teert Tentoonstelling Teekenschool. De jaarlljksche tentoonstelling van het werk der leerlingen in de Gem. Teekenschool heeft j.l. Zondag weer veel belangstelling getrokken. Een belangstelling die het tentoongestelde werk dan ook dubbel verdiend had. Er is blijkbaar in het afgeloopen seizoen weer hard en bovenal goed gewerkt. We zagen tenminste in verschillende afdeelingen teekeningen die in alle opzichten uitstekend verzorgd waren. Vooral de afdeeling Schoenteekenen bood dit jaar weer veel goeds, er waren enkele aardige reclame—ontwerpen. Speciaal twee „Tim—Tur's" mochten er wezen. Opvallend was dat tusschen de vele propaganda—platen voor Nederlandsch Schoeisel en Waalwijk ais Schoenen centrum er een Bally—reclame pronkte 1 Menig echt—Waalweker zal door deze tegenstrijdigheid wat geprikkeld zijn ge worden. Ook de andere afdeelingenhand— teekenen, machine— en ambachts— teekenen boden verschillende uitne mende ontwerpen. De tentoonstelling mag weer zeer geslaagd worden genoemd. De vele bezoekers hebben een mooi overzicht gekregen van wat de leerlingen der school reeds presteeren, onder leiding van directeur en een uitstekende staf van leeraren. Ongetwijfeld zal hiervan een goede propaganda voor de school uitgaan. Dames—turnafdeeling Gymn. Vereen. „Kracht en Vlugheid*. J.l. Vrijdag was een flink aantal dames op ultnoodiging van 't K. en V.- bestuur bijeen gekomen voor 't houden van besprekingen om te komen tot oprichting eener dames—turnafdeeling Nadat het bestaande vereenigings— reglement en het reglement voor be palingen turncostuums—dames waren voorgelezen, gaven zich reeds 23 harer als lid op (enkelen die ver hinderd waren hadden zich reeds bij het bestuur opgegeven), zoodat deze afdeeling reeds plm. 27 leden telt. Het inleggeld bedraagt f0.50. De oefen avond werd gesteld op Vrijdag van 8—9.30 uur. A.s. Vrijdag wordt reeds met oefenen begonnen onder leiding van den heer Chr. Treffers. Dames die nog willen toetreden kunnen zich opgeven bij den secretaris J. S. v. d. Hammen, Besoljenschestraat 117. Het ledental van K. en V. bedraagt nu ongeveer 95 en het groeit nog steeds. Kees Pruis en zijn Ensemble. Tournée 1931—32. Kees Pruis met z'n ensemble komt a.s. Maandag in Musis. Iedereen zal zich herinneren welk een uitstekende indruk K es met z'n gezelschap 't vorig jaar in Musis heeft gemaakt en hoe buitengewoon 't druk opgekomen publiek zich heeft geamu seerd. Voor dit jaar heeft hij weer een uitgelezen programma met prima artis ten. We twQfelen dan ook niet of 't zal a.s. Maandag bij de eerste uitvoe ring in dit seizoen zeer dtuk zijn in Musis. Eenige persuittreksels Nieuwe Rotterdamsche Courant „....met Kees Pruis, die met zijn grappen en liedjes het hart van zijn gehoor verovert De Telegraaf: „....Hier oogstte Kees Pruis met zijn cabaret vele lauweren van een stamp volle zaal...." Nieuwsblad van het Noorden „Kees Pruis is inderdaad een onzer beste humoristen, hij beweegt zich buitengewoon gemakkelijk op het tooneel, is een prettig causeur, weet goede moppen geestig te lanceeren, toont muzikale fluittalenten en last not least, brengt zijn liedjes op uitmun tende wijze voor het voetlicht..,." „De Grondwet", Roozendaal „....tot de beste artisten op voor drachten cabaretgebied behoort Kees Pruis. Stella Seemer bleek in vele opzichten een waardig partnerin van Kees Pruis te zijn. Mooie voor dracht, duidelijke uitspraak, goede stem, uitstekende mimiek. Een aardige eenacter