Zii" Crème Dagmeisje, Marktberichten. H. de Bont-v. Huiten MOSTERD AZUNEN TAFELZUREN SLA-OLIËN Het adres Den Bosch (Rudge); 7. G. Prince, St. Hank Aldaar werd door hen het Lof M.-Gestel (Norton); 8. J. Langestraat, gezongen, Omstreeks 10 uur nm. Rijswijk (Triumph); 9. G. v. d. Heij- keerden zij terug. «9 den, Den Bosch (Triumph)10. L. werkt zacht en weldadig als een Mei-regen. De jeugdige H. B. te Apeldoorn is gisteravond het slachtoffer geworden van een auto ongeluk. Omstreeks onder haar aanraking, Verleden week was het 25 jaar Uw huid ontwaakt tot nieuwe schoonheid halfacht reed een vrachtauto van de Echo put naar Hoog-Soeren. De bestuurder S reed op een gevaarlijke plaats te snel, waardoor de auto kan telde. H. B. stond op de treeplank, wijl naast den bestuurder een paar Ooms, Tilburg (F.N.); 11. André de geleden dat de Stationsambtenaar del ïfuWT?ST™ (HD 12' R" Smeets' heer Q. van Hal in dienst trad bij de z.v. Petrus C. Zijlmans-van Strien. c i Ï'-a TZ w Nederi. Spoorwegen. Deze feestdag is Hendrica E. d.v. Josephus C. Boons-v. Snelste tijden over 1 K.M. zijn ge- voor (jen jjeer va„ ^a| njet or)gemerkt Strien. maakt door: 1. J. Fijnma, Amsterdam voorbijgegaan. Na aankomst van den j Huwelijken-Antonius R B Bouwens (Ariel) 13846 K.M in 26 sec 2. Joe lteifl n.05 werd de jubilaris en oud 28 Varen Clasina Joh. theRe oud dames zaten. Hij werd ernstig gewond Schot, Amsterdam (Ariel) 134.33 K.M. z|jn familieleden in de tweede klasse 23 jaar. A-~IJ in 26.4 sec 3 J. W Swane, Den Bosch wachtkamer van het station alhier Overleden: Wilhelmina Kuijpers we- Rudge) 126.76 K.M. m 28.2 sec.4. D. namens de spoorwegmaatschappij ge- duwe van Andr. van Ginneke oud 73 j. Eysink, Amersfoort (Eysink) 125 K.M. complimenteerd door den heer lnspec- t in 28.4 sec.; 5. J. Gybels, Amsterdam teur van het Vervoer te Nijmegen van Namens het personeel van het station, waaronder ook dat van den Dienst van Weg en Werken door den station chef den heer Douwes alhier waarbij in het bijzondtr de verdiensten van den jubilaris jegens het publiek en de Maatschappij naar voren werden ge- vermelden wij, dat onze dorpsgenoot bracht. Behalve de gebruikelijke gratie- de heer Ad Willemse met succes de fi»atie der Maatschappij ontving de Vierdaagsche Afstandsmarsch heeft jubilaris van de zijde van het publiek meegemaakt. Door minister Deckers werd hem de medaille overhandigd. Dit is de eerste keer dat een inwo- Sunbeam) 120.81 K.M. in 29.4 sec.; 6. A. Donkers, Waalwijk (Rudge) 120 K. M. in 30 sec. Auto's: 1. Jac. Broers, Zuurdijk (Ford)2. E. Lepelaars, Tilburg (Opel) 3. J. Hofmans, Amsterdam (Nash). DRUNEN. Als een bijzonderheid ner uit Drunen die tocht meemaakte. SPRANG-CAPELLE (v.m. Sprang). A s. Z inday des voormiddags halt 10 zal In de Ned. Herv. Kerk alhier leesdienst worden gehouden. Des namiddags 6 uur hoopt Ds Fokkema voor zijn gemeente op te treden. In de Qeref. Kerk alhier hoopt a.s Zondag des voormiddags tialf 10 en des namiddags half zes op te tteden Ds C. Hagen. Vergadering der afdeellng Sprang van het Ned. Werkl. Verbond „Patri monium" op Zaterdag 1 Augustusdes avonds half acht in de zaal van den Chr Volksbond. Aan de orde Bespreking plezierreis naar Nijmegen. VRI|H.