Bij Examens In een Maandag j.l. gehouden persconferentie wees de minister van Buitenlandsche Zaken, Stimson, in Washington er met nadruk op, dat van het bijeenroepen eener internatio nale conferentie ter behandeling van tiet voorstel van president Hoover, om je betaling van alle oorlog— en herstelschulden voor den duur van een jaar op te schorten, geen sprake kan zijn. De onderhavige aangelegenheid, aldus je minister, is van een zoodanige urgentie, dat voor het houden van conferenties en het voeren van lang durige debatten geen tijd beschikbaar Is. Wat wij noodig hebben, is de onmiddellijke, van harte gegeven toe- stemming der mogendheden op het door ons gedane voorstel. Slechts op die wijze zal het vereische psycholo gische effect kunnen worden verkregen en de ratificatie door het Congres der Vereenigde Staten vrijwel zeker zijn. Vindt echter de actie niet unaniem plaats, dan zal niemendal bereikt kunnen worden. De nood dringt en een lang debat zou alles weer teniet doen. De Nautilusin Ierland aangekomen. De onderzeeboot „Nautilus" is gis terenmorgen gesleept door het Ameri- kaansche oorlogsschip .Wyoming" in de nabijheid van Cork (Ierland) aan gekomen; alwaar het vaartuig voor anker is gegaan. Zij schijnt niet verder te gaan. BINNENLAND. Het voortbestaan van „De Tijd". De directie van .De Tijd" deelt aan haar lezers in het avondblad van gisteren mede, dat het blad na den len Juli zal voortgaan te verschijnen met ochtendblad voor alle geabon- neerden. De politieke redacteur van „de Tijd", de heer Hugo van den Broeck zal eerlang te werk gesteld worden ter hoofdredactie van de .Limburger Koerier" en is aangewezen den tegen- woordlgen hoofdredacteur den heer |ac. van Term, te bestemder lijd als zoodanig op te volgen. DRUNEN. In de vergadering van de Eerw. Broeders in het St. Francis- cus-gesticht, tot het kiezen van een nieuw bestuur wegens overlijden van den Eerw. Overste, werden gekozen: tot Overste de Eerw. Broeder Am- brosius, tot onder-overste de Eerw. Broeder GriSpinus en de Eerw. Broe der Paul us als lid (assistent). Wij hopen dat onder dit nieuw bestuur het gesticht moge groeien en bloeien. Op Donderdag zal, zooals wij vernemen, wederom een fabriekswed- sfrijd worden gespeeld en wel tus schen de elftallen der fabrieken van Gorcum- v. d. Lee en v. Riel Co. ELSHOUT. Zondagmiddag na de Hoogmis werd in de zaal der Jongens- Congregatie de algemeene jaarverga dering gehouden van de afd. Wit- Gele Kruis. Wegens afwezigheid van den voor zitter, opende de ZeerEerw. Heer Pastoor de vergadering en heette al len welkom. Door den Secretaris, den heer A. Willems, werd het verslag voorgelezen, waaraan wij eenige pun ten ontleenen. Allereerst wordt herinnerd aan 't 10-jarig jubileum, dat de vereeniging verleden jaar vierde. Dank wordt daarbij gebracht aan den gewezen pastoor Wierts en vele oud-bestuurs leden die de vereeniging tot zulk een bloei hebben gebracht. De erkente lijkheid van het bestuur voor het op offerende werk der zusters is geble ken bij 't 25-jarig jubileum van Zus- Ier Walthera. De moedercursus, ge geven door Mej. Smits, werd door 12 personen gevolgd. Het bestuur zal ook in de toekomst zorgen al het mo gelijke te doen voor goede ziekenzorg en kraamverpleging. Het ledental bedraagt 198. Door de Eerw. Zuster werden 1620 huisbezoeken afgelegd; het wijklo- kaal werd door 