Nieuws Qii Kaatsheuvel 11 Midi Handelsavondcursus. Als U kunt zeggen I OMDAT WANT. OMDAT BOVENDIEN Aanmelding van nieuwe leerlingen kan geschieden in het gebouw der R.K.H.B.S. en H. H. S. Mr. van Coothstraat, Dinsdag 1 September van 7-8 uur. Donderdag 3 September van 7-8 uur. eenlge verbeteringen ook van de ac- comedatie op het programma Voor a.s. Zaterdag is een seriewedstrijd voor lagere elftallen georganiseerd welke zal aanvangen om 2 uur met de vol- gende deelnemersStormvogels, Sparta Capelle, BSV alhier, SDO Sprang, NEO Sprang—Capelle, Wilhelmina Wijk, Neerlandia, RWB2, Longa Heusden. Voor a.s. Zondag is men nog in onderhandeling voor een vriendschap, pelljken wedstrijd, terwijl op 6 Sept. RWBI en 11 beide naar Oss gaan spelen tegen sportvereeniging 1920 I en II. H.EC.—E.S. V. 5-11. De jongsleden Zondag gespeelde voetbalwedstrijd HEC—ESV is in een gtflatteerde overwinning der gasten geëindigd. Ten aanschouwe van een matig aantal toeschouwers laat scheids rechter dhr. Hornes om ruim half drie beginnen. Het eerste kwartier leek het er op, dat de HEC ploeg in goede conditie was. Snelle en goed opgezette aanvallen werden ondernomen, waar uit dan ook vrij spoedig de centervoor onhoudbaar inschoot. Na nog even het offensief te leiden, wordt dit door het allengs beter spelende ESV overge nomen. liet is nu of er maar een elftal meer voetbalt n.l. ESV. Het spel van HEC is als een kaartenhuis ineenge zakt, hetgeen voornamelijk te wijten is aan het zeer onbenullige spel der half linie. De HEC achterhoede tracht de sutuatie nog te redden door de buitenspel val open te zetten doch daar de scheidsrechter hiervan niets ziet. valt het ESV niet moeilijk om te doelpunten. Toen dan ook de rust aanbrak, was de stand reeds 6—1 in hun voordeel. Na de rust bleek de HEC rechtshalf vervangen te zijn door Blom. Nu kregen we een meer gelijk opgaanden wedstrijd te zien, waarin door beiden beurtelings werd gedoel punt. Vooral de HEC doelpunten wa ren van prima kwaliteit. Zoo kwam dan het einde met een 11—5 zege voor ESV. Zooals we hierboven reeds vermeldden, was de leiding zeer onvol doende. Minstens 5 doelpunten zijn in zuivere buitenspel positie gescoord. Maar ook de haiflinie heeft aan deze debacle schuld. Vooral voor de rust speelde zij erbarmelijk slecht. Na de rust ging het wat beter, doch toen was de schade niet meer in te halen Dan ontbrak het noodige vuur bij de spelers, er zat in het geheel geen werken in. Over de geheele wedstrijd lag een zekere matheid. Hiertegenover stak ESV gunstig af Haar spel was vlug en open. Zij speelde een klasse beter dan HEC, vooral voof rust. Laten de HEC'ers toch bedenken dat zij uit een ander vaatje moeten gaan tappen, anders zullen zij aan hun oefenwedstrijden weinig hebben. Wij weten het wel, het competitie vuur ontbreekt nog. maar desondanks moet men toch werken en zwoegen om met het elftal een zoo goed mo gelijk geheel te verkrijgen. Dus HEC'ers de volgende wedstrijd verwachten wij heel wat meer. Wedvlucht. Op Zondag 23 Aug. hield de Waalwijksche Concoursbond een wedvlucht vanuit Com- piegne. De