PullesHeeslieea. aak PiillesBeesbeen. nieuws uil Kaatsheuvel. PnlIcs-HecsliecM. PullcsHecsheen. PiillesHeesbeen. Polles-Heesbeen. Polles-HeesbeeD. Pnlles-Heeslieen. Piilies-Beesbeen, Winkelpand FiliTiMm Reparatie ioricbtiBi WiDter-artikeleD. Marktberichten. Bijverdienste. 1 Amsterdam 1930 Luxemburg 1930 EI Ostende 1930 New-York 1931 Harderwijk 1931 Brussel 1931 Steenwijk 1931 Utrecht 1929 Bij Hoofdpijn en Mj Kiespijn Utrecht 1930 Den Haag 1930 Te huur gevraagd SCHOENWERK NAAR MAAT. AGENT. 0 Isle Prijs en Hoogste Onderscheiding A.s. Zondag des nam. 2 uur mopt voor de Ned. Herv. gemeente id, Loonsehendijk op te treden Ds. vlilemper uit Waalwijk. Voor de Ned. Herv. gemeente al- lier hoopt a.s. Zondag des morgens If 10 en des namiddags half 3 op treden Ds. A. van Willigen. De Ned. Herv. Jonge Meisjes- treeniging alhier, hield j.l. Dinsdag- nond in de Consistoriekamer der Herv. Kerk te dezer plaatse haar jaarvergadering, onder leiding Ds. A. van Willigen. Nadat deze bijeenkomst, welke loor een groot aantal belangstellen den werd bijgewoond, op de gebrui- itlijke wijze door den leider geopend i, werd een rijk afwisselend pro- ramma afgehandeld. De jaarverslagen van de secretares- mej. Jenny de Poorter en van de enningmeesteresse, mej. Riek Dek kers, bleken keurig verzorgd en ga- en blijk van opgewekt bloeiend ver enigingsleven. Beide verslagen werden met dank an de samenstelsters goedgekeurd vastgesteld. Door enkele jongedames werden nderwerpen ingeleid of opstellen oorgelezen, die door de aanwezigen aet de meeste aandacht beluisterd terden en waarbij bleek, dat onder iding der dames A. de Rooij, H. oor de Poorte en Vos, door de meis- s ijverig gestudeerd wordt. Ongeveer half 11 was de agenda [gewerkt en werd de vergadering iet een hartelijk woord van dank an allen, die tot het welslagen van ten avond hadden meegewerkt, en lankgebed door Ds. A. van Willigen jesloten. - Na ruim 40 jaar aan de O. L. School in de Nieuwstraat te zijn lerkzaam geweest, heeft Mej. J. E. ïazirel met ingang van 1 Sept. ont- uit haar betrekking aangevraagd welk ontslag haar op de meest eer- rolle wijze verleend is. Moge het haar jegeven zijn nog vele jaren van een irelverdiende rust te genieten. RAAMSDONK. Ue jaarlijksche col- tcle ten behoeye van het fonds tot lanmoediging en ondersteuning van gewapenden dienst in de Neder landen zal in deze gemeente worden gehouden aan de huizen der ingezete een op Dinsdag 16 Juni a s. - Onze vroegere dorpsgenoot de Adr. Konings is met ingang ran 1 September a. s. benoemd tot Hoofd der nieuwe N. H. School te Geldrop. - Bij B. en W. is ingekomen een verzoekschrift van P. J. Oamers, om rerunning voor den verkoop van token drank in het klein in zijn nieuw hotel aan de Keizersdijk. RAAMSDONKSVEER. Voor de Herv. iemeente zal Zondagmiddag op het )orp optreden ds. Bolkestein van sQravemoer; des morgens op 'tVeer eesdienst. - Alhier werd opgericht een Herv. Qer. Evangelisatie. Eigenaardig dat sommige leden en bestuursleden ook niet ter kerk kwamen als de 4 Ring- bondspredikanten optraden. - Zaterdag om half acht zal de afdeeling Raamsdonksveer e. o.C.N.W.- Bond haar vergadering houden. - Woensdag en Donderdag zal in de gemeente het Emmabloempje ten verkoop worden aangeboden. - Woensdag jl. had de aanbeste ding plaats voor het vernieuwen van liet gedeelte van den Rijksweg vanaf de Dongebrug tot aan Keizersveer. De hoogste inschrijver was de N.V. Wegenbouw Teermacadam voor 1142.285.