IMerl io dil ld. Nieuws uit KaatsbeoYel Stiphout-Pulles. Speciaal J. Stiphout- Pulles. Eerste duif bereikte het hok om.l u. 11 m. 1 sec. Laatste om 2 u 31 in. 52 sec. CAPELLE. De postduivenvereniging „Nog Sneller" hield een wedvlucht met jonge duiven vanuit Soignies met den volgenden uitslag 1—11—15 T. Groeneveld, 2—3 J van Oosterhout, 4—6 F. Oerlemans, 5-14 C. v. d. Schans, 7-8—12-13 M. Mesch, 9 H. Boeser, lOC.Groene- veld. Eerste overduif C. v. d. Schans CAPELLE. J.l. Zondag hield de postduivenver eeniging „De Luchtvaart", gevestigd in het caié van Mej. de Wed. A. v. d Haart alhier een wedvlucht van uit Soignies met den volgenden uitslag A. Versteeg 1 (aangetoond), G Treffers 2, J. Spierings 3, J. v. Doornie 4, W. Versteeg 5 (aangetoond) 6, J. v Doornie 7, 10 en 19, E. Haverhals 9. 18 en 24, P. Nieuwenhuizen 8 (aan getoond), 15, 27 en 29, A. Versteeg 11, 22, M, Verduin 12,21, J. Spierings 13, 20, O. Stam 14, Q, Treffers 16 17 (aangetoond) 25, W. Mandemakers 23 (aangetoond), E. Haverhals 26 en G. Vos 28. BURGERLIJKE STAND. SPRANG-CAPELLE. Over Juli 1931. Geboren: Maria Cornelia Elisabeth dv. P. I. de Visser en J. van Tilborgh. Jan zv. C. Nieuwenhuizen en C. J. van Zeist. -Pieternella dv. D. van Zeist en E. Ros. Pieter Elibertus, zv. A. Chabot en J. Frings. GehuwdJ. A. Spierings oud 30 jaar en W. de Roon, oud 29 jaar. - A. Kluijtenaar oud 34 jaar en L. S. ten Hoeve oud 36 jaar. Overleden: A. v. Zeist oud 81 j. - H. H. Nieuwenhuizen oud 70 jaar echtgenoot van M. Verhoeven. M. v. d. Poorte, oud 85 jaar weduwnaar van P. Oerlemans. -C. van Beek oud 77 jaar weduwe van J. Chabot. W. Smits, oud 71 jaar wed. van J. Oc- kers. P. A. Schellekens oud 4 w. zv. C. .1. Schellekens en P. A. Kuijsten. WASPIK. Over de maand Juli 1931. Geboren: Gerardus Chr. zoon van Laurentius Hooijmaijers en Maria Meusen. Adriana J. dochter v. Jo hannes van der Velden en Theodora J. M. Pagie. Christiaan A. zoon v. Adrianus M. C. Heijblom en Cornelia Schep. Henrica dochter van Lam- bertus Rekkers en Maria van Gils. Helena Elisabeth dochter van Johan nes F. Roos en Adriana C. Vervoort. Gehumd: Johannes A. Schellekens, 27 j. en Cornelia H. van Gils 23 j. Overleden: Petrus Kamp, echtg. v. Petronella H. Kuijsters 49 j. Cor- nelis Buijs wedr. van Anna M. Gom- mers 67 j. RAAMSDONK. Van 1 tot en met 31 Juli 1931. Ingekomen: Wilhelmina P. Maton van Breda naar E 138. Emanuel L. J. Gowie van Breda Haagdijk 112a naar J 149. Petronella J. v. Strien van Breda Koninginnestraat 60 naar D 33. Goverdina H. Spuijbroek van 's Gravenhage Burgem. Hovylaan 45 Loosduinen naar A 71. Andries van den Diepstraten van Velsen Bree- saapstraat 17rood naar Keizersveer. Johanna Verheij van Zwolle Tulp straat 24 naar F 7. Peter H. Speet- jens en echtg. v. Breda Hooge Steen weg 45 naar C 34. Johanna M. Th. ^atn,' Dissel dorp ,vjan Dongen Lagen Ham 96 naar A 30. Maria van Rie- nen van Geertruidenberg Haven 24 naar E 98. Cornelis Koreman van Dongen Ger. Majellastr. 45 naar K 73. Johanna M. Gerritsen van Vlaar- dingen Schiedamscheweg 116 naar J 115. Everaj-dus Tabbers v. Was pik F 11 naar Hermanzijlscheveer. Hendrica A. van Duijnen van Bloe- inendaal Brederodeweg 54 n. H ,1121 Cornelis van Vessem van Geertrui denberg Haven 28 naar H 87. Jo hannes P. Maas van Oosterhout Se- ters B 43 naar E 121. Augustinus A. van der Sluijs en gezin van Eind hoven Edisonstr. 