Knus en warm lisDis lil Kaatshcifd. Wasch me, sun De Persil-methode is de meest moderne waschmethode. gerlij blijkbaar geen maatstaf meer vormt. In dtt tijdsgewricht is het aangenaam te kunnen vermelden, dat de lederin. dustrie nog steeds op een uitvoer-saldo kan bogen. In totaal beliep de leder-uitvoer het belangrijke bedrag van ruim 21V2 millioen gulden. Dit bedrag wijst een overschot aan van 15 990 000.— op de waarde van den invoer. Tengevolge van een daling van den uitvoer is het export-saldo echter ca. anderhalf ix illioen gulden kleiner dan in 1929. Terwijl in het buitenland een goede markt voor Hollandsch leder bestaat, zoo blijkt uit de rapporten, die bij onze kamer inkwamen, dat een verdere uitbreiding van den export, die bij normale verhoudingen zeer mogelijk zou zijn, nu afstuit op de steeds hoo gere invoerrechten, die het buitenland heft. Herhaaldelijk gaat door deze oorzaak afzetgebied verloren. Teekenend voor dezen toestand Is wel de teruggang van den lederuitvoer naar de Ver. Staten, welk land met ingang van half Mei 1930 een hoog invoerrecht is gaan htffen. Totale lederuitvoer naar de V S 1928 f 3 994 000 - Idem 19*9 f 4.326 000.- Januarl/Mel 1930 Juni/Dec<-mber 1930 (7 maanden) f 421 000. Dit belang'ijke verlies treft bijna uitsluitend de overieer-industrie, die overigens het belangrijkste aandeel heeft in den Nederlandschen leder export. Bi] de minder gunstige en in elk geval zeer ongunstige vooruitzichten, die de tegenwoordige toestand biedt, wat de exportkansen betreft, Is het intressant te constateeren dat het artikel leder zich steeds weer tegenover op duikende vervangingsmiddelen weet te handhaven. Zooals valt te constateeren uit de cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek, was het verbruik van zoolleer voor de schoenindustrie in 1929 gelijk aan dat van 1928 terwijl 't rubberverbruik een daling vertoonde, en nog geen 10 °/0 bedroeg van het verbruik van zoolleer. De zoolleer-industrie had een be langrijk afzetgebied in leder voor de reparatie. In verband met de kwaliteits eischen van den Nederl. schoenherstel ler, kon de industrie ook haar afzet gebied in reparatieleder tegen de bul- tenlandsche concurrentie goed hand haven. De prijzen belanden echter onder den druk der onderlinge concurentie op een te laag peil. Na de Brabantsche Industrie- dagen. In de achter ons liggende week, was het alles Brabant, wat de klok sloeg. Oeen krant of economisch tijdschrift is in verzuim gebleven om de brug der publiciteit te slaan tusschen het nijvere Brabant en de rest der wereld en wie geen lijd heeft gehad om te lezen wat er in het Zuiden geschiedde, behoefde slechts de radio te beluisteren om van de tafelspeeches te genieten Onze lezers zullen van ons geen omstandig verslag verwachten van de driedaagsche excursie langs de centra van het Zuidelijk industriegebiedzij zullen genoegen willen nemen met de weergave van eenige indrukken. En dan past allereerst een woord van bewondering en hulde voor de in alle details verzorgde organisatie. Ook al houdt men rekening met de zeer groote en spontane medewerking, die zoowel de fabrikanten als de provinciale en gemeentelijke autoriteiten op zoo on bekrompen wijze hebben verleend, dan nog mag de organisatie van dezen driedaagschen veldtocht als een voor beeld gelden voor het in elkaar passen van alle onderdeelen van het zoo uit gebreide geheel. De vrees voor overlading, die deze of gene misschien bi] een oppervlak klge kennismaking met het reisplan in zich heeft voelen opkomen, bleek vol komen ongegrond. Het program was zoo vol afwisseling, dat de aandacht tot het laatste moment gespannen bleef. Maar bovendien waren in het telkens wisselend panorama, dat zich voor onze blikken ontrolde, zooveel geest driftige, deskundige