Verpachting Hel Leuen nde Dieren. laai al Owe advertentiea Mopaps en yodsen p. a. mm a Hooigras 1931, Notaris A. Schaap publiek verpachten A. L. Brehm f 135.- fiïJMMI Naaf wij vernemen, werd de op de tentoonstelling te 's Hertogenbosch ter gelegenheid van de opening van de nieuwe veemarki met den 2en prijs bekroonde dekstier Nero aangekocht door dhr. A. Kamp op 't Veer. Gedurende de maand Mei werd aan 't Postkantoor alhier ingelegd f 57965 63 en terug betaald f 50649.60 GEERTRUIDENBERG. AandenHeer du Pre2 is eervoi ontslag verleend als Directeur van de N.V. Tankfabriek, alhier. De verkoop van het Emma- bloempje heeft in deze Gemeente op gebracht de som van f52.17. Naar wij vernemen zal op 25 Juni a s. de Electrlsche Centrale officieel in werking worden gesteld, In tegen woordigheid van den Commissaris der Koningin in de provincie Noordbrabant, den Minister Reijmer en de leden van de Provinciale Staten. De uitslag van de j.l. gehouden aanbesteding voor rekening van den Heer S. Michielsen te Raamsdonksveer, tot het bouwen van een winkelhuls met bakkerij alhier, is ais volgt A. Roovers te Waspik f5291.— P. van Beek te Oosterhout f5065 P. v. AlphenLodewlkus te G'berg f 5239 A. J. du Pont te G'berg f5008.— A. D. van Suijlekom te Raamsdonk f 4957.— Het werk is gegund aan A. J. du Pont te Geertruidenberg. Verleden week hield de vereeni- ging Wit-Gele Kruis haar jaarlijksche ledenvergadering in bet RK. Vereeni- gingsgebouw met medewerking van Dr. Kooien, die een voordracht met lichtbeelden hield over de gevreesde T. B. C. ziekte. Nadat de Voorzitter de vergadering geopend had en de aanwezigen dank had gebracht voor hunne trouwe op komst, werd er een kort verslag uit gebracht van de werkzaamheden van het afgeloopen jaar, waaruit blijkt dat het ledental gestadig stijgt. Door de wijkverpleegster werden in het jaar 1930 1998 bezoeken afgelegd en werden 122 maal verplegingsartlkelen uitge leend. Hierna hield Dr. Kooien een hoogst nuttige en leerzame lezing over de T.B.C.-bestrijding, met vertooning van lichtbeelden. Na rondvraag, waarvan doof eenige leden werd gebruik gemaakt, sloot de Voorzitter de vergadering. Voor de Evangelisatie der Ned. Herv. Gemeente hoopt Zondag a.s. des namiddags om half zes vooLte gaan Ds. van Rijs uit Hooge-Zwaluwe. GEERTRUIDENBERG. De heer Ch. G. Blom, voorheen onder-direc teur aan de N.V. Tanktabriek en wonende in deze Gemeente is be noemd tot Directeur aan genoemde N.V. Nog steeds wordt door de geor ganiseerde bouwvakarbeiders gestaakt bij den bouw van de arbeiderswoningen van de Geertruidenbergsche Bouw- vereeniging. Enkelen zetten het werk voort. Maandag jl. is ook het beton- werk voor de fundeering van het tweede blok woningen gereed gekomen. Zondag 7 Juni a.s. des namid dags 8 uur zal door de Harmonie .Apollo" een concert gegeven worden op de kiosk op het marktplein alhier. Uit het Ned. Jongelingsverbond. De Ring „Heusden en Altena" jubileert Er zijn heel wat menschen die het werkelijk goed met hun plaatselijke jongelingsver. meenen en die toch nooit van een Ringverband gehoord hebben, laat staan dat zij weten dat deze Ringen op hun beurt weer zijn aangesloten bij een Prov. Commissie, terwijl de leiding voor het geheeie land berust bij het Ned. Jongelingsverbond dat op zijn beurt weer is aangesloten bij dtn Wereldbond voor Chr. Jonge- mannenver. te Génève (Haar werkelijke naam is eigenlijkYoung Men Christian Association). Dit over de organisatie in 't algemeen. Een 25 jaar geleden werden door een 3-tal Jongelingsver. in deze streek de hoofden bij elkaar gestoken om tot oprichting van een Ring te komen. En inderdaad werd deze op 6 juni 1909 opgericht. Haar werkzaamheden zijn veelzijdig. Op geregelde tijdstippen roept zij haar leden bijeen om naast Bijbelbespreking, voordracht enz., de belangen van haar afdeellngen te be spreken. Dit versterkt natuurlijk zeer den onderlingen band. De leden gaan daardoor belangstellen in het werk ook buiten de plaatselijke afdeeling, Mocht een van de* aangesloten afd stoffelijk of zedelijk zwak staan dan is er de Ring weer die den nood tracht te lenigen, terwijl zij op plaatsen waar geen Jongelingsver. is tracht er een op te richten. Zoo staat de Ring dus altijd klaar om met raad en daad te heipen bi den opbouw van het werk onder de jonge mannen van deze streek. 