903 personen bezocht, terwijl 177 artikelen in bruikleen (verden afgestaan. De inkomsten bedroegen 744.93, de uitgaven 685.71. Batig saldo 59.22. Bezit op 1 Jan. 1930 528.31 bezit op 1 Jan. 1931 587.53. De ZeerEerw. Heer Pastoor bracht dank aan den secretaris voor zijn keurig verslag en tevens voor de vele en goede werkzaamheden gedurende het 10-jarig bestaan der vereeniging. Vervolgens had de bestuursverkoe- zing plaats wegens periodieke aftre ding van de heeren F. v. Liempt,_H. Pulles en M. Muskens. Deze werden bij acclamatie herkozen. Verder werd medegedeeld, dat op den lsten en 3en Zaterdag der maand een auto naar Waalwijk naar het Consultatie-bureau rijdt. De leden tvorden aangespoord, zooveel moge lijk daarvan gebruik te maken en Diet te wachten tot het e laa is. Verder werd nog medegedeeld, dat in Drunen een verloskundige en te vens verpleegster is aangesteld van 't Wit-Gele Kruis, waarvan ook de afd. Elshout gebruik kan maken. Van de rondvraag werd geen ge bruik gemaakt, waarna de vergade ring onder dank werd gesloten. SPRANG-CAPELLE (v.m. Sprang). De uitslag van de verkiezing voor leden van den Gemeenteraad alhier (stembureau II, voormalige Openb. Lagere School) is als volgt: Lijst I: Middelkoop 13, de Róoij- Nieuwenhuizen 10, Sneep 4, de Bas 2, J. Rijken 4, Jac. Rijken 13, J. Mi- chaël 3, totaal 49. Lijst II: Kerst 2, B. v. d. Hoeven 3, Kuipers 1, totaal 6. Lijst III: v. Willigenburg 358. Vos 64, Dalmayer 10, Timmermans 102, Ruiter 19, v. Heijst 4, Genuit 1, totaal 558. Lijst IV: Smits 9. Lijst V: Boer 16, Mes 2, Kuijsten 2, Rekkers 1, totaal 21. Lijst VI: Kraak 29, Heurter 1, to taal 30. Uit de stembus van stembureau II kwam een biljet, waarop geschre ven stond onder de lijst der S. G .P. (lijst no. 4): Kwantum genoeg, Geen kwaliteit. De persoon die hierdoor zijn stem biljet ongeldig -maakte, achtte terecht de verbrokkeling der partijen meer dan voldoende. CAPELLE. Tot predikant bij de Oer. kerk alhier is beroepen de Eer waarde heer J. de Jager, theologisch candidaat te Pullen a. d. Veluwe. 'De bij de Ned. Herv. gemeente alhier beroepen predikant Ds. W. Rijnsburger te Polsbroek zal a.s. Don derdag een bezoek brengen aan deze gemeente en des avonds 7 uur in de Ned. Herv. gemeente een predikbeurt vervullen. Het le elftal onzer voetbalver- eeniglng Excelsior speelde j 1. Zondag te v m. Baardwijk een competitie wedstrijd voor de le klasse B. V. B. tegen Juliana aldaar. Deze wedstrijd eindigde in een gelijk spel 3—3. Stand bij de rust 0—3 in het voor deel van Juliana. Als volontair aan de O. L, school in de kom alhier is aangesteld de heer W. Benjaminse. De spaarvereeniging „Vele klein tjes maken één groote", houdt a.s. Zaterdagavond in haar clublokaal bij mej. wed. A. v. d. Haart een alge meene ledenvergadering, waarop de spaargelden zullen worden uitgekeerd. 11. Zaterdagmiddag speelde een elftal der voetbalvereniging Excelsior alhier op een seriewedstrijd te Kaats heuvel In de le ronde tegen Neer- landla aldaar, welke wedstrijd eindigde in een 2—0 overwinning voor Excel sior, waardoor zij zich in de fiaale plaatste. OEERTRUIDENBERQ. Zondagavond jl. werd door de Harmonie H. K I., gevormd uit het personeel van de N.V. Hollandsche Kunstzijde Industrie uit Breda op uitnoodiging van het con- certen comilé een concert gegeven op het marktplein alhier. Ruim zeven uur