1 FLINK DAGMEISJE p. a. mm HAALUi: a w O IC Louis van Adelberg, „FALCON" Regenkleeding. z Jos de Folter, Grootestr. 216 UAAWH SMDiH AIM WW u koopt iedereen bi] I ATTENTIE! ATTENTIE! P. DE JONG-DE JAGER u w w Markt 2, WAALWIJK r Moderne en vooral Stijlmeubelen Speciaal adres voor het verleggen en hangen van gordijnen, kleeden enz. INRICHTING VOOR DE VERVAARDIGING VAN i Zuster Schönfeld, f 135.- SC w u SC H P H M O) SC O n 1 I! i man en E. J. C. van Riel. Johanna Maria dv. P. Kuijpers en J. H. van dei Plas. Martinus zv. J. Spierings en D. van Dongen. Maria Johanna dv. P. J. Ligtenberg en A. W. v. Lies hout. Marius Gerardus Adrianus zv. G. Remmeren en C. Wagemans. Johannes Gerardus zv. J. C. Robben en G. A. A. Verhoeven. "'V": Overleden: Gerardus Cornells van Mosselveld oud 12 dagen Gehuwd: Willem van Osch oud 27 jaar wonende te Kaatheuvel en Jo hanna Maria van Venrooij oud 20 jaar wonende te Waalwijk. Henricus Bernardus van der Ven oud 31 jaar wonende alhier en Maria Wilhelmina Beerens oud 28 jaar wonende alhier. Hubertus Marinus de Benis 21 jaar wonende alhier en Cornelia v. Boxtel oud 21 jaar wonende alhier. Hu bertus Martinus Hendrikus van den Abeelen 30 jaar wonende alhier en Elisabeth Wilhelmina van Bladel oud 24 jaar wonende alhier. RAAMSDONK. Van 8 t.m. 14 Augustus 1931. Geboren: Anna Th. dv. Antonius P. van Oers-Distelrath. Adriana G. dv. Leendert Heurter-Heurter. Ma rius J. zv. Cornelis H. van Strien- Brenders. Overleden: Hubertus B. Bouwens oud 11 jaren. Maria H. Roomer, oud 2 weken. WAALWIJK. Van 1421 Augustus. Geboren: Marinus J. zv. P. W. Hes- selberth en A. C. Verhulst. Maria J. C. dv. H. G. J. Brok en J. J. M. van Bevel. Gijsberhina C. dv. R. J. Oo- mens en H. P. M. van Helvoirt. Ca- tharina C. dv. C. van Oers en M. C. Lommers. Cornelis J. zv. M. Kuijs en S. A. van Vugt. Engelbertus W. M. zv. J. C. F. Hoffmans en D. G. van Hesteren. Aleida G. M. dv. R. de Rijk en G. J. M. A. van Rooijen. Overleden: H. Maas echtgen. van A. de Jong oud 66 jaar. Huwelijksaangiften: H. G. Wage- makers oud 29 jaar en J. P. Brekel- mans oud 33 jaar, beiden wonende alhier. Th. Muller oud 29 jaar en C. W. Brans oud 28 jaar, beiden wo nende alhier. G. Th. vn Assen oud 32 jaar en A. Steenbergen oud 28 jaar beiden wonende alhier. Huwelijken: H. A. de Kruijf 41 jaar te Chicago (V. S.) en H. A. Botermans 38 jaar alhier. A. J. M. Burmanje oud 29 jaar en H. A. Franken oud 29 jaar, beiden wonende alhier. Ingekomen: A. W. van Zanten en gezin van Geertruidenberg. M. Evers echtg. J. A. Maas van Vlijmen. G. van Esch van Helmond. M. Junggeburt van Nieuwenhagen. H. M. Verheijden van Dongen. A. Koot van Amsterdam. C. M. Rossen van Zaandam. -P. H. C. M. Hosemans van de Bilt. Vertrokken: L. H. Kokhuis naar Eindhoven. J. D. Brekelmans naar Zevenbergen. J. P. Korthout en echtgenoote naar Overpelt. G. Am- bagtsheer naar Tilburg. G. Busch naar Viersen. H. Leppelt naar Ka men (D.). A. N. Lambert naar Weert. J. J. H. Kampers nnar Nij megen. H. Jansen naar Veghel. C. de Lange naar Oud-Vroenhoven. H. W. M. de Graaff naar Blerick. GEMEENTERAAD. VLIJMEN. De gemeenteraad van Vlijmen hield Donderdagavond een spoedeischende vergadering onder voorzitterschap van den Edelachtb. Heer O. R. v. d. Ven, burgemeester. Alle leden waren aanwezig. De notulen worden zonder verande ring goedgekeurd. Ingekomen zijn enkele goedkeuringen van Qed. Staten van genomen raads besluiten. Van het Centraal Stembureau is de mededeeling ontvangen, dat benoemd is tot iid van den raad A. M. A. van Heivoort, daar de heer van Buul zijn benoeming niet aannam. 2. Onderzoek geloofsbrieven A. M. A. van Heivoort. De heeren van Buul. van Sprang en v. d. Qriendt bevinden de geloofs brieven in orde, zoodat tot toelating van het nieuwbenoemde lid besloten wordt. 3. Ontheffing aanslag schoolgeld over 1930. Aan den heer M. van Dal wordt ontheffing verleend van zijn aanslag zflnde f 6 daar zijn inkomen lager is dan de verordening aangeeft. Subsidies. 