g[ mi mi [Tim ii H. K0LSTEREN-LA6ARDE, Grootestr. 199-201, WAALWIJK Gedistilleerd Wijnen en Likeuren, Spanera Good Will Droste Bonbons ONZE KLARE BRANDEWIJN Limonades en Sorbets Rookt onze Sigaar H. de Bont-v. Huiten Kalca Biscuits Fa. F.Wvan LIONEL 'No. 54. Zaterdag 4 Juli 1931. 54e Jrg. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 3 Juli 1931. Geslaagd. Bij de onlangs gehouden Mercurius- examens te Eindhoven slaagde voor het practijk—diploma Engelsch mej. J. Kamp alhier. Geslaagde werd opgeleid door mej. L. van letsel alhier. Examen. De heer L. Krup te Sprang slaagde dezer dagen voor het examen Boek houden Mercurius afgenomen te 's Gra venhage. Hij genoot zijn opleiding bij den heer H Verhoef, alhier. Doktersfonds der R.K Werklieden- vereenlging, Waalwijk. Algemeene Huish. Vergadering van bovengenoemd fonds op Maandag 6 juli 1931, 's avonds ten 8 uur, in de groote zaal der R.K. Werkliedenver— eeniging. Aan de orde 1. Opening. 2 Notulen vorige vergadering 3. Jaarverslag van den Secretaris. 4. |aarverslag van den Penningmeesier. 5 Verslag Controle—Commissie. 6. Bestuursverkiezing wegens perio dieke aftreding van J. Leijtens en J. Swinkels. 7. Verkiezing van een Voorzitter. 8 Benoeming Controle-Commissie. 9. Mededeelingen. 10. R ndvraag en Sluiting. De revue Hallo Hier heen I" te Waalwijk. Op Zondag 12, Maandag 13 en Dinsdag 14 Juli om 8 uur (eerste drie kermisdagen) in de Groote Schouw— burgloge, Standplaats Mr. van Cooth- straat zal worden opgevoerd de Hollandsche Revue „Hallo Hierheen van Rido in I proloog en 18 tafereelen. Medewerkenden zijn o a. Lou Bandy en Roosje Kohier. Het gezelschap bestaat uit 40 personen, waaronder het wereld- beroemde Dicksonballet. John Kohier de ex-directeur van het vroegere ge zelschap van Henri ter Hall voert de directie, terwijl Bob Peters, vroeger rnenager van Louis Bouwmeesters Revue, de zakelijke leiding heeft. Wij komen op deze revue nader terug. Liedertafel „Oefening en Vermaak'. Oudergewoonte zal ons mannenkoor den eersten kermis—Zondag openen met een groot volksmatiriée in Musis Sacum onder leiding van den heer G. Gerritse. De pogingen om het ledenaantal van „O. en V." uit te breiden waren tot heden niet vruchteloos Een tiental nieuwe leden gaven zich reeds op. terwijl nog meerderen waarschijnlijk zullen volgen, zoodat het koor met een flinke bezetting onder de bekwame leiding van den heer Gerritse voor ons in het a.s. concertseizoen een groote belofte inhoudt. R.K. H.H.S. en H B.S. Voor de Je toelatingsexamens der R.K H.H S. en H.B.S. op Maandag 6 en Dinsdag 7 Juli, gaven zich tot nu toe reeds 18 leerlingen op. Nieuwe cursussen Rijksvakschool. Ofschoon de aangifte eerst kort is opengesteld beginnen de inschrijvingen voor de nieuwe cursussen aan de Rijksvakschool reeds te vlotten. Voor den cursus schoenmakerij in September gaven zich thans reeds 12 leerlingen op Van de bovenwerk—afdeeiing zullen 6 leerlingen overgaan naar de afd benedenwerk, terwijl voor de afd. bovenwerk 6 nieuwe deelnemers wer den opgegeven, waarvan 4 Nederlan ders (een hiervan uit Bandoeng, Java), 1 Zwitser en 1 Belg. Voor de afd —Looierij kwamen nog weinig inschrijvingen in. Hier blijkt men weer den ouden sleur te volgen en steeds op het laatste moment in te schrijven. Het verdient aanbeveling zijn aangifte zoo spoedig mogelijk te doen. Nieuwe lederzaak. Naast zijn bekende schoenmakerij opende de heer L Slaats-Bljlhout in deSt. Antoniusstraat een ledermagazijn. Voor dit doel heeft de heer Slaats zijn pand een beduidende uitbreiding doen onder gaan, zoodat een flinke magazijnruimte verkregen is. Een uitgebreide collectie zoolleersoorten van de meest vooraan staande fabrieken, zoowel voor repara teurs als fabrikanten, wordt in het magazijn in voorraad gehouden. Wij wenschen den ondernemenden