ven het zuiden" door hei Thee-uurtje! f||«: onzt Deïsme Poitsé's. Heerliile U's lelleé's eeze prima Speculaas H. Kilsterei-Liiinle, Droste's Cacao de fijnste! llan Houten's cacao B. Kolsteren-Latjarde, es! w m 'lil II IQ Hd is nu de tijd Ï^ncïaal nieuws. H. de Bont-v. Huiten Drinkt nu Cacao! 0 In de natuur gedroogd 114. Zaterdag 19 Sept. '31. 54& Jrg. DERDE blad iers. erw| rlne gratis i wij vet. auljes aten oorbij >or dt enaam dstrijd rWEE aarten ■etleis >eleefd in ons KTRA ikelier, letreki raagde ,.h te abonneeren op dit blad. lanet de tot 1 October ver- ton rfummers gratis. En de lezen breekt weer aande «n wintertijd staat voor de dan verlangt men meer naar z'n L 'dan gedurende de zomer- L Men interesseert zich meer aiiês, maar zeker voor gemeen- aangelegenheden. welk blad zet U de zaken van |5 en.streek beter en uitgebreider blad voor Waaiwijk, de Lang en de wijde omgeving. Men daarin nieuws op elk gebied dartlkelen, binnen- en buiten led nieuws, gemengde berichten, „rubriekvooral nieuws uit plaats, uitvoerige raadsver- [j enz. enz. sneert U dus nu, de prijs 125' f 1.40 p. p. per kwartaal; 'colporteurs 10 ct. per week. DE ADMINISTRATIE. chem) hem, 5S sterk IPER :s ir, DER lumtni Plaat Waalwijk, 19 Sept. 1931. Gem. Jeekenschool. cursus 1931'32 der Gem. Tee- -jool zal, zooals reeds verleden is aangekondigd, 1 October aan- !(ii, Aan de scbool wordt onder- gegeven in Hand-, Vakhand-, en Bouwkundig teekenen, in Projectieleer, Ambachts- lU en Boetseeren. i de voor onze streek zeer be- ijlt cursus in het schoenteekenen, it voor machineteekenen zijn ilt leeraren aangesteld, deelname aan üe cursussen was iorlge jaren zeer groot en ging crescendo. Wij durven vertrou- Jat ook dit jaar weer zeer velen roote nut dezer inrichting zuilen en zich voor den nieuwen cursus opgeven hiervoqr is tot 1 Oct. snbeid ter secretarie. „n 27 Sept. a.s. zal de jaar— he tentoonstelling van het werk, ie telingen in den vorigen cursus laióiga hebben, in het gebouw schooi in de Stationsstraat gebou- vordert. Ongetwijfeld zal deze ssante tentoonstelling evenals jaren weer veel belangsteifing i COC- io 151' 47® iljk. De Gids van Waalwijk. i Schoen" off. orgaan van den Bond van Schoenmakerspatroons, ihoenwinkeilersvereenigingen ie ige, schrijft o.m.: tor de. Vereeniging „Waalwijks is een nieuwe «Gids van wijk" uitgegeven. keurig uitgevoerde boekwerk mor den verzorger en drukker de nde firma Anloon Tielen te Waal- ille lof toekomt, geeft een goed van 't geen Waalwijk op 't ge- van Handel en Industrie presteert, eerste exemplaren zijn aan de (tmers der Brabantsche industrie- n bij hun bezoek aan Waaiwijk iboden." tav i gemee '""tale, l(uten) schrijft in de „Avondstet", ;en op Zoom o.m. is de belangrpste plaats ie Langstraat; de belangrijkste ««gemeente. Het heeft mogen üeeren van den rondgang der Ionische industrie—dagen, het is lotgezwaaid en het heeft beloofd JJ mee te werken om in deze te-jaren stand te houden, tot i onzer mooie Nederlandsche theid. Waalwijk is een goede Handels- ol, een Rijks—Leerlooiersschool, bouwde drie prachtige nieuwe ,11, is bezig aan een juweeltje van gemeentehuis en het doet z'n best worden. Het heeft zelfs omstreken". Icschtedenis heeft Waalwijk ook. dit alles vindt men het noodige in een aardige gids, waaruit 'Mg alle advertenties zijn weg- Zóó is het een mooi en leuk '/orm komt overeen met die, ik een tiental jaren geleden voor het Bergsche boekje en ook zonder advertenties. In z?if keurde men dien vorm, felIe/ langwerpige formaat, weer 2<;fit men dat wat de een weg- i een ander weer opraapt. Het iCentn #,sche boekje mag er intus- wier zyn. ir. J.