Trouwkaarten of Trouwbrieven van niets. Hij was dronken en viel door de ruit. Er werden 2 getuigen gehoord, doch vermits het bewijs niet geleverd werd, moest verdachte worden vrijgesproken. DRUNEN. Ter gelegenheid van de prijsuitreiking aan de R K. Meisjes school werd het tooneelstuk „Het Kindje Jezus" uitgevoerd. De dames hadden veel succes. Ook werden nog eenige liederen gezongen, terwijl door een der kinderen een korte toespraak werd gehouden. Nadat de Z.Eerw. heer pastoor het aantal punten van eedrag en vlijt had medegedeeld, werden de prijzen uitgereikt. Vrijdag had in de zaal der Jongens congregatie de prijsuitreiking plaats voorde jongens der R.K. jongensschool. Het welkomstlied werd gezongen bij aankomst van den Z.Eerw. heer pastoor. Vervolgens werden enkele liederen gezongen. Hierna nam de Z Eerw. heer pastoor het woord en zeide dat het gedrag en Ijver dit jaar zeer gunstig waren. Vervolgens werden de prijzen uitgereikt. Door J. IJpelaar Mzn. werd een dankwoord gesproken namens alle jongens tot den Z.Eerw. heer pastoor. De Z.Eerw. heer pastoor dankte namens de jongens de onderwijzers voor de opoffering die ze betoond hebben, en deelde nog mede dat 32 jongens, die de meeste punten hadden behaald, een plezierreis met een autobus mogen medemaken, wat natuurlijk dankbaar werd aanvaard. Maandag werd door 130 meisjes der Congregatie en een 20—tal meisjes uit de hoogste klas een bedevaart gehouden naar het genadeoord van Handel. Om 8 uur vertrokken de pelgrims met een 6—tal autobussen, onder leiding van den Z Eerw. heer pastoor Qoosens en mej. v. d. Zanden, om bij aankomst ten 10 uur een H. Mis bij te wonen. Na de H. Mis werd een predikatie gehouden, terwijl om half drie een plechtig Lof werd bijge woond, waaronder de dames de Hymne gezangen zeer verdienstelijk uitvoerden. Vervolgens werd een processie over het Rozenkransveld gehouden. Om half vijf werd nog een korte afscheids- oefening gehouden, waarna de terugreis werd aanvaard. Zondag na de Hoogmis zal in de groote zaal der Congregatie een groote propagandavergadering worden gehouden door de leden van den R.K. Fabrieksarbeidersbond. Niet alleen alle georganiseerden, doch ook niet geotganiseerden worden dringend uit- genoodigd deze vergadering bij te wonen. Als spreker zal optreden de voorzitter van het hoofdbestuur de heer C. Roestenberg uit Kaatsheuvel DRUNEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, te houden op Vrijdag 7 Augustus 1931, des na middags te 7 uur ten gemeentehuize. 1. Ingekomen stukken w.o. a. een besluit van Gedeputeerde Staten d.d. 10, Juli 1931 houdende goed keuring van de wijziging van den kapi taaldienst der begrooting 1930; b. een besluit van Gedeputeerde Staten d.d. 27 Juli 1931, houdende goed keuring van de wijziging van den ge wonen dienst der begrooting 1&30; c. verzoek van de Kamer van Koop handel en Fabrieken te Waalwijk om adhaesie te, betuigen, aan hun adres aan den Raad van Ministers, betreffende de overbrugging van het Hollandseh Diep bij Moerdijk; d. verklaringen van de tot leden der schattingscommissie voor de R.I.B. be noemden dat zij hun benoeming als zoodanig aannemen; e. dankbetuiging van den R.K. Boe renbond voor de verleende subsidie over 1931; f. rekening 1930 en begrooting 1932 van de gezondheidscommissie te Heus- den; g. verslag van den Vleeschkeurings- dienst kring Waalwijk over het dienst jaar 1930; h. Rekening en verantwoording der schoenmakersvakschool over 1930. 