arriveerde het ge zeischap en trok onder het spelen van een paar tnarschen, voorafgegaan door vaandrig en tambours naar de kiosk. Daarna volgde onder leiding van den bekwamen dirigent, de heer Kwa- kernaat, een welgeslaagd concert. De verschillende nummers van het reeds vroeger bekend gemaakt programma werden zonder uitzondering keurig ten gehoore gebracht De belangstelling was zeer groot. Het weer werkte in alle opzichten mede, zoodat aan veel petsonen, zoowel vreemdelingen als ingezetenen een genotvoilen avond werd verschaft. Maandag jl. had de verkiezing voor leden van den Gemeenteraad plaats. Voor de zeven te vervullen zetels waren 5 lijsten ingediend. De uitslag luidt als volgt Lijst I. W. de. Koning 56, R. J. van Dongen 6, A. A Elshout 3, H. Langejans 11. Totaal 76 stemmen. Lijst II. M. J. Timmermans 124, C. C. H. Boon 0, J M. Lucas 0. P. M. van der Meer 4. J. Geboers 6. Totaal aantal stemmen 134. Lijst III. A. I. N. Fuldauer 38. Totaal 38 stemmen. Lijst IV. S.D A.P. L j. Okkerse 76. J. M. Otto 3 Totaal 79 stemmem. Lijst V. R K. J C. H. M. W. Sassen 433, A. j. C. de Kroon 53, W. J. A. van der Loo 27, j. J. Staal 21, C. Jansen 54, J. H. Dirven 22. L. F. Her- ber 45 J. H G. Waalwijk 4. W. C. H. Merk 55, C H. Stal 13, H. van der Ploeg 6, M. H. de Jong 43. Totaal 776 Het aantal uitgebrachte stemmen bedroeg 1121 waarvan van onwaarde 18 stemmen.Kiesdeeler 1103 ;7= 1544/7. Gekozen zijn de heeren J. H. Dirven, C. Jansen. A. J. C. de Kroon, W. J. van der Loo, J. C. H. M W. Sassen, J. J. Staal en M. J. Timmermans. Niet meer zullen terugkeeren de heeren J. H. G. Waalwijk en A. I. N Fuldauer. De katholieken hebben thans 6 zetels dus 1 zetel meer dan vroeger. Zondag a s. des namiddags half zes hoopt Ds. van Rijs uit Hooge Zwaluwe voor de laatste maal voor zijn vertrek naar Vianen, in de Evan gelisatie alhier voor te gaan. Tot ontvanger der Directe Belastingen alhier is benoemd de heer F. G H. P. Hendriks, thans in gelijke functie te Oisterwijk. GEERTRUIDENBERG. Onze stad- genoote mej. L. v. d. Bosch, slaagde voor >het vak Lingerie. Zij genoot haar opleiding bij de Eerw. Zusters te Raamsdonksveer. Verleden week hield de voetbal vereniging Good—Luck een leden vergadering. Er werden 8 nieuwe leden aangenomen. Tevens werd een voor stel aangenomen om de jeugd in de gelegenheid te stellen onder leiding van twee trainers het voetbalspel te beoefenen. Zij, die daar aan wenschen deel te nemen, kunnen zich aanmel den bij het bestuur. Tevens kan men zich opgeven als adspirantlid. SPORT. v. Haren's elftal—H E.C. Vrijdagavond werd op het H E C.— terrein een wedstrijd gespeeld tusschen het fabrieks—elftal der schoenfabriek v. Haren en een H.EC combinatie Voor de eerste maal mocht het v, H.- elftal gelukken de overwinning te behalen. Reeds direct by het begin wierpen de spelers van v. H. zich met vuur in den strijd en direct was er gevaar voor het H.E.C.—doel. Het duurt dan ook niet lang voor Lammers succes heeft als hij na eenige tegenstanders gepas seerd te zijn 1—0 maakt. Aangemoedigd door dezen voor sprong komen de v. H.—mannen dan verwoed opzetten en A. Verhoofdstad maakt dan ook spoedig na mooi combinatiespel het tweede doelpunt. Daarna is H E C. echier aan de beurt en de v. .H.—doelman moet zwichten voor een keihard schot van een der H.E.C.