4. Aangehouden verzoek om extra subsidie van de harmonie Concordia. Verzocht wordt de subsidie, die thans f 100 bedraagt met f50 te ver hoogen. B. en W. stellen voor het verzoek af te wijzen om dezelfde reden als waarom de Liedertafel geen verhoo ging heeft gehad. n.l. den financieel minder gunstigen toestand der ge meente. De heer van Sprang kan zich in denken dat de harmonie voor groote uitgaven komt te staan en zou het daarom wenschelijk vinden, dat ten minste gedeeltelijk aan het verzoek werd voldaan en b.v. f 25 verhooging gegeven werd. Ook de heer Boom zou 't verzoek inwilligen, daar de harmonie thans niet behoorlijk meer kan rondkomen, ook de instructeur heeft men reeds moeten opzeggen. Ook de heer v. d. Griendt is voor verhooging, ook andere gemeenten geven veel ruimere subsidies aan de muziekvereenigingen. De heer van Wagenberg zou zeer graag een hoogere subsidie geven, doch acht zich niet gerechtigd tegen het voorstel van B. en W. te stemmen, daar de gemeente er zeer slecht voor staat. Bovendien zal dat kleine bedrag voor de harmonie toch wel op een andere wijze te verkrijgen zijn. Men zou bijv. eens bij particulieren kunnen aankloppen. Het voorstel van B. en W. wordt zonder stemming aangenomen. 5. Verzoek om subsidie van de Fok- en Controlevereeniging te Haar steeg. B. en W. achten het niet op den weg der gemeente te liggen deze ver- eeniging te subsidieeren, al ontkennen zij niet bet belang hiervan voor de veeteelt. De stierenvereeniging, die wel subsidie ontvangt, noemt de voorzitter iets geheel anders, daar zijn veel meer kosten aan verbonden. De subsidie wordt niet toegestaan. 6. Subsidieverzoek van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Besloten wordt een bedrag van f 20 toe te staan voor prijzen en patronen voor de dit jaar te houden prijsver- schieting. 7. Voorstel van B en W. tot wij- ziging der verordening regelende de werkzaamheden van de ambtenaren van den Burg. Stand. De nieuwe gemeentewet opent de mogelijkheid om ook een vrouwelijk persoon te benoemen tot ambtenaar van den Burg. Stand. B. en W. stellen voor een 5den ambtenaar te benoe- men, die geen bezoldiging geniet, en de verordening in dezen geest te wij zigen. Hiertoe wordt besloten. 8. Benoeming van een 5den amb tenaar van den Burg. Stand. B. en W. stellen voor te benoemen mej. A. van Hooflf, waartoe met alge- meene stemmen besloten wordt. 9. Benoeming Schattingscommissie Rijksinkomstenbelasting. Aftredende leden zijn de heeren v. Buul, v. Sprang, v. d. Meerendonk en Boom. De heer van Sprang wenscht niet herkozen te worden, in zjjn plaats wordt benoemd de heer v. d. Griendt de andere leden worden herkozen. 10. Voorstel van B. en W. tot on bewoonbaarverklaring der woningen C nos. 85 en 112. Deze woningen werden vroeger be woond door de gezinnen van Dungen en van Oosterwaal, zij zijn thans verlaten en leveren gevaar op voorde veiligheid, waarom zij zullen moeten worden afgebroken. Het voorstel wordt aangenomen. 11. Verordening ex art. 208 der Gemeentewet. Betreft slechts een wettelijke forma liteit en wordt goedgevonden conform voorstel van B, en W. 12. Wijziging begrooting 1931. Verschillende overschrijvingen tot een totaal bedrag van f412.20 worden zonder stemming goedgekeurd. 13. Verordening regelend den rechts, toestand van de gemeente-ambtenaren. De concept-vsrordening wordt door den Secretaris artikelsgewijs voorge- zen, waarbij de voorzitter sommige punten nader toelicht. De heer van Wagenberg acht het wenschelijk dat de raadsleden inzage krijgen van het concept, daar men thans nog maar een slecht overzicht heeft. Spr. vraagt of dit reglement uitgaat van Ged. Staten of van een of andere ambtenaarsvereeniging. De voorzitter zegt dat 't reglement in het geheele land op ongeveer uni forme wijze wordt vastges'eld, slechts enkele punten, die verband houden met plaatselijke omstandigheden, ver schillen. De heer van Heesbeen merkt op dat de verordening verschillende pun ten bevat, die niet in de wet worden geregeld spr. kan zijn goedkeuring er nog niet aan hechten. De heer van Wagenberg vraagt nog of de gemeenteraad verschillende