« Vakblad voor de Schoen- M* en de „Ned. Lederindustrie" cn |v gelegenheid van de Brabantsche itriedagen heeft het bestuur van ilwijks Belang" de goede ingeving ientie gehad, den deelnemers de exemplaren aan te bieden der e uitgave van de „Gids van jiwijk, Waalwljks' Handel en itrie tn Beeld", waarvan de Waal- ische Stoomdrukkerij Antoon Tielen druk uitstekend verzorgde. Het in tformaat verschenen werk steekt 1 gekleurd omslag, welks voor- X door den heer jac. Bergmans, 'jfp, zinnebeeldig is verlucht. In Jioorwoord mag het bestuur van terecht wijzen op de aardige Zeer voordeelig! Wederom VERSCH ontvangen a 35 cent per '/i pond. DENKT OM a 25 cent per x/3 pond. Aanbevelend, Gs°oo1es3raat Waalwijk, Kalca Biscuit onmisbaar voor uwe kinderen 1 kieken van Waalwijk en omgeving en op de duidelijke wandelkaarten, welke laatste geteekend zijn door den heer W. Verhoeven te Waalwijk, doch ook de tekst—inhoud, omvattend oa. de geschiedenis van Waaiwijk, een plaats beschrijving en een overzicht van de plaatselijke handel en industrie is de kennisneming waard." Gemeentebegrooting. Naar wij vernemen, zal in de op Vrijdag 2 October a.s. te houden raads vergadering der gemeentebegrooting voor 't dienstjaar 1932 worden aan geboden. Premlemarkt. A.s. Donderdag wordt in onze ge meente de jaarlijksche groote premie- markt gehouden, die steeds zeer groote belangstelling trekt. Bijzonderheden over deelname en prijzen vindt men op de verspreide biljetten en in de advertenties. De regeling was het vorig jaar uitstekende en is bij de Marktcommissie in goede handen. Wij mogen belangstellenden en belang hebbenden wei aanmoedigen, door 't schenken van medailles, ais anderszins dit pogen zoo krachtig mogelijk te steunen Flinke jaarmarkten, vooral met den aanvoer van 't prachtige vee dezer streek, is een zeer groot belang voor onze plaats. Laat iedereen daar aan medewerken. Uit de Ned. Staatsbegrooting. Geen subsidie voor een Ambachts- Avondschcol Op de staatsbegrocting 1932 (afd. onderwijs) is wederom geen rijkssub sidie uitgetrokken voor de stichting van eene Ambachts—Avondschool tn onze gemeentevermoedelijk naar aanleiding van den slechten toestand der rijks—financiën. Restauratie Ned. Herv. Kerk. De restauratie van de Ned. Herv. te Waalwijk beperkt zich alieen tot de dakruiter. Voor de verdere restauratie zijn de geiden nog niet bijeen, daarom is deze post op de Onderwljs-begroo- ting voor memorie uitgetrokken. Malaise en Charitas. De economische crisis, waaronder landen en volken gebukt gaan en voor welks herstel 's werelds bekwaamste deskundigen het geneesmiddel nog niet gevonden hebben, voorspelt weinig goeds voor den naderenden winter. De gevolgen van deze ongekende malaise openbaren zich ook reeds voor onze plaats, in den vorm van minder arbeid, minder betaalden arbeid en straks misschien geheele werkloosheid, Menig arbeidersgezin ziet derhalve den winter met bange zorg tegemoet en vraagt zich in vreeze af, of ook niet hun kostwinnende vader buiten staat zal gesteld worden, om in 't onderhoud van de zijnen te voorzien. De ernst van den economischen toe stand geeft wel aanleiding tot deze pessimistische gedachte en het moet geen verwondering baren, als