Toegewijd aan Handel, industrie en Gemeentebelangen. ONTERFD Transpireerende (l FEUILLETON T Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Brieven, Ingezonden stukken, gelden enz. franco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco p. post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 38. Telegr.-Adres: ECHO. Prijs der Advertentiên: 20 cent per regel; minimum 1.50. Bij contract flink rabat. Reclames 40 cent per regel. Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons besit zijn. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. EERSTE BLAD GEMEENTERAAD. DUSSEN. Vrijdagavond kwam de raad der gemeente Dussen in openbare verga dering bijeen, onder voorzitterschap van den EdelAchtb. Heer Snijders, burgemeester. Afwezig de heer Berm1 vacature. Naar aanleiding van de voorgelezen notulen merkt de heer Jongbloed op dat de vorige vergadering besloten is de sloten te laten verbeterendoorden wegwerker, tot nog toe is dit echter niet gebeurdde wegwerker heeft er geen tijd voor over. Spr. zou graag zien dat dit punt in de notulen werd opgenomen, hetgeen door den voorzitter wordt toegezegd. Punt 1 der agendaInstallatie van den heer P. Leemans, als lid van den raad vervalt, daar de heer Leemans niet aanwezig is. 2. Ingekomen stukken. Van de nieuwbenoemde leden van den gemeenteraad verklaring dat zij mededeeling hunner benoeming ont vangen hebben. Van den Commissaris der Koningin Tri Nor^d—Brabant besluit houdende benoeming van leden der gezondheids commissie, waarbij o.a. is herbenoemd tot lid der gezondheidscommissie te Waalwijk, de 'heer Rietra te Dussen. Van Ged. Staten mededeeling dat geen termen aanwezig geacht worden om reeds nu stappen te doen bij de waterschappen om verlaging van den dijk te verkregen. De Voorzitter licht toe dat het be treft de verlaging van den dijk waar over in de vorige vergadering ge sproken is. Proces—verbaal van kasopname bij den gemeente—ontvanger. Boeken en kas zfln in orde bevonden. De Voorzitter deelt mede dat den heer de Jong, bouwkundige te Almkerk, het toezicht is opgedragen op het maieriaal bij het bouwen van wonin gen. Oorspronkelijk waren B. en W. van plan om een der wethouders dit toezicht te laten houden, doch men heeft het beter geoordeeld dit een ander te laten doen, die buiten het gemeente bestuur staat. De heer de Jong heeft reeds verslag uitgebracht omtrent het materiaal bij eenige bouwwerken ge bruikt. Van het gemeentebestuur van Gor- cum mededeeling dat men bereid is met Dussen 'n overeenkomst aan te gaan betreffende het opnemen van lijders aan besmettelijke ziekten, onder de voorwaarde dat verschuldigd is een bedrag van 5 ct. per inwoner, en dat de verpleegkosten zullen bedragen f 2 75 per dag en per persoon. Het bestaande tarief voor patiënten van elders is f 4. zoodat hierin een be- langrijke vermindering is gebracht. Bovendien is de termijn van 40 jaar waarvoor de gemeente zich verbinden moet, teruggebracht op 5 jaar. Het stuk is juist voor de vergade ring ingekomen, en dus nog niet in de vergadering van B. en W. bespro ken het wordt dan ook tot de vol gende vergadering aangehouden. Van het Centr. Bureau van Verifi catie en Flnancleele Adviezen te 's Hage verzoek tot het geven van enkele aan wijzingen, daar volgens de nieuwe gemeentewet de controle op kas en bescheiden der gemeente mogen wor den opgedragen aan een deskundige. Op voorstel van B. en W. wordt besloten volgens dit schrijven te han delen. Vleeschkeuringsdienst. Stukken betreffende het beheer van den Vleeschkeuringsdienst te Almkerk liggen ter inzage. De Voorzitter doet nog een mede deeling betreffende den bouw vaneen woning voor de vroedvrouw. De heer Schermers is bereid op zijn terrein zelf een woning te bouwen voor de vroedvrouw, mits de gemeente hem jaarlijks een bedrag vergoedt. Spr. heeft overleg gepleegd met den bur gemeester van Almkerk. Hij voelt er meer voor om Schermers te laten bouwen en hem gedurende 2'/s jiar een bedrag van f 62.50 per jaar te betalen lOok de raad van Almkerk heeft be sloten om f 1 25 per week bij te dragen. B. en W. stellen daarom voor hetzelfde bedrag te geven gedurende 2'/2 jaar, en dan toch zelf te laten bouwen. Wordt goedgevonden. Een voorstel van B. en W. om een jaarlijksche huur van f 100 te heffen voor de woning van den veldwachter wordt aangenomen. 