—CAPELLE. In de Q-ref Kerk alhier hoopt a s. Zondagmiddag half drie op te treden Ds.J.C. Hagen van Soraog. CAPELLE Voor de Ned Herv Gem alhier hoopt a s. Zondag des morgens half tien op te treden de heer M Kommers. godsdienst—onderwijzer te Gortel, en des nam. half drie Ds. Scblemper uit Waalwijk. Dinsdag j I. is Ds. A v. Willigen alhier naar zijn nieuwe standplaats Rijsen vertrokken, waar Z Eerw a.s Zondag zijn herderlijk werk hoopt te aanvaarden. Tot predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier i3 beroepen Ds. W. Rijns burger te Polsbroek. De in de Ned Herv Kerk te dezer plaatse gehouden collecte ten bate van het S udiefonds van den Geref. Bond heeft ruim f 71 opgebracht A.s. Zondag des nam. 2 uur hoopt voor de Ned. Herv Gem. a. d. Loonschendljk op te treden Ds. Fok kema uit Sprang. Woensdag j 1. had aan 't Bruggetje een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto van den heer K. uit Kaats heuvel en een luxe auto uit Tilburg, met het gevolg dat de luxe wagen ernstig beschadigd werd aan spat borden en lampen Persoonlijke onge lukken kwamen gel- kkig niet voor. Het le elftal der voetbaivereen „Excelsior* neemt a.s. Zondag deel aan de eindwedstrijden van de door HEC te Waalwijk georganiseerde seriewedstrijden. De postduivenvereniging „De Luchtvaart" alhier zal a s Zondag in vereeniging met de Kaatsheuvelsche verenigingen „De Combinatie" en „De Getrouwe Duif" een onderling concours met jonge duiven houden vanuit Quievrain. Een dezer dagen vond de land bouwer A B. alhier een paard dood In de welde, terwijl van de Wed v. d. S. een in de wei loopend paard in de sloot terecht kwam en verdronk. Onze dorpsgenoot P J. Rijken Azn. slaagde te Breda voor 't examen Handelskennis van de Vereeniging van Leeraren. De schoenmaker J R. had j.l Donderdag op de fabriek bij v. D 't ongeluk met z'n vinger onder de stanzmachine te geraken. Geneeskun dige hulp was noodzakelijk. GEERTRUIOENBERG. Door de politie werd een zekere A. Mekes aangehouden, die nog een en ander met vrouwe Justitia te vertffmen had. Hij werd op transport gesteld naar Breda. Naar wij vernemen zal de Zuid zijde van het marktplein alhier opnieuw worden bestraat. In verband met het a.s Zondag te houden concert door de Kon Erk Harmonie Concordia uit Loon op Zand ls het sluitingsuur bepaald op 12 uur 's nachts Woensdag jl. maakten de KJ /ers verschillende bloemstukken, waarbij een gesloten enveloppe, terwijl namens het personeel prachtige cadeaux werden aangeOoden. Het zal den heer van Hal en zijn gezin verder ook thuis niet aan belangstel.ing hebben ontbroken. Zondag a.s des namiddags 8 uur zal door de Kon. Erkende Har monie Concordia uit Loon op Zand een concert worden gegeven op het marktplljn alhier. Het programma luidt ais volgt 1 Abschied der Gladiatoren H Blankenberg. 2 Ouverture R ynond A. Thomas. 3 Attila Giand tantasie sur l'Opera G. Verdi. 4 Les Patineurs Valse E. Waldteufel. Pauze. 5 The Graham Paige Legion, Marsen A. Piyor. 6 Ouverture de l'Opera Mignon A. Thomas arr. A Groot 7 Concertino voor 2 clarinelten. Fr. Herman. 8 Czardas aus der Geist der Woywoden (Op verzoek) L. Grosmann. 