IIIIIHBHII i Woensdag 3 Juni '31. 54e Jrg. TWEE BLADEN. of na in it, d, en m, tn 3ij ch L- o- iet ed :n, vy in- en or en )n. die zich met ingang van jli op dit blad abonneeren, rangen de tot daartoe ver- iende nummers GRATIS, 22 ROVINCIAAL nieuws. Waalwijk, 3 Juni 1931. Benoeming, i lieer Kees Verwtel alhier is be- tot tijdelijk leeraar aan de Handelsschool en H. B. S. te ond. Eindexamen. ilag van het eindexamen 1931 [Jtn R.K. Middelbaren Handels- jcuisus alhier. iiaagd A. üalleu en Proveniers liaiwijk. wezen 6. 'eiw. heer H. W. de Kort. oud—plaatsgenoot de Z.Eerw. H. J. W, de Kort, pastoor te in de Vereenigde Staten, ver ibans, na een nieuwe 10—jarige lamheid in Amerika, voor enkele len ie midden zijner familie alhier. [W, is Zaterdag alhier gearri- na een reis gemaakt te hchhen Rome en het Heilige Land. Ons nieuw Raadhuis. Natuursteenweiken voor het mis aihter weiden door Architect iller te Wassenaar opgedragen Ie N.V. Ëergmtyer's Natuursteen- te 's Hertogenbosch, Kioskverloting. ndagmiddag had de trekking der verloting ten bate eener te v.m. Baardwijk, goed ais alie loten waren ver zoodat de opzet uitnemend is ,Dd. eerste prijs, ameublement, viel 649 verkocht aan Joha. Kuljsten i, baardwijk, de 2e prijs, traale hanglamp, op No. 946 verkocht Lammers ie Waalwijk en de 3e I servies, op No. 912 verkocht aan [Maas Chrzn. te v.m. Baardwijk. ien de meeste der overige getrok- Iprijzen zijn reeds spoedig door flukklge winnaars in ontvangst |en. yolgende prijzen zijn nog niet ld idiantaarn lot No. 302. I messen „1105, oempot 1804. Distel 1007, vertoon van hun lot kunnen de laars deze bekomen bij Jac. v. Baardwijksche straat 4. Na met deze welgeslaagde ver- de nog ontbrekende gelden voor IHlIlouweri eener muzieknis zijn jsgebraent zal ook ten spoedigste liet bouwen hiervan begonnen CU en. In de Maandagavond gehou- LH comiié—vergadering heeft de Ingaan de gezamenlijke aannemers i,o. Baardwijk plaats gehad. De iknis, welke naar men weet, zal ten aan de Noordzijde van het dat door afbraak van het vroegere mis is vrijgekomen, zal 1 Augustus moeten worden opgeleverd. Men zich voor de overdracht aan de lonle „Si. jan" en de ingebruik. mg op eenigszins feestelijke wijze ten plaats hebben, lil groote erkentelijkheid is door comué het aanbod van Waalwljks aanvaard om bij gelegenheid opening een avond-concert op de we muzieknis te doen geven als l|svan sympathie voor de trouwe ictieve leden van W. B. in dit deei pieenie en waardeering voor de iiiwiliigheid waarmee speciaal de e® ane „St. Jan" en eveneens de Wel „Tot bloei der Toonkunst" Hide door W. B. georganiseerde Iffl heeft willen opluisteren, hodig te zeggen, dat zulks al- ïen op hoogen prijs werd gesteld. Groote Gymnastiekfeesten R.K. W. G. V." lil programma voor de gymnastiek- Itn van de R.K. „W. Q V." is ii definitief vastgesteld en luidt lolgt: Zaterdag 20 Juni. Muur. Juryvergadering in de foyer /a .Miosis Sacum". 4 uur. Aanvang der wedstrijden in 'zate.. Gemeente Gymnastieklokaal a/toraat, Qymnastieklokaal R.K, \r. van Coothstraat, „Musis Qrootestraat. 'eze wedstrijden zijn alleen toe- selijt voor genoodigden. Maisch der jubiieerende ver 'ging door de gemeente onder ehiditg der harmonie St. Crispijn ,ontmlf-ier Te volgen routeOpstellen ^wmnastieklokaai Stationsstraat, Burg. j. d Klokkerilaan, Mr. v. Coothstraat, Mgjiaven, Grootestraat, Hoekeinde, Markt. 