35 naar C 64. Jan Molewijk van Oude Tonge Hilstraat 10 naar E 113. Wilhelmina E. Brekelmans van Drunen D 15 naar C 42. Vertrokken: Antonia J. van Strien van L 110 naar Oirschot Carmelites- senklooster. Cornelis W. v. Don gen van E 82 naar Zeist Slotlaan 80. Maria A. Sprangers van E 82 naar Sprang-Capelle V 92. Henrica Aa. Leestermans van F 96 naar Tilburg van Mierisstraat 30. Adrianus C. de Bont van A 9 naar Breda Vee- marktstr. 22. Franciscus Chr. Schuurbiers en gezin van J 99 naar Amsterdam 62 West. Henri L. Peeters en gezin van J 99 naar Am sterdam Stolkwijkstr. 62 West. Antonia Ja. de Wijs van F 122 naar Made Marktstraat 76. Bastiaan H. Smaal en gezin van J 105 naar Am sterdam Vechtstr. 31 2 hoog Zuid. Francisca Ma. Klerkx van B 79 naar Tilburg Rielscheweg 48. Jacoba Ga. de Jongh van G 65 naar Dussen Hank 217. Johannes C. Bus en ge zin van E 122 naar Brunssum Maas- trichterstr. 6. Petrus van Kaam en gezin van J 89 naar Amsterdam Wa- verstr. 54 1 hoog Zuid. Wilhelmi na Ja. Vos van E 96 naar Made c.a. Drimmelen D 32. Huiberdina Aa. Arendse, van H 31 naar Made c.a. Drimmelen D 42. Hendrikus Adr. Tak van F 122 naar Duisburg-Ruhr ort Wirtschaft Hoek. Petrus Jac. Fens van L 53 naar Roosteren Schet- tereind. Cornelis Jac. Maton en echtg. van J 73 naar Schinnen Von- delstr. 180. Jacobus Maton en gez. van J 73 naar Schinnen Von- delstr. 180. Adriaan Schuurbiers en echtg. van J 88 naar Amsterdam Gaaspstr. 2 (huis) Zuid. Theophi- lus Lud. de Laet van G 45 naar St Jansteen Heikant B 100. Adriana van den Hoek van F 22 naar Eethen Genderen B 100. Theodorus Adr. Joore en gezin van L 58 naar Utrecht Tuijnstr. 50 bis. Willem H. Steeds en echtg. van H 34 naar Stompwijk Leidschekade 24. Johanna Ma. Dirven van A 27 naar Schijndel Moe derhuis. Marinus H. Oomen van I 55 naar Wonseradeel Kornwerder- zand. Pieter A. Ruitenberg van M 19 naar Dordrecht Hooge Steenweg 38- Jacobus Fr. Bus en gezin van aan boord naar Geleen Kluis 48 bo ven. Paulina Ma. Broeders van aan boord naar Dordrecht Voorstraat 188. RAAMSDONKSVEER. Geboorten Adrianus H. J z. van Johannes Adrianus Wintermans Schipperen. Mechelina Th. d. van Johannes C. Broeders-Olislagers. Overlijden: Hendrik van Strien. oud 87 jaren. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. Rotterdam, 4 Augustus. Ter Vee markt waren heden aangevoerd 307 paarden, 48 veulens, 619 magere runde ren, 785 vette runderen, 280 vette kal veren, 233 nucht. kalveren, 290 gras kalveren, 384 schapen of lammeren, 25 biggen, 10 overloopers, 9 bokken of geiten. Prijzen per kilo: koeien 25 a 32 c., 38 a 42 c., 45 a 47,5'c.; ossen.37 a 41 c., 44 a 47 c.; stieren 30 a 32 c., 34 a 36 c., 37,5 a 39 c.; kalveren 40 a 47,5 c., 52,5 a 56 c„ 60 65 c. Prijzen per stuk van mager vee melkkoeien 210 a 370, kalfkoeien 200 a 360, stieren 120 a 490, pinken 120 a 170, graskalveren 30 a 80, vaarzen 180 a 210, paarden 200 a 325, slachtpaarden 140 a 235, hitten 90 a 170, veulens 60 a 130, biggen 10 h 15, dito per week 1.50 a 2. fok nuchtere kalveren 20 a 25, slacht nuchtere kalveren 16 a 20. Op de vette markt was de aanvoer van koeien en ossen redelijk, waarbij nog een flink aantal stieren. De handel was luiachtig en prijzen waren als gis teren. Een prima spoelingkoe ging nog tot 2,5 cent boven noteering. Stieren, handel kalm en de eerste kwaliteit was nog lager dan vorige week; tweede