25 jaar heeft zij dezen arbeid reeds verricht en er is reden om dankbaar te zijn Dankbaar aan de menschen die er hun beste krachten aan gegeven hebben Dankbaar bovenal aan God voor de rijke zegeningen die Hij in deze 25 jaar geschonken heeft. Het Bestuur heeft daarom gemeend dezen dag niet onopgemerkt temogen laten voorbij gaan. Op Zaterdag 6 Juni a.s. hopen wij daarom in de Ned Herv. Kerk te Heusden een herden kingsavond te houden. Dr. Koolhaas uit Utrecht, een der oprichters, heeft reeds beloofd de feestrede te houden terwijl de Gem. Zangvereenigingen van Wijk en Aalburg en van Well en Ammerzoden hun welwillende mede werking toezegden. Hoewel het aanvangsuur door het uitgebreide programma eerst op 5 uur was gesteld, hebben wij dit op 6 uur kunnen brengen, zoodat het ook voor de menschen van „buiten" geen be zwaar kan zijn om naar Heusden op te komen. Nu rijst de vraag, wie zullen er komen In de eerste plaats de leden der aangesloten afd. en de afgevaardigden der Prov. Comm., het Verbond enz., terwijl ook de oud-bestuursleden zullen worden uitgenoodigd. Verder verwachten wij allen die direct of indirect betrokken zijn bij het Chr. Jeugdwerk in deze streek of die daarin belangstellen, opdat wij met elkander Hem mogen danken die ons deze 25 jaren geleid heeft. Namens het Bestuur, j. v. HELDEN, Secr. Heusden, 1 juni '31. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag van 7—8 aspiranten en van 89'/a leden B.G.V. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Vrijdagavond 8 uur repetitie aspi ranten W.G.V. Zaterdag 8'/a uur repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak". Zondag 12 u. Repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak". Musis Sacrum. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 2 Juni. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 287 paarden, 7 veulens, 1 ezel, 899 mage- e runderen, 960 vette runderen, 438 vette kalveren, 1040 nuchtere kalve ren, 80 schapen of lammeren, 70 big gen, 20 bokken of geiten en 22 over- loopers. Prijzen per pond: koeien 2934, 42.545, 4851 c.; ossen 38, 4244, 47—48 c.; stieren 34—35, 37.5, 39— 40 c.; kalveren 42.550, 57.562.5, 67.5—72.5 cent. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 260445, kalfkoeien 225435, stieren 120480, pin ken 150200, vaarzen 240280, paarden 200350, slachtpaarden 140240, hitten 95180, veulens 75140, fok nuchtere kalveren ƒ15 30, slacht idem 1013, biggen ƒ5—10, alles per stuk; biggen per week 11.50. KERKNIEUWS. Mgr. J. Pompen. De Doorluchtige en Hoogwaardige heer Mgr. J. Pompen, vicaris-generaal van het bisdom 's-Herlogenbosch is Maandagnamiddag wegens een hart zwakte voorzien van de H.H. Sacra menten der Stervenden. Bij afwezigheid van Z H E. Mgr. A. F. Diepen, die juist naar Haarlem was vertrokken ter bijwoning van de ver- gadering van hel Doorluchtig Episco paat, heeft de Hoogeerw. heer J. Bre- kelmans, plebaan van de kathedrale Baseiiek van St. Jan aan den hoog- waardigen vicaris de H. Sacramenten toegediend. Gistermorgen half acht is vrij on verwacht in den hoogen ouderdom van 80 jaar overleden de Doorluchtige en Hoogwaardige Heer Mgr. j. Pompen, Vicaris-generaal van het bisdom Den Bosch en Deken der stad, na tijdig voorzien te zijn van de H. Sacramenten. De overledene was 27 jaar directeur der Congregatie der Dochters van Maria en |ozef. Mgr. Pompen werd geboren in 1851 te Alem en begon zijn studies in 1864 op het Klein Seminarie te St. Michiels- Gestel. 