ilits 3e Geheimzinnjge Dr. Fi Hu ^sportT o. 53. Woensdag 1 Juli 1931. 54e Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 30 Juni 1931. De Etalage-week enz, Waaiwijks Belang heeft in de voorbij gegane week weer eens opnieuw ge toond, dat het artikel in haar statuten dat zegt, dat zij mede is opgericht „ter bevordering van 't Vreemdelingen verkeer", voor haar geen doode letter is. Zij heeft met de organisatie en y verzorging van het programma der \l feestelijkheden in de Etalage—week o.i. uitstekend werk gedaan en de kosten en moeite daaraan door haar besteed, zijn niet vergeefs geweest. EWij kunnen daarvoor o.m. verwijzen naar Zaterdagmiddag en Zaterdag avond. Gelukkig dat onze ingezetenen dat R ook inzien, want deze vereeniging kan over haar ledental zeker tevreden zijn TP waar thans weer verschillende leden zjjjn toegetreden; laat er dan ook eens M een enkele de gelederen verlaten, waarvan men het niet zou verwachten. Na deze korte uitwijding nog een en ander over den sluitings-dag n.l. Zaterdag. Reeds vroeg in den middag was het Nzeer druk in de gemeente en bleek 't zeer duidelijk dat een nieuw nummer van hei pogramma n.l. het concert der E Mondharmonica-ver. „Crescendo" uit Dubbeldam een groote attractie zou zijn. Om 5 uur had zich dart ook een M groote menigte om de kiosk geschaard toen het gezelschap, bestaande uit een B 30 tal leden, het concert begon, dat N? onder ademlooze siilte werd aanhoord. Het publiek scheen het gebodene zeer op prijs te stellen, wat bleek uil de groote a'andacht en het hartelijk applaus. mm gr Werd dan ook zeer zuiver en muzikaal geblazen, al mag de muziek N voor een buiten-concert wel wat zwak genoemd worden. De directeur had Ezijn mannetjes uitstekend in de hand en er werd een dankbaar concert gegeven, dat alle succes had en ge tuigde van veel ijver en studieiust. N Na afloop had men tijd de etalages en winkels te gaan bekijken, waarvan dan ook door velen werd gebruik gemaakt. Tegen 8 uuf kwam de Kon. Harmonie „Euphonia" met volle muziek de ge mm meente binnen, zij was uitgestapt aan den overweg en trok door de Besoljen- R sche straat, Grootestraat naar de Markt, waar zij onder leiding van den heer E Strams, en onder belangstelling van vele duizenden een uitnemend concert E. begon. M Wij behoeven weer niet opnieuw in /bijzonderheden te treden, maar mogen toch zeggen dat het concert zeer heeft voldaan, het publiek genoot in dezen Hl moeien zomer-avond van de muzikale prestaties van dit gezelschap, waarvan vooral „het hout" zeer uitmunt, 't Was van het begin tot het eir.de een concert „Euphonia" waardig. 1 En maar sieeds was de menigte aan gegroeid, duizenden en duizenden 1 bewogen zich om en bij de Markt en togen langzamerhand naar den Winter- I dijk, waar het vuurwerk zou worden 1 afgestoken. Wij hebben zeiden of nooit Tislan zooveel nienschen in onze gemeente bijeen gezien, waarvan speciaal Kaatsheuvel, Sprang—Capelle, en de Klei een groot kwantum leverden. Het vuurwerk van de Kon. Pyro— technische fabriek v/h. de Kat te Leiden was als steeds van hef begin tot 't einde schitterend, daar mankeerde letterlijk niets aan en de hoofdnum mers warenmagniflek gekozen en op- gezetook de slot—decoratie „Koopt V in Waaiwijk'voideed zeer goed. Vuur werk blijft toch altijd een attractie» 9 nummer van het feestprogramma. En hiermede was de feestweek ten einde, het bleef nog lang druk en ge zellig in onze gemeenteeen woord van hulde aan onze politie voor hare goede regelingen en aan 't einde dank en lof aan W. B. voor hetgeen deze vereeniging