I wedstrijd program bekend te maken en dan met zwaar geschut de wed strijden, aan te pakken. Na de promotie dan is er door HEC met haar Ie elftal slechts een wedstrijd gespeeld, die zij met 4 invallers met 5—4 van Zaltbommel verloren, sinds dien wordt er door HEC bijna iedere avond een wedstrijd gespeeld met spelers vanalle elftallen, om zoodoende er de krachten uit te halen, waar de competitie mee in zal worden gegaan.Ook velen zullen misschien wel denken, dat bij HEC de ambitie er uit is, nu zij uit de 2e klas zijn ver dwenen, maar dan hebben zy het ver mis. En als zij dan een kijkje in het HEC kamp gaan nemen, dan zien zy hóe er honderden toeschouwers de verrichtingen der jongere spelers gade slaan en hoe er dan met vuur wordt gewerkt, om voor de a.s. competitie de noodige capaciteiten en bal contröle te hebben, om weer in de 2e klas terug te keeren. Er zyn er dan ook reeds vele spannende wedstryden ge speeld tegen sterke elftallen van RWB. Baardwyk, SDO en NEO en fabrïekselftalen van v. Haren, de Kort en Elveka, nog enkele wedstrijd zullen er volgen, waarvoor reeds inschrij vingen zyn ingekomen. Na de kermis zal HEC met een voorloopig elftal met haar wedstryden beginnen waarvoor reeds met bekende verg. een overeenkomst is gesloten. Ook is het bestuur in onderhandeling met de meest vooraanstaande verg. van Nederland en als het Bestuur hier in mocht slagen om deze verg. naar Waalwijk te krygen, dan zal men in Waalwijk wedstryden te aanschouwen kunnen krijgen, welke nog nooit in Waalwyk te zien zijn geweest. Het bestuur zal trachten moeite noch kosten te sparen, om het publiek van eerste klas—wedstrijden te laten genieten, zoodat waarschijnlijk de beste ploegen van Nederland binnenkort in Waalwyk elkaar zullen bekampen. De voetbalclub NEO nam j 1. Zater dag deel aan de serie—wedstryden uitgeschreven door de voetbalvereni ging „DVOK" te Kaatsheuvel. NEO speelde de eerste wedstryd tegen Excelsior uit Capelle en won met 2—1. In de finale kwam NEO tegen DES Kaatsheuvel en won met 1—0. NEO behaalde den len prys. Korfbal A s. Zaterdagmiddag zat op he* sportterrein van NEO aan het Oost einde alhier, een competitie—wedstryd gespeeld worden voor den Brab. Korf halbond tusschen de twaalftallen van NEO en BKC uit Breda. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Jubileum H. Huijsmans. Hedenmorgen had ten kantore der Maatschappy „Noord-Braband" alhier een treffende plechtigheid plaats n.l. de huldiging van den heer H. Huys. mans, hoofdboekhouder der Maat. schappij, die heden zyn 25—jarig ambtsjubileum viert. Een harteiyker en spontaner hulde als dezen algemeen geachten jubi laris mocht ten deel vallen is haast niet denkbaar. Zoowel van de zyde der directie als van het personeel en van andere zijden ontving hy de hartelijkste blijken van waardeering, hoogachting en sytnpalhie. Toen de jubilaris hedenmorgen te 11 uur op het kantoor verscheen werd hy, in het bijzijn van het geheeie kantoorpersoneel, allereerst door de ói ectie gehuldigd. De heer Mr. B. Timmermans hield hierbij een van groote waar. deering getuigende toespraak, waarin den jubilaris om zijn voorbeeldige toewijding voor de Maatschappij en zyn nauwgezette plichtsbetrachting een welverdiende hulde werd gebracht. Een prachtig bloemstuk en een kost« baar stoffelijk blijk van waardeerfng werd hem namens de directie aange beden. Hierna nam de heer W. Timmer mans, eveneens directeur en wiskun dige der Maatschappij, het woord, om naast hartelijke woorden van geluk- wensch en waardeering er op te wijzen hoe de heer Huijsman hem geleidelijk aan als wiskundige der Maatschappy is gaan vervangen en reeds jaren lang deze functie bekleedt, zonder dat zulks naar buiten bekend was. By deze ge legenheid wilde spr. den jubilaris in zyn plaats officieel als wiskundige der Maaischappy aanstellen en zal de heer Huysmans voortaan