1877 werd hij tot priester gewijd. Na 10 jaren te hebben gedoceerd aan het Klein Seminarie werd hij in 1887 professor aan het Grootseminarie. In 1899 werd hij pastoor te Meer- tot hij in 1902 benoemd vicaris-generaal van het voor het bisdom heeft de veel werk verricht voor de kloosters en voor de veldhoven, werd tot bisdom. Behalve overledene verschillende Missie. Pater Chr. Boomaars. f In het St. Canisius—ziekenhuis te Nijmegen, waar hij een retratie gaf voor de zusters, is Zondagnacht plot seling overleden Pater Chr. Boomaars C s s.R Redemptorist, die zich steeds onderscheiden heeft door zijn groote werkzaamheid en als missie-prediker ook in onze parochie zeer bekend is. GEMENGD NIEUWS. Drie dooden te Teteringen. Op den weg Breda—Oosterhout onder de gemeente Teteringen, even voor café „Het Zwaantje* heeft Zater dagavond een zeer ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij drie personen den dood vonden. Omstreeks kwart over zeven begaven de 18 jarige mej. A. Jansen en de 15-jarige mej. Fien Metsaerts, beiden wonende te Teteringen, zich met eenige vriendinnen naar de kerk van O. L. Vrouwe van Goede Raad aan den Driesprong. De meisjes liepen gearmd op het rijwielpad naast den weg met haar fietsen aan de hand. Uit de richting Breda naderde per rijwiel een arbeider van de Holland sche Kunstzijde Industrie, de 40 jarige G. Swolfs. terwijl van den kant van Breda een vrachtauto van den poelier Bos uit Utrecht kwam aanrijden. Toen de auto vlak by haar was, zagen de meisjes tot haar grooten schrik, dat de wagen plotseling een zwenking maakte en recht op haar inreed. Een luid gegil weerklonk en voordat allen zich uit de voeten konden maken, was de aanrijding geschied. De arbeider Swolfs die niet tijdig meer van zijn fiets kon stappen, werd overreden en op slag gedood. Zyn lijk was zoo ernstig ver minkt, dat men aanvankelijk zyn iden titeit niet kon vaststellen. Swolfs droeg echter een rijwielkaart, zooais de Hollandsche Kunstzyde Industrie aan haar personeel verstrekt, bij zich en zoo kon de politie uitmaken wie het slachtoffer was. Van de groep meisjes werden mej. Jansen en mej Metsaerts door den vrachtauto gegrepen. Eerstgenoemde werd met kracht op den grond ge worpen en zoo ernstig gewond, dat zij oogenbükken na het ongeval over leed. De 15 jarige Fien Metsaerts gaf na eenige minuten eveneens den geest. Terstond werd de politie gewaar schuwd en ook werd onmiddeliyk geneeskundige hulp ingeroepen. Toen de geneesheeren dr. Sluyters uit Teteringen en dr. W. J. Haan uit Breda echier ter plaatse kwamen, kon hun hulp niet meer baten. Bij alle drie slachtoffers moesten zy den dood con- stateeren. De ïyken werden voorloopig in de woning van den heer Van Laer gebracht. Te ruim haifacht verschenen ook de officier van Justitie te Breda, mr. Speyaert van Woerden, en de majoor der marechaussee, jhr. Laman Trip, om een onderzoek in te stellen. Wy vernamen nog, dat de vracht auto, welke met pluimvee was geladen, werd bestuurd door den 18 jarigen Bos, die naast zyn vader in de cabine was gezeten. Het schijnt dat de jongen door vermoeidheid achter het stuur in slaap is gevallenook is mogeiyk dat hij door benzine-dampen is bedwelmd. Wel staat vast, dat de auto geheel on verwacht van achteren op het gezel schap meisjes is ingereden. Een van haar, mej Ge'ens, ontsnapte ais door een wonder aan den dood, doordat zy tijdig achter de boomen langs het rijwielpad kon springen. De arbeider Swolfs was gehuwd en vader van drie kinderen. Mej. Metsaerts was eenig kind. Als tragische byzonderheid kan nog ge meld worden, dat de vader van mej. A. Jansen, die vlak by de plaats van het ongeluk woont, bij het vernemen van de aanryding zelf nog den pastoor heeft gewaarschuwd, niet wetend dat zijn eenige dochter tot de slachtoffers behoorde. De verslagenheid te Teteringen is zeer groot. Een Tel.