prijzen werden behaatd als volgt J. C. Muskens 1 4, Ant. v. Eijck 2 7 16, C. Hamers 3 9, Boot 5, Broumels 6 14, J. Kipping 8 10 11, Blok 12, C. v. Oers 13, L. Leijten 15, J. Leijten 17 19, Stokwielder 18, Stam 20, M. Leijten 21 22, Th. v. d. Geld 23. Ie Overduif Stokwielder. Eerste duif 1.22.33, laatste duif 2.1.22. Zaterdag 29 Aug. inkorven Baarle-Nassou van 2—4 uur. Kaatsheuvel, 26 Aug. 1931 Verloting. De Harmonie Apollo houdt Don derdagavond de trekking van de door Burgemeester en Wethouders goed gekeurde verloting ten bate van de aanschaffing van een nieuw vaandel voor het corps. Biljart—Seance. De bekende biljart—professor Sollen geeft Donderdagavond bij den heer J. van Dun, op de Markt een biljart- seance, welke ongetwijfeld veel be langstelling zal trekken, waar de bil jartsport alhttr met zeer veel ambitie beoefend wordt. Circus Bever. Het bekende circus Bever, dat mo menteel te Waalwijk zijn vertooningen geeft, zal nog deze week zijne tenten op de Markt alhier opslaan, om ge durende drie dagen n.l. Vrijdag, Zater dag en Zondag a.s. te spelen. Wat wij van het Circus hoorden was niets dan lof, zoowel de aankleeding als de dressuur van paarden en andere dieren, waarnaast het werk van acrobaten en jongleurs en niet te vergeten dat der clowns is een bezoek overwaard. Marktplein. Deze week zal het pand van wijlen L. Gubbens op de Markt, destijds in publieke verkoop door de gemeente aangekocht, geheel gesloopt en geruimd zijn. De Markt zal hierdoor een heele oppervlakte ruimer worden, wat in vele gevallen niet anders dan hoog noodig mag worden genoemd. Wat't aanzien betreft, daarover hooren wij tot heden nog niet veel gunstigs uitspreken. Wij zijn benieuwd hoe men deze kwestie uit esthetisch oogpunt bekeken zal weten op te lossen. Konlnginnefeesten. In de vergadering door het Bestuur der Vereeniging -Kaatsheuvels Belang" Dinsdagavond gehouden is het pro gramma van de Koninginnedagviering geheel klaar gekomen. De feestelijk heden worden geopend met een groot Volksconcert door het Kon. Mieziek- gez^lschap «Euphonia" Zondag 30 Aug. om' 6 uur op de Markt te geven. Maandag 31 Augustus wordt door de kinderen der verschillende scholen ruim 1100 in getal om elf uur v.m een zangaubade gebracht voor het ge meentehuis, opgeluisterd door muziek van de harmonie «Apollo." Gezongen wordt: «Wij willen Holland houen", Alle man van Neerlands stam" en het «Wilhelmus", waarna de kinderen aan de scholen getracteerd worden, Om half vijf wordt op het terrein D.E.S. achter het gemeentehuis van een groot gecostumeerde voetbalwed- strijd gehouden gratis voor iedereen toegankelijk en opgeluisterd door muziek van het Kon. Muziekgezelschap „Euphonia." Om half acht beginnen de uitvoe ringen op de kiosk op de Markt waartoe medewerken de harmonie .Apollo", de Zangvereeniging «Bel Canto" en de R.K. Gymnastiekver eeniging K.G V. Waar op 31 Augustus verschillende Eerw. Broeders Onderwijzers uitstedig zijn zullen de kinderspelen op Zater dag 5 September om half drie n.m. op het DES—terrein achter het ge meentehuis gehouden worden. Oranje Blauw. Zondag behaalde