2. de Electriciteitscommissie Noord brabant 1931 vraagt opdracht om na mens de gemeente Drunen te mogen optreden) voor het houden van bespre kingen met de P.N.E.M. en andere au toriteiten, inzake bestaande grieven te gen de stroomleveringscontracten met de P.N.E.M. en verzoekt tevens om een bijdrage uit de gemeentekas ter be strijding der kosten van genoemde com missie tot een bedrag van 1 cent per aansluiting aan het electriciteitsnet. 3. Onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden. 4. Aanbieding gemeenterekening '30. 5. Voorstel van Burg. en Weth. om evenals verleden jaar de houders van groote jachtakten vergunning te ver- leenen tegen betaling van 2.- te mo gen jagen in de Kuiksche Heide en de Wolfshoek. 6. Voorstel van Burg. en Weth. om den houten paal van het electrisch net 'dj de tramremise te doen vervangen door een ijzex-en. DRUNEN. In de vacantiedagen ma ken 32 jongens der Bijz. School een uitstapje naar Deurne onder leiding van Pastoor Goossens. -Zondag nam onze voetbalveree- niging „Sporters" deel aan een huldi gingswedstrijd bij gelegenheid van het 5-jarig bestaan der vereeniging „Vlij- mensche boys". De jubileerende club won met eindstand 42. OUDHEUSDEN. Openbare vergade ring van den Raad dezer gemeente, te houden op Vrijdag 7 Augustus 1931 des voormiddags 11 uur. Agenda 1. Ingekomen stukken: a. Besluiten van Gedeputeerde Sta ten waarbij goedkeuring verleend wordt aan de raadsbesluiten tot wijzi ging der gemeente-begrootingen voor 1930: en 1931. b. Besluit van Gedeputeerde Staten waarbij goedkeuring verleend wordt aan het raadsbesluit tot wijziging van het reglement op het Burgerlijk Armbe stuur. c. Brieven van de P.N.E.M. waarbij mededeeling wordt gedaan van de ver laging der tarieven voor levering van electriciteit voor huisaansluitingen en straatverlichting. d. Een schrijven van Gedeputeerde Staten d.d. 10 Juli 1931 betreffende de verordening bedoeld in artikel 208 der Gemeentewet. e. Een verzoekschrift van het be stuur van den R.K. Boerenbond van Drunen en Elshout om subsidie in de kosten van een tuinbouwcursus, met voorstel van Burg. en' Weth. f. Een verzoekschrift van C. Brok om ontslag van pacht van een perceel op de Voorste Oudheusdensche weiden, met voorstel van Burg. en Weth. 2. Voorstel van Burg. en Weth. tot wijziging der begrooting voor 1931. 3. Voorloopige vaststelling der Ge meente-rekening over 1930. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). J.I. Zaterdagavond had aan de Biersteeg bij het oversteken van den provincialen weg een aanrijding plaats tusschen een wielrijdster, mej. J. Oostdijk uit Vrijh.-Capelle en den motorrijder v. V. uit Waalwijk. Mej. v. O. werd van de fiets geslingerd, in bewusteloozen toe stand werd zQ opgenomen en bij den bakker J. K, binnengedragen, waar Dr. Winkelman spoedig ter plaatse was, die een beenfractuur constateerde en de eerste hulp verleende. Per auto werd zij naar huis vervoerd. J.l. Zaterdag maakten de leden der Ned. Herv. Knapenvereeniging „Samuëi" alhier, onder leiding van hun leider, den heer C. B. Timmermans, een uitstapje per spoor naar Den Haag en Scheveningen. In de residentie werden o,a. bezocht de Gevangenpoort, het Vredespaleis en Museum Mesdagh. Aan het strand te Scheveningen wisten de