en derde kwaliteit prijs houdend. Vette kalveren flink aangevoerd, handel slecht en de prijzen van giste ren waren moeielijk te handhaven. Bij uitzondering ging nog een prima kalf 2,5 cent boven noteering. De aanvoer van melk-, en kalfkoeien was tamelijk, handel stil met onveran derde prijzen. Jongvee, gering aangevoerd, zoo goed als geen handel en prijshoudend. Graskalveren ruimer aangevoerd, handel stug, voor den dood lager in prijs. Nuchtere fok- en slachtkalveren wa ren weer minder aangevoerd, handel stroef, voor den dood vraag, prijzen hooger. De aanvoer van werk- en slachtpaar den, hitten en veulens was zeer ruim, met flauwen handel, de prijzen van vorige week werden bedongen. Biggen gering aangevoerd, handel stil en duur. Schapen en lammeren met flinken aanvoer, handel en prijzen als gisteren. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V, Gymnastieklokaal. Vrijdagavond 8 uur repetitie aspi ranten W.G.V. Zaterdag GEEN repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak". Zondag! 2 u. Repetitie Liedertafel .Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. BINNENLAND. Zomerdrukte bij de K.L.M. Ofschoon de verkeersresultaten bij de K.L.M. in het algemeen de crisis ten spijt, niet te wenschen overlaten, bracht de Zondag, begunstigd door zeer fraai weder, in het luchtvaart bedrijf toch wel een buitengewone drukte. Bijna alle diensten waren geheel bezet, terwijl daarvoor het grootste materieel, de twintig-persoons F IX en de vijftien-persoons F XII-vliegtui- gen, gebezigd werden. Op Schiphol namen 225 personen en op Waalhaven 160 personen aan de rondvluchten deel. Te Arnhem, waar de K.L.M. eveneens rondvluch ten heeft gehouden, ondergingen een groot aantal liefhebbers den lucht doop. GEMENGD NIEUWS. Een ver keer stoestel van de K.L.M. gevallen. Bij het viiegveln Waalhaven Is een Fokker met 15 personen gevallen. Slechts een paar ernstig gewonden en enkele lichtgewonden. Het toestel ver nield maar de cabine in tact. Dinsdagmiddag omstreeks kwartover twaalf is bij het vliegveld Waalhaven te Rotterdam een ongeluk gebeurd met een vcrkeerstoestel van de K L.M., dat met 15 personen op reis was naar Amsterdam. Een van de motoren werkte niet goed, om welke reden de piloot kort na den start besloot terug te keeren. Hij is daarbij tegen een paal gebotst, waardoor het toestel is neergestort. Tengevolge van den schok zijn enkele inzittenden gewond geraakt het ergste was er een boord-mecaniciën aan toe, die een kaakfractuur heeft. Het toestel is terecht gekomen op een jongetje, dat bij het vliegveld stond te kijken. Ook dit jongetje is ernstig gewond. Van het jongetje moest een been geamputeerd worden. Het toestel is grondig vernield; alleen de cabine is geheel in tact gebleven. Het toestel, de P. H. A. F. K.. een Fokker F IX, is een van de nieuwste machines van de K.L.M. Het is de machine, die het vorige jaar op de luchtvaarttentoonstelling te Parijs de Prix d' Elegance heeft behaald. Het is geheel vernield. Dinsdagmorgen was piloot Pellens met de machine uit Londen naar Ne derland vertrokken Behalve de boordmecaniciën Vrijburg de Koning uit Amsterdam zat nog één passagier, een Engelschman in het toestel. Tegen twaalven landde men op Waalhaven. Tijdens de vlucht had zich niets bijzonders voorgedaan. Om kwart over twaalf startte de ma chine weer, om naar Amsterdam te