Marktberichten. t IN MEMORIAM f Z. EXC. MGR. PROF. Dr. W. II. NOLENS. In onze dagen van malaise is voor de sigarenindustrie in het algemeen en voor Zundert in het bijzonder deze vestiging ongetwijfeld van bijzondere beteekenis. Te Roosendaal zal door de be kende sigarenfabriek uit Valkenswaarc „N.V. jasneva Sigarenfabrieken v/h Jaspers en Snellens", een bilaal wor den gevestigd. In dit filiaal zal ge noemde N,V. zich hoofdzakelijk bepa ien tot haar Cigartilos fabrikaat, waar de hoofdfabriek te Valkenswaard niet langer bij machte is aan de steeds stijgende aanvragen naar haar ciga rillos-merk Jasneva Cubaantjes te voldoen. Voor Roosendaal is deze vestiging van verblijdende beteekenis. KUNST EN LEI TEREN. Een Jeroen Bosch ontdekt. In de kerk van het Vlaamsche dorp Honcke is een drieluik ontdekt dat voor een werk van Jeïoen Bosch ge houden wordt. Het middenpaneel geeft een voorstelling van Job, op de zij luiken zijn Jerimias en Antonius de kluizenaar voorgesteld. Het stuk is over gebracht naar het museum van Brugge Groote spoorgids niet op tijd. Naar men ons van de zijde der Ned. Spoorwegen mededeelt, zal de groote uitgave van den spoorgids voor de op 4 Oer. a.s. aanvangende win- terdienstregeling niet op tijd kunnen verschijnen als gevolg van den brand in de drukkerij der firma van Boek hoven te Utrecht. Men denkt echter in den loop van November dezen gids gereed te heb ben. De kleine uitgave k 15 cents komt wel op tijd gereed Tevens zal aan de stations na 4 Oct. een bun deltje bultenlandsche verbindingen ver. krijgbaar zijn, eveneens tegen den prijs van 15 ct. Deze verbindingen vindt men bovendien In de later ver schijnende groote uitgave. Philips' Gloeilampen./abrieken, Naar aanleiding van een bericht, dat de Philipsdirectie in een vergade. ring zou hebben besloten 30 pet. van het personeel te ontslaan of een alge- meene loonsverlaging toe te passen deelt het Philips persbureau mede, dat dit geheel onwaar is. Ten bewijze hiervan voert zij aan, dat zoowel de directeur als de twee onderdirecteuren en andere kopstukken uit het bedrijf reeds twee h drie weken met vacantie zijn, zoodat geen interne vergadering gehouden kan zijn, H. M. de Koningin naar Schiphol. Naar wij vernemen zal H. M de Koningin eind September bij gelegen heid van den vlootschouw der Holland- Indië postvliegtuigen van de K. L. M. een bezoek brengen aan de Amster— damsche luchthaven Schiphol. Dit zal tevens de eers e maal zijn dat de Koningin zal kennismaken me het bedrijf der K L.M De Waalbrug en het Waalveer bij Nijmegen. In de Donderdagmiddag gehouden raadsvergadering deelde de weihouder de heer Corduwener mede, dat binnen vier jaar de Waalbrug van Nijmegen klaar zal zijn. Wie anders beweert verklaarde de Nljmeegsche wethouder van openbare werken, geeft blijk van de zaak niets af te weten. Ter bevordering'van sneller oever- verkeer tusschen Nijmegen en Lent heeft den Raad van Nijmegen heden besloten f 60 000 beschikbaar te stellen voor aanschaffing van 'n vierde stoom, pont. Bedoeling is, geregeld op drukke uren twee ponten in de vaart te heb ben. Tevens zuilen op dagen van overstelpend autoverkeer twee hulp— steigersworden aangelegd, zoodat dan vier ponten kunnen varen. 'n Ander geluid dan „malaise". Te Zundert bij Breda is door archi tect F. Woiters uit Eindhoven j I. Woensdag aanbesteed het bouwen van een nieuwe sigarenfabriek voor reke ning der daar gevestigde „Nederland, sche Cigarillosfabrieken N V.