en opwekkende explicateurs werkzaam, dat geen oogen blik van verslapping in de aandacht kon optreden. De steeds meer in zwang komende gewoonte om ook in Nederland lunches en diners dienstbaar te maken aan het gesproken woord, was op deze excur sie tot een systeem uitgegroeid En wij mogen er terstond aan toevoegen, dat deze massale proef zeer wel heeft voldaan. Er werden niet minder dan vijftien officieele redevoeringen uitge sproken. Wellicht was het getal nog grooter. Het feit. dat zij aile met de grootste oplettendheid werden gevolgd, is voldoende bewijs, dat er een goede harmonie heeft bestaan tusschen den Inhoud en den duur dezer speeches De radio-rede van den Voorzitter Reeds een paar weken moest boven- staand stuk van Dr. K(ortenhorst) in de R. K. Werkgever, wegens gebrek aan plaats ruimte blijven liggen. Waar 't niets van zijn waarde verloor nemen we 't alsnog op. Red. van het Comité, den heer Ch. Stule- meljer en de tafel-rede van den A.R.K.W V.voorzitter Mr. M. Steen- berghe werden in ons Brabant-nummer van verleden week reeds in extenso gepubliceerd. Als derde in deze reeks drukken wij weldra ook nog de be- zielende toespraak van Prof. Frencken, den apostel van het fabrieksmeisje af. Het was een uitnemende gedachte om juist dezen spreker gelegenheid te geven in het hart van een der grootste Nederlandsche fabrieken de H K I. met heerltyke vrijmoedigheid de zielsverhef- fende consequenties van Rerum Nova. rum en Quadrageslmo Anno ten aan zien van de moderne arbeidsproblemen te propageeren. Neen, de „kapitalisten", die deze Industriedagen hebben op touw gezet, bleken van elke eenzijdigheid of be krompen egoïsme vreemd te zijn Zij zochten geen feestredenaar, die het erop toelegde een goedkoop succes te oogsten door op de rechten van den fabrikant de volle klemtoon te leggen, maar zij kozen er een, van wie zij wisten, dat hij de plichten tegenover de hoogste goederen van zijn arbeiders met onverbiddelijke strengheid aan de leiders der industrie zou voorhouden. Het moet voor de zeer vele anders denkenden een ongewoon schouwspel geweest zijn, toen tn het ontspannings lokaal der H K I. een R.K Priester zijn plaats voor de microfoon innam Mocht misschien in den aanvang een merk bare spanning zich van de gasten meester maken, langzaam maar zeker wist ook hier, gelijk overal elders Prof. Frencken zijn hoorders mee te sleepen door de ongekunsteldheid en eenvoud van zijn optreden, de verhevenheid van zijn gedachte en den gloed van zijn laaiende geestdrift. Strakke ge zichten ontspanden zich en een storm van applaus, die tot een ovatie aan groeide bewees, dat de spreker het juiste, het verlossende woord gespro ken had. Vraagt men, wat naar onze meening het hoogtepunt van de Industriedagen geweest is, dan aarzelen wij niet te zeggen, dat Prof. Frencken daarvoor gezorgd heeft. De afwisseling die het Comité had aangebracht, toonde zich ook in de groote verscheidenheid in de wijze, waarop het gezelschap in de verschil lende gemeenten ontvangen werd. In Eindhoven was het hulpmiddel van de film ter hulp geroepen, in Helmond hadden nijvere handen in een onge looflijk korten tijd kans gezien om een deel van het historische kasteel in een keurige tentoonstelling van plaatselijke producten om te tooveren Waalwijk sloeg het record van de combinatie van kotlheid en hartelijkheid bij de receptie door het gemeentebestuur, Den Bosch ontplooide de schoonheid van zijn Kathedraal en de statigheid van zijn provinciale zalen, terwijl Breda zijn kracht zocht en vond in de aan trekkelijkheid van zijn natuurschoon en de sierlijkheid van zijn stadsbeeld. Er is, wij zeiden het reeds, veel en goed gesproken. Niet alleen om de gasten in kort bestek het grootsche beeld van Brabants industrieele ont