Zomer-Uitverkoop irenhaodel C. Niemlw. KERMIS TILBURG. Prachtige Wassing's Reisbureau H. de Bont-v. Huiten PRIJS Fl. 59. GEMEENTERAAD. naar den weg. QEERTRUIDENBERO. Op Zondag 16 en Maandag 17 Augustus a.s. zal door de leden van het R.K. Zangkoor alhier, een uitstapje worden gemaakt naar Antwerpen. Brussel en omstreken. Wannneer het weer medewerkt, belo ven dit voor deze vereeniging een paar prettige dagen te worden, Naar wij vernemen is door B. en W. vergunning verleend aan de Ned. Vereeniging van oud-militairen der zee- en landmacht uit de Tropi sche Gewesten „'t Vaderland Qetrouw" tot het houden eener Jaarlijksche collecte in deze Gemeente. Op Zondag 6 September a.s. zal in deze Gemeente een bloempjesdag worden gehouden ten bate van de stichting „Moederheil" te Ginneken. OUDHEUSDEN. Vergadering ivan den raad dezer j gemeente, gehouden op Vrijdag 7 Au- gustus v.m. 11 uur ten raadhuize te j El shout. Voorzitter de Edelachtb. heer Mr. v. d. Heijden, burgemeester. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd vastgesteld. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. a. Besluiten van Gedeputeerde Sta ten waarbij goedkeuring verleend wordt aan de raadsbesluiten tot wij ziging der gemeentebegrootingen voor 1930 en 1931. b. Besluit van Gedeputeerde Sta ten, waarbij goedkeuring verleena wordt aan het raadsbesluit tot wijzi ging van het reglement op het Burgerlijk Armbestuur. Beide stukken worden voor kennis geving aangenomen. Verlaging electriciteil. Brieven van de P.N.E.M., waarbij mededeeling wordt gedaan van de verlaging der tarieven voor levering van electriciteit voor huisaansluitin gen en straatverlichting. De goede financieele uitkomsten van het bedrijf hebben aanleiding ge geven om de afnemers een tegemoet koming in de stroomprijzen te ver leenen. Vanaf 1932 zal de prijs vooi lichtverbruik worden gereduceerd van 40 tot 35 ct. per K.W. en voor klein- krachtverbruik van 20 tot 16 ct. per K.W. Ook de prijzen voor afnamt volgens speciaal contract worden ver laagd. Bovendien wordt aan de ge meenten, ter bevordering van een verbetering der straatverlichting, een tegemoetkoming verleend. Voor de garantiesom van 315.mocht tot nu toe 750 K.W. worden verbruikt, dit wordt verhoogd tot 1050 K.W. De prijs van den stroom, die boven deze garantie wordt verbruikt, wordt op 7 cent gesteld. De Voorzitter geeft z'n voldoening te kennen over deze verlaging, speci aal voor de prijzen der straatverlich ting. Des te gemakkelijker zal nu ook op de volgende begrooting een post kunnen worden uitgetrokken voor het plaatsen van enkele lantaarns in de Langstraat, waarom indertijd ge vraagd is. Maximum snelheid. d. Een schrijven van Gedeputeerde Staten d.d. 10 Juli 1931 betreffende de verordening bedoeld in artikel 208 der Gemeentewet. De Voorzitter zegt dat een verkeer de datum in de opmerking van Ged. Staten op een vergissing berust. De snelheid in deze gemeente is 15 K.M., doch volgens de motor- en rijwielwet moet deze minstens 25 K.M, zijn, ten zij voor uiftzondieringsgevajlen. Bin nenkort echter kan de raad een ont werp voor een nieuwe politieverorde ning tegemoet zien en het ligt in de bedoeling om dan nog nader te be zien of zal worden vastgehouden aan het maximum van 15 K.M., dan wel of dit tot 25 K.M. zal worden ver hoogd. De zaak wordt dus nog aangehou den. Subsidie tuinbauwcursus. e. Een verzoekschrift van het be stuur van den B.K. Boerenbond van Drunen en Elshout om subsidie in de kosten van een tuinbouwcursus. B. en W. stellen voor de gevraagde som van 30.toe te staan, daar