—, de laagste inschrijver Ritmeester, Uirecht, voor f 105.254,— de opvolger is de N.V. Wegenbouw ülrecht voor f 118.750,—. Het werk 'e nog niet gegund. - A.s. Zondag 14 Juni des avonds Ie 7 uur zal de Harmonie .de Een dracht" een concert geven op de kiosk op het Heereplein. - Zondag 14 Juni a.s. om 2 uur nm. spelen „de Zwaluwen" op eigen terrein een wedstrijd tegen „Prtnslan- dia* uit Dinteloord, om den BVB-beker. - Op Zondag 14 Juni a.s. zullen door eenige jonge dames bloempjes 'cn verkoop worden aangeboden, i waarvan de opbrengst komt ten bate I dïf Kon. Erk. Harmonie „de Een- dracht", voor de aanschaffing van nieuwe instrumenten. 0EERTRUIDENBERO. Met ingang van 26 juni a.s. is tot waarnemend Ontvanger der Directe Belastingen benoemd. de heer v. d. Pol, surnume rair bij de Directie der Directe Belas sen te Arnhem. - Het bouwwerk aan de arbeiders woningen voor rekening van de Geer- t'nldenbergsche Woningbouwvereeni» Rmg heeft deze week meerdere voorl ag. Bij de werkwilligen, die de vorige week reeds werkzaam waren, i Gouden Medaille en Eerekruis hebben zich nog 2 metselaars en 2 opperlieden aangesloten, terwijl nog meerdere zijn aangenomen, die over enkele dagen aan het werk zullen gaan. De politie houdt den geheeien dag toezicht terwijl de werkwilligen naar en van hun werk worden gebracht. DUSSEN. De heer Lansdaal alhier is gekozen tot kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk. Over het algemeen worden er dit jaar minder suikerbieten verbouwd dan het vorig jaar. Het verschil be draagt wel 60 pCt. DONGEN. Dhr. A. N. J. Snflers besteedde jl. Maandag aan het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer C. Goossens alhier. Laagste inschrijver M. Tielensen te Oosterhout aan wien het werk is gegund. NIEUWS UIT HEUSDEN. Eerepaim Heusden, 13 Juni '31, A.s Zondag hoopt de R.K. fanfare deei te nemen aan het festival te Bok hoven. uitgeschreven door de fanfare „St. Cornelius" aldaar. De Heusdensche Hengelsport— vereeniging, deze week op het concours te Arnhem een 5-ial prijzen behaalde, is voornemens deel te nemen aan den vischwedstrijd te Son op Zondag 21 Juni e.k. J. A. P„ een 14 jarig meisje uit Heesbeen, had Donderdagmorgen het ongeluk op de Botermarkt met haar fiets te vallen, zoodat ze bleef liggen. Ze werd binnengedragen bij den heer C., van waar ze later naar het St. Antoniusgesticht vervoerd werd, om geneeskundig te worden behandeld. De Voetbalclub uit Andel komt Zaterdagmiddag naar hier, om zich te meten met Longa. Kaatsheuvel, 11 Juni 1931. Stemming Gemeenteraad. De stemming voor de verkiezing van de leden van den Gemeenteraad op Dinsdag a.s. nadert met rassche schreden. Toch is het in alle partijen nog opvallend kalm. Nog voor geen der lijsten is eenige reclame gemaakt, die naar buiten merkbaar was. We willen hopen, dat de Dinsdag zoo na- j dert, dan zijn we overtuigd ook het meest zuivere beeld te krijgen van de wenschen der bevolking. Concert EuphoniaBel Canto. Het concert a.s. Zondagavond door de Harmonie van het Kon. Muziek gezelschap te geven, zal afgewisseld worden met een van de zangvereeni- ging Bel Canto. Waar de bevolking nog niet in de gelegenheid geweest is de prestatie's van „Bel Canto" op het concours van Zaltbommel door de jury zoo hoog gewaardeerd, te be- oordeelen, lijdt het geen twijfel of het zal op dit concert niet aan belang stelling ontbreken. Goed ingeNcht. Dezer dagen kregen wij in handen de Mei-aflevering van „Das A.B.C. der Schuh-fabrikanten" uit Erfurt (D.), het periodiek, dat de schoenfa- bricage van de geheele wereld in 'n maandelijks niet slecht geredigeerde aflevering bespreekt. De Mei-aflevering handelt op blad zijde 1054 over: „Die Lage der Schuh- industrie in den Niederlanden". De momenteele actie voor ons Hol- landsch product wordt in enkele woorden besproken en daarbij gewe zen op het Journalistenbezoek in de vorige maand in ons industrie-cen trum gehouden. Woordelijk schrijft das ABC: „Achtund vierzig einheimische Jour nalisten besuchten auf Einladung die Zentren der Schuhindustrie (Tilburg, Gouden Medaille Waalwijk, Dongen, Oisterwijk) auch die dortigen Lederfabriken". Van Kaatsheuvel wordt niet ge sproken. Dat alhier drie zaken be zocht werden, n.l. de N.V. M. Zachfs Schoenfabrieken, de Pehave der fa. P. H. Vloemans en de firma Vesters en Roestenberg, schijnt de correspon dent of redacteur van das ABC niet ken aan opzettelijk verzwijgen of weet het ABC niet beter. Het is wel opvallend, dat juist de gemeente die het grootste aantal pa ren schoenen van het geheele land fabriceert, gewoon niet genoemd wordt. De binnenlandsche bladen hebben toch bij herhaling ook onze zaken besproken. Zoo de redactie hieruit hare stof put, zouden we aan opzet moeten denken. In dit opzicht faalt de redactie van het goed gere digeerde Vakblad uit Erfurt in groo- te mate. Geslaagd. Te 's Bosch slaagde voor het eind examen Lyceum (Ipfd^ Gymnasium) de heer H. Krechting, alhier. lste Prijs Kookschool. A.s. Zaterdag en Zondag wordt eene tentoonstelling gehouden van gerech ten enz. door de leerlingen der school zelf vervaardigd. Gerekend wordt op druk bezoek der ouders. AGENDA'S. WAALWIJK, Zaterdag 5—6'/2 uur. Gymnastiek voor de aspiranten B.G.V. Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „De Koning van den Congo". Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „Pas opl Inbrekers". Zaterdag 8ll2 uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum, Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/2 uur. Witte Bioscoop, „De Koning van den Congo". Zondag 6 en 8'/2 u. Luxor Bioscoop, „Pas op 1 Inbrekers." Waalwijk, 12 Juni 1931. Eieren 4—5 ct. Varkens f 4'/af 7'/a. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren: Geene. Overleden W. M. van Daalen, oud 52 jaar, echtgen. van Th. A. Schapendonk. Huwelijks-aangiften L. M. Couwenberg, 25 j. te Hel mond en P. J. van Hooft, 24 j., alh. H. Kruif, 21 j. en J. Giling, 21 j. beiden alhier. Gehuwd J. A. Ophorst, 23 j. en W. van Drongelen, 26 j., beiden alhier. J. van Riel, 27 j. en A. Fijneman, 28 j. beiden alhier. - F. C. van Daelen 25 j. en A. C. M. van Bers, 28 j., beiden alhier. Ingekomen: J. A. Hulst van Sprang-Capelle. A. M. v. d. Lee en echtg., van Sont Python (Fr.). C. IJpelaar, wed. v. J. van Zon, en gezin, van Kaatsheu vel. J. M. C. Helwich, van Den Bosch. Ph. A. Klerkx, van Oir- schot. G. van Delft, van Zuilen. A. W. Wissink, van Hoogeveen. Vertrokken: P. van Dongen, naar Hilversum. A. L. de Bruine en gezin, naar Loon-op-Zand. A. J. Verhulst nr. Tilburg. J. D. Moraal nr. Amster dam. P. J. M. de Coster, naar Den Bosch. - F. G. Elshout nr. Loon-o.