3 Rekening en Begrooting Burg. Armbestuur. De rekening vermeldt een totaal aan inkomsten van f 1822 75 en aan uitgaven van f 1796 02 dus een batig saldo van f 26 73 De begrooting sluit op f 1900 68, Wordt goedgekeurd. 4 Geldleening en overeenkomst rekening—courant. De Rijksverzekeringsbank deelt mede dat zij bereid is de aanvrage voor de geldleening van deze gemeente voor te leggen aan den Beleggingsraad. Zij doet hierbij twee aanbiedingen, ééne tegen een rente van 4 pCt., doch tegen een koers die het werkelijk rendement op 47/ie PCt. zou brengen, en eene uit gesloten van vervroegde aflossing. De voorzitter acht deze aanbiedin gen te bezwaarlijk, en zegt ook een aanvrage te hebben gericht tot de ,18-43 Bank van Nederlandsche Gemeenten, die bereid is een leening te sluiten tegen 4'/a pCt. B. en W. stellen voorloopig voor de rekening—courant overeenkomst aan te houden, tot men goed kan slagen. Wordt goedgevonden. 5. Bouwcrediet. B. en W. stellen voor de verorde ning eenigszins te wijzigen, daar het voor de gemeente bezwaarlijk is een even groote vergoeding te geven als het rijk. De gemeente kan op het oogenblik niet leenen beneden 41/» pCk B. en W. stellen daarom voor de percentages voor bouwcrediet te bren gen op 6'/a pCt. voor de eerste 20 jaren, 6 pCt. voor de tweede 10 jaren en 5'/a pCt. voor de volgende 10 jaren. Wordt goedgevonden. 6. Toezicht Woningbouw. De voorzitter zegt dat voor het toe zicht 5 pCt. gezet wordt op de aan bestedingssom. Tot nog toe kon men voor het toezicht kiezen wie men wou, maar B. en W. hebben het beter ge oordeeld dit voortaan aan één man toe te vertrouwen, en daarom is de heer de Jong uit Almkerk hiervoor aangewezen. De heer Smink klaagt er over dat soms niet dezelfde steenen worden geleverd als in het bestek aangegeven. De voorzitter zegt dat de Jong hier op altijd nauwkeurig toeziet, en het in zijn rapport naar voren brengt. 8 Plaatselijke Landarbeidersstichting, Voor een plaatsje groot 8 A. wordt een som van f 2000 gevraagd; de totale kosten zullen f 3000 bedragen Wordt toegestaan. De voorzitter zou tevens een bepa ling in het leven willen roepen om iemand die in aanmerking komt voor de landarbeiderswet, niet door de ge meente te laten helpen. De heer Smink meent dat een der gelijke bepaling overbodig zou zijn, daar het percentage dat de gemeente heeft ïooger is dan dat van de landarbei dersstichting, en men zich dus liever tct de laatste zal wenden De voorzitter merkt hiertegen op dat het wellicht in de toekomst gewenscht z ">u kunnen zijn. Aldus besloten. Afschrijving Hondenbelasting. Verschillende personen die niet meer in het bezit van een hond zijn, wor den van deze belasting afgeschreven. 9. Drinkwatervoorziening. De voorzitter deelt mede dat thans in de behoefte zal worden voorzien. Spr. heeft hierover een onderhoud gehad met den voorzitter van «Noor denveld" en de drinkwatervoorziening zal zoo spoedig mogelijk worden in orde gemaakt. Rondvraag. De heer Jongbloed merkt op dat de huizen aan den Rijksweg worden af gebroken. Daar woont nog iemand die elders geen huis kan krijgen. Spr. vraagt den voorzitter te willen bewerk stelligen dat dit gezin het leegstaande huis van den Waterstaat krijgt toege- wezen. De vrzzegt dat hierover geschreven is. Z. i. is het rijk verplicht die men- schen aan een woning te helpen. De heer Jongbloed is nog van mee- ning dat de aanbesteding van den bouw der Bijzondere School slechts gedeeltelijk publiek is geweest, het beton en ijzerwerk is niet openbaar aanbesteed. Bovendien is er volgens spr. geen dagelljksch toezicht. Dé voorzitter zegt dat de metselaars zelf verklaard hebben dat het betonwerk beter' aan een groote maatschappij kon worden overgelaten. Wat betreft het dagelljksch toezicht, dit zal spr. on derzoeken. Geen der leden verlangt hierna nog het woord, en de voorzitter sluit de openbare vergadering. DRUNEN. van „De Echo van het Zuiden". Uit het Engelsch van DOLF WYLLARDE. 