het een algemeen gemeentebelang be treft. Wordt goedgevonden. Ontslag pacht. f. Een verzoekschrift van C. Brok om ontslag van pacht van een perceel op de Voorste Oudheusdensche wei den. Adressant is fabrieksarbeider ge worden en kan daarom het stuk land niet meer bewerken. B. en W. achten dezen grond billijk en stellen voor het ontslag te verleenen, onder voorwaar de dat B. het tekort zal blijven bijbe talen, wanneer de grond bij herver pachting minder zal opbrengen. Aldus besloten. De rekening over 1930 en de be grooting voor 1931 van de Gezond heidscommissie te Heusden wordt ter inzage gëlegd. 1. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der begroo- Wordt goedgevonden. 3. Vöorloopige vaststelling der ge meenterekening over 1930. De heeren Brok en Vrijhoeven heb ben de rekening onderzocht en in or de bevonden, zoodat zij tot goedkeu ring adviseeren. Aldus wordt besloten. Brandbluschapparaten. De Voorzitter brengt in herinnering dat voor een half jaar besloten is dat de gemeentenaren bij aanschaffing van een brandbluschapparaat een subsidie zou worden toegestaan van de helft van het aanschaffingsbedrag tot een maximum van 10.Daar bij is gerekend op den goeden trouw der inwoners, die helaas blijkt afwe zig te zijn. Daarom stellen B. en W. voor om aan de subsidie de voor waarde te verbinden, dat het appa raat gedurende minstens 5 jaar in 't algemeen belang wordt beschikbaar gehouden; mocht het apparaat bin nen dezen termijn zijn vervreemd, dan wordt de subsidie teruggevorderd. De heer de Baaij vraagt hoe deze subsidie betaald wordt. De Voorzitter antwoordt dat de ge meente het bedrag rechtstreeks aan de maatschappij betaalt, ineens of in termijnen, naar gelang de overeen komst van den kooper. Het voorstel wordt aangenomen. Afscheid oude leden. Daar dit de laatste vergadering van den ouden raad is, voelt de Voorzittei zich gedrongen tot de drie scheidende leden een afscheidswoord te richten. In de eerste plaats tot de beide raads leden Vrijhoeven en Pulles, van wie de eerste eerst sedert kort en de laat ste iets langer lid is. Spr. dankt beide leden voor den steun die zij de ge meente in hun kwaliteit van raadslid hebben betuigd, niet alleen namens den raad, maar namens de geheele gemeente. Verder brengt spr. een bijzonder dankwoord aan den scheidenden wet houder, den heer v. Herpt. Het spijt hem dat de wethouder den raad gaat verlaten, doch hij heeft het zelf zoo gewild en meende zoo den besten weg te bewandelen. Ondanks eenige mee- ningsverschillen met den raad en den oud-voorzitter, heeft de heer v. Herpt steeds getoond goed werk te willen verrichten in het belang der gemeen te; hij werkte steeds met de beste be doeling. De heer v. Herpt dankt voor deze woorden en voor de aangename sa menwerking met den voorzitter. Hierna wordt de vergadering ge sloten. N1EUWKU1JK. Donderdagavund 6 Aug. j.l. kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Afwezig de heer A. Mostermans. Mededeeling wordt gedaan dat voortaan aan de vakmenschen ieder op zijn beurt gedurende een jaar de werkzaamheden van de gemeente zullen worden opgedragen. Dit jaar is bij loting aangewezen de heer G. de Bont. De heer J. Wilgers was van mee ning dat zulks bij het Armbestuur ook gebeurde. De voorzitter zegt dat dit voortaan ook zoo is. De voorzitter zegt naar aanleiding van de in de vorige vergadering ge- hóuden-bespreking over de schietbaan, dat hij hiernaar een nader onderzoek heeft gedaan. Dat de uitgaven te groot zijn weten we reeds en daarom is naar een anderen weg omgezien. Ook de deskundigen