eigenaar het beste succes met deze uitbreiding zijner zaken. Nieuwe Telefoonaansluitingen te Waalwijk. No. 214 P. v. d. Griendt, Groensteeg. No. 215. fa. Cunen, Markt 18 No. 216. J. Nieuwland, Mr. v.Cooth- straat 54. No. 217. A. v. d. Broek, Burg. v. d Klokkenlaan 19. No. 218 N.V. Ridderhof en Van Dijk Radiodistributiebedrijf, Grootestraat 91. No. 219 L. Verwiel van Loon (van Oldenbeek) Mr. v. Coothstraat 74. No. 220. A J. Spapens, Mr. v. Cooth straat 18. Groote sorteering. De fijnste merken. in alle merken, in alle prijzen. Limonade en Spuitwater op kogelfleschjes. DE FIJNSTE VOOR HAAR PRIJS. Thans verkrijgbaar in aardige doosjes van 10 stuks. NEEMT OOK EENS PROEF met onze Ook in Luxe doosjes. No. 221 Directiekeet nieuwbouw Gemeentehuis. No. 222. P. F. Klerkx, Tweede St. Crispijnstraat 73 No. 223. B. van Noort, Hoekeinde 2. Het trambelang voor Tilburg en Waalwijk. Het Dagblad van Noordbrabant heeft een enquete ingesteld over het tram vraagstuk in Brabant. Onder bovenstaanden titel schrijft het blad in zijn Ve artikel o m. „De lijn Tilburg—Waalwijk kan eveneens beschouwd worden als zijnde van voornaam belang, niet zoozeer voor het personenvervoer, omdat de maat schappij ook hier een autobus verbinding onderhoudt, maar vooral voor het goederen—vervoer, waarvan op deze route een vrij groot gebruik wordt gemaakt. Vooral voor Waalwijk is het voortbestaan van groot belang. Immers Waalwijk is voor een groot industrie—centrum en hoofdplaats van de Langstraat met verbindingen stief moederlijk bedeeld. Wei „ligt het aan het spoor", maar dit armoedige lijntje is niet zoo heel erg favoriet, vooral omdat, zooals herhaaldelijk uit jaar verslagen der Kamer van Koophandel en Fabrieken is te lezen de Neder- landsche Spoorwegen niets doen om aan de rechtmatige verlangens dezer Kamer tegemoet te komen." Wij zouden 't bovenstaande ook wai de spoorwegverbinding betreft, niet gaarne geheel onderschrijven en willen niet ontkennen dat voor onze haven de tram een belang is wat het goederenvervoer betreft. Dit kon echter evengoed als elders per auto tractie bediend worden. Ware dit het geval dan gelooven wij niet dat he voortbestaan van groot belang is voor maar speciaal „door" de schoenenstad, zooals het D. v. N. 't uitdrukt. Nieuwe kapperszaak. In het pand Grootestraat 36 te v.m Besoijen wordt hedenmiddag zooals uit achterstaande advertentie blijkt een dames— en heerenkapsalon geopend „Maison Perry" heeft een speciale afdeeiing voor lijders aan diverse haar ziekten en gebreken, benevens voor haarverven en haarwerken voor alle doeleinden, waardoor deze zaak met de nieuwste vindingen op dit gebied is toegerust. De behandeling der haar ziekten geschiedt kosteloos, en de eigenaar mocht reeds tal van aan meldingen op dit gebied ontvangen naar hij ons mededeelde. De zaak zelf is zeer smaakvol en naar de laatste eischen ingericht. Wi vertrouwen wel dat „Maison Peny" hier succes zal hebben, daar staat de vak kennis van den eigenaar, die jarenlang als le kapper voor den Ned. Kappers bond werkzaam was, borg voor. Moderne muziek vereischt eene moderne techniek. Jan Veihoeven, pianist—organist R'dam Wm Buyiewechstr. 149 geeft les te Waalwijk en omstreken. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor de 436 BETERE HEERENKLEED1NG Stroomdistributiebedrijven in N.