Nieuws oil Raalsheuvel. ïl 6. vin Lion's Import Hij., KaïtoDrheditndé. 1 (Vreest geen Examen fjb v r a a 91 jong energiek aankomend man nelijk .of vrouwelijk beschouwing mijnerzijds om het «neen belang te dienen te eenzij- kunnen zijn. Men kan het aan- chtbare gerust bestrijden en het ude meteen recommandeeren; voor specialiseerd afbrekend werk heb geen respect. Ik verzoek U opname j eerste, tweede en derde Hoof ti nk van het 3e Deel, ter orienteering uitrent mijn inzicht, waarin de le is en de WelEd. Heer Smits „het ^oord" op het ingezonden stukje inden. Ik schreef den heer Smits als Aan den heer. Smits, Schoenfabriek, Dongen. elEd. Heer! Hierbij mijn dank voor uw bemer- daar het geenszins mijn bedoe kt is de feiten anders voor, te stel- dan zij werkelijk zijn, wil ik me, Uw bevoegdheid, gaarne bij uwe wering neerleggen. Voor zoover ik deze foutief was, verzoek ik U be- ifd daarvoor te excuseeren. Ik wil joelde passage graag in een ande- vorm gieten of in den verleden j zetten. Het doet mij genoegen, dat er lerzijds belangstelling bestaat voor vraagstuk, mogelijk ook voor de leorganisatie". Het zou de inzich- i verruimen, wanneer van fabri- mtenzijde, dit vraagstuk na de be ndeling van dit tweede deel, ook is belicht wordt. Met hoogachting, W. A. Pulles, Tilburg. 3e Deel. 1e Hoofdstuk. Behalve van de in het eerste en tede deel genoemde factoren en ischreven aangelegenheden, is de rkverruiming afhankelijk van tnzoovele andere factoren, die an buiten het onderwijs en buiten keuze van onderwijskrachten, n dit derde deel zal ik enkele Sryan behandelen en beginnen met „Nederlandsche Handelspolitiek", arvan de werkverruiming voor 'n ir groot percentage afhankelijk is. ie kolossale beslommeringen die or de hooge invoerrechten en be urende omstandigheden aan onze loenindustrie den weg naar export lemmeren, dienen met dezelfde wa ns te worden bestreden. De in- en uitvoer statistieken geven n duidelijk beeld van den toestand de Schoenindustrie ten opzichte n de kans op werkverruiming, doch ter nog een overduidelijk bewijs or de ondeugdelijkheid der Nederl. ,de/spolitiek in verband met den Maten toestand voor de schoen akers, mits men daarbij de defini- I neemt der buitenlandsche invoer- Chten en bepalingen, die dus ook op ize industrie worden toegepast. Op onze industrie, die door onze tgeering „heet" beschermd te zijn ttpl.m. 7% inkomende rechten bij iport. Het lijkt me overbodig „de Neder- iidsche eischen" te vergelijken met buitenlandsche met die der aden die van de Nederlandsche arkt, van ons effectvol betaalmid- 1 zoo graag profiteeren en daar- #r de werkgelegenheid en hét brood in den arbeider ontnemen, daar- #r de winst en den uitbouw onzer dustrie belemmeren, daardoor de tieenschap. en aldus ook den Staat onnoemelijk veel schade berokke nt Moet nu omwille van een oogen- bijnlijke bevoordeeling van den koo- ■t onze industrie steeds verder en "der verdrongen worden door de «sieve houding bij de bepaling on- 1 handelspolitiek, alvorens onze i'den door den innerlijk slechten toe- onzer welvaartsbronnen aan harde gaat vel'minde'ren, of moet wederom alle hens aan dek roe it zooals bij het Schoenenwetje, al- tas door onze Regeering wordt ""genomen, dat het noodzakelijk is w passiviteit te veranderen in ac- iviteit? Actieve Handèlspolitiek, taiede de Schoenindustrie ten ®chte van de werkgelegenheid ge- !a' is, kan tot de volgende bepaling "den: Nederland heft tegenover elk land 'wn^erlijk dezelfde rechten en