gaan. Vliegongeluk te Soesterberg. Een militair vliegtuig in brand gevlogende bestuurder dood. Dinsdagmorgen om 10 u. 15 was raserve-sergeant-leerling-vlieger Van Poeteren met een militair vliegtuig, type F 4 nummer 105, opgestegen voor een terreinvlucht boven het vlieg kamp Soesterberg. Toen de vlieger, die op een zeer geringe hoogte vloog, zich ter rechter zijde van den straatweg Soesterberg— Soest bevond, in de buurt van den spoorweg Soestduinen—Amersfoort, botste het vliegtuig tegen boomen, waardoor een deel van den linker vleugel afknapte, en de machine zich op de hei in de grond boorde. Even daarna vloog het toestel in brand. Spoedig was assistentie van het vliegkamp ter plaatse. Men vond ser geant Van P. geheel verkoold. Dokters hebben uitgemaakt, dat hij reeds dood was voordat de machine in brand vloog. Van het toestel is niets dan een wrak overgebleven. Ernstig ongeluk In den Bosch. Gistermiddag om kwart voor drie kwam een ledige goederentram van de richting Oss door het dorp Uden gereden. Nabij het gasthuis stond een vrachtauto, die oogenschijnlljk niet vrij stond. Toen de machinist bij de bocht komende zag dat de auto inderdaad niet vrij stond remde hij zeer sterk, ten einde een aanrijding te voorkomen. Door het sterke remmen ontspoorde een der ledige goederenwagens, ten gevolge waarvan de 19—jarige mej de W., uit Amsterdam, die te Uden een retraite had meegemaakt en voor de vitrine van een fotograaf stond te kijken met vier zusters door den derailleerenden wagen werd gegrepen. Zij kwam onder den wagen terecht en kreeg zulke ernstige verwondingen, dat zij om vijf uur is overleden, Het onderzoek heeft uitgewezen dat den machinist van de tram geen schuld treft. Ernstig ongeluk op den mijnspoorweg Maurlts—Nuth. Maandagnamiddag omstreeks één uur had een ernstig ongeluk plaats op den in aanleg zijnden mijnspoorweg Maurits—Nuth. Een trein, waarmede grond vervoerd werd, reed tegen den achtersten wagen van een op een zij spoor stilstaanden trein. De locomotief, waarop de machinist Verhulst en de 15—jarige stoker de Weerdt stonden, sloeg hierdoor om. Beiden kregen door stoom en water uit 'n lek geworden stoomleiding zeer ernstige brandwon den. Dr. Beckers uit Beek en dr. Dols uit Geleen verleenden de eerste ge neeskundige hulp. Beide slachtoffers werden naar 't hospitaal te Sittard getransporteerd, alwaar de stoker de Weerdt des namiddags om half zeven is overleden. De toestand van den machinist Verhulst is zoo ernstig, dat ook voor zijn leven gevreesd wordt. De maréchaussees van Beek doen een onderzoek. Ernstig motorfietsongeluk. Een doode en een ernstig gewonde. Maandagavond ongeveer 6 uur is op den rijksstraatweg te Limmen een ernstig motorfietsongeluk gebeurd. De heer Metselaar, uit Limmen, wou met zijn vrachtautoeenlinker-zij weg inslaan, maar stopte om twee hem tegemoet- rijdende auto's te laten passeeren. Vlak achter die auto's reed met groote snelheid de ongeveer 30 jarige motorfietsrijder Mellenberg uit Den Haag, met op zijn duo een 28-jarige dame, eveneens uit Den Haag. De motorfietsrijder bemerkte te laat den vrachtauto en vloog in volle vaart er tegen op. Rijder en duorijdster werden van de motorfiets geslingerd. Beiden werden opgenomen met een zware schedelfractuur; de man had bovendien een fractuur aan het linker bovenbeen en den linker-onderarm, In bewusteloozen toestand werden zij naar het St. Elisabethsgasthuis te Alk maar overgebracht, waar de heer Mel lenberg Dinsdagmiddag om 1 uur is overleden. De toestand van de dame is zeer zorgelijk. De motorfiets werd vernield, en het voorste gedeelte van den vrachtauto werd in elkaar gedrukt. Onweer. Te Wagenberg, bij Breda is Dins dagochtend de bliksem geslagen op de r.