7.45 uur. Qroote demonstratie op 't planchet op de Markt, opgeluisterd door de harmonie St. Crispijn, frogramma: 1. Opuarsch. 2. Vrije oefeningen (Adspiranten). J. Brugoeieningen (Leden), c" f.^f^'oepen. Vr Je oeieningen (Leden), ^«oefeningen (Adspiranten). 6tokoefenlngen (Leden). J «'"«oefeningen (Adspiranten). a- Kekoefeningen (Leden). 10. Vrije oefeningen Bondswedstrijd (Leden). 11. Slofgroep. 9 uur. Groot concert op de kiosk door de harmonie „Apollo" te Kaats heuvel, aangeboden door de vereeni- ging „Waalwljks Belang". Zondag 21 Juni. 8 uur. Voortzetting der wedstrijden in de zalen als onder Zaterdag genoemd. 11 uur Repetitie voor vaandeldragers, tambours en hoornblazers in „Musis Sacrum". 11.30 uur. Turnersmis in de parochie kerk van St. Jan, op te dragen door den geestei. adviseur Kapelaan Sanders 12 15 uur. Matlnée op de kiosk op de Markt, aangeboden door de Lieder tafel „Oefening en Vermaak", alhier. Directeur G Gerritsen. 1.15 uur. Opstellen voor den grooten marschwedstrijd. Verplichte deelname van alle vereenigingen. Te volgen routeStationsplein, Mr. van Cooth straat, Haven, Grootestraat, Gemeente huis Oificieele ontvangst van hoofdbestuur en deelnemende vereenigingen door den Edelachtb. heer burgemeester E. C. J. Moonen. Voortzetting marschwedsltijd: Hoek einde, Nieuwstraat, Stationsstraat, St. Antoniusstraat naar het H. Hartpiein. Bloemenhulde aan het H Hart, met toespraak door den WelEerw. heer F. N J Hendrikx, bondsadviseur. Voortzetting marschwedstrijdSint Crispij«straat naar het Sportterrein der Voetbalvereeniging „W.S.C." Parallel weg. 3 30 uur. Groote Turndemonstraties opgeluisterd door de Geluidsinstallatie „De Stem van den R^us." Programma 1. Vaandeldéfilé. 2. Gezamenlijke Vrije Oefeningen. 3. Werktuig- en Stokoefeningen. 4 Pyramiden. Ie deei. 5 Optreden van het Keurkorps. 6 Algemeen Springnummer. 7. Pyramiden. 2e deel, 8 Prijsuitreiking. 8,— uur. Groot Concert op de kiosk op de Markt door de Harmonie „Con cordia" te Loon op-Zand. R.K. Hoogere Handelsschool. De leerlingen der le en 2e klasse zullen as. Donderdag een uitstapje maken naar 't kasteel van Heeswtjk. Auto—ongeval. Aan het Hoogeinde te v.m. Baardwijk had Maandagavond een botsing plaats tusschen twee auto's. Op den hoek Hoogetnde—Vooreinde wilde de bestel wagen der fa. De Gruljter laatstge noemde straat indraaien. De wagen werd echter achterop gereden door een luxe auto van den heer van N., bestuurd door A. T., die hem juist op den bocht wilde passeeren, met het gevolg dat beide auto's met elkaar in botsing kwamen. Deze was zoo hevig dat de groote bestelauto van De Gruljter geheel omsloeg. Wonder boven wonder bekwam deze wagen geen noemens waardige schade. De wagen van den heer van N. echter was er erger aan toe en werd geheel ingedeukt, zoodat hij door den kraanwagen der Waveem moest worden opgetakeld. Beide auto's kwamen uit de richting Waalwijk, Harmonie „St. Crispijn In de gisteravond gehouden alge- meene vergadering der harmonie werd gekozen tot voorzitter de heer F. Passier en tot vicevoorzitter de heer F. Smolders. R.K. Tooneelvereentgtng „O.O.G." Door de R.K. Tooneelvereeniging „O.O.G." is om 't komend seizoen te openen een nieuw stuk onder regie van H. van Engelen in studie genomen. Om het streven van „O. O. G." zich steeds meer en meer te bekwamen te bestendigen door telkens iets nieuws te zoeken en iets degelijks te geven, heeft men besloten om weer eens een ander genre te kiezen. Na lang zoeken