HE [CM HST Mi No. 62. Woensdag 5 Aug. '31. 54e Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 5 Aug. 1931. Benoeming. De WelEerw. heer H. Hens, priester van 't Seminarie, is door Z. H. Ex Mgr. Diepen benoemd tot kapelaan te Waspik, Geslaagd. Te Breda slaagde voor het examen hoofdacte de Eerw. Zusters Theresia van de R.K. Bijz. Meisjesschool in de St. Crispijnstraat (in de wereld mej. Th. M v. Vuuren) en Josina (mej. H. J. M. Witiox) te Bergen op Zoom, geboren alhier. Voor het examen Fransch L.O. slaagde te Utrecht mej.C O. Qebbing, onderwijzeres aan de R.K, Bijzondere Meisjesschool, St. Crispijnstraat. Nuts U.L.O. Schoot Waalwijk. T. Fljan te Waalwijk en j.Paulides te Sprang—Capeile slaagden te Breda voor het MULO B—examen. Benoemd. De heer L. Kokhuis alhier is be noemd tot agent van politie te Eind hoven. De heer Kokhuis was in het bezit van het politie—diploma, waarvoor h|j zijne opleiding genoot bij den heer N. Hoeben, insp. van Politie alhier. Gids voor Waalwijk. De nieuwe Qids voor Waalwjjk, waaraan druk gearbeid wordt, zal verschijnen ter gelegenheid der Noord- brabantsche Industriedagen en het bezoek der deelnemers aan Waalwijk. Het belooft een interessant en rtjk geïllustreerd boekwerk te worden en niet minder het daaraan verbonden „Waalwp, zijn handel en industrie" De deelnemers aan deze afdeellng z]jn de volgende 0. A. Donkers. Schoenfabriek, ivo van Harens' Schoenfabrieken. N.V E. W. Kiyberg—Pernots Stoom schoenfabriek „Hollandia". Schoenfabriek A. en j. de Kort. Kon. Stoomschoenenfabrlek A. H. van Schijndel. J. C. Spapens Schoenfabrieken. Schoenfabriek „Sport". Tlmtur—schoenfabrieken. Lederfabriek „De Amstel". N.V.Lederfabriekvan Dooren-de Greeff. N.V. Lederfabriek Van Iersel Witiox Co. N.V. Chroomlederfabrlek H. H.Jansen. N V. Lederfabriek „De Kroon". Lederfabriek Gragtmans en Wiesman. G. van Loon's Import Mij. A. van Helvoirt—de Nijs. 1. C. Mortier. N V. Expeditie—Onderneming Van Gend Loos. fa. W. Timmermans Zonen. Levensverzekering Mi) Noord-Braband, Chemische fabrieken Vincent Hoffmans Zonen. Waaiwljksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Meubel—Industrie „Waalwijk". C. Ch. de Greeff. N.V. Waveem. Hotel Verwiel. Hotel de Twee Kolommen. R.K Hoogere Handelsschool. Rijksvakschool voor Schoenmakers en Leerlooiers met Proefstation. Mochten er fabrikanten of handelaren zijn die hun bedrijf nog in dezen Gids wenschen te zien opgenomen en daar door eenerzljds deze uitgave steunen en anderzijds een pracht—reclame over 't geheele land maken voor hunne zaak, maar vooral 'tdoel helpen verwezenlijken om overal en zoo volledig mogelijk te doen zien wat Waalwijk op industrieel en handelsgebied presteert, zoo is daartoe nog gelegenheid als men zich zoo spoedig mogelijk wendt tot het secretariaat of een der bestuursleden van Waalwijks Belang. Concours—htpplque. Gouden Medaille: A. Rutgers, Tilburg. Zilveren Medaille: Mr; R. van der Heijden. Burgemeester van Drunen en Elshout. N. N. te Waalwijk. Notaris Schaap, Waalwijk. Waalwijks Belang. Algemeene vergadering op Dinsdag 11 Augustus des avonds ten 8'/» uur in Musis Sacrum. Aan de orde: Opening en Notulen. Rekening en Verantwoording van den penningmeester. Mededeelingen. Rondvraag en sluiting. Aangesteld. Ter Inspectie der Dir. Belastingen te Waalwjjk is H. C, Spitters, die