Credietmagazfjn M. ZONDERVAN Marktberichten. nette Dienstbode, h Ir Vanaf f|. per week of f|. per maand leveren wij U DAMESMANTELS EN JAPONNEN, HEEREN- EN JONGENSKLEEDING, MEUBELEN - VLOERKLEEDEN, LOOPERS Enz. Z. W. Vaart 36 - 's-BOSCH. VRAAGT RE IZIGERSBEZOEK. dag jl. 'n uitstapje naar Scheveningen. De nieuw gekozen leden van den gemeenteraad hebben allen kennis gegeven, dat zij hun benoeming aan nemen. De heer Th. Heere slaagde Woens dag te Leiden voor het doctoraal examen in de rechten. Op Dinsdag 7 juli a.s. zal des namiddags te 8 uur door de K E. Har monie „de Eendracht" van het Veer, een concert worden gegeven op de kiosk te Raamsdonk(dorp). Mej. Marga. Konings is met in gang van 1 Sept. a.s. benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. School te Lage—Zwaluwe. Aan P. J. Gamers is vergunning verleend tot den verkoop van sterken drank in het klein in zijn perceel aan de Keizersdijk. In den loop dezer maand zal de Verrichtingsproef en keuring voor N S Tg. paarden in deze gemeente plaats hebben. Door de Provinciale Regelings commissie tot bevordering van de Paardenfokkerij in Noord—Brabant, wordt voor ieder deelnemend paard onder de man f 25.— en voor ieder aangespannen paard f 15 beschik baar gesteld. De dag waarop de ver richtingsproef zal worden gehouden, wordt nog nader bekend gemaakt. RAAMSDONKSVEER. Op de Zon dagen 5, 12, 19 en 26 Juli a.s. zullen alhier groote seriewedstrijden worden gehouden, uitgeschreven door de Voet balver. „de Zwaluwen", ter gelegenheid van haar 4—jarig bestaan. Aan dezen seriewedstrijd is tevens een Zwaluwen- wisselbeker verbonden, die 2 maal achtereen of 3 maal in het geheel moet gewonnen worden om in eigendom over te gaan. De prijzen zijn tentoon gesteld in de etalage van den heer C. Steijlen, aan het Kruispad. Het programma van Zondag 5 Juli a.s. is als volgt: 12 30-1.30 Zwaluwen II R'veer—Hercules II Breda. 1.45-2.45 E.K C. Ginneken—N.A.C. Breda. 3-4 V.O P. Breda—Oosterhout II. 4 45-5 45 Hercules Breda—Hero Breda. inwerkingtreden der winkelsluitings wet, zal het in afwijking van het be paalde bij arlikel 2 sub a der wet, geoorloofd zijn op de Zondagen, val lende in het tijdvak 1 Juli—1 Sept. een winkel van des voormiddag 5 uur tot des namiddags 9 u. voor 't publiek geopend te hebben. DONGEN. Tot burgemeester van Dongen is benoemd de heer K L. J. Wouters, thans burgemeester van de gemeente Vinkeveen (prov. Utrecht). De heer Wouters werd in 1895 te Geleen (L.) geboren en genoot aan de Kon. Mil. Academie te Breda zijn op leiding tot officier. Als officier was hij werkzaam bij het 5e regiment Infanterie teAmersfoort. Op 30 December 1923 werd hij over geplaatst bij het regiment Grenadiers. Hier was hij o.m verbindingsofficier en hoofd van het mobilisatiebureau. De heer Wouters voelde zich intus- schen meer tot het burgemeestersambt aangetrokken en legde zich toe op de gemeente—administratie. Op 2 October 1926 werd de heer Wouters benoemd tot burgemeester van Vinkeveen om met ingang van 15 Juli a.s. tot burgemeester van Dongen te worden benoemd. den heer A. L. Molendijk te Oosten- dam gemeente Ridderkerk. In een oogwenk tijd stond alles in lichte laaie. De motorbrandspuit was spoe- dig aanwezig en wist het woonhuis I gedeeltelijk te sparen. In de vlasserij was opgeborgen afgezwinkeld vlas, dat voor den verkoop gereed was, als mede een groote voorraad geroot vlas. De vermoedelijke oorzaak is het spelen met lucifers door