WESTERIAKENS Nieuws uit Kaatsiieavel. Trouwkaarfen ol Trouwbrieven. MOSTEPD AZUNEN TAFELZUREN SLA-OLIËN w.s.c. kistje -open en ontvreemdde er bank biljetten, totaal tot een bedrag van honderd gulden. De adv. gen. eiscbte bevestiging van het vonnis. Uitspraak 11 Juni a.s. KANTONGERECHT. WAALWIJK. Uitspraken d.d. 28 Mei 1931. G. te Kaatsheuvel, straatschen derij 5 ol' 1 week tuchtschool. De zelfde, overtr. en boete alsvoor. H. d. N. en L. v. 11. te Kaatsheuvel, overtr. alsvoor, vrij. T. v. D. te Waalwijk overtr. alsvoor, 3 of 2 d. P. J. S. te Sprang-Capelle, overtr. alsvoor 5 of 3 d. J. H. te Nieuw- kuyk, overtr. veldpol., berisping. C. W. P. te Waspik overtr. Wapenwet, berisping. H. A. M. te Kaatsheuvel overtr. Mot. Rijw. regit, 5 of 3 weken tuchtschool. H. O. te Was pik, overtr. Leerplichtwet 5 of 3 d. P. J. G. te Sprang-Capelle, overtr. Alg. Veiligheidswet 10 of 5 d. L. K. te Kaatsheuvel, J. d. J. te Sprang- Capelle, A. C. V. te Waalwijk en S. V. te Heusden, overtr. Pol. verofd. ieder 3 of 2 d. L. K. en H. v. L. te Kaats heuvel overtr. alsvoor ieder 5 of 3 d. J. d. J. te Sprang-Capelle overtr. alsvoor 10 of 5 d. A. v. B. te Wijk overtr. alsvoor 1 of 1 d. P. v. D. te Waspik overtr. Bouwverord., vrij. N. C. S. te Tilburg, overtr. veldpol. 3 of 2 d. J. H. D. te Waalwijk, P. A. F. V. te Gilze en J. L. te Kaatsheu vel, dronkenschap, ieder 10 of 5 d. A. G. te Kaatsheuvel, alsvoor, 7 d. hechtenis. M. V. te Sprang-Capelle en J. G. v. D. te Waalwijk, overtr. Prov. pol. regit., ieder 3 of 2 d. J. D. O. te Kaatsheuvel, overtr. Mot. Rijw. regit, 10 of 5 d. met toewij zing civiele eisch. J. W., C. v. T., D. P. v. T: en J. G. v. C. te Sprang-Ca pelle, A. W. E. J. V. te Dongen, C. S. ie Veen, J. P. S. te Kaatsheuvel, allen overtr. Mot. Rijw.reglt. ieder 3 of 2 d. M. R. te Sprang-Capelle, overtr. alsvoor 0.50 of F d. Dezelfde, overtr. alsvoor 2 of 2 d. A. H. M. en A. v. H. te Waalwijk, A. v. H. te Sprang-Capelle, S. S. te Beverwijk, C. F. A. L. te Raamsdonksveer, H. P. S. te Kaatsheuvel, allen overtr. alsv., ieder 5 of 3 d. J. C. v. M. te Waal wijk overtr. alsvoor 1 of 1 d. J. A. H. te Brunen, Jachtdelict, 10 of 5 d. L.; v. R. en F. A. v. H. te Dru iven, overtr. Wapenwet, ieder 5 of 3 dagen. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Josephus Lambertus z.v. .T. F. de Vaan en C. Trommelen. Michael Cornelis Maria z.v. C. J. van Herpt en A. M. Pullens. Overleden: I. C. van Ingen wed. van J. van Ha ren oud 77 j. C. A. Trimbach oud 2 j. J. v. d. Hammen wed. van A. H. Govaarts oud 75 j. Th. J. van Dongen wed. van L. Kolster oud 82 j. A. ,1. Ophorst oud 1 jaar. Huwelijksaangiften J. A. Korthout oud 28 j. te Eindho ven en J. M. Jacobs oud 29 j. te Waal wijk. Huwelijken: A. J. C. van Dijk oud 30 j. te Til burg en A. J. Verhuist oud 32 j. te Waalwijk. Ingekomen K. H. W. Fucks van Edam. F. Brinkmann en gezin van Eindhoven. O. Rawald van Halberstadt Did. O. Baumgarten van Grensdorf Did. M. P. Samuëls van Nieuwkuik. M. W. de Kok van 's Bosch. Vertrokken: P. v. d. Hoek en gezin naar Raven- stein. A. F. van Eekert naar Dru- nen. J. Q. van Reijen naar Breda. A. M. Huizing naar Haarlem. H. A. H. v. d. Boogaard naar Tilburg. Kaatsheuvel, 27 Mei 1931. Verkeersongeval. Omtrent het ongeval, reeds in een gedeelte der vorige oplaag vermeld, vernemen wij nog het volgende: Woensdag had in de Gasthuisstraat nabij den bocht welke deze straat ter hoogte van café van Heeswijk maakt, een ernstig verkeersongeval plaats. Over een klein gedeelte lag aldaar tie weg open voor het leggen van een rioleering. Dit werk werd uitgevoerd .tloor den aannemer