I ONTEIGENING Netbelang der volkshuisvesting, BESLUIT: STAAT van in het belang der volkshuisvesting te onteigenen eigendommen. STAAT van in het belang der volkshuisvesting te onteigenen ZAKELIJKE RECHTEN. voorstellen, dat de raad hem zulks zal toestaan. De voorzitter ontraadt dit voorstel. Als men nu reeds zoo kort na 't vast stellen van deze regeling hiervan gaat afwijken voorkomen we nooit die ellenlange discussies. Het voorstel van den heer Pullens nogmaals het woord te geven, wordt gesteund en in omvraag gebracht doch verworpen met 6 stemmen vóór en 7 tegen. Vóór: de heeren v. Schijndel, Ver- wiel, v. d. Waerden, v. d. Geld, Spapens en Pullens. Tegen de heeren Passier, Smolders, Eibers, v. Driel, Klijn, Loeff en Rox. Hierna komt het voorstel van B. en W. tot vaststelling van het onteigenings plan in het belang der volkshuisvesting aan de orde, dat met 9 tegen 4 stem. men wordt aangenomen. Vóór: de heeren Passier, Smolders, Eibers, Verwiel, v. d. Waerden, van Driel, Klijn, Loeff en Rox Tegende heeren Pullens, van Schijndel, v. d. Geld en Spapens. 7. Wijziging gemeente- en bedrijfs- begrootingen over 1930. Wordt goedgekeurd. Hierna wordt de openbare verga dering gesloten. (Ongecorrigeerd). VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Kindsheid. Zondag 14 Juni zal de jaarlijksche Kindsheid-optocht worden gehouden. Eervol ontslag. Bij Kon. besluit van 22 Mel is met ingang van 24 Juni 1931 op het daar. toe door hem gedaan verzoek, een eervol ontslag verleend uit den mili. talren dienst, aan den reserve-majoor E C. J. Moonen, van het 6de regiment infanterie. De BURGEMEESTER van WAALWIJK maakt bekend, dat de Raad dier gemeente op 29 Mei jj. het volgend besluit heeft genomen- overwegende d.at het noodzakelijk is uitvoering te geven aan den voorgenomen aanleg van een verbindingsstraat tusschen de bestaande Mr. van Coothstraat en de Stationsstraat alhier en de bebouwing ter hand te doen nemen van de langs dien verbindingsweg gelegen strooken bouwgrond, zooals een en ander is opgenomen in het bi) raadsbesluit van 3 October 1930 vastgestelde uitbreidingsplan voor deze gemeente, goedgek. bij besluit van Ged. Staten van 3 Dec. 1930 dat de gemeente daartoe de beschikking behoort te verkrijgen over de na te noemen eigendommen; dat Burgemeester en Wethouders niet zijn geslaagd in hun pogingen om langs minnelijken weg tegen aannemelijken prijs hiervan voor de gemeente den d'er6 vo^huisvesüng811 6 1 raadsbesluit van 27 Februari j.I. voorloopig is goedgekeurd een plan tot onteigening ten name der gemeente in het belang dat dit plan met verdere bescheiden van 28 Februari tot en met 29 Maart j.l. ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage heeft gelegen en uiterlijk veertien dagen na verloop van dezen termijn aan het gemeentebestuur schriftelijk de volgende bezwaren zijn opgegeven A. door Nic. van Dongen, eigenaar van perceel Sectie B. no. 2669, dat de te onteigenen strook grond zijne kweekerij in de breedte doorsnijdt en hij daardoor bedrijfsschade zal ondervinden, terwijl het voor hem moeilijk zal zijn een ander geschikt terrein te vinden; B. door J. J. van Dooren, eigenaar van perceel Sectie B. no. 2190: lo. dat zijne terreinen, gelegen ten Noorden van den te onteigenen strook grond, geen uitweg wordt verleend; 2o. dat geen besprekingen of onderhandelingen zijn gevoerd volgens de ter visie gelegen teeke- ning en beschrijving; 3o. dat zijn eigendom door de voorgenomen onteigening in twee perceelen zal worden ver deeld en hierdoor de waarde van het geheel zeer zal dalen; 4o. dat de rechtstreeksche verbinding van zijn woning met zijn fabriek zal worden verbroken en die verbinding voor hem en zijn gezin van groote waarde is; C. dooi- de N.V. Stoomlederfabriek „de Kroon", eigenaresse van perceel sectie B. no. 2636: lo. dat het Noordelijk gedeelte van perceel sectie B. no. 2636 na onteigening geen uitweg meer naar de straat heeft en daarom een aanzienlijke waardevermindering zal ondergaan; 2o. dat bij bebouwing van de langs de geprojecteerde straat gelegen strooken terrein de in de richting Noord-Zuid loopende treksloot, waarop hare fabriek krachtens verkregen recht, haar afvalwater loost, zal komen te vervallen; D. door het Hoofdbestuur van de Congregatie der Broeders van de Onbevlekte Ontvangenis van Maria, gevestigd te Maastricht, dat het er prijs op zou stellen, als het gedeelte van het per ceel Sectie B. no. 2574, gelegen ten Noorden van de geprojecteerde straat, en behoorende tot den kloostertuin, niet in het onteigeningsplan zou worden opgenomen en dat, zou bedoeld gedeelte