I i Nieuws uil Kaalsheuvel Marktberichten. i GEMENGD NIEUWS. Het onweer van Woensdag. Vijf huizen afgebrandEen man gedood. Het onweer, dat ook Woensdag weer boven verschillende deelen van ons land heeft gewoed, heeft op sommige plaatsen wederom schade aangericht. Boven Zwolle en omgeving ging 't onweder gepaard met hagelbuien. Een boom werd getroffen en onderscheidene telefoongeleidingen raakten onklaar De landbouwer F. A. Alberts, wonende aan den Schellerweg, begaf zich met zijn familie naar buiten om den toestand in oogenschouw te nemen, toen een doffe knal weerklonk Toen men omkeek stond het geheele huis in brand Ailes brandde tot den grond af. Alleen een hooiberg bleef behouden. De Diessen sloeg de bliksem in de kapitale boerderij der N.V. OBEGEM te 's Hertogenbosch, bewoond door S. Qroot De bewoners konden zich slechts met moeite redden. De boerderij is geheel afgebrand. In een weide werd een pink door het hemelvuur gedood. Te Molenaarsgraaf is de groote boerderij van den heer B. in vlammen opgegaan. Te Waalre is de bliksem geslagen in de woning van den heer de W. Het huis is totaal afgebrand. Het vee kon worden gered. Te Alkmaar is de bliksem op ver scheidene plaatsen ingeslagen zonder nochtans ernstige schade te veroor zaken. Te Heilo echter is een slachtoffer te betreuren. Daar is de 29—jarige W. Zwart, toen hij een paard uit de weide zou halen, door den bliksem getroffen en gedood. Te Haaksbergen sloeg de bliksem in de voor enkele jaren nieuw ge bouwde boerderij van den landbouwer Q. H. te Buurse. Het pand brandde tot den grond toe af. De hooi—oogst ging in de vlammen op. Een paard viel bewusteloos neer. men wist het dier evenwel nog bijtijds te redden. Het rundvee liep in de weide. Te Vlaardinger—Ambacht is de echt- genoote van P. de J. zoo geschrokken van een donderslag, dat ?lj de spraak verloren heefh Onweer boven ons land. Uit verschillende plaatsen werden Woensdag en Donderdag weer be richten ontvangen over zware onweders. In verschillende plaatsen brak brand uit tengevolge van het inslaan van den bliksem, terwijl ook vele beesten die in de weide liepen, werden getroffen. Bij Doetinchem is de bliksem inge slagen in de woning van den heer Cornelissen te Silvolde. De man, die met het gezin aan tafel zat, werd door den bliksem gedood Drie kinderen werden bewusteloos geslagen. Er ont stond gelukkig geen brand. Boven Maurik heeft een zwaar on weer gewoed, dat gepaard ging met een windhoos. Ongelukken kwamen niet voor, doch de materieele schade aangericht aan hulzen, boomen en te veld staande gewassen, is groot. Verschillende boomen knapten af of werden ontworteld, waardoor het ver. keer langs sommige wegen tijdelijk werd gestremd. Zwaar weer boven Tilburg. Qedurende het zware onweer van Woensdagavond in de omgeving van Tilburg, is op enkele plaatsen de bliksem ingeslagen. Zoo ontstond in de gemeente Dlesen brand in de ka pitale boerderij. Ondanks de onmid dellijk ingestelde krachtige pogingen om het vuur te blusschen, brandde de boerderij tot den grond af. In de gemeente Poppei sloeg de bliksem in een houten schuur van den landbouwer van der Elzen, De schuur brandde geheel af, terwijl bovendien nog een zich in de weide bevindend paard van denzelfden boer doodelijk getroffen werd. Ten slotte werd inde gemeente Esbeek een koe van den landbouwer J. de Kort het slachtoffer van het hemelvuur. Zwaar