bracht de lach spieren doorloopend in beweging." De Gids. „De R K Werkgever", Off org. der Alg. R.K. Werkgevers—Vereeniging en van 't R.K Verbond van Werkgevers— Vereenigingen schrijft Gids van Waalwijk. Ter gelegenheid der Brabantsche Industriedagen heeft de vereeniging „Waalw)jk8 Belang" een nieuwe gids uitgegeven met Waalwijks Handel en Industrie in beeld Men treft in deze gids met tal van aardige kieken der stad en hare omgeving een goed beeld aan van hetgeen Waalwijk presteert op het gebied van handel en industrie. Na een behandeling van Waalwijks historie vinden wij een beschrijving van Waalwijk als marktplaats, industrie- en woonplaats met zijn prachtige omgevingde handel en nijverheid van de parel in de Langstraat eischt voor behandeling in beeld meerdere bladzijden deze uitgave mag er zijn, goed verzorgd en gedrukt als zij is terWaalwijkscheStoomdrukkeiij Antoon Tielen. Deze Gids zal naast een herinnering aan de Brabantsche Industriedagen de blijvende memorie vormen van Waalwijk en het leven dezer stad. Bouwen. Zooals we onlangs mededeelden wordt de bouwlust er niet minder op. Het terrein ter Westzijde van t Kerk- pad is geheel voor dit doel verkocht en thans is men langs de Burg. v. d. Klokkenlaan naast het in aanbouw zijnde huis van den heer J. v. Engelen weer begonnen met een huis voor den heer A. Bakkerhet wordt gebouwd door de heeren van Campen en van der Hammen, aannemers alhier. Ook in de Baardwijksche straat verrijzen weer 'n paar nieuwe huizen voor de heeren Snoeren en Trimbach. Een kwaliteitsmerk op schoenen. Te Utrecht is een bijeenkomst ge houden van sehoenwinkeliers en schoenfabrikanten, waar de organisatie van 'n Nederlandsche schoenen-con trole-station en de technische voor waarden van een kwaliteitsmerk op schoenen zijn behandeld. Besloten is, dat organisaties van het publiek en schoenwinkeliersbonden het controle-station stichten en fabrikanten van goed schoeisel als lid toetreden, hun productie onder controle stellen en dat schoeisel zal worden voorzien van een kwaliteitsmerk, waardoor de koopers zijn gewaarborgd voor het koopen van goed schoeisel. Nieuw College-gebouw Mgr. A F. Diepen zal op 9 October a s. de plechtige inzegening verrichten van het nieuwe college-gebouw en bibliotheek der R K. Leergangen en R.K. Handelshoogeschool te Tilburg. Reeds in een gedeelte van onze vori ge oplaag opgenomen. Begrafenis Af. A. van Liempt. Zaterdagmorgen ten 10 uur had onder geweldige deelneming in de parochie kerk van „St. Jan" de plechtige uitvaart plaats van onzen secretaris, den heer M. A. J. van Liempt. Het secretarie-personeei droeg zijn overleden chef ter laatste rustplaats. Op uitdrukkelijke wensch van den overledene waren geen bloemen aan wezig. In den stoet merkten wij o.m op het Dageljjksch Bestuur der gemeente en de leden van den gemeenteraad, de Kamers van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat, van Tilburg, van Breda en van den Bosch, vertegen woordiging van de Vereeniging van Secretarissen der Kamers van Koop handel, het Bestuur van Waalwijks Belang, het Plaatselijk bestuur der R.K.H H.S en R.K.H.B.S., de leeraren en alle leerlingen dier scholen, het bestuur van O. M O. te Tilburg, het bestuur van Binnen- en Buitenpolder, het bestuur der R.K. Spaarbank voor Waalwtyk en Omstreken, de commissie tot wering van schoolverzuim, het Burg. Armbestuur van Waalwijk, de St. Vincentius-vereeniging, het Wit— GeieKruis, verschillende