menig werker, zich straks den vaak en graag betreden weg naar fabriek of werk plaats, zal zien afgesneden eninpiaats daarvan zich gedwongen zal zien het zoo moeilijk te betreden pad te moeten opgaan, dat voert naar de christelijke charitas, waar onze St. Vincentius— Vereeniging haar kruis en banier hoog houdt en gaarne de dan zoo noodige hulp verstrekken wil. Uit eigen middelen zal de St. Vin centius—Vereeniging echter niet in staat zijn om aan de veie aanvragen te voldoen, maar toch wil zij trachten hare hulp zoover mogelijk uit te strekken. Zij durft daarbij steunen op de er- yaring, die haar leerde dat zij nog nimmer tevergeefs een beroep deed op de warm voelende harten onzer inge zetenen, die steeds gaarne hulpe brach ten, wanneer dit noodig en noodzakelijk was. Voora! om den vorm, waarin thans die hulp gevraagd wordt, zal hieraan gaarne gevolg gegeven worden. Bij de overweging toch, dat naast de vele aanvragen voor levensmiddelen er ook veie zullen zijn voor kleeding, dekking, schoeisel, enz., Het zij zich leiden door de gedachte, om aan deze aanvragen te kunnen voldoen, hiervoor een beroep te doen op onze ingeze tenen, met het verzoek hunne kieer- kasten enz. eens aan een grondig onderzoek te willen onderwerpen en j wat daar voor overbodigs, en reeds i lang veroordeeld om omgeruimd of weggegeven te worden, hetzy kleeren, I dekens, schoeisel enz. voor groot oi klein aan de St, Vincentius—Vereeni ging te willen afstaan, waaromtrent nadere byzonderheden ie vinden zyn in een advertentie in dit blad. Behalve de voldoening hiertoe bij gedragen te hebben, om de zorgen van deze zware tyden voor uwe arme mede—ingezetenen, mede te verlichten, zal ook de hemelsche belooning U hiervoor wel niet onthouden worden. Handels-, Kantoor en Winkelbedienden. Dinsdag 15 Sept. hield deafdeeling Waaiwyk van den Ned. Bond van Handels—, Kantoor— en Winkel bedienden St. Franciscus van Assisië haar algemeene vergadering in Hotel Verwiel. In het openingswoord sprak de voor zitter over den bloei der afdeeiing. De laatste maand werden vijf nieuwe leden ingeschreven, zoodat wanneer deze inschryving op denzelfden voet biyft doorgaan onze afdeeiing spoedig een sterk ledental kan hebben. Vervolgens sprak de voorzitter over het verloopen zomerseizoen, waarin drie excursies gehouden werden, t.w. naar Breda, Amersfoort en Utrecht. Aan elk dezer excursies we,rd door een flink aantal leden onzer afdeeiing deelgenomen, hetgeen wel bewijst dat de leden het nut hunner organisatie goed inzien, Verder deelde de voorzitter aan de vergadering mede, dat onze ex-secretaris de heer v. d. Aa naar elders is ver trokken, terwyi hy erop wees dat genoemde heer voor onze afdeeiing steeds een harde werker is geweest, zoodat wij hem veel verschuldigd zyn. Dan spoorde de voorzitter de leden aan zich bij de standsorganisatie aan te sluiten en wees op het voordeel dat voor hen hieruit voorspruit. Daar onze afdeeiing thans een onvoltallig bestuur heeft, werd een candidateniyst vastgesteld waaruit een volgende vergadering twee nieuwe bestuursleden gekozen zuilen worden. De rondvraag gaf aanleiding tot besprekingen over bet ontwerp op de Kantoorbediendenwet, waarna de voor zitter onder dankzegging voor de op komst de vergadering sloot. R.K. Volksbibliotheek. Naar wy vernemen zal de R K. Volksbibliotheek a.s. Zondag geopend worden. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor de 436. BETERE HEERENKLEEDING Bijz. Vrijw. Landstorm. Woensdag berichtten wy, dat de onderlinge schietwedstiyd der afd. Waalwijk, Baardwijk en Besoljen van den Bijz. Vrijw. Landstorm hedenmid dag zou plaats vmden. Men verzoekt ons te meiden, dat deze wedstryd op verzoek der afd. Baardwyk tot volgende week is uitgesteld. Rijksvakschool te Waalwijk. Op de staatsbegrooting 1932 is voor de Rijksvakschool te Waalwijk uitge trokken als paragraaf 5 op den post Ryksny verheidsscholen voor personeelsuitgaven f 49.850 (vorig jaar f51.460), materieele be hoeften en overige uitgaven f27.147 (v. j. f26.895), in totaal dus f76.997 (v. j. f78 355). Gouden Bruiloft. In 't bericht omtrent de gouden bruiloft v. d. Aa—Boelen, in ons vorig nummer schreven wij, dat onder lei ding van den voorzitter, den heer G. van Oostrum, het feest een uitstekend en passend verloop heeft gehad. Hier heeft onzerzyds een vergissing plaats gehad, de heer G. van Oostrum was niet voorzitter, maar secretaris van 't comité. Voorzitter was de heer P. van Brunschot. »Aan het geheele comité en aan deze twee heeren in 't bijzonder, komt het welslagen van dit feest toe, waarvoor gaarne alien lof. Men is thans weer druk aan 't repeteeren en organiseeren voor de gouden bruiloft van 't echtpaar Massu- ger op 21 November a.s, Z.Exc. Mr. II. A. Lorentz. Z.Exc. Mr. H. A. Lorentz, Neder- landsch gezant te Pretoria, die me- menteei hier te lande vertoeft en ver. biyf houdt by zyn zwager baron van Nagelt op kasteel Schaffelaar te Bar- neveld en die de Kamer van Koop handel en de Timtur-fabriek te Waai. wyk bezocht, wordt omstreeks 2 Nov. a.s. wederom te Pretoria terug ver* wacht. Bultenlandsche firma's. De buitengewone algemeene verga dering der schoenenfabriek Bata heeft het voorstel tot overneming van de schoenfabriek Kart Budischowski Söhne te Btünn goedgekeurd. Tevens werd besloten het kapitaal der Bata A—G. van 135 millioen kronen tot kr. 175 millioen te verhoogen. Upson Ltd., Londen, die samen met Baliy's Tasan Shoe Cy. Ltd. de be langen van het Bally concern in Enge land waarneemt, keert evenals verleden jaar een interim dividend van 7 pet. uit. Baliy's holdingmaatschappij heeft dit jaar het dividend gepasseerd. De Biyn Schoe Co. Inc., een der grootste kettingschoenzaken met 26 winkels in de staten New York, New Jersey. Pennsylvania en Ohio, is onder toezicht gesteld. Passief d. 850.000, actief d, 1.900.000. V.v. d.S. Een heerlijk artikel voor de komende koude dagen S X1111 In verpakkingen van 1 ons, pond, I pond en 1 kilo. Teven in zakken van 2en 5 Ko„ tegen aanmerkeiyk voordeeliger pryzen. los en verpakt. Voor Winkeliers fabriekspryzen. Aanbevelend, Grootestraat Waalwijk. KORFF's FOSCO. MOCCA C. P. KOFFIE EXTRACT G. B. Tentoonstelling van Fokvee en Weldevee ie 's Bosch op Dinsdag 6 October 1931. Het Uitvoerend Comité voor deze tentoonstelling heeft gesloten de na volgende prijzen beschikbaar te stellen In de afdeelingen 1 en 3, geregistreerd Roodbont of Zwartbont vee. In de klassen I II en III, wat zyn de stieren ouder dan 16 maanden, naast medailles een le prijs van f5, vervolgens f3 en f2. Klasse IV stieren van 10—16 maan den, zoo zij deze waardig zijn een medaille plus geldpryzen van f3, f2 en f 1. Klasse V stieren van 5—10 maanden geldprijzen van f3, f2 en f 1. Klasse VI, VII en VIII, wat zyn dieren minstens eenmaal gekalfd, verdeeld zoo mogelijk in hooge en gewone productie, naast