9 Finale. GEERTRUIDENBERG. De kermis behoort wederom tot het verleden. G:en enkele wanklank werd geboord, zoodat de politie niet handelend moest optreden. Ondanks de malaise heerschte er toch een levendige drukte. Door de R K. Blindenbond „St. Odilia" zat in den loop der maand Augustus alhier een collecte worden gthouden. ST.JOACH1MSMOER. Op 't examen voor coupeuse van de E. N. R K Modevakschool, hetwelk 27, 28 en 29 juli te 's Bosch plaats had, staagde o m. onze dorpsgenoote mej. M. Ver hels Zij genoot nare opleiding bij de Eerw. Zusters van het Instituut voor Doofstommen te St. Michielsgestel. J.l. Zondag was 't een blzondere drukte in onze parochiekerk, vooral in de Hoogmis en 't Lof. Honderden pelgrims waren ondanks het grillige weer opgekomen om de H. Moeder Anna op naar feestdag hier bijzonder te komen vereeren. Een Eerw. Pater Capucijn hield in deze diensten een predicatie, waarin Z.Eerw. de geloo- vigen opwekte tot godsvrucht voor deze Heittge. SPORT. H.E.C. Finale der Bekerwedstrijden en H E C.— Willem II. De j.l. Zondag gehouden serie-wed strijden hebben een goed verloop gehad en er was veel publiek tegen woordig die van meer spannende dan mooie wedstrijden hebben kunnen genieten. Om 1 uur kwam Capelle 1 tegen Hercules I Waspik in net veld Dit was een harde strijd, waarin Hercules eenigsztns in de meerderheid was, maar Capelle wist van de geboden kansen gebruik te maken om zoo doende Hercules met 2—1 een neder laag toe te brengen. Daarna kwam SDO Sprang tegen een combinatie van HEC. die SDO met 3-1 won, Sporters Drunen, die tegen Baardwijk moesten spelen liet op zich wachten, waarvoor HEC de plaats der Sporters Innam. Dit was ook een aardige strijd, ammer dat met de rust, toen de stand gelijk was, wegens den regen werd gestaakt Morgen zal de fi rale worden voort gezet SDO is vrij geloot, zoodat om uur Baardwijk tegen Capelle speelt. Dat het een harde strijd 'al worden staat vast, maar laten de spelers mede werken, om dezen wedstrijd een goed verloop te doen hebben en lateu de supporiers hun club op een gepaste manier aanmoedigen. Daarna komt de groote strijd. HEC- Willem II. HEC zal met enkele nieuwe krachten uitkomen, waarvan wij het beste hopen. Willem II2 komt met hetzelfde Xl-tal naar Waalwijk waarmede zij tn de ?es le klas de derde plaats bezet hebben, zoodat HEC wel bewust zal zijn wat hen Zondag te wach'en staat, maar als de spelers zich geheel geven n den wedstrijd dan zal de overwinning misschien wel in Waalwijk kunnen blijven. Na dezen wedstrijd komt de finale om den len en 2;n prijs. SDO zal moeten kampen tegen den winnaar van den ten wedstrijd. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. 24-31 Juli. GeborenJacobus W. z. v. J. W. v. d. Dungen en J, C. Simons. Overleden: A. J. C. Litzrolh, oud 2jaren. J. W. M. v. d. Eerden, oud 1 jaar. HuwelijksaangiftenJ. A. Thijssen, oud 30 j. en H. J. M. van Beijnen, 22 j. beiden alhier; H. A. de Kruif 41 j. te Chicago (V.S.) en H. A. Botermans 38 j. alhier; C. A. Krol 25 j, en W. J. van Eijk 27 j. beiden alhier, Huwelijken: F. J. de Goeij oud 27 j. en J. M. Verhoeven oud 27 j. beiden won. alhier. IngekomenP. v. d. Linden van Loon op Zand. Chr. W. H. Huskens van Brunssum. A. M. v. Grinsven van Den Bosch. C. M. Werther van Geertruidenbeig. P. F. J. Nieuwenhuizen van Haarlem. A. G. Tempe laars van Loon op Zand. H. J. IJpelaar