Nieows uil Kaatsheuvel. Lincoln Ï^UrCREME^ voor èiuidverfraaiing Marktberichten. 99 99 Vulpenhouder büna voor niets. Zondagmiddag nam in de Dorpsche Kerk als consulent der Herv. Gemeente Ds. van Willigen uit Capelle ïfscheid van de Gem. van Raamsdonk. waarna Z Eerw. namens Kerkeraad en Gemeente werd toegesproken door Ouderling Sneep, die Ds. hartelijk dank zei voor zijn trouwe herderlijke zorg aan de Gemeente bewezen, hem tevens dankende voor de prettige samenwerking met den kerkeraad, waarna de Gemeente den scheidenden consulent de bede uit Psalm 121 4 toezong. En voor het gesprokene en voor de toegezongen bede betuigde Ds. v. Willigen zijn welgemeenden dank. Zondagmiddag om 2 uur treedt In de Dorpsche Herv. Kerk op Ds. Fokkema uit Sprang, des morgens zal er In de Veersche Kerk geen lees- dienst zijn. Woensdagmiddag kwam de vracht auto van dhr. S. uit R'donkdorp In botsing met een luxe auto uit Wagen bergen. Deze laatste bekwam nogal materleele schade, terwijl zijn bestuur der dusdanige verwondingen opliep, dat hij naar het R K. Ziekenhuis ge bracht moest worden. Woensdagmiddag omstreeks 4 uur had op het Kruispad een auto ongeluk plaats. Een luxe auto komende uit de richting Oosterhout reed tegen de vrachtauto vanJ.S uit Raamsdonk- (dorp). die uit de Prins Hendrikstraat kwam. De luxe-auto van v. L uit Bodegraven werd op zij aangereden, waardoor het achterdeel zwaar werd beschadigd en de wagen van de weg werd geslingerd. De botsing werd veroorzaakt door de luxe-auto die verkeerd uitweek en wegens de groote snelheid van de auto kon de chauffeur den wagen niet meer tot stilstand brengen. De chauffeur werd uit de auto ge smakt en met een gebroken aim op genomen. Door den heer G. v. d. W. is de gewoudene per auto naar het R.K. Ziekenhuis gebracht. Naar we vernemen zal de arm waarschijnlijk geamputeerd moeien worden. GEERTRUIDENBERG. Zaterdag avond j.l. werd door de Politie alhier aangehouden de auto van de firma K. te Waalwijk, welke bestuurd werd door een zekeren C. L. V. Daar ge noemde V. niet in het bezit was van een rijbewijs en bovendien onder den invloed van drank verkeerde, werd hem het verder rijden door de politie belet Van het een en ander werd proces verbaal opgemaakt. De levering van kolen voor re kening dezer Gemeente is bij aanbe steding opgedragen voor het jaar 1931—32 aan de Wed. S. G. Meljers alhier. Alhier Is opgericht een nieuwe Postduivenvereeniging genaamd .Nooit Gedacht" Zij is gevestigd bij den heer G. Heijkant alhier. Het aantal leden bedraagt reeds 13 en nieuwe leden kunnen zich alsnog opgeven. Het voorloopig bestuur is thansP. Boot, voorzitterC. Kroos- wijk, secretaris; C. J Krooswijk, penningmeester. De heer Herman Bos slaagde te 's Hertogenbosch voor het eindexamen Middelbaar Technische School. Mej. A. Jansen slaagde te Ouden bosch voor het examen steno typiste Zij genoot haar opleiding op het Pen sionaat te Moerdijk. De processie naar Brielle wordt gehouden op Maandag 20 Juli a.s. Plaatskaarten en programma's zijn vanaf heden verkrijgbaar bij den Broeder- meester A. Mulders. Zaterdag j.l. had de opening plaats van het nieuwe Café—Restau rant „Modern* eigenaar G denReljer alhier. Het geheel is een smaakvolle Inrichting en voldoet aan de eischen des tljds. Door de Politie werd een zekere J. de Ridder aangehouden, die nog een en ander met Vrouwe Justitia te ver effenen had. Na de verschuldigde boete te hebben voldaan, is hij weder om op vrije voeten gesteld. Tegen M. J.L. alhier werd Vrijdag avond j.l. proces—verbaal opgemaakt wegens het zonder vergunning aan brengen van veranderingen aan zijn woonhuis aan de Koestraat. Toen de agent van politie G. W. van Oorscho bijna met het noteeren van de noodige gegevens klaar was, sloeg L. hem onverwachts tweemaal in het gezicht. Hij zal dus tevens moeten terecht staan wegens mishandeling van een ambte naar in functie. Voor de Evangelisatie der Ned. Herv. Gemeente hoopt Zondag a.s. des namiddags half zes voor te g an Ds Strating uit Oosterhout. Zondag 19 juli 1931 des n.m acht uur zal door de K.E. Symphonie en Zangvereeniging „Cecilia" een concert worden gegeven, voor dona teurs en hunne introducées, in den feestelijk verlichten tuin van Hotel Santbergen, aldaar. Programma 1. Titus, Ouverture arr. Rich Thlels. 