de- "de bepalingen als het aan ons "d stelt ten opzichte van import. Aldus: gelijke, monniken, gelijke sPpen. Mogelijk dat deze actieve (Hing een aanleiding wordt voor fderzijdsche diplomatieke bespre;- ln§en en tot betere successen leidt an Genève. Het maar aldoor en zon- fl verzet toezien of dat er iets gebeu- zal van de mooie plannen die iar niet meer dan besproken wor- ln hie „eeuwige plannen" leiden den ondergang van vele indu- 'jeën in ons land, waarvan het be ta Moerdijksche er de meeste her- ïr§| Het donkere Zuiden! De ver- ting in het boven-Moerdijksche l0§e bijdragen tot het zien van de gelijkheid den werkelijken toe- anch zooals hij de saamhoorigheid, ^vaderlandsliefde en de tevreden- bedreigt, opdat men de put dem- voor het kalf verdronken is. Een schadepost! alleen te lage invoerrechten de oor zaak zijn van de groote Importcijfers voor de schoenindustrie, wil ik even aanhalen wat wetenschappelijk vast staat. Ik geef het bericht in zijn ge heel zooals dit in De Telegraaf per 28 Mei 1931 onder de titel: „Tegen loonsverlaging in de V. S." voorkomt. Plus de conclusie die ik uit het vol gende in verband met „de loonder ving" trek, zit er in ander opzicht ook leering in: Dr. Juluis Klein, de onderstaats secretaris van Handel, die dikwijls als zegsman voor de regeering te Washington optreedt, heeft heden in een radio-rede krachtig geageerd tegen loonsverlaging. Loonsverlaging, zoo zeide hij, vermindert de koop kracht, vernietigt het moreel van den verbruiker, doch (denk er even om) heeft geen belangrijke vermindering der productiekosten ten gevolge. De loonen vormen gemiddeld slechts 16.2% van de totale bedrijfs kosten, zoodat een loonsverlaging van 10% slechts een besparing van 1.6% op de bedrijfskosten beteekent. Ik zal hieraan niets toevoegen; het getal 16.2% van de totale productie kosten van den invoer der buiten ons land gefabriceerde en hier ten ver koop voorradig zijnde schoenen, is voor mij de hoofdzaak. Mogelijk kan men de Secretaris der C.W.S. wel eens laten uitrekenen welk bedrag dit aan loonderving voor de arbeiders be teekent, hoeveel dus de koopkracht verminderd wordt door de zoo schikte gelegenheid om naar Neder land te exporteeren. W. A. PULLES, Tilburg. SPORT. WAALWIJK. W. S. C. Zooals gemeld, wordt a.s. Zaterdag de internationale wedstrijd tusschen de veteranen van W.S.C. en Antwerp F.C. gespeeld. Wij komen hierop a.s. Zaterdag nog terug. Gisteravond speelden de veteranen een oefenpartijtje tegen een sterke W.S.C.-combinatie. Zij waren buiten gewoon op dreef en wisten hun jom gere makkers een 32 nederlaag toe te brengen. W.S.C.'s ROODBROEKEN. De regenmaker was Zondag 1.1. wel royaal met het uitdeden van zijn pro duct, reden waarom diverse voetbal wedstrijden niet werden gespeeld, re den ook, waarom het W.S.C.-terrein als voetbalveld wel een weinig van zijn beteekenis had ingeboet. On danks alles arriveerden de Bossche Zwaluwen, zoodat de vriendschappe lijke match tegen de Roodbroeken doorgang kon vinden. Een foutief tèruggespeelden bal, bracht van den aftrap af aan de Bossche Zwaluwen de leiding en tot aan de rust mochten de Roodbroeken na den stand gelijk gemaakt te heb ben, met de verhouding tevreden zijn. De B.V.V..