medailles geldpryzen van f5, f3 en f2. Klasse IX, X en XI vaarzen nog niet gekalfd hebbende en ouder dan 1 jaar, indien deze waardig een medaille plus prijzen van f3, f2 en f 1. Klasse Xll afstammelingen van een vader, voor Iedere afdeeiing prijzen van f5. f3 en f2. Klasse XIII afstammelingen van een moeder, naast medailles pryzen van f7.50, 15 of f2.50. Klasse XIV vereenlglngsgroepen, medailles plus een wisselbeker. Klasse XV en XVI kampioendieren, uitsluitend medailles. Afdeelingen 2 en 4 ongeregistreerd vee. Roodbont (2) en Zwartbond (4). Klasse I goedgekeurde sderen, naast medailles geldpryzen van f 3, f 2 en f 1. Klasse II tot en met VII de le prijzen naast een geldprys van f 3 een medaille, vervolgens geldpryzen van f 2 en f 1. Klasse VIII pinkvaarzen minstens een jaar oud en zonder tanden le pryseen medaille, vervolgens diploma's. De aangiften voor deze tentoonstel ling kunnen geschieden by Chr. A. J. van Herpt te Herpt voor wat betreft het fokvee, bij het Gemeentelijk Slacht huis te 's Bosch voor wat betreft het weldevee. Laatste datum van aangifte Woensdag 23 September. Hagelramp te 's-Gravemoer. Het steuncomité deelt ons mede, dat tot heden een totaal van byna f 4000 is ontvangen ter leniging van den nood ontstaan door den hagelramp, die de tuinderijen, bloemisteryen en boomgaarden in 's Gravemoer onlangs zoo zwaar heeft geteisterd. Dageiyks komen nog kleine bedragen binnen, doch blijkbaar loopt c'e belangstelling op haar einde en, tenzij 't rijk mocht besluiten verdere hulp te verleenen, ziet het er voor de getroffenen niet rooskleurig uit. Het bestuur der Boe renleenbank alhier stelt, met mede werking van het Centraal Beheer, po gingen in het werk om de zusterin stellingen te bewegen eenigen steun te verleenen, welk streven ten zeerste door het steuncomité wordt gewaar deerd. Het bedrag der geleden schade, hetwelk voor vergoeding in aanmerking komt wordt door de deskundige com missie geschat op ongeveer f30.000 aan de kleine bedryfjes, zoodat het totaal der tot heden ingekomen bij dragen ongeveer een achtste gedeelte vertegenwoordigt waarvoor hulp nood- zakelijk is. Het totaal der geleden schade Is vastgesteld op ongeveer f 45.000, doch 'n deel der getroffenen komt niet in aanmerking voor steun en draagt de geleden schade zelf, zoo dat hiervoor geen hulp noodig is. Ofschoon uit het bovenstaande blijkt dat met het tot heden ingekomen bedrag slechts zeer gedeeltelijke hulp zal kunnen worden verleend, is het Comité toch zeer dankbaar hiermede in staat te worden gesteld eenigermate de zwaarstgetroffenen en minstbedeel den te kunnen helpen, omdat de a.s. winter voor deze menschen dubbel moeiiyk is. Het steuncomité verzoekt ons dan ook bij voorbaat zyn groote waardeering te betuigen aan de vele landgenooten, die met grootere en kleinere bydragen hebben willen mede werken om den nood te lenigen. Deze medewerking wordt temeer op prijs gesteld omdat zy geschiedde onder tijdsomstandigheden die 't voor velen moeilijk maken om anderen te helpen. Indien mogelijk, roepen wy degenen die nog niets hebben gezonden toe, zonder iets voor de getroffenen af. Een kleinigheid kan er misschien nog wel af en wij zyn daardoor in staat de kleine bedrijfjes voor ondergang te behoeden. U kunt zelf nagaan dat met een goede 12 pCt. van de schade door de mingegoede klasse geleden, nog zoo weinig kan worden gedaan. Daarom nog deze oproep. Volg het edelmoe