APVERTEEREN IN PLAATSELIJKE BLADEN Het Radio Programma. APVERTEEREN IN DAGBLADEN Heeren adverteerders Adverteeren in dit blad is dus noodzakelijk, maar ook voldoende. natuurlijk veel beter en ook noodzakelijk. leffl» uit Drunen en Koenraadt uit Haarsteeg, terwij! als Ceremoniarius fungeerde de WelEerw. heer Steures, kapelaan dezer parochie Het parochiaal 7angkoor voerde op zeer verdienstelijke wijze de schoone Requiem Mis van Perosi uit. Na de H Mis werd door den Hoog- Eerw. heer Deken Wouters de lijkrede uitgesproken. Op de hem eigen kern. achtige wijze vertolkte hij in een diepen indruk makende toespraak de gevoelens die allen bezielden jegens den te vroeg ontslapen herder. De gewijde spreker gaf een aan sporing om den ontslapen Herder te blijven gedenken in een innig gebed Na de H. Mis ging de stoet in boven vermelde volgorde naar het Kerkhof en had de ter aarde bestelling plaats, waarbij Deken Wouters de absoute verrichtte. Na deze plechtigheid werd door de liedertafel en harmonie een treur nurpmer ter gehoore gebracht dat diepen indruk maakte. Pastoor van Beek ruse in vrede! Een woord van dank voor de rege ling, de orde en stichtend verloop van deze begrafenis is wel verdiend door kapelaan Steures. die een en ander op de beste wijze verzorgd had. CAPELLE. Tot predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier is be. roepen Ds Deur te Schoonhoven. De Paardenhoudersvereeniging „Ons Belang" houdt a s. Donderdag 27 dezer des avonds 7 uur in 't café van den heer J. Treffers alhier een algemeene ledenvergadering ter ver kiezing van een bestuurslid in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer J. v. d. Hoeven Bz. Onze vroegere predikant Ds. J. H. Koster, thans te Montfoort, is be- roepen bij de Ned. Herv. Gemeenten te Nieuw Lekkerland en te Heteren. Het bouwen van een dubbel woonhuis aan het Bruggetje te Vrijh.- Capelle voor rekening van den heer A. v. d. Haven is opgedragen aan de aannemers C. Michael &Zn.teVrijh. Capelle. De Christ. Naaikrans te Vrijh.. Capelle maakte een plezierreisje naar Nijmegen en omstreken. Niettegen- staande het weer niet erg meewerkte, keerden de dames toch zeer voldaan huiswaarts. De Ned. Herv. Meisjesvereen. .Bidt ea Werkt" maakt Woensdag 26 Augustus per fiets een uitstapje naar Oisterwijk en omgeving. CAPELLE. De postduivenvereniging „De Luchtvaart" hield j I. Zondag een wedvlucht vanuit Wouw met den vol genden uitslag 0. Stam 1 21 28 29. A. Versteeg 2 3 10 15 16 26 P. de Roon 4 18 19 30. j Soterlr.gs 5 6 J v. Doormx 7 17. W. Mandemakers 8 13 22, E Ha- verhals 9 ll 12 23 24. W. Versteeg 14 20. G. Tretiers 25. G Vos 27. Eerste aangetoonde dull, E Haverhals, 2e G Treffers en 3e A. Versteeg. Tot bestuurslid der Coöperatieve stoomzuivelfabriek .De Toekomst" is benoemd de heer G. J Heljmans. Met de uitbreiding der bijzondere lagere school in de Nieuwstraat alhier la door den aannemer, den heer Baat te Waspik, een aanvang genomen. Aan deze school zal een lokaal worden bQgebouwd. De radio—centrale, geexpiolteerd door den heer A. L v. Wijlen alhier, heelt met haar uitzendingen een begin gemaakt. De programma's der stations Hilversum en Huizen worden uitge zonden en komen heel goed door. Het aantal aansluitingen