onlangs het diploma 3—jaar H.B.S alhier behaalde, als klerk in dienst genomen. Militaire Zaken. Aan P. L. B. Smelt, ingeschrevene voor de lichting 1932 uit deze ge meente, is voorgoed vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens broederdienst. Liedertafel Oefening en Vermaak In de j.l. Zondag gehouden alge meene vergadering is op voorstel van het bestuur bij acclamatie tot voorzitter benoemd de heer Th. Festen. De nieuwbenoemde was reeds tal van jaren lid en bestuurslid van de vereeniging en als zoodanig goed bekend met den toestand en 't leven der liedertafel. De leden hebben onge twijfeld in hem een goede keus gedaan. Ook den heer Fes en feliciteeren wij met deze nieuwe functie. Gouden Bruiloft. Maandagavond werd in het café van mej. Wed. Fransen een algemeene vergadering gehouden door 't voorloopig comité met alle inwoners der buurt om te komen tot de keuze van een bestuur en tevens de plannen te bespreken terzake het 50—jarig huwelijksfeest van het echtpaar J. Bouman—Boogers. Ten 9 uur opent de heer Siegenthaler de vergadering, welke zoo druk was bezocht dat de zaal te klein bleek. Hij heette de aanwezigen hartelijk welkom en sprak de hoop uit dat er een flink bestuur gekozen zou worden en dat dit bestuur op aller medewerking zou kunnen rekenen om zoodoende een prachtig en net feest te kunnen vieren en tevens dien dag tot een onvergete- lljken voor het echtpaar te maken. Dat de sympathie voor deze menschen groot is in deze buurt, bewees de opkomst en de medewerking welke reeds zoo ruimschoots naar voren trad. Het bestuur werd als volgt gekozen C. I. Siegenthaler, J. Schoondermark, J. Knuist, v. Loon, B. de Peffer, j. Damen, J. Pennings, C. v. d. Hoven en W. v. d. Hoven. Voor het bestuur van 't Dames comité de dames Marie Siegenthaler, Marie van Bokhoven, Rika van der Pennen, Marie van den Hoven, Cato Pennings en Jo van Ham. Daarna werd overgegaan tot het kiezen van een voorzitter voor het dames— en heerencomité. Gekozen werden Marie v. d. Hoven voor de dames en C. J. Siegenthaler voor de heeren. De overige functies zullen onderling verdeeld worden. Na een dankwoord van den heer Siegenthaler werd deze zeer geani meerde eerste vergadering gesloten. Opening nieuwe muzieknis. Zondag a.s. 9 Aug. zal alhier de nieuwe muzieknis in gebruik genomen worden. Dat dit feit niet onopgemerkt kan voorbijgaan, laat zich begrijpen en zijn, zooals we mededeelden, alle muziek- en zanggezelschappen van groot-Waalwijk uitgenoodigd om aan deze opening en overdracht van de nis aan ons muziekgezelschap St. Jan een feestelijk karakter te geven. Ook zijn uitgenoodigd Burgemeester, Wet houders en gemeenteraadsleden, als mede het bestuur van Waalwijks Be lang e.a. Dat dit feest offers vraagt, laat zich begijpen. Daarom had het comité be sloten, aan de Harmonie St. Jan het verzoek te doen een muzikale wande ling te houden, waarbij enkele heeren met een collectebus nog een beroep zouden doen op de ingezetenen. Dit is in alle opzichten uitstekend geslaagd, want de opbrengst der collecte was ruim 65. Wel een bewijs dat Baard wijks ingezetenen medeleven, wan neer men iets goeds tot stand wil brengen. Nog moet vermeld worden dat Waalwijks Belang voor a.s. Zondag een avondconcert heeft aangeboden, dat zal uitgevoerd worden door de Kon. Harmonie