dige voorbeeld van degenen die hun gift reeds hebben ingezonden. Moge ons verzoek in Uw hart weerklank vinden. Helpt elkander uit den nood. Het Nederlandsche voik heett steeds getoond offervaardig te zijn. Moge dit ook voor 's Gravemoer ten voile be waarheid worden. Binnenkort zal aan de inzenders de ontvangst hunner by. dragen worden bericht. Zeer sympathiek treft ons de mededeeling in een des- dagbladen, dat door een zestal veree nigingen te Breda een liefdadigheids- uitvoering zal worden gegeven in de tooneelzaal van den heer Stadhouders, waarvan de opbrengst zal. worden bestemd voor noodlijdend 's Gravemoer. Indien andere instellingen en vereeni gingen konden besluiten insgeUjks mede te werken, zou dit de getroffenen nog zeer ten goede kunnen komen en bizonder door het steuncomité worden gewaardeerd. Bijdragen worden alsnog gaarne ontvangen door den penningmeester van het steuncomité, den heer P. M. van der Perk, Gemeenteontvanger van 's Gravemoer, postrekerllng nr. 23253. Provinciale Reclame—verordening. In het Provinciaal blad no. 68 is de Provinciale Reclame—verordening, tot het weren van ontsierende reclame, afgekondigd. Deze nieuwe verordening verbiedt den eigenaars of gebruikers van onroerende goederen buiten de kom der gemeente, het gebruiken of laten gebruiken dezer goederen tot 't maken van reclame. Hei verbod geldt niet voor reclame voor zaken of bedrijven die in dat onroerend goed worden uitgeoefend. Indien de reclame de schoonheid der omgeving niet schaadt, kunnen Ged. Staten ontheffing van het verbod geven. Ten aanzien van aanwezige reclames is het verbod niet van toepassing voor 1 januari 1934, mits hiervan voor 22 December van dit jaar aan Ged. Staten mededeeling wordt gedaan. De verordening treedt 22 September in werking. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voormiddags half tien en des namiddags zes uur hoopt in de Ned. Herv. kerk alhier op te treden Ds. Fokkema. In de Geref. kerk alhier hoopt a.s. -Zondag des voormiddags half tien en des namiddags vyf uur op te treden Ds. J. C. Hagen. Naar wy vernemen zal op Maan. dag 5 October a.s. de lees- en ont. spanningszaal van den Chr. Volksbond alhier voor het publiek worden open gesteld. Verschillende nieuwe spelen worden aangekocht, zoodat de jeugd zich in de aanstaande lange winter avonden op nuttige en aangename wyze in deze zaal zal kunnen bezig houden. Het toezicht is weer evenals vorige jaren opgedragen aan den con cierge van het gebouw, den heer K. Spierings. CAPELLE. De dienstplichtigen der lich ting 1916, die dit jaar overgaan naar de aanvullingsreserve, zullen voor zooveel deze gemeente betreft, hunne kleederen in moeten leveren op 31 October e.k. te 10.15 uur in de voormalige O. L. school te Waspik. De dienstplichtigen der lichting 1932 dezer gemeente zullen als volgt worden in gelijfd: in het tijdvak 1 10 Nov. 1932 bij het le Reg. onb. Art. te Gorinchem de ingeschre venen J. A. de Bie, K. J. Chabot, C. v. Cor- stanje, P. A. de Groot, O. de Rooy, A. M. Versteeg, Versteeg en W. J. Zwart; in het tijdvak 16—25 uli 1932 bij het 17e R. I. te Venlo de ingeschrevenen A.C. Boe- zer en J. van Dongen in het tijdvak 1—10 Oct. 1932 bij het Reg. Genietroepen te Utrecht de ingeschrevene J. v. d. Hoek; in het tijdvak 16—25 Maart 1932 bij het Reg. Genietroepen te Utrecht de ingeschre vene G. C. de Cloe in het tijdvak 16—25 Maart 1932 bij het 3e Reg. Veld