weer boven Friesland Woensdag nacht ontlastte zich boven Leeuwarden een zwaar onweer, dat ongeveer een uur duurde. Bij den heer C. v. d. Werf in de Boomgaardstraat sloeg de bliksem in. In een weide aan den Dokkumer- trekweg werden drie koeien door het hemelyuur getroffen en gedood. Onder Tzum werd de kapitale boerderij van P. Andela door den bliksem getroffen. De boerderij brandde tot den grond toe af. Te Sneek werden eenige woningen aan den Leeuwarderweg door den bliksem getroffen, zonder dat evenwel eenige schade werd aangericht. De bliksem sloeg in de woning van den arbeider J. Vries, te Oldeboorn. Het buis geraakte in brand. De vader en de oudste dochter konden met moeite de vijf overige kinderen redden. Hevig noodweer in het Buitenland. in het Tchetschiwski-district in midden—Rusland heeft een vreeselijk noodweer, gepaard gaande met groote overstroomingen een voorloopig niet te schatten schade aangericht. Hulp—expedities zijn naar het ramp. gebied gezonden. Volgens de laatste berichten zijn acht en vijftig personen verdronken, terwijl het aantal dakloo- zen in de duizenden loopt. Ook Duitschland werd op verschil- i lende plaatsen Woensdag door nood. weer geteisterd, o.a. in het Zevenge- bergte en het naburige Ahrdai. Ook Engeland had zijn deel van het geweldig onweer. Te Londen werden vijf personen door den bliksem getrof- fen en gedood. Bij het baden verdronken. Gisteravond was de 12-jarige G. van Riet uit de Bosboomstraat te Eindhoven in de zweminrichting De IJzeren Man aan het baden, De jongen liet zich op j een met lucht gevuiden autoband drijven. Hij kwam in het diepe ge- j deelte van de inrichting terecht en verdween in de diepte. Na vfjf minuten werd hij opgehaaldmen trachtte de levensgeesten op te wekken, maar hij I bleek verdronken te zijn. I Gisteravond is in de openbare i zwemplaats in de Maas onder de ge meente Gronsveld de 22«jarige schilder H. v. d. Berg bij het baden verdronken. HQ had zich in het niet afgesloten gedeelte gewaagd en zonk plotseling in de diepte. Toeschouwers waren niet in staat hem te redden. Gisteren ts te Zwaagwesteinde de 17-jarige A. Brouwer bij het baden in de Zwemmer verdronken. Omstreeks 9 uur gisteravond is P. v. Asch uit Soest bij het baden in de Eem verdronken. Een opvarende van het stoomschip „Alfonso Perez* is Woensdagmiddag bij het baden in de Waalhaven te Rotterdam verongelukt. Woensdag verdronk in een der diepe putten bij Windesheim de jongen Veldkamp uit Wapenveld Woensdagmiddag om 5 uur was de 20-jarige P. v. d. H wonende te Vlaardingen, in de Vuicaanhaven aldaar gaan zwemmen. Waarschijnlijk heeft hij daarbij kramp gekregen, tengevolge waarvan hij naar de diepte zonk. Men trachtte de levensgeesten op te wekken, doch tevergeefs. Gisterenmiddag, terwijl enkele jonge lieden in de Maas bij Oss aan het zwemmen waren verdween plotseling de 19-jarige zoon van de wed. Ver hammen in de diepte. Pogingen tot redding konden niet baten. Het lijk is nog niet gevonden. De 15 jarige G Broersma uit Leeuwarden kampeerde met 'n vriendje te Zuidwolde (Ör.) Toen zij in een meertje wilden gaan zwemmen heeft B. zich te ver gewaagd en is ver dronken. De ouders van het slachtoffer waren met vacantie. Ter hoogte van Borgharen is in't julianakanaal een bader, wiens naam nog niet bekend is, verdronken. Ter hoogte van Gronsveid is Woensdagavond in de Maas te Maas. tricht