lUMKT iöll Spanera Sigaar. Good Will. - - H. Kolsteren-Lagarde, FIJN CITROENTJE Fa. F. W. VAN LIENPT Nieuws nil Kaatsheuvel H. de Bont-v. Huiten provinciaal nieuws. No 66. Zaterdag 22 Aug. '31. 54e Jrg. DERDE BLAD. Waalwijk, 22 Aug. 1931. Mededeellngen. Wij verwijzen naar onze nieuwe feuilleton „De Zilverkoning", die heden aanvangt (zie binnenpagina tweede blad.) Het is een boeiende en vlot ge schreven roman uit 't Engetsch, die zeker de aandacht onzer lezers zal trekken. Voorts beginnen we in dit nummer met de radio-programma's van Hilver sum en Hulzen. Zaterdags geven we voortaan het programma van Zondag, Maandag, Dinsdag en Woensdag en in 't Woensdagnummer die van Don- derdag, Vrfldag en Zaterdag. Redactie. Eerste Steenlegging Raadhuis. Naar wij vernemen zal de plechtig heid der Eerste—steenlegging in ons nieuwe Raadhuis op Dinsdag 25 Aug. as. slechts een zeer eenvoudig karakter dragen. Daarom zijn slechts uitgenoodigd de ieden van den gemeenteraad en de oud—leden die een aandeel in de totstandkoming hebben gehad. Waalwijks Belang. Naar wij met belangstelling vernemen, hebben eenige leden van Waalwijks Belang hun lidmaatschap van f 2 om laten zetten als donateur van f3.50. Dit geeft alles dezelfde rechten, alleen geelt men hiermee een bijzonder bewijs van sympathie en een steun aan de kas. Wij vestigen hierop gaarne de aan dacht, omdat misschien meerdere ieden de lust gevoelen dit goede voorbeeld Ie volgen en door een grootere jaar- lijksche bijdrage deze vereeniging willen steunen. R.K. Vrouwenbond. in tegenstelling met ons vorig bericht vernemen we thans dat door de tooneel- club van den R.K. Vrouwenbond in 't a.s. seizoen zal worden opgevoerd het blijspel in drie bedrijven „Mina Lina", vrij naar het Duitsch door Germanus. Een der bladen zegt van dit tooneel- werk: „Een leuk blijspel voor dames! „Dat is nu wel het mooiste damesstuk, „dat ik In 't Hollandsch las.... Er zijn „kostelijke momenten in." Diamanten Bruiloft. Inde Woensdagavond in „de Twee Kolommen" gehouden vergadering van de dames uit de buurt met het comité, was de opkomst der vrouwelijke be langstellenden zeer druk. Er werd besloten ook buiten de buurt te collecteeren, omdat het hier een paar echte Waalwijksche figuren beitelt, waar eenieder gaarne wat voor over heeft. De dames, die zich gaarne beschikbaar stelden voor versieren, huiselijke zorgen voor 't feest enz., zullen dus haar rondgang voortzetten, Naar wij vertrouwen met uitbundig succes, want er moet voor deze ge tegenheid een ongekende som bijeen gegaard worden; de beide oudjes zijn het ons allen dubbel waard I Naar het Congres te Utrecht. Naar wij vernemen zullen van de R.K. Werkiiedenvereeniging alhier niet minder dan 265 leden deelnemen aan hetgroote Rerum—Novarum—Congres te Utrecht op 6 September a.s, Premlemarkt te Waalwijk. Op Donderdag 24 September a.s. zal alhier eene groote Premlemarkt gehouden worden van rundvee. Ieder stuk vee dat dien dag te Waalwijk ter veemarkt wordt aangevoerd komt voor keuring in aanmerking. Het aangevoerde vee wordt verdeeld tn 10 klassen. In 8 klassen worden uitgeloofd een premie van f 10, f7.50, J5 en 2 van f2,50. In de twee andere klassen 1 premie van f 10, f 7.50 en '5. In totaal worden beschikbaar gesteld f 275 aan prijzen en bovendien U°g in iedere klas 2 medailles voor oen len en 2en prijs. De keuring vangt aan 10 uur v.m. en voor voldoende veewagens op het station