Euphonia te Kaats heuvel. Aanbesteding. Bij de gisteren gehouden pnder- handsche aanbesteding van het bou wen van een landbouwrschuur voor rekening van den heer A. Coppens, onder leiding van den heer Chr. Klerkxs, werd als volgt ingeschreven. Timmerwerk H. van Huiten f 1083 A. van Huiten—Krol f 994 Metselwerk Chr. Treffers f 1437 H. Maas f 1417 Het werk is aan de beide laagste Inschrijvers gegund. Kruisboogsport. Het was Zondag 1.1. een ware suc cesdag voor het Kruisbooggezelschap „De Heidebloem" gevestigd in café Galgeuwiel bij den heer A. Steenber gen. Met twee zestallen werd deelge nomen aan het 3e Bondsconcours van den Langstraatschen Bond van Kruis booggezelschappen D.E.S.V. hetwelk gehouden werd op de banen van -.Rozenjacht" Vlijmen. De volgende prijzen werden door „de Heidebloem'behaald: le zestal le korpsprljs, zijnde een prachtige beker, benevens een wissel beker voor het hoogste aantal punten op het laatste concours behaald. Met het 2e zestal werd den 4en korpsprljs behaald, benevens den kam- pioensprijs, een beker, voor het hoogste aantal behaalde punten over de 3 concoursen. Daarenboven verwierf J. Vermeulen Jr. het persoonlijk kampioenschap voor de hoogste punten over de 3 concoursen, nl. 84. Tevens werd op de personeele ba nen met een drietal een 3en prijs behaald. Des avonds waren nagenoeg allen weer in het clublokaal bij A. Steen bergen bijeen, alwaar de leden op zeer gulle wijze door den kastelein werden onthaald en de avond verder in prettige stemming werd doorge bracht, Deze jeugdige vereeniging kan met groote voldoening op dezen dag terug zien. Korfballers t Naar wij vernemen bestaat by enkele jongelui alhier het plan een korfbalclub op te richten. Onder de veie takken van sport, die ook in onze plaats be oefend worden, neemt het korfbaispel nog niet de plaats in, die het toekomt Als bewijs dat het spel tot nog toe in andere plaatsen wel degelijk mede in het brandpunt der belangstelling van de talrijke sportliefhebbers staat, kijke men slechts de groote geïllustreerde dagbladen in, waarin wekelijks minstens eenmaal foto's van korfbalwedstrijden voorkomen. Wij kunnen het plan der jongelui dan ook niet anders dan toejuichen en hopen dat de oprichtingsvergadering, die in den foyer van Musis Sacrum gehouden wordt op Zaterdag 8 Aug n.m. 7.30 uur, druk bezocht zal zijn. Bereids zQn reeds talrijke personen aangezocht. Dames en heeren met animo voor dezen tak van sport, ter vergadering 1 Demonstratie met hoogfrequentle- bestraling. In Musis Sacrum zal heden Woens dag 5 Aug. om 8'/i uur een demon stratie met hoogfrequentle—bestraling plaats vinden, waarvoor een tweetal vertegenwoordigers van de Hóóg- frequentie—Instelling „Apollo", van Oldebarneveldstraat 75b, Rotterdam, naar hier gekomen zijn. Vooraf zal een der heeren een korte uiteenzetting geven van wat men onder hóóg- frequentie—therapie heeft te verstaan. De hoogfrequente stroom is de ver zamelnaam voor electrische wissel— stroomen van hooge frequentie, d.w.z. dat de wisselstroom zich een groot aantal keeren per seconde omkeert. De ongevaarlijkheid der hoogfrequentle mag als een der hoofdoorzaken worden aangemerkt voor de toepassing dezer therapie voor genezingsdoeleinden. De werking van den hoogfrequenten stroom is drieërlei, n.l. de mechanische wer king, de