zijn van oordeel dat, wanneer men meer oostwaarts gaat staan, er geen gevaar is. De kosten van de noodzakelijke herstellings werken zullen daar op ongeveer f 100 komen. De Voorzitter vindt er geen bezwaar in om de herstellingswerken tot dezen prijs te laten uitvoeren. De heer van den Besselaar vraagt of de kosten veel grooter zijn, als andere vereenigingen ook kunnen komen schieten. De Voorzitter zegt, dat de kosten dan veel grooter worden en vindt het daarom beter zoo. De heer van den Besselaar zou denken, dat het voor de neringdoenden wel beter was als er wedstrijden kon den gehouden worden. Voorzitter. Wedstrijden kan men toch houden. De heer van Engelen is van meening, dat men toch geen wedstrijden kan houden als men wil. Hiervoor zal een baan dan wel goedgekeurd moeten worden. De heer Wilgers zegt, dat de Voor zitter wel er voor is om het zoo daar te stellen, maar hij zelf wil ook geen verantwoording dragen voor eventueele ongelukken. De Voorzitter zegt, dat er goed toe zicht zal gehouden worden bi] het schieten en de z.g. twijfelaars mogen met geen scherp schieten. De heer van Engelen veronderstelt dat het in orde gemaakt wordt en ge moogt er niet op schieten. Hij zou dit eerst eens doen onderzoeken, 't Is niet noodig om die f 100 weg te gooien. De Voorzitter zegt ook niet voor geld weggooien te zijn. 't Is maar een voorstel van de burgerwacht. Na nog een kleine bespreking wordt het toegestaan de baan in orde te laten maken, mits de Voorzitter de Voorloopige vaststelling gemeente rekening 1930 Het saldo van den gewonen dienst bedraagt f 3354 27' a, van den kapitaal- dienst f 175 11'/,. Electrthcatie der Hoeve met afwijzend voorstel van B. en W Wordt voor kennisgeving aange nomen. Ingekomen schrijven van de Har monie houdende de mededeeling, dat zij niet op het voorstel van den raad in kan gaan om de kiosk op eigen kosten te verplaatsen. De Voorzitter zegt naar aanleiding hiervan een onderhoud gehad te hebben met den secretaris der harmonie, die mededeelde dat de vereeniging die kiosk toch maar niet in beheer van de gemeente kan geven, wat haar eigendom is. De Voorzitter gelooft wel dat het is aangetoond dat de vereeniging die subsidie noodig heeft. We zijn genoeg zaam overtuigd van de noodzakelijk heid van 't bestaan der harmonie, en daarom wil hij den raad wel in over weging geyen de gevraagde subsidie verhooging te willen toestaan. De heer van den Besselaar zou de kiosk van de vereeniging willen koopen; als het tenminste voor een billijken prijs is. De liedertafel kan er dan ook van prohteeren. De Voorzitter zegt daar ook wel iets voor te voelen, maar vindt het toch geen bezwaar om de gevraagde subsi die maar vast toe te staan De heer van Engelen zou dat niet doen. Alvorens over te gaan tot het geven van subsidie zou hij eerst die kiosk-kwestie eens willen afhandelen Hierna heeft over deze aangelegen heid een breedvoerige discussie plaats gehad wat tot slot gaf het besluit om voorloopig nog geen subsidie te verleenen en over de verplaatsing van de kiosk een bespreking te doen houden met 't bestuur der harmonie en den gemeenteraad, over den aankoop der kiosk. KERKNIEUWS. Benoemingen in het Bisdom 's Bosch Z. H. Exc, de Bisschop van 's Bosch heeft benoemd tot kapelaan te 's Hertogenbosch (H. Petrus) en tot rector van het St. Carolusgesticht aldaar den eerw. heer F. C. van de Berk, tot kapelaan te Helmond (O. L. Vrouw) den eerw. heer M. A M. van Dijk, tot kapelaan te Tilburg (Trouw- laan) den eerw. heer G. M. van Grinsven, tot prof. aan het seminarie te St. Michiels—Gestel