Art. te Breda de ingeschrevene in het tijdvak 1—10 Sept. 1932 bij het 3e Reg. Veld Art. te Breda de ingeschrevene M. G. v. Esch in het tijdvak 1 10 Oct. 1932 bij de Comp. Hospitaalsoldaten te Breda de ingeschrevene J. C. Roubos in het tijdvak 1—10 Maart 1932 bij het 7e Reg. Veld Art. te Bergen—op - Zoom de ingeschrevene J. A. de Rooij, en in het tijdvak 1—10 Juli 1932 bij het 3e half 2e Reg. Huzaren 'sGravenhage de in< geschrevene D. Klootwijk. De navolgende ingeschrevenen van de lichting 1931 dezer gemeente zijn opgeroe pen om te worden ingelijfd op 5 Oct. a.s. bij het 17e JR. I. te Venlo, t. w. C. A. Ophorst en A. Rijken; op 2 Nov. e.k. bij het le Reg. onb. Art. te Gorinchem G. Bogers, J. H. Paans, Th. A. Rijken en C. Timmermans. De restauratie en ombouw van het kerkorgel der Ned. Herv. gemeente a/d Loonschendyk is opgedragen aan den laagsten inschrijver, den beer M. Ruiter, orgelbouwer te Groningen. A.s, Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. kerk a/d Loonschen- dijk optreden Ds. v. d. Vlugt uit Drunens Onze vroegere predikant ds. J. H. Koster, thans te Montfoort, heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Nieuw Lekkerland bedankt, terwyt Z Eerw. thans voor de 2e maal in eenige weken tyds beroepen werd bij de Ned. Herv. gemeente te Heteren. Ds. W. Deur te Schoonhoven heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse bedankt. sjA s. Zondagmiddag zullen op het spon ;:ein achter het café van den heer Kamp, de eindwedstryden plaats hebben van den door de Ca- pelsche voetbalvereniging georgani- seerden seriewedstryd. In de finale zullen gespeeld worden de wedstrijden „Hercules" Waspik— „R.W.B." Besoyen en „Roodbroeken" Waalwijk—„HEC" Waaiwyk. Hierna volgen de verliezers- en winnaarsronden waarna de uitreiking der pryzen zal plaats hebben in het café van den heer B. Kamp. Voor de Ned. Herv. gemeente alhier hoopt a.s, Zondag des nam. half drie op te treden ds. Mulhnlckel uit Waalwijk. Aan weerszyden van den ver nieuwden verkeersweg door de Kom dezer gemeente wordt een rywielpad ter breedte van 0 75 M. afgebakend. Een witte verfstreep geeft de schei ding aan tusschen zy weg en rywielpad. Mej. C. j. Ringers uit Oud- Beierland, benoemd tot onderwijzeres aan de Byzondere School in de Nteuw- straat heeft haar benoeming aangeno men en is bereids in functie getreden. De heer W. Benjaminse, volon tair aan de O. L. School in de Kom, komt zoowel te Beusichem als te Zui- lichem onder no. 1 voor op de voor dracht ter benoeming van een onder- wyzer aan de O, L. School aldaar. RAAMSDONKSVEER. Op Zondag 11 October a.s. zal door de RK. Ver- veeniging voor wykverpleglng het.Wit- Gele Kruis" alhier een speidjesdag worden gehouden, waarvan de op brengst komt ten bate van het steun fonds der diocesane tuberculose— bestryding. Mej. A. Franssen, slaagde Maan dag ji. te Breda voor het examen dames-kapster. De vorige week Zaterdag had alhier de opening plaats van het nieuw hotel aan den Keizersdijk van H: A. Boelaars. Het Veer is dit jaar reeds met drie hotels vooruit gegaan. RAAMSDONK. Met de vernieuwing van een gedeelte van de Julianalaan naby den overweg is men gereed ge komen. De weg ziet er keurig uit, het gedeelte is nu bestraat met klinkers. Het lste en 2de elftal van onze voetbalvereeniging „het Wapen van Raamsdonk" moeten Zondag a.s. op visite naar Be Ready te Hank. GEERTRUIDENBERG. Naar wij ver nemen is de bekende zaak