stralenbewerking en de che mische werking. Al deze drie werkingen zullen nader worden uiteengezet. Verder zal een en ander medegedeeld worden omtrent de geschiedenis der hoogfrequentle therapie, de eerste ontdekking en toepassing ervan, de verrassende resultaten, die er dadelijk mee verkregen werden en de ont wikkelingsgang die deze nieuwe weten schap en de toepassing ervan In den loop der jaren heeft doorgemaakt. Aan de hand van opgedane ervaringen blijkt de hoogfrequente stroom nieuwe krach gevende, nieuw leven brengende, genezende en verjongende eigenschap pen te bezitten. Hierna zal de werking der verschil lende apparaten gedemonsteerd worden Men zie voorts de advertentie in het eerste blad van dit nummer. OVERDRUK VAN HET PROSPECTUS van Staats-premie-Obligaties op TermQnbetaling N. V. Bank voor Effecten en Handelszaken, Direc teur M. v. d. Bruggen. Commis- sionnair in Effecten, Pensmarkt 12 's-Hertogenbosch. 4°/# en 5°/, Premie-Obligaties Koninkrijk Bel gië. In onze veeljarige effecten-practijk is ons gebleken, dat verschillende personen gaarne gebruik maken van de meermalen geboden gelegenheid tot het koopen van Premie-Obligaties en Loten tegen maandeiyksche afbeta lingen. Tot hun nadeel moesten zij dan meestal later ondervinden, dat z(J de loten abnormaal hoog betaald hadden, nog bulten beschouwing gelaten de gevallen, waarbij zij geheel bedrogen uitkwamen. Op zichzelf is dit systeem van effecten-aankoop, mits op gezonde eerlijke basis opgezet, wel de mooiste zijde van het afbetalings-systeem, daar het geheel tot sparen leidt. Teneinde de cliënten van dit systeem e kunnen laten profiteeren, tegen be hoorlijke aankoopprijzen, hebben wij besloten verschillende hiervoor in, aanmerking komende ter beurze van Amsterdam genoteerde loten en obli gaties op afbetaling verkrijgbaar te stellen, waarbij de cliënten slechts den beurskoers der effecten betalen, ver hoogd met lO°/o (het gebruikelijke percentage bij afbetalingen) voor rente en administratiekosten en de innings- kosten, welke laatste kosten komen te vervallen indien de termijnen worden gegireerd of per postwissel worden opgezonden of aan onze kas worden gestort. Aangezien slechts dagelijks verhandelde effecten ter beschikking worden gesteld, welke met minstens 100°/o uitloten, is men vrijwel gewaar borgd het uitgegeven geld met winst terug te ontvangen. Alhoewel wij ons voorsteilen van alle genoteerde premie-obligaties en loten tarieven voor afbetaling vast te stellen, zullen wij ons thans tot den meest gebruikeHjken koop bepalen, teneinde de cliënten in de gelegenheid te stellen onze aanbieding met die van anderen te vergelijken. Een koop van 3 premie-obligaties, nl. 1 a frs. 250.- 4°/0 België 1921. 1 frs. 250,— 5°/0 België 1922 en 1 a frs. 500,— 5°/o België 1923 waarvan de betaling kan geschieden in: 12 maandtermijnen van f 7.50 totaal f 90 ofwel 19 maandtermijnen van f 5,— totaal f 95,— ofwel 40 maandtermijnen van f 2.50 totaal f 100.