2 Orpheus in der Unterwelt, Ouverture J. Offenbach. 3. Die lustige Witwe, Potpourri Frans Léhar. 4 Gazza Ladra, Ouver ture G Rossini. Pauze 5. Der Freischütz, Ou-' verture C. M. Weber. 6. Die Zaubetflöte ld. W A. Mozart. 7. Rigoletto, Fantasie G. Verdi. 8. Tanzen mocht ich. E. Kalm&n.* Naar wij vernemen, bestaat op Dinsdag 21, Vrijdag 24, Donderdag 30 en Vrijdag 31 Juli des namiddags 7 uur tot 8 uur gelegenheid om bij den Rijksontvanger alhier aanvragen in te dienen ter bekoming van kostelooze rijwielplaatjes. Op 26 t/m 28 Juli a.s. zal in deze Gemeente de kermis worden ge- ïouden. Aan de navolgende inrichtin gen is plaats verleend Gebakkraam, 3 suikerkramen, zuur- kraam, palingkraam, Lunapark, Open draaimolen, Luchtschommel, Platen— werptent, 2 galanteriekramen, Lijntrek- werptent en vliegbommensport. Snel- oto, Circus, Hoogvaart, Schiettent, jomwerper en hengelsport. Gezien het aantal Inrichtingen, waar aan plaats is verleend, mogen we ver wachten, dat de kermis ook dit jaar wederom druk bezocht zal worden. Dinsdag j.l. werd door Z.D.H. Mgr. Diepen, bisschop te 's Herto genbosch, aan de kinderen uit deze Gemeente alsmede aan die uit de Gemeente Waspik, alhier het H. Vorm sel toegediend. Van vele huizen wap perde de Vaderlandsche driekleur. r Kaatsheuvel, 17 Juli 1931. Tragisch sterfgeval. Vrijdagavond om 7 uur stierf plot seling aan een hartverlamming de heer Jos. v. d. Louw in den leeftijd van slechts 24 jaar. Nog slechts eenige minuten van te voren was hij bezig met de aanzegging van een repetitie van de zangvereeniging Bel Canto waarvan hij ijverig lid en medeoprich ter was. Tevens was de heer v. d. L. lid van het parochiaal zangkoor en beoefende ook daar de zangkunst met volle ambitie. Om zijn zacht karakter was hij algemeen gekend en geacht, waarom dan ook dit zoo plotseling sterfgeval in alle kringen diepen in druk heeft gemaakt. Het stoffelijk overschot werd reeds Zondagavond bijgezet, terwijl de plechtige uitvaart Dinsdag heeft plaats gehad. H.H. Martelaren van Gorcum. Mogelijk is het niet alle lezers be kend, dat Kaatsheuvel in den Berk dijk een parochiekerk bezit, welke is toegewijd aan de H.H. Martelaren van Gorcum. Langzamerhand echter krijgt de parochiekerk van de H.H. Martela ren meer bekendheid in den verren omtrek, en het is vooral Pastoor van En schot, die al het mogelijke doet om de vereering van onze vaderlandsche Martelaren te verspreiden en te be vorderen. Nu de bouw van een groot parochiehuis zoo goed als geheel klaar is, krijgt Pastoor van Enschot daarin eene gelegenheid, die voor bezoekende pelgrims plaats en ruimte biedt om na het verrichten der oefeningen ee nige oogenblikken te verpoozen. Met groote plechtigheid werd j.l Zondag het feest der H.H. Martelaren gevierd. Om 7 uur werd een H. Mis opgedragen door Pastoor v. Enschot. Het kerkgebouw kon de massa be zoekers, waaronder vele vreemdelin gen, haast niet bevatten. Honderden naderden tot de H. Tafel. De plech tige solemneele Hoogmis werd opge dragen door den Eerw. Pater Haven man, geassisteerd door Pater Vriens als diaken en Pater Reijers als sub diaken, allen van de orde der Eerw Paters der H. Familie alhier. Onder leiding