jongens zich uitstekend te vermaken. Hoogst voldaan keerde het gezelschap huiswaarts en arriveerde te ruim 10 uur alhier. Aan het Hulppostkantoor alhier, werd gedurende de maand Juli 1931 voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f8118.44 en terugbetaald f2867.24 De Chr. Gemengde Zangvereen. „Looft den Heer" besloot op Zaterdag 15 Augustus a.s. een plezierreisje per autobus te maken naar Den Haag en Scheveningen. De Afd. Sprang van hef Ned. Werkl. Verbond „Patrimonium" maakt op dien dag een reis per autobus naar Nijmegen. CAPELLE, Vrijdag maakten de leer lingen der hoogste klassen van de Chr. school a. d. Loonschendljk een reisje naar Amsterdam. Een en ander stond onder leiding van het personeel. In Amsterdam aangekomen werd een boottocht gemaakt door de havens. Daarna werd een bezoek gebracht aan Artis. Des avonds met de laatste ge legenheid werd huiswaarts gekeerd. A.s, Donderdag zal de WelEerw heer van den Bosch uit Putten, be roepen predikant bij de Geref. Kerk alhier een bezoek brengen aan deze gemeente, teneinde zich van een en ander op de hoogte te stellen. Gedurende de maand Juli wer den ter gemeentesecretarie voor den Vleeschkeuringsdienst aangegeven 26 runderen, 70 varkens en 4 geiten. RAAMSDONK. Dinsdagmorgen om streeks half acht heeft alhier een doo deljjk ongeluk plaats gehad. De 7—jarige Marinus van Strien, uit de Bergenstraat, was op den melkwagen van zijn vader gezeten, die eiken dag de bussen melk voor de fabriek bij de landbouwers ophaalt. Bij de boterfabriek gekomen, sprong de knaap van den wagen, struikelde en viel voor het voorste wiel, dat hem dwars over het lichaam ging. Bewusteloos werd de jongen opge nomen en in het kantoor der Boter fabriek binnengedragen. Dr. Waffels was spoedig ter plaatse. De borstkas bleek ingedrukt, zoodat de dood spoe dig volgde. De verslagenheid van de ouders aat zich begrijpen. Moge dit droevig ongeval een ernstige waarschuwing zijn voor de ouders in onze gemeente, om een waakzaam oog te houden over hunne Icinderen, vooral nu in de vacantie dagen. RAAMSDONKSVEER. Zondag 9 Augustus a.s. beginnen de groote serie wedstrijden uitgeschreven door de R.K. Voetbalvereeniging, de Veersche Boys", die worden gehouden op hun terrein in de Werfkampen op de Zondagen 9, 16 en 23 Augustus a.s. Het programma voor a.s Zondag ziet er alsvolgt uit: Van 12—1 uur Openingswedstrijd Veersche Boys III Dussensche Boys I; van 1—2 „Wapen van Raams- donk I" R'dorp—Zwaluwen II, R'veer; van 2,15—3,15 uur S.N.P. I, Geertrui- denberg—Veersche Bouys II, en van 3,30 4,30 uur Boeimeer II, Breda rlercules I Waspik. Aan de seriewedstrijden nemen pri ma clubs deel, het zal dus wel de moeite oonen, om een kijkje te gaan nemen in de Werfkampen. Wanneer het weer meewerkt, belooft iet er druk te worden. RAAMSDONKSVEER. Het 5-jarig zoontje van V. uit de Keizersdijk had iet ongeluk bij het spelen uit een schommel te vallen en bezeerde zich daarbij ernstig. Geneeskundige hulp moest direct worden ingeroepen. De dokter constateerde een lichte hersen schudding. Mej. J. van Beek slaagde dezer dagen te Breda voor de hoofdacte. De Harmonie „St. Bavo" van iet Dorp gaf Zaterdagavond een goed geslaagd concert op de kiosk op het Veer. Er was veel belangstelling. De uitslag der op Zondag 26 Juli jl. gehouden 4e wedstrijddag der Zwaluwen serie is alsvolgt; Veersche Boys IW. v. Raamsdonk 31 (na verlenging), de Maasmond R'veer—W. v. R'donk Maasmond was niet opgekomen. Veersche Boys I—SNP I G'berg 0 0 (Veersche Boys wint na loting). Madesche Boys I Dussensche Boys I 0-2. De prijzen voor de R. K. clubs werden alsvolgt toegekend le prijs Veersche Boys I. 2e prijs S.N.P. I, öeertruidenberg. 