* Als directie dezer pasgevormde N.V. zullen optreden de heeren Snellens, direcieuren der N.V. Jasneva Sigaren- fabrieken v/h. Jaspers <Sc Snellens te Valkenswaard en de heeren Laane, directeuren der Tabaksfirma J. A Laane Czn. te Roosendaal. Het bouwen der nieuwe fabriek, welke plaats biedt aan meer dan 100 arbeiders voor een week—productie van ca. 'n half millioen cigarillos, is opgedragen aan de firma f, N. van Erk te Zundert. GEMENGD NIEUWS. Doodslag op een zwerver? Woensdagmorgen hebben te Sassen heim arbeiders, die naar hun werk gingen, aan den wegkant het lijk aan getroffen van een man, wiens hoofd zware verwondingen vertoonde en die blijkbaar van den weg af naar den kant was gesleept. Aanvankelflk werd aan een aanrijding gedacht, maar later Is komen vast te staan, dat waar schijniljk van doodslag sprake is. Waarschijnlijk is de verslagene een zwerver uit Brabant en is de oorzaak van den vermoedeiijken doodslag een dronkemansruzie. Doodelijk ongeluk te Dordrecht. Bij de werkzaamheden voor den bouw van een nieuwe Vriesebrug te Dordrecht, had gisterenmiddag de 48 jarige T. v. d. V. het ongeluk bij het verplaatsen van een motor-pomp den mast van het hijschtoestel. waar mee dit geschiedde, tegen het hoofd te krijgen. De oorzaak hiervan was het losraken van den mastkoker van het hijschtoestel op het moment, dat de pomp reeds een eind omhoog was gebracht, tengevolge waarvan het toe stel omsloeg. Van der V, werd tegen den grond geslagen en overleed eenige oogenblikken later. De ongelukkige was gehuwd en vader van acht kinderen. Amundsen's vliegtuig niet gevonden. Het raadsel van het onbekende vlieg, tuig, dat ontdekt was op een kiekje, dat de Russische professor Moïtsjanof genomen had, terwijl de Zeppelin zweefde boven de niet in kaart ge brachte woestenij van Nova—Zembla, heeft een eenigszins polsierlijke op lossing gevonden. De professor schijnt een foto te heb ben genomen van het watervliegtuig N S., dat gestationneerd is bij het draadloos station aan de Dicksonbaai, op de noordkust van Siberië. Hij ver gat zijn fi m door te draaien voor hij zijn volgende kiek nam Deze dubbele opneming op één film heeft de af. beelding opgeleverd die zooveel op winding heeft veroorzaakt en zou tot een speciale expeditie a nleidlng heb ben kunnen geven, als niet een foto grafisch deskundige de fout had ontdekt. De oudheidkundige opgravingen te Heerlen. Wij hebben reeds gemeld, dat men op het terrein achter het gemeentehuis van Heerlen bezig was met oudheid kundige nasporingen. Dit geschiedde met medewerking van de gemeente Heerlen, onder leiding van den stads archivaris, voor het Rüksoudheidkundig museum te Leiden. Men heeft een en ander gevonden. Zoo vond men de fundamenten van een aantal Romeinsche gebouwen, welke dateeren uit den lijd toen Heerlen nog een Romeinsch .kasteel" heette. Een aantal scherven en polten zullen ter bestudeering worden opgezonden naar Leiden. Ongelukken. De 63-jarige slooper, die op 17 dezer in een perceel aan de Hoogte Kadijk te Amsterdam van de tweede balklaag naar beneden is gevallen en daarna in het Binnengasthuis was opgenomen, is aldaar aan de bekomen verwon, dingen overleden. Dinsdagmiddag is nabij Gouda een 56—jarige landbouwer uit Wad dinxveen, doordat zijn paard schrok, met een tilbury tegen een boom ge reden. Door den schok viel hij van het rijtuig en hij bleef bewusteloos liggen. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is hfl na korten tijd in de wijkverpleging overleden. Ons blad kan 's Woensdags en Zaterdags aan ons bureau worden afgehaald lOcent per week. Bij een werk in Den Bosch voor de firma Vroom en Dreesmann is de uitvoerder Bolweg, uit Nijmegen, bij het probeeren van een lift met het hoofd bekneld geraakt en ernstig ge wond In zorgwekkenden toestand is hij naar het ziekenhuis Joannes de Deo gebracht. Stakingen in Spanje. Verkeersongevallen. Opnieuw resten der Andrè- expeditie gevonden Het expeditieschip „Isbjörn" is van Spitsbergen te Tromsö teruggekeerd. Het schip was gecharterd door een Fransch jachtgezelschap en heeft geheel Spitsbergen omgevaren. Bij een opont. houd op het Wftte Eiland heeft men verschillende uitrustingstukken, een fototoestel en een muts gevonden, die vermoedelijk afkomstig zijn van de Andié expeditie. Het Fransche gezel schap bracht voorts 'n levenden ijsbeer mee, die in het poolgebied was ge vangen. Vier personen door bedwelmende gassen omgekomen. Terwijl te Versailles een huiseige naar bezig was den beerput bij zijn luis te reinigen, viel hij door de gassen ledwelmd neer. Drie andere personen, die hem te hulp wilden komen, werden ook bedwelmd en stierven, evenals de huiseigenaar. Slachtoffers van het snelverkeer in 1930. Volgens de Statistiek van de Ame- rikaansche Automobielclub werden in liet afgeloopen jaar in de Ver. Staten 31.273 personen bij automobielonge- ukken gedood. Dat is meer dan ooft evoren. Omnibusongeluk in Canada. Nabfl Quebec is een autobus met een anderen auto in botsing gekomen. Zes passagiers zijn gedood en twintig gekwetst. Eenige gekwetsten verkeeren 'n levensgevaar. De bandieten van New York. Wederom heeft er op straat een schietpartij plaats gevonden. De ban dieten schoten uit een autoeen man werd gedood, twee anderen gewond. Alle drie waren het Italianen. De bandieten zijn ontkomen. Moord te Zuidbroek. Woensdagavond ongeveer tien uur cwam de brievenbesteller C. Ruchtes )lj de woning van de 76 jarige wed. W. Molanus, een kleine boerderij aan den eenzamen weg aan 't Winschoter Diep tHSSchen Zuidbroek en Scheenda, waar zij woonde met haar ongeveer 45-jarigen zoon. Tot zijn verwondering stond de deur open en loefden de koeien, daar zij nog niet gemolken waren. Bfj onderzoek vond hij in de kamer onder een linnenrek verborgen het lijk van de weduwe, met een prop mond. Voorts ontdekte hij sporen een worsteling. Onmiddellijk tti schuwde hij de buren en de po|( die weldra met een dokter terp|a! verschenen. De zoon der weduwt spoorloos verdwenen. Men vermoi dat hij verdronken is, Omtrent den vreeseüjken moord; nemen wij nader dat de zoon, dit het oogenblik vermist wordt, dorp als een abnormaal en Ietwat dril man bekend staat. Aan de veroni stelling, dat hij in drift den moord; hebben gepleegd, wordt hier welr waarde gehecht De wijze, waarop prop in den mond der vermooi vrouw was geduwd, wijst er op r hier een of meer deskundigen op gebied der misdaad aan het werk; geweest. Men houdt daarom ook® rekening met de mogelijkheid, dal de zoon vermoord en In het ka geworpen Is, waarna een poging zijn gedaan de woning in brand steken, getuige het feit, dat het b< waarop de vrouw lae geheel ven schroeid werd aangetroffen. Op deij in de kamer is nog een portemonm gevonden, welke leeg was. even.; een zak van het model, zooals n door oudere vrouwen wordt gedrag; Nabij de woning van de fait! Molarius aan het Wlnschoterdli 'usschen Zuidbroek en Scheemda, gistermorgen het lijk van den 4i jarigen zoon in een sloot gevond; Men denkt nu aan een dubbelen moor SPORT. Waalwijk, 21 Aug. 1931 Varkens f 8.f 12.