van den Eerw. Pater v. IJsel zongen de studenten van het missie huis, gekleed in toog en superplie, voor in de kerk de liturgische gezan gen. Het was voor den eersten keer, dat wij in de gelegenheidd waren de prestaties van dit koor te mogen be- OQideelen, doch wij moeten bekennen dat, wat dit studentenkoor te hooren gaf, bewijzen levert, dat op het mis siehui-s de verzorging van onze mooie Gregoriaansche muziek in goede han den is. Het kan niet anders of de streng liturgisch uitgevoerde gezan gen moeten op deze wijze een diepen indruk maken op de geloovigen, voor al in een parochie waar uit den aard der zaak nog nooit de gelegenheid be staan heeft om de parochianen het innig schoone van onze liturgie te doen hooren en te doen zien. Het koor zong de wisselende zangen van de Martelaren: Intret. en de 2de Mis in Festis Solemnibus met den 3den Cre do. Streng rhytmisch, in goed tempo en met losse voordracht zonder te groote bewegelijkheid werden de ge zangen uitgevoerd. Hier was te hoo ren dat het goed zingen van het Gre- goriaansch meer van geestelijken dan van stoffelijken aard is ën dat dezen zang niet goed kan gezongen worden als niet in den zang gebeden wordt. En dit laatste deden de studenten van het Missiehuis. De ZeerEerw. Pater Bonifacius van de orde der Paters Capucijnen hield een boeiende predicatie, waarin hij het schrikkelijke lijden dat onze va derlandsche helden te verduren heb ben gehad, in mooie taal schilderde. Om 3 uur in den namiddag werden de vespers gezongen, waarna de groo te processie in den prachtig versier den tuin van de pastorie gehouden werd en de feestpredicatie tot de on telbare massa bezoekers werd ge richt. Met een Tantum Ergo en een Te Deum werd de plechtigheid beslo ten. R.K. Voetbal. Zondag 11. was het een propaganda slag voor de R.K. Voetbalbeweging in Kaatsheuvel. Ter viering van het der de lustrum van het district Tilburg n den R.K. V.B. in het Bisdom Den Bosch werd op het D.E.S.-terrein een wedstrijd gespeeld tusschen een ster ke Tilburgsche R.K. combinatie en een Kaatsheuvelsch elftal, uit R.K. spelers saamgesteld. Om half vier werden de Tilburgers bij café de Wed. Smit in de Gasthuisstraat door de harmonie Apollo afgehaald en in stoet door de straten gemarcheerd, terwijl bij café de Bondt het Kaats heuvelsch elftal in den stoet werd opgenomen. Op het D.E.S.-terrein werden door de firma Stravers eenige foto's van de jubileerende R.K.V.'ers genomen, waarna de Edelachtb. heer L. J. v. d. Horst een woord tot de Roomsche voetballers richtte, welke rede wij in ons volgend nummer in extenso opnemen. De heer A. v. d. Dobbelsteen, secr. van het district Tilburg, dankte na mens het feestcomité met een enkel woord, waarna de wedstrijd onder leiding van den heer Frauenfelder een aanvang nam. Dachten we in den be ginne, dat het Kaatsheuvelsch elftal tegen de Tilburgers een sterke partij zou geven, na de rust bleek dat de Til burgers over veel beter schutters be schikten, waaraan het juist in onze linie mangelde. Door een prachtig schot van Netten kreeg Kaatsheuvel direct na rust, die met blanken stand in ging, de leiding. Daarmede kwam echter de inzinking van het K. elf tal. In tamelijk snel tempo wisten daarna de bezoekers den stand op 31 in hun voordeel te brengen. De wedstrijd werd in de beste verhou ding gespeeld. Behalve de heer v. d. Dobbelsteen waren uit Tilburg van het feestcomité aanwezig de heeren A. Janssens en K. van Delft. In Kaats heuvel gaven blijk van tegenwoordig heid de Eerw. heer Hoekx, kapelaan, de beide doktoren Cappetti en Ver- cauteren, wethouder v. d. Horst en de heeren v. Nieuwstadt en Tuerlings van de vereen. K. B. Jammer dat de dag niet gunstiger gekozen was. De vele attracties, die