een 5-jarig jongetje. Verzekering dekt de schade. I Tragisch eidne. Verdronken op den vooravond van zijn huwelijk. In het Maas- en Waalkanaal hij Nijmegen lag Zondag de kapiicfn D. I B. uit Heel met zijn boot aan den wal. De man zou Maandag gaan trouwen en ging Zondagavond met eenige vrienden de stad in. Zondagavond 12 uur heeft men hem nog gezien in een café aan het kanaal onder Weurt. Maandagochtend werd hij vermist. Men heeft het kanaal afgedregd en niets gevonden, tot gisterenmiddag zijn lijk het Kanaal kwam afdrijven aan den Weurtschen oever. De poli tie steit een onderzoek in. De Raamsdonksche kermis behoort wederom tot het verledene. Over het algemeen was het slap. Alleen Zondag werd er nogal flink kermis gevierd. De liefhebbers van den dans hebben zich niet aan de warmte gestoord. De danszalen waren vooral de attractie van de kermis, de verschillende ver makelijkheden hebben het Maandag en Dinsdag verre van druk gehad. Behalve het voorgevallene op den vooravond der kermis, dat reeds in het blad is vermeld, is de kermis rustig verloopen. GEERTRUIDENBERG. Op Donder dag 23 dezer zal het 25 jaar geleden zijn, dat de stationsambtenaar den heer G. van Hal, bij de Ned. Spoorwegenin dienst trad. Het zal den geachten jubi laris, die de laatste 23 jaarj te Geer. truldenberg is geslationneerd, dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Zondag 5 Juli a.s. des avonds acht uur zal door de K.E. Symphonie Cecilia alhier een concert worden ge worden op de kiosk op het Marktplein. Programma 1. Festjubel, Marsch H.L. Blankenburg. 2. Tilus, Ouverture arr. Rich. Thiele. 3. Orpheus in der Unterwelt, Ouver ture J. Offenbach. 4. DielustigeWitwe, Potpourri Frans Léhar, Pauze 5. Der Frelschütz Ouverture C. M. Weber. 6. Die Zauberflöte Ouverture W. A. Mozart. 7. Rlgoletto Fantasie G. Verdi. 8. Finale OEERTRUIDENBERQ. Tot geeste lijk adviseur van de voetbalvereeniging S,N.P. is benoemd de Eerw. Kapelaan B. Schoenmakers alhier. Het H. Vormsel zal hier worden toegediend op Dinsdag 14 juli a.s. te kwart voor twaalf uur. De heer A. van Effen, werkzaam ten kantore van den Ontvanger der Directe Belastingen enz. alhier, slaagde op het j.l. gehouden examen voor het diploma Rpsklerk. Voor de Evangelisatie der Ned. Herv. Gemeente hoopt Zondag a.s. des namiddags 6 uur voor te gaan ds. van Willigen uit Capelle. Door B. en W. is aan het Wit- Oele Kruis alhier vergunning verleend tot 't houden van een bloempjesdag op 26 Juli a.s. De opbrengst is ten bate van de T.B.C.—bestrijding. OISTERWiJK. In de gisteren gehou den vergadering van den gemeenteraad van Oisterwijk werd o.m. een verorde ning in het leven geroepen als be doeld in artikel 9 le lid der winkel sluitingswet. Ingevolge dezer verordening, welke in werking treedt op het tjjdstip van INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Mijnheer de Redacteur. Verzoeke beleefd opname van onderstaand schrijven. Bij voorbaat hartelijken dank. In verband met de voorgenomen plannen om over te gaan tot verbete ring wegdek in de Groote Straat als mede tot verbreeding daarvan door afgraving van het bekende dijkje lijkt het gewenscht om alsnog tevens aan dacht te schenken aan de Capelsche brug. Inderdaad kan hier gesproken worden van een reeds nu buitenge woon gevaarlijk kruispunt (6 wegen) dat in de toekomst met het nog steeds toenemende autoverkeer ongetwijfeld in omvang zal toenemen. Om slechts een voorbeeld te noemen hadden in deze