JE El 1 lil 1E1 ZUIDEN H. Kolsteren-Laéarde BRAUHEBERGER H. Kolsteren-LaM, Afbetaling U i b lietmagazija M. i A H. de Bont-v. Huiten Fa. F. W. van Liempt EXTRA RECLAME Kalca Biscuits a Heerenkleeding Meubels Enz. Enz. II No. 44. Zaterdag 30 Mei '31. 54e Ji'g. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 29 Mei 1931. F rat—advies terzake waarborgsom Gemeentewoningen. Krachtens het hij raadsbesluit van 9 April 1918 vastgestelde en by raads besluit van 25 Maart 1927 gewyzigde huurreglement voor het Gemeentelijk Woningbedrijf moet de huurder van een woning by het aangaan der huur een z.g. waarborgsom storten. Deze waarborgsom bedraagt voor woningen 4 en voor winkelhuizen 8 maal de weekhuur. Wanneer de huurder daaraan de voorkeur mocht geven, kan de waar borgsom ook per week, in bedragen van minstens f 1 worden afgedragen tegelijk met de betaling der weekhuur. Zooals de bepaling thans luidt, be paalt dus de huurder de wyze, waarop de waarborgsom zal worden voldaan. Dit achten B. en W. minder wensche- ïyk, omdat zich gevallen voordoen waarin het beter is, dat door de com missie voor het woningbedrijf kan be paald worden, op welke wyze de waar borgsom moet worden betaald. B. en W. stellen daarom voor art. 1 3e lid van het huurreglement te wyzigen en te doen luiden als volgt Bij het aangaan der huur wordt een bedrag, gelijk aan vier weken huur gestortdoor den huurder van een winkelhuis een bedrag, gelijk aan acht weken huur. Wanneer de ver huurder daartegen geen bezwaar heeft, kunnen de hiervoor genoemde bedra gen per week in bedragen van min- tens f 1 worden afgestaan tegelijk met de betaling van de wekeiyksche huur. Dienstvak der Dir. Belastingen. By resolutie van den Minister van Financiën is benoemd tot Rijksklerk ten kantore Geleen, B. Westerveen, thans tydeiijk Rijksklerk ter inspectie Waalwijk. R.K. Handels—, Kantoor— en Winkelbedienden. Dinsdag 26 Mei hield de afdeeling Waalwyk van den Ned. R K. Bond van Handels—, Kantoor— en Winkel bedienden „St. Franciscus van Assisië*, haar maandeiijksche ledenvergadering, welke o.m. werd bygewoond door den heer P. A. v. d. Ven. In zyn openingswoord drukte de voorzitter zyn spijt uit over de geringe opkomst en sprak de hoop uit dat de volgende vergadering beter bezocht mocht worden. Medegedeeld werd dat zich wederom een nieuw lid had aangemeld, terwijl nog enkele bedienden op het punt staan toe te treden. Een en ander bewijst dat de belangstelling der bedienden in de organisatie gaandeweg grooter wordt. Een dringende oproep werd gedaan tot deelname aan het belangrijke zomer—congres, dat 26 Juli a.s. te Amersfoort gehouden zal worden. Men zal vanuit 's Bosch per autobus reizen, terwyi de reiskosten zullen bedragen f 2.— voor leden en f 2.40 voor niet leden. De belanghebbenden werden erop gewezen dat aangifte tot deelname uiteriyk 7 Juni e.k. wordt ingewacht. Behandeld werd verder nog een circulaire, ten doei hebbende de be strijding van het sociale gevaar, n.l. het kwaad van het z g. dubbel— en nevenverdienen. Een mooi succes werd verder nog geboekt voor Herwonnen Levenskracht, daar 5 leden zich bereid verklaarden hunne maandeiijksche bydrage voor deze nuttige instelling te verhoogen tot 5 cent per week. In de vacature ontstaan door over plaatsing van den secretaris, werd voorzien door verkiezing van den heer B. van Lier. De voorzitter betreurde het heengaan van collega v. d. Aa en bracht hem dank voor de Ijverige vervuiling van zijn functie en voor de vele goede diensten aan de afdeeling bewezen. De heer v. d. Ven sloot zich hierbij aan en bedankte hem ook nog namens het hoofdbestuur. Aangezien van de rondvraag geen gebruik werd gemaakt, sloot de voor zitter de vergadering. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor de 4362 BETERE HEERENKLEEDING. N.V. E W. Klijberg—Pernots Stoomschoenfabriek „Hollandla.. In de heden gehouden jaarvergade ring der N.V. werden de balans en winst, en verliesrekening zooals door de directie aangeboden, goedgekeurd. De directie wyst erop, dat zooals VRUCHTE N-SI RO PE N EEN DELICATESSE. Bereid zonder conserveeringsmiddelen. zoowel geschikt voor Limonade- als puddingsaus. Proef onze Cassls-siroop 1 Drinkt ook onze heeriyke verfrisschende Limonades en Sorbets. Kogeifleschjes Limonade en Sodawater van Russell, Aanbevelend, Grootestraat 201 WAALWIJK. KORFF's FOSCO By iedere flesch een fraaie beker cadeau overal de orders onvoldoende en on regelmatig binnenkomen, zoodat niet op volle capaciteit kan worden ge werkt, waarby komt het stilleggen ge durende zes weken voor de Inrichting van bandsysieem, mede oorzaak zyn der ongunstige resultaten. Hoewel het begin van 1931 niet wijst op verbetering van den algemee- nen toestand in de Schoenindustrie, brengt zy toch eenige lichtpunten ter zake een nieuw artikel en export- mogelijkheid naar voren. Tot commissaris werd herkozen de heer J. H. de Wilde. Benoemd. Voor tijdelijk is tot onderwyzeres aan de R.K. Meisjesschool alhier be noemd mej. Th. v. d. Velden uit Miliingen bij Nymegen. Waterschap „de Buitenpolder van Besoijen". Op de vergadering van bovenge noemd Waterschap, gehouden Woens dagavond, verscheen geen enkele stem gerechtigde ingeiande, zoodat het bestuur de rekening en begrooting, zooals deze door haar waren ontwor pen, vaststelde. Donderdagavond werd de grasver pachting voor 1911 gehouden, welke slechts f 66 opbracht, tegen het vorig jaar f 207.—, alzoo een kolossale vermindering van f141.—1 Groot Jubileum—Biljartconcours Onder zeer groote belangstelling hadden deze week tn het clublokaal van den heer C. A. Smolders de vol gende wedstryden plaats tusschen de le viertallen van B. J. C uit Drunen en Ons Genoegen alhier. De uitslag hiervan luidt als volgt le viertal: Amusement 298 punten, B. J. C. Drunen 400 punten. Amusement 329 p. Ons Genoegen alhier 363 p. Korpsserie: le afd. C Nieuwen- huizen Waspik 38 p. 2e afd. L. van Cromvoirt alhier 36 p. Amerik. spelH. v. iersel, Waspik 31 p., J. van Delft Drunen 30 p., H. Maijers Sprang 27 p., A J. Elshout Kaatsheuvel 18 p. BandspelH. van I rsel Waspik 13 p., B. van Engelen alhier 11 p., Th. Swaans Waspik 8 pDe Moor Was pik 8 p, Maandag ljuni komt op bezoek/het le vierlal van Ons Genoegen uit het Vosje alhier. Dinsdag 2 Juni het 2e viertal joh. v. d. Meijs en Woensdag 3 Juni het le viertal W.B.C. Ant. van Berkel alhier, waarmede het concours van korpsen is geëindigd. En is dan nog gelegenheid tot 7 juni om naar Amerikaansch- en Bandspel te spelen. De pryzen zullen uitgereikt worden op Zondag 14 Juni des n.m. 7'/j uur. Daarom verzoeken wy dan ook be leefd de vereenigingen die de pryzen hebben behaald, om op 14 Juni des namiddags 7'/a uur in het clublokaal van C. A. Smolders aanwezig te zyn. Volgende week zullen wy in dit blad het verslag uitbrengen van de pryswinnaars der korpsen en daarna Amerikaanschen Bandspel. Aanrijding. Door onvoorzichtigheid kwamen Woensdagavond twee wielrijders, bel den genaamd B, aan het Westeinde met elkaar in botsing, waarbij de fietsen zwaar beschadigd werden. Gevonden voorwerpen. Aan het politiebureau alhier zyn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden damesbadpak en handdoek. Zwaar onweer. By het zware onweer dat Donder dagmiddag boven onze plaats woedde, sloeg de bliksem in het radiotoestel van den heer v. Veldhoven in de Groensteeg, dat geheel vernield werd. Verdere ongelukken kwamen niet voor. Ongeval. De reizigers van de A.T.O.