Oranje Blauw uit Sprang den Isten prijs op de serie wedstrijd te Kaatsheuvel uitgeschreven door de V.V. Stormvogels Kaatsheuvel. Bovengenoemde vereeniging wordt dikwijls genoemd SDO. Waar dit op een vergissing berust, verzoeken wij vriendelijk aan de Secretarissen van verschillende vereenigingen dit te voorkomen, daar dit in strijd is met het reglement van SDO, daar SDO niet op Zondag laat voetballen. Uit- noodigingen voor Oranje Blauw aan A. Braspenning Zandvliet 339a Sprang. Zondag a.s. gaat Oranje Blauw naar Nieuwkuijk op de Serie bij de Ver. SDO. Schitterend geslaagde Sportf eesten. Heden hadden op het terrein van de Kaatsheuvelsche Boys aan den Horst schitterend geslaagde sportfeesten plaats. Om goed drie uur trokken honder den liefhebbers, aangetrokken door het prachtige weer met de K.K.G. Ver eeniging K G.V. voorafgegaan door de Harmonie Apollo naar den Provinci alen weg. De Feesten werden geopend met 'n spannende wedstrijd tusschen de beide voetbalclubs Kaatsheuvelsche Boys— Capelle I, welk spel eindigde me{ 2-2. K. G. V. gaf nadien een volledig programma onder leiding van den heer van Rijswijk, waarvan 't talrijke publiek naar hartelust genoot. Het Korfbalspel tusschen O.N.A. I en Volt I bracht daarna een zeer aan gename afwisseling. Ofschoon O.N.A. een zeer goede partij gaf wist Volt zijne meerderheid met 3—1 uit te drukken. Duivensport. „De Combinatie" gevestigd bij den heer J. van Dun hield heden een wedvlucht met jonge duiven vanuit Compiegne. De uitsl. g was t 12 31 P. Zijlmans, 2 3 5 8 11 30 F. v. d. Assem, 4 A. Pijnenburg, 5 20 22 L. Mossel veld 6 14 33 36 J. v. d. Linden, 9 10 23 F. Damen, 13 32 Jan Emmers, 15 A. Pijnenburg 16 17 G. I. Laros, 18 M. Zacht, 19 28 j. Oppermans, 21 H. Damen, 24 J. Emmers, 25 P. Stokkermans, 26 B. Kemmeren. 27 C. de Bondt, 29 43 J. van Riel, 34 Jos Vrinten, 35 40 41 42 P. Kemmeren, 37 W. Kemmeren, 39 Soeterboek. Lostijd 8 uur v.m. Eerste duif 1.25.10. Laatste duif 1.59.43. Kampioen jonge duiven P. Zijlmans. Koninginnedagviering 1931. P r o gram m a Zondag 30 Augustus om 6 uur n.m. Groot Openingsconcert te geven door het Kon. Muziekgezelschap „Eupho nia", Dir. A. Stravers, op de K. B.- Kiosk op de Markt. 1. Neerlands Vreugd, Volks liederen Marsch M. Kessels. 2. Zampa, Ouverture F. Herold. 3. Op 'n Perzische Markt, Karakterstuk A. Ketelbey. 4. Faust-Ballet (7 deelen) Ch. Gounod. Pauze. 5. Grande Marche G. Roseij. 6. La Juive, Fantaisie F. Halevy. 7. Dollar-Walzer L. Fall. 8. De Slag van Waterloo W. Wijsman. Verklaring: Garnizoeensleven (Sig naal, Marsch, Wals, Polka, Appèl), Recitation, Moderato, Marsch, Viva ce, Allegro con Fuoco, De vijand verslagen, Andante Tristess, Marche Funèbre, Choral Andante Religione, Pas redouble, Moderato. Maandag 31 Augustus. 11 uur voormiddag, Zangaubade door 1100 schoolkinderen met begeleiding van muziek der Harmonie Apollo voor het Gemeentehuis. 1. Wij zullen Holland Houen. 2. Alle man van Neerlands stam. 3. Wilhelmus van Nassouwe. Daarna tractatie der schoolkinderen aan de respectieve scholen. Half vijf namiddag gecostumeerde' voetbalwedstrijd op het D.E.S.