-Z. Zilveren Wisselbeker RAAMSDONK. Van 30 Mei t.m. 5 Juni 1931. Geboren Jacoba L. dv Wouterus P. Th. van Duren-Ilmer. Joanna M. dv Abraham C. Kemmeren-Kutjsters. Jacobus M. A. zv Johannes J. van Seeters-Joore. Gehuwd Johannes W. van der Pluijm, oud 34 jaar en Maria I. Jagers, jd. oud 26 jaar. Overleden Willem Honcoop, oud 87 jaren. Jo hannes S. Smulders, oud 49 j. Anto- nius J. Rijken, oud 57 j. KANTONGERECHT. WAALWIJK. Uitspraken d.d. 11 Juni 1931. B. S. te Aalburg, overtr. Mot. Rijw. regit, 3 of 1 week tuchtschool. - M. H. te Sprang-Capelle en L. J. M. V. te Tilburg, dronkenschap, ieder ƒ10 of 5 dg. C. A. v. G. te Waalwijk, overtr. Zilveren Medaille den en F. K. te Veen, allen overtr. Pol. verord., ieder 3 of 2 dg. W. S. te Goch, overtr. alsv. 5 of 3 dg. ,T. J. S. te Kaatsheuvel, overtr. alsvoor, 2 of 2 dg. C. A. v. G. te Waalwijk, over treding alsv., 10 of 5 dg. J. L. H. K. te Waalw. overtr. Spoorw.-regit, 2 of 2 d. A. B. te Loon-o.-Z., overtr. Jachtw. 30 of 15 dg. A. A. V. te Gilze, over treding Mot. en Bijw. regit., 10 of 5 d. A. W. K. te Oisterwijk, overtr. alsv., 3 of 2 d. Dezelfde, overtr. en boetÉ? alsvoora W. C. v. d. H. te Waalwijk, overtr. alsvoor, 5 of 3 dg. Ons inziens dezedat in handen van iemand die op dergelijke wijze lijk geeft van beginselloosheid en halfslachtigheid, de belangen onzer gemeente niet veilig zljh. Laten we hopen dat de ingezetenen van Loon zich door loyale opvatting zullen iaten leiden bij de verkiezing op a.s. Dinsdag. Nogmaals dankend voor de verleende plaatsruimte. OMMEGA. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Mijnheer de Redacteur. Gelieve mij een plaatsje af te staan in Uw veelgelezen blad voor het vol gende. Bij voorbaat mijnen oprechten dank. Men kan tegenwoordig geen dagblad nemen of men kan ingezonden stukken lezen met ais onderteekening een kiezer, eenige kiezers, vele kiezers, e. d. ter wijl allen er het hunne toe doen om de partij of den persoon die ze voor of tegenstaan aan te bevelen of af te breken. Voor wat Loon—op—Zand betreft zou ieder vreemdeling denken daar is alles in orde, ieder zal in Loonop Zand we! tevreden zijn, immers uit ons dorp is nog niets over de a s. gemeenieraads—verkiezingen geschre ven. Wie dit echter meenen zou. ver gist zich deerlijk. Wat toch is het geval? Loon—op—Zand zou dezen keer één zetel meer in den raad bezetten; be- reids werden maatregelen genomen en besloten door zoo goed mogelijk samen te werken, dat doel te bereiken. Op initiatief der R.K. Kiesvereeni- ging werd eene commissie van 9 per sonen gevormd, welke zich zou be lasten met de regeling der verkiezingen. In genoemde commissie hadden zitting 3 landbouwers, 3 middenstanders en 3 arbeiders. Op vredelievende wijze hadden de verschillende groepen met elkaar meê gewerkt aan het gemeen, schappelijk doel, Loon een zetel meer. Ruimschoots had de gelegenheid bestaan voor eenieder zijn candidaai of candidaten naar voren te brengen. De volgorde der groepen en der j candidaten was bij loting saamgesteld, een aigemeene vergadering voor alle Loonsche kiezers zonder uitzondering was gehouden, de werkzaamheden der Commissie aismede de samenstelling van de groslijst was goedgekeurd, alles verliep in de beste