—voorspelers. Er ontstaan nog tal van gevaarlijke momenten voor het doel van v. H„ doch tot rust weet de achterhoede stand te houden. Ook na de rust komt HEC—aan vankelijk gevaarlijk opzetten, doch zonder succes, v. H. neemt geleidelijk aan het offensief over en het is slechts aan het prachtig werk van den HEC— doelman te danken, dat vooreerst niet gedoelpunt wordt. Tenslotte echter moet hij een geweldig hard en ver schot van A. Verhoofstad doorlaten Na enkele HEC—aanvallen komt het fabriekselftal weer opzetten en v. G vertoont een prachtig staaltje voetbal als hij vanaf de buitenlijn het vierde doelpunt maakt. HEC zwoegt hard om den achterstand op te halen en het is Lammers die 4—2 maakt. Tegen het einde wordt voortdurend op de HEC helft gespeeld en P. Lammers weet doelman Eekels, die een prachtigen wedstrijd speelde, nog éénmaal te passeeren, zoodat het einde komt met 5—2 voor v. Haren. Het was ëen aardige wedstrijd, waarin het v. H —elftal bewezen heeft over goede krachten te beschikken en na eenige oefening een mooi zomer- elftal te kunnen worden. W.S.C.—UNITAS (Gorcum) A.s. Zondag zal op het W.S.C.-ter- rein de jaarlijksche wedstrijd W.S C.-Unitas plaats vinden. Unitas komt thans met haar volledig 1ste elftal, zoodat men de gelegenheid zal hebben den internationalen rechtsbuiten Wels, die in den wedstrijd Denemar- ken-Nederland zulk 'n prachtig debuut maakte, aan het werk te zien. Wij zullen Zaterdag nog nader op dezen wedstrijd terugkomen. ,,Troked"-elftal. Naar we vernemen is uit het per soneel van de firma A. en J. de Kort een fabriekselftal samengesteld. A.s. Vrijdag wordt tegen een combinatie van H.E.C. een wedstrijd gespeeld. Het fabriekselftal, genaamd „Troked" bezit verschillende goede krachten en is na eenige oefening wel tot een goe de prestatie in staat. De opstelling is: M. Verhulst. G. de Graaff. H. v. d. Hoek. H. v. Beek. H. v. Riel H. v. Delft, v. d. Wiel. H. v. Delft. v. d. Lee. v. d. Geld. v. d. Gouw. Ajax kampioen. De beslissing voor het kampioen, schap van Nederland is gevallenAjax dankt aan de even onverwachte als fraaie overwinning van Go Ahead op Feyenoord den titel, Wie had kunnen denken, dat Go Ahead, dat tot nu toe een zeer ondergeschikte rol vervulde het sterke Ftyenoord—elftal, dat reeds blijft men kalm en helder, indien men vooraf Mijnhardt's Zenuwtabletted gebruikt. Koker 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. als kampioen gedoodverfd was, een 3 2 nederlaag zou toebrengen? De twee nog resteerende wedstrijden zullen Fi yenoord waarschijnlijk nog wel op de tweede plaats kunnen bren gen, hetgeen de onderstaande stand doet zien Kampioenschap van Nederland. Ajax 8 5 2 1 29-15 12 S.V. 7 4 3 20-14 8 F yenoord 6 3 1 2 4—11 7 Go Ahead 7 2 1 4 15-20 5 Velocilas 6 2 4 6—24 2 DUIVENSPORT. WAALWIJK. Op Zondag 21 Juni hield de Waal- wijksche Concoursbond een wedvlucht vanuit Chateauroux. De prijzen wer den behaald als volgt J. Schoemans 1, A. Stam 2, 4; A. Hensen 3; A. van Eijck 5, 25; Th. Dui- venkam 6; Ant. v. Hilst 7, 18; Jos. v. Bladel 8; Adr. de Leijer 9; Th. van der Geld 10, 17; G. J. Schoemans 11, 13, 15; J. C. Muskens 12, 23; A. Goedhart 14, 16; A. Lombarts 19; Stokwielöer 20; Th. de Ronde 21; P. v. d. Houdt 22; J. van Veldhoven 24. le overduif Jan. Schoemans. CAPELLE, De postduivenvereniging „De Lucht, vaart", gevestigd bij Mej. Wed. A. v. d. Haart, hield j.l. Zondag gecombi neerd