Nieows uil Kaalsheuvel NET DAGHE1SIE. Het Radio Program H. de Bont-v. Huiten Gevraagd Gevraagd Kruidenierswaren, Sigaren, Sigaretten en Manufacturen, C. A. KROL-VAN EIJK. C. A. KROL-VAN EIJK. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor de 436. BETERE HEERENKLEEDING H0F" Zaterdag van 24 uur kunnen de buurtbewoners bij den heer Frits van Bladel bons afhalen voor t buurtfeest dat Zaterdagavond in Musis Sacrum wordt aangeboden. Dispensatie in de Onthoudlngswet voor deelnemers aan de Brabantsche Industrledagen. Z.H. Excellentie de Bisschop van 's-Hertogenbosch heeft aan de Katho lieke aanzittenden aan de maaltijden der deelnemers aan de Brabantsche Industrledagen op Vrijdag II Sept. 1931 dispensatie in de onthoudlngswet verleend. Overplaatsing. De heer R Panders, ontvanger der directe belastingen en accijnzen alhier, is als zoodanig benoemd te Zutphen (B. G.) Benoeming. De heer Kees Verwiel alhier, leeraar M.O. Aardrijkskunde* is benoemd aan de R.K. Lycea te 's-Bosch. Hij is thans als zoodanig tijdelp werkzaam aan de R. K. H. B. S. en H. H. S. te Helmond en de Handels avondschool te Eindhoven, WASPIK. Door den heer A, f, Kamp is aan Burg, en Wethouders vergun ning gevraagd tot het plaatsen van een electro—landbouwmotor van 2 P K. Zondag 1.1. had op het terrein der vereeniging „Hercules" een voet balwedstrijd plaats tusschen „Hercules" en een elftal van studenten uit het Missiehuis te Roosendaal. Uitslag 4—3 in het voordeel der studenten. De opbrengst kwam ten bate van de Missie. Van a s. Zondag tot en met Woensdag wordt alhier de kermis ge houden. Op het kermisterrein zijn verschillende vermakelpheden opge steld zooals het Circus Ernest Carré, het Varielé Theater Baltini, Lucht— schommels enz. Maandagmorgen 10 uur geeft de Har monie „Volksylijt en Volksvermaak" in de zaal der vereeniging haar jaar— lpsch Matinée. met medewerking van het duo de Winter, duettisten en in— strumentisten uit Antwerpen; het muzikaal gedeelte wordt verzorgd door het concert- Theater en Amuse ments—ensemble Willy Daane uit Rotterdam. In de concertzaal van den heer Chr. Montens treedt Dinsdagmorgen het bekende duo Joe en Nelly Krljnen uit Utrecht ophet muzikaal gedeelte is hier in handen van het gezelschap Jos. de Winter uit Breda. In verschillende café's is gele genheid tot dansen. Op Dinsdag 1 September a s des voormiddags 11 uur zal een openbare vergadering worden ge houden van den Raad dezer gemeente. Aan de orde is; 1. Beëediging en installatie der nieuw gekozen raadsleden. 2. Verkiezing van 2 Wethouders RAAMSDONKSVEER. Door den Kerkeraad der Herv. Gemeente werd tot Herder en Leeraar beroepen Ds.J. van Kuiken te Exmorra. Zondagmorgen half tien zal er in de Dorpsche Herv. Kerk Ieesdienst zijn, terwijl des namiddags om 2 uur op het Veer hoopt op te treden Os. Fokkema uit Sprang. Des ochtends om half tien en des namiddags om 5 uur treedt in de Ger. Kerk op de Weleerw. Heer Bavinck cand. t. d. H. Dienst. Bij het inhalen van graan kwam de landbouwer de Br. te vallen in de schuur voor den wagen. Daardoor liep hij dusdanige verwondingen op dat hij naar het R. K. Ziekenhuis moest vervoerd worden. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 27 Aug. '31. De Inzegening der nieuwe R.K. Jongensschool zal plaats hebbethiop Dinsdag 1 September a.s. Tot gewoon dienstplichtigen voor de lichting 1931 zijn aangewezen A. Andriese, A. v. Helden, A.v. Hooft en A. Siuijmers, en tot buitengewoon dienstplichtigenA. van Beijnen, M Boeren, A. Borsje, G. Schreuder en W. Vos. De Heusdensche fanfare neemt a.s. Zaterdag deel aan het concours uit geschreven door de brandweer te Utrecht en komt uit in de tweede afd. Tot hoofdverpleegster in het St. Antonius Gasthuis is aangesteld de Eerw. Zuster Wijnands uit Eindhoven. Maandagmiddag circa twee uur beginnen de Oranjefeesten met een aubade der schooljeugd voor 't stad huis, waarna ze worden onthaald en zullen kunen profiteeren van een ma rionëttenvoorstelling. Daarna heeft er een gecostumeerde voetbalwedstrijd plaats van de veteranen opgeluisterd door muziek. In den avond zullen onze beide fanfares een concert aanbieden, waarna een openlucht—bioscoop voorstelling wordt gegeven. Kaatsheuvel, 28 Aug. 1931 Raadsvergadering. Dinsdag 1 September '31 's avonds 7 uur. Agenda 1. Installatie leden. 2 Verkiezing Wethouders. 3. Benoeming leden lichtcommissie. 4. wegencommi'ssie 5. commissie voor werkverschaffing. 6 Aanbieding gemeente—rekening dienstjaar 1930. 7 Benoeming leden commissie van onderzoek gemeente—rekening, tevens tot onderzoek der gemeentebegrooting. Dienstjaar 1932, 8. Vaststelling cohier straatbelasting 1931. Naar de Missie. Met de Eerw. Zuster Ancilla Marie (Mej. de Vries) alhier, vertrekken 4 Sept. a.s. de dames B. v. d. Wiel en J. Borsten naar Marseille de eerste om door te gaan naar de Missie in Afrika, de andere om zich te begeven naar Algiers, om daar hun noviciaat te volbrengen. Diefstal. Een tiental dagen geleden is door de Haagsche rechercheurs een man gearresteerd, zich noemende Bierwagen en op welken naam hij ook legimi. tatiepapieren bij zich droeg, doch allerwaarschijnlijkst Duitscher van af komst geheeten is Esser, die van ver- schillende inbraken met diefstal ver dacht wordt. Ook de inbraak met dief stal bij Weth. v. d. Horst alhier, eenige maanden geleden gepleegd, wordt hem ten laste gelegd Uit de bij verschillende helers in beslag ge nomen voorwerpen zijn reeds herkend eenige bontjes bij den heer v. d. H ontvreemd. Ook de ambtsketen van den Burgem. der gemeente Sprang Capelle welke dienzelfden nacht ver dag j.l. in deze"gerneente "een~paar"vöor- dween is teruggevonden. Bij de inbre- stellingen. De acrobatische toeren enz. kerswerktuigen is een beitel gevonden i ü'BERO Gedurende de werkzaam heden met het leggen van den kabel aan de Zuidzijde van de Markt zal het verkeer in de Veenestraat zijn af gesloten. De bouw aan de 10 arbeiders woningen van de Geertruidenbergsche Woningbouwvereniging is zoover ge vorderd dat 1 September a.s. reeds 5 woningen zullen verhuurd worden. Onze voetbalvereniging S N.P. behaalde op de gehouden seriewed strijden te Raamsdonksveer, uitgeschre. door de Veersche Boys, een 2en prijs. Naar wij vernemen zal wederom met Koninginnedag des avonds tk het concert door de K. E. Harmonie Con- cordia uit Loonopzand, openluchtbios coopvoorstelling worden gegeven. Doordat een auto, geladen met 3 ton asphalt, van de firma Duke-Petit uit Bergenopzoom, voor 2 woonwagens te ver moest uitwijken, zakte hij tot aan den as in de modder weg. Door een auto van de PNEM is hij er weer uitgehaald, DUSSEN. Openbar vergadering van den raad dezer gemeente op Dinsdag 1 September 1931, des namiddagsten 6 ure (zomertijd) in de raadzaal van het gemeentehu's. Agenda 1. Installatie raadsleden. 2. Benoeming Wethouders. 3. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 4. Aanvraag ex artikel 72 der L.O.- wet 1920. 5. Vaststelling van een reglement ingevolge artikel 125 der Ambte narenwet. 6. Drinkwaterleiding. 