in die kwaliteit in alle stukken der Maatschappy worden vermeld. De heer A. van Zeist, Chef de Bureau richtte hierna namens het kantoorpersoneel een hartelijke geluk- wensch tot zyn collega, daarby wijzende op de prettige samenwerking op de hoogachting en sympathie die het geheeie personeel den jublilaris toedraagt, wiens yver en accuratesse een voorbeeld voor allen zyn. Namens het kantoorpersoneel bood spr. hem een mooie bloemenmand en een byzonder fraai en nuttig geschenk aan. De heer A. H. J. de Goey, die als accountant der maatschappij, veel met den jubileerenden Hoofdboekhouder in contact komt, wilde deze gelegen, heid ook niet laten voorby gaan om te getuigen dat hy in zyn zeer utt ge breide practyk nergens zulk een pret tige samenwerking ondervond als van den jubilaris. Hy uitte zyn grootste waardeering voor de nauwgezetheid waarmede de heer Huijsmans zijn ver- antwoordeiyke taak vervult. De jubilaris dankte zichtbaar ge. troffen voor al die hartelijke hulde, blyken en voor de aangename samen werking in al die jaren van alle zijden ondervonden, waardoor het hem steeds een genoegen was te werken voor de maatschappy, die hun dierbaar was geworden. Hij verzekerde gaarne ook in de toekomst zyn beste krachten aan den groei der Maatschappy te zullen wyden. BURGERLIJKE STAND. GEMENGD NIEUWS. Donderdag van 7-8 aspiranten en van 89'/2 leden B G.V. Donderdag 8 uur. Repetitie W.O.V Gymnastieklokaal. Vrydagavond 8 uur repetitie aspi ranten W.G.V. Zaterdag 8ll2 uur repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak". Zondag 12 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum GEMEENTERAAD. KAATSHEUVEL. amosmsn» Ons blad kan 's Woensdags en Zaterdags aan ons bureau worden afgehaald h 10 cent per week. JULIANA. Donderdagavond wordt op het Julianaterrein een wedstrijd gespeeld tusschen een sterk elftal van Juliana tegen een sterk elftal van H.E.C. uit Waalwijk. De sportliefhebbers staat dus weer een mooie wedstrijd te wachten. Aanvang half acht. SPRANQ. Ten slotte inviteerde hij het per soneel, dat den verderen dag vrij.af werd gegeven, voor een diner heden- avond in hotel „De Twee Kolommen". Nadat nog getoast en een glas ge. ledigd was op de gezondheid van den jubilaris en het welzijn der Maat schappij was deze treffende huldiging op het kantoor ten einde. Ook van verschillende andere zijden bereikten den heer Huijsman nog ta van gelukwenschen in den vorm van bloemstukken, telegrammen enz. Ook wij bieden den algemeen geachten jubilaris gaarne onze felici taties aan met dit zilveren jubileum en niet minder met het vertrouwen en de hoogachting die hij bij directie en personeel van „Noord-Braband" geniet. Speciaal mogen wij hem geluk, wenschen met het zeldzame blijk van vertrouwen der directie die hem heden officieel als wiskundige der maat schappij „Noord-Braband" heeft benoemd. Volkszangdag. A.s. Zaterdag ten 4 uur wordt op de Markt alhier de 10e Volkszangdag ge houden, begeleid door 't koper der har monie St. Crispijn en waarvan de lied jes hieronder worden afgedrukt. Wij voldoen gaarne aan 't verzoek van den leider, den heer J. L. van Kem pen, om 't publiek aan te moedigen flink mee te zingen, 't Vorig jaar ging dat al aardig, maar 't kan en moet veel beter worden. 't Is jammer dat de zangdag niet één week vroeger gehouden is; we hadden dan aan de menschen van buiten kun nen laten hooren wat we op dit gebied presteeren en dat was misschien een goed voorbeeld voor andere plaatsen geweest en tevens een mooi nummer van 't feestprogramma. DE KLOK. De klok gaat steeds maar heen en weer Van tik-ke-tak-ke-tik. Hij zingt er blij een' liedje bij, De klok beeft altijd schik, Van tik-ke-tak-ke-tak-ke-tik De klok beeft altijd schik! 