den eerw. heer A. R. M. van Haaren, tot kapelaan te Schljndel (H Servatius) den eerw. heer L. A. van Heivoirt, tot kapelaan te Waspik den eerw. heer H. A. G. Hens, tot kapelaan te Eindhoven (Barrier) den eerw heer P. J L. Klijn, tot kapelaan te Erp den eerw. heer L. W. M. Pessers, tot kapelaan te Reussel den eerw. heer H. J. A. Peels en tot kapelaan te Someren den eerw. heer j. M. A. Vogelsde tien laatst genoemden zijn allen priesters van het seminarie. De eerw. heer J, P. A. Janssens, priester van seminarie, zal zich naar Rome begeven tot het voortzetteu zijner studiën in de Philosophie en zich vestigen in het Nederlandsche College aldaar. GEMENGD NIEUWS. De reis Australië—Engeland nog 2 dagen korter. De vlieger Moliison is gistermiddag om 14.30 op Engelsch gebied aange komen. Hij heeft hiermede den afstand Australië—Engeland 2 dagen sneller afgelegd dan zijn vriend Scott, die in Juni een record van 10 dagen vestigde. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor de 436. BETERE HEERENKLEED1NG AGENDA'S. WAALWIJK, Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „De Honky Tonk—club". Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, Op 't kantje af, Amsterdam bij nacht. Zaterdag GEEN repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 u. Repetitie Liedertafei „Oefening en Vermaak",, Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8uur. Witte Bioscoop, „De Honky Tonk—club". Zondag6en8'/au. Luxor Bioscoop, Op 't kantje af, Amsterdam bij nacht. Maandag van 7—8.30 u. Athletiek voor leden en aspirantleden K, en V. Seggelen woonde de druk bezochte vergadering bij. Geslaagd. De Eerw. Broeder Romanus, die zoovele jaren in de St. Petrusschool alhier vertoefde, slaagde gisteren te Utrecht voor Duitsch (M.O.). Aanbesteding. Uitslag van de onderhandsche aan besteding van 't bouwen van een schuur voor rekening van den heer Antoon Coppens, onder leiding van den heer Chr. Klerkx Timmerwerk Wed. A. Aarts f1260 Wed. G. v. Huiten f 1083 A. v. HuitenKrol f 994 Gegund aan A. v. HuitenKrol. Metselwerk Zw. Treffers Zn. f1437 H. Maas f 1417 Gegund aan H. Maas. (Herplaatsing wegens misstelling.) Diefstal te Drunen. Naar wij hedenmorgen van de marechaussée vernamen heeft het onderzoek van gisteren niet de minste aanwijzing omtrent de daders van den diefstal kunnen geven. Concours-hippique. De deelname voor 't a.s. concours- hippique te Waalwijk op Zaterdag 15 Mei belooft zeer veel, zoowel wat kwaliteit als kwantiteit betreft. Men zal wederom het beste in den ring krijgen, wat ons land op dit gebied presteert. Voor luxe één. en tweespannen noemen we namen alsBultman, Rijks, van der Haar, van de Koppel, Diebits enz. Voor de springnummers de Kruyff, De Kroon, Portheine, Tonnet, Van Voort van Zijp, Gescher, de Bruijne, Schümelketel, Schühman e.a. Het belooft dus wel een zeer be langrijk concours te worden, speciaal ook door de groote deelname van eventueele Olympiade-ruiters voor Los Angeles Examen. Geslaagd voor hoofdacte te Breda Mej. H. M. Berns (Zuster Gerardine in de St. Ant -parochie) te Waalwijk. Aanbestgdlng. Bij de gisteravond gehouden aan- besteding van het verbouwen en uitbreiden van 't perceel van Mej. D. Velthoven, voor rekening van den heer Speet te Oss, was laagste in schrijfster de fa. Wed. A. Aarts Zonen, alhier. Het werk is nog niet gegund. WIELRENNEN. De Nationale Kampioen schappen op den weg. Aan de Nationale Kampioenschappen op den weg namen 66 renners deel in de afdeeling Nieuwelingen, welke met de afdeeling Veteranen tegelijk start te, over het volgende traject: Arnhem, Woeste Hoeven, Beekbergen, Ugchelen, Hoenderloo, Otterlo, Barneveld, Otter- lo, Oud-Reemst, Arnhem, totaal 88 K. M. Reeds vrij spoedig werd een stevig tempo ingezet, waardoor het geheele veld uit elkaar kwam te liggen. Spoedig ging Frans Slaats aan den kop, met aan zijn wiel den Amsterdammer van. Wassau op een 300 Meter gevolgd door Doreleijer, Gransen, Peters en Joosten. Het ging blijkbaar Slaats nog niet hard genoeg, hij demarreert nogmaals en ook van Wassau moet loslaten. Dan gaat Slaats, die ziet, dat zijn de marrage is gelukt op zijn eentje er van door, en had in Otterlo een voorsprong van ruim 3 minuten op al zijn con currenten. Dan met de overwinning in zicht, wordt hij door den hem vergezel lenden controleur van den N.W.U., als mede door den consul van den, N.W.U., de heer D. Schreinemacher in de ver keerde richting gestuurd, waardoor hij helaas uit den strijd raakte, 't Was zeer jammer, want de overwinning had Slaats niet meer kunnen ontgaan. Hij reed nu 26 K.M. meer als de andere nieuwelingen, en wist zich evenwel van de 66 deelnemers, nog twaalfde te plaatsen. Een kracht-prestatie. Naar wij vernemen is vanwege F. Slaats een protest ingediend, omrede de officieele personen, die geacht moes ten worden op de hoogte te zijn, met de tel volgen route, hem een verkeerde richting deden inslaan. Thans werd 1 Doreleyer, Eindhoven en 2 v. Wassau, Amsterdam. Onderscheiding van den N.W.U. aan L. J. Slaats. In aansluiting op ons verslagje be treffende de Nationale Kampioen schappen op den weg (afd. Nieuwe lingen), ontleenen wij nog aan Sport- Echo, het officieel orgaan van de N. W. U. rubriek „Officieele mede- deelingen van het Hoofdbestuur": „Beschikbaarstelling Medaille." Waar; wegens verkeerde aanwijzing door een officieelen wegaanwijzer, de nieuweling L. J. Slaats in den op 2 Augustus gehouden wegwedstrijd ver keerd is gereden, en de wedstrijd commissarissen mededeelen, dat ge noemde renner, volgens verklaring van controleurs, op dat oogenblik een 'grooten voorsprong had, heeft de Voorzitter der N. W. U. Jhr. L. L. v. d. Bergh van Heemstede, persoonlijk voor den heer Slaats een verguld zil veren medaille beschikbaar gesteld." ADV8RTENTHN. GEBOREN: CORNELIA HELENA MARIA dochter van GÉRARD VAN LOON en JO VAN LOON-GROELS. Waalwijk, 7 Aug. 1931. Hiermede betuig ik mijn har- teltjken dank voor de vele blijken van belangstelling bij mijn Zil veren dienstjubilé ondervonden, vooral van de Directie der Koninklijke Stoomschoenenfabriek A. H. van Schijndel en van het Personeel. J. SPITTERS. Waalwijk, Augustusl931. SPRANG VELE KOOPJES. ZIE ETALAGE. Enkele voorbeelden 6 Theedoeken voor 55 ct. Corsetlijfjes 15 ct, 29 ct. enz. Directoirs Damesmaten 39-45 49 ct. Jeager Mansborstrokken (dubb. borst) 75 ct. IJzersterke Cachemir Boeseroens. 99 ct. Sterke sokken gemengd wol 2 paar voor 89 ct. (1 paar Sokhouders cadeau.) Sajet 45 ct. (1 klosje handgaren cadeau Lapjes Schortbont Graslinnen Flanel enz. KOMT U OOK EENS KIJKEN! VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Vereeniging van Gemeentepersoneel. Gisteravond vergaderde de onlangs opgerichte vereeniging van Gemeente- personeel. Besproken werd het door B. en W. opgemaakte ontwerp-regle- ment met de daarop van de zijde van het bondsbestuur voorgestelde wijzi gingen. Er werd besloten eenige wen- schen van het hoofdbestuur aan B. en W. kenbaar te maken en te verzoeken deze zoo noodig mondeling toe te lichten. Inlichtingen en prospecti Willem II straat 12 Tilburg. DEN tuil

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 10