7. Uitloting schuldbrieven. 8. Aanbieding der rekening der ge meente over het dienstjaar 1930. DUSSEN. Tot predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier is beroepen A. Sonneveld, hulpprediker te Voorburg. terwijl de Jongensscholen aanvangen op Woensdag 2 Sept. Repetitie „Hollands Glorie". Zooals 't programma van Maandag aanduidt voert Bel Canto o.a. Hollands Glorie van Rich. Holl uit. Waar meerderen reeds vroeger dit koorwerk meezongen, stelt B. C. deze zangers in de gelegenheid ook op 31 Aug. a.s. dit nummer mee te zingen. De noodige repetitie moet echter daarvoor worden meegemaakt. Zaterdagavond om 8 uur en Zondagmorgen om 12 uur wordt gerepeteerd bij Jan van Dun. Biljart—seance. De bekende Biljart-prof. Soliën gaf Donderdagavond onder veel belang, stelling een sceance bij den heer Jan van Dun. Velen kenden dezen be roemden biljart-matador reeds en toch blijft het een lust hem te zien werken. De twee partijen door hem gespeeld, waarvan één met 400 voorgift op 500 caramboles en de andere 50 p. tegen 100 aan de lat, wist hij zooals steeds te winnen. Met 15 tegen 25 caram boles over 3 bnd. was dhr. de Reus uit Waalwijk hem de meerdere. De diverse kunststooten die S gaf toon den in hem de volmaakte biljart- meester. Verloting. Abusievelijk werd door ons vermeld dat de trekking van de verloting bij Apollo Donderdag zou plaats hebben. Inplaats van Donderdag is dit Zaterdag a.s om 8 uur nam. Aangaande het groot Volksconcert te geven door het Kon. Muziekgezel- schap „Euphonia", bedoeld als opening van de Koninginnefeesten 1931 te Kaatsheuvel, kunnen wij nog als aan vulling het volgende mededeelen: Doordat het circus van Bever a.s. Zondag om 8 uur een voorstelling geeft in de tent op de markt zal dit concert om zes uur beginnen en niet om 8 uur zooals eerst was vastgesteld. De slot-apotheose van „De slag bij Waterloo" met bengaaische verlichting in verschillende kleuren met lichtfak- kels, zal bij het vroege uur wel niet geheel tot zijn recht komen, wat wel jammer is. „De slag van Waterloo" van Wijsman die door „Euphonia" zal worden uit gevoerd, is het oorspronkelijke werk dat vroeger door de Bossche schutterij en ook thans nog door verschillende militaire corpsen bij volksfeesten ge regeld wordt gespeeld. Wij laten de verklaring van dit werk nogmaals volledig volgen Verklaring van „De slag bij Waterloo." 1. Signaal. Beschrijving 2. Marsch. van het 3 Wals. garnizoens 4 Polka. leven. 5. Appèl. 6. Recitativo. De oorlogsverklaring wordt aan het leger bekend gemaakt. 7. Moderato. Antwoord van 't leger. 8. Marsch. Het leger vertrekt. 9. Vivace. Alarm na het eerste vijandelijk schot. 10. Allegro con fuoco. Veldslag 11. De vijand is verslagen. Staken van het vuur. 12. Andante Tristesso. Het vervoer der gewonden. 13. Marsch Funèbre. Het begraven der gesneuvelden. 14 Choral Andante Religioso. Dankgebed. 15 Pa3 Redoublé. Het leger komt terug. 16. Moderato. Volkslied. die in zijn afmetingen juist past in de afdrukken bij het forceeren alhier na gelaten. B. is een berucht individu, die nadat hij hier zijn straf zal hebben uitgezeten, aan Duitschland zal moeten worden uitgeleverd, waar hij vervolgd zal worden als verdacht van roof moord. Bij zijn arrestatie, die onver wacht op straat geschiedde, was de man met 2 revolvers en 55 patronen gewapend. Begrafenisvereen iging. De buurtschap Telefoonstraat van de R.K. Begrafenisvereen. „St. Jan" hield Woensdagavond een vergadering in den R.K. Gildenbond. Na de ge houden algemeene