met de Kaatsheuveische vereeni ging „De Getrouwe Duif"'n wedvlucht van uit Chateauroux met den volgen den uitslag: Th Lichtvoet 1, H Dekkers 2. G Vos 3, Chr Oerlemans 4. A. Schaafstra 5. A. Versteeg 6, 7, P. v. d Velden 8, 12, 13, A Donders 9. P. Snaphaan tO en H Netten 11 en 14. Eerste overduif 2 56 19, laatste 3.49.24 DRUNEN. Zondag hield de Postduivenvereeni ging „De Postduil" gevestigd in het caté A. v. d Geld, een wedvlucht van Chateauroux. De prijzen werden behaald als volgt le pr. Gebr. Maas—van Oers. 2e ■H. Bergmans, 3e W. Viveen—van Ravenstein, 4e W. Melis, 5e A Pelders, 6. 8, 10 G br. van Ravenstein.van Loon, 7e Stiphout—Pulles, 9e J. van Loon, lie G. Bruurmijn. De eerste duif bereikte het hok om 3 uur 27 min. 13 sec. Laatste prljs- duif 4 uur 23 min. Eerste speciaal Gebr. Maas—van Oers. Eerste Konings poule Gebr. Maas—van Oers, Tweede Koningspouie W. Viveen van Raven stein. Eerste overduif Stiphout—Pulles. Tweede .overduif Gebr. v. Ravenstein- van Loon. Kampioenschap van Cha- teauroux werd t behaald door Gebr, Maas—van Oers met 230 punten RECHTZAKEN. Diefstal. Wegens diefstal stond terecht G K. 26 jaar, mandenmaker te Vlijmen Ten nadeele van J. W. v. Buul, manden- fabrikant te Vlijmen had hij een groote mand gestolen. Op de markt te Tilburg had hij getracht het gestolene te ver koopen, wat echter niet gemakkelijk ging. Verdachte verklaarde feitelijk in opdracht van een ander de mand te hebben gestolen wat echter pertinent werd ontkend. De diefstal kwam in zoo'n vreemd daglicht te staan, dat een nieuw onderzoek werd gelast. Op 14 Sept. zal de zaak opnieuw in behandeling komen. GEMENGD NIEUWS. De moord in de Willebrordusstraat te Rotterdam. De Hooge raad heeft heden verwor. pen het cassatieberoep van den 23- jarigen G. M. uit Oss, die in hooger beroep door het Haagsche Gerechtshof is veroordeeld tot levenslange gevan genisstraf wegens doodslag onder ver- warende omstandigheden, gepleegd op zijn schoonzuster in de Willebrordus straat te Rotterdam. Een hittegolf in Amerika. De warmte heeft de laatste dagen in het midden en de westelijke deelen der Oostelijke staten een groot aantal slachtoffers geëischt. Meer dan twintig personen zijn bezweken ten gevolge van de ondragelijke hitte of verdronken, toen zij bij het baden eenige verfris, sching zochten. De temperatuur in de schaduw bedraagt bijna 100 graden. Zeilvlucht over het kanaal. De Oostenrijksche vlieger Kronfeld is gisterenmiddag om zes uur met een zweefvliegtuig te St.Inglevert (Frankrijk) gestart en om 8 uur te Swingate in Engeland geland. Om 9 uur gisterenavond is hij we derom te Swinga e opgestegen en om half elf uur te St. Inglevert geland. Daar hij de vlucht over het Kanaal in een zeilvliegtuig in een dag neen en terug heeft gemaakt, heeft Kronfeld den prijs van lOUO pond welke door de „Daily Mail" was uitgeloofd ge. wonnen. Glijvlucht over het Kanaal. De Canadeescheglijvlieger Gerardmore is er gisteren in geslaagd voor het eerst per glijvliegtuig over het Kanaal te vliegen. Hij steeg aan de Engelsche kust op en daalde na een oveitocht van l'/i uur bij St. Inglebert in de buurt van Calais. Moordaanslag te Heerlen. Zaterdagavond om halfzeven heeft in de Kampstraat te Heetlethelde een moordaanslag plaals gehad De Italiaan A. F. woonde eenigen tijd als kost ganger bij T. Het schijnt dat er een minder gewenschte