2. Ais 't 's morgens zeven uren slaat, Van tik-ke-tak-ke-tik, Dan roept hij luid: ,,Je bedje uif, Kom. wacht geen, oogenblik, Ik tik-ke-tak geregeld door, 't Wordt dus gauw later hoor I" 3. Om half negen zegt de klok: „Nu naar de school gegaan." En onder 't strenge tik-ke-tak Trek ik mijn jasje aan Nou tik-ke-tak-ke-tak-ke-tik, Ik ga op mijn gemak. 4. Om twaalf uren tik-ke-tak, Dan hebben wij plezier, Dan rennen wij de schooldeur uit, In blij en woest getier. En tusschen 't tikke-takke-tik, Klinkt ons getierelier. 5. Als 't 's avonds zeven uren slaat Is 't uit met al de pret, Dan zegt de strenge tlk-ke-tak: „Nu allemaal naar bed Nop tikke-takke-tikke-tak, Maak morgen maar weer pret. VLIEGEN. 1. Vliegenier, Kom 'ns hier Daal maar in m'n tuintje neêr; 'k Wou zoo graag, Nog vandaag. Bij zoo'n heerlijk zonnig weer, Met je vliegen, vliegen, vliegen, Vliegen in 'n mooie vlucht, Met je vliegen, vliegen, vliegen, Vliegen, heel hoog door de lucht, Daal 'ns neer, vliegmeneer, Die daar in de wolken zit, En dan vlug, Heen en t'rug, Naar Parijs of naar Madrid. 2. Ja, zoo'n vlucht, Door de lucht, O wat zou dat lekker gaan. Maar de man, Kijk 'ns 'an, Is dl heel ver hier vandaan, Want dat vliegen, vliegen, vliegen, O, het gaat zoo vrees'lijk snel En voor vliegen, vliegen, vliegen, Vliegen, weet je zeker wel, Moet veel geld Neergeteld, Maar m'n varkentje is leeg. Hola, man, Zeg me dan, Hoe je dat te weten kreeg. 3. Wel ik spaar, Heel dit jaar, Al m'n centjes^ zal je zien, En bestel, Goed en wel, Zelf 'n heef mooi vliegmachien, En dan vliegen, vliegen, vliegen, Vliegen in 'n mooie vlucht, En dan vliegen, vliegen, vliegen, Vliegen, heel hoog door de lucht. Maar m'n Moe, Roept me toe: „Zooveel krijg je niet gespaard. Weet je wat? Ja, doe dat, Hij wat op je hobbelpaard." - VAN EEN KIKKERTJE. 1. Het was een mooie zomerdag, Van bloemen en van zon. Een kikkertje zat in een plas En kwaakte wat hij kon. (2 x) Kwak kwakKwak kwak I Kwak kwak. 2. Maar daar kwam Langbeen ooievaar, Die zocht een, fijn diné, Hij had een heele groote maag En honger wel voor -twee. (2 X) O wee O weeO wee 3. Hij zag den kleinen kikkerdik, Sloop heel stil, stap voor stap, En deed toen met zijn rooden bek. Een vrees'lijk grooten hap. (2 x) Hap hap! Hap hap! Hap hap! 4. Tl Maar hoe hij hapte, hij ving niets Dan water in zijn snuit. Want kikkerdik zat al in, 't riet, En zong en laohte luid (2 x) Sliep uitSliep uitSliep uit EEN HAANTJE EN EEN HENNETJE. 1. Een haantje en een hennetje, Die gingen samen op reis. Ze kwamen bij een hofstee aan, Daar waren de luiken nog toegedaan. ,,Hier weg", zei de haan, „kom mee, Hier deugen za niet voor het vee De boer en de vrouw, de knecht en de meid, Zijn lui en verslapen hup tijd." 2. Een haantje en een hennetje, Die gingen samen op reis. Ze kwamen aan een boerderij, Daar geeuwde de knecht en de meid er bij. „Hier weg", zei de haan, „kom mee, Hier deugen ze niet voor^het vee; De boer en de vrouw slaapt te lang en de meid En de knecht, zij vergapeh hun tijd. 3. Een haantje en een hennetje, Die gingen samen op reis. Ze kwamen op een hof terecht, Daar! dorschte de boer al met vrouw, meid en knecht. „Hier in", zei de haan, kom mee, 't Is hier een paleis voor het vee De boer en de vrouw, de knecht en de meid, Die passen precies op hun tijd." DE KLEPPERKLOMPJES. 1. In 't najaar, als Zuidwesterstorm, Den regen neer doet slaan, Dan gaan de kind'ren saam naar school Met klepperklompjes aan. Klepperklompjes, klip, klip, klap, Klepperklompjes in den regen, Klepperklompjes, klip, klip, klap, Klipklap, kwart voor negen. Klepperklompjes, rood met goud Op het zwarte peppelhout, Houden het vocht wel tegen. 2. Wanneer de bonte kinderrij, Zoo naast elkander gaat, Dan hoor je 't klip, klap, klepper al, Van verre, op de straat. Klepperklompjes, enz. 3. En 's avonds als het donker wordt En als je niets meer ziet, Als dari de kind'ren huiswaarts gaan, Dan hoor je 't klepperlied. Klepperklompjes, enz. MARCHEEREN. 