vergadering en de daarop gehouden algemeene bestuurs vergadering, waarbij een geheel nieuw bestuur gekozen is, blijven er in de Telefoonstraat personen, die meenen dat het z.g. 3 of 4 klassenstelsel zal worden ingevoerd. Uit de uiteenzetting door den voorzitter van de R.K. Be- grafenisvereeniging gegeven van het werkplan der vereeniging blijkt duide lijk, dat de bedoeling niet voorzit om een klassenstelsel in te voeren, doch spoedig te beginnen met het in dienst stellen van den lijkwagen volgens de plannen zooals in de genoemde ver gaderingen zijn besproken, dus zonder klassenstelsel 't Zou jammer zijn nu allerwegen het werkplan der vereeni ging met sympathie gesteund wordt, er ook maar een groepje menschen zou zijn dat hiermede niet volkomen accoord gaat. Koninginnedag In het opgenomen programma van Koninginnedag stond niet vermeld hoe laat de avondconcerten aanvangen. Waar het programma zeer groot is zal dit zijn om half acht. Voor de zangaubade komen de kinderen om half elf in de scholen bijeen. Alle jongens aan de St. Jansschool en alle meisjes aan de Theresiaschool. Van daar wordt naar 't raadhuis getrokken. Begin der scholen. Op Dinsdag 1 Sept. beginnen de scholen der Eerw. Zusters weder, Kaaisheuvei, 24/8 1931. Aan de Redactie van de „Echo van het Zuiden", Waalwijk. Geachte Redactie, Gelieve U onderstaande te plaatsen in Uw veelgelezen blad, waarvoor bij voorbaat mijn oprechten dank. Nota genomen van het verslag der R.K. Begrafenisvereeniging voorkomen de in Uw blad van Woensdag 19 Aug. j.l. Mogen wij op de eerste plaats lof en hulde brengen.aan den heer Roelofs, lid van het hoofdbestuur en voorzitter der afdeeling, Berkdijksche straat voor zijn prachtig pleidooi tot afschaffing van eik klasse-stelsel, waar spr. betoogt dat, waar wij voor God allen geiijk zijn en Hij geen onderscheid kent, ook wij na den dood geen onderscheid moeten maken. Hiervoor appiaudiseer- M.H. den vele onzer buurtschappen. Laat ons alten dan dit voorstel steunen en hiervoor onze stem geven en evenals God geen onderscheiu maken en moge wederom eene alge meene vergadering belegd worden, dat leder lid dan niervan mede ln kennis wordt gesteld, dus geen onderacneio maken, want de meesien onzer leden waren van deze vergadering niet ln kennis gesteld. Tenslotte, Geachte Redacteur, zien wij wederom ons nieuw Hoofdbestuui tegemoet en spreken de hoop uit da ze allen hunne leden zuilen geljjh stellen. U, Mijnheer de Redacteur, nogmaait dank voor de verleende plaatsruimte Namens vele leden en buurtschappen 1. C. B. GEMENGD NIEUWS. Droevig einde van een kermis. Donderdagnamiddag omstreeks zes uur heeft zien een noodlottig drama te 's Bosch algespeeld. Een zekere h. wonende ln de Berenbijt te 's Bosch en geboortig uit Vlijmen zou met een vriend, E. uit Etnuhoyen, het einde der kermis te Vlymen gaan bezegelen en werd daarna door zijn vriend E. naar huis gebracht. Er ontstond ten huize van K. twist over familariteli tegen diens echtgenoote. met 't gevolg dat E. buiten de deur werd gezet. K, had zich inmiddels zoodanig opge wonden, dat hy E, narende en op den West wal bracht hfj dezen een viertal messteken toe, waarvan een den on gelukkige in het hart trof en een vreeseiijke bloedende wonde veroor zaakte. Men droeg den veralagene een naburige woning binnen, waar de man na eenige minuten den geest gat. Zijn lijk werd door de politie in bestag genomen. De dader is onmiddellijk gearresteerdhij heeft reeds een vol ledige bekentenis afgelegd. Tel. LAATSTE BERICHTEN. Uitvaart Mgr. Notens. Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „Woestijnnachten". Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „Renbaan—tragedie". Zaterdag 8 uur bijeenkomst Lieder tafel „Ociening en Vermaak" in Musts Sacrum voor serenade van Delit. Zondag] 2 u. Repetitie Lieüertafe. „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/a uur. Witte Bioscoop, „Woestijunachten". Zondag6en872u. Luxor Bioscoop, „Renbaan—tragedie". Maandag van 7—8.30 u. Athletiek voor leden en asplrantleden K. en V. v. g. g. v. 46945 Waar zegt de Uitgever. tegen 1 October, een nette IVO VAN HAREN, Stationsstraat 2, 46944 WAALWIJK. Onder hartelij'ke dankbetuiging aan mijn ge achte clientèle brengt ondergeteekende ter kennis.dat hij zijne zaak in HEEFT OVERGEDRAGEN AAN HOOGEINDE 54. J, M. VAN EIJK. Refereerend aan bovenstaande, beveelt onder geteekende zich beleefd in de gunst der geachte cliëntèle aan, hopende door de levering van PRIMA WAAR en prompte bediening dezelfde klandisie te mogen genieten als de zaak J. M. VAN EIJK. Aanbevelend, Waalwijk, 29 Augustus 1931. dat hij het zeer op prijs zou stellen, in dien hij daarbij in persoonlijk contact zou kunnen komen met industrieelen uit het district der Kamer, die belang hebben bij den export naar de Unie van Zuid-Afrika. Voor bedoelde besprekin gen met den gezant zal op 3 September de gelegenheid worden opengesteld. Door de Kamer zal aan de daarvoor in aanmerking komende ondernemin gen uur en plaats nader per circulaire worden bekend gemaakt. In verband met de omstandigheid, dat vooral den laatsten tijd, niet het minst o.a. door de schoenindustrie, ernstige pogingen worden gedaan om afzetgebied in Zuidafrika te veroveren, twijfelen wij niet, dat de betrokken ondernemingen in het district der Ka mer van de gelegenheid tot bespreking hunner belangen in Zuidafrika een ruim gebruik zullen maken. Opdrachten. Bij inschrijving is opgedragen aan de fa. Wed. J. Verhuist Zn. alhier, het aanleggen der centrale verwarming in de villa van den heer J. Schalken te Kaatsheuvel, en in de kantoren en ma gazijnen der N.V. I. v. Haren's Schoen fabrieken te Waalwijk. Diamanten bruiloft. Het feestcomi'é voor de Diamanten bruiloft F. v. Deif'-WerU ontving van de firms C. Jimin te Rotterdam 75 zakjes bonbons, ieder inhoudende een half pond. RAAMSDONKSVEER. Benoemd. De heer W. Raven uit Hoofddorp is met ingang van 1 November 1931 benoemd tot onderwijzer aan de N. H. Bijz. Ulo school op het Veer. - Aangehouden. Woensdag j.l. is door de Marechaussees een persoon, ge naamd v. K. uit deze 'gemeente aange houden, die in het politieblad stond ge signaleerd en nog 3 weken gevangenis straf moest ondergaan. Hij is Donderdag naar Breda overgebracht. Ongeual. De fabrieksarbeider F., werkzaam op de Tegelfabriek van L. alhier, kwam Woensdagmiddag met zijn hand in aanraking met de tegelpers, die zoo ernstig werd toegetakeld, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Missielentoonstelling. Op 27, 28 en 29 September a.s. wordt in het Hen- ricusgebouw een Missietentoonstelling gehouden. Koninginnefeesten. Het Veer krijgt weer zijn Koninginnefeesten, evenals het vorig jaar, loen die zoo schitterend ge slaagd zijn. Van een optocht is dit jaar afgezien, hiervoor krijgen we in de plaats autotocht voor ouden van dagen naar Breda en Omgeving en naar Kei- zersveer. Nieuw voor het Veer. Het ver trek heeft plaats om half tien v.m. De file auto's worden circa 11 uur terug verwacht en zullen door de