—Brabant. Te Den Bosch heeft een vergadering plaats gehad van leiders van stroom distributiebedrijven in Noord Brabant, De vergadering was bijeen geroepen door den Directeur van het electrici- teitsbedrijf te BergenopZoom in overleg met het bestuur van de Vereeniging van Stroomdistributiebedrijven in Neder land. Aanwezig waren met het bestuur van de vereeniging van stroomdistri butiebedrijven, vertegenwoordigers van 14 gemeenten in Noord—Brabant, ter wijl verschillende bericht van verhin dering hadden gezonden. De vergadering stond onder leiding van den heer Tleman, directeur van het G.E.B. te BergenopZoom, die mededeelde, dat deze vergadering was belegd, naar aanleiding van verschil lende binnengekomen klachten over de houding van de P.N.E.M. tegenover de verschillende stroomdistributie bedrijven in de Provincie. thans reeds in prijzen van 30 cent per ons. Ru m gesorteerd in FIJNE KOEKJES, los en verpakt. Denkt om onze: Brielsche Zandtaartjes Pense's Oranje randjes Kaasstangen. KORFF's FOSCO met beker cadeau. Onmisbaar voor Uwe kinderen 1 Deze klachten kwamen in hoofdzaak neer op concurrentie tusschen de P.N.E.M. en de aangesloten distributie bedrijven, zelfs in strijd met de be staande overeenkomst van stroomaf- name, terwijl tevens gewezen werd op het feit dat stroomlevering aan kleinere afnemers dan de distributiebedrijven plaats had tegen lagere tarieven dan waartegen aan deze werd geleverd, als gevolg waarvan in sommige ge meenten, b v. het gemeentelijk slacht huis rechtstreeks aan de P N.E M. moest worden aangesloten en niet door het eigen bedrijf zonder nadeel, kon worden bediend. Tenslotte meende men in de ver gadering bij de algemeene leiding van de P N.E.M. een streven te ontdekken om de thans nog zelfstandige distri butiebedrijven zooveel mogelijk onder haar beheer te krijgen. De vergadering besloot een com missie te benoemen, die in overleg met het bestuur van de vereeniging van stroomdistributiebedrijven en zoo mogelijk met steun van de Vereeniging van Nederl. gemeenten e.a. te bevoeg- der plaatse stappen zou doen, teneinde klaarheid te verkrijgen in de houding der directie van de P.N E M. tegenover de stroomdistribueerende gemeenten en tevens zoodanige voorstellen voor tariefsverandering zou ontwerpen, dat de daartegen bestaande grieven worden weggenomen. IS JE WARE HANDEL IN U7UNEN LIKEUREN GEDISTILLEERD)^ WAALWJJK NERGENS ZOO FIJN Opening Jacht. Bij ministeriëele beschikking is de jacht als volgt opengesteld: Op grof wild in onze provincie: Edel- en damherten, van 24 Oct. '31 31 Jan. '32; Hinden van 221 Jan. '32; Reebokken van 20 Juni '3129 Aug. '31 en van 10 Oct. '31— 15 Nov. 1931; Reegeiten van 10 Oct. '3115 Nov. '31. Op klein wild: Patrijzen van 29 Aug. '311 Jan. '32; Korhennen van 3 Oct.1 Nov.; Fazan- tenhennen, Korhanen, Fazantenhanen en hazen van 3 Oct. '311 Jan. '32; Houtsnippen van 3 Oct. '31-- 31 Jan. '32. Op waterwild: Watersnippen 27 Juli '3110 April '32; Ganzen 27 Juli '31—27 Mrt. '32; Eenden (behalve berg- en eidereenden) 27 Juli '3114 Febr. '32; Goudplevieren 29 Aug. '31—14 Febr. '32. Het vangen van eenden, behalve berg- en eidereenden, in eendenkooien is toegestaan van 27 Juli '3114 Febr. '32, met uitzondering der gemeenten Cromvoirt, Vlijmen, Oudheusden c.a., Empel c.a., Rosmalen, Alem c.a., Lith, Hedikhuizen en Veen, waar deze vangst is toegestaan van 31 Aug. '31 tot 13 Mrt. '32. Het vangen van waterwild door mid del van netten is toegestaan als volgt: Ganzen 27 Juli '31—27 Mrt. '32; Wa tersnippen 27 Juli '316 Mrt. '32; Een den (behalve berg- en eidereenden) 27 Juli '3114 Febr. '32; Goudplevieren 29 Aug. '31—3 Apr. '32. De jacht zal niet worden geopend op hertenkalveren, reekalveren, benevens op zwanen, bergeenden, eidereenden, duikers, kemphanen, wulpen, scholek sters, grutto's, tureluurs, meerkoeten en waterhoentjes. Openstelling Grenskantoren Nederlandsch—Belgische grens. Naar men ons mededeelt is de open stelling van sommige Nederlandsche grenskantoren aan de Belgische grens eenigszins uitgebreid, ten behoeve van het internationale reizigers- en auto. mobielverkeer. Luidens die gewijzigde regeling zullen de Nederlandsche grenskantoren in de Directie der directe belastingen te 's HertogenboschBaarle Nassau, Goirle, Reusel, Bergeijksche