-k. kerk tengevolge waarvan de electri- sche installatie van het uurwerk werd beschadigd. De heer Langenberg, die in de kerk werkzaam was, werd door den schrik bevangen. Oceaanvlucht Seattle—Tokio. De vliegers Robbins en Jones zijn Zondagochtend gestart voor een non stop-vlucht naar Tokio. Naar men zich herinneren zal, hebben Robbins en Jones de vorige maand reeds gepoogd deze vlHCht, waarvoor door een Japansch blad een hooge prijs was uitgeloofd, te volbrengen. Mist en storm dwongen hen toen te landen bij Salomon in Alaska. Naar nader wordt gemeld, zijn de beide aviateurs, na dertien uur vliegen boven Britsch-Columbla te Fairbanks in Alaska aangekomen. Na in de lucht hun voorraad benzine te hebben aan gevuld, zetten zij koers naar het dal van de Yukon-rivier. Zondagmiddag zijn de wereldvllegers in Mandsjoerije geland. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Vrijw. Landstorm. Op Zaterdag 1 Aug. j 1. werd op de speelplaats der Christ. School te v.m. Besoijen de jaatlijksche onderlinge schietwedstrijd gehouden van den Bjjz. Viijw. Landstorm, afd. Besoijen. De wedstrijd werd gehouden met K.S.O. patronen op margasch]jf, tellende van 1—10, houding knielend. De uitslag was als volgt: 1 H. W. W. Klerkx 50 48 2 G F.CouwenberghöO 48 3 P. Wouter 49 46 4 A. Th. Bakkers 49 46 5 H. C. Mutsaerts 49 45 6 C. L. Verhagen 48 50 7 Th. J. Nuijten 48 45 8 M. J. Janson 48 42 9 D. Verschuren 47 46 10 P. N. van Hilst 47 45 11 C. Blom 47 45 12 J. A. v. d. Heijden 47 43 13 A. J. de Louw 47 40 14 B. A. v. Dongen 46 46 15 C. Treffers 46 45 16 B. A. G. Treffers 46 40 17 S. IJpelaar 45 50 18 C. A. v. d. Gouw 45 45 19 R. Treffers 45 43 20 A. v. d. Bruggen 44 45 Er werd door 44 schutters aan den wedstrijd deelgenomen, welke alle een prijs verwierven. Dat Besoijen een bloeiende afdee- ling van den bjjz. vrijw. landstorm heeft, blijkt wei uit het feit. dat het ledenaantal ruim 80 bedraagt, waarvan ruim de helft meer of minder regel matig aan de schietoefeningen deel neemt. Het aantal scherpschutters der afdeeling bedraagt momenteel 24. Kaatsheuvel, 4 Aug. '31. Duivensport. De Combinatie, gevestigd bij den heer Jan van Dun, hield Zondag een wed vlucht vanuit Soignies. Lostijd 10 uur 40 min. le duif 1.36.12, laatste duif 2.20.1. Uitslag: 1, 7, 8, 16, 27, 32, 37, 54, 56, 57 P. Remmeren; 2, 9, 13, 31 J. Emmers; 3 J. van Riel, 4, 20 H. Damen; 5, 29, 40 C. de Bondt; 6, 38, 54 C. v. Boxtel; 10 Jos. Emmers; 11, 53 Jos. Voets; 12, 23 L. v. Mosselveld; 14, 48, 60 J. vOpper- man; 15, 19, 44 A. v. d. Ven; \l7 W. Remmeren; 18 Jac. Hoevenaars; 22 P. Zijlmans; 33, 43, 46, 62 P. v. d. Assem; 24, 34, 42, 55 Jos. Vrinten; 25, 26, 28 J. Couwenberg; 30, 41, 45 Jan v. d. Lin den; 35 Jan Bergmans; 34, 63 B. Rem meren; 46,G. Laros; 49 P. de Nijs; 50 G. v. d. Ven; 51 [J. Remmeren; 52 A. Emmers; 58 J. Damen; 61 W. Remme ren; 64 M. Soeterboek; 65 P. Stokker- mans; 66 J. Bergmans. Geslaagd. Te Breda slaagden voor de hoofdacte de Eerw. Broeders Bernardus (L. J. Hertooys) en Alardus (A. Th. v. Helf