Rijvereeni- ging „Juliana" van het Dorp en de beide harmonieën uit de gemeente aan de Dongebrug worden afgehaald. De verschillende concerten, die in den loop van den dag worden gegeven door de Gemengde Zangvereeniging „Excel sior". de Kon. Erk. Harmonie „de Een dracht', de Harmonie „St Bavo" en het groot avondconcert door de Koninklijke Harmonie Euphonia van Kaatsheuvel; de volksspelen en het vuurwerk vinden plaats op het Heereplein bij de Haven. Om half 5 wordt nog door de voetbal- vereeniging De Zwaluwen een gecostu- meerden voetbalwedstrijd gegeven. De club zal onder begeleiding van de har monie St. Bavo. van het Dorp naar hun terrein worden gebracht aan het Molen eind. Als het weer meewerkt, zal Koningin nedag op het Veer weer zoo echt gezellig als vorig jaar gevierd worden. Burenruzie. Tusschen zekere V. en vrouw K. ontstond Donderdagmorgen op het Fort ruzie. Van woorden kwam het tot daden, met het gevolg dat vrouw K. wat al te hardhandig werd toegeta keld. Dat een en ander heel de buurt overhoop zette, is te begrijpen. Benoemd. De Eerw. Frater Ste- faan (in de wereld H. A. van Kuijk) is benoemd tot onderwijzer aan het Fra terhuis te Goirle. RAAMSDONK. Vergadering van den gemeenteraad van Raamsdonk op Dins- dag 1 September 1931, des namiddags te 8 uur. Aan de orde is: 1. Beëediging en installatie van de nieuw benoemde raadsleden. 2. Benoeming wethouders, wegens af treding van de heeren J. C. Schoenma kers en J. W. F. M. de Klijn. 3. Benoeming leden van de commissie van fabricage wegens aftreding der hee ren J. B. Zijlmans, H. Rombouts en J. G. Kanters. 4. Benoeming leden van de lichtcom- missie wegens aftreding der heeren J. B. Zijlmans, D. Lankhuijzen Szn. en J. J. de Jong. 5. Benoeming leden van de commissie van beheer der gronden in den Dom- bosch wegens aftreding der heeren J. C. Schoenmakers en D. Lankhuijzen Szn. (i. Benoeming leden van de Vleesch- keuringscommissie. 7. Benoeming van vertegenwoordigers op de vergadering van stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „De Nieuwe Dombosch", het Poldertje Ach ter de Hoeven en de Beneden Donge, wegens aftreding der heeren J. C. Schoenmakers, J. B. Zijlmans en D. Lank huijzen Szn. 8. Uitloting van schuldbrieven. - Voetbal. Het Wapen van Raams donk 2 komt a.s. Zondag uit op de serie wedstrijden, uitgeschreven door „Juli ana" te Oosterhout tegen VVS 2. Bouwvergunning. Aan A. van der Molen is vergunning verleend tot het bouwen van een schuur achter zijn nieuwe woning aan de Julianalaan. Bekeurd. Dezer dagen is alhier een persoon bekeurd voor het visschen zonder akte. Seriewedstrijd. Op de Zondagen 5 en 13 September a.s. worden alhier door onze nog zoo kort bestaande voetbalclub „Het Wapen van Raamsdonk" groote se- i ïewedstrijden gegeven. De inschrijving voor deelname is nog niet gesloten; tot nu toe hebben reeds 5 clubs zich opge geven. 1 S enigs Variété. Het Senlys Vari ete gezelschap gaf Woensdag en Donder NIEUWKUIJK. Z. H. Exc. de Bisschop van 's-Bosch heeft benoemd tot pastoor te Nieuwkuijk den WelEerw. Heer H. G. Becx. WASPIK. Tot geestelijk adviseur van de R.K. Werkliedenvereeniging alhier is benoemd de WelEerw. heer H. A. G. Hens, kapelaan. die dit gezelschap te zien gaf, waren werkelijk de moeite waard en mochten gezien worden. De openluchtvoorstel- lingen trokken dan ook beide avonden veel bekijks. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Bij uiterste wilsbeschikking is door Mgr. Dr. Nolens bepaald dat de plechtige uitvaartdiensten moeten wor- den gehouden in de kerk der parochie waarin hij zal overlijden en dat deze uitvaartdiensten moeten worden gece lebreerd door den pastoor dier parochie en vervolgens dat hij begraven moet worden op de begraafplaats te Venlo. Daarom is bepaald dat de metten zullen gezongen worden in de paro chiekerk van St. Willibrordus Asseu- delftstraat te 's Hage, Maandagavond 7 uur dat de lauden zullen gezongen worden in de zelfde kerk Dinsdags ochtends om half tien, dat de uitvaart dienst zal worden gehouden in dezelfde kerk Dinsdag om lü uur. dat in de parochiekerk te Venlo een plechtige Mis van Requiem zal worden gezon gen Woensdag om half elf, waarna de begrafenis op de begraafplaats te Venlo. AGENDA'S. WAALWIJK, AÜVFJV1KN TleXV IJl Dienstbode. ZONDAG 30 AUGUSTUS. HILVERSUM, 1875 M. (V.A.R.A.) Ochtendgymnastiek. Postduiven- en voetbalberichten. Tuinbouwhalfuur door S. 'Lantinga Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot M. Beversluis: Socialistische poëzie Vervolg concert Vara-orkest. Toespraak dopr G. Zwertbroek. Vervolg concert Vara-orkest. (A.V.R.O.) Gramofoonmuziek. Concert door 'n Kamer-orkest. Boeken-balfuur, Spr. Ivans. Opera-fragmenten, door leden v aansche Opera en Omroep-orkest O. Tijtgat: „Vlaamsclie Humor".' i Gramofoonmuziek en sportuitslagen (V.A.R.A.) J Concert Vara-septet. (V.P.R.O.) R.V.U., J. Koning over Insulinde. Wijdingsuur met zang en piano. Spr 8.30 8.50 9.00 9.30 10.00 10.20 11.00 11.20 12.00 12.15 2.00 2.30 4.00 4.30 5.00 6.00 6.30 8.00 8.15 10.15 11.00- 8.30 9.30 9.50 12.15 1.30 2.00 2.30 3.00 4.00 4.30 Toen de Koning Thomson. (A.V.R.O.) Nieuws- en sportberichten. Kurliaus-concert. K o vacs La jos en zijn orkest. 12.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN, 298 M. (K.R.O.) Morgenwijding door pater Dito. (N.C.R.V.) Orgelspel. Kerkdienst Evang. Gem. Hilversum (K.R.O.) Concert K.R. O .-sextet. A. v. d. Heuvel: „P. Niewind v. CuracarJ Gramofoonmuziek. 1 Literair halfuurtje door B. Verhoeven Aansluiting met Artis, Amsterdam. Zieken-halfuur. Vervolg Concert Artis. (N.C.R.V.) 5.00 Orgelspel door J. Coljee. 5.50 Kerkdienst Ned. Herv. Kerk, Vreeswijk (K.R.O.) 7.45 J. Suring: Drankwetswijziging. 8.10 Concert K.R.O.-orkest. 9.30 Vaz Dias. 10.15 Carillon-concert St. Jozefskerk Tilburg 10.4511.00 Epiloog Klein koor. MAANDAG 31 AUGUSTUS. HILVERSUM, 1875 M. (A.V.R.O.) 8.00 Gramofoonmuziek. 8.30 Aubade aan H. M. de Koningin, aanslui Rotterdam. 9.15 Orgelspel J. van Doorn. 9.30 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Avro-kwartet. 11.00 Voorlezen uit: Koningen in Ballingschap 11.30 Vervolg concert Avro-kwartet. 12.00 Aansluiting St. Jan, 's-Bosch, beiaard-tj cert door Toon van Balkom. 12.30 Avro-octet, Gramofoonmuziek. 2.30 Orgelconcert door Frans Hasselaar. 3.30 Dr. N. TenhaeffStadhouder Willem 1!l| 4.00 Kinderuur. f 5.00 Concert Staf muziek v. h. 5e Reg. Inf. 7.00 Boeken-halfuur. 7.30 Gramofoonmuziek. 8.00 Bont allerlei uit Nederland. 9.30 Bij het vuurwerk op het Malieveld in dl Haag. 10,00 Nieuwsberichten Vaz Dias. 10.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.15 Aansluiting a. d. Dierentuin den Hj avondfeest. 12.00 Sluiting. HUIZEN, 298 M. (N.C.R.V.) 7.30 Gewijde muziek. 8.00 Schriftlezing. 8.15 Gramofoonp laten. 8.45 Aubade door de schoolkinderen te Ut] a. d. Comm. der Kon. 9.15 Gramofoonplaten. 10.00 Wijdingssamenkomst der Chr. Oranje) eeniging in de groote kerk te Hilver 11.00 Gramofoonplaten. 11.30 Lezing A. v. Atten Woutsdorp kwam. 