week weer twee aanrijdingen plaatswonder boven wonder met gelukkigen afloop. (De gemeente zal waarachtig binnenkort nog een ver keersagent moeten aanstellen. Dat alzoo dit kruispunt, de brug, in overeenstemming wordt gebracht met de wegen, mag vanzelfsprekend als een gebiedende eisch worden beschouwd, willen noodlottige onge- vallen in de toekomst zooveel moge lijk vermeden worden. Een verbreeding der brug met circa 3 meter is noodzakelijknog beter lijkt het de brug geheel te doen vervallen, zoodat het wegdek dan één geheel kan vormen en water doorgang te verleenen door middel van een duiker niet alleen worden de diverse opritten lager maar bovendien was brugonderhoud ook vervallen. De zoogenaamde schutbalken, die toch 't water doorlaten bij hoogen vloed en altijd ingelegd worden als het water al veel te hoog is, zouden heel een voudig vervangen kunnen worden door een draaischuif in genoemden duiker. De binnenhaven die nu bij lagen waterstand een onsmakelijk aanzien vertoont, zou dan op peil gehouden kunnen worden. Men kan natuurlijk met een en ander ook nog enkele jaren wachten, totdat eerst nog wat ongelukken zijn gebeurd, maar als die werkzaamheden nu tegelijkertijd kunnen gebeuren wel dat was toch zeker zoo eenvoudig, bovendien minder kostbaar en vooral minder riskant. Hoogachtend. de B. Capelle, 3 Juli 1931. AGENDA'S. WAALWIJK, Zaterdag OEEN repetitie Liederlafel Oefening en Vertnaak". Zaterdag 5—6V2 uur. Gymnastiek voor de aspiranten B.G.V. Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „De eenzame verdediger". Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „De geheimzinnige Dr. Fu Manchu". Zondag 12 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak*. Musis Sacrum Zondag 12 uur. Repetitie lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst*. Zondag 6 en 8'/a uur. Witte Bioscoop, „De eenzame verdediger". Zondag 6 en 8'/a u. Luxor Bioscoop, „De geheimzinnige Dr. Fu Manchu*. Maandag 8'/j uur. Repetitie Lieder tafel „Oefening en Vermaak". Waalwijk, 3 Juli 1931. Eieren 4ll2—5 ct. Varkens 16—f 10. GEMENGD NIEUWS. Brand in een vlasserij. Gisterenmiddag omstreeks 1 uur is brand ontstaan in de vlasserij van Van een stelling gevallen. In het Boscherveld te Maastricht is de 54-jarige metselaar R. M., die stee- nen stond te hijschen, van een vier meter hooge stelling gevallen, waar bij hij ernstige verwondingen opliep aan pols, hoofd( borst en beide bee- nen. Opname in het Ziekenhuis Cal- variënberg moest plaats hebben. Doodelijke val. In het St. Elisabeth-Ziekenhuis te j Arnhem is overleden de landbouwer I T„ die een dag tevoren van een hoo gen hooiwagen was gevallen en daar bij ernstige inwendige kwetsuren had bekomen. Zwerver verdronken. In een kolk aan den Weurtschen weg te Nijmegen is gisterenmiddag verdronken de 60-jarige H., een zwer ver, die een bad wilde nemen en zich te ver in het water had begeven. Aan de gevolgen overleden. De heer J. v. d. Berg, die op 29 Juni op de Bossche verkeersweg te Velp door een auto werd aangereden en ernstig gewond in het gasthuis te Grave werd opgenomen, is thans aan de gevolgen overleden. Man doodgevallen te Rotterdam. Even over 3 uur is op de boven verdieping van pand 5 aan de Lam- steeg te Rotterdam, in gebruik als lo gement bij den heer Schaftenaar, door onbekende oorzaak een felle brand uitgebroken. De brandweer rukte onmiddellijk met veel materiaal uit en tastte van verschillende kanten het vuur krach