wikkeling na het aanschouwelijk onder wijs in de fabrieken zelf, nog scherper in den geest te prenten, maarookom eenige wenschen voor de toekomst van de Brabantsche industrie te venti- leeren. Wij zijn en blijven van meening dat het voor de innerlijke beteekenis van eenige meeningsuittng niet afdoet, of een woord zacht gtfluisterd dan wel ten aanhooren van laat ons aan nemen vijftig of zestig duizend toe hoorders uitgeroepen wordt Dat woord blijft even waar en even diepzinnig, of even onwaar en even onbeduidend, zoowel in het eene als als in het andere geval. Voor den spreker echter moet de kwaliteit en de kwantiteit van zijn gehoor een aanleiding te meer zijn om zijn woorden wel te wikken en te wegen. Aan deze eisch is op de Bra. bantsche Industriedagen ten voile vol daan. Oeen woord is gesproken, waar aan aanstoot genomen zou kunnen worden en met name trof het als iets weldadigs, dat ook in deze kring van industrieelen met zoo groote waardee ring en naastenliefde gesproken werd over de 8rabantsche arbeiders en hun rechten als mensch. Vandaar dan ook dat de rede van Prof. Frencken zoo geheel in den toon viel, die al deze dagen had geheerscht. En toch werd door vele sprekers en dit gold voornamelijk voor den Commissaris der Koningin en den Federatie Voorzitter geen blad voor den mond genomen. Met groote dui delijkheid werd het vraagstuk der loonpolitiek en dat der handelspolitiek als essentieel voor de Brabantsche industrie op den voorgrond geschoven. Het spreekt wel vanzelf, dat de organisatoren dezer Industriedapen geen uitgesproken politieke bedoeling met hun initiatief hebben gehad, zij hebben zich tot het strikt zakelijke beperkt. Hun doel was Brabant voor zichzelf te doen soreken en de toeschouwers met Felix Timmermans te doen zeggen .Zoo heb ik u uit uw werken geroken". Ieder staat het vrij uit zijn Bra bantsche ervaringen zijn eigen con clusies te trekken en deze kunnen niet anders zijn dan deze,dat de Brabantsche industrie sociaal, technisch en econo misch aan de spits staat van het Nederlandsche bedrijfsleven. Deze Industriedagen hebben inder daad met een glimlach het wel sprekend en afdoend antwoord gegeven op vele vragen, misverstanden en zelfs verwijten, die in de achter ons liggende jaren over Brabant zijn opgegaan. Atleen reeds uit dit oogpunt verdienen de organisatoren den oprechten dank der werkgevers uit het Zuiden. Oeen beter argument, dan ditkomt en zie» 1 En ook voor hen, die de verklaring van de Brabantsche opvattingen omtrent anti—dumpingsmaatregelen, actieve handelspolitiek en eenzijdigen vrijen invoer, steeds gezocht hebben in een vermeende of gefantaseerde achterlijk heid van dat deel onzer nijverheid, zal op dezen onderzoekingstocht een geheel ander licht zijn opgegaan. Maar nogmaals, dat alles is een hoogst gelukkig gevolg, géén eigenlijk doel geweesthet hoofddoel was bekendheid te geven aan en daardoor waardeering te wekken voor het Neder landsche fabrikaat: een massale, on persoonlijke, collectieve reclame, ge steund door de sympathie van het geheele Brabantsche volk en mogelijk gemaakt door de samenwerking van de fabrikanten met de provinciale en gemeentelijke autoriteiten. De klop op de deur der publieke opinie is niet ongemerkt gebleven Het emancipatie—proces van Brabant in cultureel, sociaal en economisch opzicht na eeuwen van druk is als een stra lende werkelijkheid aan de wereld getoond. Hel diepzinnig maanwoord van den Duitschen filosoof is door Brabant begrepen: „Werde, wer du bist*. K. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). As. Zondag des voormiddags half tien en des namiddags twee uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. J. Fokkema. In de Qeref Kerk alhier hoopt a s Zondagmorgen half 10 en des middags half 3 in dienst des Woords voor te gaan Ds. J C Hagen. Aan het hulppostkantoor alhier werd gedurende de maand September 1931 voor de Rljkspostsoaarbank ingelegd f 9160 51, terugbetaald f 5632.69, De koleninkoopvereeniging, on- derafdeeling van de afd. Sprang van het Ned. Werklieden Verbond Patri monium, komt a s Maandagavond half acht in de zaal van den Chr Volks bond alhier, in jaarvergadering bQeen. Aan de orde komen o.a. jaarversla gen van secretaris en penningmeester en bestuursverkiezing Aftredend zijn de heeren A Krol en J Ophorst, ter wijl een vacature is ontstaan door het vertrek van dhr. A. Chabot. Onder groote belangstelling her. dacht j.l. Donderdag de heer W. van den Hoven zijn zilveren jubileum als koster bij de Qeref Kerk. Des avonds had in het Qeref. Kerk. gebouw eene bijeenkomst plaats onder leiding van ds. J. C. Hagen. Er was veel belangstelling. Ds. Hagen opende deze samenkomst na het zingen van Ps 103 vers 1 met het lezen van psalm 103 en Qebed. In zijn toespraak, waarvoor de Eerw. spr. als uitgangspunt koos den voorgelezen I03den psalm, wees hij er op dat van 's werelds standpunt bezien er voor den jubilaris geen reden was voor feestviering. Ook David, die Ps. 103 gedicht heeft, ging het niet alles voor den wind, noch- thans zegt hij de weldaden Qods niet te vergeten. Vergeet niet één weldaad, want daar zijn er vele en de geeste lijke weldaden zijn het grootst Als wij. zegt spr., door God gegre pen zijn dat wij ons verblijden in Zijn Dienst, dan is deze weidaad 't grootst. Qod geeft de aardsche zegeningen als teeken van wat Hij als onze Vader in 't geestelijke wil zijn. Ge moogt zien op dezen dag dat Qod U uw leven lang heeft geleid en U en uw gezin dicht bij Hem heeft doen leven. Dat wij elkander mogen zien als broeders en zusters in Jezus Christus, dat is 't voornaamste. Namens de gemeente biedt ds. Hagen den jubilaris een cadeau onder couvert aan als blijk van waardeering, Spr. wenscht hem van harte geluk en spreekt daarbij de hoop uit dat de Heere die hem tot hiertoe geleid heeft, hem in de toekomst moge zegenen, en hem voor de kerk nog lang moge sparen. Namens de Qeref. J. V. biedt ds. Hagen, den jubilaris eveneens een enveloppe met inhoud aan, ais dank voor het vele werk dat hij voor haar deed, terwijl de heer v d.H. later een zelfde blijk van erkentelijkheid van de zijde der melsjesvereeniging in ont vangst mocht nemen. Zichtbaar bewogen dankte de jubi laris met enkele woorden ds. Hagen voor het gesprokene en Kerkeraad en gemeente voor de betoonde belang, stelling en 't blijk van waardeering De talrijk aanwezigen maakten hier. na van de gelegenheid gebruik den jubilaris persoonlijk de hand te drukken. Na het zingen van Ps 89 vers 1 sloot ouderling Fijan met Dankgebed. Het verdere van den svond werd In intiemer kring in de Consistoriekamer doorgebracht, waartoe naast de jubi laris zijn familie en Kerkeraad werden uitgenoodlgd. Bij de vele gelukwenschen die de jubilaris van alle zijden op dezen dag in ontvangst had te nemen, voegen wij hier gaarne de onze. WASPIK. Voor den vleeschkeu— ringsdienst werden in de afgeioopen maand ter secretarie aangegeven 40 varkens en 10 runderen. Door de Tooneelvereeniging „Entre Nous" is in studie genomen het blijspel in 5 bedrijven „De Toog van Mijnheer Pastoor" door Pater Servatius. De uitvoering zal vermoe delijk plaats hebben op het einde der maand November. Door de American Petroleum Company is aan Burgemeester en Wethouders ingevolge de Hinderwet vergunning gevraagd tot 't oprichten van 'n ondergrondsche benzinebewaar plaats met aftapinrichting, voor het perceel A. Nr. 27. RAAMSDONKSVEER. Zondag 4 Oct. a s. zal om 6 uHr nm. in het Henri— cusgebouw een propaganda feestver— gadering worden gehouden, vanwege den