verdronken de ongeveer 25 jarige v. d. B„ wonende op de Gerard van Wernweg te Maastricht, Te Zwartemeer (Emmen) is het 5-jarig kind der familie S. te water geraakt en verdronken. Door de warmte overleden. De 56-jarige M. Visser uit Hoogvliet is gistermiddag in een weiland onder Pernis, waar hij aan het hooien was, tengevolge van de warmte onwel ge worden en eenige oogenblikken later overleden. Doodelijke gasverstikking. Op de eerste étage van perceel 232 in de van Ostadestaat te Amsterdam, is gistermiddag een bejaarde man door gasverstikking om het leven ge komen. Het tragische ongeval werd ontdekt, doordat een op de tweede étage wonende vrouw door het ont snappende gas, dat tot het vertrek waar zij zich bevond, doordrong' be wusteloos geraakte. Zij werd gelukkig spoedig gevonden, waarna de politie en de G. G D, werden gewaarschuwd. Met een ziekenauto werd de vrouw naar het Wilhelminagasthuls overge bracht vanwaar zij na te zijn bijge bracht, weer naar huis kon terugkee ren. Het lijk van den man, die gehuwd was, is door de politie in beslag ge nomen. Waalwijk, 7 Aug. 1931. Varkens f 9—f 12 Eieren 4—5 ct. De tocht om de wereld van Pangborn en Herndon. De beide Amerikaansche vliegers Pangborn en Herndon, die zooals bekend is, een poging deden om het record vao Post en Gatty voor een vliegtocht om de wereld te verbeteren, hebben hun poging opgegeven, aldus een telegram door hun veriegenwoor. diger te New—York ontvangen. Zij zullen zich dus moeten tevreden stellen met de voldoening, den Atlantischen Oceaan te zijn overgevlogen. Fietsendief in het groot. Legio was het aantal klachten van rijwieldiefstallen, dat de politie te Eindhoven de laatste weken bereikte. De rijks— en gemeentepolitie van Mierlo zijn er thans evenwel in ge slaagd een Eindhovenaar te arresteeren, die verscheiden fietsen voor ongeveer f 10 aldaar aan den man bracht. Te Mierio alleen waren reeds 12 rijwielen verkocht, welke hij op zeer sluwe wijze tot zelfs uit de rijwielbewaking van het postkantoor te Eindhoven wist te stelen. De man is ter beschikking van de justitie te 's Bosch gesteld. Man door een vrouw gestoken. In de Prinsenstraat te Groningen kregen een man en een vrouw oneetiig- heid, die zoo hoog liep, dat de vrouw den man bedreigde. Met een dolkmes viel zij haar tegen stander aan een verwondde hem^in de borst. De man is in den politiepost Ubbo Emmuisstraat door den waarnemenden politiedokter dr. Melles behandeld. De vrouw is gearresteerd, Verschrikkelijk drama. Een man, in het gehucht Lilerdy in Frankrijk, die tot dusver nimmer blijk van waanzin had gegeven, heeft, blijkbaar in een vlaag van krankzin nigheid, zijn vrouw van zes-en-dertig jaar en zQn twee dochtertjes, meisjes van twaalf en acht jaar dood geschoten. Vervolgens heeft hij met een stok zijn hond dood geslagen en ten slotte door ophanging een eind aan zijn eigen leven gemaakt, De omstandigheden, waaronder men den man heeft gevonden wijzen uit, dat hij tevens op het oogenblik, waarop hij den stoel heeft omgeschopt, dien hij noodig had om zijn hoofd in de lus te kunnen steken zich een kogel door het voorhoofd heeft gejaagd. De buren hebben „van dit drama niets gemerkt. Het werd pas ontdekt toen Zaterdag een vriend van de familie een bezoek kwam brengen, In het huis werd een papier gevonden, dat op een in het oog vallende plaats was neergelegd Daarop stond te lezen: „Mijn vijanden kunnen aan het zoeken gaanik heb alle dingen van waarde en portretten verbrand. Ik ga nu naar het par dijs. Vaarwel, maatschappij, ik ben heel gelukkig. Ik heb al mijn vijanden gedoodik kan nu sterven. Leve Frankrijk, leve de Republiek, leve DoumerI Weg met (volgen eenige namen van particulieren) weg met hen, die mij altijd kwaad hebben gedaan, ik zou hen ook willen dooden". 