tig aan. Op het oogenblik dat de brand uitbrak, bevonden zich op de j zolderverdieping enkele personen. Personeel van de firma Franken Remmers zag het dreigende gevaar, waarin de mannen, die niet meer langs de trap naar beneden konden komen, verkeerden. Zij namen een dekkleed en spanden dit uit. Een der mannen, een neger, sprong er in en kwam behouden beneden. Een ander evenwel liet zich te vroeg los en stortte rechtstandig langs den voor gevel omlaag. Hij viel op straat te pletter. Het slachtoffer bleek te zijn de 52- jarige H. Vroman. De neger was de 34-jarige machineboorder A. Schelts. Motorrijder in den IJssel gereden. Gistermorgen is de 17-jarige motor rijder W. van Nes tusschen de gemeen ten IJsselstein en Jutfaas met zijn mo tor in den gekanaliseerden Holland- schen IJssel gereden en verdronken. Zijn lijk is opgehaald en naar het R.K. Ziekenhuis te IJsselstein getrans porteerd. Kindje door auto gedood. Men meldt ons uit 's-Hertogenbosch Een vierjarig meisje, dat bang werd voor een geitenbokje en achteruit liep, werd gisterenavond op den Graafschen weg door een auto gegrepen en gedood. Den chauffeur treft geen schuld. De rets om de wereld per vliegtuig. De vlucht over den Grooten Oceaan volbracht. In negen dagen de heele wereld rond. Post en Gatty, de twee Amerikaan- sche vliegers, die aan het Phileas Fog- gen zijn, hebben hun wereldvlucht thans achter zich. Dinsdagochtend om kwart voor twee Greenwichtijd zijn zij te Nome in Alaska aangekomen. Zij hadden de reis over land en zee van Chabarofsk naar Nome in 16 uur en drie kwartier afgelegd. Te Nome was een groote menigte saamgestroomd om de vliegers te begroeten, doch door bet slechte zicht konden Post en Gatly het landingsterrein niet vinden. Zij daalden te Solomon op 36 mijl van Nome af. Na een rust van nog geen drie uur stapten de onvermoeibare vlie gers weer in hun toestel en vertrokken naar Fairbanks, ook nog in Alaska ge legen, een afstand van 520 mijl, waar zij ook alweer veilig zijn aangekomen. Vandaar hebben zij nog ongeveer 3500 mijl afgelegd naar New—York. Hun eerste station was Edmonton in Alberla. Zij hebben Woensdag avond New York bereikt, d.w,z. dat zij in ongeveer negen dagen de reis om de wereld volbracht hebben. Verleden week Dinsdagochtend om streeks tien uur zijn Post en Gatty van het vliegveld Roosevelt bij New York vertrokken, 's Avonds om kwart over vijf waren zij te Harbour Grace op Newfoundland, vanwaar zij om tien uur de groote reis over den Atlantischen Oceaan aanvingen. Woensdagmiddag om kwart voor een landden zij te Chester in Engeland, vanwaar zij om 2 uur naar Hannover vertrokken. Daar namen zij rust van 6.20 tot 7.10 en om half negen 's avonds kwamen zij op het Tempelhofer vliegveld te Berlijn aan. Den volgenden ochtend om half acht gingen zij door naar Moskou, waar zij 's middags kwart voor vier aankwamen, 's Nachts om 3 uur (Greenwichtijd wel te verstaan, in werkelijkheid dus later op den dag) snorden de motoren alweer en begaven zij zich op weg naar Novosibirsk, een reis van li'/2 uur. Dien avond om kwart voor elf gingen zij door van Novosibirsk naar Irkoetsk, waar zij Zaterdagochtend om 7 uur tien aan kwamen en 's middags om 2 uur G. T. (d.w z. bij het aanbreken van den dag) doorvlogen naar Blagowetsjensk. Hier was de tocht bijna ten einde geweest, doordat het toestel in een modderkuil terecht kwam, waar het slechts met behulp van een tractor uitgehaald kon worden. Zondagochtend