1. Wij trekken blij de gymnastiekzaal in, Zoo stevig in de maat, De borst vooruit, de beenen flink gestrekt, Hoe vind je dat het gaat? Hoor de planken kraken, hij het passen maken. Zachtjes op de teenen, glijden we stil henen. Dan weer voorwaarts marsch, in gewonen pas En dan klinkt het Halt 2. Marcheeren is het fijnst van. allemaal, Dan voel je dat je leeft. Je zet je voeten lekker stevig neer, Dat 't vloertje trilt en beeft. Hoor de planken kraken, enz. 3. Wij jongens zijn voor niemendal bevreesd, Wij duchten geen gevaar, Wij droomen niet, zien helder om ons heen, En wij marcheeren maar. Hoor de planken kraken, enz. Aan de orde 1. Ingekomen een besluit van Gede puteerde Staten van Noordbrabant, hou dende goedkeuring van het raadsbe sluit tot aankoop van het pand der Wed. Gubbens aan de Peperstraat. 2. Missive van Gedeputeerde Staten van Noordbrabant aan de gemeenten in die provincie betreffende de controle der Burgerlijke Armbesturen. De controle van kas en boeken van het Burgerlijk Armbestuur dezer ge meente is thans opgedragen aan het Bureau voor Verificatie van de Veree- niging van Nederlandsche Gemeenten, hetzelfde hetwelk ook de Woningbouw- vereeniging, de Gemeente-Ontvanger en de Gemeentebedrijven controleert. De controleur is juist dezer dagen met het onderzoek begonnen. 3. Verzoek van het bestuur der Bij zondere School voor N. H. te Loonschen- dijk, om gelden beschikbaar te stellen voor vernieuwing van banken en bord stellingen. Aangezien deze kosten overeenkomstig de Lager Onderwijswet 1920 ten laste der gemeente komen, wordt voorge steld de gelden beschikbaar te stellen. Reeds verleden jaar is het verzoek ge daan, maar toen is de aanschaffing over twee jaren verdeeld. Er zijn voor 2 lo kalen banken en voor 3 lokalen borden noodig. Wordt toegestaan. 4. Verzoek van de afdeeling Kaats heuvel van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm om subsidie in de kosten van een te houden prijsverschieting. Voorgesteld wordt een bedrag van 50.beschikbaar te stellen. Ook verleden jaar werd hiervoor jeen subsidie gegeven. De heer Snoeren merkt op, dat in het adres over een ledental van 120 gespro ken wordt. Hij is echter van meening, dat er lang niet zooveel werkende leden zijn. 't Laatste jaar is er naar hij meent, bijna niets gedaan. Nu pas zijn de zaken weer hervat en tracht men nieuw leven in de afdeeling te brengen. Zondag is men met 8 man begonnen. In Loonopzand bestaat ook een afdeeling, die telt ech- De heer Snoeren acht het niet den juisten weg om de gemeente deze kos ten te laten betalen. De Voorzitter moet dit toegeven, doch men schijnt niet op een andere wijze aan geld te kunnen komen. De heer Dingemans wijst er op, hoe deze zaak in Dongen geregeld is; daar heeft men een lijkwagen die van de pa rochie is. Men kan deze wagen huren in 3 klassen, evenals de diensten in de kerk. Een lijkwagen dient toch met een zwart paard bespannen te zijn en bij 1ste klas diensten met twee en spr. gelooft niet dat iemand in Kaatsheuvel er deze op zal nahouden. De heer v. Amelsfoort vreest voor misbruiken, door het instellen van ver schillende klassen. 1 De heer Snaphaan ziet dit niet in, te meer daar men reeds een flink bedrag moet betalen, wanneer men eenig ver siersel aan den wagen wil hebben. De heer Beerens acht het niet den juisten weg om de gemeente het geld te iaten voorschieten. Spr. meent dat er nog wel een andere weg zal zijn om aan geld te komen, b.v. in den vorm van een obligatieleening. Als de gemeente overal geld voor moet ^voorschieten, worden hare bemoeiingen veel te ver uitgestrekt, meent hij. De heer Snaphaan ziet er geen be zwaar in, dat de gemeente een voorschot geeft. Even goed als vroeger een voor schot is gegeven aan K. B. voor een kiosk, kan ook hier geholpen worden. Hij acht het den juisten weg om bij de gemeente aan te kloppen. De heer Beerens meent dat men eerst had moeten