in Waalwijk, Oisterwijk en op de Mo lenheide te genieten waren, waren oorzaak dat de belangstelling niet te groot was. zen, zangaubade etc. moeten echter op een andere wijze gedekt worden. Waar het echter onze kinderen geldt, zijn we overtuigd dat iedereen gaarne een kleinigheid voor dit doel over heeft. Enkele dames zullen U dezer dagen bezoeken om uw bijdrage in ontvangst te nemen. Bedenk: 't is voor onze eigen kinderen en we bevor deren het hoog houden van het gezag, wat ons aller belang is. Zoo gij helpt, slaagt ook Koninginnedag 1931. Het Bestuur der ver. K. B. Gedurende den sluitingstijd van het Post-, Telegraaf- en Telefoonkan toor te Kaatsheuvel, bestaat gelegen heid tot het voeren van interlocale en internationale gesprekken ten huize an G. Pieters, Marechausseekazerne, Hoofdstiaat 60, Kaatsheuvel. Voor elk gesprek wordt over dag 0.10 en des nachts 0.15 toeslag geheven. Burgerlijke Stand van 20 Juni t/m. 10 Juli 1931. Geboren: Francina Johanna dv. Henarikus H Damen en G v Wan- rooij. Gatharina Jacoba dv. Anto- nius Snoeren en A J H Netten. Jo hanna Cornelia Josephina dv. Hendri- kus Timmers en W M van Best. Cornelia Johanna Gerdina dv. Wilhel mus A J Jansen en G. Vera. Jo hannes Leonardus zv. Martinus M Ha mers en Elis J Grootswagers. Wal- thera Johanna Marie dv. Cornells J Kolsteren en Th J Leuven. Mar tinus Johannes M zv. Laurentius M van der Velden en A M IJpelaar. Martinus Johannes P zv. Christianus C Kollen en J Musters. Antonia dv. Marinus Joannes van Wanrooij en Ant van Gulik. Adriana Petronella dv Petrus Wilh Damen en Johanna C van Wanrooij. Petronella J M J dv Johannes Jos van der Velden en Jacoba Leerinakers. Antonius Ge- rardus Corn zv. Franciscus Mart. Mo lenschot en A Kuijlaars. Henricus Jac M zv. Petrus Netten en H van Dongen. Overlijden: Joseph Antonius van Wanrooij zv. P van Wanrooij-Dinge- mans 4 jaar. Hendrika M Hamers dv. L. Hamers-Akkermans 7 weken. Anna Maria van Opzeelant wedu we van C J Tirion 77 jaar. -Henrica van den Boomen 72 jaar. Wilhel mus C van Dongen zv. J W v Don- gen-Zijlmans 2 jaar. Petrus Adri- anus M Wouters zv. J M A Wouters Kaatsheuvel, Juli 1931. ,1 an de Burgerij van Kaatsheuvel. Nog versch ligt in ons geheugen de Koninginnedagviering 1930 bij ge legenheid van den öüsten verjaardag van H. M. Koningin Wilhelmina. De mooie zangaubade van meer dan dui zend kinderen voor 't gemeentehuis, de kleurige optocht der kleinen door onze straten, de vermakelijke kinder spelen met tractatie, alles bijeen was het een kinderfeestdag, zooals alleen Koninginnedag kan geven, 't Bestuur der vereeniging Kaatsheuvels Belang heeft gemeend deze Koninginnedag viering ook in de komende jaren te moeten doorzetten, meer bijzonder voor onze kleinen. In de angstige tij den, welke we mogelijk tegemoet gaan en waarin aanranding en miskenning van het gezag ook in de meest nabije landen dagelijks meer naar voren treedt, is het van zeer groot belang de gelegenheden die geboden worden om het gezag te huldigen ten volle te benutten. De best gêschikte gelegen heid biedt ons 31 AugusTus, de ver jaardag onzer geëerbiedigde Koningin Wilhelmina. De plannen zijn gemaakt om naast de gebruikelijke concerten wederom de kinderfeestviering hoofd zaak te doen zijn. Met een zangaubade onder leiding der Eerw. Broeders wordt begonnen, kinderspelen en tractatie volgen. We vertrouwen van den raad onzer gemeente evenals het vorig jaar gelden beschikbaar te krij gen voor het onthaal der kleinen. De onkosten van kinderspelen met prij en H Brands 7 weken. Franciscus van Loon echtgen van Johanna M van der Lee 38 jaar. Cornelis Wilhel mus van Dongen zv. J W van Don- gen-Zijlmans 2 jaar. Johanna Corn van Dongen dv. A H van Dongien en M J Opperman 1 