28) Ze kan nog niet zoo ver en zoo hard rijden als wij, Ted, protesteerde Barbara, terwijl ze haar broer's be wegingen met een angstigen blik volgde. Edward had het kind namelijk in het zadel gezet en hield Ranger ste vig bij den kop. Het paard was rustig en stond onbeweeglijk, zoodat er niet veel gevaar voor Kiddie scheen te be staan. - Hou je met je knieën vast, Kid die Dan zal ik hem heen en weer laten loopen! Wacht even ik neem haar voor op,riep Harrel. Hij sprong behendig achter het kind in het zadel, haar met één hand vasthoudend, terwijl hij met de andere de teugels hield. Een oogenblik keek Kiddie of ze protes 4: ^teinen wilde, maar zij vond het blijk baar toch wél zoo prettig, dat die groote, sterke mijnheer haar vast hield. Zij legde haar kleine handjes op zijn stevige vuist en speelde met zijn manchetknoopen, terwijl Edward het paard een eind den weg op leidde. Dank je wel, hoor, zei Barbara, toen zij vijf minuten later zonder het kleine meisje wegreden. „Ted vergeet altijd, dat Kiddie nog zoo'n kleine peu ter is en zij is zoo'n waaghals, dat zij alles onderneemt, wat hij haar maar vooplelt". Ik zag, dat je een beetje ongerust was", antwoordde Digby glimlachend, terwijl zijn oogen de hare ontmoetten. Maar je bent ondankbaar geweest, ging hij kwasi-verwijtend voort. - Ja? Hoezoo? - Je hebt je door den huisknecht la ten helpen met opstijgen, terwijl ik met het kind aan het rijden was. Barbara scheen het beter te vinden deze opmerking maar te negeeren en begon te praten over onverschillige on derwerpen Gedurende de dagen die volgden leek het Harrel, of zich nooit een gelegen heid zou voordoen om Barbara alleen te spreken. Of zijzelf probeerde telkens een ernstig gesprek te vermijden door over koetjes en kalfjes te beginnen, ol Ted en Kiddie verschenen op het meest ongelegen oogenblik. Overigens begon hij veel van het kind te houden en ook Kiddie hechtte zich al spoedig aan den nieuwen vriend van tante Babs, die door zijn zonnige vriendelijkheid trou wens altijd direct het vertrouwen van kinderen won. Het is een echt sportief kind en zij vindt het heerlijk om mee te mogen", verklaarde Ted, toen Harrel de opmer king maakte, dat hij het verkeerd vond Kiddie zoo lang achtereen te laten paardrijden. Je zult zien, over een poosje rijdt zij twee paarden tegelijk. Harrel hoopte, dat Edward zijn po gingen om haar dat te leeren, maar wat zou uitstellen. Zooals gezegd, hij was heel veel van Kiddie gaan houden en toch ergerde haar aanwezigheid hem vaak; hij beschouwde haar als een hin derpaal voor een rustig gesprek met Barbara. Hij wilde zijn oude vriendin voor zich alléén hebben om, zoolang hij hier in de bnrrt logeerde, gelukkig te zijn door ..aar nabijheid. Meer mocht hij niet verlangen. Hij wilde Barbara Vergadering van den Raad dezer gemeente op Zaterdag, 27 Juni n.m. 3 uur. Voorzitter de Edelachlb. heer Mr. R. v. d Heijden, burgemeester. Alle leden zijn aanwezig. Aan de orde 1. Ingekomen stukken w.o oksels en voeten behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel daarvoor. Het kos, 45 en 60 ct. per bus en is evenals Purolt verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. niet vragen om zich te binden aan iemand, die haar zoo weinig bieden kon als hij. Hij was overtuigd, dat zijn noesten arbeid op l'Opale slagen zou, maar wist ook dat het nog jaren kon duren, voor de plantage een ruim be staan opleverde. Van de zorgen, waardoor Barbara ge kweld werd, had hij geen flauw idee en evenmin van haar plan om die moei lijkheden op te lossen door een huwe lijk met Lester Kenyan. Hij beschouw de haar, zooals hij haar altijd had ge daan, als een gefortuneerd jong meisje dat, ondanks haar edele natuur en hoogstaand karakter, zich heel nauw verbonden voelde aan de Engelsche „goede kringen", waarin ze altijd had geleefd. Hoe kon hij aan een dergelijk meisje vragen om het ruige, eenzame, van alle gerief verstoken leven op een