-combinatie speelde- een mooi technisch spel, doch de produc tiviteit van den aanval was vrij ge ring; in laatste instantie was de Roodgebroekte keeper steeds op zijn post. Na rust een herleving bij de Rood broeken, die deze geheele helft duur de, waardoor zij tevens de gelegen heid kregen 3 doelpunten te scoren, en daarvan dan ook dankbaar ge bruik maakten. Eindstand 41 voor de Roodbroe ken. VAN HAREN'S FABRIEKS-ELFTAL. Donderdag 4 Juni zal het fabrieks- elftal van Van Haren uitkomen en ditmaal met een heel versterkte op stelling. Juliana, Baardwijk is zoo welwillend geweest om dezen eersten wedstrijd mogelijk te maken. Juliana, Baardwijk mag zich wel in acht nemen en zoo sterk mogelijk opkomen, want Van Haren's elftal is ditmaal in zijn besten vorm opgesteld en wel als volgt: Doel: Jo Hendriks. Achter: H. Pullens, A. Verhoofstad. Midden: J. van Hoof, Fr. te Vruch- te, P. Verhulst. Voor: A. Verhoeven, J. de Wit, M. Berkelmans, K. van Gelder, K. de Brouwer. De wedstrijd vangt aan om half 8. Wie van een spannenden strijd wil genieten, kome naar het Juliana-ter- rein. UITSLAGEN VAN ZONDAG. K. N. V. B. Kampioenschap van Nederland. FeijenoordVelocitas 20 AjaxGo-Ahead 20 HET ZUIDEN. WilhelminaBleijerheide 13 RoermondDongen 2—6 Promotiecompetitie 3e klasse. ZeelandiaTerneuzen 29 Kampioenschap van Nederland. Ajax heeft thans de leiding geno men. Zaterdagavond sloegen de Am sterdammers in het Stadion Go Ahead met 20. Gemakkelijk ging het niet; de Oostelijken waren zelfs dikwijls in de meerderheid, maar het mangelde hen aan schutters, waar door de verlangde goals niet gescoord werden. De Ajaxieden hebben hun kans in eigen handen. Winnen zij hun beide resteerende wedstrijden (Woensdag tegen Feijenoord en Zon dag tegen Philips) dan is de titel in Het zijn twee heel zware wedstrijden en zeker in Eindhoven hebben de Am sterdammers nog niet gewonnen. Maar ook Feijenoord heeft haar eigen lot in handen. Wint zij haar resteerende wedstrijden dan komt 't kampioenschap in de Maasstad. Met Velocitas hadden de mannen van v. Heel gisteren nog veel moeite. De Groningers zwoegden als paarden en speelden een destructief spelletje. Met eenzelfde spel hebben de Rot terdammers (in Groningen nog niet gewonnen, want dan zal Velocitas er nog wel een schepje op doen. En P.S.V. wacht geduldig af, hoopt dat Feijenoord verliestom zelf Ajax te kloppen. De stand is: Ajax 6 4 1 1 9 22—11 P.S.V. 6 4 0 2 8 18—9 Feijenoord 4 3 0 1 6 10-6 Velocitas 4 0 13 1 216 Go Ahead 4 0 0 4 0 414 Promotiewedstrijden. Het Zuiden. Wilhelmina staat op den rand van den afgrond. Zondag verloren de Bosschenaren met 1—3 van Bleijer heide. Nu was het overwicht der Zui- delijksten wel niet zoo groot, maar 't ontbreekt Wilhelmina nog steeds aan schutters. En dit gemis zal haar noodlottig worden. Want dat de ka naries uit hun beide uitwedstrijden (Dongen en Bleyerheide) niet veel winst zullen behalen, staat voor ons vast. Bleyerheide 4 3 1 0 7 135 Wilhelmina 4 2 1 1 5 75 Dongen 4 112 3 1010 Roermond 4 0 13 1 414 KORFBALSPORT. SPRANG. Na een paar weken van competitie wedstrijden te zijn verstoken geweest, moest onze korfbalver. N.E.O. den strijd aanbinden tegen „Blauw Wit" uit Breda. Daar de aangewezen scheidsrechter vergeefs op zich laat wachten, wordt tenslotte met beider goedvin den den wedstrijd aangevangen on der leiding van een niet bondsscheids- rechter. Beide twaalftallen tellen een paar invallers en na den uitworp blijkt, dat de ploegen goed tegen el kaar opgewassen zijn. De aanvallen volgen elkaar aan beide zijden vlug op, doch die van Blauw Wit zijn veel gevaarlijker, terwijl N.E.O. er in het aanvalsvak weinig van terecht brengt. Het duurt geruimen tijd vooraleer het eerste doelpunt is gemaakt, doch eindelijk heeft Blauw Wit succes, 01, terwijl de stand spoedig op 03 is gebracht. Dit is N.E.O. te erg en nog voor rust wordt de achter stand verkleind tot 23, Na rust begint N.E.O. beter aan te pakken en slaagt er spoedig in den gelijkmaker te scoren. De strijd blijft nu zeer aantrekkelijk, daar vooral N.E.O. thans aanmerkelijk be ter speelt dan voor rust. Toch ziet B. W. kans door een fraai schot we derom de leiding te nemen 3-4. Dit is evenwel van korten duur, daar onmiddellijk hierop een N.E.O.