in samenwerking met het Winkelweek-comité ons weer heeft geboden. Dit is daarenboven voor den naam van en de& trek naar onze gemeente weer 'tan' zeer groot algemeen belang ..gïtoeest en moet gunstig nawerken, "De winkelweek met „raadbons" wordt nog voortgezet; of alle winkeliers— deelnemers daa iaan voldoende mede werken, zoClen wij niet durven y srenma ar dat is een kwestie die beter in den boezem der vereeni- Ij an uitWerkt dan ze in het i oP; afmaai lè öesprekfcn. ri' e\k geval wij moedigen allen aan ze week nog zooveel' mogelijk te u .oeke t| koopen en le raden. Eerste steenlegging kiosk. 'afeidagmiddag had op bet terrein. tians na afbraak van het oude dhuis van v.m. Baardwijk is vrijge- een korte plechtigheid plaats de eerste steenlegging voor de '331 op te richten muzieknis. )(Edelachtb. Heer J. A. v. deljst, ji eerste steen-legging zou ver— n, de ZeerEerw. Heer Pastoor Erp, verschillende comité leden, emers, de harmonie „St. Jan" en aantal belangstellende inwoners en hierbij aanwezig, idat de harmonie enkele nummertjes A ten beste gegeven, nam de heer ;r. Veltman, Voorzitter van 't comité it woord om allereerst allen dank te ggen voor hun aanwezigheid, waaruit eer opnieuw bleek de eensgezindheid e hier heerschte en de algemeene 'mpathie voor de harmonia „Si. jan." Over het algemeen achtte spr. het bouwen van een muzieknis niet van zoo'n bijzondere beteekenis om de eerste steenlegging door eenige plech tigheid aan de vergetelheid te ontruk ken. Dat men hier gemeend heeft zulks wei ie moeten doen en men den oud. Burgemeester van Baardwijk hiervoor de aangewezen persoon achtte heeft zijn diepere beteekenis hetgeen spr. nader verduidelijkte. Dank zij de gewaardeerde mede werking van den gemeenteraad werd deze bouwplaats verkregen. Hetsioopen van het oude raadhuis moet echter op den oud-burgemeester wel een bijzon dere indruk hebben gemaakt, waar hij als eerste burgemeester hier zetelde en gedurende meer dan 40 jaar, dus bijna gedurende den geheelen levens duur van het gebouw er de gemeente Baardwijk bestuurde. Om dezen pijn lijken indruk eenigszins weg te nemen heeft men gemeend hem te moeten verzoeken, als vertegenwoordiger van de oud—Baardwljkers dezen gedenk steen te doen plaatsen in een muzieknis die op deze plaats verrijzen zal en die een nieuwe getuigenis is van de eens- gezfndheid, van den bijzonderen volks aard en een gevoel van zelfstandigheid die hier blijven heerschen al ts men ook door annexatie bij een andere ge meente gevoegd. Ten slotte verzocht spr. den Edelachtb. Heer van Heijst uit naam van het comité, uit naam van alle inwoners zijner vroegere gemeente tot het plaat sen van den gedenksteen te willen over gaam Alvorens hiertoe over ie gaan richtte de nog kranige 77-jarige oud—burge meester van Heijst zich met een kern achtige toespraak tot de aanwezigen. Het verzoek van het comité om den eersten steen voor de kiosk te leggen was hem hoogst aangenaam en ver- eerend, temeer waar hij thans staat op de plaats waar hij ruim 40 jaar zijn beste krachten mocht geven voor de belangen van Baardwijks Ingezetenen. Spr. memoreerde enkele bijzonder heden betreffende het oude raadhuis, dat thans na de vereeniging van Waalwijk overbodig was geworden en gesloopt moest worden nadat het juist Abraham nog gezien had. Hij prees den ijver en de doortastend, heid van het comité en den financieelen steun der ingezetenen waardoor hei mogelijk werd hier een fraaie kiosk te bouwen. Hij sprak de hoop uit dat de ingezetenen van geheel Groot- Waalwijk van nu en in de verre