S. uit Dongevaart. Het verkeer werd geleid langs de ge graven geul en 't langs den keiweg loopende trottoir. Verschillende auto's en autobussen waren reeds gepas seerd, toen een Ford-auto, bestuurd door den heer P. uit Waalwijk, kwam aanrijden. Door tot heden nog niet ge heel opgehelderde oorzaak liep deze wagen in de geul, juist toen daarin de aannemer S. en zijn arbeider van Broekhoven, eveneens uit Dongevaart, 1 werkzaam waren. Waar S. zich aan het eind der geul bevond, werd hij slechts even door de auto geraakt, doch v. Br. die in ge bukte .houding" zijn arbeid verrichtte, kreeg de geheele linkerzijde van den wagen op het lichaam. In deernis- wekkenden staat werd de man uit zijn hachelijke positie gered en in café v. j H. binnengedragen. Spoedig was ge- neeskundige hulp aanwezig, die even wel adviseerde tot overbrenging naar het Ziekenhuis in Tilburg. Voor de auto van den G. G. D. aanwezig was, werd de man van de laatste H. H. Sacramenten voorzien. Vermoedelijk is het bekken ernstig gekneusd, het linkerbovenbeen en het rechterondérbeen gebroken en het sleutelbeen gekneusd. De toestand van den man was gevaarlijk, v. Br. is 40 jaar oud, gehuwd, doch zonder kinderen. Het onderzoek naar de oor zaak is in vollen gang. Donderdagavond vernamen wij, dat de toestand van v. Br., wien het on geval t'rof bij de rioolwerken in de Gasthuisstraat, iets vooruitgaande was. De man heeft echter hevige koortsen, terwijl het onderzoek eerst heden (Vrijdag) kan geschieden. De bestuurder van den wagen, de heer P., deelde ons nog mede, dat hij op de bewuste plaats het trottoir gehouden had, doch daar moest uit wijken voor een lantaarnpaal, waar door hij genoodzaakt was, vlak langs den kuil te rijden. Door onbekende oorzaak, waarschijnlijk door het weg schuiven van het zand, schoot den wagen plotseling in den kuil, met het droevige gevolg. Verder klaagde de heer P. er over, dat de wegversperring op onvoldoende wijze zou zijn aange duid, terwijl het uitzicht ter plaatse nog belemmerd werd door een kar die langs den weg stond. Fabrieksongeval. Op de stoomschoenfabriek ,,De Ho rizon" alhier, geraakte de werkman Sn. v. E„ die met spiritus werkzaam was, in brand. Op het geroep der an dere arbeiders wierp de man zich op den grond, waardoor het mogelijk was de vlammen te dooven. Sn. be kwam ernstige brandwonden aan de borst en aan de beide handen. Dr. Capetti verleende de eerste hulp. Ui Is lag vo et balserie wedstrijden Uitslag voetbal seriewedstrijden door de Sportvereen. „Kaatsheuvel" gehouden op het terrein aan den Horst bij Mej. de Wed. J. van Berkel. Ie pr. De Zwaluwen, Tilburg. 2e pr. D.V.K., Udenhout. 3e pr. Onderling Genoegen, Kaats heuvel. 4e pr. S.V.V., Kaatsheuvel. 5e pr. V.B.V.M., Tilburg. 6e pr. P. H. V., Kaatsheuvel. De wedstrijden hadden een zeer gunstig verloop en veel belangstel ling, terwijl de beide scheidsrechters zeer naar genoegen leidden. Rerum-N ovarum-Herdenking Zondagmiddag 31 Mei om half 12, zal een groote gecombineerde feest- vergadering gehouden worden in de groote Patronaatszaal, uitgaande van de R.K. Standsorganisatie .en Vakver- eeniging, ter gelegenheid der Rerum- Novarum-herdenking. Tevens zal jaarvergadering gehou den worden van de R.K. Vakvereen. Agenda: Opening door den Voorzitter. Jaarverslag van Secretaris en Pen ningmeester. Strijdlied door de Jonge Werkman. Spreekbeurt door den heer F. Brus sel, 2e secr. Fabriek sbond St. Willebrordus. Mededeelingen en indrukken van de Rome-reis, door den heer C. Roestenberg. Herdenkingsrede door vriend de Natris, propagandist van den Bosschen Diocesanen