestaan der Harmonie noch nicht dagewessen. Geen wonder dan ook, dat Vrien denkring in het harmonielokaal present was om bij monde van haren voor zitter den Heer J. v. Veluw, het zus- tergezelschap in de kunst met het be- behaalde succes recht hartelijk te fele- clteeren. Een en ander werd nader nog door den secretaris, den heer van Beurden onderstreept. De president van St. Cecilia, de Heer Prinsen wist in zijn dankwoord, niettegenstaande zijn gevorderden leef tijd, nog met jeugdig enthousiasme, het heerlpe in de vocale en instru mentale kunst naar voren te brengen, en dankte recht hartelp voor al de hulde, die hij onder luid applaus aan den Directeur met zijn wakkere jongens overbracht. Daarna werd er onder zang, muziek, en dans zoo'n ouder- wetsche Haarsteegsche avond van ge maakt en keerde ieder daarna voldaan in pais en vree naar huis.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 3