toe komst zouden profiteeren van hetgeen door de muziek» en zanggezelschappen hier zal worden ten gehoore gebracht en wat aan de goede onderlinge ver standhouding bevorderlijk zal zijn. Wat de harmonie „St. Jan" en de liedertafel betreft verwachtte hij dat deze onderneming een aansporing moge zijn om zich te beijveren steeds het beste van het beste ten gehoore te brengen. Na nog dank te hebben gebracht aan den heer Veltman voor diens hartelijke woorden aan zijn adres metselde de heer v. Heijst den gedenk, sieen in de in aanbouw zijnde muziek nis. De gedenksteen draagt het op schrift „Baardwijk aan zijn harmonie J. A. J. v. Heijst oud-Burgemeester 27 6-193L Met een nummer van de harmonie en een dankwoord van den Voorzitter van het comiié den heer Veliman werd deze plechtigheid besloten. Het groot sprekend filmwerk Kaarten vanaf heden in voorverkoop bij Wed. J. v. D. BROEK-VAN REE. Muziekschool. Gisteravond kwsm 't bestuur der Muziekschool in Hotel Verwiel bijeen en uit de rekening en verantwoording bleek dat de vereeniging beschikt over een batig saldo van f 111.94 De lessen werden dit jaar wederom gegeven door de heeren van der Heijden Senior en junior en bleken door de leerlingen zeer op prijs ge steld te worden, waar zij kllen (een 20 tal) de lessen met groote ambitie van 't begin tot het einde hebben gevolgd, Tegen den nieuwen cursus zal nogmaals een krachtig beroep op allen gedaan worden deze school met kracht ffnantieel en speciaal metter» daad te steunen en vooral de ver- eenigingen kunnen ten deze goed werk doen, Het is toch vbor deze een groote behoefte dat toekomstige zangers en muzikanten, ook tevoren eenigerwijs muzikaal onderlegd zijn en gaarne zal men een instrumentale cursus inlasschen. De muziek vereenigingen moesten het voor leerlingen verplichtend stellen om eerst een of twee jaar de lessen der Muziekschool te volgen, alvorens als lid te worden toegelaten. Kindsheid optocht. A s. Zondagmiddag zal in de St. Clemens-parochie alhier de optocht der H. Kindsheid gehouden worden. Wij vernemen dat dit jaar bijzondere zorg aan de samenstelling hieraan is besteed zoodat het een fraaie stoet belooft te wordend Rijksvakschool voor Leerlooiers en Schoenmakers te Waalwijk. De sluiting van de cursussen aan bovengenoemde school zal plaats hebben op Donderdag 16 Juli a.s. des morgens om 10 45 uur. op dien dag van 2—5 en ook Vrijdag en Zaterdag van 9—12 en van 2-5 is het Werk der leerlingen te bezichtigen. Wij vertrouwen dat degenen, die daarvoor in aanmerking komen bij de sluiting een blijk van belangstelling zullen geven en velen de tentoon stelling van de prestaties der leerlingen in het afgeloopen cursusjaar zuilen gaan bekijken. Zij allen zullen van harte welkom zijn. Collecte. in de St. Antoniu3kerk werd Zondag in alle H. Missen door den ZEerw. Heer C. Muskens, kapelaan te Cuijk, benoemd tot pastoor te Vianen bij Cuijk, eene collecte gehouden ten base vau de door hem te stichten parochiekerk, De collecte bracht op een bedrag van f124 Militaire zaken. Naar het Bureau voor Mil. Zaken ons meldt zuilen behoudens onvoor ziene omstandigheden op 1 Oct 1931 naar de aanvullmgsreserve overgaan A. de gewone dienstplichtigen der landmacht behoorende tot de lichting 1916, met uitzondering van hen die de eerste oefening met een andere lichting hebben beëindigd. B. de gewone dienstplichtigen der landmacht van andere lichtingen, die met de lichting 1916 de eerste oefe ning hebben beemdig, met uitzonde ring van hen die reeds eerder naar de aanvullingsreserve zijn overgegaan. De