Werkliedenbond, met als onderwerp: „Leo XIII, een licht aan den Hemel". Lied: Aan U, O Koning der eeuwen. Bel Canto. Ook na Dinsdag mocht de Zang- vereeniging „Bel Canto" nog van vele zijden blijken van sympathie en be langstelling ontvangen. Tal van feli citaties en telegrammen kwamen nog binnen. Bloemenmanden werden o.m. in ontvangst genomen van: het R.K. Zangkoor, de Ver. K.B., de harmo nieën Euphonia, Apollo en St. Jan, de kegelclub Amoenitas, N.O.P. en Houdt de Plank, de voetbalclub DES, de duivenclub De Combinatie, de fa. v. d. Wee-Cools en een pracht-lauwer- krans van den heer Jan van Dun. Uit den totaal uitslag van het ge- i C. J. KUNTZE,. Stationschef te Kaatsheiwel-Capelle, die Maandag 1 Juni a.s. zijn 40-jarig jubileum bij de Ned. Spoorwegen hoopt te vieren, werd 12 Februari 1873 te Haarlem geboren. Op lH-jarigen leeftijd, 1 Juni 1891, kwam de jubilaris bij de Ned. Spoorwegen in dienst ter stand plaats 's-Gravenhage, waarna hij achter eenvolgens werkzaam was te Asset, Bar- neveld-Voorthuizen, Twello, Oldenzaal, Apeldoorn en Kaatsheuvel-Capelle. heele concours blijkt, dat van alle deelnemende corpsen, slechts twee in puntenaantal iets hooger kwamen dan Bel Canto, terwijl de vertolking door den Directeur van de beide wer ken gegeven, de meest muzikale van het geheele concours genoemd wordt. Gem.-Secretaris. De toestand van onzen Gem. Secre taris, den heer M. v. d. Wee, is nog steeds vooruitgaande. Een paar maal daags mag hij reeds een paar uurtjes het bed verlaten. Mgr. Völker. Na ongeveer een week in onderzoek te zijn geweest bij Dr. v. Buchem, Di recteur van het Ziekenhuis in Tilburg, is Mgr. Völker Zaterdag op de Pasto rie teruggekeerd. Op advies van Dr. v. B. moet de lijder voorloopig 14 da gen 'het bed houden en absolute rust nemen. Landstorm. Na een lezing van den Weledel Gestr. Heer Rabou is aan de afdee- ling van den Vrijw. Landstorm al hier, nieuw leven ingeblazen. Men zal weer met schietoefeningen beginnen. Tot leider is benoemd de heer H. Els- hout. SPORT. De internationale wed strijd W. S. C.—Antwerp F. C. wordt niet gehouden Zaterdag 30 Mei maar ZATERDAG 6 JUNI A.S. Een Internationale wedstrijd, W.S.C.Antwerp F. C. op Zaterdag 6 Juni. Uiteraard worden wij bier in Waal wijk zelden of nooit op een interna tionale wedstrijd vergast. Dank zij de vooruitstrevendheid der WSC—vete. ranen zullen we echter de volgende week op 't sportterrein van WSC een «Holland—België—ontmoeting kunnen aanschouwen. De veteranen zijn er in geslaagd hun leeftijdgenoten van niet minder dan Antwerp F. C., de Belgische kam pioen, te gast te krijgen. Dit is niet de eerste maal dat onze ouwelui met hun Belgische sportbroeders kennis maken, reeds vorig zomer—seizoen hebben beide elftallen elkaar te Antwerpen be streden, en men zal zich herinneren dat onzen „jongens" daar het stoute stukje uithaalden om de Belgische rotten met 4—3 te verslaan. Zoo krij gen we dus nu een revanche—party. Of de WSC'ers dan deze prach tige prestatie zullen herhalen wagen wij te betwijfelen. De Antwerpenaars beschikken immers over een ploeg, uitsluitend bestaande uit oud—eerste klassers, die het spel allen technisch nog zeer goed in hun macht hebben. De oud—WSC—spelers hebben ech ter reeds meermalen bewezen dat ze zoo noodig hun mannetje kunnen staan. Ze hebben de laatste weken ernstig getraind en we mogen dan ook wel zeggen dat de wedstrijd goed is voorbereid. Een klein succesje der onzen behoeft dan ook niet tot de onmogelijkheden te worden gerekend. Ongetwijfeld zal het een spannen de en bovendien een zeer intressante wedstrijd worden, en we zijn zeer benieuwd hoe de zwarte veteranen zich tegenover de Antwerp F. C. zullen houden. 