van Waspik. F. J. J. de Leijer van Boxtel. Vertrokken; M. H.J Verwiel naar Amser dam. C. Wijkmans naar Hel, K. H. Bakkeren naar Dongen. J. H. Bergmans naar Den Haag. P. C. Beerens naar 1 ilburg. R. E. Eichler naar Zaandam. J. J. van Drongelen naar Den Haag. R. Stevens naar Zeist. A. J M. Melis naar Vught. J. J. A. v. d. Aa naar Bergen op Zoom. H. L. Pompen en gezin naar Tilburg. H. C. Melis naar Eind hoven. H. C. v. Ravenstein naar Udenhout, H. C. Pulles naar Hedikhuizen. B. Pol naar den Haag. RAAMSDONK. Van 18 t/m. 24 Juli 1931 Geboorten: Dymphna C. d.v. Petrus uit deze" Gemeente een uitstapje" naar Adr. de Jongh-van Dongen. Antonius Grootestraat Telefoon 109. AGENDA'S. WAALWIJK, Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „De laatste Gala—voorstelling van Circus Wolfson". Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, Harten en Diamanten". Zaterdag half negen. Bestuursverga dering Liedertafel Oefening en Vermaak. Zaterdag GEEN repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak". Zondag] 2 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/, uur. Witte Bioscoop, De laaiste Gala—voorstelling van Circus Wolfson". Zondag 6 en 8'/2u. Luxor Bioscoop, - naar het ziekenhuis te Apeldoorn vervoerd. Zijn toestand is zeer zorge lijk. De heer Wijer uit Eibergen, die gisteren nabij Zeddam door een auto is overreden, is gisteren zonder tot bewustzijn te zijn gekomen in het ziekenhuis te Terburg overleden. Autobus met 20 meisjes in brand geraakt Gisteren geraakte een autobus mei een 20 tal meisjes van de Gsrefor meerdeMelsjesvereeniging uit Driesum op weg naar Appelsga te Drachter compagnie in brand De chauff u» geraakte op dit oogenblik vermoedelijk even bet stuur kwijt, mei het gevolg, dat de bus van den wal kantelde er> in de vaart viel. Dit mag feitelijk al» een geluk worden beschouwd, aange zien de vlammen hierdoor weroei gedoofd. Van alle kanten kwam hulp opdagen en het gelukte alie inzittende! spoedig uit hun benarde positie te bevrijden. Een der mehjes bleek een sleutelbeen te hebben gebroken. Alle anderen zijn er met lichte verwondin gen afgekomen. Een jongeman verdronken. Zondagmiddag omstreeks 1 uur was de 17 jarige jongeman C Swonende te IJmutden (Oosi) in een kano gaar. varen op het Noorder Buiten Spaarne bij Spaamdam, hoewel hij niet kot zwemmen. Door den sterken wind liep de kano vol en zonk. S. verdween Ir. de diepte en werd 10 minuten later door opvarenden van een passeerende motorboot gevonden. Dezen brachten hem over naar Spaamdam, waar teder, van een reddingsbrigade en een doctet geruimen tijd kunstmatige ademhaling toepasten. De levensgeesten waren toen echier reeds geweken. Het lijk is per ztekenauto naar het ziekenhuis te Haarlem overgebracht. Nieuwe plannen van Prof. Piccard. Professor Piccard, de held der stra tosfeer, is tusschen twee reizen door even te Brussel door een hoofdstede lijk blad geïnterviewd geworden om trent zijn verdere plannen. Hij verklaarde na de vacantie een nieu we opstijging te willen ondernemen, doch ditmaal slechts tot 4.000 M., teneinde de apparaten die hij mee naar de stratosfeer genomen had, te controleeren. Piccard stelt zich voor deze vlucht te doen met een gewone 2.200 kub. M* ballon, met