njksgoedeiea verstrekt aan dienstplichtigen die op gemelden da tum naar bedoelde reserve overgaan, zullen in Oct. 1931 moeten worden ingeleverddatum en plaats van in levering zullen nader worden bekend gemaakt, üe dienstplichtigen hebben ervoor te zorgen dat geen goederen bij de inlevering ontbreken en dat deze geheel in orde zijn, omdat zij zich anders aan bestraffing blootstellen. Voor keuring K. N. P. V. Zaterdag had op het landgoed Gal. genwiel van de Levensverzekering Mij. „Noordbrabanü" de voorkeuring plaats der K. N. P. V. Toegekend werden aan de honden van J. v. Biadel, Loon op Zand, 236 p., J. de Bruin, Hilvarenbeek, z33 p., G. v. Balen, Loon op Zand, 228 p., A. Steenbergen, Waalwijk, 219 p., W. Vorstenbosch, Vught, 189 p., H. Dekkers, Kaattaeuvel, 173 p., L. Her man, Waalwijk, 1 i9 p. Om toegelaten te worden tot de keu- ring moeten i86 p worden behaald. Als keurmeesters fungeerden de hee ren P. Letschert, burgemeester van Nieuw-Vosmeer en C. van Helsland, inspecteur van politie te Kaatsheuvel. Als leider fungeerde de heer M Didden uit Waalwijk en als helpers J. Pulles uit Loon op Zanden J. Coen- raad uit Waalwijk. Zeppelin. Gistermiddag ten omstreeks half een koerstte over deze streek de Graf Zeppeiin. Hij was vanaf den Winterdijk met hef bioote oog goed, met een kijker zeer duidelijk te zien en ts volgen. Hij vloog in de richting Dordrecht— Rotterdam. Vischlust. Op het Zondag 28 Juni gehouden concours van de Tiiourgsche Hengel sport vereeniging „üe Ruisvoom" wtsi onze vischvereeniging „Vischlust" op niet minder dan 12 prijzen beslag te leggen. Voorwaar een scnitterend succes voor de 22 leden die aan den wedstrijd voor „Vischlust" deelnamen. Meer dan de helti der deelnemende leden kwam aizoo met een prijs uit den strijtj. Aanbesteding Zusterschool. Door het R. K. Kerkbestuur van St. Clemens werd j.l. Zaterdag onder R. K. georganiseerde Waalwij ksche aanne mers aanbesteed het bijbouwen van 2 leslokalen en het bouwen van een gym nastieklokaal aan de Zusterschool. Ingeschreven werd als volgt: Wed. *A. Aarts en Zn. 13759. A. van Huiten-Krol 12350. H. Maas 12347.— A. Vermeer 11867. J. v. d. Aa 11506. Wed. J. v. Huiten 10518.— J. Kooien 10510.— Gegund aan J. Kooien. R.K. Werkliedenver. afd. Baardwijk. Return Novarum-herdenking. Maandagavond hield de R K. Werk liedenvereniging te Baardwijk een feestvergadering ter herdenking van de uitvaardiging van Rerum Novarum voor 40 jaren. De belangstelling voor dezen %vond, waar als spreker optrad de heer Hoogers uit 's-Bosch, was slechts gering. Even over acht opende de Voorzitter, de neer Leljtens. de vergadering met den Cftristelijken groet en sprak een kort weikomswoord tot de aanwezigen' De heei Hoogers verkreeg hierna het woord en zdde allereerst met genoegen aan de uitnodiging om hier een avond op te treden tehebben gevolg gegeven. Spr. begint mette wijzen op de viering der herdenking ov^r welhaast heel de wereld en komt daarna tot de feesten in Rome, die natuurlek verreweg het luisterrijkst waren. verhaalt de verschillende plechtigheden die bij gelegenheid van het bezoek der pel grims plaats vonden, oa. di pausmis, het bezoek aan het graf van Dr. Schaepman, de toespraak van den paus, de audiëntie voor de Hollanders, het bezoek aan het Vat. Museum. Vervolgens komt spr. tot de bespre king van de encycliek Rerum Novarum zelf. Deze is vooraf voor de arbeiders van groot belang, omdat zij handelt over den toestand der arbeiders. Naar sprekers inzicht dankt de encycliek haar waarde voorai aan twee punten, ni. de wijze waarop