is men hierin schitterend geslaagd De keuze is gevailen op een hyper modern drama in 4 bedrijven getiteld „De Anarchist" of „De Opstanding uit het CommuVtisme", van den Vlaamschen schrijver Reinier IJsabie, fn de Holland- sche bewerking van Gerard Nieien. Het stuk is zoo pas voltooid, dus gloednieuw, en hoewel het slechts bestaat uit een bezetting van 8 spelers is het een enorm zwaar doch tevens spannend en boeiend speelstuk van 't begin tot 't einde. Zoo „O.O.G." erin slaagt dit sublieme drama naar behoo- ren te vertolken, dan kunnen enkele hoogstaande tooneelavonden worden tegemoet gezien. Kruisboogsport. Op de banen van het Kruisboog gezelschap „De Eendracht", gevestigd bij den heer L. Leljtens alhier, had Zondagmiddag het jaarlljksche koning schieten plaats. De heer J v. d. Hoven wist met 133 punten in 30 pijlen voor dit jaar beslag op den titel te leggen. Miltvuur. Toen de veehouder van B. alhier Maandagmiddag in den Buitenpoider een koe wilde gaan melken in de wei, lag het dier dood. De veearts consta teerde miltvuur en gelaste onmiddel lijke verbranding van het cadaver, wat onder politietoezicht geschiedde. D. V. S. V. De tooneelclub „D. V. S. V." van de R.K. Werkliedenvereeniging heeft in studie genomen het drie-bedrijvig gecostumeerd treurspel „Don Garcia Moreno" van Gerard Nieien. Vechtpartij. Maandagavond ontstond aan den Parallelweg een vechtpartij tusschen v. H. en K„ waarbij wederzijds flinke klappen werden uitgedeeld. De politie kwam tusschen beide en maakte een einde aan het gevecht. Tegen beide jongelui werd proces verbaal opgemaakt. Binnenbrandje. Maandagavond ontstond bij den heer v: d. V. aan het Hoekeinde een gordijnbrandje, dat echter door spoedig ingrijpen bedwongen kon worden. De schade was slechts gering. Vrijwillige Verkeersinspectie. De optocht van de Noord-Brabant- sche Vrijwillige Verkeersinspectie zal a.s. Zaterdagmiddag ook door onze gemeente trekken. Zondags en nachtslulting van sluizen en bruggen in Noord—Brabant. Bij den Rijkswaterstaat heeft het voornemen bestaan om over te gaan tot een meer uitgebreide nacht— en Zondagssluiting van bepaalde vaarwa teren in Noordbrabant, met name van de schipbrug te Hedei, de sluizen te Ctènecoeur en Engelen en alle sluizen en bruggen van de Zuidwiilemsvaart In Noordbrabant en van het Wilhel— minakanaal. Daar de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat van oordeel was, dat de uitvoering van dit voornemen de belangen van scheep vaart, handel en nijverheid in het ai- gemeen zou schaden en in het bijzon der de belangen van haar district ten zeerste zouden gemoeid zijn met een verdere nacht— en Zondagssluiting van het Wiihelminakanaal, verzocht zij aan den Minister van Waterstaat aan het voornemen geen gevolg te geven. De Kamer van Koophandel te Waal wijk heelt thans van den Minister de mededeeling ontvangen, dat in de regeling van de Zondags— en nacht- sluiting van de sluizen en bruggen in Noordbrabant geen wijziging zal wor den gebracht, behalve dat met ingang van 15 Juli 1931 de sluizen en bruggen van de Zuid—Willemsvaart in die provincie en de sluis te Engelen in het kanaal door de Henriettewaard op Zondag zuilen worden gesloten van 6 uur v m.—12 uur 's middags in plaats van 8 uur v.m.