voldoende ballast om een goede daling te kun nen verrichten. Het liefste zou hij te Brussel op stijgen, omdat dit veel goedkooper zou zijn, doch als het er goed weer is, is er een Oostenwind en is men dadelijk boven de zee. Op de vraag of hij anders naar Augsburg zou terugkeeren, antwoord de Piccard dat dit in het geheel nog niet zeker is. Er is daar niet altijd lichtgas ter plaatse. Men moet reser voirs huren en dat kost veel geld. Als nieuw opstijgingsoord heeft men den professor Friedrichshafen voorge steld, waar hij zou kunnen gebruik maken van de bestaande installaties. Zal uw raid door anderen nage daan worden? werd daarop aan den voor de 436. BETERE HEERENKLEEPING In zijn plaats ls benoemd tot kapelaan alhier, de W Eerw. heer Fr. de Klijn, geboren in 1889 te R'veer. De nieuwe kapelaan heeft deze functie reeds vervuld te Beek en Donk, Millingen en Gestel. Waalwijk, 30 Juli 1931. Eieren 4' 2 5 ct. Varken* i 6 f12 KERKNIEUWS. Aantal vormelingen dekenaat Geertruidenberg. Z. H. Exc. Mgr. Diepen heeft op 14, 15, 16, 22 en 23 Juli j.l. het H. Vormsel toegediend aan 4370 vorme lingen uit het Dekenaat Geertruiden berg. Het getal loopt voor iedere paro chie over vier jaren. Deze vormelin gen zijn als volgt over de 18 parochie- en verdeeld: Jongens 104 127 184 41 102 65 43 206 180 65 360 80 112 14 46 88 169 70 Meisjes 157 99 229 42 114 90 50 209 180 61 321 70 122 20 42 101 125 76 Harten en Diamanten Maandag van 7 8 30 u. Athleiiekpj-ofessor gevraagd. Dit geloof ik voor leden en aspirantleden K. en V. j nje^ luidde diens antwoord, tot nog toe heeft niemand mij hierover om raad gevraagd. Dat de Russen een GEMENGD NIEUWS. 19 jarige student gedood. exploratie naar de stratosfeer zouden ondernemen, is niet waar. Maar wei Vannacht om twee uur is op de jian jp verklaren dat het stratosfeer- Pauwlaan onder Wassenaar de 19 jarige vliegtuig weldya werkelijkheid zjal Leidsche student J. G. N. Romswinckel,1 van kolonel R. uit Den Haag, zoon met zijn auto tegen een vrachtauto opgereden. De student werd op slag gedood. Zijn lijk is naar Den Haag overgebracht. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Een aanvaring bij Kroonstad Nabij Kroonstad is, naar Vas Dias meldt, een Russisch stoomschip met een troep tooneelspelers aan boord, in aanvaring gekomen meteen Duitsche stoomboot. Zestien menschen vielen over boord. De primadonna Wasiljwa en een matroos kwamen in de golven om. Acht menschen werden zwaar gewond. De oorzaak van de aanvaring is nog niet bekend. Het onderzoek duurt voort. Verkeersongevallen Te Princenhage is gisteren de52 ja rige koopman J. de Jong uit Rucphen, vader van 6 kinderen, in de kom van het dorp van zijn fiets gevallen en onder een wagen geladen metsteenen, geraakt. Een wiel ging hem over het lichaam. De man is een halfuur later overleden. zijn. Frankrijk en Duitschland pogen op dit gebied elkaar te overtreffen. Een Duitsch ingenieur is mij te Brus sel komen opzoeken, terwijl ik ander zijds tijdens mijn laatste reis naar Parijs een Fransch constructeur heb ontmoet, zoo besloot Piccard. Deze twee landen zullen dus profiteeren van de resultaten van mijn proef met de „I. N. R. S." Laatste berichten. KAATSHEUVEL. Kap. Goyarts. Naar wij vernemen is de