jaar. Jacobus v Bavel echtgen van M G Broekmans 63 jaar. Pieter Corn Dingemans echtgen van Maria Laros 64 jaar. Huwelijken: Peter Corn de Haan 22 jaar en Adriana J Straver 16 jaar. Wilhelmus M J van Laarhoven 20 jaar en Hendrina J A Brok 22 jaar. Petrus Pruijmboom 20 jaar en Jo hanna Jacobs 21 jaar. Josephus J I de Brouwer 27 jaar en Petronella E v d Mortel 23 jaar. Cornelis Johan nes Snoeren 20 jaar en Antonia Pruijmboom 16 jaar. Johannes Vastré 28 jaar en Adriana Verdutfn 27 jaar. Cornelis Adr van Mierlo 26 j. en Johanna A Emmers 27 jaar. Echtscheidingen: Jacobus Brok en i Cornelia Elisabeth Verhof. CORRESPONDENTIE. Heeren correspondenten en ver* schillende buiten—abonne's schijnen onze mededeeling omtrent het niet verschijnen van ons blad op 11. Woensdag over 't hoofd te hebben gezien. Althans wij ontvingen ver schillende berichten voor en aanvrage om dit nummer natuurlijk tevergeefs. Aan het bureau van dit blad is vorige week blijven staan een heeren- fiets (oude). Wij hebben ze in bewa- I ring genomen en is terug te bekomen j anders zullen wij ze op 't politie bureau deponeeren. Waalwijk, 10 juli 1931. Eieren 4'/i—5 ct. Varkens f8-fll.— Ons blad kan 's Woensdags en Zaterdags aan ons bureau worden afgehaald k 10 cent per week. Wij vragen slechts Uw opinie over de „Lincoln" De „LINCOLN" vulpenhouder dis in de Engelsch sprekende landen de reputatie geniet van „het beste wat er bestaat" doet thans ook haar intrede bjj het Nederlandsche Publiek. De „LINCOLN" voorden van een 14 kar. Goud- Plated pen met extra verharde punt, speciaal systeem van zelfvulling en inktgeleiding is zoo stabiel en degelijk geconstrueerd dat de „LINCOLN" een menschenleven mede gaat De garantie die wij dan ook op de „LJNCOLPf' geven, Is wat duur betreft onbeperkt. Na 10 jaar zal de „LINCOLN" nog precies zoo schreven als in het begin. Wjj zouden nog veel meer kwaliteiten van de „LINCOLN" kunnen opsommen maar raden U: Oordeelt U zelf, wij stellen U daartoe In de gelegonheld. Een beperkt atntal „LINCOLN" vulpenhouders stellen wij beschikbaar voor de lezers van dit blad tegen een geringe vergoeding van 95 cent par Vulpenhouder, onder voorwaarde dat U ons na een maand gebruik der „UNCQLN" schriftelijk Uwe opinie mededeelt over de „LINCOLN", terwijl U ons het recht geeft Uw schriftelijke opinie desgewenscht te publiceeren uit een reclame-oogpunt Wij zijn er van overtuigd dat de financieel# op offering die deze buitengewone reclame van ons vergt er toe zal bijdragen dat binnenkort de „Lincoln" de vulpenhouder zal z(jn door een ieder besproken en begeerd. De „LINCOLN" wordt In 8 modellen geleverd, een forsche pen met groot inktreservolr voor Heeren en een sierlijk model voor Damee. Belde modellen in de kleuren: Ghswsrt met Goud Karmijnrood Zeegroen Donkerblauw De beschikbaarstelling op deze voorwaarden ge schiedt slechts eenmaal. Daarna zal de „Lincoln" slechts bij den winkelier verkrijgbaar worden gesteld. Zendt ons onderstaande coupon uiterlijk binnen 5 degen toe. De toezending onder rembours van f 0.95 benevens rembourse- mentskosten, geschiedt naar volgorde van de ingekomen aan vragen. Aan een en denzelfden persoon wordt slechts een „Lincoln" verstrekt op bovenvermelde voorwaarden. Aan de „LINCOLN" Vulpen Imp., Korte Hoogstr. 14, Rotterdam Naam Straat Gelieve mij een „LINCOLN" vulpen onder rembours van 95 cent toe te zenden per aangetaekend brlefpakket. Na een maand gebruik zal ik U mijn opinia over de „LINCOLN" schriftelijk mededeelen. DAME HEER Gawenschte kleurStad Dame of Heer doorhalen naar gelang der verlangde pen. Kleur invullen, S.v.p. duidelijk schrijven. In gesloten enveloppe verzenden, 6 cent frankeeren.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 7