wordt zorg gedragen. Voor nadere bijzonderheden zie men de door de Veemarkt—commissie ver spreide publicaties. Circus—Menagerie van Bever. Het door ons indertijd aangekondigde circus de Muinck is niet verschenen, maar nu krijgen we in de a.s. dagen e«n oude en goede bekende, 't circus menagerie van Bever. Eenieder zal zich dit circus nog herinneren van verleden jaar, dat toen standplaats had langs den Parallelweg het terrein van den heer A. H. van &chpdel en dat hier op verschillend Sebied, zoowel wat aankleeding van het circus, als artisten, paarden- en heestendressuur betreft een uitstekende •ndruk maakte en dat zeker een der °este in dit genre genoemd mag worden. Urcus van Bever komt Zaterdag 22, tondag 23, Maandag 24 en Dinsdag Augustus a s. en geeft eiken avond en 8 uur uitvoering en Zondagmiddag 4 uur matinée. Het biedt Waalwijk en omgeving weer een mooi programma, met z'n ROOKT ONZE De f ij n s t e voor haar prijs. Thans verkrijgbaar in aardige doosjes van 10 stuks. NEEMT OOK EENS PROEF MET ONZE Ook in luxe doosjes. Aanbevelend, Grootestraat 201, Waalwijk. Hongaarsche volbloedhengsten en bonte paarden, zijn Arabischen volbloed, z'n leeuwengroep, zijn Wembly—troupe enz. enz. Men leze de advertentie en affiches en verzuime niet er heen te gaan. Staanplaats is naast de Vakschool. Ziekenkas R.K. Werklledenvereen. Algemeene vergadering van de Ziekenkas der R.K. Werklledenvereen, op Maandag 24 Aug. a.s., des avonds ten 8 uur in den Gildenbond. Agenda 1. Opening door den voorzitter. 2. Notulen der vorige vergadering. 3. Verslag van den penningmeester over het le halfjaar 1931. 4. Verslag der controleurs omtrent boeken en bescheiden. 5. Verkiezing van een controleur we gens periodieke aftreding van den heer A. Verhoeven. 6. Voorstel tot aanvulling van art. 11 van het Reglement en art. 4 van het Steunfonds. 7. Mededeellngen. 8 Rondvraag en sluiting. Waterschap „De Blnnenpolder van Waalwijk". Vergadering van Stemgerechtigde Ingelanden van het Waterschap „De Binnenpolder van Waalwijk" op Dins dag 1 September 1931 des namiddags 7 uur in Hotel Verwiel te Waalwijk. Aan de orde 1. Verkiezing van een lid van het Dag. Bestuur wegens periodieke aftreding van den voorzitter H. P J. Hoffmans. 2. Rekening 1929—1930. 3. Begrooiing 1931—1932. 4. Voorstel tot het aangaan van een geldleening groot f9000. 5. Vaststelling van den omslag voor 1931—1932. 6. Machtiging om onderhoudswerken in eigen beheer uit te voeren. „Trouw aan Oranje". Zooals uit de affiches blijkt zal er in de zaal van den heer P. v. Daelen Maandag a.s. een algemeene leden vergadering gehouden worden der vereeniging „Trouw aan Oranje". Zij die in het bezit zijn van een contributiekaart 1931 kunnen deze vergadering bijwonen. Het bestuur verzoekt dringend alle leden tegenwoordig te willen zijn, daar deze vergadering van het allergrootste belang is. Bedrijfsvereeniging Ziekteverzekering Schoenindustrie. De leden der bedrijfsvereeniging voor de Ziekengeldverzekering in de Ned. Schoenindustrie hielden hare vergade ring te Tilburg onder voorzitterschap v. den heer Jos. de Pont. De notulen, het jaarverslag en de rekening en verant woording werden na eenige vragen en toelichting goedgekeurd. De balans- commissie kan hare volkomen goed keuring aan de balans en winst— en verliesrekening hechten en stelde voor decharge te verleenen, 't welk werd aangenomen. Eene balans—commissie over 1931 met hare