neemt met den dag toe. Gedurende de vacantie der Chr. school a/d. Loonschendijk zijn in de lokalen nieuwe banken en borden ge plaatst. Het aanzien der lokalen wordt hierdoor zeer verhoogd. Naar men ons mededeelt is ten- gevolge van reglementswijziging het beroepen van een predikant door de Ned. Herv. gem. a/d Loonschendijk 1 niet mogelijk meer. voor aleer het Kerkbestuur aan zijn verplichtingen ten opzichte van den Raad van beheer heeft voldaan. RAAMSDONKSVEER. Hel pro gramma der Koninginnefeesten op Maandag 31 Augustus a.s. is thans definitief. Circa 9 uur v.m. Rijtoer ouden van dagen. Het vertrek heeft plaats om half tien vanaf het Heereplein. lO'/a uurRondgang door de har monie „de Eerdracht" van het Veer ll'/j uur: Concert door de Gem. Zangvereeniging .Excelsior" uit deze gemeente. 2 uur: Volksspelen. 2 uur: Concert door de harmonie «de Eendracht" van het Veer. 5 uur: Concert door de harmonie «St. Bavo" van Raamsdonkdorp. 8 uurGroot avondconcert door de Kon. harmonie „Euphonia" van Kaats heuvel. IS NATUURLIJK ZEER QOED. MAAR IS VOOR EEN BEPAALDE PLAATS OF STREEK Mogen wij eens een paar voorbeelden aanhalen voor heeren adverteerders van groot belang? Weten zij b.v. dat dit blad in meer dan 85°/0 van alle hulzen in Groot*Waalwijk komt Weten zij b.v. dat dit blad in bijna 80°/0 van alle huizen der gemeente Sprang-Capelle (Capelle, Sprang en Vrijhoeven) komt Dat wil dus zeggen dat geen enkel blad b.v. in die plaatsen een dergel ij ke publiciteit biedt, waar het natuurlijk ook mini- tieus gelezen wordt, anders zou men er zijn abonnementsgeld niet voor over hebben DE ADMINISTRATIE. 11 uur: Schitterend vuurwerk. Den geheelen dag van des morgens 9 tot des avonds 11 uur zat door middel van luidsprekers op 10 ver schillende punten in de gemeente het programma van Huizen worden uit gezoiden. Deze uitzending is gratis aangeboden door de RadioCentrale .Raamsdonk". Zondag was het den laatsten dag van de Veersche Boys serie. De belangstelling voor de eindwedstrijd was buitengewoon groot, zoodat de Boys wel van een succes kunnen spreken. De uitslag van de Zondag ji. ge speelde wedstrijden is als volgt: Dussensche B< ys—Madesche Boys 1i, na verlenging was het nog I— 1. waarna de Dussensche Boys winnen met loten (vriendschappelijk) SNP 1 Geertruidenberg—Wapen van Raams donk I R'dorp 4—3; Zwaluwen I, Raamsdonksveer—Hercules I, Waspik 0—0 na verlenging 21 voor de Zwaluwen Wapen van Raamsdonk 1 R'dorp— Dusschensche B< ys I 0-1; SNP I Geertruidenberg—Zwaluwen I Raamsdonksveer 1—3. De prijzen werden als volgt toe gekend In de le afdeeling den 1ste prijs Zwaluwen I R'veer, 2de prijs SNP 1 G'berg en de 3de prijs Hercules I Waspik. in de 2de afd de 1ste prijs Dus sensche Boys 1. 2de prijs Wapen van Raamsdonk l R'dorp en de 3de prijs Madesche Boys I De Dussensche Boys 11 ontving een medaille voor de openingswedstrijd en Hercules II Waspik voor de voorwed strijd van den 2den wedstrijddag. De uitreiking der prijzen had plaats in het clublokaal bij den heer P. van .eeuwen in de Groote Kerkstraat, onder groote belangstelling. De landbouwer C. de B had het ongeluk bij het lossen van een wagen graan de polderboom tegen de borst te krijgen. Bewusteloos werd hij op genomen en in de