—12 uur 's middags. Betreffende het Wiihelminakanaal blijft de toestand dus onveranderd. Lambert Th. M. de Beer. f Na een korte ongesteldheid, is Zondagmiddag omstreeks 3 uur te Tilburg, in den ouderdom van 64 jaar overleden, de heer Lambertus Thomas Maria de Beer, oudste firmant der NV. Thomas de Beer, wollenstoffenfabri- kante daar te stede, en oud-voorzitter der Kamer van Koophandel. De overledene was een vooraan staande persoonlijkheid in de Tilburg- sche Textielwereld. In de oorlogsjaren vooral, heeft de heer de Beer, als voorzitter van de Vereeniging van Ttlburgsche Wolien- stoffenfabrikanten, zich groote verdien sten voor de textielnijverheid in het algemeen en voor die van Tilburg in het bijzonder, kunnen verwerven. Hij stond in het voile sociale leven van Tilburg. Het veer in den Biesbosch. Met ingang van 1 Juni is de eerste afvaart van den veerdienst aan den „Kop van het Land" in den Biesbosch begonnen vanaf Zuid—Holland om 3.20 voorm. en vanaf Noord—Brabant om 3 30 voorm De laatste afvaart geschiedt te 10.10 nam., terwijl op Zon— en feestdagen wordt afgevaren van 5.10 y.m. tot 10 uur nam. Programma concert Don Kozakken Koor in Den Bosch. Het programma, hetwelk het Don Kozakken Koor onder leiding van Serge Jaroff Zondagavond 7 Juni in Schouwburg „Casino" te Den Bosch, ten gehoore zal brengen, vermeldt o.m. de volgende liederen: In der Kirche, van TschaikowskiCredo, van Kastalsky; Dir singen wir, van Rachmaninoff; Wer ist Gott ausser dem Herrn?, van Bortniansky; Ba- rynja, volkslied, gearrangeerd door J. Dobrowen; Die gefangenen Kosa- ken; van Nischtschinsky; Alte Polka, Sstjénjka Rasin, Reigenlied, alle ge arrangeerd door J. Dobrowen; Ehj uchnjen, Wolga-Burlakenlied, gear rangeerd door S. Jaroff; Kozakken- lied. DRUNEN. De heer Molenbrugge had Zondag het ongeluk een as van zijn motorfiets te breken, waardoor een der wielen losliet. Wonder boven wonder liep het ongeluk goed af, daar er geen persoonlijke ongelukken voorkwamen en de schade slechts ge ring is. Algemeene vergadering van de Woningbouwvereniging „Drunens Welzijn", onder voorzitterschap van den heer Ant. v. d. Wiel. Aan het verslag over 1930, uitgebracht door den secr.-pennm., den heer H. v. d. Geld, ontleenen wij het volgende; Er zijn 40 woningen verhuurd. De huur werd dat jaar, ondanks de slechte tijden, tamelijk goed betaald, ofschoon er wel enkele achterstalli- gen zijn. De woningen bleven dit jaar alle goed bezet, doch door verwisse ling van huurders wérd het huurver- lies 14.76. Het bestuur heeft alle woningen te gen stormschade laten verzekeren. In het jaar 1930 werd een bedrag van 1800.geplaatst bij de ge meente Drunen, hetgeen natuurlijk eenige verhooging der renteopbrengst zal ten gevolge hebben. Wat den financieelen toestand be treft, het volgende: De waarde der gebouwen, bere kend naar den kostprijs, bedroeg op 31 Dec. 1929 153725.56, afschrij ving over 1930 1289.11, blijft to tale waarde op 31 Dec. 1930: 152436.45. Het totaal der bezittingen bedraagt 163799.86°. Het totaal der schulden is: 166767.38°. Totaal exploitatie-inkomsten 10496.03 Huren over 1930 6586.34 en bij dragen der gemeente 3541.07. Saldo verlies 1929 was 3168.85 Stortingen in het fonds 1400. Afschrijving gebouwen 1289.11 Rente aan de gem. Drunen 7059.36 Aan gewone renten 14.63 Grond- en Polderlasten 384.26 Onkosten 105.84 Verzekering brandschade 41.50 Salaris Secr.-Penn. 200. Totaal der Uitgaven 13663.55 Blijft dus op 31 Dec. 1930 saldo verlies van 3167.52. 