teren) verbonden aan de St. Bernardus- school alhier. Afscheid. Met een enkel woord konden wij in ons nummer van Zaterdag nog bekend maken, dat onze ijverige kapelaan H. Goyaarts, benoemd is tot kapelaan te Heesch bij Oss. Dat velen onzen werk- zamen jongsten kapelaan ongaarne zien vertrekken is begrijpelijk. De sympa thie van den een gaat wat meer naar deze, van, den ander wat meer naar die, zeker is, dat de sympathie onzer jon gens onverdeeld uitging naar kapelaan Goyaarts, hun patronaatsdirecteur, die met hen leefde, werkte en speelde als één der hunnen. Heeft ooit iemand zijn volle krachten voor een werk gegeven, dan is het ka pelaan Goyaarts in de 4 jaren, dat hij in onze parochie gestaan heeft. Hij stond met de gedachte aan zijn jon gens op, /hij was er den ganschen dag mede bezig, en met hunne belangen ver vuld, ging hij er mede slapen. We kon den het Vrijdag j.l. al merken, dat zijne verplaatsing insloeg. De jeugd was plots stil geworden, 's Zondags kan het er wel eens rumoerig druk zijn in het patronaat; Zondag j.l. was het er be klemmend stil. Ge kondt merken, dat er iets gevoeld werd, dat pijn deed. Kape laan Goyaarts moest heengaan. Kap. Goyaarts, hun directeur, hun raads man, hun vader, hun vriend en speel kameraad. Dé gehoorzaamheid roept. Desniettemin valt de volbrenging van 't offer zwaar. Waarvoor men geleefd en gewerkt heeft, daarvan gaat men houden. Daarom moet kap. Goyaarts veel houden van zijn patronaat, zijn jongens, zijn zangclub, zijn tooneel- club en zijn jonge werkman. Dinsdagavond werd afscheid gehou den van 't patronaat. Alles was present. Ook onze HoogEerw. heer Pastoor, Kap. Hoekx en een Pater Capucijn als assistent. De stemming was zeer ge drukt. Uit beknepen kelen klonk het patronaatslied. De heer Jan Janssen dankte daarna in een afscheidsspeech voor wat Kap. Goyaarts voor 't patro naat deed, bijzonder voor de geestelijke belangen der jongens, zoowel namens de jongens zelf als namens de ouders. De heer W. Berzeveld dankt namens de zangclub „De Leeuwerk", die in kap. Goyaarts haar onvermoeiden di recteur moet missen. De heer v. Dijk bracht dank namens de tooneelclub. Mgr. Völker bracht zijn kapelaan hulde voor zijn groote onbaatzuchtige werklust en voor dè groote moeite en opofferingen, die hij zich in 't belang van zijn patronaat getroost heeft. Kap. Goyaarts zelf trachtte 'n af scheidswoord te spreken tot zijn jon gens, dat echter herhaaldelijk werd onderbroken door de overstelping van een gemoed dat vol was. Hij vroeg om 't gebed der jongens als dank voor wat hij deed en beloofde wederkeerig 't zijne. Iedere patro naatsjongen kreeg een foto van den geliefden Directeur als aandenken, waarmede het afscheidsfeest?) ein digde. Wij sluiten ons gaarne aan bij de vele schoone woorden Dinsdagavond in 't patronaat gesproken. Van nabij hebben wij 't werken van Kapelaan Goyaarts mogen gadeslaan. Wij bren gen gaarne hulde aan zijn onbaat zuchtig enthousiasme waarmede hij voor zijn jongens werkte en waarme de hij.bereike, dat hij niet als 'n Di recteur, doch als 'n vriend door zijn jongens werd vereerd. Wij vertrou wen dat hij in zijn nieuwe stand plaats een werkkring vinde, die een zelfde werkkracht kan doen ont plooien. i_. le serie 2e serie van 5 schoten van 5 schoten (besliasingsserie) (steunserie)

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 6