WËSTERLAKEN Nieaws nilKaalslieBYel. Marktberichten. Hierop letten! Bij Pijnen Kantoren en Drukkerij Zaterdagmiddag 11 Juli 1 uur tot Dinsdagavond 14 Juli. 6 uur. Zaterdagmiddag vanaf 1 uur. i naar den Elzas fe gaan, verzekerd zijn van onze volle en genegen dankbaar heid. Tusschen volken behoeven de gebaren, die de vriendschap en de goede verstandhouding verlevendigen, niet de luidruchtigste te zijn. Het Is voldoende, dat zij uit het hart komen, om een heilzamen en duurzamen in vloed uit te oefenen. Brug over Moerdijk. Aan den raad van ministers is het volgende adres gericht De vereeniging ter bevordering van het vreemdelingenverkeer te Bergen-op- Zoom, uitgenoodigd, steun te verleenen aan het adres van Kamers van Koop handel tot spoedige totstandkoming van een nieuwe overbrugging van het Hollandsche Diep bij Moerdijk, meent deze adhaesie—betuiging niet te mogen verleenen. Zij is van meening, dat de ontwikkeling van het huidige verkeer wel een overbrugging van het Hol landsche Diep eischt, maar niet, dat deze behoort te worden gesteld bij Moerdijk. De redenen, welke de Ka mers van Koophandel in haar adres ontvouwen, worden kunstmatig en gewrongen toegepast op Moerdijk, daarbij opzettelijk over het hoofd ziende, dat een vaste brug daar ter plaatsea het traject voor Zeeland en voor België onnoodig verlengt (22 K.M.)b het vetkeer dwingt door het volkfijke Dordrecht; c. een tweede overbrugging eischt ter vervanging van het veer Zwijndrecht. Adressante meent mei klem te mogen verzoeken, eerst de ontwikkeling van den veetdienst Willemstad—Numans- dorp gedurende drie jaren gade te slaan overeenkomstig het rapport der com missie—Van Rijckevorsel. Deze veer- verbetering toch zal den dienst te Moerdijk al die jaren ontlasten en vele klachten ervan wegnemen. Daardoor wordt de gelegenheid geschapen, met de uiterste voorzichtigheid te besluiten tot het uiterst kostbare kunstwerk van een overbrugging. De Fransche minister van koloniën naar Ned.—Indië? Een bericht van de Paris Midi, volgens hetwelk de Fransche minister van koloniën Reynaud op het punt zou staan zich naar Indo—China en Nederiandsch—Indië te begeven, ten einde de kwestie van de commu nistische propaganda te bespreken, wordt in zooverre bevestigd, dat men mededeelde, dat een dergelijk voor nemen inderdaad bestaat. Een dtfini tieve beslissing is evenwei nog niet genomen. In de a.s. week zal met het oog op de jaarlijksche vacantie van ons personeel ons blad slechts éénmaal ver schijnen en wel Vrijdag 17 Juli a.s. Advertenties en berichten uiterlijk tot 9 UUr voormiddag. der Waalwijksche Stoomdruk kerij Antoon Tielen en van dit blad zullen gesloten zijn vanaf De overige dagen des avonds GEMENGD NIEUWS. Alweer onze onbewaakte overwegen. Op den onbewaakien overweg te Zevenhuizen heeft gistermiddag een ernstig ongeluk plaafs gehad. Drie jongelieden, achter elkaar rijdend, wilden den overweg passeeren. Door den hevigen tegenwind zaten zij ge bukt over het stuur waardoor zij een slecht uitzicht hadden op den onbe waakien overweg. Hierdoor werd de 19—jarige A. R uit Rotterdam door den trein gegrepen en op slag gedood, terwijl zijn fiets totaal versplinterd werd. De beide anderen kwamen er met den schrik af. Het drama te Kerk rade. Omtrent het bloedige drama, dat zich in den nacht van Zondag op Maandag in de kolonie Hopei, gem Kerkrade heeft afgespeeld, vernemen wij nog het volgende De dader, de invalide