— Eieren 6—7 ct. - In a.s. Zont an des r Ds. J, C - De School a •leeraar -Op zullen a woiden. leiding klnderop versierde dels enz, weiland 'pelen vele v tn gesteld, geluister Ien van na Arbei - Vei gemeentt OP Din natnidda Agend 1. Beë 2. Ben CAPE] laten, w; School a Door een en ander zal ongetwijfeld een aanzienlijke stijging van den Ita> liaanschen export naar Engeland wor den verkregen. Aan den anderen kant echter zal de concurrentiestrijd met Nederland- sche producten op de Engelsche markt scherpere vormen aannemen. BINNENLAND. Mgr. Nolens werd den 7en September 1860 te Venlo geboren, waar hij na de lagere school te hebben doorloopen, de H.B.S. met 3-jarigen cursus bezocht. Hij ging daarop voor priester studeeren aan het Bisschoppelijk College te Weert, om na voleinding van den cursus aldaar, te Rolduc wijsbegeerte te gaan studeeren. Daarop ging hij naar Utrecht, om er rechten te studeeren en voleindde ten slotte zijn theologische studiën te Roer mond. In 1887 werd hij daar priester gewijd, werd het volgend jaar naar Rol duc gezonden als leeraar in de Staats wetenschappen en Moraalphilosophie, om van daaruit zijn doctoraat te beha len. Te Utrecht promoveerde hij den 12en Febr. 1890 tot doctor in de staats wetenschappen op een proefschrift, ge titeld: „De leer van St. Thomas Aquinas over het recht" en verdedigde denzelf den dag 24 theses, waarmede hij den titel van Doctor in de rechtswetenschap pen behaalde. Mgr. Nolens was en bleef professor te Rolduc, totdat hij in 1896 werd gekozen als lid der Tweede Kamer, welke functie hij tot aan zijn dood heeft bekleed en al die jaren onafgebroken. In 1909 werd hij benoemd tot Hoog leeraar in de Arbeidswetgeving aan de Gemeente-Universiteit te Amsterdam, welke post hij ongeveer 20 jaar heeft be kleed. Hij nam tenslotte nog deel als Nederlandsch vertegenwoordiger aan de internationale arbeidswetgeving, woonde in deze hoedanigheid in 1919 de Inter nationale Arbeidsconferentie te Washing ton bij en werd eenmaal zelfs voorzitter op de 8e conferentie. De steenkolencon- ferenties, welke in de afgeloopen jaren werden gehouden, deden weer van Mgr. Nolens spreken als van een internatio naal politicus. In Aug. 1923 werd hij be noemd tot minister van staat, waardoor de overheid wel blijk gaf de groote hoe danigheden en prestaties van dezen priester te eeren. In het begin van ver leden jaar herdacht Mgr. Nolens den dag, waarop hij vóór 40 jaar zijn beide doctorstitels behaalde. Maar wars van alle uiterlijke eerbetoon en feestelijkhe den hem ter eere, als hij was, werd ook dit feest, evenals verschillende andere in stilzwijgen voorbijgegaan. Buiten de reeds genoemde functies bezat Mgr. No- lens er nog vele andere, zoo was hij o.m. voorzitter van den Mijnraad, curator van de Technische Hoogeschool te Delft, Voorzitter van den Werkeloosheidsraad en ondervoorzitter van den Hoogen Raad van Arbeid. Op 9 Maart j.l. wera hem eervol ontslag verleend als lid van de Centrale Commissie voor de Statis tiek, waarvan hij jarenlang lid is ge weest. Van zijn tallooze onderscheidingen noemen wij zijn benoeming tot Proto- notarius apostolicus a.i.p. en huisprelaat van Z. H. den Paus. Voorts was hij Com mandeur in de orde van den Nederland- schen Leeuw. Man van onkreukbaar vertrouwen en onbaatzuchtige persoonlijkheid, was Mgr. Nolens een der merkwaardige figuren uit het katholieke partijleven. Zijn fijne gesloten lippen, zijn groote levendige oogen en zijn innemende glimlach, de den direct den diplomaat in hem ver moeden. Uiterlijk altijd even kalm en be zadigd, soms bijna den indruk makend van onbewogen zelfkenner en zelfbe- heerscher, was hij in den grond