trachten op een andere ma nier aan geld te komen; wanneer dai niet ging, kon men nog bij de gemeente aankomen.Het algemeen belang van deze zaak ziet hij niet in, hij acht het meer een piëteit jegens de dooden. Wat be treft de vergelijking met de subsidie voor de kiosk, deze gaat naar spr. meent, niet op, daar dit laatste wel degelijk een zaak van algemeen belang is, door de volksontspanning en algemeene ont wikkeling die er mee beoogd wordt. De heer Snaphaan vindt het nuttig en der Gemeente Raamsdonk. van 20 t/m 26 Juni 1931. GeboortenMaria J. P. d. van Petrus van den BroekMutsaers. HuwelijkenMartinus C. van See- ters, jm. oud 28 jaar en Adriana J. Broeders jd. oud 26 jaar. Johannes P. Maas, jm. oud 28 j. en Ardina P. de Jong jd. oud 26 jaar. Ernstig auto ongeluk bij Stuttgart. Zondagavond is in de nabijheid van Maldenbuch een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een auto, die geheel vol was, kwam te Doeblingen in een bocht van den weg voor Maldenbuch in botsing met een uit dezelfde richting komenden auto, die naar Grasenberg ging. Dit was een vrachtauto, waarop ^perso nen gezeten waren, die naar het bezoek van de Graf Zeppelin waren gaan kij- ten. De personenauto raakte het linker voorwiel van den vrachtauto, waardoor den chauffeur het stuur uit de hand werd geslagen, en de auto van een onge veer 7 meter hoogehelling naar beneden stortte en over den kop sloeg. Van de inzittenden werden 12 personen ge wond, waarvan 4 ernstig, zoodat zij in een ziekenhuis moesten worden opge nomen, AGENDA'S. WAALWIJK. Vergadering van den Raad der ge meente Loon-op-Zand, gehouden op Dinsdag 30 Juni, 's avonds 7 uur. Voorzitter: de EdelAchtb. Heer J. v. Besouw, burgemeester. Afwezig de heeren Roestenberg, v. <i. Heuvel en Swagemakers. De Voorziter deelt mede, dat de no- t tulen der vorige vergadering eerstdaags i zullen worden toegezonden. fer slechts 56 leden; spr. is er dan ook noodzakelijk, dat er verbetering komt. voor de afdeelingen te steunen naar ge- lang van het ledental- De heer van Amelsfoort zou graag zien dat er controle was op de deelna me, nu ziet men dikwijls dat een groot getal deelnemers voor de prijsverschie ting wordt opgegeven, terwijl er in wer kelijkheid slechts enkele schutters ko men. De heer Dingemans onderschrijft dit; dikwijls komen lang niet alle leden naar de schietwedstrijden. In dit opzicht moet hij de afdeeling Loonopzand roe men, daar komen de leden, en spreker meent zelfs dat er nog meer zijn dan de heer Snoeren zeide, zeer trouw op. In Kaatsheuvel echter, is de afdeeling inge slapen, zooals dat enkele jaren terug ook in Loonopzand gebeurd is. Doordat er toen een krachtige, actie gevoerd is, is de afd. Loonopzand weer opgeleefd. Spr. meent dat men ook in Kaatsheuvel be zig is de afdeeling nieuw leven in te blazen, men heeft hiervoor de medewer king van den heer Regout uit Den Bosch. Juist om dit streven te helpen zou spr. de subsidie willen toestaan. De heer Snoeren zegt nogmaals er voor te zijn dat gesubsidieerd wordt naargelang het ledental. De Voorzitter zegt de afdeeling erop attent te zullen maken dat er belangstel ling voor de wedstrijden getoond moet worden, anders zal het volgend jaar geen subsidie gegeven kunnen worden. Mocht de Loonsche afdeeling om sub sidie verzoeken, dan gelooft spr. dat de raad hier welwillend tegenover zal staan. z De heer Dingemans vreest moeilijk heden met de schietbaan, wanneer deze door twee afdeelingen wordt gebruikt. Hij wijst op de actie in Loonopzand, om een eigen schietbaan te krijgen. De Voorzitter merkt op dat een goede schietbaan, die aan de wettelijke eischen voldoet, zooals de Kaatsheuvelsche, vrij duur is. Is de baan echter volgens de eischen, dan kan men er rijkssubsidie voor krijgen. De subsidie wordt toegestaan. 5. Verzoek van den Directeur van den Eucharistisehen Kruistocht, Afdee ling Kaatsheuvel om een subsidie van 100.