en door wie ze is uitgevaardigd, en welk beginsel er aan ten grondslag ligt. R. N. is niet zoo maar ineens in elkaar gezet, doch een grondige voorbereiding van 10 jaren door de meest vooraanstaande mannen is hieraan vooraf gegaan. De beginselen in R N. naar voren gebracht, vinden we terug in de leer van St. Thomas, de leer waarvan gezegd is dat ze was voor aiie tijden. Toen R. N. verscheen was de toe stand der arbeiders allerminst goed te noemen. Leo XIII heeft er in zijn en cycliek opgewezen dat er veel nieuws was gekomen in de maatschappij, dat er vele wondeplekken waren, die ver beterd moesten worden. De paus noemde 3 factoren die de verbetering der toestanden konden bevorderen.nl. ten eerste de kerk. Spr. gelooft dat als de christelijke beginselen ook in hat openbare leven waren doorgevoerd, de sociale misstanden uit de wereld gebleven zouden zijn. De tweede factor is de staaf, die te waken heeft voor het algemeen welzijn en aanvullend optreedt, en de derde het particulier initiatief. De organisatie geest geeft spr. hoop voor de toekomsl. Hij hoopt tenslotte dat deze R. N -herdenking den arbeider de waarde der organisatie zal doen begrijpen en dat de beginselen der encycliek in den komenden tijd zullen worden toegepast. Een krachtig applaus beloont de spreker en de Voorzitter dankt hem voor zijn rede. De geestelijke adviseur der vereeni ging, kap. Aliard, spreekt hierna nog een kort woord, waarbij hij zich waar- deerend uitlaat over de rede van den heer Hoogers, welke naar zijn meening veel aan aantrekkelijkheid gewonnen had, doordat de spreker zelf de Rome reis heeft meegemaakt. Spr. betreurt de geringe opkomst. De Voorzitter dankt hierna de aan wezigen voor hunne aanwezigheid en sluit dan de vergadering met den christelijken groet. DRUNEN. Door de jongens der Congregatie werd j.l. Zondag een voeibalwedstrijd gespeeld op het terrein bij de Eerw. Broeders. Deze was geor ganiseerd ten bate van de Missie. De elftallen stelden voor de blanke Neder landers en de zwarte Heidenen. Deze wedstrijd werd opgeluisterd door de Harmonie der Jongens Con gregatie. Het was een spannende en prachtige wedstrijd en daar het weer medewerkte was er veel belangstelling De strijd eindigde met 5—1 voor de Blanken. Een woord van lof aan de Harmonie voor de schoone opluistering en dank aan allen die een offers je hebben gebracht tot steun der arme Missie. Op 16 Aug. a.s. za! van station Drunen-Heusden de processie naar Kevelaer vertrekken om op 17 Aug wederom terug te keeren. Op Donderdag a.s. om half acht zal op het terrein der Sporters een voetbalwedstrijd worden gespeeld tus- schen de tabriekselfialien van L. van Drunen en j, Pelders, alhier. ELSHÖUT. De kantoorhouder van het Post. en Telegraafkantoor te Eishout is als zoodanig benoemd te Beesd. Wij wenschen dat het hem in zijn nieuwe standplaats moge welgaan. Zooals bekend was de Scherp- schuttersvereeniging O.L Vr. Schuts overgegaan van H. v. Hoorn narr J. Kierks. Aldaar werd een vergadering gehouden, een nieuw bestuur gekozen enz., doch er waren een paar leden achtergebleven bij van Hoorn en deze trachtten nieuwe leden te winnen Er werden maatregelen getroffen, bij B. en W. werd geïnformeerd, evenzoo bij de Commissie In den Haag, doch deze week is de zaak afgewerkt en hesfi de vereeniging O L. Vr. Schuts officieel bericht ontvangen aat ze is gevestigd bij den heer J Klerks, café. alwaar het terrein is goedgekeurd. Ook Is verlof gekregen een schutsboom j te plaatsen, waaraan deze week be gonnen wordt, de boom is reeds aan- gekocht en zal direct worden geplaatst. j SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). J.l. Vrijdagmiddag werd onuer I groote belangstelling op de beeraaf plaats ter aarde besteld het stoffelijk j overschot van wijlen den heer F. M. i de Jong. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op de Edelachtb heer Meijer, burgemeesterde WeiEd, heer j. L van Santen, oud—gemeente—secretaris Dr. T. Bijl, leeraar aan het R K. Ly ceum te Tilburg; Ds. Fokkema, Ned Herv. predikant e. a. Aan de groeve werd het woord ge voerd door Ds. J. C. Hagen. Een neef van den overledene, dhr. A. v. Oos terhout uit Schiedam, dankte voor de betoonde belangstelling. j.l. Zaterdagmiddag kwam in het Geref. Kerkgebouw alhier de Ring Tilburg en omstreken van den Ned. Bond van Joogelingavereenigingen op Geref. Grondslag in vergadering bijeen. De vergadering stond onder leiding van den Voorzitter, den heer A. H. Blomberg van 's Bosch. Na opening op gebruikelijke wijze en het lezen der notulen, werd door dhr. A. Braspenning alhier ingeleid „Het wezen van het Communisme Door de heer de Kreek uit Breda werd behandeld „Hoe maken we onze vergaderingen aantrekkelijk met behoud van onze tegenwoordige werkwijze". Op beide onderwerpen volgde een flinke gedachtenwissellng. De vergadering was bezocht door leden der vereenigingen te 's Bosch, Tilburg, Breda. Raamsdonk, 's Grave- moer, Vrijh Capeile en Sprang. - Gesloten werd met Dankgebed door dhr. W. Wijnands uit Waalwijk, secre taris van de afd. Noordbrabant—Lim burg van bovengenoemden Bond. De landbouwer R. van Campen alhier, had gisteren hei ongeluk van een paard te vallen, waardoor zijn beide schouders werden ontwricht. Geneeskundige hulp van dr. Winkel man moest worden ingeroepen. CAPELLE. Een combinatie der voeibalvereeniging „Excelsior" alhier behaalde j.l. Zaterdagmiddag op een te Kaatsheuvel gehouden sedewedstrljd den 4en prijs, zijnde een zilveren lauwertak. J1. Vrijdagavond beging de bakker L. C de onvoorzichiigheid van een in volle vaart rijdende vrachtauto te springen, welke roekelooze daad hem een verstuikte pols en een gehavend gezicht bezorgde. De Eerwaarde heer J de Jager, theologisch candidaat te Putten 0 d. Veluwe, heeft voor het beroep naar de Geref. Kerk alhier bedankt. Het muzlekgez Ischap „Kunstna Arbeid" bracht j 1. Vrijdagavond den heeren R. Middelkoop j. Mich«ël, H. Kerst, J. Kraak, Adr. M Verheijden en H. Boer in verband met hun verkiezing tot lid van den raad der gemeente Sprang—Capeiie een serenade Namens de vereeniging werden de gekozenen gecomplimenteerd door den heer E. Colet. RAAMSDONK. Dezer dagen is alhier een rijwielbelastingplaatje ge vonden. Inlichtingen verstrekt de gemeentepolitie. Aan J. R. van Wageningen is vergunning verleend tot het bouwen van een schuur aan het Hooge Veer en aan J. J. de Jong tot het bouwen van een kantoor aan de Prins Hen drikstraat. Onze dorpsgenoote Mej. Ma. Konings is benoemd tot onderwijzeres aan de N.H. School te Lage Zwaiuwe. RAAMSDONKSVEER. Zaterdag, avond op den vooravond van den kermis ging het in het café van V. op het Sandoel rumoerig naar toe. Bij de vechtpartij die op straat werd uitgevochten, werd de dochter van C. M. zoodanig met 'n mes gestoken dat zij in 't Ziekenhuis moest worden opgenomen. De dader zekere J. v. G. is in arrest gesteld. Vrijdagavond had de opening plaats van het nieuwe café-restaurant „Centrum" Het ging er heel gezellig naar toe. De K.E. Harmonie „de Eendracht" zorgde er voor, dat de stemming er in bleef. De keurig inge richte zaal, was als het ware onder