- dame van een haar geboden kans mooi gebruik maakt en gelijk maakt, 44. Er wordt nu vinnig om de lei ding gestreden, waarbij N.E.O. het beste van het spel heeft en er in slaagt met een magnifiek schot van één der spelers de leiding te nemen om deze niet meer af te staan. Met -4 voor N.E.O. eindigt deze pret tige wedstrijd en heeft N.E.O. revan che genomen voor de in Breda gele den nederlaag. DUIVENSPORT. WAALWIJK. Op Zondag 31 Mei hield de Waal- wijksche Concoursbond een wed vlucht vanuit Dourdan. De prijzen werden behaald als volgt: A. Stokwielder 1, 35; Ant. Goed hart 2; A. van Hilst 3, 19; J. van den Houdt 4, 40; P. van den Houdt 5; G. Schoemans 6; A. Stam 7; Nol Goed hart 8, 14; M. Leijten 9, 13; C. Ver hulst 10, 30, 38; Jos. van Bladel 11, 42; A. de Leijer 12, 22, 27; Broumels 15; J. Boot 16, 45; J. C. Muskens 17, 33; Th. de Ronde 18, 43, 46; C. Ha mers 20; J. C. Pullens 21; W. van Bokhoven 23; A. van Eijck 24; L. Leijten 25; A. Lombarts 26; J. Schoenmans 28, 29, 39; Th. v. d. Geld 31, 41, 44; H. Knippels 32; L. Heij- mans 34; J. van Beek 36; Jac. v. d. Pennèn 37. Ie Overduif A. de Leijer. Ie Duif 11-39-32 uur. Laatste duif 12-25-47 uur. Kaatsheuvel, 1 Juni 1931. Rerum Novarum herdenking. Zondagmiddag werd in de ruime Patronaatszaal alhier de 40ste verjaar dag der uitzending van de Encycliek ?erum Novarum op feestelijke wijze herdacht. De zaal was feestelijk ver sierd met guirlandes, groen en bloemen en de buste van den grooten Paus -eo XIII prijkte midden op het podium n palmen en bloemstukken. Er was groote belangstelling toen de Voorzitter van de R K.W.V. om goed twaalf uur de vergadering opende met een harte- ijk welkom aan allen speciaal aan de beide sprekers van den avond de heeren van Brussel, 2de Secretaris van den Fabrieksarbeidersbond en de Natris, propagandist van den Bosschen Dio- cesanen Werkliedenbond. Hij besprak in korte woorden het doel van deze vergadering nl. de viering van het feit, dat de groote Paus Leo XIII voor 40 jaren zijne beroemde Encycliek „Rerum Novarum" uitzond. De heer Roelofs, Voorzitter van de R.K. Vakvereeniging gaf daarna een beschouwing van den bloei die de vereeniging het laatste jaar doormaakt, welke bloei wordt uitgedrukt in beter vergaderingbezoek, en groote toename van het aantal leden. Nadat de „Jonge Werkman" onder leiding van kapelaan Gooijarts het Strijdlied gezongen had, gaf de secre taris van de R.K. Vakvereeniging een keurig jaarverslag, rnemoreerende de successen in het afgeloopen jaar be haald en den groei der vereeniging met bijna ISO leden. De Penningmeester N. Kieljn kon over het afgeloopen jaar, ondanks de groote uitgaven nog een voordeelig saldo boeken. De heer van Brussel trad hierna als eerste spreker op met het onderwerp „De Organisatie en de Ontwikkeling der Industrieën". Pakkend schilderde hij de ontstellende ontwikkeling der grootindustrie, die uitsluitend door on tembare winzucht gedreven den arbeider beschouwt als eene machine en een rechtenloos werktuig, dat