wel in het plan worden opgenomen, het in de gelegenheid zal worden gesteld om het teri'ein terug te koopen; OVERWEGENDE: A. ten aanzien van de bezwaren, opgegeven door N. van Dongen: dat de aanleg van de verbindingsstraat in hoofde dezes vermeld noodzakelijk moet worden ge acht en deze straat niet kan tot stand komen zonder onteigening van een gedeelte van perceel sec tie B. no. 2669, zooals op teekeningen staat aangegeven; B. ten aanzien van de bezwaren, opgegeven door J. J. van Dooren: gelet op het advies der Gezondheidscommissie, gezeteld te Waalwijk d.d. 18 Mei j.l., no. 41920; in het belang der volkshuisvesting ten name van de gemeente TE ONTEIGENEN de perceelen, vermeld op den bij dit besluit behoorenden staat van in het belang der volkshuisvesting te onteigenen eigendommen en aangewezen op het bij raadsbesluit van 27 Februari j.l. voorloopig goedgekeurd plan. dat het ten Noorden der geprojecteerde straat gelegen perc. uitweg heeft naar del Grootestraat; dat in 1927 en daarna in 1929 door de Gemeente met de betrokken eigenaars onderhandelingen zijn gevoerd om de gemeente in het bezit te stellen van den voor den straat-aanleg benoodigden grond, doch dat die onderhandelingen, welke gevoerd werden op een voor de betrokken eigenaren alleszins aannemelijke financieele basis, geen resultaat hebben opgeleverd, omdat de eigenaren van meening waren, dat hunne rechten geldelijk hooger gewaardeerd moesten worden; dat de bezwaren door hem opgegeven onder 3 en 4, hierboven vermeld, zuiver zijn van finan- cieelen aard, welke thans niet in het geding zijn; C. ten aanzien van de bezwaren, opgegeven door de N.V. Stoomlederfabriek „De Kroon": dat het bezwaar sub 1 er een is van financieele strekking, thans niet in het geding, en het ver- leenen van een uitweg voor bedoeld gedeelte trouwens t.z.t. ook nog kan worden overwogen; dat in den afvoer van afvalwater zal worden voorzien, zooals reeds is vermeld in de toelich ting tot het raadsbesluit van 27 Februari 1931 in zake de voorloopige goedkeuring van het onder havige onteigeningsplan; D. ten aanzien van de bezwaren, opgegeven door het Hoofdbestuur van de Congregatie van de Broeders van de Onbevlekte Ontvangenis van Maria: dat de gemeente in het belang van een stelselmatige bebouwing van de langs de geprojecteerde straat gelegen bouwstrooken die strooken in eigendom dient te hebben; dat de Congregatie, evenals ieder ander, t.z.t. de gelegenheid zal krijgen om bepaalde perceel tjes na verkaveling, onder door de gemeente in het belang van een stelselmatige bebouwing te stellen voorwaarden, te koopen; dat verder door de betrokken eigenaars gezamenlijk is verzocht alsnog met hen in deze in on derhandeling te treden; dat, zooals hierboven reeds is gezegd, de gemeente in 1927 en 1929 met de betrokken eigenaars ondeihandelingen heell gevoerd, doch dat die onderhandelingen, welke gevoerd werden op een voor hen alleszins aannemelijke basis, geen resultaat hebben opgeleverd; dat dan ook niet te verwachten is, dat een heropening van die besprekingen thans resultaat zal opleveren en het in het belang der gemeente moet worden geacht de onteigeningsprocedure voort te zetten; NAAM EN VOORLETTERS WOONPLAATS DER IN DE REGISTERS VAN HET KADASTER AANGEDUIDE EIGENAARS. van leisel, J. H. J. R. A. P. E. J. M. M. H. J. J. A. M. C. L. M. J. H. J. van Laarhoven, H. W. van Dooren, J. J. van Dongen, N. C. Congregatie der Broeders v. d. Onbevl. Ontvangenis N.V. Stoomlederfabriek „de Kroon' Fa. A. Pulles v. Gerwen en Co. Leden: Pulles, A. C. fa. S. A. Presburg. Leden v. d. fa. S. A. Presburg: Presburg, Louis. Abraham. Joseph. Meekman, Hartog. Swaab, Haskel of Henri. Waalwijk Maastricht Waalwijk Amsterdam WAAR DE EIGENDOMMEN ZIJN GELEGEN. Waalwijk, Gezeitens Waalwijk Waalwijk, Gezeitens de Loint Gezeitens Benaming volgens het kadaster. Kadastrale Sectie Num mer Grootte van het geheele perceel. H. weiland kweekerij klooster, tuin, weiland en erf fabriek weiland fabriek en uoulizngBui B 2212 2214 2104 2105 2229 2190 2669 2574 2636 2635 A. 40 81 65 43 38 46 41 29 05 17 c.A. Grootte van den in het plan begrepen grond. H. A. 47 29 60 20 15 70 03 36 10 24 13 8 1 11 11 19 19 2 c.A. 80 60 80 20 20 20 20 20 AANTEEKENINGEN. BI. eigenaar voor Va. van Iersel, J. H. J. Waalwijk Waalwijk, Gezeitens weiland B 2212 40 47 10 80 2214 81 29 24 2104 65 13 60 2105 43 60 8 80 Voor Va vruchtgebruiker der nevenvermelde perceelen. WAALWIJK, 30 Mei 1931. De Burgemeester voornoemd, E. MOONEN. 1 - I W 99 99 Via. V12. V12. V12, V12. V12. n

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 12