't Waterschap Hei- of Meerdijk en Polder van Drunen, zal zijn jaar vergadering houden op Vrijdag 12 Juni a.s., des morgens om 10 uur, in het café bij de Wed. M. Vissers al hier. DRUNEN. Door de R.K. Werklieden vereeniging van Drunen zal a.s. Zondag na de Hoogmis een vergadering worden gehouden in de zaal der Jongens- congregatie. Als spreker zal optreden de heer Hoogers, kringpropagandist uit 's Bosch, met het onderwerp „Arbeiders waakt". Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan der Handboogschutterij „De Wet's Zonen", werd 1.1. Zondag bij den heer H. Pulles—de Wit een groot nationaal concours geopend, dat veel belangstelling trok. Ook de Edelachtb. heer burgemeester Mr. R, J. Th. v. d. Heijden was hierbij tegenwoordig. Daar het weer zeer slecht was werd om 12 uur een bijeenkomst gehouden in de zaal, alwaar Z.E. door den heer A J. Wilgers werd toegesproken en dank gebracht voor de bereidwilligheid dit concours te willen openen. Spr. eindigde met een: Lang leve Koningin Wilhelmina, Lang leve de burgemeester. Hierop volgde een driewerf hoera. De burgemeester, hierop het woord verkrijgende, noemde het een eer en tevens een zeer aangename taak bij de opening van dit eerste nationaal concours tegenwoordig te mogen zijn en dit te mogen openen. Spr. wenschie de vereeniging geluk met haar concours, en zou het zeer op prijs stellen wan- neer de schutters de Wet's Zonen in werkelijken zin zullen zyn. De vele pryzen in den laatsten tijd behaald, zegt spr., moeten een aansporing zijn om le biyven werken om ook in de volgende vyf jaren een groote menigte lauweren te behalen. Hierna ging men naar de banen, waar door Z. E. het eerste schot gelost werd tot opening van het concours. Jammer dat het weer zoo slecht was, want vele vereenigingen waren opge komen om een der mooie prijzen te behalen. De regeling was uitstekend, zoodat alles een goed verloop had. A.s. Zondag wordt het concours voort gezet. By de Eerw. Broeders in het St. Franciscusgesticht zuilen de zalen worden veranderd en in gebruik wor den genomen als Heerenpension. Er bestaan plannen om een nieuw gebouw te stichten voor de Eerw. Broeders, hetwelk zeer spoedig zal worden aan* besteed. De teekeningen zyn reeds door den Bisschop goedgekeurd. ELSHOUT. De schoone Meimaand, de maand waarin de liefde voor Maria meer byzonder ais- de Wonderbare Moeder van Elshout tot uiting komt, is wederom voorby. In deze maand hebben duizenden pelgrims biddend en zingend een bezoek gebracht aan Maria, om haar gunsten en genaden af te smeeken en Haar dank gebracht voor gevraagde en verkregen gunsten. Doch één dag der maand is wel de mooiste en innigste, de dag dat de Wonderbare Moeder gehuldigd wordt, de Zondag waarop de plechtige omgang wordt gehouden. Om 6 uur werd een algemeene H Communie gehouden voor de parochia nen. Voor deze gelegenheid was de kerk in feestdosch. Het hoofdaltaar, waarin het Wonderbare Beeld stond, prykte in een kleed van bloemen en in een zee van licht. Van alle hulzen wapperde de driekleur, terwijl vanaf de kerk tot aan de kapel vele eere— bogen en wimpels waren aangebracht. Vele inwoners hadden het Mariabeeld ten toon gesteld voor hun vensters, want het was een dag van openiyke hulde aan de Wonderbare Moeder, Om 9 uur arriveerde de Congregatie uit Viymen onder leiding van den Eerw. heer v. d. Boom. Kwart over 9 werd een plechtige H. Mis opgedragen. Na de H. Mis werd een bezoek ge bracht aan de kapel, alwaar nog een predicatie gehouden werd. Om 10 uur werd door den Z.Eerw. heer pastoor