wisten zij ech ter in een vlucht van vier uur Chaba rofsk te bereiken waar zij dadelijk brandstof gingen bijladen en hun motor gingen nazien voor den tocht over den Grooten Oceaan. Om 9 uur Green, wichtijd Maandagochtend gingen zij de lucht in en om kwart voor twee waren zij te Solomon. Niet alleen behoort een vlucht over den Grooten Oceaan nog steeds tot de zeldzame verrichtingen en is een vlucht over den Atlantischen Oceaan ook nog geen alledaagsch feit, doch het volbrengen van twee dergelijke belangrijke vluchten binner een week tijds is een verrichting, die met bewon dering moet worden gadegeslagen, zoo wel om het groote uithoudingsvermogen en de geestkracht, die daar voor noo- dig zijn, als ook om het groote mees terschap over toestel en motor, dat er uit spreekt. Om zooveel uit het mate riaal te halen moet niet alleen dat materiaal van uitstekende kwaliteit zijn, maar moeten ook zij, die er mee om gaan er ten volle mee vertrouwd zijn. De verrichting van Post en Gatty, is geweldig en plaatst hen onder de eerste vliegers der wereld. Ongetwijfeld is er een zekere dosis geluk noodig voor een verrichting als de hunne, maar dat geluk kan alleen zijn weggelegd voor hen, die alle eigenschappen be zitten om er van te profiteeren en dat blijkt met Post en Gatty het geval te zijn. Ten slotte zij tegenover eventueele nurksche opmerkingen nog erkend, dat een réis New-York - New-York, die steeds boven den 40sten breedtegraad blijft, geen reis om de wereld is, in dien zin, dat een afstand, gelijk aan den omtrek der aarde wordt afgelegd, maar ook dat zal aan onze bewonde. ring voor de beide Amerikaansche vliegers niet den minsten afbreuk doen. Laatste berichten. De directeur van het postkantoor te Waalwijk plotseling overleden. De heer J. J. Lavel, sinds 16 April 1930 directeur van het post- en tele graafkantoor alhier,tevens referendaris, is hedenmiddag ten omstreeks 3 uur plotseling overleden. De heer Lavel was sinds 25 Februari, van dit jaar buiten dienst om gezond heidsredenen. Hij werd geboren te Passoeroean (N.O.I.) den 2 Juni 1881, bereikte dus den leeftijd van 50 jaren. In den korten tijd, dat hij als direc teur hier fungeerde, deed hij zich kennen als een bekwaam en hulp. vaatdig ambtenaar. Wit- Gele Kruis. In de gisteravond gehouden bestuurs vergadering van het Wit—Gele Kruis werd tot secretaris dier vereeniging benoemd de heer G. Veltman, hoofd der school te v.m. Baardwijk. Uitvoerig werd gesproken over het groote aantal zwakke kinderen, en kinderen met aanleg tot T.B.C. in onze plaats, hetgeen den laatsten tijd meer en meer geconstateerd wordt. Het bestuur heeft daarom besloten dit jaar over te gaan tot een maatregel, die tot dusverre nog niet genomen is kunnen worden, nl. het uitzenden van zwakke kinderen naar herstelplaatsen. Men .stelt zich voor ten bate van dit mooie doel op Koninginnedag in geheel Groot—Waalwijk een grootsch georganiseerde speldjesdag te houden. Tevens werd besloten voor hetzelfde doel een flink bedrag te reserveeren voor de T.B.C.-commissie. Gezien het groote aantal jonge patientjes met aanleg voor deze ge vreesde ziekte, kunnen wij het van harte toejuichen dat het bestuur van het W.-G Kruis thans tot dezen stap heeft kunnen besluiten. Wij hebben er vertrouwen in dat Waalwijk's in gezetenen deze actie zoo krachtig mogelijk zullen steunen en kunnen daarom de speldjesdagen reeds nu warm aanbevelen. In een artikel van de zijde van het bestuur van het W.