woning binnen gedragen. Geneeskundige hulp was direct aanwezig, de dokter consta teerde ernstige In— en uitwendige verwondingen, Overbrenging naar het RK Ziekenhuis werd noodzakelijk geacht. Nader vernemen we dat de toestand niet van ernstigen aard is, levens gevaar is zoo goed als buiten gesloten RAAMSDONK. Onze voetbalclub het „Wapen van Raamsdonk" comb en II neemt a.s. Zondag deel aan de serie—wedstrliden uitgeschreven door „Juliana" te Oosterhout: De dienstplichtige Johannes van Dongen, van de lichting 1930, Is voor goed vrijgesteld wegens kostwinner schap. GEERTRUIDENBERG Openbare vergadering van den raad der Gemeente Geertruidenberg, op Vrijdag 28 Aug. 1931 des namiddags twee uur, in het Gemeentehuis aldaar. Te behandelen zaken: 1. Voorloopige vaststelling Gemeente rekening en bedrijfsrekeningen dienst 1930. 2. Voorstel tot het aangaan eener geldleening groot f 36 000. hoeve van het grondbedrijf. 3 Ingekomen stukken. 4. Vaststelling Ambtenarenreglement. Zondag j.l. des namiddags 8 uur uaf de K.E, Harmonie „De Eendracht" uit Raamsdonksveer, begunstigd door mooi weer, een weigeslaagd concert op het marktplein alhier. Om half acht vertrok deze Harmonie vanuit haar verenigingslokaal „Huis ten Deijl" onder het spelen van vroo- lljke marschen naar onze oude vesting stad, waar zij omstreeks kwart voor acht door het concerten—comité werd verwelkomd. Klokslag acht uur nam het concert, dat onder leiding stond van den alles, zins bekwamen directeur N. Snijders uit Raamsdonksveer, een aanvang. Met een pittige marsch „Ad Honores" werd geopend, waarna we diverse mooie nummers ten gehoore kregen, welke op zeer verdienstelijke wijze werden vertolkt. Speciaal willen we hier vermelden het nummer „Flore la belle" waarmede deze vereeniging Zondag a.s. op het groot nationaal muziekconcours te U recht In de 2e afdeeling hoopt uit ie komen. Wij verwachten voor haar zeker succes Het talrijke publiek wist door her haald luid applaus na ieder nummer zijn dankbaarheid te toonen en we kunnen den wensch uitspreken deze vereeniging nog eens in Geertruiden berg te ontmoeten. Toen een zekere R. met zijn echtgenoote met hun tandem een Reis tochtje wilden maken, kwamen zij bij het postkantoor alhier zoodanig te vallen dat het stalen ros deerlijk ge havend bleek te zijn. Wonder boven wonder kwamen zij met den schrik vrij. Zondag j.l. hield onze voetbal vereniging „Good—Luck" een wed- strijd tegen Exelsior II uit Rotterdam, welke laatste vereeniging de overwin ning wist te behalen. Deze week zal een aanvang worden gemaakt met het leggen van den ondergrondschen kabel aan de Zuidzijde van het marktplein. Doordat het paard van den melk handelaar* van Dongen uit Made schrok, kwam het met wagen en al terecht in de vestinggracht alhier. Gelukkig dat aldaar de gracht zeer ondiep is, zoodat het met materieele schade afliep.Toegeschoten hulp bracht paard en wagen wederom op het droge. Zondag a.s. hoopt in de Evange lisatie der Ned. Herv. Gemeente des namiddags 5uur voor te gaan de heer van Pelt, godsdienstonderwijzer te Rotterdam. ÉUNST EN LETTEREN amateur noodig heelt". Na een korte inleiding, waarin de spreker zeide geen volledige ies inde tooneelkunst te willen geven, het tijdsbestek is