3e prijs Wapen van Raamsdonk I. 4e prijs de Maasmond, R'veer. 5e prijs Dussensche Boys I. en 6e prijs Madensche Boys I. GEERTRUIDENBERG. Openbare vergadering van den raad dezer Ge meente, op Vrijdag 7 Augustus 1931, des namiddags twee uur. Te behandelen zaken 1. Aanbieding Gemeenterekeningen bedrijfsrekeningen dienst 1930 2. Benoeming van een commissie tot onderzoek der Gemeente- en Be drijfsrekeningen dienst 1930. 3. Ingekomen stukken. 4. Onderzoek der geloofsbrieven van de op 22 Juni j 1. benoemde leden van den Raad. 5. Reclames. Vrijdagavond a.s. zal door het Oranje—Comité alhier een vergadering worden gehouden ter bespreking van plannen om de verjaardag van H.M de Koningin luisterrijk te vieren. Op de gehouden seriewedstrtjden te Raamsdonksveer, behaalde onze voetbalvereeniging S.N.P. den wissel beker. - Op Zaterdag 15 Augustus a,s. vertrekt uit deze Gemeente een plezier boot naar Rotterdam. Plaatskaarten te verkrijgen bij den heer C. Mouthaan. Voor de Evangelisatie der Ned Herv. Gemeente hoopt Zondag a.s. des voormiddags 10 uur voor te gaan, de heer Kommers, godsdienstonderwijzer. Door de heeren Ackerman—Boi- tini en Defrede, kermis-expioitanten, werd alhier tijdens de kermis een collecte onder de kermis exploitanten gehouden voor de nagelaten betrek kingen van den artist wijlen den heer Groeneveld die tijdens de Rotter— damsche relletjes zoo ongelukkig om het leven is gekomen. De opbrengst bedroeg f 51.85. GEERTRUIDENBERG De leverantie van schoolbanken voor de Openbare Lagere School alhier, is opgedragen aan de firma Jacques van Groenendaa te Breda. Zondag j.l. werd door de K. E Harmonie „Concordia* uit Loon-op Zand een concert gegeven op de kiosk op het Marktplein alhier. Omstreeks 8 uur nam het concert onder leiding van den heer de Groot, directeur instructeur, met een mooie marsch nl Abschied der Gladiatoren, een aanvang Daarna volgde een achttal goec gekozen nummers, welke alle me succes tot groote voldoening van het talrijke publiek werden ten gehoore gebracht. Vooral trokken de algemeene iandacht de Ouverture de L'Opéra Vlignon en Concertino (voor 2 clari- netten) waaruit bleek dat met studie en goede leiding zeer veel is te bereiken. Maandag 3 Augustus des nam. uur hield onze Harmonie „Apollo" een muzikale wandeling door de Ge meente ter gelegenheid van de ver. aardag van Koningin Moeder, hetgeen veel volk op de been bracht. Heusden, 4 Aug. '31. Dezer dagen slaagde voor 't practijk- examen boekhouden vanwege de Ver. Leeraren de Heer A. Bouman. In de vergadering der Winkeliers- vereeniging werd besloten Donderdag 7 Sept. e.k. de eerste markt te doen houden. Het marktcomité heeft zich den steun verzekerd van den Nederl. Marktbond. Ook zal getracht worden een autobus—verbinding te krijgen met den Bommelwaard. De inzegening der RK.Jongens school, die j.l. Vrijdag zou plaats hebben, moest weer worden uitgesteld. De datum is nu bepaald op I Sept. Dank zjj het groot aantal adhaesie- )et,uigingen, ingekomen bij het be trokken comité van Heusdens Belang, s de