—bus zyn dezer dagen aan een groot gevaar ont komen. By het draaien, nabij het café van den heer J. Tromp, brak op on verklaarbare wyze het stuur. Doordat de chauffeur zeer langzaam reed. kwamen de inzittenden met den schrik er af. De reis moesten ze echter te voet voortzetten. Nieuwe Veehallen te 's-Bosch. De ingebruikneming der nieuwe Veemarkthallen te 's-Bosch is bepaald op Woensdag 3 Juni a.s. Met ingang van dien datum worden dus de Veemarkt en Biggenmarkt in die hallen gehouden. De brug bij Kelzersveer. Naar wy vernemen zal de derde en laatste overspanning voor de brug bij Keizersveer Zondag 14 Juni omstreeks 4 uur van de werf der firma Penn en Bauduin te Dordrecht vertrekken en door een 4 tal sleepbooten van de N.V. de Wit's Berging- en Transport- bedrijf naar de plaats van bestemming worden gesleept. Maandagmorgen 15 Juni, omstreeks half vier zal deze overspanning, zulks in overleg met de Nederlandsche Spoorwegen en den Rijkswaterstaat, het draaibare gedeelte vau de Moerdijkbrug passeeren. Vermoedeiyk Dinsdag 16 Juni, des morgens 5 uur, zal de brug op haar plaats gelegd worden. Bisschoppelijk archief te 's-Hertogen bosch. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wets-ontwerp tot goedkeuring van den onderhandschen verkoop aan het Bisdom van 's-Hertogenbosch van het huis en tuin te 's Hertogenbosch, Pe perstraat 21. Dit gebouw, thans dienende voor de kantoren van de hypotheken en het kadaster, zal eerlang worden ontruimd en de daarin uitgeoefende diensten zullen met andere diensten worden ondergebracht in het door de gemeente 's-Hertogenbosch te stichten centraal gebouw voor de Belastingdiensten. In verband hiermede heeft mgr. A. F. Diepen, Bisschop van 's-Hertogen- bosch, ten behoeve van het Bisdom dit gebouw, dat gelegen is naast het Bisschoppeiyk paleis,in koop gevraagd, ten einde daarin het bisschoppelijk archief te kunnen onderbrengen. Vermits tegen verkoop van de zijde van den Staat geen bezwaar bestond werd, onder voorbehoud van goed. keuring bij de wet, tot den verkoop overgegaan, f 1.50 per flesch. f 2._ per flesch. Twee hoogstaande Wijnen aan matigen prijs. Anno 1882. Wijnhandel. Tel. 173 (Siytery.) 46514 Nationaal Concours Hippique te Dongen op 31 Mei 1931. Zondag a.s. zal te Dongen weder om een groot nationaal concours hip pique met springconcours gehouden worden. Dagen is men bezig geweest om al les tot in de puntjes te verzorgen. Kosten noch moeiten zijn gespaard om het concours zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. De harmonie „Au rora" is dezen keer aan de beurt om het feest op te luisteren en het is haar toevertrouwd. De inschrijvingen zijn weder tal rijk. Om te voorkomen, dat het con cours te laat zou duren, zooals andere jaren, zijn een tweetal nummers, die andere jaren voor de leden op het programma stonden, dezen keer ver vallen. Reeds om half 12 zullen een 8-tal rijvereenigingen elkander be kampen om den beker van den N.C.B., die voor den kring Breda op dien dag verreden zal worden. De vroeger zoo gaarne geziene vereeniging „Juliana" uit Raamsdonk, die eenige jaren niet is verschenen, zal wederom in den kring komen om zich te meten met de rijvereenigingen van den N.C.B. Na de prijsuitreiking