1II W.S C.—comb.—Oud-leerlingen Handelsschool 2—3. De Woensdagavond gespeelde wed strijd tusschen de twee WSC—combi naties werd gewonnen door het Han delsschool-elftal met 3—2. Daar beide elftallen zoo sterk mo gelijk opgesteld waren, bijna uitslui tend uit spelers van het eerste en tweede elftal, is het een aardige en spannende wedstrijd geworden. De elftallen gaven elkaar in sterkte niet veel toe en de overwinning heb. ben de oud—leerlingen dan ook uit sluitend te danken aan hun zeer en thousiast spel in het laatste deel van den strijd. Immers 10 minuten voor het einde was de stand nog 2—1 in het voordeel van de zwarten, doch de Handelscho lieren zaten er toen zoo geestdriftig op dat zij den achterstand in een overwinning wisten om te zetten. Ook voor het publiek was het vooral na rust een aardige ontmoeting, te oordeelen naar de veie aanmoedigingen. Ook als oefenwedstrijd heeft deze kamp volkomen aan zijn doel beant woord en wij gelooven dan ook wel dat het WSC—bestuur nog meerdere van deze zomeravond—wedstrijden zal organiseeren. W. S. C. Roodbroeken. Nu het zomerseizoen is aangebro ken komt ook het bekende zomer- elftal „de Roodbroeken" weer in het veld. Reeds voor a.s. Zondag is een zeer sterke tegenpartij bereid gevon den op het WSC-terrein een wedstrijd te komen spelen, n.l. een combinatie van het eerste en tweede elftal van B.V.V. uit 's Bosch. Het vorig jaar op de seriewedstrijden te 's Bosch wisten de Roodbroeken een mooie overwin ning op dit toch zeer sterke elftal te behalen, hetgeen een zeer goede pres tatie is. Om een indruk te geven van de sterkte der B.V.V.-combinatie, laten wij hier het elftal volgen: N. Coolegem, H. VerkaartA. Boll, P. v. LentJ. v. LiemptG. Lambooy, A. Disco—W. PenningsL. de Rooij A. leblancTh. de Brouwer. Men ziet dus dat verschillende eer ste elftal-spelers hierin zijn opgeno men. De Roodbroeken zullen aan deze combinatie een zware dobber krijgen en hef zat ons meevallen indien zij een even gunstig resultaat als het vorig jaar zullen weten te behalen. Ongetwijfeld wordt het een vlugge, interessante partij, waarbij de toe schouwers van mooi en fair voetbal spel zullen kunnen genieten. De wedstrijd wordt gespeeld Zon dagmiddag half drie op het W.S.C.- terrein. JULIANA. Zondag a.s. wordt een zeer belang rijke competitiewedstrijd voor de le klas B.V.B. in Waalwijk gespeeld. Op het Juliana-terreiii vindt een ontmoeting tusschen Juliana 2D.E.S. uit Kaatsheuvel plaats, welke wed strijd met het oog op het kampioen schap spannend belooft te worden, daar beide vereenigingen er alles op zullen zetten om hun kampioenskans te behouden, daar beide slechts 2 ver- liespunten tellen en dus gelijk staan. Wij vertrouwen dat onze reserves zich vanaf 't begin in den strijd wer pen om ook dezen wedstrijd succesvol te beeindigen. Wij zullen maar geen voorspelling wagen en wachten met spanning den uitslag af. Dat er voor deze ontmoeting groote belangstelling bestaat, is te begrijpen en zeker zul len vele sportliefhebbers uit Waalwijk en ook uit Kaatsheuvel dezen belang rijken wedstrijd komen bijwonen. Aanvang van den wedstrijd om 2 uur. Aan de Voetbalvereeniging S. D. O., Sprang. S. D. O., U breng ik hierdoor Hulde voor wat gij hebt behaald. Uw prestatie die is schitterend, Slechts éénmaal heeft Uw ploeg i gefaald. Dapper hebben zij gestreden Om den kampioenenkroon, En tot vreugd van al uw leden Waren twee bekers toen 't loon. Op het voetbalveld was U steeds Strijdend voor de hoogste eer; Broederlijk, zoo