plaatsvervangers werden benoemd. Voorts werden be handeld verschillende voorstellen in zake wijziging statuten en ziekte- reglement, die door de vergadering werden goedgekeurd. Na goedkeuring van den minister, zullen de nieuwe reglementen aan de afdeelingskassen worden toegezonden. Besloten werd over te gaan tot het instellen van enkelvoudige kamers, bestaande uit medici aan wie de be rechting opgedragen wordt van ge schillen, die uitsluitend loopen over de vraag of een verzekerde al of niet ongeschikt is tot werken. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor de 436. BETERE HEERENKLEEDING Rijksproefstation en Voorlichtingsdienst ten behoeve der Lederindustrie te Waalwijk. Verschenen Is het verslag van boven- genoemden dienst, waaraan wij het volgende ontleenen De werkzaamheden in 1930 ver- toonen in vergelijking met voorgaande jaren nog steeds een gestadigen groei. Het aantal voor particulieren onder zochte monsters steeg zelfs zeer be langrijk, hetgeen vooral het gevolg is van de geleidelijke doorvoering van de ledercontrole, die thans voor reke ning van producenten en consumenten samen geschiedt. Het aantal voor het Ledercontrolestation onderzochte mon sters steeg dan ook in verhouding het meest, ofschoon ook daarnaast op eene drukkere inzending van andere zijde gewezen mag worden. Vooral dit laatste is een verblijdend verschijnsel, omdat daaruit de conclusie zou getrokken mogen worden, dat de Iederbranche zich tot heden behoorlijk weet te hand haven. Ook het aantal adviezen en inlichtingen uit de meest wisselende kringen neemt geleidelijk toe. Terwijl ook het machinale schoenbedrijf den Dienst in moeilijke gevallen of strijd vragen te hulp roept, maakt de hand en maatschoenmakerij een geregeld en veelzijdig gebruik van het Instituut, zoowel door het inzenden van mon sters, als door het vragen van voor lichting in den vorm van adviezen, of het houden van voordrachten en zit dagen overal in den lande. De huisvesting wordt langzamerhand onvoldoende, zoodat de toestellen te veel op elkaar komen te staan en zelfs besloten moest worden een toestel in een verplaatsbaar raam op te stellen. Handhaaft de inzending van mon sters zich op het huidige peil en zeker indien er nog een geleidelijke toename plaats zou hebben, dan zullen eerlang voorstellen voor uitbreiding onver mijdelijk zijn. Behalve de gewone onderzoekingen en adviezen werd nog in velerlei gevallen een beroep op het Instituut gedaan, zoo o.a. in een arbitragegeval van huiden en in een octrooikwestie. Verder werden nog uitgebreide onder zoekingen en looiproeven gedaan. Het aantal onderzochte monsters steeg van 904 tot 1291, dus met 428 pet. Het grootste aandeel in deze stij ging hadden Looimateriaien, chroom- vochten chemicaliën en leder en huiden. Er werden 63 adviezen gegeven, waarvan 43 op looierljgebied en 18 op schoenmakerijgebïed. Bovendien werden 60 maal inlichtingen verstrekt. zoo'n uit de slijterij van WIJNHANDEL Anno 1882 Tel 173. Hondensport. De heer Jos. Steenbergen—Kroot, lid der dresseerclub der Kynologen— Vereeniging „Waalwijk en Omstreken", behaalde met zijn Belg. Herder reu „Max" op de door de Kor). Ned. Politiehondenvereeniging uitgeschreven keuringswedstrijden ter verkrijging van het certificaat Politiehond het certificaat met 281 punten, n 1. voor Afd. 140 p., voor Afd. 2 10 p., voor Afd. 3 226 p. en voor wijze van voorbrengen 5 p. Het aantal