-terrein, opgeluisterd met muziek van het Kon. Muziekgezelschap Euphonia, tusschen de D.E.S.-elftallen De Kikkers en De Kwakers. Groote avondconcerten op de markt, door,de Harmonie Apollo, Dir. P. Bis- selink, de Zangvereeniging Bel Canto, Dir. J. Tuerlings en de R.K. Gymnas tiekver. K.G.V., leider L. v. Gulick, ver licht met schijnwerpers en fantasie- lichten. 1. Joyeux Vancois Marche van J.. Schreder, waaronder opmarsch K.G.V. 2. Ouverture „Semirami«", G. Rossini. 3. Vrije en orde-oefeningen van K.G.V. 4. Fantaisie sur 1' opera „Zampa", F. Herold. 5. Brugwerk K. G. V. op het planchet- naast de kiosk. O. Zangersmarsch Bel Canto, Otto. 7. De Wonderbloem, Bel Canto, Kallenbach. 8. Knotswedstrijd K.G.V. 9. Er was ereis (met piano-begelei ding), C. v. d. Linden. 10. Spijskaart, Zöllner. 15 minuten pauze. 11. Espana, Walzer, Apollo, E. Waldteufel. 12. Le Forgeron du Village, F. J. Schweinsberg. 13. Un Saluto a Gemona, Cossetti. 14. Rekwerk van K.G.V. 15. Wilhelmus, Bel Canto, Arr. Zijderlaan. 16. Met het Koningshuis vereend, Vergeest. 17. Standen, door K.G.V. 18. Hollands Glorie, groot koorwerk met pianobegeleiding, R. Hol. 19. Domine Salvam fac, 4 stemmig koor met bariton solo. Wierts. 20. Episode Militaire (Herinnering a. d. slag v. Waterloo), M. Kessels. door de harm. Apollo. Tooit U allen met een Oranje-bloem- pjei een onderhoud met Baldwin en Sir Herbert Samuel had gehad, is gister avond officieel de ministerlljst van het coalitiekabinet gepubliceerd, Het kabinet bestaat uit MacDonald (arbpremier. Baldwin (cons.), lord president of the council. Snowden (arb.) kanselier van de schatkist. Sir Herbert Samuel (lib binnen- landsche zaken. Lord Sankey (arb lord-kanse'ier. Lord Reading (lib.) buitenlandsche zaken. Sir Samuel Hoare (cons.), Indië. Thomas (arb.) dominions enkoloniën Neville Chamberlain (cons hygiene Sir Cunliffe Lister (cons.) handel. Een 7 tal ministers maken wel deel uit van de regeering, maar behooren nief tot het .kabinet." MacDonald heeft gisteravond, spre. kende van Downingstreet 10, in een toespraak van een half uur voor de radio een uiteenzetting gegeven van den huidigen toestand. MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 25 Aug. ,Ter veemarkt waren heden aangevoerd237 paarden, 24 veulens, 969 magere runderen, 875 vette runderen, 355 vette .kalveren, 386 nuchtere kalveren, 479 graskalveren, 401 schapen of lammeren, 48 biggen, 12 bokken of geiten,, 18 overloopers. Prijzen per half K.G.koeien 2532 c„ 3942 c„ 4647,5 c„ stieren 31- 32,5 c„ ,34—36 c„ 37,540 c„ kalveren 40—47,5 c., 50—55 c„ 57,5—62,5 c. BINNENLAND. Het voorzitterschap van de A. V.R.O Het Nederlandsch Christelijk Pers bureau meldt, dat nu binnenkort als voorzitter van de Avro zal optreden de heer mr. M. Slingenberg, te Haar lem, vrijzinnig-democratisch lid van de Eerste Kamer en wethouder van Haarlem. De AVRO spreekt dit tegen Toestand Mgr. Nolens langzaam achteruitgaande. In de afgeloopen week is de toe stand van mgr. dr. Nolens langzaam achteruitgegaan en de bezorgdheid toe genomen. Zoowel Z H. de Paus als H.M. de