totstandkoming van een zieken- onds verzekerd. Longa, die Zaterdagmiddag te Werkendam speeide tegen deplaatse- Ijke voetbalclub aldaar, keerde terug met een 3—1 nederlaag. Een zoontje van den heer S, reed bij de noodbrug buiten de O. H. xoort met zijn fiets in het Oude Vlaasje. Gelukkig passeerde zekere v. d. S., die hem uit zijn hachelijke positie op den droge wist te brengen, zoodat het ongeval gunstig verliep. Des middags na een plechtig Lof had Zondag voor den eersten keer een prljsuitdeeling plaats aan de leerlingen, die op de beide R.K. Scholen het catechismusonderricht volgden. De slechtigheid werd door zeer vele lelangstellenden bijgewoond. Hedenmorgen om half acht toog de Chr. jongelingsvereeniging per bus van de H.B. voor een uitstapje naar Nijmegen en omgeving. NIEUWS UIT HEUSDEN. GEMENGD NIEUWS. Explosie In den trein München-Belgrado. Maandagavond heeft in den trein München—Belgrado een .ontploffing plaats gehad, toen de trein het station Zimony (Semlin) naderde. Twee per- sonen werden gedood en verschelde- nen zwaar gewond. Onmiddelijk heeft de Joegoslavische minister van Ver keerswezen maatregelen genomen opdat in de toekomst ter voorkoming van bomaanslagen, zooais deze ontploffing er waarschijnlijk een geweest is, de buitenlandsche wagons worden afge koppeld en door Joegoslavische wagens vervangen. Nader kan omtrent de explosie in den trein nog worden gemeld, dat de ontploffing plaats had by het binnen, ryden van het station Zimony. Oog getuigen verklaarden, dat door de explosie die wagons in brand gevlogen zyn. Waarschijnlijk heeft by dezen aanslag de bedoeling voorgezeten de van tydlonten voorziene bommen eerst in het station van Belgrado te doen ontploffen. Onder de zestien zwaar gewonden bevond zich ook de echt— genoote van een professor aan de Universiteit van Belgrado, die inmid dels in het ziekenhuis van Belgrado aan de bekomen verwondingen is bezweken. Terwijl de brandweer van Belgrado en van Zimony (Semlin) de 3 wagens biuschte, zette de politie alle toe gangswegen naar de beide steden af. leder voorbyganger moest zich legiti meeren, doch tot dusver werden geen arrestaties verricht. Ernstige broedertwist te Venlo. In den nacht van Zondag op Maan dag. omstreeks 1 uur, ontmoetten de gebroeders W., wonende aan de lodenstraat te Venlo elkander ter hoogte van de havenkade. Omdat de een de ander niet groette, ontstond 'n hoogloopend twistgesprek, waarbij al spoedig klappen vielen. De oudste van het tweetal bracht zyn 22-jarigen broer een messteek toe, waardoor de getroffene op straat ineenzeeg. Ge neeskundige hulp was spoedig aan wezig. In zorgwekkenden toestand werd de jongeman, wiens longen zijn getroffen, naar het St. Joseph Zieken huis vervoerd. Men vreest voor zyn leven. De dader is door de politie gearresteerd. Vreeselijke botsing bij Turijn. Bij het passeeren van een overweg tusschen de stations Ponte Curone en Tortona is de sneltrein Milaan—Genua in botsing gekomen met 'n vrachtauto waarin acht vrouwen waren gezeten. Alle inzittenden werden gedood-, de chauffeur werd zwaar gewond. Vijfliental arbeiders bij Montreal verdronken. Ten gevolge van een merkwaardig ongeluk te Montreal dat onstond toen het s.s. „Rapids Prince* de sluis van het Lachinekanaal wilde passeeren en deze vernielde en waarbij 'n waterzuil van elf meter op een werkloozenkamp terecht kwam, zijn 15 arbeiders om het leven gekomen. Van de 40 ar beiders, die door het water werden meegesleurd, wisten slechts 25 zich door zwemmen te redden. 