West- indisch eiland met hem te deelen? Als ze bij hem was, voelde hij zich altijd gelukkig, ofschoon hij nooit gelegen heid kreeg tot een ernstig gesprek. Bar bara voldeed aan alle eischen, die zelfs de meest veeleischende „neef" kon stel len, maar iets anders dan vriendschap kon hij in haar oogen nooit ontdekken, hoe hij daar ook zijn best voor deed. Door haar belangstelling voor zijn toe komstplannen en zijn leven op l'Opale had hij het een enkele maal gewaagd, luchtkasteelen te bouwen en diep in zijn hart was de hoop ontloken, dat ze misschien tóch nog eenmaal als mees teres in zijn huis in het verre land haar intrede zou doen, maar haar blik, noch haar woorden gaven verder voedsel aan die hoop. Ik heb 'n mooie foto van l'Opale, als je die soms wilt zien, dan zal ik ze eens meebrengen, zei een van zijn gesprekken over zijn' wctk en wo ning in West-Indië. Graag, antwoordde zij zonder U eenige emotie. Vertelde je niet dat het huis twee verdiepingen heeft. Ja. Het ziet er wat aardig uit. Er volgde één van die pauzes, die Barbara in hun gesprekken zoo vrees de, vooral als ze alleen waren. Ze pij nigde haar hersens af, om den draad van het gesprek weer op een gesahikte manier op te vatten, maar het lukte niet zoo gauw; ze voelde zich zonder ling verward, ze wilde maar dat Digby uit zichzelf eens over Eulalie de Flois- sac en zijn verhouding tot haar zou beginnen. Krijg je vaak bezoek op l'Opale? vroeg ze eindelijk. Neen liet is er knapjes een zaam. Af en toe de Fransche dokter uit Trinity en mijn buren van Rève d'Or. Het viel hem niet in om over Eulalie te praten; zij bestond eenvoudig niet meer voor hem. En dan een dood-en kelen keer een officier uit Port Gra?as, vervolgde hij. Kolonel Melville heeft een paar dagen bij me gelogeerd en mijn oude vriend Jack Morrence. Dien herinner je je immers nog wel? Zeker, heel goed zelfs, 'n Sympa thieke man. En zijn vrouw is ook heel flink en aardig. Ik ben blij dat je zoo over haar denkt. De volgende week komt ze weel bij Cecily logeeren, dus dan zul je haar waarschijnlijk wel ontmoeten. Ik hoop het. Weet je wat ik een van de aantrekkelijkste eigenschappen in haar vind? Als haar iets minder pret tigs overkomt, moppert of klaagt zij nooit. Ze draagt alle tegenslagen opge wekt en moedig. Je hebt van die men- schen die altijd beklaagd willen wor den, als er iets onplezierigs gebeurt, maar zoo is zij heelemaal niet. Mevrouw Morrence is getrouwd met een man, van wien zij dolveel hield en nog houdt. DM is de heele kwestie, ver klaarde Harrel. En ik geloof niet, dat er nog veel te wenschen overblijft, als je datgene gekregen hebt, waardoor het leven werkelijk de moeite waard wordt. Als je dat hebt, kun je je de weelde veroorloven om je van tegen slagen niets aan te trekken. Het werd met zooveel vuur gezegd, dat Barbara zich verbaasd afvroeg of Digby doelde op den band, die hem aan Eulalie de Floissac bond, of dat wel licht HOOFDSTUK XIV. In de verhouding tusschen Digby Harrel en lady Barbara kwam de vol gende dagen weinig verandering. Ze zagen elkaar tamelijk vaak, maakten tochten te paard, steeds echter in ge zelschap van lord Edward en een ge legenheid tot rustig en ernstig praten deed zich niet voor... of werd door Barbara angstvallig vermeden, hoewel ze altijd even vriendelijk en hartelijk tegen Digby was. Maar Harrel's bewondering en liefde voor het meisje namen met den dag toe... zij vulde zijn gedachten en zijn droomen en telkens weer zag hij voor zijn geestesoog het beeld verrijzen van zijn huis op St. Alousie, waar zij als zijn trouwe kameraad de moeite en zor gen van het eenzame plantersleven zou deelen, zag hij haar in een wit, zo- mersch kleed tusschen de wilde rozen die rondom de waranda en de vensters van l'Opale rankten. Steeds meer moeite kostte het hem om te zwijgen; de woorden van liefde en verlangen brandden hem op de tong, eiken keer als hij Barbara zag... (Wordt vervolgd). Waalwyfcsclie en Langstraatscbe Courant* 1 T a tïti 1 rl n m ooi* Vil VOllH llP.t. hlllk 3

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 1