-correspondent heeft een onderhoud gehad met den heer Bos Sr., die verklaarde, dat hij wel, doch niet zyn zoon tydens de reis geslapen heeft. De oorzaak van het ongeval moet gezocht worden in het feit, dat de zoon. naar hy zelf ook verklaard heeft, een moment door de warmte bevangen was en even moeite had zyn oogen open te houden. Dit moment is noodlottig geworden. De jongen had op de markt des morgens één of twee glaasjes bier gedronken. Meer echter niet. Er zou dus geen sprake van zyn dat hy onder den invloed van sterken drank was. Toen het ongeluk gebeurde heeft de jongen zy'n vader gewaar schuwd niet te kijken, omdat het zoo verschrikkeiyk was. Zij hadden met slechts 35 a 40 K.M. gereden, omdat de motor pas uit elkaar was geweest. In den nacht van Zaterdag op Zondag mochten beiden na een verblijf op het gemeentehuis weer vertrekken. Zy 'hadden inmiddels 'n broer te Utrecht gewaarschuwd, die toen met hen mee gegaan is naar België. Des Zondags hebben zy de reis naar Utrecht wederom aanvaard Het ongeluk heeft, naar den heer Bos verklaarde, op hen beide een diepen indruk gemaakt. Prof. Plccard's geslaagde luchtreis. Enkele wetenschappeiyke bijzonderheden. In den loop van een avond is professor Piccard gezwicht voor den aandrang der journalisten en heeft hy zich tenslotte toch nog laten vermur wen, een vertegenwoordiger van het Wolff bureau omtrent zyn tydens den ballontocht naar de stratosfeer opge dane ervaringen mededeelingen te ver strekken, aan de hand van een aantal aanteekeningen, die hy tydens zijn verblijf in het luchtruim had gemaakt Professor Piccard wees er speciaal op, dat een deel der instrumenten wel is waar uitstekend heeft gefunctio neerd, doch dat sommige andere instrumenten niet aan de gestelde verwachtingen hebben beantwoord. Volkomen geslaagd zyn de metingen van het door de kosmische straling teweeg gebrachte geleidend vermogen van gassen Deze metingen konden echter slechts op zeer groote hoogten worden verricht, aangezien de ballon veel sneller naar boven schoot, dan men had verwacht; 25 minuten na het vertrek was reeds een hoogte van 15 000 M. bereikt. Pas op die geweldige hoogte kon met de voornaamste metingen een aanvang worden gemaaakt. De grootste hoogte, nameiyk 16 000 M. werd door de geleerden reeds om 7 uur 45 des ochtends bereikt. De atmosferische druk bedroeg op dat oogenblik 76 m M. kwik, dus omstreeks één tiende van den atmosferischen druk op den beganen grond. Voor ^oover PiCcard had kunnen nagaan, bedroeg de snelheid, waarmee de ballon afdreef, gemiddeld 15 M. per seconde. Daar men van den gondel uit slechts een klein deel van het landschap kon waarnemen, was een nauwkeurige oriëntatie echter uitermate moeiiyk. Buiten den gondel bedroeg de tem. peratuur In de stratosfeer 55 60 graden onder 0. Daarentegen was het binnen den gondel ten gevolge van de zonsbestraling zeer warml Op een gegeven oogenblik bedroeg de tem peratuur er zelfs 41 graden boven het vriespunt, zoodat tusschen buiten- en binnentemperatuur het enorme verschil van omstreeks 100 graden te consta- teeren viel. Ten gevolge van deze geweldige hitte werden de beide luchtreizigers door hev'gen dorst gekweld. Dat Piccard twee flesschen zuurstof had meegenomen en niet slechts één fUsch, zooals men hem had geadvi- seerd bleek een wyze voorzorgs maatregel te zijn geweest. Ongetwijfeld had hun, naar Piccard verklaarde, deze tweede fUsch het leven gered, aangezien zij by de landing nog slechts voor een uur zuurstof overhadden Vooral onze snel slinkende zuurstof voorraad noopte ons ten slotte ten spoedigste te landen, daar de 350 K