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Kerkconcert in de Herst. Evang. Luthj te Amsterdam. I.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Carillonbespeling o. li. Carillon V. h. Paleis te Amsterdam. 3.00 Concert in de Domkerk te Utrecht. 4.00 Ziekenuurtje. 5.00 Kamermuziek. 6.30 Verteluurtje voor jongeren. 7.00 Uitzending uit de Groote Kerk te 's-Ht^H 9.00 Marschen. 9.25 Rij het vuurwerk te Amsterdam. 10.00 Concert Chr. Radio-orkest. 10.35 Persberichten Vaz Dias. 10.45 Vervolg concert Chr. Radio-orkest. DINSDAG 1 SEPTEMBER. HILVERSUM, 1875 M. (A.V.R.O.) 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Mej. M. Brandenburg: „Zullen wij voor meisjes gemengde scholen kiezen of scholen?" 11.00 Avro-kwartet. Gramofoonmuziek. I.00 Orgelconcert uit het Kurliaus Schevenifi door Pierre Palla. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 A. D. Ilildebrand, uit „Korte Arabeskei 3.30 Aansluiting aan de nieuwe Karsebooi Amsterdam. 4.30 Max Tak: „Groote pianisten van dezenI 5.15 Het Omroep-orkest. 7.00 Avro boeken-halfuur. 7.30 Omroep-orkest. 8.00 Louis Norret in zijn repertoir, 815 Gramofoonmuziek. 9.15 Louis Norret. 9.30 Kovacs Lajos en zijn orkest, 10.00 Nieuwsberichten Vaz Dias. 10.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. HUIZEN, 298 M. (K.R.O.) 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Politieberichten. 12.15 K.R.O.-trio. I.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Vrouwen-uurtje. 3.00 Gramofoonmuziek. 5.00 K.R.O.-kunstensemble. 6.00 Uitzending van het Onderwijsfonds voojj binnenvaart. 6.30 K.R.O.-kunstensemble. 7.00 L. Scheefhout: „Een vergelijk tusschej primitieven en de Renaissance. 7.30 Politieberichten. 7.45 Verbondskwartiertje. 8.00 K.R.O.-orkest. 9.15 Nieuwsberichten Vaz Dias, Vervolg K.R.O.-orkest. 12.00 Sluiting. WOENSDAG 2 SEPTEMBER. HILVERSUM, 1875 M. (V.A.R.A.) 6.45 Ochtendgymnastiek. 7.30 Ochtendgymnastiek. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.30 Orgelspel door Jolian Jong. (V.P.R.O.) 10.00 Morgenwijding. (V.A.R.A.) 10.15 Onze keuken. II.00 Cello-recital door E. Waisvisz. II.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Vara-septet. 2.15 Cooperatie-kwartiertje. 2.30 Voor de kinderen, 3.30 Maak het zelf, door mevr. Schaake-Verkozen 4.2"> Gramofoonmuziek. 4.30 Voor de kinderen. 5.15 Vra.-halfuurtje. 6.00 Vara-niaiidoline-ensemble. 6.45 Uitzending uit \iet instituut voor plOiiten" veredeling. 7.25 Gramofoonmuziek. 7.30 Causerie door den heer Broekman: „De censuur door alle eeuwen". 8.00 Vara-septet. 8.45 Hoorspel door het Groot Volkstoomel. 9.15 Vara-orkest. 10.00 Persberichten Vaz Dias. 10.10 Vervolg concert. 10.40 Voordracht door W. v. Capellen. II.00 Verv. concert. 11.30 Gramofoonmuziek, 12,00 Sluiting. HUIZEN, 298 M. (N.C.R.V.) 8.00 Schriftlezing. 8.15 Morgenconcert. 10.00 Zang van het N.C.R.V.-dameskoor. 10.30 Korte ziekendienst. 11.00 Harmoniumbespeling door M. F. Jurjaansz, 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Middagconcert. 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Lezing van Chr. lectuur. 3.00 Concert Chr. Dameskoor, Sursum Cprda. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.30 Het kristlik Friesk Selskip. 7.00 Christel, liederen uurtje. A 7.30 Politieberichten. A 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Concert door het Ned. Chr. Omroep-oiJB» 8.45 Sprekers H. Amelink, F. L. v. d. B° 9.25 Vervolg concert. 10.00 Vaz Dias. 10.10 Gramofoonplaten. J

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 10