mooi verbonden, Was toch steeds uw voetbalsfeer. Nu kunt U dus met reden jubelen, Gij staat op ,,'t lijstje" bovenaan, Vreugde mag er nu wel wezen, U\^ spelers hebben goed voldaan. Daarom, gij jongeren en supporters, Moedigt uwe spelers op Als zij een wedstrijd weer gaan spelen Om steeds te blijven aan den top. Gij doelverdediger, H. Eijkels, Gij zijt het, dien ik danken moet, Want zonder U waren wij zeker Niet geplaatst op dezen voet. 1 Ons blad kan 's Woensdags en Zaterdags aan ons bureau worden afgehaald 10 cent per week. Verder al de spelers samen, Dank ik voor hun zeer goed spel, De één niets minder dan de ander, 't Was goed in orde, alles wel. Jonge leden, neem ook mijn dank aan, Gij hebt voorzeker ook getoond, Door steeds uw stem te laten hooren, Wanneer uw elftal was bekroond. „Samenspel Doet Overwinnen", 't Zijn woorden die gij waardig zijt, Gij bent toch met twee eerste prijzen, Gekomen uit den serie-strijd: Een prachtig Voetstuk en een Beker, Was voor Uw harde werken 't loon Bij „Sparta" (Vrijh.-Capelle) en „Wilhelmina" (Wijk bij Aalburg), Dus S. D. O., gij spant den, kroon. Dan hoop ik, dat gij, strijders, fier Voor uw club zult zijn, nog vele jaren, Trouw met deze sportbanier De clubliefde blijft bewaren. Sprang. J. B. (Bij hooge uitzondering nemen wij deze dichterlijke ontboezeming op. Red.) KORFBALSPORT. SPRANG. De Korfbalvereeniging N.E.O. alhier nam 2en Pinksterdag deel aan de seriewedstrijden uitgeschreven dooi de Almkerksche Korfbalclub A.K.C. N.E.O. speelde aldaar de eerste wed strijd tegen A.S.V. uit Arkel en wist met 41 te winnen, waardoor zij zich in de finale plaatste. De wedstrijd tegen Quick, Dord recht werd gestaakt wegens de slechte leiding van den scheidsrechter; de stand was toen 2—0 voor Quick. N.E.O. won alzoo den 4en prijs, zijnde een medaille. KERKNIEUWS. 60 JAAR PRIESTER. Onder de zeldzame jubilea is ge wis een 60-jarig priesterjubileum wel het zeldzaamste. Een dergelijk jubi leum valt nu o^> 3 Juni te beurt aan den Zeereerw. Heer Henricus Casimi- rus Baekers, oud-pastoor van Dussen, vertoevende in het St. Oda-gesticht te St. Oedenrode. 25 JAAR PRIESTER. Adrianus Johannes van Sambeek. In 1880 te Veldhoven geboren, werd hij in 1907 vice-prefect aan het Klein seminarie. In December 1911 volgde hij kapelaan Car. J. J. M. de Wijs op als zoodanig te Waalwijk, in 1917 ging hij naar Geertruidenberg, alwaar kapelaan L. J. W. I. Hasselbach be noemd was als zoodanig te Tilburg (Gasthuisstraat). Op 30 Juni 1926 volgde hij pastoor C. A. Krijnen, die ontslag genomen had, op te Hooge- Mierde. Z.H. Exc. Mgr. J. Aerts M.S.C. Heden, 28 Mei, verlaat Z.H. Exc. Mgr. J. Aerts, Apostolisch Vicaris van Ned. Nieuw-Guinea, het Missiehuis te Tilburg, om zich via Roosendaal Brussel naar Parijs te begeven. In Frankrijk zal Z. H. Exc. de genade oorden van Lisieux, Issoudun en Lourdes bezoeken en zich 5 Juni per s.s. Insulinde inschepen naar zijn mis siegebied in Ned. OostIndië. AGENDA'S. WAALWIJK, Zaterdag 5—6uur. Gymnastiek voor de aspiranten B G.V. Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „Het rijke huwelijk", „Vrouwenhandel". Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „Lux, de koning der misdadigers". Zondag] 2 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8uur. Witte Bioscoop, „Het rijke huwelijk", „Vrouwenhandel". Zondag 6 en 8V2 u. Luxor Bioscoop, „Lux, de koning der misdadigers". Maandag 8'/» uur. Repetitie Lieder- tafel „Oefening en Vermaak". Waalwljksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. INGEZONDEN.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 7