G. ballast, waarover wij bij het einde van onzen tocht nog beschikten, ons wel licht toch in staat zouden hebben ge steld. voldoende hoog te stijgen, om met de landing tot den volgenden ochtend te wachten. Slechts eenmaal tijdens zijn tocht boven het Alpengebied heeft Piccard een signaal gegeven, en wel met behulp van een zaklantaarn. Dit sig naal werd te Gurgl opgemerkt en had tot gevolg dat hedenochtend 'n hulp expeditie er op uittrok. Het plaatsje Gurgl, dat door den tocht eensklaps beroemd is geworden, is in den Zuideiyksten uithoek van het Oetz-dal gelegen. Per auto kan men van Innsbruck uit in drie uur tyds de plaats Zwieselstein bereiken, waarna men nog drie uur moet loopen om Gurgl te bereiken. Wat is de stratosfeer De weerkundige medewerker van „Het Vaderland" sctirijft hierover o m. Tot nu toe is de stratosfeer een deel van den dampkring, waarvan heel weinig bekend is. Van den grond af tot een hoogte van 8 tot 11.000 (dat hangt af van plaats en jaargetijde) reikt de troposfeer een luchtlaag waarin verticale zoogenaamde conven tiestroomen, niet alleen voor ver- sprydlng van warmte der alleronderste luchtlagen, naar boven toe zorgen, maar waarin een reeks van verschyn- selen voorkomt, die gezameiyk het „weer" maken. Boven de troposfeer strekt zich de stratosfeer uit. Men weet niet tot welke hoogte. Men nam tot nu toe aan dat in de stratosfeer geen verticale luchtstroomen voorkomen, maar in den laatsten tyd zyn er meteorologen, die deze opvatting niet meer onvoorwaar delijk deelen. Ook gaan er stemmen op van hen, die beweren, dat de stra tosfeer een zeer belangrijke rol speelt by de groote weersveranderingen en bij perioden van abnormale weersge» steldheid. Tot dusver was de stratosfeer uit sluitend door de meteorologen en met betrekkelijk eenvoudige, doch vry goede technische hulpmiddelen onder zocht, nl. met zg. loodsballons en met registreerballons, in het eerste geval om de in de stratosfeer voor komende luchtstroomen na te gaan, in het tweede geval om temperatuur— metingen te doen. Het onderzoek van de temperaturen die*in dé stratosfeer heerschen, moet men doen met zelfregistreerende in strumenten, die door middel van een losgelaten luchtballon in de hoogte werden gezonden en meestal wel, doch ook dikwyis niet, teruggevonden werden. In den laatsten tijd is men er in geslaagd, radioapparaten mede te geven, die ons uit groote hoogten als het ware geregistreerde temperaturen toeroepen. Deze temperaturen zyn ongeveer 55 tot 65 gr. onder nul. Piccard niet meer naar de stratosfeer. Aan een vertegenwoordiger van de „Augsburger Zeitung" heeft professor Piccard op de vraag, of hij nog een vlucht naar de stratosfeer wilde onder nemen met een beslist „neen" geant woord Als reden gaf hy hierby op, dat hij een vrouw en meerdere kinderen heeft en tevens heeft ingezien, dat de vlucht toch veel gevaariyker geweest is dan hy verondersteld had. Piccard verklaarde, dat het lucht verkeer in de stratosfeer zeer veel voordeelen biedt, doch dat hy met de huidige middelen zich niet boven een hoogte van 16 K.M. zou kunnen verheffen. Overreden en gedood. Zondagnacht om half één begaf de 23-jarige v. M. zich van Spekholzer- heide huiswaarts toen hij in de Locht door een auto werd aangereden. De man werd zwaar gewond en door toe vallig passeerende geneesheeren ver bonden. Een kapelaan uit Spekholzerheide diende hem de H.H. Sacramenten der stervenden toe, waarna hij naar het ziekenhuis is overgebracht. Daar is hij spoedig overleden. De chauffeur, zekere van N.uitSit- tard werd aanvankelijk aangehouden doch is weer op vrije voeten gesteld. De auto is in beslag genomen. Zondagmorgen geraakte in een on bewaakt oogenblik tengevolge van het achteruit rijden van een vrachtauto, het vierjarig dochtertje van den heer B. te Oude Niedorp onder de