benoodigde punten was 248. De wedstrijden werden gehouden op het Hondensportterrein nabij Hotel Boschhek te Breda. Als bijzonderheid kunnen we melden, dat van al de honden die er tot op heden uit Noordbrabant, Limburg en Zeeland ter keuring zijn geweest, de heer Steenbergen met zijn hond het hoogste aantal punten behaalde. Het vorige jaar wist de heer Steen bergen met een anderen hond het voorloopig certificaat te behalen, wel een bewijs dat hij het vak verstaat en er onder de afdeeling dresseerclub der Kynologenvereeniging wel goede hon den zijn. Gouden Bruiloft v. d. Aa—Boelens. Door de familie v. d. Aa—Boelens is, wegens een plotseling sterfgeval, de wensch te kennen gegeven, geen uiterlijk vertoon te geven aan de binnenkort te houden 50 jarige bruiloft en is de commissie verzocht geen openbare feesten te vieren op Zondag 6 September a.s. De commissie heeft natuurlijk aan dien wensch voldaan en nu zullen alleen na de Hoogmis die op Zondag 13 September a.s. voor hun overleden dochter zal worden opgedragen, een passend cadeau ten huize worden aangeboden en voor de kinderen uit de buurt Zaterdags eenige feestelijk heden gegeven worden, o.a. door de Poppenkast van Vos uit Den Bosch. De buurt—commissie blijft natuurlijk diligent voor dé gouden bruiloft van het echtpaar Massuger op 21 Nov. a.s., als wanneer zij een passend feest hpopt te orgar.iseeren. Auto—ongeluk. Woensdagmiddag reed op den nieuwen rijksweg tusschen Naarden en Hakkelaarsbrug een personenauto van den heer v. S uit Nijmegen achter twee andere wagens, gaande in de richting Muiden. Toen de chauffeur deze beide wenschte te passeeren en daarvoor den gang had versneld, kwam plotseling van de andere zijde een wagen, zoodat de chauffeur om botsing te voorkomen uit alle macht moest remmen. Zijn wagen sloeg hierbij over den jkop en kwam over den wegberm op het rijwielpad terecht met de wielen omhoog. Dit experiment liep gelukkig goed af. De chauffeur kreeg door het brekend glas een wond aan de rechterhand. Mevr. v. S werd licht aan 't hoofd gewond. Een passeerende auto bracht hen naar Bussurn, om zich daar te laten verbinden. De wagen werd later op gesleept. Waalwijksche Biljartclub W.B.C. Viering tweede lustrum. Ter gelegenheid van haar 10—jarig bestaan speelt het le zestal der W.B C. een jubileum—wedstrijd tegen het le zestal van Amusement. Beide zestalien, welke ongeveer van gelijke sterkte zijn en waarin van beide kanten enkele uitblinkers schuilen, zuilen zich tot het uiterste geven om zegevierend uit den strijd te komen. W.B C.ers, aan u de taak de feesten met een overwinning te openen. De wedstrijd wordt gespeeld in het café van den heer A. v. Berkel en vangt hedenavond ten half acht aan. Biljartliefhebbers allen present. 25—Jarig bestaan. Zaterdag 29 dezer zal het 25-jarig bestaan der Coöperatieve Broodbakker^ te v.m. Baardwijk op feestelijke wijze worden herdacht. Alle leden met hunne dames zullen daartoe worden uitgenoodigd tot een feestavond in het Patrona tsgebouw aldaar, waar hen ververschingen en een koffiemaaltijd zullen worden aan geboden en de avond met zang en voordrachten zal worden afgewisseld. Malaise—gevolgen. De malaise in de schoenindustrie maakt verdere vorderingen en slacht offers. Aan een fabriek te Tilburg zijn verleden week, naar bericht wordt, 20 vrouwelijke en mannelijke werkkrachten ontslagen. Aan een fabriek te Gilze zijn de werkkrachten, woonachtig