van den heer H. Scherp, stoffeerder alhier, met ingang van 1 October a.s. overgeno men door den heer G. Wildschut te Haarlem, welke een soorigeiyk bedrijf zal gaan uitoefenen. Door A. Anemaat zal aan den Stationsweg, hoek Bastionsiraat alhier een zaak worden geopend in groenten, zuidvruchten en fruit. Zondag 20 Sept. hoopt in de kerk der Ned. Herv. Gemeente des voormiddag 10 uur Ds. Bosch voor te gaan. GEERTRUIDENBERG. Naar wy van het bestuur der Evangelisatie—veree- niging „Eben Haëzer" te Raamsdonks- veer vernemen zal het nieuw gebouwde lokaal aan de Koningsmaat aldaar op Zondag 20 September a.s. des morgens half tien uur door ds. Ewoidt worden geopend. Z.Eerw. hoopt dan tevens des namiddags 2 uur op te treden, Zondag 20 September a.s. krijgt onze voetbalvereeniging Good—Luck, Baardwyk te gast. De aanvang van den wedstryd is bepaald op 2 uur n.m. DUSSEN. De arbeider P. K. alhier had het ongeluk lydens zyn werk zaamheden een stukje staat in een zijner oogen te krygen. Op advies van zijn geneesheer moest hy zich naar het ziekenhuis te 's Bosch begeven. Men deelt ons mede, dat bij vol doende deelname, dezen winter te dezer plaatse een landbouw-cursus zal wor den gegeven. Deelnemers welke dezen cursus wenschen te volgen en minstens 15 jaar oud geweest zijn, kunnen zich hiervoor opgeven by den heer A. Si- monis alhier. De Eeiw. heer A. Sonneveldt, cand-, en hulpprediker te Voorburg heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente alhier bedankt. De rietenwatermolen, welke Zon dagavond door brand vernield werd dateerde uit het jaar 1743. Hoewel verzekering de schade dekt, is het toch een enorm verlies, dat deze oude molen aan het polderlandschap daar ter plaatse is ontvallen. GENDEREN. De Fok- en Conttöle Vereeniging „Het land van Heusden en Altena" gevestigd in de gemeente Eethen hoopt op a.s. Dinsdag 22 Sept., aanvangende des morgens ten 10 uur (zomertyd), haar 6en Fokdag te houden* Wederom zal een groot aantal dieren worden aangevoerd. Er zyn 165 run deren aangegeven. De vereenigings- stier zal worden getoond evenals eenige jonge stierkalveren, waarvan de mees te te koop zyn. De klassen voor vrouweiyk fokvee zyn eveneens goed bezet, vooral die der vaarsen en pinken. Wij hoopen, dat een talrijk publiek aanwezig zat zyn. Dergelijke fokveedagen zyn nuttig en leerzaam voor velen en het bezoek moedigt de ambitie van de leden der Fokvereeniging aan. Door den opfok van een aantal jonge stieren van goed exterieur en beste pro- ductiecyfers kan van een fokvereeni- ging, onberekenbare goede Invloed uitgaan voor een geheele streek. Elke veehouder en belangstellende uit de omgeving zy dan ook aan staanden Dinsdag op het terrein „De Buik" van den Heer E. van der Beek alhier present om te zien en door zyn belangstelling de veefokkerij te be vorderen, 's BOSCH. Biykens de ontwerp— begrootfng voor 1932 van de gemeente 's Hertogenbosch, geeft de uitkeering van het gemeentefonds en de opcenten daarop over het bedrag dat vervalt als belasting naar het inkomen, 'n on gunstig verschil van f 86.000 Boven dien is het batig saldo van den dienst 1930 f 114 000 lager dan dat van 1929, zoodat by het opmaken der begroo— ttng voor 1932 met ongunstige factoren tezamen ad f 200.000, rekening moest worden gehouden. Door inkrimping van de uitgaven en opvoering der Spanera en Good will sigaren A. J. Stam

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 9