van zijn hart een wezenlijk vurig type, een tem peramentvol man, die niet ten onrechte eens werd vergeleken met Napoleon, voor wien hij schijnbaar een uitgespro ken sympathie had. Zijn gesprekken wa ren meestal droog, maar vooral geens zins ontbloot van geest van humor; mis schien ligt daarin de reden, waarom Mgr. Nolens onder de diplomaten ook zoozeer gezien was. Dikwijls en niet het minst door hen, die hem van meer nabij leerden kennen, was hij voorgesteld als iemand, die in het geheel geen gevoel zou hebben. Niets is minder juist dan dat, omdat de diplomaat zijn gevoelens wel vaak moet en wil verbergen, maar deze daarom nog niet mist Mgr. Nolens bekende van zichzelf, toen hem op een partijdag bij het her denken van den dood van Mgr. van de Wetering, een persoonlijken vriend van hem, de stem stokte in de keel. Tegen mijn gewoonte in - zoo verontschuldigde zich de voorzitter van den partijraad - ben ik uiterlijk wat aangedaan. En dan, wie herinnert zich niet die aardige situ atie, welke zich eenigen tijd geleden voordeed op een diner van diplomaten. Een buitenlandsch gezant, die te Den Haag zijn regeering vertegenwoordigt, sprak de dischgenooten toe, maar zocht op een gegeven oogenblik naar het juiste woord. Mgr. Nolens, een buurman van den spreker, souffleerde „wetenschap pen", waarop de gezant met een vrien delijke buiging zeide: „Dank je, mijn jongen". Men kan zich voorstellen de hilariteit, welke toen onder het corps diplomatique heerschte en de lach van Mgr. Nolens. Maar genoeg over deze persoonlijke trekjes; zien wij hem even als den ide alist, als den vechter voor grootsche ideeën, voor christelijke beginselen en katholieke theses. Deze typische staats man, zoo'n markant Nederlandsch poli ticus, was vóór alles democraat, maar zonder ooit de verhoudingen door het zuiver Katholicisme beleden, uit het oog te verliezen. Niettegenstaande het soms geleek, als was hij te conservatief voor onze dagen, dorsten toch zelfs de meest vooruitstrevenden met Mgr. Nolens toe geven, dat onze tijden nog niet rijp wa ren voor de wettelijke verwerkelijking van de nieuwe ideeën en verhoudingen. Op de eerste plaats was het Mgr. Nolens er om te doen, de sociaal-economische toestanden te toetsen aan de natuurlijke zedeleer en de waarheden, welke aan de menschen geopenbaard zijn door Chris tus. Hij zocht naar de wegen, welke kunnen leiden tot de verwezenlijking van die zuivere maatschappelijke verhoudin- n®. nu inderdaad zijn zuiver-ka- tholiek zijn zoo ver dat hij alles, wat te gen katholicisme en plutocratie werd geschreven, van het gebied der practi- sche politiek heeft willen uitsluiten? Wij gelooven van niet, maar hij heeft van zijn kant ook ingezien, dat men niet moet forceeren en de verhoudingen niet moet probeeren te dwingen. In zijn functie van regeeringsafgevaardigde voor de verschillende arbeidszaken en conferen ties, genoot hij ten volle het vertrouwen van de overheid. Iets merkwaardigs voor zijn persoon, iets teekenends en verhe vens tevens, dat men hem zelden of nooit een beperkte opdracht meegeeft; hij was immers volkomen onafhankelijk en had een haat gezworen aan de verschillende instructies, welke steeds aan de ver schillende gedelegeerden worden mede gegeven Dat de regeering zulk een stand punt tegenover hem aannam is overigens niet te verwonderen, daar hij een uitne mend deskundige was in arbeidszaken, en niet alleen binnen onze grenzen, maar ook daar buiten, den roep had van een bekwaam geleerde te zijn inzake de ken nis van het internationaal