—. Deze drie premieleeningen geven in totaal 32 trek kingen per jaar met 108 hoofdpozen minstens groot frs. 10.000,— tot een ge zamenlijk bedrag van frs. 18.000 000,— waaronder 6 prijzen van 1 miilioen francs. Voorts nog zeer veel hooge prij zen, aflossing minstens mèt 100°/o De cliënten doen reeds direct na de eer ste storting mede aan de trekkingen, zoodat zij dan reeds recht hebben op de prijzen op de nummers hunner stukken gevallen. In tegenstelling met andere aanbiedingen, waarbij bepaald wordt dat by in gebreke blijven van den cliënt de overeenkomst ontbonden beschouwd wordt en het gestorte be drag als schadeloosstelling wordt be houden, heeft by ons in zulk geval verrekening van gestorte bedragen plaats. Indien de stukken door de cliënten geheel betaald zyn worden deze door ons steeds tegen de beurskoers terug genomen, terwijl niet afbetaalde stuk ken, op verzoek van den cliënt terug genomen, worden tegen de beurskoers onder verrekening van het nog te be talen bedrag. Teneinde uniforme tarie ven te kunnen samenstellen wordt de loopende coupon by aankoop niet extra berekend. De rente der stukken gaat voor de koopers In op den eer sten vervaldag der coupons na de volstorting van de termynen. Verder gelden tusschen de koopers en ons de desbetreffende bepalingen van aan- en verkoop van effecten, vastgesteld door den Bond voor Geld en Effectenhandel. Brabantsche Industriedagen. De Prov. Staten van Noordbrabant hebben op voorstel van Ged. Staten besloten om op Vrydagavond 11 Sept. a s. den deelnemers aan de Brabantsche Industriedagen namens de Provincie een officieelen maaltijd aan te bieden in de zaal van de Prov. Staten te 's Hertogenbosch. Bij deze gelegenheid zal de Com missaris der Koningin mr. dr. A. B C. M. van Ryckevorsel, een rede uit spreken over: „De oniwikkelings—- mogelijkheden van de Provincie Noord—Brabant." Zonder twyfel zal deze maaltijd, weike in een zoo byzondere omgeving door de Provincie zelve aangeboden wordt, nog de belangrykheid van de Brabantsche Industriedagen zeer ver- hoogen. Onze schoenenexport bedreigd. Beschermende rechten in Denemarken Het bericht, dat de Deensche minister van handel, Hauge, bij de opening van de jaarbeurs te Fredericia, gezinspeeld heeft op beschermende maatregelen en dat men in verband daarmede in Denemarken in de eerste plaats maat regelen ter bescherming van de schoen industrie verwacht, is voor de Neder- landsche schoenindustrie een onplel- I zige boodschap. Want Denemarken is verreweg de voornaamste afnemer van de Nederiandsche schoennyverheid Het betrekt ongeveer de helft van dit artikel. In 1930 bedroeg de totale export van schoenen, laarzen en pantoffels, geheel of voor het grootste deel van leder, 449 062 paren, ter waarde van 2.568.000 gulden. Daarvan gingen naar Denemarken 256.298 paren, ter waarde van 1.249.000 gulden. Voor het eerste halfjaar van 1931 bedroeg de totele export 140.876 paren voor 696 000 gulden, Denemar ken betrok hiervan 75 681 paren, ter waarde van 308 000 gulden. Dit is zeker het eerste resultaat van de economische overeenkomst van Denemarken, Zweden, Noorwegen, België met Nederland! ELSHOUT. Onze dorpsgenoot P. Klerks slaagde voor het examen van de Vereeniging van Leeraren. Ons wordt medegedeeld dat de processie Heusden—Kevelaer vertrekt op Zondag 16 Aug. Onze afdeeling zal door de harmonie der jongens- congregatie worden begeleid. De leden van den jongen Boeren stand zullen Donderdag 6 Aug. een excursie maken naar het tuinbouw gebied in de Betuwe. Tevens zullen zy een bezoek brengen aan de H. Landstichting. CAPELLE. Met genoegen vernemen wij, dat onze vroegere dorpsgenoote Mej. C. E. Treffers, thans te Utrecht woonachtig, aldaar geslaagd is voor het diploma M.U.L.O. op Zaterdag 1 Aug. 1.1. WASPIK. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 7 Augustus 1931 des namiddags 6 uur. Aan de orde is: 1Mededeelingen. 2. Onderzoek geloofsbrieven der nieuw benoemde leden. 3. Vaststelling gemeenterekening over het dienstjaar 1930. 4. Vaststelling vergoeding bijzonder lager onderwijs. 5. Adhaesiebetuiging brug bij Moer dijk. 6. Aankoop brandweermateriaal. 7. Wijziging begrooting 1931. Voor den vleeschkeuringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 29 varkens en 6 runderen. Zondag 1.1. werd in den tuin van den, heer H. van Iersel een concert ge geven door de Harmonie „Volksvlijt en •Volksvermaak" alhier, waarbij 't num mer werd uitgevoerd, waarmede bij 't federatief concours te Beek en Donk in de 2e afdeeling den 2en prijs werd be haald. Door Z.H.Exc. den Bisschop van 's-Hertogenbosch is benoemd tot kape laan te Tilburg (Loven) de Weleerw. heer A. J. P. Damen, kapelaan alhier. In de vier jaren, dat kapelaan Damen in deze parochie is werkzaam geweest, lieeft hij zich door zijn eenvoudigheid en zachtaardigheid vele vrienden ver worven, zoodat de parochianen hem noode zien vertrekken. SPORT. Lawn-tennis. Bij de te 's Bosch gehouden wed strijden om het kampioenschap van Noord-Brabant wist onze plaatsgenoot mr. Brouwers in het gemengd dubbel spel tesamen met mej. Heijbroek, de zen titel te behalen. In het heeren enkelspel wist mr. Brouwers het tot de finale te brengen, doch werd hierin geslagen door den bekenden Eindhovenschen speler ir. Knappert. Hij was rto. 2. DUIVENSPORT. WAALWIJK. Op Zondag 2 Aug. hield de Waal- wijksche Concoursbond 'n wedvlucht vanuit Soignies. De prijzen werden behaald als volgt: J. Schoemans 1, 16, 87; J. Kipping '2 13, 50, 61, 63; J. Leijten 3, 6; Hok „De Luchtbode" 4, 21, 27, 56, 85; Jos. v. Bladel 5, 7, 23, 64, 68; Adr. Verhoeven 8, 47; Ant. Goedhart 9; A. Bakkers 10, 11, 45; L. Heijmans 12, 28, 32; K. Broumels 14, 26, 40, 78; A.'v. Eijck 15, 70, 71, 90; M. Leij ten 17, 38, 42; L. v. Gelder 18, 31, 72; Th. v. Helvoirt 19, 24, 52; v. Vugt 20, 58; P. v. Helvoirt 22, 35, 53; v. Oers 25; P. Schoemans 28, 41; J. Vermeu len 30; J. v. Veldhoven 33, 75; Jos. de Peffer 34; J. C. Muskens 36, 37, 65, 91; L. v. Schijndel 39; P. L. Pul lens 43; v. Muilekom 44, 77; J. Boot 46, 54, 59; Th. de Ronde 48; A. de Leijer 49, 57; L. Leijten 51; A. Stam 55, 81, 88; Lombarts430; J. v. d. Pen nen 62; Th. Duivekam 66, 69; M. v. Engelen 67, 92; Nol Goedhart 73; Braspenning 74; Th. v. d. Geld 76, 82, 86, 89; A. v. Spijk 79; Boogaard 80; Jos. Hensen 83; v. Eeten 84, le duif 1.29.6. Laatste 2.23.58, 1ste overduif J. Boot. DRUNEN. Zondag hield de postduivenvere niging „De Postduif", gevestigd in 't café A. v. d. Geld een wedvlucht van uit Vilvoorde. De prijzen werden be haald als volgt: 1, 15, 23 A. Pelders; 2 A. v. Loon; 3, 5, 18 J. Stiphout-Pulles; 4, 8, 17, 20 Gebr. Ravenstein-v. Loon; 6, 24, W. Viveen-v. Ravenstein; 7, 16, W. Melis; 9, 10 F. v. Hulten-de Wit; 11, 14, 22, 26 Gebr. Maas-v. Oers; 12, 13, 21 G. Bruurmijn; 19 A. v. d. Hoven; 25 H. Bergmans; Eerste overduif J. v. Loon; Tweede overduif F. v. Hul ten-de Wit. Eerste Koningspoule A. Pelders. Tweedje Koningspoule J.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 5