2 personen verdronken. Een club van ongeveer 40 kam peerders, welke op een duinterrein onder de gemeente Noordwijk, waar zich een jeugdherberg bevond, was ondergebracht, is gisteravond door een zeer ernstig ongeval getroffen. De club bestond uit dames en heeren en een aantal jongelui, waarvan als leider o.m. optrad de heer W. J. F. F Lintz. voorzitter van „Amstel's Gymnastiek vereniging". Allen waren gisteren tegen negenen in zee gaan baden. Een gedeelte van de baders is daarbij vermoedelijk in 'n zg. „trekgat" geraakt, met het gevolg, dat deze zich in levensgevaar bevonden. Verschillende ouderen slaagden erin de meeste drenkelingen op het strand te brengen. De heer Lintz redde persoonlijk twee meisjes waarna hij zich voor de derde maal naar de gevaarlijke plaats begaf om te pogen ook het in groot gevaar verkeerende 15-jarige meisje E M. N. uit Amsterdam te redden. Bij deze laatste poging is de heer Lintz plotseling verdwenen. Ook het meisje was niet meer te redden. Hei droevig ongeval heeft in de gemeente groote verslagenheid gewekt. De heer Lintz was een bekende figuur in sportkringen en jarenlang Voorzitter van „Amstel's gymnsstiek- vereeniging. Auto in een gracht gereden. Gisternacht ongeveer 2 u. is 'n auto waarin twee heeren en twee dames za ten, in de stadsgracht te Sneek gereden. De heide heeren wisten door de portie ren er uit te komen; de dames werden bewusteloos opgehaald. Bij de eene wa ren de levensgeesten spoedig weer op gewekt; de andere, de 27-jarige mej. Peereboom, uit IJmuiden, werd naar het ziekenhuis vervoerd. Haar toestand is hoogst ernstig. Ernstig motorfietsongeluk. Omtrent het motorfietsongeluk te Limmen wordt nader gemeld De toestand van het meisje, dat zwaar gewond naar het St. Elisabeth-gesticht j te Alkmaar werd overgebracht, is nog steeds zeer ernstig. Het meisje is vrij wel voortdurend bewusteloos. Thans is bekend, dat zij is de 28-jarige Willy Reinaard, uit Den Haag, verloofde van het slachtoffer, den heer Mellenberg uit Den Haag. Als tragische bijzonderheid kan nog worden gemeld, dat de vader van het slachtoffer, die te Valkenburg logeerde, bij het vernemen van het ongeluk een beroerte heeft gekregen. Gisteravond is hij overleden. Zwemmer bijtijds gered. Gisteravond was de 27-jarige typo graaf D. v. B. op het strand te Huisdui nen, nabij Den Helder, aan het zwem men. De man zwom bij een der golf brekers, waar het zwemmen uiterst ge vaarlijk is, wegens den sterken stroom. De stroom kreeg ook dezen zwemmer te pakken en trok hem naar buiten. Van het strand af trachtte men hem nog met een lijn eif boei te bereiken, tevergeefs echter, het slachtoffer dreef steeds ver der van den wal en riep luid om hulp. Gelukkig werd hij opgemerkt door een juist passeerenden visscherskotter, de H. D. 5. De schipper zwenkte oogen- blikkelijk bij en juist op het moment, dat de krachten den zwemmer begaven en hij zou zinken, kon men hem grij pen en binnen boord brengen. De bot ter zette direct koers