arbeidsrecht. Wij zouden hier gemakkelijk eenige ci taten kunnen copieeren uit de vele be wijzen van lof, welke van alle kanten ten opzichte van Mgr. Nolens zijn be toond, maar wij vreezen te lang te wor den. Dr. Franke schreef in het bekend weekblad „Sociale praxis" „Nolens, een hooge katholieke geestelijke, leider van de katholieke partij in Nederland, is een veteraan in de internationale arbeids bescherming'-. Tenslotte nog een klein woordje over Nolens en zijn partij Het is een zeer phy- siologisch verschijnsel dat menschen, die weinig zeggen, en niet dan zelden, en dan meestal na rijp beraad, zich auto matisch met een sfeer van geheimzinnig heid omgeven. Velen, die zich in ontwik keling niet op een peil met zulke men schen gevoelen, zijn gewoon, alles wat deze personen naar voren brengen, als onfeilbaar te beschouwen. Iets derge lijks, lijkt ons, is Mgr. Nolens te beurt gevallen. Buitenstaanders meenden, dat Mgr. Nolens' woord altijd als een soort uitspraak „ex cathedra" gold, zelfs voor zijn politieke collega's. Want in feite er kende de katholieke fractie Mgr. Nolens als een politicus met ervaring als een fractieleider, waarmede men niet maar te hooi en te gras in ieders nabijzijn ging redetwisten, maar daartegenover zullen ook ingewijden wel weten, dat de leden van de katholieke kamerfractie heel wat en heel vaak een geheel andere opinie voorstonden dan de leider. PDROL rijk aan geneeskracl Na het mislukken van de onder handelingen van de laatste dagen zijn te Madrid de metaalbewerkers in sta king gegaan. In de mijnen van Asturie zal op 1 September de algemeene werkstaking; worden uitgeroepen, indien de regee ring op dien dag niet bij decreet den 7-urigen arbeidsdag zal hebben inge voerd. De staking der metaalarbeiders te Barcelona heeft zich nog verder uitgebreid, het personeel van de elee trotechnische bedrijven en van andere bedrijven heeft zich bij de beweging; aangesloten. Naar het groote ziekengasthuis te 's Hertogenbosch is gisteravond over. gebracht de heer G. van Heyst. com mies bij de godshuizen aldaar, die op den weg van St. Michielsgestel naar Den Bosch met zijn auto was geslipt en daarbij onder den wagen was be- kneld geraakt. Zijn toestand was ernstig Ongelukken In den steenmolen van de n. v glas- en aardewerkfabriek de Sphinx te Maastricht is gisteren een ernstig on geluk gebeurd, dat den 42-jarigen mo lenaar J. J G. het leven heeft gekost, G ging gisterochtend gewoon aan den arbeid in den molen, maar toen hij op den gezetten tijd niet thuis kwam om te eten en men een onderzoek ging instellen vond men hem voor twee molenwielen liggen. Het hoofd was door de wielen verbrijzeld en van den romp gescheiden Het lijk is door de politie in beslag genomen ter sectie. G. was gehuwd en vader van twee kinderen. De 23-jarige wielrijder M V. uit Bunde is gisteren te Maastricht tegen een vrachtauto der n. v. Phoenix brouwerij gereden en levensgevaarlijk gewond. Hij is in het hospitaal te Maastricht opgenomen en gistermiddag overleden. V., die wegrenner was, was op den Meersenerweg aan het oefenen. Doordat hij moest uitwijken voor een boerenkar reed hij in volle vaart tegen den vrachtauto op Een leerling van een technische school te Rotterdam, logeerde te Veen, hield zich gistermiddag bezig met ont plofbare stoffen Bij de ontploffing van een soort granaat liep hij verwondingen op. Dadelijk werd hij naar het zieken huis in Den Bosch overgebracht, waar bleek, dat hij waarschijnlijk zijn oogen zal moeten missen. HEG. Morgen 30 Augustus zal het ster Emma