heeft een groote de monstratie van de vereenigingen plaats, waaraan een 100-tal paarden deelnemen. Om half 2 begint 't concours land- bouwtrekpaard. Wederom is 'n keur- collectie ingeschreven. Vervolgens het nummer landbouwtuigpaard, waar voor zeer druk is ingeschreven. Een voor de jury niet gemakkelijk num mer. Dan komen we aan het steeds span nende nummer harddraven met han dicap, dat nog nooit zoo spannend is geweest als thans, daar hier elkander zullen ontmoeten de bekende hard dravers Luc en Tippy met een handi- Verschillende soorten f y n e Zuurtjes 3 ons voor 25 cent, ZOO JUIST ONTVANGEN de nieuwste soorten BONBONS van Ringers en Droste, vanaf 25 cent per ons. Probeert eens onze fijne Pensé's. En ook onze zeer fyne KOEKJES In pl.m. 25 verschillende soorten. STEEDS VERSCH. Aanbevelend, Grootestraat 201 WAALWIJK. Onmisbaar voor Uwe kinderen 1 cap van 5560 M. Het nummer der luxe eenspannen brengt weder eenige nieuwelingen. Dan volgen schoonste rijpaard, springconcours voor onderofficieren en amateurs. Voor deze nummers bestaat weder om veel ambitie, de inschrijvingen be- looven een spannenden strijd. Voor de nummers schoonste rij paard en springconcours zullen ook eenige officieren mededingen. De spanning zit er in en als het weer medewerkt, belooft het een drukke dag te worden. GROOTE WINKELWEEK WAALWIJK - 20-28 JUNI A.S. - DRUNEN. Naar wy met belangstel ling vernemen, hebben de bestuurs leden onzer Veilingvereenlging „De Langstraat" alhier, de diverse functies in het bestuur als volgt verdeeld voorzitter de heer C. Gysman te Waspik, onder—voorzitter de heer M. van Halderen alhier, secretaris de heer M. van Wijk Azn. te Genderen, terwyi als directeur zal optreden de heer A. Boelen alhier, die sedert jaren in de dageiyksche exploitatie der veiling werkzaam is en als „veilingmensch" bij eenieder, die met hem als vakmar, in aanraking kwam een alleszins ver dienden, uitstekenden naam wist te verwerven. Gezien de uitmuntende hotdanigheden waarover ieder der nieuwe functionarissen, blijkens hun jarenlange ervaring, kan beschikken, twyfelen wy niet in het minst of hier werden inderdaad de juiste mannen op de juiste plaatsen gekozen, iets waarmede wy de veiling welgemeend kunnen gelukwenschen en dat niet zal nalaten voor de vereeniging van groot voordeel te zyn, zoolang onbaat zuchtige toewyding en vakkennis worden aangewend om eene zaak zoo mogelijk nog tot hooger bloei te bren gen, wat voorzeker van zeer groot belang moet worden geacht, niet alleen voor Drunen, maar niet minder voor vele plaatsen uit den verren omtrek. DRUNEN. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Vry— dag 29 Mei, des namiddags 7 uur. 1. Ingekomen stukken w. o. a. Kasopneming en contröle by den administrateur van het GEB. b. Verslag van de Commissie tot wering van Schoolverzuim over 1930 c. Proces—verbaal van kasopname bij den tydeiyken gemeente—ontvanger by gelegenheid van de overdracht van boeken en kas aan den nieuwen ont vanger. d. Rapport jaarrekening 1930 G E B. 2. Aanmerkingen van H. H. Gede puteerde Staten op de exploitatie- verordening van 't G.E.B. met voor stel van Burgemeester en Wethouders tot het opnieuw vaststellen der ge wyzigde verordening. 3. Wyziging begrooting 1930. 4. Bespreking verbetering van wegen. 5 Voorstel van Burgemeester en Wethouders om hen te machtigen over te gaan tot publieke aanbesteding van den bouw van een noodslachthuis te Drunen, een en ander volgens aan den Raad overgelegd bestek en teekeningen van den heer J. v.' Viymen, met machtiging van Burgemeester en Wet. houders om volgens de bepalingen van dat bestek te gunnen tot een maximum van f 6200.