bloemen bedolven. Door verschillende personen werd het woord gevoerd. RAAMSDONKSVEER. Zondag trad des morgens in de Veersche Kerk op Ds. J. C. V. Meischke, onze oud- herder en leeraar, thans emeritus te Hilversum Z.Eerw. bepaalde de Ge meente bij Jes. 50:10. De kerk was vol, zooals we dat bij Ds. M. altijd gewoon waren en in geen jaren meer hadden gezien. Het was een ernstig Door de leden der Spaarvereen. j woord, gesproken van hart tot hart, „Vele kleintjes maken een groote", i duidelijk biijk gevende dat het be- gevestigd in hei café van mej. Wed doelde het eeuwig heil der Gemeente- A. v, d. Haart, werd in h*t afgeloopen «afen en de eer van God, geen vereenigingsjaar ruim f600 gespaard.1 christenmaar se» Christusprediking, niet de christen, ma^r Christus in het De laatste comp we.siryd van mjddelpunt. Met de grootste aandacht n ,e, der voe baivereeniging de z00 gf00te schare den hier „Excels or j.l. Zondagmiddag gespeeld ahijd geliefde» leeraar, over wiens tegen „juliana1 II" uit Waalwijk, eind«g- herdeflijk 6werk dars ook noy 8{eeds de in een 8 1 overwinning voor „Excelsior Vanaf 1 Juli e k. moeien ter gemeentesecretarie alhier de aanvragen van rij— en nummerbewijzen. ingevolge de Motor— en Rijwleiwet, worden ingediend. De bij de Ned. Herv. Gemeente te dezer plaatse beroepen predikant, Ds. W. Rijnsburger te Polsbroek, heeft ook een be'oep ontvangen naar de Ned. Herv Gemeenten te Riddetkerk i en te Waarder, terwiji Z E voorkomt op een drietal ter beroeping van een predikant te Delfshaven. Door onbekende oorzaak ontstond j.l. Maandagmorgen brand in de krullen- bergplaats der houtschaverij van de N V. Adr. Oerlemans en Za alhier, Door het krachtdadig optreden van de Waaiwljksche motorbrandspuit, die oogenblikkelijk gerequireerd werd, was da brand spoedig gebluscht en werd Juu'en E^de o'. 76 gelukkig erger voorkomen. j Co)ijlli A j. A. herderlijk werk dan ook nog steeds met de grootste achting wordt ge sproken. Na het eindigen van de godsdienst oefening zong de Gemeente Z E rw. loe de zegenbede uit psalm 134, nl. het 3e vers, waarvoor Ds. M. de Gemeente hartelijk dank zegde. Als bijzonderheid moge wel mede gedeeld worden dat 4 oud—cateche- santen de reis van Utrecht naar R'veer hadden gemaakt orn Ds. M. te hooren. Ook uit Breda en Dussen waren nog een paar oud—catechesanten gekomen. EETHEN. Den uitslag der stemming in deze gemeente is als volgt Lijst No. 1. Meeuwen Genderen Totaal van der Schans, J. A. 156 Lankhaar, W. 49 Vos, J. K 4 van der Stelt, J. Scherff, P. 4 Lijst No. 2. Donken, C. M. 55 36 Onze vroegere dorpsgenoot J W. L. A H. Maaskant, thans te Amersfoort, is« bij Kon. Besluit van 10 juni 1931 No. 35 met ingang van 7 Juli 1931 benoemd en aangesteld ais Reverve le Luilenant bij het 10e R/g. Inf. In verband met de malaise in de schoenindustrie is op de stoomschoen- fabritk der firma Kerst en Oerlemans alhier naar men ons mededeelt de halve werkweek ingevoerd. Als opvolger van wijlen den heer J, v. d. Hoeven Bz. in den raad der gemeente Sprang—Capelle gedurende de re3t van de zittingsperiode van dezen raad komt als no. 2 op de Chr. Hist. Lijst voor de heer J. Hutjsman. J.l. Maandagmiddag had op het kerkhof alhier onder groole belang stelling de begrafenis plaats van het j.l. Vrijdag plotseling overleden raadslid dert heer J v. d. Hoeven Bz. Aan de geopende groeve werd allereerst het woord gevoerd door Ds. A. v. Willigen, Ned. Herv. predikant alhier, die ook sprak namens het kerkbestuur, waarvan de overledene lid was, ea vervolgens door een vriend van den overledene, den