Wtllems een plechtige solemneele H. Mis gecelebreerd. Na het Lof van 2 uur werd de processie opgesteld. Opgeluisterd door de harmo nie trok de lange stoet naar de kapel, alwaar door den Eerw. pater Dr. Antonius een schitterende predicatie werd gehouden. Daarna werd door den Z.Eerw. heer pastoor Willems een kort woord van hulde aan Maria ge sproken. Onder begeleiding van de harmonie werd Elshouts lied gezongen, waarna men terugkeerde naar de kerk. Bij aankomst werd het TeDeum aan geheven, gevolgd door het Tantum Ergo, waarmede deze devotiedag werd besloten. Het was intusschen 5 uur geworden. Het was een echte huldedag voor de inwoners van Elshout. ELSHOUT. Het Waterschap van Oudheusden en Elshout zal in het Raadhuis zyn algemeene vergadering houden op Donderdag 18 Juni a.s., om 11 uur. A.s. Donderdag, Sacramentsdag, zal om 10 uur een plechtige Solem neele H. Mis worden gecelebreerd, waarna de Sacramentsprocessie zal gehouden worden over het kerkhof, opgeluisterd door muziek. VLIJMEN. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijdag 5 Juni des namiddags 7 uur. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek van de R. K. Midden- standsvereeniging tot wijziging van de voorwaarden voor levering van elec. trische energie. 3. Verzoek van de Vereeniging van Koffiehuishouders om den grondslag biljarten voor de personeele belasting te doen vervallen met voorstel van Burgemeester en Wethouders. 4. Voorstel van de Gezondheids commissie te Heusden tot onbewoon baarverklaring van de woning, plaat selijk gemerkt D 90 thans onbewoond, met voorstel van Burgemeester en Wethouders. 5. Verzoek van J. Scheij om ont heffing van de bepalingen betreffende de rooilijn met voorstel van Burge meester en Wethouders. 6. Verzoek van den R. K. Bond van blinden „St. Odilia" om een bijdrage over 1931 met voorstel van Burgemeester en Wethouders. 7. Verzoek van de Commissie voor pachtvermindering van den N. C. B. om vermindering der landpacht van A. van Eggelen over 1930. 8. Verzoek van de R. K. Voetbal vereeniging V.V.V. om een voetbal terrein met voorstel van Burgemeester en Wethouderi. 9. Verzoek van de Vereeniging _De Zusters van Liefde" te Veghel tot beschikbaarstelling van de gelden voor uitbreiding en de verbouwing van de bijzondere lagere school ir wijk E, met voorstel van Burgemeester en Wethouders. 10. Verzoeken om ontheffing van den aanslag voor schoolgeld over 1930 met voorstel van Burgemeester en Wethouders. 11. Bespreking bestrating grintweg met keien. 12. Wijziging begrootingen 1930 en 1931. 13. Onderzoek geloofsbrieven en toelating nieuw gekozen raadsleden. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). As. Donderdagavond 8 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. J. Fokkema, met een rede getiteld „De Heilige Stad", naar aanleiding van de reis naar Palestina welke Z.Eerw. medemaakte. By den uitgang zal een collecte worden gehouden, waarvan de opbrengst en de bestemming nader zullen worden bekend gemaakt. Viy toegang. Wij wekken eenieder op deze belang- ryke bijeenkomst bij te wonen. A.s. Vrydagavond zal in het Ned. Herv. Kerkgebouw alhier de jaarlljksche verhuring van zitplaatsen plaats hebben. CAPELLE. Gedurende de maand Mei 1931 werden ter gemeentesecretarie voor den Vleeschkeuringdienst aange geven 24 runderen, 68 varkens en 5 gelten. Op de spaarbank ten hulppost- kantore alhier werd in de maand Mei ingelegd f8173 55 en terugbetaald f441101. Het aantal inlagen was 67 en terugbetalingen 26. De postduivenvereniging „De Luchtvaart" alhier hield j.l. Zondag gecombineerd met de Kaatsheuvelsche vereeniging „De Getrouwe Duif" een wedvlucht van uit Dourdanmet den volgenden uitslag: P. Snaphaan 1, 19. L. v. Boxtel 2. P. Snoeren 3. P. van der Velden 4, 5. 