buiten die plaats, met 8 dagen opgezegd, hetgeen vooral werklieden uit Dongen treft. V. v. d. S. De hagelschade te 's Gravenmoer. Dinsdag van half elf tot 1 uur heeft de burgemeester van 's Gravenmoer ten stadhuize zitting gehouden tot het opnemen van de schade, veroorzaakt aan de kweekerijen en boomgaarden door den hagelstorm van Zaterdag avond. Alleen die bedrijven zijn geno teerd, die voor eigenaars of huurders het hoofdbestaan vormen. De totale schade is berekend is f 44 823.50. Onder presidium van den burge meester is thans een steuncomité in het leven geroepen tot inzameling van gelden, teneinde in de eerste behoeften der slachtoffers eenigszins te voorzien. In- en uitvoer van schoenen. In Juli 1931 werden in ons land ingevoerd 144.971 paar ad 330.000 tegen 101.896 paar ad 319.000 in Juli 1930; alzoo een vermeerdering van ruim 44.000 paar. Jan./Juli 1931 werden ingevoerd I.024.876 paar ad 3.015.000 tegen 813.687 paar ad 2.921.000 Jan./Juli 1930, alzoo een vermeerdering van 211.000 paar. In Juli 1931 werden uit ons land uitgevoerd 38.230 paar ad 162.000 tegen 27.058 paar ad 157.000 in Ju li 1930, alzoo een vermindering van II.000 paar. Jan./Juli 1931 werden uitgevoerd 179.106 paar ad 858.000 tegen 246.685 paar ad 1.448,000 in Jan./ Juli 1930, alzoo een vermindering van 67.579 paar. Kring 's Bosch van den N.C.B. Woensdagmorgen had in Hotel Royal, Vischmarkt, een bijeenkomst plaats van vertegenwoordigers van verschillend e fokvereenigingen en stierhouderijen uit het gebied van den kring 's-Bosch N.C.B. en enkele aan grenzende vereenigingen. Namens het kringbestuur werd de ze vergadering geopend door den heer Chr. v. Herpt uit Herpt. Mede aanwezig waren de heeren van Hootegem, directeur van het slachthuis uit 's-Bosch en Tromp, as sistent Rijksveeteeltconsulent uit Bre da. De voorzitter deelde mede dat de ze vergadering zijn oorsprong had in de algemeene vergadering van den kring, waarin de wenschelijkheid was uitgesproken dat er dit jaar nog een fokveetentoonstelling zou worden ge houden te 's-Bosch. Hiervoor werd de aanwezigheid van den heer van Hoo tegem zeer op prijs gesteld. Dhr. v. Hootegem deelde mede dat voor een en ander uitgaande van den kring N.C.B., in overleg reeds de da tum was vastgesteld op Dinsdag 6 October a.s. De aanwezigen, zoowel voor wat betreft het roodbonte als het zwart bonte vertegenwoordigende, verklaar den allen hunne medewerking te zul len verleenen om dezen dag te doen slagen. Wenschelijk werd geoordeeld te verkrijgen een afdeeling geregistreerd vee en een afdeeling ongeregistreerd vee, zoowel voor het roodbont als voor het zwartbont, alsmede een afdeeling marktvee of vetvee. De keuring zal omvatten een 5-tal klassen voor de stieren, verdeeld naar leeftijd, een 3-tal klassen voor dieren die reeds gekalfd hebben, enkele klas sen te verdeelen nog in dieren van hooge productie en gewone productie en enkele klassen van vaarzen, nog nader vast te stellen, dit alles voor geregistreerd vee, waarbij nog komen groepen van afstammelingen van stieren en koeien en groepen van ver eenigingen. De ongeregistreerde runderen wor den verdeeld in goedgekeurde stieren en ander vee naar gelang ouderdom. Het inleggeld werd bepaald op 0.50 voor vereenigingsaangiften en 1.voor ongeregistreerd vee. Getracht zal worden op deze fok- veekeuring een beeld te geven van het vee in de omtreken van 's-Bosch, alsmede een eerste