burgemeesters en secretarissen uit de omgeving burgemeester P. Letschert van Nieuw- Vosmeer, oud-burgemeester J A J. van Heijst van Baardwijk, vertegen woordigers van gemeente- en rijks politie. enz. enz. De ZeerEerw. heer pastoor van Riel, geassisteerd door de eerw. heeren kapelaans Sanders en Klaassen, ver richtten den H. Lijkdienst, terwijl het koor de 2-stemmige mis van Halier zong. Na de plechtige H. Mis had de ter—aarde-bestelling plaats, die op alle aanwezigen een diepen indruk maakte. Aan het graf werd niet gesproken. Zeer onder den indruk verlieten allen den dooden—akker met de wetenschap een hartelijk vriend en edel mensch de laatste eer te hebben bewezen. POSTERIJEN. Telegraaf ver keer met Amerika. Blijkens van de R. C A. te New York („Radio Corporation of America Inc.", de maatschappij, waarmede de Ned Radiodienst het verkeer met Noord Amerika afwikkelt) ontvangen bericht, heeft deze een verkeersovereenkomst gesloten met de „Western Union Telegraph Cy een der meest bekende Amerikaansche kabelmaatschappijen, die bovendien een zeer uitgebreid net van telegraaflijnen in Noord—Amerika exploiteert. Hierdoor wordt verwacht, dat de radiografische overbrenging van tele grammen van en naar geheel Noord Amerika, via „Holland—Radio" aan snelheid en zekerheid, ook wat de aflevering betreft, nog meer zal zijn verzekerd, dan tot nu toe reeds het geval was. Bijzondere Frankeerzegels. Voor herstel der Goudsche glazen. Van 1 Oct. tot en met 15 Nov. a.s zullen op de postkantoren bijzondere frankeerzegels verkrijgbaar worden gesteld. De frankeerwaarde der zegels bedraagt resp 1 '/2 en 6 cent en de verkoopprijs resp. 3 en 10 cent. De kleur van het 1 centzegel is groen, die van het 6 cent zegel rood. De extra—opbrengst komt ten bate van het Fonds tot herstel van de Goudsche glazen. De zegels zijn, ook in het verkeer met het buitenland, voor frankeering geldig tot en met 31 December 1932. De zegels zijn vervaardigd in koper diepdruk naar ontwerpen van den architect P. Zwart te Wassenaar en van dezelfde afmeting ais de nieuwe 36 en 70 centszegels. De voorstelling is bij elk der zegels een compositie van twee foto's Het zegel van 6 cent vertoont een deel van de buitenarchitectuur derSt.Jans kerk te Gouda, met ais zwaartepunt de donkere partij van een der te her stellen ramen. In een cirkelvormig medaillon is een handgreep uit het glas—in—loodbedrijf, n.l. het buigen en vastleggen van hei lood om een stuk gebrandschilderd glas, afgebeeld. Op het l'/j cent—zegel is als over- heerschende partij een der te herstellen kerkramen van binnenuit gezien, dus als lichte raamvorm tegen een donkeren achtergrond, afgebeeld, In hei medaillon een andere handgreep, nl. het aan elkaar soldeeren van de stukken lood om hei glas. Beide zegels vertoonen dezelfde indeeling Getracht is aan het beeldvlak een bijzonderen vorm te geven, waar door de zegels sterk de aandacht trekken. Verkeer met Br. Honduras, Het verkeer met Britsch Honduras is weer normaal. Pakketten voor Egypte. Het maximum—gewicht voor post pakketten naar Egypte, dat tot dusver vijf kg. bedroeg, is met ingang van 1 October a.s. verhoogd tot tien kg. Het tarief voor pakketten van 5—10 is vastgesteld op f 2 82/'a bij verzen ding langs den rechtstreekschen zee weg (over Amsterdam of Rotterdam). Indien de verzending plaats vindt over Roosendaal—„Zwitserland bedraagt het tarief f 5.027a. De verhooging van het maximum gewicht geldt niet voor de Egyptischen Soudan. Telefoonverkeer met Roemenië. Het aantal plaatsen in Roemenië dat tot het telefoonverkeer met Nederland is toegelaten, is belangrijk uitgebreid De Rijkstelefoonkantoren verstrekken desgewenscht nadere inlichtingen, welke kantoren thans voor dit verkeer zijn opengesteld. Opbrengsten P. 7. 