heer H. de Noo uit Zlerikzee, waarna de oudste zoon dankte voor de belangstelling. In de gehouden openbare zitting van het Hoofdstembureau der gemeente Sprang—Capelle zijn de uitslag der vorige week gehouden stemming ter verkiezing van leden van den gemeente raad vastgesteld en de gekozenen, door ons vorige week reeds vermeld, benoemd verklaard. De N V. Wegenbouw te Utrecht, bezig met de werkzaamheden ter ver nieuwing van het wegennet in de gemeente Sprang— Capeüe, is reeds zoover met haar werkzaamheden ge vorderd dat binnen enkele weken het werk gereed komt, Verschillende personen zijn reeds begonnen met het rooien van nieuwe aardaipeen. Kwaliteit zoowel als kwantiieti vallen mede. De prijs be draagt f 0.50 per kop. De postduivenvereen. „Nog Sneller" hield een wedvlucht vanuit Tauree met den volgenden uitslag 1 3 10 L. Verduin, 2 j Trrffars, 4 11 12 M. Mesch, 5 C Groeneveld, 6 J. v. Oosterhout, 7 9 H. Vos 8 L, Heurter. Eerste overduif M Mesch. Vrijdagavond hield de Kolen- van der Mooren.Jac. Lijst No. 3. Vos Czn., A. 73 de Graaff, A. L. 74 Straver Abrzn., W. 15 Lijst No. 4. van der Beek, LGzn.G. 6 van den Heuvel Jzn., H. 2 van der Beek, E. 4 Verdoorn, J. A. 1 de Bruijn, M. J. Meiresonne, J. B. van der Beek, J. C. 83 2 1 92 3 11 10 11 10 12 91 67 124 2 15 239 51 5 147 39 87 10 11 83 86 15 97 69 128 3 ,15 .4 NIEUWS UIT HEUSDEN. Zaterdag had hier een wedstrijd plaats tusschen onze plaatselijke voet baiclubs Juliana en Longa om een door 'n particulier uitgeloofde medaille. Ze'werd gewonnen door Juliana met een 2—0 overwinning. De Heusdensche Hengelsportver. eenig ng hoopt a,s. Zondag deel te nemen aan het Vischconcours te Nijmegen. Naar we vernemen bestaat er voor enkele niet-leden gelegenheid tegen billijke vergoeding mee te gaan. W.S.C.-Unita3 -5. De wedstrijd WSC-Unltas, Zondag j.l. gespeeld, is g. ndigd met een overwinning der Gorcurnsche ploeg. Zooals we voorspslden was het een aardige ontmoeting en werd er ondanks de groote warmte in flink tempo ge speeld. Ia technisch opzicht warende WSC'ers heel wat minder dan hun tegenstanders, die een fijn spel demon streerden. Vooral de imernasionale rechtsbuiten Wels viel op door zijn groote snelheid en prachtige bal controle. De WSC—iirskshalf bood hem echter uitstekend weerstand. Vooral voor rust liep het in de WSC—voorhoede minder goed van stapel en we zagen tal van mooie kansen om hals brengen. In het veld echter werd goed par ij gegeven- Voor den wedstrijd werd het kam- pioensalfta! van WSC gefotografeerd, terwij! de heer jacq Spijkerman namens WSC een woord van fe icitaiie richtte tot de Unita speler Wals met zijn, keuze in het Nederiandsch Elftal. Da WSC—voorzitter prees naast de voet- balcapacitaiten yooral de karakter eigenschappen van den jeugdigen Gorcumschen speler, wlen hij een fraai bloemstuk aanbood. H.E.C. nkoopvereeniging in de vergaderzaalvoor de voetbaJ sl3pporters In de Nieuwstraat een ledenvergadering. wej eRn verra88jng zij„ om een verslag Bespreking had °'m' flaa's d® van H E C. onder sportnieuws te zien besteden winterprovisk Naar worden opgenomen. Op veelvuldig s verzoek van enkrle supporters hebben te doen plaats hebben in September a.s. De heer P Faro alhier heeft zijn benoeming tot lid van den bonds raad van den Christel Bouwvak- arbeidersbond aangenomen. we niet na kunnen laten, om een over. zicht te geven, wat er gedaan is en wat er nog gedaan wordt voor de a.s. competitie. Het bestuur had ook nog liever enkele weken gewacht, om het

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 5