verstandhouding, totdat de voorloopige verkiezing plaats bad, toen sommige landbouwers zich in hun verwachtingen zagen teleur gesteld en niet den candidaat gekozen zagen dien zij begeerden, een ander landbouwer bleek de gewenschte per soon te z|jn. En nu komt het treurige van de ge schiedenis... Een paar landbouwers die een dergelijke ^nonchalante hou ding allerminst te pas komt, zetten door blinden haat gedreven een actie op touw, om door samenstelling van een wilde lijst, den algemeenen Loon- schen lijst te benadeelen. Men zocht naar nieuwe candidaten, doch men slaagde niet zoo gemakke lijk, de meeste landbouwers waren wel eenigszins huiverig voor dit zaakje, tot eindelijk de held gevonden werd, die met den overmoed van een Na poleon Bonaparte den strijd zou aan binden. Wel had de held op den alge meenen Loonschen lijst al als candidaat gestaan, doch om de reeds bekende rede bedankt. Hij had echter meer gedaan n.l. een verklaring geteekend, waarin hij op zijn eerewoord beloofde geen candtdatuur buiten den algemee nen Loonschen lijst te zullen aanvaar den en ook met geen voorkeurstemmen een zetel te zullen aannemen. Men wist nog iemand te vinden die bereid was als Adjudant van den grooten Bonaparte te fungeeren, en de zaak was voor mekaar. Nu moest de nieuwenn candidatenljjst nog worden geteekend, geen zorg, de Loonsche boeren zouden wel eenparig Z. Majes telt ter zijde staanMis hoor.. een paar leenden er zich toe en men was genoodzaakt in St. joachimsmoer hand teekeningen te verzamelen. Men moet o.i. de menschen daar wel wat hebben wijsgemaakt, anders hadden zij zich niet geleend voor zulk misselijk gedoe. Welke conclusie zal iemand die nog prijs stelt op eerlijkheid uit dit alles trekken Hoogste Onderscheiding Mijnheer de Redacteur. Vol lof evenals U over de bestra tingen onzer hoofdwegen meen ik U toch attent te mogen maken bij uwe mededeeling van Woensdag 10 Jan. op de Besoijensche straat. Ook in geval het onderhoud niet aan de Gemeente is, mag de aandacht daarop wel eens gevestigd worden. Hoogachtend, lezer B. W. Mijnhardfi's Poeders Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. lste Prijs GEMENGD NIEUWS. Het driejarig dochiertje van den heer Dijkgraaf te Delit, wonende in de Oosterstraat, dat Maandag in een emmer kokend water is gevallen, waarbij bet ernstige brandwonden op liep, is aan deze verwondingen in het St. Hippolytus—ziekenhuis overleden. Bij Burgemeester en Weihouders is, door S. Michielsen te Raamsdonks veer, ingediend een verzoek tot het bouwen van een bakkerij, aan de Gasthuisstraat alhier. GYMNASTIEKFEESTEN WAALWIJK - 20-21 juni A.S. - Hoogste Onderscheiding ADVERTENTIëN. EEN FLINK met woonhuis en bergruimte in het centrum van Waalwijk. Brieven met opgave van ligging en aanvaarding onder No. der advertentie aan het Bureau van dit blad. 46578 Schoenmagazijn. Ook voor Crêperubber en Rubber* Groote voorraad in alle soorten Groote Maatschappij van Levens- en Ongevallen-Verzekering vraagt in Waalwijk en in de andere plaatsen van de Langstraat, nette, bespraakte personen als Bij gebleken geschiktheid levens positie. 46576 Brieven onder No. der adver- 9 jEenig Imp. E. Ostermann Co's Handel Mij., Amsterdam fipjSlli 3 FabrikanteHenkei Cie. A. G. Düsseldorfj wm—angnt

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 11