vriendschappelijke wedstrijd der leden van fokvereenigin gen en stierhouderijen, die nog maar pas besloten hebben tot oprichting van een bond van roodbonte vereeni gingen. Gezien de animo, waarmede tot oprichting van deze is gesloten en de groote belangstelling voor deze keuring, lijdt het geen twijfel of de ze dag zal slagen en zullen vele aan giften binnenkomen bij den secretaris der tentoonstelling, Chr. A. J. van Herpt te Herpt, die voor alle verdere inlichtingen bereid is deze te geven. EETHEN. Door loting, zijn van de dienstplichtigen der lichting 1931, tot gewoon dienstplichtige aangewezen, de heeren B. van Herwijnen en A. J, Vos. Vrij lootte de heer M. J. van de Koppel. Wegens broederdienst werden vrij gesteld O van Andei, Th. j. van Buuren. W. van Drunen, B. A van Dijk, T. Menken, C. de Raad, T. Schilders, M Storchart, B van Wijlen. TILBURG. B en W. stellen den raad voor, over te gaan tot het oprichten van een centraal gymnastieklokaal met oefenterrein op een gemeente-terrein, aanvankelijk tot park bestemd, gelegen aan de Ringbaan—Oost, hoek Java- straat en daarvoor een crediet van f 45.000 beschikbaar te stellen. RAAMSDONKSVEER. Zondag 23 Aug. worden de laatste wedstrflden gespeeld van de Veersche Boijs—serie. Het programma is ais volgt 12 30—1 30 Duss. Boijs—Madens. Boijs. 1 30 —2.30 VrJjloters Afd. I en II. 2 30-3 30 Hercules Waspik- Zwaluwen R'veer. 3.30—4 30 Wapen v. R'donk—Winnaar Duss. Boijs of Madens Bojjs. 4 30-5 30 S N P. G'berg—Winnaar Hercules of Zwaluwen. Na afloop worden aan de winnaars de prijzen uitgereikt in het clublokaal bij P v. Leeuwen, Groote Kerkstraat Zondag 23 Aug. des avonds ten circa 7 uur geeft de harmonie „De Eendracht* een concert op de kiosk te Geertruidenberg RAAMSDONK. Bij de plaatselijke arbeidsbeurs staan als werkloos inge schreven 65 grondwerkers, 18 opper lieden, 14 metaalbewerkers, 3 auto- geenlasschers, 2 metselaars, 2 scheeps timmerlieden, 1 draaier, 1 betontim- merman en 1 timmerman. Van de 65 grondwerkers zijn er 24 inbegrepen, die te werk zijn gesteld bij de werk verschaffing der gemeente. Bij B. en W. is ingekomen een verzoekschrift van A. van der Velden om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank in zijn nieuw café aan de Prins Hendrikstrat. Het gedeelte gemeenteweg vanaf den overweg der Julianalaan tot aan den Nieuwenweg dat zeer slecht is, zal worden vernieuwd en van klinkers worden voorzien. Met het werk wordt de volgende week aangevangen. AGENDA'S. WAALWIJK, Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „Als de seringen bloeien." Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, "Slachtoffer der samenleving", „Rex de zwarte wreker." Zaterdag GEEN repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag] 2 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/» uur. Witte Bioscoop, „Als de seringen bloeien.' Zondag 6 en 8' l2 u. Luxor Bioscoop, „Slachtoffer der samenleving", „Rex de zwarte wreker." Maandag van 7—8.30 u. Athletiek voor leden en aspirantleden K. en V. Maandag 8 uur. Algem. vergadering Ziekenkas R.K. Werklledenvereen. in den Gildenbond. Kaatsheuvel, 20 Aug. 1931 R K. Begrafenisvereeniging „St. Jan Heden Donderdag avond had in het Patronaat een algemeene vergadering plaats van de R.K. Begrafenisvereeni ging „St. jan" naar aanleiding van het en bloc aftreden van het Hoofdbestuur der Vereeniging.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 9