Koningin hebben van hun belangstelling doen blijken. Mgr Schioppa, internuntius en mgr. Aen- genent, bisschop van Haarlem, hebben dr. Nolens tijdens zijn ziekte bezocht. Maandag is weer een beduidende achteruitgang ingetreden. De bosschen rondom Staalbergven Naar wij vernemen zal in eene op 28 Aug. a.s. te houden openbare raads vergadering van Oisterwijk een voor stel van B. en W. aan de orde komen om financieele medewerking te ver— leenen bij een eventueele aankoop der bosschen rondom het Staalbergven te Oisterwijk door de Vereeniging tot Behoud van Natuurmonumenten in Nederland. Provinciale keuring van springstleren. De Provinciale commissie voor de ondersteuning van Rijkswege van de Veefokkerij in Noord—Brabant, heeft besloten te bepalendat het onderzoek van springstleren In de twaalf districten in 1931 voor de Maand September zal plaats hebben o.m. te Heusden op 14 September a.s., des namiddags 1 uur voor de gemeen ten Bokhoven, Engelen, Drongelen, Genderen, Hedikhuizen, Herpt c.a„ Heusden, Nieuwkuik c.a., Oud-Heus- den c., Veen, Vlijmen en Wijk c a. te Waalwijk op 14 September a.s,, des voorm. 11 uur voor de gemeenten Baardwijk, Besoljen. Capelle, Drunen, Sprang, Vrljhoeve-Capelle, Waalwijk en Waspik. te Almkerk op 14 September a.s des nam. 3uur voor de gemeenten Almkerk, Andel, Giessen, Meeuwen, Rijswijk, de Werken en Sleeuwijk, Werkendam en Woudrichem. LAATSTE BERICHTEN. Het coalitie kabinet gevormd Nadat Mac Donald gistermiddag nog Voor Jongens: Voor Meisjes Toelatingsexamen Vrijdag 4 Sept. 7 UUr. De lessen worden hervat Maandag 7 Sept. 3jj „Mijn meubelen zijn van „'T WOONHUIS dan zal een ieder begrijpen, dat gij hebt gehan- H deld als een verstandig mensch. M ,,'T WOONHUIS" steeds zorgt voor prima afwer king en coulante bediening. 1 fl'T WOONHUIS" heeft steeds de grojfste sortee- rfng en de meest smaakvolle modellen. 1 ,,'T WOONHUIS" heeft daarbij DE LAAGSTE M PRIJZEN ,,'T WOONHUIS" heeft bij een zeer grooten omzet toch slechts geringe exploitatie kosten. ,,'T WOONHUIS" er geen dure afdeelingschefs of verder onnoodlg personeel op na houdt. ,,'T WOONHUIS" heeft zijn klanten niet alleen in de provincies Noord-Brabant, Limburg, Gelderland en Zeeland, doch ook in de groote plaatsen van ons land, als Amsterdam, Den Haag, Utrecht, enz. ,,'T WOONHUIS" bemerkt die belangstelling van boven den Moerdijk het best, bij gelegenheden als er in Den Bosch veel vreemde bezoekers zijn. ,'T WOONHUIS' is de eenige speciaal MEUBEL ZAAK die, wat sorteering, mo- dellen en kwaliteit betreft, met de grootste zaken op dit gebied in den lande kan wedijveren, ALLEEN met dit verschil, dat wij onze prijzen VEEL LAGER kun nen stellen dan bedoelde zaken m verkoopt „'T WOONHUIS" strikt contant, waardoor M wij elk risico uilschakelen, hetgeen den kooper ten goede komt. Bezichtigt steeds onze Passage Etalages en rnime Magazijnen. MEUBELMAGAZIJNEN G. VENNIXt VUGHTERSTRAAT 46—48 's-HERTOGENBOSCH TELEFOON 922 LEVERING PER EIGEN VRACHTAUTO FRANCO THUIS. iiiiiiiiiiimHiiiiiiiuiiiiiiiiiiiii 'T

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 8