uit Dordrecht bij HEC op bezet komen. Na in de afgeloopen eompeti kampioen der Westelijke 3e klasse zijn geworden, is het hen niet moj gelukken om naar de 2e klasse te moveeren. HEC, dat j.l. Zondag die teleur stelde, heeft heel wat goed te ken. We weten het HEC'ers, dat ge kunt. Toont nu morgen eens dat de vi strijd van Zondag een dure les vt jullie geweest is en dat ge nu eensi kelijk uit dat andere vaatje tapt, n.l. vaatje van enthousiasme, wil en werte waarna men niets minder krijgt dan overwinning. Zorgt nu morgen eens deze drie zoo noodige factoren aan we zijn, dan vreezen wij den uitslag niet, Wij willen er even aan herinner dat onze wedstrijden voor het le eltl tot nadere aankondiging om half dl aanvangen. We verwachten derhalve flinke belangstelling. Het tweede elftal zal op de seriewc strijden in Baardwijk tegen Sporters Drunen in"het veld komen. Als ook da spelers eensgezind werken, zal er hen wel succes te behalen zijn zorgt dat ge allen op tijd present bent zorgt dat ge de overwinning m brengt. R.W.B. Zondag 30 Augustus speelt R.W. een vriendschappelijken wedstrijd t en combinatie van Longa uit Tilbur We vertrouwen' dat voor dezen eerste wedstrijd groote belangstelling zal Aanvang half drie, terrein R.W.B., twaalf uur spelen twee elftallen va R.W.B. een oefenwedstrijd om zoo i» gelijk een vierde elftal te formeert voor de competitie van den B.VJ Zooals reeds gemeld begint a.s. Zate dag de seriewedstrijd. Het program dat Woensdag reeds bekend gemaakt moest gewijzigd worden en speelt Long Heusden tegen Neerlandia den laatste wedstrijd. JULIANA. Zondag a.s. worden op het Juliana terrein weder de jaarlijksche seriewei strijden gehouden en is volgens lotii het volgende programma vastgestel voor Zondag 30 Augustus. 2 uur HEC 2 WaalwijkSporters Drunen. Half 4 Juliana 1 HeusdenJuliana Waalwijk. Daar het reeds verschillende weken geleden, dat wedstrijden werden g speeld, staan de sportliefhebbers wet enkele spannende wedstrijden te ten en zullen ook de supporters der deel nemende vereenigingen niet ontbrekfl om hun favorieten aan te moedigen, Zaterdag a.s. gaat Juliana 1 een oefen wedstrijd spelen in 's-Bosch tegen ee sterk combinatie-elftal van Wilhelmi® om 4 uur. VOETBALSPORT. Indeeling v. d. Zuidelijke Tweede Naar wij vernemen is één der 3 li delijke Tweede klasse afdeelingen >1 volgt samengesteld: Wilhelmina, Roe' mond, Dongen, TAC, Helmond, W Tegelen, VOS, Picus, GUDOK. Reeds bij den eersten oogopslag va.' de sterke samenstelling van deze inde' ling op, met haar 4 ex-eerste klasse» en kampioensfahige clubs als Dongn 1 egelen en TAC. Het belooft een compe titie te worden „op léven en dood", d'1 in spanning zeker niet voor de eerst klasse zal onderdoen. DUIVENSPORT, j Duif aan komen vliegen. Te Loosduinen is op Maandag koine' aanvliegen een donkergrijze duif. Aai den rechterpoot droeg zjj een ring mi' de volgende initialen: Holland 23.24. N.B. 31. Aan de linkerpoot bevond zich e" raffiabandje, vermoedelijk heeft hier etf briefje aangezeten. Voor eventueele correspondentie wei de men zich tot den heer A. v. Mourifc Huize Bloemendaal, Pav. Voorhof Loosduinen. een zeldzaam den rege spontaan Diamanti weinigen Geen 60. jarig Van Del buurt, d heel Wa nog 't ge echt typ wereld. ,De S die nog de schoe eenvoudi grappen werd. I lijd mei 'sMaand te begir week hai w«k noj alles we ging dar veel me mantiek. nog zitt Ihuiswerl stoel, d toeliet, werd. M zijn den zoe wei SPRAT A.s. Zon en des de Ned. Ds. J F<

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 6