achter wielen van den zwaren auto De kleine was op slag dood. Bij het baden verdronken. Zaterdag is op eenigen afstand van de badgelegenheid De IJzeren Man te Vught de 17-jarige kantoorbediende M. W. uit Tilburg bij het baden ver dronken. Hij kon niet zwemmen, Autobus in België tegen boom gereden Een groote toeristenauto, waarin acht personen hadden plaats genomen, was gistermorgen naar Duinkerken vertrokken en keerde des avonds laat naar Oostende terug. Nabij Ghyvelde is de auto tegen een boom gereden, met het gevolg, dat drie jonge Engel- schen werden gedood, de chauffeur zoo ernstig werd gewond, dat hij op sterven ligt en vier and re inzittenden zware verwondingen opliepen. Ernstig motorongeluk bij Den Helder. Een ernstig motorongeluk, dat aan 2 menschen het leven heeft gekost, is Zondagmiddag gebeurd bij de Blauwe Keet op eenige kilometers afstand van Den Helder. S. C. Wagemaker reed op zijn motor met mej. S. Kooy, beiden van Wieringen, met een kalmen gang in de richting Alkmaar. Plotseling stak een jongen op de fiets den weg over. De motorrijder wilde uitwijken, doch verloor blijkbaar de macht over zijn stuur en botste tegen een boom Beiden werden van den motor geslingerd. Mej. Kooy was op slag dood en W. zwaar gewond. Per ziekenauto van het, vlieg kamp de Kooy zijn het lijk van mej. K. en de gewonde naar het marinehos- pitaalin Den Helder overgebracht, waar W. 's avonds omstreeks lüuur is over leden. De slachtoffers waren resp. 21 en 19 jaar oud. Bootongelukken. Tengevolge van den hevigen golfslag sloeg in de haven van Constanza een boot om, waarin zeven personen ge zeten waren. Twee hunner konden ge red worden. De overigen verdronken. Op de Izar bij Regensburg sloeg tengevolge van den sterken stroom een zeilboot om, waarin drie personen gezeten waren. Zij werden door den stroom mee gesleurd en verdionken. Fatale zandverschuiving in Egypte Vijf arbeiders, die in de streek van Luxor aan een zandheuvel werkten, werden ten gevolge van een instorting bedolven. Negen andere personen, die de arbeiders wilden redden, werden eveneens bedolven door de zware zandmassa's. Allen zijn om het leven gekomen. Duistere affaire te Londen. De politie heeft in den tuin van een villa in een Zuidoostelijke voorstad van Londen de lijken van twee vrou wen, moeder en dochter, begraven gevonden. De politie stelt een onder, zoek in naar den vader, wiens ver blijfplaats onbekend is. Auto op overweg bij Reims door trein gegrepen. Op een onbewaakten overweg bij Reims is een auto dooreen personen trein gegrepen, honderden meters mee gesleurd en geheel vernield. Drie der inzittenden zijn op slag gedood, de vierde passagier is levensgevaarlijk gewond. Man door de tram doodgereden. Zondag is op het Westnieuwland te Rotterdam ter hoogte van de tramhalte aan de Middensteiger de 30 jarige C. Vriethof uit de Rijsoordstraat, die met zijn fiets voor een motorwagen van lijn 5 reed, door dien motorwagen aange reden en tengevolge van die aanrijding overleden. Reeds op het Westnieuwland had V. voor de tram uit gereden en bij de pijler, juist voor de bocht, is hij aangereden. Hoewel de bestuurder krachtig heeft geremd is het hem niet mogelijk geweest het ongeluk te voor komen. V. is een eind door de tram meegesleurd en werd ernstig verminkt; hij was op slag dood. De bestuurder van de tram is door de aanrijding zóó overstuur geraakt, dat hij een oogenblik zijn tegenwoor digheid van geest heeft verloren en daardoor is zijn wagen tegen een voor hem uitrijdenden motorwagen van lijn 1, die langhaam reed omdat hij bij de halte zou stoppen, opgereden. Van de wagens het waren nieuwe motorwagens zijn onderscheidenlijk het voor-en het achterbalcon ingedrukt, terwijl tevens eenige ruiten werden verbrijzeld. Door de glasscherven zijn eenige passagiers in de tramwagens niet ernstig gewond. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. Diefstal van f 4000. Een stout stukje. Gisterochtend heeft een 20-jarige kaslooper van een effectenkantoor te Rotterdam bij een bank in de binnen, stad een bedrag van f 4000 geïnd, dat hem was uitbetaald in bankbiljetten van f lOO. De jonge man heeft het geld in een enveloppe gestoken, die hij in een boek in zijn actetasch heeft gedaan. Van de bank is hij naar den winkel van de N.V. Stoomzuivelfabriek Aurore aan den Schiedamschendijk 82 gegaan, om, zooals hij in den regel doet, een half fleschje melk te koopen. Kort nadat hij in den winkel was, kwamen drie Duitsch sprekende man nen binnen, twee groote en een kleine, die allen een regenjas aan hadden De kleine plaatste zich achter den jongen en de beide anderen begonnen hem den weg te vragen naar het Maas- station. De jongen had een leeg fleschje aan de filiaalhoudster, die toevallig alleen was, gegeven om te vullen. Ter wijl de mannen stonden te praten kwamen er andete menschen binnen en één van de vreemdelingen ging naar buiten, waarna een man die buiten had gestaan den winkel binnen kwam. Deze man begon de juffrouw naar prijzen van verschillende artikelen te vragen, maar de juffrouw kon hem niet verstaan omdat hij Duitsch sprak. Na eenigen tijd gingen de vreemde lingen en de jongen weg. maar nauwe lijks waren zij den winkel uit, of de jongen kwam terug met de mededee- ling dat hij zijn geld kwijt was. Het werd spoedig duidelijk dat het geld gestolen moest zijn en van dezen dief stal werd aangifte gedaan bij de politie. De politie heeft de zaak in onderzoek. Vier meisjes bij het baden verdrong Te Dikschen in het district Pii kallen zijn vier meisjes bij het bad verdronken. De kinderen liepen p6' zandbank langs en merkten niet dl deze plotseling steil naar benede' ljep. Zij verdronken zonder dat J der in de buurt zijnde volwassen»11 het merkte. 1 Vreeselijke vondst In de Maashaven te Rotterdam haalde een schipper een kinderlijf op, dat, gewikkeld in een zware jas gelegen was in den bak van 'n kinderi wagen, bezwaard met enkele klinkers Alles wijst op een vreeselijk misdrijf en de politie stelt dan ook "n scherr onderzoek in. Ons blad kan 's Woensdags Zaterdags aan ons bureau worden afgehaald a 10 cent per week. ADVERTENTIëN. te Waalwijk, zal op Vrijdag 12 Juni 1931, voorm. IO'/ï uur in „de Koren, beurs" te Waalwijk ■et Voor- en Nagras van ong. 100 H.A. Hooi. land onder Waalwyk, Besoijen en Capelle, zooals breeder in biljetten omschreven. 46526 Aan het Bureau van dit blad is de inteekening opengesteld op: geheel opnteuw bewerkt door Dr. W. KOCH. Dit prachtwerk verschijnt in 5 crompres gedrukte deelen, ge- bonden in geheel linnen prachtJ band enz. tegen den prijs van- slechts 13.25 per deel plus porto. Het is totaal 2000 blad zijden, 19 x 13Vj c.M met 318 afbeeldingen. Men teekent in voor alle 5 deelen. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieten. WOl Briev frr Abon Franc DIT Van naar over I volgent Ik hi In Uw gemeei dacht Incotni den aa zijn r gemee: Het wijk dezer n.m 1. (oud „onde baar c wijk, vraag Direct lelijk De G groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U kosten en moeiten en kost U geen cent meer. Bij contracten zelfs minder 1 Waalwijkseha Stoomdr. Antoon Tielen levert zeer concurreerend Telef No. 132 AUTOGARAGES met gebogen dak 4 M. lang, 2 50 M. breed, 2 15 zywandhoogte leveren wy in stevige uitvoering voor slechts B ll VOOR ENKELE CENTEN per week krijgt 11 een mooi, rijk- geïllustreerd weekblad, indien U zich abonneert op ons GEÏLLUSTREERD ZONDAGSBLAD. 5H/2 ct. p. kw., 85 ct. franco p. post. Elk nummer telt 16 blad zijden groot formaat. Abonneert U bij de Uitgevers van deze courant. Proefnummer gratig.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 6