— Met het oog op de groote belangen, die door dit werk worden gediend, wordt voorgesteld het gevraagde te ver- leenen. De heer v. Amelsfoort vraagt of er in Loonopzand ook een afdeeling is van de E. K. De Voorzitter antwoordt ontkennend, wel bestaat de mogelijkheid dat ook daar een afdeeling wordt opgericht, zooals dat in de meeste plaatsen ge beurt. In alle plaatsen wordt dit werk gesubsidieerd, zelfs ook door de pro wijziging der be- Thuis wacht LI een gezellig uurtje iedere week opnieuw, indien O abonneert op ons Abonnementsprijs: 57% et. p. 88 cent franco per pon. Eik nummer tett ld bladzijden groet formaat. Abonneert bij de Uitgeven V11IU1C. Wordt toegestaan. 6. Voorstellen tot grooting voor 1930. Wordt goedgevonden. 7. Onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden. De Voorzitter leest naar aanleiding ivan dit punt het rapport der Gemeente raadsverkiezing, van het hoofdstembu- reau voor. De heeren v. Amelsfoort, Snoeren en Snaphaan onderzoeken de geloofsbrie ven en bevinden deze in orde, zoodat tol toelating der gekozenen besloten wordt. 8. Benoeming schattings-commissie R.I.B. Aftredend zijnG. Wijdemans, J. v. Amelsfoort, M. v. d. Wee en J. v. Lier. Deze heeren worden allen herkozen. Voorschot Begrafenisvereeen. Van de R.K. Begrafenisvereeniging St. Jan is een verzoek ingekomen om een renteloos voorschot voor de aan schaffing van een lijkwagen. Ofschoon het punt niet op de agenda geplaatst is. wil de Voorzitter het toch in bespreking brengen, daar een spoedig besluit ge- wenscht is. De vereeniging is op 10 Juni opge richt en heeft in zijn algemeene verga dering tot de aanschaffing van een lijk wagen besloten. De vereen, meent dat het algemeen belang der gemeente hier mede zeer gediend is en vraagt daarom de gemeente een renteloos voorschot van ten hoogste 1000.onder be ding dat hiervan jaarlijks 50.zd worden afgelost. De voorzitter geeft toe dat het in nei belang van Kaatsheuvel isdikwijb su'c" kelt men bij begrafenissen om dra- gers bij elkaar te brengen. De heer Snoeren heeft er ni's °P *e" gen, maar vindt een aflossin van f 50 nogal gering. De Voorzitter is deze' meening toegedaan. Hij heeft hiei:yer gesproken met den Voorzitter var vereeniging, die wilde eerst in 193'met de aflossing beginnen en dan ir" een bedrag van 100.—, maar omie goedkeuring van Ged. Staten te kr°®n ls beter dat een vaste som j" laar wordt gesteld. Het ligt natuur-Vna bedoeling, zoo dra men steld ett> de som zooveel mo- "èhik af te P om den wagen zoo gauw mogkk vr^ te hebben, maar spr. IcMhTP^rn-bt een bedrag als minimuir stellen- De heer Beerens is het hiermee eens, hij vindt echter dat men hiervoor niet bij de gemeente moest aankloppen. De heer Snaphaan zegt dat de veree niging weinig of geen geld heeft, dus zou een particulier hieraan niet graag zijn geld geven. De heer Beerens ziet deze moeilijk heid niet in; er zijn toch zooveel onder nemingen door leeningen aan kapitaal gekomen. Weth. v. d. Horst merkt op, dat eeeni- gen tijd geleden er dikwijls groote moeilijkheden werden ondervonden bij begrafenissen. Dat noemt spr. treurig. Hij juicht het daarom toe dat er men schen gevonden zijn, die de hand aan de ploeg geslagen hebben en een begra fenisvereeniging hebben opgericht. Dit noemt spr. zeer sympathiek en wel de gelijk een gemeentebelang. Nu komt men na het houden van verschillende vergaderingen en na rijp overleg tot 't besluit om de gemeente een renteloos voorschot te vragen van maximum 1000.Spr. legt zich gaarne neer bij wat deze vergadering heeft besloten en is er van overtuigd dat men eerst na ernstig' beraad bij de gemeente heeft aangeklopt. Spr. ziet er dan ook geen bezwaar in om het geld te verstrekken. De heer Beerens blijft bij zijn bezwaar dat men eerst op andere manier aan geld had moet trachten te komen. Het voorstel wordt