be palingen, b.v. betreffende vacanties, naar eigen goedvinden kan wijzigen. De Voorzitter antwoordt bevestigend al is men natuurlijk aan de goedkeu ring van Ged. Staten gehouden. De heer van Sprang wil de veror- dening vergelijken met de oude in structies. Na nog eenige discussie wordt de verordening in handen gesteld van een commissie, bestaande uit de hee ren van Wagenberg, van Udenhout, van Sprang en van Heesbeen, die ze zal bestudeeren ^n advies zal uitbren gen Ook de andere raadsleden zullen de verordening ter inzage krijgen en runnen hunne opmerkingen dan aan de Commissie overbrengen. Van de rondvraag wordt geen ge bruik gemaakt, zoodat de vergadering hiermede beëindigd is. Gemengd Nieuws. Een vrouw, die 12 jaar als man werkte. De politie te Mainz heeft een merk waardige ontdekking gedaan, door vast te stellen, dat een vrouw reeds sedert 1919 als man gekleed, zwaar mannen, werk verricht. De nu 46 jaar oude vrouw kwam in 1919 uit Baden te Mainz. Daar zij als vrouw geen werk kon vinden, nam zij het besluit het als man te probeeren. In dien tijd heeft zij verschillende betrekkingen gehad, waarin zij algemeen om haar degelijk en goed werk geprezen werd. Door een toeval ontdekte men, dat er iets niet in den haak was. Haarman, van wien zij n.l. gescheiden leefde, gaf zich op voor ondersteuning. Door de gelijkheid van naam werd de zaak ontdekt. Zware storm boven de Kaspische zee. Tengevolge van een zwaren storm boven de Kaspische Zee is in de na bijheid van Kau een Russische kotter met vijf opvarenden gezonken. De pogingen van verschillende stoomsche- pen, om de opvarenden te redden bleven vruchteloos. Verder worden vier visschersschepen met 18 opvarende visschers vermist, welke waarschijnlijk in den storm om het leven zijn gekomen. De Radio als menschenredder. Een studie van de ongevallen op zee heeft aan het licht gebracht, dat de draadlooze telegrafie, sedert men haar gebruikt op het gebied van de scheep vaart, meer dan 30.000 menschenlevens heeft gered. Men heeft bovendien dank zij de draadlooze een aanzienlijke ver mindering geconstateerd van het aantal belangrijke scheepsrampen. Tot aan den oorlog bedroeg het aantal door middel van de radio ge redde schipbreukelingen ongeveer 9000 Gedurende den oorlog is het niet moge lijk geweest juiste gegevens te verza melen, maar men kan het aantal men schenlevens, dat sedert 1914 dankzij de draadlooze telegrafie behouden bleef, zeker op 21.000 schatten. ADVERTENTIëN. gevraagd Adres Mevr. VAN KEMPEN, Mr. v. Coothstraal 30 46904 v/ndergeteekende biedt zich aan voor KAATSHEUVEL en Om streken ter verzorging van kraamvrouwen, ook genegen bij ernstige zieken behulpzaam te zijn. Billijke condities. Voorloopig adres: Verl. Hoofdstr. 21, KAATSHEUVEL; STELLER der Advertentie onder letter N, geplaatst op 15 dezer, wordt verzocht de ingekomen brieven aan ons bureau af te halen. levert zeer concurreerend Telef. No. 132. AUTOQARAGES met gebogen dak 4 M. lang, 2.50 M. breed, 2.15 zijwandhoogte leveren wij in stevige uitvoering voor slechts ELKE WEEK VERSCHE AANVOER VAN Tong, tarbot, levende paling, levende Zuiderzeebot, Kabeljauw en Makreel, Groote en kleine Schèlvisch, groote en kleine Schol alsook van baars, snoek enz. enz. Verder alle soorten gerookte en gestoomde visch> waren, blanke zoutevisch, prima nieuwe en Inge» legde haring en rolmops. Fijne gebakken visch, garnalen enz. NEEMT PROEF MET ONZE FIJNE GEROOKTE PALING, Liefst vroegtijdige bestellingen. Beleefd aanbevelend, Telefoon 97. Markt, KAATSHEUVEL, door Telefoon 165. en U zijt verzekerd iets aparts te krijgen. Vlugge bediening. Concurreerende prijzen. Begrooting en advies kosteloos. Beleefd aanbevelend. OPQER1CHT 1872, van de meest gewone tot de ffjnste kunst- drukwerken, handelsdrukwerk, couranten, vereenigingsorganen, periodieken, boekwer ken, catalogi enz. Uitgebreid personeel; Nieuwste machines Mooie lettersorteerlng. Vraagt offerten of Reizigersbezock. p s M Laai iiui uwoiiia innemen DRUKWERKEN

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 8