Barrière en Budel (Heerbaan) vanaf 1 Juli 1931 geopend zijn als volgt: van 1 November tot en met einde Februari des voorm. van 8 tot 12'/a uur en des nam. van 2 tot 5 uur van 1 tot en met 31 Maart des voorin. van 8 tot l2'/a uur en des nam. van 2 tot 6l/a uuf; van 1 April tot en met 30 September des voorm. van 6V2 lot 12'/auuren des nam. van 2'/2 tot 8 uur; en van 1 tot en met 31 October: des voorm. van 8 tot 12'/a uur en des nam. van 2 tot 6'/2 uur. Voor de kantorenBaarle Nassau en Bergeijksche Barrière met uitzondering van de Zon- en algemeen erkende Christelijke feestdagen gedurende het tijdperk van 4 November tot en met 31 Maart, en voor het kantoor Goirle met uitzondering van de Zondagen en de algemeen erkende Christelijke feest dagen. Alles met dien verstande, dat op de hiervoren genoemde grenskantoren op Zon- en algemeen erkende Christelijke feestdagen ten aanzien van voor den handel bestemde goederen geenerlei douaneformaliteiten of handelingen worden verricht. Vorenstaande uren zijn uitgedrukt in den voor het betreffende tijdperk of deel van het tijdperk hier te lande wettelijk gëidigen tijd. Wordt in België de zomertijd op een vroegeren datum ingevoerd dan in Nederland, dan zuilen vanaf dien datum tot aan den dag van invoering van den zomertijd in Nederland de uren van openstelling van vorenge noemde grenskantoren in't betreffende tijdperk of deel van het tijdperk één uur worden vervroegd, wat eveneens in de overgangsperiode geschiedt wanneer in Nederland de zomertijd eerder eindigt dan in Belgiëen we vanaf den datum van het eindigen van den zomertijd in Nederiand to aan het einde van den zomertijd in Beigië. De bestaande regelingen voor het openstellen van hulpgrenskantoren aan de Nederlandsch Belgische grens blij ven van kracht. Buiten de hierboven vermelde uren zullen de volgende kantoren geopend zijn als achter elk daarvan aangegeven uitsluitend ten behoeve van het inter naiionaie reizigers en automobielver. keer, echter met uitzondering van borg stellingen, teruggaaf van borgstellingen en vrijmaking der vervoermiddelen. Baarle Nassau geh. jaar ged. de middagpauze geheele jaar ged. de middagpauze Goirle van 1 April tot en met 3 Nov. 8 avonds tot21 uur geheele jaar ged. de middagpauze Reusel van 1 April tot d 2, en met 3 Nov. DRUNEN. De harmonie der Jongen concregatie zal op 16 Aug. onder lei ding van den heer H. Brok deelnemen aan het groot Nationaal Muziekcon cours, georganiseerd door de Posthar monie te Amsterdam. De harmonie komt uit in de hoogste afdeeiing, en heeft hiervoor in studie genomen he verplicht nummer „Die lustige Weiber von Windsor", Ouverture O. Nicoiai De collecte gehouden bij den voetbalwedstrijd ten bate van de Missie heeft f 15 opgebracht. Naar wordt medegedeeld hoop het echtpaar F. van den Hoven-Jansen op 13 Juli a s. zijn gouden huwelijks feest te herdenken. Donderdagavond speelde de fabriekselftallen der fabrieken L. van Drunen en J. Pelders een wedstrijd op het terrein der Sporters. Het weer was prachtig en de belangstelling was zeergroot, Voorden wedstrijd werden door de aanvoerders der beide elf tallen enkele woorden gesproken, en werden wederzijds medailles aange boden. Het was een spannende en vriend schappelijke wedstrijd, die tenslotte in een gelijk spel 3 3 eindigde, nadat het Pelders—elftal met rusi met 3—0 had voorgestaan. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voormiddags half 10 en des namiddags 6 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier in den )ienst des Woord voor te gaan Ds. J. Fokkema. In de Geref. Kerk zal des voormid dags en des namiddags leesdienst worden gehouden. Aan het Hulppostkantoor alhier werd in de maand Juni 1931 voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f4254 98 en terugbetaald f 3001.91. Met het oog op de kermis te Kaatsheuvel is door het personeel der Chr. School alhier een anti—kermis- beweging op touw gezet. Met de kin deren der laagste klassen worden spe len gehouden, terwijl met de grootere kinderen fietstochtjes worden gehou den. Zaterdagmiddag zal onder leiding van het personeel een uitstapje worden gemaakt naar „Roestelberg". Met het oog op de werkzaam heden aan de tramkruising bij den Meerdijk alhier, is het gedeelte van de Besoljenschesteeg „Meerdijk Sprang" voor het verkeer afgesloten en wordt hei verkeer thans geleid over het in aanleg zijnde nieuwe gedeelte van den verkeersweg. Wanneer het nieuwe wegdek in de Besoljenschesteeg die ook reeds enkele meters is verbreed gereed gekomen zai zijn, belooit het geheel een zeer goede verbetering te zijn en kan daarmede de voor het moderne verkeer gevaarlijke bocht aan de Besoijensteeg worden vermeden. CAPELLE. A. s. Zondag des nam. 2 uur zai in de Ned. Herv. Kerka. d. Loonschendijk optreden Ds. A. van Willigen (afscheidsrede). Onze dorpsgenoot P. J. Rijken heeft mei gunstig gevolg zijn examen afgelegd voor dubbel—boekhouden (Mercurius-diploma.) Geslaagde en familie proficiat. J.l. Donderdagmiddag had het kind van C v. O. a. d. Loonschendijk het ongeiuk bij het spelen zijn armpje te breken. Geneeskundige hulp was noodzakelijk. Gedurende de maand Juni werd op het hulppostkantoor alhier in de Rijkspostspaarbank ingelegd f 10481.79 en terugbetaald f 4303 28 Het aantal inlagen bedroeg 84, dat der terug betalingen 33. Woensdagavond werd; voor rekening van den Binnenpolder van Sprang aanbesteed het maken van een stel sluisdeuren waarvoor als volgt werd ingeschreven Gebr. v. Willigenburg, Sprang f 420. C. B. Timmermans, Sprang f 413. A. H. Willems, Sprang f409.— j. W Nieuwenhuijzen, Sprang f395 A, Rosenbrand, Capelle f390 Quirijns, Capelle f 383. Het werk is aan den laagsten inschrij ver gegund. Voor de Ned. Herv. Gem. alhier hoopt a.s. Zondag des morgens half tien uur op te treden Ds. A. v. Willigen. Het uitvoerend comité der te dezer plaatse met Hemelvaartsdag en 2en Pinksterdag gehouden muziekfeesten ier viering van het 10—jarig bestaan van het plaatselijk muziekgezelschap .Kunst na Arbeid" hield j 1. Woens dagavond 8 uur op het voormalig raadhuis onder voorzitterschap van dhr. A M. Verheijden zijn laatste vergade ring Na opening door den voorzitter bracht de algemeene penningmeester W. J. van Nieuwenhuijzen een uitge breid rapport uit, waaruit bleek dat de zoo uitstekend geslaagde feesten ook een finantieel gunstig verloop ge had hebben. De rekening en verantwoording sloot met een batig saldo van f 453.60. Uit het door de heeren II. W. Kerst en J. van den Hoek ingestelde onderzoek bleek, dat de boeken en bescheiden van den penningmeester in orde waren, waarna op voorstel dezer commissie de rekening en ver antwoording met algemeene stemmen werden goedgekeurd. Het batig saldo werd afgedragen aan den penning meester van het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid". Namens dé muziekvereeniging dankte de voorzitter, de heer j. Michael, de leden van het uitvoerend comité voor hun arbeid, die zjj gedurende de voor bereiding der muziekfeesten en tijdens de feestdagen in het belang van „Kunst na Arbeid" hadden verricht, waarna de vergadering gesloten werd. De nieuw benoemde leden van den raad der gemeente Sprang— Capelle hebben allen hun benoeming aangenomen. Aan den bouwkundige J. Ver steeg alhier is opgedragen het maken van teekening en bestek voor den ver bouw van de bijzondere lagere school aan de Nieuwstraat alhier. Na goedkeuring hiervan door het schooltoezicht zal de aanbesteding plaats hebben. RAAMSDONK. De Zang- en Tooneei- vereenigingen „Laetitia" maakte Dins- ANNO1082 TEL 173

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 9