aangenomen met alg. stemmen, behalve die van den heer Beerens, die buiten stemming blijft. Weg Tramlaan. De Voorzitter brengt, nu de weg in de Tramlaan klaar is, in herinnering, dat vroeger al gesproken is om het restee- rende deel te verbreeden en de keien plat te leggen. Spr. heeft gevraagd wat dit moet kosten en de prijs is heel schappelijk. Als de straters van de ge meente er aan moeten worden gezet, kunnen andere dingen weer niet vol doende onderhouden worden. B. en W. stellen voor de weg nu door te trekken door het resteerend gedeelte vlak te straten en aan weerszijden 1 M. klinkerpad aan te leggen tot aan den Prov. weg. Mocht er dan in de toekomst aan dezen weg gebouwd» worden, dan kan men nog verder zien. Riool en trot toirbanden behoeven nu nog niet te worden gelegd. De Voorzitter vraagt den Raad hoe deze over dit voorstel denkt. De hèer Snaphaan vindt de weg nog niet zeer mooi, hetgeen de voorzitter moet toegeven; de weg is natuurlijk niet afgewerkt, doch zoolang er niet ge bouwd wordt, acht hij dit overbodig. De heer Beerens vraagt naar de kos ten. De voorzitter kan hierop geen ant woord geven; het gemeentebestuur zal de klinkers zelf aankoopen. Voor Loon heeft men ook een mooie partij kunnen koopen voor 28.per 1000. De heer Snoeren vindt het moeilijk als een dergelijk voorstel niet op de agenda voorkomt. Hij acht het beter als de kostprijs aan den raad kan worden medegedeeld, dan krijgt men later ze ker geen moeilijkheden. De heer Beerens is het hiermee eens. Wordt besloten de gemeente-opzichter de heer Tirion even een kostenbereke ning te laten maken en het punt na de besloten vergadering af te handelen. De heer Tirion schatte de kosten op 3700.—. F Het voorstel van B. en W. werd aan genomen. Rondvraag. Kerkstraat. De heer Snoeren heeft gezien dat de Kerkstraat in Loon gedeeltelijk met banden belegd is. De eigenaars hebben echter hun hoornen nog niet opgeruimd hetgeen spr. treurig vindt, temeer daar laü. vermoeit a»t tx is.w«av, wrijf in hel spel is. Altijd heeft men geroepen om een trottoir en nu de gemeente gaat wer ken, werkt men de zaak tegen. Ook de heer Wijdemans vreest dat hier onwil in het spel is. De Voorzitter zegt dat Weth v d Horst deze zaak ook in het Dag Bestuur ^r°S?anteneeft W" SXtaJ Ced. Staten wenden om te zien of er niets aan gedaan kan worden. Weg Telefoonstr.Vaartstr. De heer Beerens heeft opgemerkt dat de weg Telefoonstr—Vaartstr. bestraat i?it^°„rden e? vraagt hieromtrent in- lichtingen en kosten. De Voorzitter antwoordt dat de raad rLpteri! ft33" en W' een blanco cre- diet heeft gegeven voor verbetering der buitenwegen. Nu was men juist in de gelegenheid een mooie partij oude keien fanJe tegen f 1-~ Per M2. B. en M. durfden deze gelegenheid niet te aten voorbijgaan, temeer daar deze ver betering gewenscht is, opdat bij opbre ken van straten het verkeer zoo noodig kan worden omgelegd. De heer Snoeren wijst nog op de Klok- straat, waar de verbetering door de Irammy. niet veel geholpen heeft. De heer Beerens vindt dat de Sprang- sche straat ook wel verbetering behoeft. De voorzitter en verschillende andere heeren zyn het hiermede eens, de zaak is reeds in B. en W. besproken en nu de Tuinstraat is afgewerkt kan daar we] worden begonnen. De heer Snaphaan vraagt nog of naast het rapport der electr. commissie inzake electrificatie Rechtvaart, ook B, en W. een rapport willen uitbrengen, hetgeen de voorzitter toezegt. Hierna gaat de raad in besloten ver gadering over. GEERTRUIDENBERG. Vergadering van den raad der gf meente Geertruidenberg, gehouden o Maandag 29 Juni, des namiddags hal vier. Voorzitter de Edelachtb. heer J. Bi anchi, burgemeester. De heer Fuldauer is afwezig met ken nisgeving wegens uitstedigheid. De notulen worden na voorlezing on veranderd goedgekeurd. De heer Sassen merkt naar aanlei ding hiervan op, dat in de gemeente d