7 wee broers verdronken te Schoonhoven. Zondagmiddag te halfzes zijn by 't baden in de Lek twee broeders ver dronken, nl. de 16—jarige Berend en de 19—jarige Willem Middel, uit Zwolle. Het lijk van het jongste slachtoffer is opgehaald. Naar het andere slachtoffer wordt nog gedregd. Groote brand te Oslo. Juist op het oogenblik, dat de Nau tilus de haven binnenvoer, brak op Thysko—Bryggen, in den zoogenaam- den Hirschhof, een van de oudste Hanscatische koopmanshuizen een brand uit, die met groote snelheid om zich heen greep. De geheele brand weer moest te hulp schieten om het vuur meester te worden. Behalve de Herdershof, schijnt ook de Beligaaid gedeeltelijk te zijn afgebrand. Landbouwer in het vuur omgekomen. Zaterdag is te Wehl de boerdery van den landbouwer j. Baars een prooi der vlammen geworden, waarbij de 63 jariga eigenaar om het leven is ge komen. Baars was met zijn personeel aan het werk om de rogge binnen te halen. De landbouwer zelf was met zijn zoon bezig de rogge boven in de schuur op te slaan, toen er beneden op de deel „brand* werd geroepen. De zoon klom zoo spoedig mogelijk langs de ladder naar beneden, denkende dat zyn vader hem wel zou volgen. Baars kwam echter niet, waarop de zoon met een knecht weer naar boven toog ten einde zyn vader te helpen. Zij konden echter ten gevolge van het vuur, dat met groote snelheid om zich heen had gegrepen, den zolder niet meer bereiken, en moesten onvertich- terzake terugkeeren. De brandspuit van Wehl, die spoedig ter plaatse was, kon tegen het snel om zich heen gry. pende vuur weinig uitrichten. Gistermiddag om ongeveer vier uur haalde men het totaal verkoolde Hjk van den ongelukkigen eigenaar onder de puinhoopen te voorschyn. Het Hjk is door den burgemeester in beslag genomen en naar het doodenhuis op de Algemeene Begraafplaats overge bracht. De oorzaak van den brand staat niet vast. De schade wordt doof verzekering gedekt. Verkeersongeval. Zaterdagavond is de 19 jarige mo- toifietsrijder Wolf uit Ónstwedde (Gron.) op den weg tusschen Vlagt- wedde en Wollinghuis in volle vaart op een voor hem rijdenden vrachtwa gen gereden. De jongeman was byna onmiddellijk dood. De duorijder, even eens een jongeman uit Ónstwedde, kreeg lichte kwetsuren. Verdronken. Zondagmiddag 12 uur is de 20 jarige C. M. Woudenberg, uit de Verbraak straat te Rotterdam op den Bergschen Plas uit een kano gevallen en ver. dronken. Hy werd spoedig uit het water getrokken, en de Hillegersberg- sche politie heeft geruimen tijd de kunstmatige ademhaling toegepast, maar de levensgeesten bleken reeds geweken. Het ïyk is vervoerd naar de algemeene begraafplaats te Hilligers- berg. ADVERTENT UN. GEBOREN REIMOND KAREL CHARPENT1ER J. CHARPENT1ER— 46818 v. Kessel. Waalwyk, 3 Augustus 1931. Ondergeteekende betuigt zyn hartelijken dank aan de Brand verzekering-Maats chappij „HOLLAND", gevestigd te Dordrecht, agent voor 't gebouw NOTARIS SCHAAP en voor den inboedel dhr. CHR. TREFFERS, te Waalwijk, voor de royale en prompte uitbetaling der door mij geleden brandschade. Ik kan deze My. ten zeerste aanbevelen. ANTOON COPPENS. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Ttelem

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 3