verstandhouding tusschen de vrouw van den pension houder en den kostganger bestond. De pensionhouder stelde hiermede de politie in kennis en deze verwijderde den kostganger uit zijn huls. Hij schreef daarop een brief aan de vrouw, dat hij haar van het leven zou be- rooven. Met een scheermes gewapend, drong hij gisteravond de woning van T. binnen en verwondde de vrouw ernstig aan den hals. Hierna bracht hij zichzelf eenige onbeduidende verwon dingen toe. De Heerlensche recherche en dr. Kools waren terstond ter plaatse. De vrouw is in levensgevaarlijken toestand naar het hospitaal alhier over. gebracht. De dader werd na door dr. Kools verbonden te zijn, wegens po ging tot moord in arrest gesteld. Godsdiensttwisten in Mexico. Naar gemeldt wordt zouden te Huatusco, in den Mextcaanschen staat Vera Cruz, religieuze twisten zijn uit gebroken, die tot bloedige gevechten hebben geleld, waarbij 25 personen werden gedood. De Nederlandsche sensatie is nu voor de eerstvolgende Maanden het Reuzencircus Gleich dat met het allergrootste succes haar tournee door Nederland begonnen is. De Nijmeegsche pers noemt Gleich, de circuskoning, als de baanbreker voor een nieuwe ideale circuskunst en hij geeft een programma zooals zelis in Amsterdam nog niet gezien is. Circus Gleich komt in bijna iedere stad van Nederland, al is het misschien ook maar voor enkele dagen, maar ieder moet dit werkelijk afwisselend wereldprogramma zien. Gleich is het circus dat niet alleen beloofde naar Holland te komen, neen het is er reeds en mag zich zeer terecht wel het grootste circus van de wereld noemen. Binnen eenige dagen of weken, zal Gleich ook onze stad bezoeken en we kunnen ons verblijden zulk een onder- neming in onze omgeving te hebben. De Gelderlander schrijft Gleich is inderdaad het grootste circus en mag zich terecht den Koning der Circussen noemen Zijn program, ma's zijn van eerste klasse kwaliteit en zijn onderneming inderdaad een Reuzencircus, zooals in Holland nog nooit te zien geweest is. Staking op de werkverschaffing te Eindhoven. Gistermorgen hebben op de gemeen, telijke werkverschaffing te Eindhoven de 150 te werk gestelden de staking aangezegd. Het betreft hier het grond werk voor een vliegterrein. De stakers beweren, dat het hun niet mogelijk is bij de geldende loonsbepalingen tot een vol weekloon te komen Zij zijn oogenblikkeiijk van allen steun uitge sloten, terwijl het werk door andere werkloozen zal worden voortgezet. Bij het zwemmen verdronken. Gistermiddag omstreeks 6 uur was de 15-jarige P. K. uit Leiden met eenige vriendjes in het kanaal nabij de Leid- sche Zweminrichting te water gegaan om te zwemmen. De jongen kon echter h elemaal niet zwemmen en zonk op een gegeven 'oogenblik in de diepte weg. Hoewel men er in slaagde hem vrij spoedig op te halen, bleken de levensgeesten reeds geweken. Ook de pogingen met kunstmatige ademhaling bleven zonder resultaat, Na eenige uren dreggen is uit den IJsel te Angerlo opgehaald het lijk van den 25 jarigen Duitscher, Franz Watzeck uit Neurenberg, die uit een kano overboord sloeg en verdronk. Ons blad kan 's Woensdags en Zaterdags aan ons bureau worden afgehaald h 10 cent per week. Zij, die zich met ingang van 1 Juli op dit blad abonneeren, ontvangen de tot daartoe ver schijnende nummers GRATIS

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 3