legende rondgaat alsof de raad 300 zou hebben toegestaan aan 't Museun De Voorzitter zegt dat er in de ge meente wel meer onwaarheden wordei gedebiteerd en wanneer deze allemaa weerlegt moesten worden, had de raai het veel te druk. Spr. weet ook niet hoi men aan het praatje komt; er wasl eei Verzoek van het Oudheidkundig Ge nootschap om het aangegeven geboui in orde te brengen en daartoe is ii principe besloten. De subsidie van „Mo numentenzorg" is echter aangevraagi en pas wanneer dit bekend is kan defi nitief besloten worden. De goegemeent kan gerust zijn, er wordt heusch geei 3000 uitgegeven, zegt spr. De volgende punten geven geen aan leiding tot eenige discussie 1. Mededeeling proces-verbaal vai kasopname over het 2e kwartaal 1931. 2. Wijzigingen begrooting Stedelijke Godshuizen dienst 1930. 3. Wijziging Gemeente-begrootinf dienst 1930. 4. Wijziging begrooting gemeente lijk Grondbedrijf dienst 1930. 5. Vaststelling 2e kohier Honden belasting dienst 1931. Hierbij merkt de voorzitter op dat de hond van v. Ardennen, die de vorige vergadering naar de tweede klasse werd overgebracht, thans weer in de eerste klasse geplaatst is, daar be doelde hond weer losloopt. 6. Aanbieding rekening dienst 193( en begrooting dienst 1932 van de Ge zondheidscommissie te Oosterhout. Vleeschverkoop. 7. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op den keuringsdienst van vee en vleesch in de gemeente Geertrui denberg. Deze zaak is den laatsten tijd veel be sproken, o.a. ook in de pers, n.l. het uitponden door niet-slagers. Het heeft ook een punt van bespreking uitge maakt in de Vleeschkeuringscommissi» te Raamsdonk, die een schrijven he jra gericht tot de gemeenten die tot dezer kring behooren. De bedoeling der wijziging is dat al leen aan inrichtingen, die voldoen aan de wettelijke eischen vleesch mag wor den verkocht. Tot nu toe was de practyk dat ook particulieren slager gingen spelen, en slachtten om uit te ponden. De tegen strijdigheid was nu, dat de inrichtingen der slagers aan de eischen der wet moesten voldoen, terwijl particulieren in elke inrichting konden slachten en verkoopen. In Sept. a.s. treedt de nieuwe wet in werking en zullen de slagerijen aan hooge eischen moeten voldoen, en dan is ook de tijd gekomen erin te voorzien dat het uitponden niet meer mag plaats hebben aan inrichtingen die niet aan de eischen voldoen. De boeren mogen dus nog wel uitponden, maar alleen als zij een geschikte inrichting hebben. Willen de boeren dus gezamenlijk een slachtplaats maken die aan de eischen voldoet, dan kunnen zij dat gerust doen. De her Sassen juicht het toe dat de wet deze nieuwe bepaling mogelijk maakt, daar hij niet graag zou zien dat de boeren zich gingen bewegen op een terrein dat krachtens de historie toe komt aan den middenstand. De wijziging wordt goedgevonden. 8. Voorstel tot het aangaan van een geldleening groot 5000.ten laste van het Grondbedrijf. Tot deze leening is reeds vroeger in principe besloten; waarschijnlijk kan zij worden aangegaan bij de Godshui zen tegen 4Va a pari en met "een loop tijd van 20 jaar. v. De voorzitter ziet geen kans elders voordeeliger te kunnen shgen. Wordt goedgevonden., 9. Ingekomen stukkef Enkele goedkeuringsbesluiten v Ged. Staten. v Schrijven van dm heer\de Krij! Ld <W T. K. in verband mèst Jj^et 3 I zoek een spoedde afwerking der zat 3T& Vestinggronden te willen bexorderei dtl •luist daags na de laatste raadsvsrgad-bï ring is het besluit reeds genomen, zocljH dat thans nc^ alleen de sanctie 'an a E.K. noodig is. De heer Sassen merkt op dat ©k I heer de krijger in zijn schrijf,-, meening uitspreekt dat de koops~ duur is. De voorzitter zegt dat ook den dit alti,d beweerd heeft. Van den voorzitter van het Ho stembureau proces-verbaal van de houden verkiezingen van den geme teraad. (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 6