6, 20, 21. A. Donders 7. 8, 22. H. van Campen 9 G. Vos 10,13,14. H. Netten 11. C.Klisl2. P. Nieuwen- huizen 15. C Corstanje 16. H. Rozen- brand 17. Chr. van Heeswyk 18. H. Dekkers 23. Grootzwagers 24. A. Versteeg 25 en W. Stubben 26, De voetbalvereeniging „Excelsior" speelde j 1. Zondag te Waspik op den seriewedstryd, uitgeschreven door de voetbalvereeniging „Hercules" aldaar in de eerste ronde tegen D. V.C. en won met 3—2, waardoor „Excelsior" zich in de finale plaatste, welke a.s. Zondag wordt gespeeld. Door het schrikken van een naderende auto geraakte j.l. Zaterdag het paard van J. B. in den Buiten polder te water. Na veel moeite werd het dier op het droge gebracht. De In de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden collecte ten bate der zending heeft naar men ons mededeelt f 77. opgebracht. Ds. Vroegindewey, Cand. tot den H, D. te Middeiharnis, en beroepen bij de Ned. Herv. Gem. a. d. Loonschen dijk, heeft ook een beroep ontvangen naar de Ned. Herv, Gem. te Maartens dijk. A.s. Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk te dezer plaatse door den heer Smit, Diacoon te Heemstede, een spreekbeurt worden gehouden in het belang der stichtingen voot lijders aan vallende ziekten. Op den te Breda gehouden schietwedstrijd uitgaande van den Vry- willigen Landstorm behaalde de heer J. van Herpen, lid der piaatselyke af. deeiing van den B.V.L. den llden prys. De heer C. Wagemakers heeft zijn benoeming tot zaakvoerder der Coöperatieve Aankoopvereeniging Sprang- Capelle e.o. aangenomen. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer H. v. d. Haven alhier, is opgedragen aan den heer A. H. Willems te Sprang. De afdeeling Sprang—Capelie van „Het Groene Kruis" hield j.l. Vrydagavond 8 uur in de zaal van den heer J. Treffers aan 't Bruggetje onder leiding van haar Voorzitter, den Edel- Achtb. Hter C. G H. H. Meijer, een algemeene ledenvergadering. Na opening door den Voorzitter las de secretaris, de heer D. van den Berg de notulen voor der vorige ledenver gadering, welke ongewyzigd werden goedgekeurd en vastgesteld. Hierna volgde het finantieel verslag waaruit bleek dat de rekening over 1928 sloot met een nadeelig saldo van f 165.86, die van 1929 met een voor- deelig saldo van f 251.26'/2 en die van 1930 met een tekort van t 541.87, Biykens het daarna door den heer H. Spierings, namens de commissie, beiast met het nazien der boeken en bescheiden van den penningmeester uitgebracht verslag waren de rekening en verantwoording over de drie jaren in orde, waarna de penningmeester met een woord van dank voor zijn correct beheer werd gedechargeerd. Vervolgens werd het verslag omtrent den toestand en werkzaamheden der vereeniging over de jaren 1928 tot en met 1930 uitgebracht, waaruit wij aan stippen, dat het ledental stationnalr bleet en dat de bode H. Snijders, die jarenlang in het belang der vereeniging gewerkt had, in verband met zijn hoogen leeftijd ontslag had aange vraagd, welk ontslag hem op de meest eervolle wyze werd verleend, terwijl als dank voor de bewezen diensten een gratificatie was aangeboden. In