mijnwerker M. S. is geboren in Dudweiler in het Saargebied en is sedert veie jaren in den kost bij den Oostenrljkschen mijn werker Dominikus Pribozic. De onder, linge verhouding was tot voor korten tijd goed. Sinds eenigen tijd was de verstandhouding ieiwat gespannen, doordat S. geloofde, dat de echtelieden P. brieven openden, die de dochter van S. aan haar vader schreef. Ver leden Zondag had S weer een brief uit Aken ontvangen, die naar zijn meening wederom geopend was Daar over was S. die zeer prikkelbaar Is gebelgd. Des middags bezocht hij de kermis te Herzogenrath en keerde eerst laat huiswaarts. Onderweg be zocht hij nog verschillende café's Voor S- naar zijn kamer strompelde bezocht hy nog de herberg, die gele gen is in hetzelfde pand, waarin de echtelieden P. woonden. Door het schelden en lawaai maken waren de echtelieden P.. die reeds in bed Sagen, wakker geworden. P. moande S tot kalmte aan, doch zon der een woord te zeggen, trok S. een browning en schoot op Pribozic, die in het hoofd getroffen, dood neerviel. Daarna schoot S. twee keer op de vrouw, die in de borst en den rechter schouder ge.reffen werd. De dader is aanstonds gevlucht. Hy nam de wijk naar Duiischland De Duitsche politie werd spoedig gewaar schuwd. Maandagmiddag is Sin Aisdoif gearresteerdhy keerde met zyn zwager terug uit Aken, waar hij een bezoek had gebracht aan zyn dochter. Des morgens heeft S. enkele uren in de woning van zyn zwager vertoefd. Gedurende het voorloopig onderzoek toonde S. veel berouw Maandagavond is hij naar de gevan genis te Aken overgebracht De re volver, die S. heeft weggeworpen, is nog niet gevonden. Daar hy Duitscher is zal hy niet worden uitgeleverd. De toestand van de gewonde vrouw geeft geen reden tot bezorgdheid. Meisje vermoord. Men meldde ons g5sterafvond. uit Berlijn In het dorp Pasenow in Mecklen burg is gisteren een 10-jarig meisje door een landlooper, die in het dorp was komen bedelen, vermoord. De man was tijdens de afwezigheid van de ouders, die op het veld werkten, in de woning binnengedrongen om te stelen. Toen het meisje, dat met haar 4-jarig zusje alleen thuis was, om hulp riep, sneed hij het de keel door. Het kind was onmiddellijk dood. Het kleine zusje had intusschen de buren gewaarschuwd. De gendarme slaagde er echter na een achtervolging in den moordenaar in een naburige gemeente te vatten. Vijf vluchtende gevangenen gedood. Verscheidene gevangenen uit de gevangenis van Sliver in Bulgarije, hebben, volgens een bericht uit Sofia, getracht vannacht te ontsnappen, doch hun vlucht is bemerkt. Toen de vluchtenden bevolen werd stil te staan, gaven zij hieraan geen gevolg, waarop de wacht op hen schoot. Vijf vluchtenden zijn hierdoor gedood. In de gevangenis is het weer volkomen rustig. Twee kinderen ontvoerd. Naar wij vernemen zijn gisteren te Amsterdam twee kinderen ontvoerd. Deze kinderen, 6 en 4 jaar oud, waren met hun moeder in een pension aan den Amstel. Woensdagmiddag om streeks 2.30 uur zijn de kinderen meegegaan met een onbekenden man van ongeveer 25 jaar. Sindsdien zijn de kinderen verdwenen en zijn de nasporingen der politie vergeefsch geweest. Hoewel de mogelijkheid van misdaad niet is uitgesloten, wordt het toch waarschijnlijk geacht, dat de kinderen zijn ontvoerd door een hand langer van den vader der kinderen, die gescheiden van de vrouw leeft. .Waalwijk, 10 Juli 1931. Eieren 5 ct. Varkens 16—f9. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Maria W. d.v. A. Timmermans en A. Th. van Vlijmen. Hubertus J. z.v. A. Timmermans en A. Th. van Vlij men. Henrica M. M. d.v. W. J. v. d. Mee en I. Tibosch. Catharina P. d.v. J. v. d. Velden en Chr. J. de Kort. - Arnoldus H. W. z.v. H. C. Korthout en W. C. M. v. d. Boom. Overleden: J. H. Lavell echtg. van E. H. Groe- nendaal, oud 50 jaar. A. P. v. d. Steen, oud 1 jaar. J. F. Vesters oud 6 mnd. Huwelijksaangiften P. J. dq Goeij 26 jaar en J. M. Ver hoeven 27 jaar, heiden alhier. H. A. Maas 25' jaar en A. P. Litzroth 30 jaar, beiden alhier. Huwelijken: H. C. Evers Zuidweg 29 jaar en J. M. v. Boven Kaarsmaker 24 jaar, beiden alhier. P. J. Brokken 24 jaar en C. M. Dollekens 25 jaar, beiden alhier. Ingekomen: A. Evers van Oirschot. J. Evers v. Oirschot. A. Merks en gez. v. Eindhoven. M. Leijtens v. Tilburg. M. H. Tummers van Breda. W. J. v. d. Sanden van 's-Bosch. J. G. V. D. van Rijswijk van Tilburg. Vertrokken: E. Tresselt naar Laren. F. M. de Kort naar Vught. J. F. van Zon naar Rijswijk. G. P. Brekelmans naar Best. WASPIK. Over de maand Juni. Geboren: Adriana P. dochter van Johannes Luijten en Geertruida van der Velden. - Antonie zv. Antonie Bakkeren en Adriana Verduijn. Otto A C D zv. Robert J A Zimmer man en Paulina A M Vloeimans. Pieternella d.v. Ant. P. Schellekens en Maria E Harks. Hendrikus A zv. Hendrikus A de Jong en Cornelia C de Ruijter. Overleden: Heinrich Onckels 1 jaar. Johannes Verduijn weduw naar van Adriana Vos 75 jaar. RAAMSDONK. Van 27 Juni t.m. 3 Juli 1931. GeborenSebastiaan zv. Marinus Timmermans-van Gennip. Jacob zv. Willem H. van Ommeren-van der Stelt. Margaretha dv. Frans de Vries-van Egmond. Johanna A dv. Cornelis J. de Bodt-de Jongh. Hen- drika P. dv. Johannes C. Lodewikus- Joore. OverledenJohanna A. M. C. Nol len oud 26 jaren. OUD-HEUSDEN. Geboren: Johanna A M dv. A Kol- mans en W M van Huiten. Paulus J zv. Ant B Driesen en M M Langer. Hubertus A J zv. H van der Staak en J P van Bladel. Henricus P A zv. H C Tabbers en A v d Pol. Overleden: Adriana van Balen we duwe van Ch Vermeulen 81 jaar. Gehuwd: J C v Eggelen oud 30 ja ren en Lamberta A v Lieshout 24 jaar. DUIVENSPORT. WAALWIJK. Donderdag 16 Juli houdt de post- duivenvereen. „De Eendracht" een jubileumvlucht vanuit Maastricht voor alle Waalwijksche duivënliefheb- bers en van de W.C.B. Inleg 25 cent per duif. Tevens zullen er series ver vlogen worden. Serie 1, 2, 3 a 5.— inleg 25 ct! Aan deze vlucht zijn ver schillende eereprijzen geschonken. Ge legenheid tot poulen van 5, 10, 15, 20, 25, 50 ct. Legt 10, scheerweg 5 cent. Koningspoule 25 ct. Inkorven Woensdagvoormiddag v. 10 tot 12 uur. Hok meeting. DRUNEN. Op Maandag 13 juli a.s hopen de heer F. v. d Hoven en mej. F. v. d. Hoven—Jansen hun gouden huwelijksfeest te vieren. Een commissie Is reeds gevormd, welke belast is met de uitvoering en de versieringen aan te brengen. Er zal een eereboog geplaatst worden en alles in het werk gesteld om de nog krasse oudjes een feestelijke dag te bereiden. CAPELLE. Voor de Ned. Herv, gemeente hoopt a. s. Zondag des morgens half tien en des avonds zes uur op te treden Ds. A, van Willigen. Ds. W. Rynsburger te Polsbroek heeft voor het beroep naar de Ned, Herv. gemeente alhier bedankt. In de vacature ontstaan door het overlijden van den heer J. v. d. Hoeven, is tot lid van den raad der gemeente Sprang Capelle benoemd verklaard de heer J. Huijsman, Toen