W.Eerw. Heer Kap. Goyarts overgeplaatst naar Heesch. In de 4 jaren dat kap. Goyarts in onze parochie geweest is. heeft hij zich vooral onderscheiden als directeur van het Jongenspatronaat en later van „de Jonge Werkman". Onder zijn leiding werd het knapenkoor gevormd dat zich thans als een der beste in den omtrek kan laten gelden. Zeer zeker zal K'heuvel den beminden geestelijke slechts noode zien ver trekken. Geertruidenberg Waspik Made H. Zwaluwe Zevenb. Hoek Moerdijk L. Zwaluwe Zevenbergen Raamsdonksveer Raamsdonk Kaatsheuvel Berkdijk Loonopzand St. Joach.moer Besoijen Waalwijk H. Ant. Waalwijk H. Joannes Waalwijk H. Clemens Op 14 Juli heeft Z. H. Exc. boven dien het H. Vormsel toegediend aan 237 kinderen uit het Dekenaat Heus- den, n.l. 45 jongens en 45 meisjes uit Dussen; 71 jongens en 76 meis jes uit Maria-Polder. Benoemingen. Zijn Hoogw. Excellentie de Bisschop van 's-Hertogenbosch heeft benoemd tot Deken van het Dekenaat Valkens- waard den Zeereerw. heer M. van der Ven, Pastoor te Waalre; tot pastoor te Valkenswaard (H. Nicolaas) den Wel- eerw. heer P. J. C. Manders, Rector der Carmelitessen van het Goddelijk Hart te Tilburg, tot Pastoor te Liessel den Zeereerw. heer W. M. Dekkers, tot Pas toor te Steensel den Weleerw. heer Th. S, C. A. Matthijsen, tot Rector der Ur- sulinen te Boxtel den Weleerw. heer A. J. E. Vissers, tot Kapelaan te 's-Her togenbosch (H. Leonardus) den Wel eerw. heer-A. J. G. Ras, Kapelaan te Reusel, tot Pastoor te Oostelbeers den Weleerw. heer J. van de Sande, tot Rector van het St. Canisius Ziekenhuis en tot Godsdienstleeraar aan de Am bachtschool te Nijmegen den Weleerw. heer A. P. W. van Thiel, tot Rector van het St. Elisabeth Ziekenhuis te Tilburg den Zeereerw. heer Pastoor J. W. A. v. Oorschot, Assistent te Tilburg (Noord- hoek), tot Rector van Renier van Arkel te 's-Hertogenbosch den Weleerw. heer J. A. J. Paymans, Godsdienstleeraar aan de R.K. Lycea aldaar, tot Moderator der R. K. Lycea te 's-Hertogenbosch den Weleerw. Zeergel. heer Drs. P. G. A. Hamers, Kapelaan te Someren, tot As sistent te Heeze den Zeereerw. heer Pastoor F. A, J. Pessers, tot Kapelaan te Boxtel (H. Hart) den Weleerw. heer G. A. Vermeer, tot Kapelaan te Oirschot den Weleerw7. heer A. Driessen, Kape laan te Schijndel, tot Rector van het Liefdegesticht in de parochie van St Petrus te Eindhoven den Zeereerw. heer Pastoor J. A. C. Schoenmakers, tot Kapelaan te Eindhoven (H. Hart) den Weleerw. heer W. van der Horst, tot Kapelaan te Tilburg (Noordhoek) den Weleerw. heer J. M. van Haaren, tot Kapelaan te Heesch den Weleerw. heer H. J. M. J. Goyarts, tot Kapelaan te Kaatsheuvel den Weleerw. heer F. J. C. J. de Klijn, Kapelaan te Eindhoven (H. Lambertus), tot Kapelaan te Til burg (Loven) den Weleerw. heer A. J. P. Damen, Kapelaan te Waspik, tot Kapelaan te Tilburg (H. Theresia) den Weleerw. heer J. J. M. van Susante, Kapelaan te 's-Hertogenbosch (H. Pe trus), tot Kapelaan te Vught (O. L. Vrouw, Middelares aller Genaden) den Weleerw. heer J. H. P. van Hussen, Ka pelaan te Erp. ADVERTENTTÏN Mevrouw A H. VAN SCHIJN DEL, Staiionsstr. 129, Waalwijk, vraagt zoo spoedig mogelijk EEN NET niet beneden 18 jaar. V.gg.v.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 10