zijn plaats is tot bode aangesteld de heer P. van der Schans. Verder werd nog vermeld de stich ting van het wijkgebouw met ver pleegsterswoning in de Nieuwstraat, welk gebouw in dit tydvak in gebruik is genomen, en de daarmede samen hangende opheffing van het magazyn te Vryhoeve-Capelle. Vervolgens werd aan de orde gesteld de verkiezing van een drietal bestuurs leden, wegens periodieke aftreding van de Heeren C. G. H. H. Meyer en S. Rempt en ter aanvulling de vacature, ontstaan door het vertrek van Dr. Waardenburg te Sprang. De beide aftredende bestuursleden werden her* kozen, terwyi in de vacature van Dr. Waardenburg voorzien werd door de verkiezing van Dr. Winkelman te Sprang. Het bestuur wordt thans ge vormd door de heeren: C. G. H. H. Meyer, Voorzitter. D. van den Berg, Secr.—Penningm. Dr. Kohier, Dr. Winkelman, S, Rempt J. A. Verheyden en H. Kerst Azn. De begrooting voor het boekjaar 1931 werd in ontvangsten en uitgaven vastgesteld op f2600.— Ten slotte kwam nog in bespreking de aanschaffing van een hoogte—zon- installatie, waarbij het bestuur machti ging werd verleend deze zaak verder op de voordeeligste en doeltreffendste wyze af te werken. Na de gebruike- lyke rondvraag werd de vergadering door den Voorzitter met een woord van dank gesloten. De vergadering van stemgerech tigde ingelanden van het waterschap „Het Zuiderafwateringskanaal" zal ge houden werken op 3 Juni a.s. des nam. 3 uur in het hotel van lersel te Waspik. Aan de orde Ingekomen stukken, en aanbieding rekening en begrooting. De postduivenvereniging „Nog Sneller" alhier hield een wedvlucht van uit Dourdan, met den volgenden uit slag 1 L. Heurter, 2, 7 T. Groene- veld. 3, 5 L. Verduin, 4,6 F. Oerle- mans. 8 C. v. d. Schans. 9 C. Groene- veld. 10 M. Mesch. Eerste «verduif H. Vos. Naar wij vernemen hoopt Ds. A. van Willigen op 26 Juli a.s. af scheid te nemen van onze gemeente en 2 Aug, intrede te doen te Rijssen, na bevestiging door Ds. G. J. Kool haas van Rotterdam. Ds. Vroegindeweij, Cand. tot den H. Dienst te Middelharnis be roepen bij de Ned. Herv. Kerk aan den Loonschendijk, heeit ook een beroep ontvangen naar Molenaarsgraaf. Z.E. hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en 's avonds zes uur in de Ned. Herv. Kerk aan den Loonschen dijk in den Dienst des Woords voor te gaan. WASPIK. Voor den Vleeschkeu- ringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 31 varkens, 6 runderen en 1 kalf. De processie naar Brielle zal dit jaar worden gehouden op Donderdag 18 Juni. RAAMSDONK. De Harmonie „St. Bavo" heeft Zondag bij gelegenheid van de opening der nieuwe markt te 's Hertogenbosch een concert gegeven. Na loting viel onze harmonie den tweeden prijs ten deel. Op het Zondag jl. gehouden concours hippique te Dongen behaalde onze Rijvereeniging den tweeden prijs in het nummer carousselrijden. RAAMSDONKSVEER. De K. E Harmonie de „Eendracht" zal op 30 Augustus a.s. deelnemen aan het Muziekconcours te Utrecht, in de 2e afdeeling. Op den Parallelweg tusschen Keizersdijk en het Moleneind geraakte Zaterdag een auto in den sloot. Met Vereende krachten wist men den wagen die nog al beschadigd was weer op het droge te krijgen. Vanaf 3 Juni ligt ter gemeente, secretarie ter inzage het inschrijvings- en alphabatisch register, alsmede het afschrift van het gemeenschappelijk alphabetisch register, der lichting 1932.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 5