-G. Kruis zal hierop nog nader worden teruggekomen. Auto - ongeval. Gisteravond kwamen twee vracht, auto's, een van den expediteur Vos, en een van de Mij. Wegenbouw met elkaar in Vrijh.Capelle in botsing. Het voorste gedeelte van den eersten auto werd geheel vernield, de andere kwam er goed af. Proces—verbaal is opgemaakt. VRIJH.CAPELLE. Dezer dagen hield de voetbalvereeniging „Sparta" haar eerste jaarvergadering. Deze ver gadering werd gepresideerd door den voorzitter Rijken, die de bijeenkomst opende door alle aanwezige sport vrienden een hartelijk welkom te heeten. Na enkele punten behandeld te hebben, werd overgegaan tot het stemmen van bestuur, elftalcommissie en ordeccmm. Het nieuwe bestuur bestaat thans uitM. Vos, voorzitter W. A. Rijkers, secr.C. Rijkers, penn. D. Klootwijk, 2e penn. Elftalcomm.: G. Verhagen, P. Treffers, J. Hens. Ordecomm.; A. Stam, W. Verhagen. Hierna werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Fabrieksbrand te Tilburg. Gistermiddag omstreeks 4 uur is de confectiefabriek van de fa. gebrs. Mutsaers aan de Z.O. straat te Tilburg totaal door brand vernield. Een paar jongens van het personeel waren bezig met het uitbranden van hun pijpen en maakten bij de reiniging gebruik van benzine. Plotseling vatte de ben zine vlam en in een ommezien ver- jreidde zich het vuur met groote snelheid over de bovenverdieping. Het was een algemeene vlucht, doch de loofdtrap gaf alreeds geen uitgang meer en juist wilden twee meisjes van 4 meter hoogte springen, toen de deur tot de noodtrap werd geopend en hierlangs nog redding mogelijk bleek. De schade is zeer belangrijk. Aller eerst was er een groote voorraad af gewerkt materiaal, wijl het seizoen in vollen gang is en daarnaast en vrij belangrijke hoeveelheid sti ften, omdat de fabriek volop met orders bezet was. De bedrijfsschade wordt op f150.000 geschat. Het personeel, ongeveer 60 man sterk, in hoofdzaak meisjes, is thans werkloos, maar het loon is door verzekering geruimen tijd veilig gesteld. RAAMSDONKSVEER. Voor de Herv Qemeente zal Zondag om half tien eesdienst gehouden worden op het Dorp en om 2 uur treedt in de Veer- sche Kerk op Ds. Louwe—Kooijmans. Naar wij vernemen zal de An- tonetta-stlchting; het Tehuis voor ouden van dagen Donderdag 9 Juli om half drie worden geopend. Van half zes tot zeven uur zal hei ter bezichtiging worden gesteld. Qedurende de maand Juni werd alhier aan het Postkantoor ingelegd '58608,56 en terugbetaald 140838,95. Nieuw paviljoen te Parijs. Het nieuwe paviljoen, dat te Parijs zal worden gebouwd, waarschijnlijk door een Nederlandsch aannemer, zal bestaan uit drie inloopende zalen, elk van 18 bij 30 M„ resp. voor de staat, kundige, de economische en cultureele afdeeling, en wellicht in den loop van de volgende maand worden geopend. De architectuur zal zich aansluiten bij die van het paviljoen voor de parti culiere inzendingen. Het secretariaat generaal wordt tijde, i lijk naar het tentoonstellingsterrein te Parijs overgebracht. ADVERTENTIëN. Heden overleed onver wacht onze lieve Man en Vader de Heer J. J. LAVELL, Directeur van het P. en T.- kantoor te Waalwijk. Waalwijk, 3 Juli 1931 E. LAVELL- Groenendaal QEOROE JANTJE. Volstrekt eenige en alge. meene kennisgeving. Voor direct gevraagd een zelfstandig kunnende werken. Niet beneden 18 jaar. P. VERMEER-v. Galen Laageinde Waalwijk. 1 5

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 10