naar Den Helder, waar de zwemmer in het Marine-hos pitaal werd opgenomen. j Het vliegongelug bij de Waalhaven. Het vliegongeluk met het Fokkertoe stel, dat bij het vliegveld Waal haven is gevallen,- blijkt nog beter te zijn afgeloopen dan eerst werd ver ondersteld. Het jongetje, dat een klap van de machine heeft gekregen, de 14- jarige M. van der Klooster, heeft een goede nacht gehad. Werd aanvanke lijk gevreesd, dat hij het rechterbeen zou moeten missen, nader is bij het geneeskundig onderzoek gebleken, dat men niet tot amputatie behoeft over te gaan. De piloot, de heer Pellens, is dadelijk daarop op eigen gelegenheid naar huis kunnenj gaan. De boordme- canicien Vrijburg de Koning, die een kaakfractuur en een hoofdwond heeft, is per vliegtuig naar zijn woon plaats, Amsterdam, teruggekeerd. Van de passagiers is niemand naar het zie kenhuis vervoerd behoeven te worden; voor zoover noodig, zijn zij ter plaatse verbonden. Gistermiddag is men met het demon- teeren van het zwaar beschadigde toe stel begonnen, nadat de chef van den vliegtechnischen dienst, de heer Guil- lonard, en een vertegenwoordiger van het ministerie van waterstaat een on derzoek ter plaatse hadden ingesteld. Doodelijke aanrijding te Den Haag. Op den Benoordenhoutscheweg hoek van Hoytemastraat heeft Woensdag avond een ernstig auto-ongeval plaats gehad, waarbij de oudste zoon van den heer Rey, den bekenden directeur van Hotel des Indes, het slachtoffer is ge worden. De beide zoons van den heer Rey kwamen, met een door een hunner be stuurden auto uit de richting Leiden. Uit de van Hoytemastraat naderde een andere auto, welke, van rechts komen de, volgens de regelen van het verkeer, de voorkeur had. Het schijnt, (een na der onderzoek zal moeten uitmaken of de zaak zich inderdaad zoo toegedragen heeftdat de heeren de Rey door de groote snelheid, die zij hadden, niet in staat waren den van rechts komenden auto inderdaad voorrang te verleenen. In ieder geval botsten op den hoek de beide auto's tegen elkaar op, met zulk een geweld, dat de auto van. de heeren Rey eenige malen over den kop sloeg en beide inzittenden er uit vlogen of vie len. De Geneeskundige Dienst, die spoe dig ter plaatse was, liet hen beiden naar Het ziekenhuis vervoeren. Bij dit ver voer is de oudste der beide broers over leden. De andere was slechts licht ge wond en is later op den avond nog weer naar huis gebracht. De andere auto werd slechts licht be schadigd en de inzittenden bekwamen geen letsel. Het slachtoffer, Harley Rey. was 22 jaar oud. Het geneeskundig onderzoek wees uit, dat hij een nekwervelfractuur bekomen had. i Kaatsheuvel, 6 Aug. 1931. Gegund. Het leggen van een electrische kracht installatie met 29 Heemaf motoren in de schoenfabriek van de firma J v. d. Wee en van Wijck alhier is bij onder handsche aanbesteding gegund aan de firma H. W. Beekmans en Zn. alhier. Het leggen van een complete licht installatie in de stoomschoenfabriek der firma Schalken—van Vugt alhier is bij onderhandsche aanbesteding gegund aan de firma H. W. Beekmans en Zn. alhier. R.P.S. Aan de Rijkspostspaarbank te Kaats heuvel en de daaronder ressorteerende hulpkantoren is gedurende de maand juli 1931 ingelegd f27.588.12, terug- betaald f 20 866,25. Uitgegeven werden 26 nieuwe boekjes. Aanbesteding. Onder architectuur van den heer J. Prins alhier is aanbesteed het bouwen van eene boerderij