— (zes duizend twee honderd gulden). 6. Aanvulling bouwverordening. 7. Verzoek van de blindenvereent— ging „St. Odilia" om subsidie. 8. Verzoekschrift van den Boeren bond te Drunen om subsidie tot dekking der kosten van den Land bouw— en Bedryfscursus gedurende den winter 1930—'31 tot een bedrag van f 50.—. 9. Bespreking vermindering land pacht naar aanleiding van een rapport ingekomen van de te dezer zake ingestelde Comissie, met voorstel van Burgemeester en Wethouders. 10. Vaststelling kohier hondenbe lasting 1931. 11. Vaststelling herzieningsveror— dening strafverordeningen. 12. Adres inzake ontheffing school geld. NIEUWKUIJK. Op het jaarlijks te houden Koningschieten door 't Kruis booggezelschap „De Transvaalsche Boeren" in café Brok alhier, wist de heer J. van Engelen beslag op dezen eeretitel te leggen met 86 punten in 20 pijlen. De tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid" besloot om op Zondag 7 Juli a.s. een uitstapje te maken naar Valken burg. De reis geschiedt per autobus. Tot opslaghouders der Veiling vereenlging Viymen werden alhier aangewezen M. v. d. Ven, Joh. Siegers en G. van Beurden. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.s Zondag des v.m. half tien en des nam. 6 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. J. Fokkema. In de Geref. Kerk alhier hoopt a.s. Zondag des v.m. half tien en des nam. vijf uur op te treden Ds. J. C. Hagen. CAPELLE. Voor de Ned, Herv. Gem. alhier hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des nam. half drie op te treden Ds. A. v. Willigen. In verband met het behalen van den len prijs in de Eerste Afdeeling Gemengde Koren op het Muziek—en Zangconcours, bood de Gemengde Zangvereen. „Excelsior" te 's Grave- moer haar directeur, onzen dorpsgenoot den heer A. Christ, uit erkenteiykheld een prachtige schemerlamp aan. De postduivenvereniging „De Luchtvaart", gevestigd by mej Wed. A. v. d. Haart, hield j.l. Zondag ge combineerd met de Kaatsheuvelsche vereeniging „De getrouwe Duif" een wedvlucht vanuit Compiegne met den volgenden uitslag: W. Stubben 1 24 37, H. van Dongen 2 21, A. Donders 3 8 30, H. Netten 4 7 10, P, Snoeren 5 34, A. Zwart 6 31, W. van Best 9, A. Versteeg 11 12, C. Klis 13, G. Vos 14, Chr. van Heeswyk 15 18 22 39, H. Dekkers 16 38, J. van Ree 17 32, C. Corstanje 19, W. Mandemakers ca i 6 H O 4 Op wekelljksche of maande iijksche betaling. Z. W. Vaart 36 - 's-BOSCH. Reizigersbezoek op aanvraag. 20, P. Snaphaan 23 25, W. van der Velden 27, H. van Kampen 28, P. Nieuwenhuizen 29 35 36, P. van der Velden 33 40. Met ingang van 1 Juli 1931 wordt de rente by de Boerenleenbank alhier voor spaargelden 3 pCt. en 4'/a pCt. voor voorschotrente. Tot predikant by de Ned. Herv, Gemeente a.d. Loonschendljk is be roepen Ds. Vroeg in de Wey, Cand. t d. H. Dienst te Middelharnis. Tijdens het onweder van j 1. Woensdag werd een in de wei loopend rund van den landbouwer C Rosen- brand alhier door den bliksem getroffen en gedood. De met de muziekfeesten alhier gehouden bloempjesverkoop ten bate der afd. Sprang—Capelle van 't Groene Kruis heeft f 188.95 opgebracht. Een woord van dank aan de yverige ver koopsters is hier zeker niet misplaatst. Onze vroegere dorpsgenoot A. v. Hooren, kommies le klasse te Rucphen, is overgeplaatst naar Roosendaal. A.s. Zondagmiddag 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. Gem. a.d. Loon- V \l

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 9