een dezer dagen de wyk- verpleegster van het Groene Kruis, Mej. A v. d. H., met haar motorrywiel voor de uitoefening harer praktijk over de Hoogevaart reed, werd zij voor het huis van den directeur der Stoomzuivelfabriek „De Toekomst" onverwachts aangevallen door diens hond, die van achter de boomen op haar aanvloog. Het gevolg hiervan was dat zij zoodanig schrok, dat zij zich oogenblikkeiyk onder geneeskun dige behandeling moest stellen. Daar blijkens mededeeling het niet de eerste maal is, dat motorrijders van dit ge vaarlijke dier last ondervinden, is het te hopen, dat het de politie zal ge lukken hieraan paai en perk te stellen. Van een en ander is bereids proces verbaal opgemaakt. De Chr. Oranjevereeniging „Het Drievoudig Snoer" heeft besloten den geboortedag van H. M. Koningin Wil- heimina dit jaar in de gemeente Sprang—Capelle weder feestelijk te herdenken. Het plan is het feest op Zaterdag 5 September a.s. te vieren. A.s. Zondag hoopt voor de Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk des morgens half tien op te treden Ds. Boikensteijn. Door een onzer dorpsgenooten werd een dezer dagen in den tuin een Poeders en tabletten zijn alléén ecibt, als de verpakking voorzien is van den naam Mijnhardt. Let bij het koopen daar speciaal op, want dit alleen garandeert U de echtheid. gouden dameskettinkje, dat daar plm. 15 jaar geleden verloren was, onge- schonden teruggevonden. Bij het aan het Stedelijk Gym- j nasium te Utrecht gehouden over- I gangsexamen slaagde onze dorpsge— noote Mej. W. Ryken Wd. waardoor zij bevorderd is van de 2e naar de 3e klasse. Het muziekgezelschap „Kunstna Arbeid" zal a. s. Zaterdagavond by gunstig weer een muzikale wandeling i maken. CAPELLE. Ds. W. Rijnsburger, Ned. Herv. Predikant te Polsbroek en i Vlist, weike op den gehouden land- dag op Zaterdag 13 Juni j 1 "uitgaande s van den Ring van Ned. Herv. Jonge lings—vereenigingen op Geref. Grond slag, als spreker optrad en daarna door den Kerkeraad der Ned. Herv gemeente alhier werd beroepen, en in middels een beroep heeft ontvangen naar Ridderkerk, heeft Dinsdag j voor het op hem uitgebracht beroep naar deze gemeente bedankt. Door het bestuur van de Christ. Oranje—vereeniging „Het Drievoudig Snoer" te Sprang—Capeüe is besloten, evenals vorige jaren, den verjaardag van H. M. de Koningin, wederom feestelijk te vieren. Het ligt in het voornemen deze feesten dit jaar eentg- zins op andere wyze te doen plaats hebben dan vorige jaren. Als datum is vastgesteld Zaterdag 5 September. Zoo mogelijk zuilen eenige sprekers, van verschillende richting, bekende volksredenaars, op den middag van genoemden datum een opwekkingsrede houden, opgeluisterd door muziek en zang. Naar we vernemen is het leden tal der vereeniging de laatste maanden belangrijk gestegen. Aan de Gebr. Spierings, aan nemers te dezer plaatse, is by onder handsche aanbesteding opgedragen het verbouwen en vergrooten van de stoomschoenfabriek der firma J. Stok kermans aan de Kruisstraat te Kaats heuvel. Een verbiydend teeken in dezen tijd van depressie. De voetbalvereeniging Sparia te Vrijhoeve—Capelle nam Zaterdag j 1. deel aan de seriewer s ryden, uit geschreven door Juliana te Heusden, Sparta moest den strijd aanbinden tegen Wiihelmina uit Wyk, weike wedstrijd in een gelijk spel eindigde, bij loting besliste het lot ten gunste van laatstgenoemde, zoodat Sparta niet in de finale komt. De