voor rekening van den heer C. v. d. Hoven aan de Duijksche Hoeve alhier. Uitslag: A.v. Rooij te Klein Dongen f6700, C. J. Savelkous te Waspik f6600 en C. Mutsaers te Loonopzand f6200. Concert. De harmonie van het Kon. Muziek gezelschap Euphonia geeft Zondag avond op uitnoodiging van Waalwijks Belang een avondconcert te Baardwijk bij gelegenheid van de opening van de nieuwe muzieknis aldaar. Collecte. Dezer dagen zal een collecte worden gehouden voor de te vieren kinder feesten bij gelegenheid van den 51en verjaardag van H. M. de Koningin. Kaalsheuvel, dat bij alle gelegenheden zoo gaarne en zoo royaal geeft, zal ongetwijfeld ook thans zijn vrijgevig heid, waar het voor eigen kinderen is, niet verloochenen. Ongeval. Mej. R uit de Marktstraat kwam in zoo hevige botsing met een andere wielrijdster, dat haar bovenkaak spleet en haar gebit geheel ontzet getaakte. Ter behandeling moest mej. R. zich naar het Gasthuis te Tilburg begeven. Bel Canto Konlnginne—Concert. De Zangvereeniging „Bel Canto" zal op Koninginnedag evenals de voorgaande jaren een groot Volks concert aanbieden. Naast andere werken zal het jeugdig koor dit jaar het bekende koorwerk „Hollandsch Glorie" van Rich. Holl, op de kiosk uitvoeren. Waar behalve de zangers van „Bel Canto* velen dit machtige koor vroeger reeds hebben medegezongen, stelt het bestuur hen die het koor kennen in de gelegen heid op 31 Aug, a.s. dit werk mede uit te voeren De daarvoor noodige repetities vangen Zaterdag 8 Aug. in het repetitie—lokaal van „Bel Canto" om 8 uur 's avonds aan. „Bel Canto" rekent op den sympathieken steun van velen. Afscheid. 't Was Donderdag een tweede af scheidsavond van onzen ijverigsn ka pelaan de WeiEerw. heer H, Goijaarts, ihans als adviseur van de Jonge Werk- man. Met het bondslied van de Jonge Werkman werd de heer Goijaarts ver welkomd. De heer A. v. d. Velden sprak een afscheidswoord namens de ieden, de heer Kops als lid van de Commissie van Toezicht en de heer C. Roestenberg als voorzitter der orga* nisatie van de R K. Gildenbond. Als om strijd werden de verdiensten van de scheidenden priester geioernd. Geroerd dankte de WeiEerw. heer Go. yaaris, voor de vele sympathieke woorden en bood als aandenken een foto aan, die bij allen in dankbare herinnering 'n waardige piaats zal ontvangen. Processie Kevelaar. De processie Kaatsheuvel—Kevelaar mocht dit jaar bijzonder mooi weer genieten. Alleen het laatste traject van de reis Waalwijk—Kaatsheuvel, dat door nagenoeg allen te voet wordt afgelegd, werd door een onweersbui gestoord. Ruim 500 pelgrims namen aan de reis deel, in Kevelaar had alies zijn gewoon rustig verloop en ongetwijfeld heeft er onze processie wederom een goeden indruk achtergelaten. Mgr. Vöiker, die steeds de processie meemaakt, was ook dit jaar present, al kon hij, dan ook niet beide dagen blijven; Na de plechtigheden van den eersten dag werd de heer N v. Rooi], direc teur van 't Parochiaal Zangkoor, die voor de 25ste maal de processie mee maakte op grootsche wijze gehuldigd. ONTSPANNING Ga er gemakkelijk bij zit ten, steek een pijp op en geniet van de boeiende lectuur en de zéér fraaie foto's in het GEÏLLUSTREERD ZONDAGSBLAD. Iedere week 16 bladzijden groot formaat. Abonneert U bij de Uitgevers van deze courant voor 57i^ ct. p. kw., 85 ct. fr. p. p. Proefnummer gratis.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 7