uitgeschakeld wordt als het finantieel belang dat vordert. Als eenig reddingsmiddel geeft hij aan het massale lidmaatschap bi] de R.K. Vak- en Standaorganlsaties. Spreker oogstte een hartmjk applaus. De heer C. Roestenberg schetste in korte trekken zijn reis naar de Eeuwige stad en de ondervindingen daarbij op sociaal gebied in de verschillende landen opgedaan. Ondanks het reeds late uur kreeg de heer De Natris hierna het woord om te spreken over: „Leo XIII, een licht aan den hemel." Onder ademlooze stilte hing het talrijke auditorium aan sprekers lippen als hij de toestanden schetste die momenteel nog op verschillende plaatsen bestaan. Een krachtige aansporing tot mach tige aaneensluiting was het doel van zijn schitterend betoog, zooals de groote Paus dat in zijn heerlijke encycliek zoo onweerlegbaar betoogt. Alleen daarin kan spreker het eenigst succes in den strijd tegen de eischen van den werkgever vinden. Een hartelijke ovatie dankte spreker voor zijn heerlijke rede. Onder het talrijke publiek merkten wij den ZeerEerw. Heer Pastoor van Enschot uit de parochie Berkdijk en alle Heeren Geestelijken uit de Pa rochie St. Jan op. Onweer. Het onweer, dat Vrijdag jongstleden boven onze plaats woedde, heeft bij nader onderzoek op zeer eigenaardige wijze kerk en pastorie bezocht. De bliksem sloeg op den bliksemafleider van den Westertoren van onze R K Parochiekerk St. Jan en volgde die leiding tot ongeveer halverwege, waar. na hij overging op de automatische luidinstallatie van de Angelusklok, welke geaard is aan den bliksemafleider. Van hier sloeg hij over op de electri sche installatie van het orgel om van daar z^n weg te zoeken naar de doopkapel en vervolgens langs de aanvoerkabel den grooten kabel naar de sacristie te bereiken. Van hieruit volgde hij de pastorie-aftakking om in de pastorie de schelinstallatie onklaar te maken. Natuurlijk waren op vele plaatsen de stoppen gesprongen, en bracht het een en ander in pastorie en naaste omgeving eenige oogenbllkken van verschrikking teweeg. Duivensport. Uitslag wedvlucht Compiegne door de vereeniging „De Combinatie" ge vestigd bij den heer J. van Dun 1, 15, 36, 39, 41, 43, 52, 54 C. de Bondt; 2, 6 Jo Couwenberg; 3, 7, 57 J. Opperman; 4 P. Laros; 5, 51, 64 C. van Boxtel; 8, 56 A. Pijnenborg; 9, 10, 11, 12, 17, 18, 19, 23, 24, 29, 35 38 F. v. d. Assem; 13 M. Soeterboek; 14, 40 J. Emmers; 16, 21 J. van Don gen; 20, 34 Jos. Valk; 22, 45 H. Snoe ren; 25, 55 A. v. d. Ven; 26 L. Mos selveld; 27, 48, 58, 59 P. Kemmeren; 28 P. Zijlmans; 30, 42, 62 J. Kemme ren; 32 F. Damen; 33, 49 P. Stokker- mans; 37 J. Hoevenaars; 46, 50, 53 W. Kemmeren; 47 P. de Nijs; 60 J. v. d. Linden; 61 G. Laros; 63 M. Kem meren. Eerste duif 11-28-36 uur en de laatste duif 12-8-23 uur. Uitslag wedvlucht vanuit Dour dan, door de Combinatie, gevestigd bij den heer .1. van Dun: 1, 2, 14, 15, 23, 25, 39 F. van den Assem; 3, 22 P. Stokkermans; 4, 5, 33 J. Kemmeren; 6, 47 L. Mosselveld; 7, 29, 30, 44 J. van Dongen; 8, 42, 43 B. Kemmeren; 9 A. Pijnenburg; 10 J. Valk; 11, 34 W. Kemmreen; 12, 51 Jos. Emmers; 13, 37 P. Zijlmans; 16, 32 H. Snoeren; 17, 45, 49', 50 J. Op perman; 18, 21 C. de Bondt; 29, 38 C. van Boxtel; 20, 41 F. Damen; 24, 26, 27, 35, 36 P. Kemmeren; 28 J, v. Riel; 31 Jo. Couwenberg; 34 W. Kem meren; 40 P. de Nijs; 46 J. v. d. Lin den; 48, 52 Jos. Vrinten; 53 P. Laros. Eerste duif 11-23-6 uur. Laatste duif 1-11-30. want er is een middel dat U kalm houdt en waardoor Uw geest helder blijft. Mijnhardt's