7. Over Augustus 1931. Brug Keizersveer. Naar wij vernemen zal H. M de Koningin bij de opening van de brug op 29 October te Keizersveer aanwezig zijn. De reis zal gaan via het Veer Kop van het.land te den Biesbosch naar Keizersveer. In verband hiermede wordt met grooten ijver gewerkt aan de verbetering van den Kop van het land—Werkendam. Einde van den zomertijd. We herinneren er aan, dat de zomer tijd eindigt op den 4en October te 3 uur vm. zoodat in den nacht van Zaterdag op Zondag 4 October de klokken 1 uur moeten worden achteruit gezet. CAPELLE. De laatst gehouden rondgang der plaatselijke afdeeling van de ver. eeniging „De Macht van het Kleine" voor on- en minvermogende lijders aan vallende ziekte bracht op f 58.21. Wegens vertrek van Ds. A. v. Wil- legen naar Rtjssen is de leiding in andere handen overgegaan. De afdeeling van den Neder- landschen Bond van Prot. Chr. Bouw. vakarbeiders houdt een algemeene ledenvergadering op Woensdag 7 Oct. a.s. in het vergaderlokaal in de Hei straat, ter bespreking van de herdenking van het 12-jarig bestaan, hetwelk men in de volgende maand hoopt te vieren. Naar we vernemen is tot voor. zitter van den Bond voor de plaatselijke Zaterdagmiddag competitie benoemd, de heer W. Verhagen, welke deze be noeming heeft aangenomen. Zaterdagmiddag j.l. hield de Ring Tilburg van Geref Jongelings- vereenigingen een goed bezetle ring- vergadering in het gebouw voor Chr. Belangen te Vrijhoeve-Capelle. Een flink aantal afgevaardigden was ver tegenwoordigd. Wegens slapte in de bedrijven der N V. Oerlemans Bouwmaterialen- handel alhier is Zaterdag j.l. aan een aantal arbeiders ontslag aangezegd. De landbouwer W. V. aan den Loonschendijk werd Zondagmorgen door zijn echtgenoote bij het ontwaken dood te bed gevonden. Waarschijnlijk heeft een hartverlamming plotseling een einde aan het leven gemaakt. De postduivenvereeniging „Nog Sneller" alhier, hield een wedvlucht van uit Suigntes met den volgenden uitslag: 12 L. Heurter, 3 M. Mesch 4—10 H. Vos. 5 8 L. Verduin, 6 7 C. v. d. Schans, 9 11 J. Trtffsrs. Eerste overduif L. Heurter. Twee eerst aangetoonde C. v. d. Schans. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag 4 October, des voor. en namiddags op te treden de Eerw. Heer A Heinen, cand. te Gorinchem. In de gehouden ledenvergade ring van de voetbalvereeniging „Sparta" te Vrijhoeve-Capelle. werden tot nieuwe bestuursleden gekozen de heerenj.de Rooi en M, Verhagen. Men deelt ons mede, dat in veioand met het feit, dat veie inwoners nog niet aan de verplichting hebben voldaan om zich aan de Waterleiding aan te sluiten, de vorige week een begin is gemaakt om dezulken gerech telijk te laten vervolgen. WASPIK. Van Vrijdag tot en met Zondag a s. zal in de St. Theresiakerk te Waspik-Boven een iridium worden gepredikt. De oefeningen zullen aan vangen des avonds om 7 uur. Op Donderdag 8 October a.s. hoopt de Zeereerwaarde Pater Honorius Rector der St. Theresiakerk te Waspik Boven zijn 25 jarig priesterfeest te vieren. Het feest zal kerkelijk worden herdacht op Zondag 11 October. Op Zondag 4 October a.s. hoopt onze voormalige dorpsgenoot, de Wel eerwaarde heer A. Kamp, student aan het groot Seminarie te Amlëns, de H. Wijding van het Diaconaat te ont vangen. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Donderdag 1 October 1931 des namiddags 6 uur. Aan de orde 1 Mededeelln&en. 2 Aanbieding Gemeentebegrooting 1932. 3 Aanbieding rekening Burgerlijk Armbestuur over 1929 en 1930. 4 Aanvulling Commissie van onder zoek rekeningen. 5 Wijziging begrooting 1931. 6 Onderzoek geloofsbrievenraadslid. 7 Verzoek om verhooging subsidie Wit—Gele Kruis. 8 Verzoeken om vergoeding van reiskosten en schoolgeld voor onderwijs aan zwakzinnigen. 9 Conversie geldieeningen. RAAMSDONSVEER. De mare. chaussee J. Leijten slaagde dezer dagen te Amsterdam voor het politie, diploma. Dezer dagen is alhier door de gemeente-politie 'n persoon, genaamd v. L., bekeurd, wegens het visschen met een verboden vischtuig, dat in beslag is genomen. RAAMSDONK. De vorige week stonden bij de plaatselijke arbeidsbeurs als werkloos ingeschreven 71 grond werkers, 18 opperlieden, 12 metaal, bewerkers, 4 metselaars en 4 timmer lieden. Van de grondwerkers zijn er 18 inbegrepen, die te werk zijn gesteld bij de werkverschaffing der gemeente. GEERTRUIDENBERG. Op 't Zater dag jl- gehouden biljartconcours alhier uitgeschreven door de biljartclub „Geertruidenberg" behaalde de biljart club gevestigd bij Htijmans te Hank met 5 tal 157 punten. De biljartclub gevestigd bij J Ver •vljmeren te Den Hout met 5 tal 278 punten. Zondag jl. had alhier een mooie en spannende wedstrijd plaats tusschen onze voetbalvereeniging SNP en Sparta uit Oosterhout welke wedstrijd werd gewonnen door Sparta met 2—1. Door B. en W. is aan A deNijs alhier, vergunning verleend tot het bouwen van een bergplaats gelegen op een perceel aan de Brandesfraat. De heer H. J. G. Waalwijk alhier, is benoemd tot leeraar aan de teekenschool alhier. Op het Zondag jl. gehouden biljartconcours, uitgeschreven door de biljartclub „Geertruidenberg" behaalde de biljartclub, gevestigd bij den heer L. Pennings te Hank met 5-tal 261 punten. De biljartclub gevestigd bij v. Strien te Heusden 195 punten. De biljartclub gevesitgd bij Reijer te Reijen met lt 5-tal 346 punten en met het tweed, vijftal 235 punten. De billjartclub ge vestigd bij Vermeulen te Wagenbm met vijftal 191 punten, Op Zondag 4 October a.s. hoopt in het Evangelisatiegebouw .Ebeu Haëzer" in de Koningsstraat te Raams donksveeer voor ter gaan de heel Schoonderbeek, godsdienstonderwijs, te Putten des voormiddags 9,30 et des namiddags 2 uur. DUSSEN. Ds M. Spier, Qeref Predikant te dezer plaatse, heelt hei beroep naar de Geref. Kerk te 's Gra. vendeel als zoodanig aangenomen. Tot predikant der Ned. Het» Kerk alhier is beroepen Ds. j. tE, Bokkei Hunnink te Numansdorp Dt beroepen predikant vervulde Maandag avond in de Herv. Kerk alhier eeii predikbeurt. LOON OP ZAND. Begunstigd dooi heerlijk weer gaf gister onze Kot Erk. Harmonie „Concordia" een volkt concert op de kiosk in de straat. Vriendelijke zonneschijn en heerlijke muziek zijn te samen een dubbel genot En de muziek was fijn gelijk te ver wachten was O «der leiding van den heer A. Groot werden kundig uitge. voerd een zevental nummers waarondei „Raymond Ouverture" en .Ouverture Mtgnon" beide van A. Thomas et „Der Geist der Woiwoden" uit de opera Czardas Arr, N A. Boumat alsook Suite Ballet van F. Poppy be nevens een paar mooie marschen Zoo als gezegd is alles werd keurig uil. gevoerd. „Concordia" heeft getoond dat