hiervoor wat al te kort, kwam hij tot zijn eigenlijke onder werp. De hoofdzaak voor een tooneel— amateur is dat hij zichzelf is, steed* moet hij zelf speuren en zoeken naa nieuwe lichtpunten en wegen. Eei goed amateur moest feitelijk uit sluitend lid zijn van zijn tooneelclub Het terste wat de tooneelspele noodig heeft is zijn Nederlandsch taal. Spr. zelf verkeert in dit opzich tn de zeer gelukkige omstandighei dat hij in Haarlem woont, waar mei het zuiverst de Nederlandsche taal spreekt. Vooral de menschen in Bra bant en Limburg moeten een bijzondere siudie van de taal maken, want het gaat niet aan op 't tooneel in dialect te spreken. De hoofdfout van de meeste tooneelstukken is dan ook dat zij niet in zuiver Nederlandsch ge schreven zijn. Een tweede zeer voorname factor noemt spreker het gevoel van te kunnen spelen, het meeleven met het spel. Zelis de figurant moet meeleven Zonder gevoel kan men geen tooneel speler zijn. Men moet zich geheel kunnen verplaatsen en inleven in den persoon, die men aibeeldt. Ook de goede manieren dienen op 't tooneel te worden in eere gehouden en studie van omgangsvormen is daarom wen- schelijk. In dit opzicht leert de toonee- speler veel door zijn oogen den kost te geven als hij tn gezelschap van beschaafde menschen is en door steeds te trachten, ook in 't dageltjksche leven, ztch zoo beschaafd mogelijk te gedragen. Tooneelspel is beschaafd heid en soberheid. Spr. behandelt vervolgens op aan schouwelijke wijze een zeer belangrijk punt: 't gebaar en daarbij is zijn allereerste opmerking dat men zoo weinig mogelijk gebaren moet maken Als men veel gebaren maakt, doet men of de woorden niet krachtig genoeg zijn om iets te betoogen, het is te filmisch. Vele amateurs weten nooit waar ze met hun handen moeten blijven, doch niets is eenvoudiger, wanneer men maar steeds zorgt dat men hiermee geregeld een of andere vooral niet. aanhoudend dezelfde, handeling verricht. Ook 't oogenspel is van veel be lang en geeft de uitdrukking aan he> spel. Men moet de optische mimiek feitelijk voor een spiegel beoefenen Het lachen doet men op 't tooneel vrijwel nooit goed, men moet een zuiver natuurlijken lach hebben. Ook tegen 't huilen wordt vaak gezondigd, men doet goed hierbij zoo weinig mogelijk geluid te maken. Een moeilijk ding vindt spreker het geven van goed tegenspel als een ander aan 't woord is, 't zwijgend meespelen, dat soms nog moeilijker ts als 't spreken zelf. In dit verband behandelt hij ook de keuze van plaats, zoo afgewisseld mogelijk enhetleerer, van zijn rol Wat dit laatste beirti moet men zich nooit op den soufl U' verlaten, vooral in stukken van literaire beteekenis wachte men zich hiervoor, de rol moet woordelijk geleerd worden. Spreker zegt nog enkele woorden over den clubgeest, die uitslekend moet zijn, wil 't Katholieke tooneel zijn mooie roeping kunnen volbrengen. In dit verband komt de heer NIelen te spreken over de rolverdeeling en geeft de leiders den raad geen mono polies voor zeker soort rollen in de vereeniging te scheppen, doch voor zooveel mogelijk afwisseling te zorgen. De leden op hun beurt dienen ervan overtuigd te zijn dat wat de regiseur doet goed is. Na een korte pauze droeg spreker enkele fragmenten voor uit „Wat niet sterven kon". „Samson en Moot" „Don Garcia Moreno". „De Anarchist" en andere stukken. Het gebodene werd door de aan wezigen ten zeerste geapprecieerd en de spreker had dan ook telkens een verdiend applaus in ontvangst te nemen. De eerste lezing der reeks is uit- stekend geslaagd en de tooneel— amateurs zullen er hun voordeel mee kunnen doen. Wij vertrouwen dan ook dat de reeds flinke belangstelling de volgende maal nog grooter zal zijn. Gerard Nielen over tooneel. Zondag j.l. werd de eerste der serie lezingen, georganiseerd door de tooneeivereeniging „O.O.G gehouden. Als spreker trad op de bekende schrijver, regisseur en speler Gerard Nielen uit Haarlem, Na een welkomstwoord van den leider van „O O.G den heer H. v. Engelen, begon de heer Nielen zijn onderwerp, „Wat een ernstige tooneel- AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Vrijdagavond 8 uur repetitie aspi ranten W.G.V. Zaterdag 8 uur bijeenkomst L'eder tafel „Oefening en Vermaak" in Musis Sacrum voor serenade van Delft. Zondag 12 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. SPORT. R.W.B. Nog eenige weken (20 September) en het nieuwe seizoen zal weer aan vangen. Er is echter veel en doelmatig geoefend en al zal het komende sei zoen waarschijnlijk nog niet meevallen, voor de toekomst heeft het oude RWB thans reeds goede hoop. Dit is dan reeds het eerste resultaat van het nieuwe terrein Het veld Is nu goed gelijk en geheel van een goede gras- mat voorzien, toch staan echter nog DONDERDAG 27 AUGUSTUS. HILVERSUM, 1875 M. (A.V.R.O.) .00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.80 Voordracht A. de Geus van den Heuvel. 11.00 Orgelconcert Pierre Palla. 12.00 Middagconcert Avro-kwartet. 2.00 .1. Lindeman: ,,'t Concertwezen." 2.30 Kinderverzorging. 3.00 Gramofoonmuziek. 1.00 Ziekenuur. 5.00 Zang Herbert Weissbacli. 5.15 C. Root: Studentenleven. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 5.45 Zang Herbert Weissbach. G.OO Vervolg concert Kovacs Lajos. 7.00 Dr. M. Euwe over schaken. 7.30 Fragmenten uit „Faust" (Gramofoon.) 8.30 Tooneelspel ,,'n Boottochtje". 0.00 Concert door 't Omroep-orkest. 0.00 Vaz Dias. '10.15 Vervolg concert Omroep-orkest. Gramofoonmuziek. HUIZEN, 298 M. (K.R.O.) 9.15 Morgenconcert. (N.C.R.V.) Zang N.C.R.V.-Dameskoor. Ziekendienst. Zang N.C.R.V-dameskoor. (K.R.O.) Gramofoonmuziek. Godsdienstig halfuurtje. Politieberichten. Lunchconcert K.R.O.-trio. Gramofoonmuziek. (N.C.R.V.) Gramofoonmuziek. Vrouwen-halfuurtje. Kinderverzorging Ziekenuurtje. Gramofoonmuziek. Cello-recital L. Keereweer. Gramofoonmuziek. Knipcursus. Vragen-halfuur. Politieberichten. Gramofoonmuziek. Concert Chr. Radio-orkest. Prof. Dorgelo over techniek. Vervolg concert. Vaz Dias. 11.00—12.09 8.10- 10.00 10.15 10.45 11.00 11.30 12.00 12.15 I.45 2.00 3.15 3.45 4.00 5.00 5.30 6.30 j.45 7.00 7.30 7.45 I.00 9.00 9.30 10.00 10.45—11.30 Gramofoonmuziek. VRIJDAG 28 AUGUSTUS. HILVERSUM, 1875 M. (V.A.R.A.) 6.45—7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 Gramofoonmuziek. (V.P.R.O.) 10.00 Morgenwijding. (V.A.R.A.) 10.15 Voordracht F. Koolbergen. 10.30 Ziekenuurtje met viool en piano. II.30 Gramofoonmuziek. (A.V.R.O.) 12.00 Concert door 't Omroep-orkest, daarna Gra mofoonmuziek. 