postduivenvereniging Nog Sneller alhier, hield een wedvlucht met jonge duiven van uit Baarle— Nassau. De uitslag was als volgt: 1—6—11 J. van Oosterhout, 2—3— 9 M. Verduin 4-9—20—22 M Mesch, 5 7—16 18 L Verduin, 8—14—15 —17—21 P. van Rooi, 10 F. Oerle- mans, 12 H. Boeser, 13 C. v. d. Schans. Men deelt ons mede, dat een aantal arbeiders, werkzaam aan de vei betering van het wegennet in deze gemeente, hetwelk wordt uitgevoerd door de N.V, Wegenbouw te Utrecht, Woensdagavond ontslag is aangezegd, omreden de werkzaamheden thans byna beëindigd zijn. Naar we vernemen is men voornemens om aan Ds. A. v. Wil ligen Ned. Herv. Predikant alhier, bij zyn verlrek naar de meente Ryssen uit erkentelijkheid, voor de vele werk zaamheden, welke Z. E. alhier heeft verricht, een cadeau aan te bieden. De voetbalvereeniging „Neer— landia" gevestigd aan de Hooge Zand- schel, speelde op de seriewedstrijden te Heusden, tegen Juliana aldaar, welke wedstryd eindigde in het voordeel van laatstgenoemde 3—2. In het laatste nummer van het orgaan van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks en Transportarbeiders, wordt de plaatselijke afdeeling van genoem den bond alhier, met eere vermeld, wegens getrouwe medewerking, aan de uitbreiding van het ledental. Naar we vernemen heeft deze organisatie op 1 Juli jl. een ledental bereikt, van 15 200. De 15 000 leden zijn derhalve niet alleen bereikt, maar zelfs bedui dend overschreden. Dit beteekent dat in 5 maanden tijds een vooruitgang is te boeken van meer dan 2000 leden. In de laatste maand was de zuivere winst ongeveer 800 leden. Hoewel deze groei ongetwijfeld in verband staat met den komenden winter waarin groote werkeloosheid wordt gevreesd, bewijst het ook, dat de arbeiders meer vertrouweu stellen in de betee— kenis der vakbeweging voor het maatschappelijk leven. Het vierjarig dochtertje van zekeren B. stootte een kop warme thee van de tafel, waardoor het eenige diepe brandwonden aan den hals opliep, welke door Dr. van L. ver bonden werden. §Men deelt ons mede dat de dames M. Bossers en C. Mayers onlangs ontslag hebben genomen als collec tanten van de vereeniging „De macht van het Kleine" aan den Loonschen dijk. De dames J. Huysman en J. Rijken, beiden eveneens collectant, zetten nu samen den arbeid voort. Getracht wordt een paar nieuwe yveraarsters te kunnen vinden. Kaatsheuvel 10 Juli 1931. Kermis Kaatsheuvel 1931. In ons nummer van Zaterdag gaven we een klein overzicht van wat de Donderdag—kermisdag geweest was. Bij de beide harmonieën „Apollo" en „Euphonia" ging het de belde andere matinée—dagen eveneens zeer gezellig toe. Het Gentsche duo Jean en Lucie amuseerde de Apollo—aanhangers, terwyt een variété—gezelschap, be staande uit mej. Pauline Hervé en de heeren Aug. de Laat en Willy Pasteur de Euphonia—bezoekers een paar uur aangenaam bezig hield. „Bel Canto" had als haar dagen gekozen Vrijdag 3 en Zondag 5 Juli en we moeten onze jeugdige zang vereniging een welverdiend compli ment brengen voor wat zij beide dagen aan haar bezoekers gepresenteerd heeft. Èn humoristen, èn strijkje, èn zang vereniging voldeden uitstekend. Het duo Van Noordt uit Den Haag mogen we één der allerbeste noemen, die ooit in Kaatsheuvel optraden.Beschaafd, geestig, decent, amusant en daarby origineel in elk nummer. Wat we 't vorig jaar van 't strijkje jos de Winter mochten mededeelen, kunnen we ten volle voor kermis 1931 handhaven. Naast