ze zich onder de bekwame leiding van den heer A. Groot op het hoop peil waarop ze staat weet te haven. Moge het nog nog lang zoo dan zal ze de subsidie, door ons ge meentebestuur haar verleent, ten volle waard zijn. TILBURG. In de vergadering vat Vrijdagavond werden alsnog gefusil leerd de bij de zitting van 1 Septerabe afwezige leden de heeren J A. Oost rijk en E Moelands (S.D.A P.). Bij enkele voorstellen tot aankoop van eenige woningen in openbare vel- ling verklaarde de woordvoerder dti RK.V.P. een initiatief voorstel te zullen indienen om door den raad in aangelegenheid de machtiging aanS, en W. te ontnemen. Een voorstel om in den vijver vat het Wilhelminapark een broedplaalt voor eenden aan te brengen werd tl lange discussie aangenomen. De R.K.V.P. verzette zich tegen hel voorstel om aan de Ver. tot Behoud van Natuurmonumenten in Nederland een renteloos voorschot te verleenen van f 10.000 voor de veiligstelling vai een uitgestrekt landgoed met vennen onder Oisterwijk. Na krachtige verde diging door den vuorzitter werd litl voorstel aangenomen. Het voorstel van B. en W. lot hel verleenen eener subsidie voor hel geven van operavoorstellingen werd slechts met 2 stemmen meerderheid aangenomen. Tenslotte had de aanbieding dei begrooting 1932 plaats. Zondag bonden, g commissi- duiven. gnies. De 1 A. Si 3,4 C. d 6 C. de E Stokkerm Dongen; perman; mers; 1 Snoeren; sir.; 18, mans; 21 burg; 23 kers; 25 27 Jan E 30 P. Kei IV, Stubb str.; 34 Riel; 36 Boxtel, S W. v. Jan van G A. Lai i d. Ass< van Riel: Zacht; 5( Doornik; Damen; 5 Rjiel; 56 men; 58 demakers Spierings Kemmere Schrauwe Bergmans Lichtvoet Damen; 7 Ven; 74 .1 NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden 29 Sept. '31. Zondagmiddag om 4 uur werd li het R K. Vereenlglngslokaal een filnt' vertooning gegeven voor de R. K. schooljeugd. Later om 6 uur werd voor de duderen van dagen de be kende Floris-film vertoond ten balt der Missie door een Eerw. Pater uil Uden. Alle aanwezigen waren lei hoogste voldaan, daar hun verwach tingen verre overtroffen werden Vooral waar het hier ging t£n bate der Missie, had de opkomst nog veel grooler kunnen zijn. Met ingang van j.l. Maandag I' de bewaarschool der R. K. Zuster! tijdelijk gesloten met het oog op d' vele gevallen van mazelen onder de jongere kinderen. Onze stadgenoot A. de Qraagi die deelnam aan den dam wedstrijd ont het kampioenschap voor N.Brabant staat er niet kwaad bij Met zijn j gespeelde partijen behaalde hi] W winst— en slechts 2 verliespunten t» met een beetje geluk zal hij het, naar wij vernamen, wel rukken. De Heusdensche Hengelsport- vereeniging, die Zondag deelnam aan het concours te Eindhoven, bracht van daar mede 1 korpsprijs benevens personeele prijzen. De heer J. E. Schut, alhier slaagde voor het politie—diploma van wege den Alg. Ned. Politiebond. Omschrijving. Posterijen Telegrafie Telefonie Postchèque- en Girodienst Totalen Werkelijke opbrengst Aug. 1931 f 2.911.702 f 455.734 f 1.962.959 f 381030 f 5-711.443 Meer of minder dan Aug. 1930 Begrooting -f —.t f f f 18676 78.642 13 485 13.161 f f -f f - f 77.430 126 366 9 841 14.530 199.107 Januari tot en met Augustus. Posterijen Telegrafie Telefonie Postchëque- en Girodienst Totalen f26 722.013 f 3 777.699 f 15.753.181 f 3.668.940 f49.921.738 f 522.136 f 405 234 f 1.166.985 f 351.830 f1635.717 f 482.013 f 666 801 f 239.781 f 287.740 f 302.733

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 6