2.00 B. Blinxma „De hulptroepen der Zon 2.30 Concert Avro-kwartet, daarna Gramofoon muziek. (V.A.R.A.) 4.00 Orgelspel dool' Joh. Jong. 4,30 Kinderuurtje, knutselwerk. 5.15 Vooravond-concert Vara-orkest. 6.00 W. Drop: „Het socialisme". 6.15 Vervolg vooravond-concert. 6.45 Mededeelingen door het N.V.V. 7 00 Vooravond-concert (vervolg). (V.P.R.O.) 8.00 Ds. Drijver: „Religieuse Volksgebruiken 8.30 Concert, viool en piano. 9.00 Dr. Bakx: „Amerika". 9.30 Vervolg Concert. 10.00 Persberichtesn. 1 10.15 Vervolg Concert. (V.A.R.A.) I 11 00—12.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN, 298 M. (K.R.O.) g.OO9.15 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. II.30 Halfuurtje voor zieken en ouden. 12.00 Politieberichten. 12.15 Lunchconcert K.R.O.-Quintet. Gramofoonmuziek. Zenderverzorging. Concert, zang m. pianobegeleiding. Orgelconcert E. Haak. Gramofoonmuziek. Dinerconcert K.R.O.-Kunstensemble Zang Gemengd Koor „Het Oosten' Causerie over: „Denekamp". Politieberichten. Voortzetting Zangconcert „t Oosten Concert K.R.O.-orkest. Vervolg Zangconcert. Vaz Dias. Vervolg concert K.R.O.-orkest. -12.00 Gramofoonmuziek. 1.45 2.00 2.30 3.30 4.30 5.15 6.30 7.Oft 7.30 7.45 8.00 8.45 9.00 9.15 11.00- ZATERDAG 29 AUGUSTUS. HILVERSUM, 1875 M. (V.A.R.A.) 6.45—7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 Gramofoonmuzziek. (V.P.R.O.) 10.00 Morgenwijding. (V.A.R.A.) i 1015 Uitzending voor arbeiders in Continu-bedrlj- ven. Medewerking van 't Vara-septet. Spre ker: C. Lammers. 12.00 Middagconcert Vara-septet. I.30 Zenderverzorging. 2.00 P. Polderman: „De filmdienst van bet Inst. v arbeidersontwikkeling". 2.15 Concert Vara-mandoline-ensemble. 2 45 Zang en piano, El. de Haas en J. Jong. 3.00 Onthulling Domela Nleuwenhuis-monument te A'dam. 4.00 Vervolg Mandoline-concert. 4.30 Vervolg Zangvoordracht. 4.45 S.D.A.P.-kwartiertje. 5 05 R.V.U.: O. v. Tussenbroek: „Reizen en Trekken 5,35 Vooravond-concert Vara-Septet. 6.30 Literair halfuur, A. M. de Jong. 7.15 Vervolg vooravond-concert. 7.45 Vara-varia en hestuursmededeelingen. s!00 Concert Vara-orkest. 8.30 Concert Hofstad Vocaal kwartet. 9.00 „Bij de Pomp", Teun de Klepperman. 9*15 Vervolg Concert Vara-orkest. 9 45 Vervolg concert Hofstad Voc. kwartet. 10/15 Persberichten en voetbalmededeelingen. 10.15 Vervolg concert, tl 00—12.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN, 298. M. (K.R.O.) 8.00—9.15 Movgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. II.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Politieberichten. 12.15 Lunchconcert K.R.O.-sextet. 1.45 Postduivenberichten 1.50 Gramofoonmuziek. 3.00 Kinderuurtje. 4.30 Zenderverzorging. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Dinerconcert K .R. O .-kunst ensemble. 6 00 Nieuwsberichten in Esperanto. 615 Journalistiek weekoverzicht 6.35 Concert K.R.O.-kunstensemble. 7.00 L. Burgman, over de Missie. 7.25 Politieberichten. 7 45 Sportpraatje voor de R.K.F., 8.00 Concert K.R.O.-salon-orkest. 8.45 Humoristisch Solo-kwartet. 9.00 Vaz Dias. 9.15 Vervolg concert salaon-orkest. 9/15 Vervolg concert salon-orkest. 10.30 Vervolg Concert salon-orkest. 11 00—12.00 Gramofoonmuziek.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 7