prima jaszband— muziek wordt een uitstekend concert programma verzorgd. De attractie voor 1931 is evenwel geweest de geweldige Trompettist Bob Engerdie vier dagen lang de clou en het middelpunt was van matinée en dans. Wat de pers over deze jeugdige kracht zegt is niet overdreven. Bob is een kunstenaar op zyn schitterend instrument, maar dan een kunstenaar met een aangeboren begaafdheid, die niet te vormen is. Bob Enger mogen we 'n wonder als trompettist noemen. Bel Canto zelf zong haar programma uitstekend, terwijl Jos de Winter op 't Zondag—matinée de volle aandacht der stampvolle zaal wist te trekken. Geslaagd. Op het te 's Hage gehouden examen voor Candidaat Gemeente—secretaris slaagde om. de heer C. v. d. Hoven, ambtenaar ter gem.—secretarie alhier. Rectlficatte. Abusievelijk hebben wy dezer dagen gemeld, dat mej. Mart. Veste, die slaagde voor 't examen Onderwyzeres, hare opleiding ontving aan de Kweek school te Schyndel, Dit moet zyn aan de Kweekschool der Eerw. Zusters te Oirschot. Martelaren van Gorcum. Met jaartyks toenemende belang stelling wordt in de parochie Berkdijk het patroonfeest der Martelaren van Gorkum gevierd, De stroom van pel grims die deze kerk bezoekt stijgt voortdurend. Dit jaar zal de viering van het feest meer dan gewonen luister worden bygezet. Zondag a s. zal een plechtige solemneeie Hoogmis worden opgedragen, waaronder de Schola— Cantora van het Missiehuis der Eerw. Paters der H. Familie onder leiding van den Eerw. pater van IJsel een Gregoriaansche Mis zal zingen. Waar we weten dat de Schola— Cantora alle zorg aan de beoefening van de gewijde muziek besteedt, kun nen we gerust verwachten dat het optreden in de kerk van de parochie Berkdyk af zal zyn. R.K. Voetbal. Zondag 12 Juli zal ook Kaatsheuvel betrokken worden in de feestviering van het derde lustrum van den R K. Voetbalbond van het Bisdom 's Bosch in het district Tilbuig. Waar Kaats heuvel niet minder dan drie clubs telt die in het district Tilburg zyn onder, gebracht, is ook Kaatsheuvel aangewe zen om een feestwedstrijd te spelen tegen een Tilburgsche combinatie van den R.V.V. Oorspronkeiyk was deze wedstryd vastgesteld op 't Wllhelmina- terrein om 1 uur n.m. By nader over weging zijn hier echter veranderingen in gekomen. Waar het terrein van de voetbalclub D.ES. veel gunstiger is gelegen om by dezen propaganda— wedstryd voor de Roomsche Voetbal- beweging succes te hebben, ts een comité in overleg getreden met het bestuur van D.E S., waardoor verkre gen is, dat D E S. Zondag a s. haar terrein achter het Gemeentehuis gratis voor dezen propaganda—wedstrijd afstaat. Het uur van aanvang is be paald op half vier. Het Tilburgsche elftal zal met het bestuur om kwart over 3 arriveeren by café Wed. Smit aan de Gasthuis straat, alwaar de harmonie Apollo de spelers zal afhalen. Daarna wordt onder de tonen van de harmonie getrokken naar de Marktstraat tot café de Bondt, waar zich de Kaatsheuvelsche Combi natie by den stoet zal voegen. Door Peperstraat en Hoofdstraat tot Stations straat, vervolgens door Hoofdstraat tot iet Klooster der Eerw. Broeders en terug wordt gemarcheerd naar het D E S terrein, waar de Edelachtb. heer L. J. v. d. Horst de R.K. feest vierende voetballers zal toespreken, en om half vier de wedstrijd zal aan vangen. Voorverkoop van kaarten en Mljnhardt's Poedert Doos 45 ct. Bij Uw Drogist) t?

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 6