Zenuwtabletten behoeden U voor zenuwachtigheid. Ze zijn verkrijgbaar in kokers van 75 ct. bij Apoth. en Drogisten. Mede constateerde de heer F. v. d. Assem voor het Nationaal Concours voor Eindhoven vanuit Dourdan, 5 duiven, resp. om 1119—4, 1140 4, 12—4—4, 12i1351, 12-16-2. Seriewedstrijden te Kaatsheuvel. Op de Zaterdagen 6 en 13 Juni a.s., zijn door de voetbalvereen. Neerlan- dia groote seriewedstrijden uitge schreven, welke worden gehouden op het Neerlandia-terrein aan de Zand- schel. Op Zaterdag 6 Juni hebben de vol gende wedstrijden plaats: 34 uur: 'S.D.O.N.E.O., Sprang. 45 uur: SpartaExcelsior, Capelle. 56 uur R.W.B. 3—Sporters, Drunen. G7 uur: RoodborstjesStormvo gels, Waalwijk. Aanvang 3 uur des namiddags. De finale op Zaterdag 13 Juni. Vier prijzen worden beschikbaar gesteld le Prijs een prachtigen zilveren Beker. 2e Prijs een kleine Beker. 3e Prijs een groote Lauwerkrans. 4e Prijs een kleine krans. De prijzen zijn te bezichtigen bij J. Treffers. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 2 Juni '31. Zaterdagmiddag begint om 4 uur in 't Wapen van Amsterdam de door V. D. uitgeschreven wedstrijd om het damkampioenschap voor 5-tallen. Deelgenomen wordt door de club Leerdam, de Bossche damclub, Excel sior 's Bosch en V. D. zelf. Uitgeloofd zijn 5 draag—medailles. Zaterdag gaf de Heusdensche Fanfare haar eerste concert voor dit jaar op de kiosk en bracht een achttal goedgespeelde nummers ten gehoore. Aangelokt ook door het heerlijke weer. was er zeer veel publiek, dat een paar gezellige uurtjes van kunstgenot door bracht. De Hengelsportvereenlglng hield in Concordia een alg. vergadering. Tot' controleur der bescheiden van den penningmeester werd aangewezen den heer J. van Laarhoven. De voorzitter bracht verslag uit van het congres ter gelegenheid van het 25—jarig bestaansfeest van den Nederl. Hengelaarsbond. Voorts deelde hij mede, dat er concoursen zullen worden gehouden in Arnhem, Blerick en Son en in Juli te Tiet, ZaltBommel, Nij megen en Gennip, waarvoor deelne mers zich kunnen aanmelden en tevens, dat hij hoopte, dat het 5—jarig bestaan der afd. Heusden in 1932 op waardige wijze zou kunnen worden gevierd, alsmede dat het ledental met 3 was toegenomen, De stoker op de gasfabriek B. viel Vrijdagmiddag aldaar in een kelder en liep zoodanige kneuzing, dat hij naar huis moest worden getranspor teerd. Naar we vernamen zal het on geval denkelijk nogal afloopen. Zekere J v. R. werkzaam op de puddingfabriek van den heerS., kwam met een hand zoo met een machine in aanraking, dat medische hulp moest worden ingeroepen. Onze oud—stadgenoot de heer F. Vos, rijksklerk bij de Dir. Belas tingen, slaagde de vorige week o.m. voor adj. commies, De Woudrichemsche visschers, die hier op de Bergsche Maas met een 25—tal schuiten een fuikenvangst uitoefenen klagen over de uitkomst, hoewel de prijs goed is. In tegen stelling met andere jaren wordt er sleehts hoogst zelden een elft of een zomerzalm buitgemaakt. Bij het korte maar nog al hevige onweer van Maandagnamiddag sloeg de bliksem op het radio—toestel van den heer Sgelukkig zonder schade te veroorzaken. ADVERTENTIëN. ONDERTROUWD Cornells J. de Bont en Constantlna J. Sars. Huwelijksvoltrekking 25 Juni a.s. Waalwijk, 2 Juni 1931. W A A L W IJ K, Sollicitaties met volledige bij. zonderheden omtrent genoten onderwijs, vorigen en huldigen werkkring en verlangd salaris, èÜÉrifciÉÉtiérifittlfÉiiifa

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 3