R. K. Metaalbeweikersbond „St Elry". afdeeiing Raamsdonksveer. Als spreker zal optreden de heer N Lelie veld. Na de Pauze zal door de To neelvereeniging „Kunst na Arbeid" worden opgevoerd het blijspel in twee bedrijven „Toch nog een snee door de neus", van C F. Rath Tevens zal er een verloting worden gehouden, waarvoor prachtige prijzen beschikbaar zijn gesteld. Zondag Maandag en Dinsdag jl. werd alhier in 't St. Henricusgebouw een MissietentoonsteiHng gehouden Dagen van te voren moest er hard gewerkt worden om alles in orde te brengende dames van den Missie— naaikring hebben dan ook ijverig haar best gedaan Ze hebben alle eer van haar werk. We kunnen getuigen, dat deze Missietentoonstelling schitterend geslaagd is. De variatie in de zaal was groot, zelfs de grabbelton ontbrak weer niet. Alle dagen was het op de tentoon stelling buitengewoon druk, ook waren er vele vreemdelingen, die de expositie met een bezoek kwamen vereeren. We vernamen, dat de opbrengst dit jaar, die van den vorigen keer overtreft. Onze voetbalclub .de Zwaluwen" speelde Zondag jl een oefenwedstrijd tegen Oosterhout, welke wedstrijd door onze Zwaluwen werd gewonnen met 3-0. Zondag a.s. spelen onze Zwaluwen tegen H K I. 2 uit Breda. GEERTRUIDENBERG Slooping. In verband met de uit te voeren uit breidingsplannen zal het oude militaire gebouw in de Koestraat worden ge sloopt. De herstrating aan de zuidzijde van het marktplein vordert snel. Men hoopt hiermede volgende week klaar te komen. Ook het bovengrondsch electrisch net is thans geheel vervangen door een ondergrondsche kabel en nieuwe lantaarns zijn aangebracht. Het geheel mag een schitterende verbetering genoemd worden. Voor de Evangelisatie der Ned. Herv. Gemeente hoopt Zondag 4 Oc tober a s des namiddags half zes voor te gaan Ds. van Dijk uit Breda. VLIJMEN. Dinsdagavond ruim 11 uur ging de alarmsirene en werden wij uit den eersten slaap opgeschrikt. Het bleek dat de brand was uitgebroken in de schuur van den landbouwer A. van Engelen, alwaar hij dien dag niet was in geweest, Daar deze schuur ge legen is nabij het woonhuis van van Engelen en de schuur van N. de Vaan- Daalmans, stonden deze direct in volle vlam en daar alles ruim gevuld was. vonden de vlammen gretig voedsel, zoodat de groote nabij gelegen boer^ derlj van P. van Helvoirtv. d Lee. waarin behalve het koren, 30 wagens hooi waren opgeborgen, geheel af brandde. Door de vele hulp met water en takken, mocht men erin slagen het huis van N. de Vaan—Daalmans te behouden. De brandweer welke spoe. dig. aanwezig was en het water te vei moest halen, kon weinig dienst doen Alleen een hond en kippen kwameti in de vlammen om. Van den huisraad werd weinig gered Burgemeester en weihouders, rijks- en gemeentepolitie, waren dadelök aanwezig. Oorzaak geheel onbekend. Assurantie dekt de schade. in den van mi liggen tal van babies in hun wiegje, de ge- smette en stukke plekken van hun huidje in. gewreven met Purol en nabehandeld mei Purolpoeder. Verrukkelijk klinkt hun gekraai in de ooren der gelukkige moeders. Zingt Uw baby ook mee in dit loflied op Purol en Parolpoeder DRUNEN. Woensdag had de con ducteur der Holl. Buurtspoorwegen A. K. alhier, het ongeluk bekneld te raken tusschen twee rijtuigen, te Til. burg, zoodat overbrenging naar hel Ziekenhuis aldaar noodig bleek. Bij nadere informatie vernemen wj dat zijn toestand bevredigend is. DRUNEN. De heer L. Jansen, arbei der aan het station bij de Ned. Spoor wegen, is met ingang van October overgeplaatst naar Groesbeek. De wachtpost werd reeds eenigen tijd vanaf het station bediend. - In aansluiting op ons vorig be richt dat de harmonie der Jongens congregatie op het groot nationaal concours te Amsterdam, uitgeschre ven door de postharmonie, in de hoogste eere-afdeeling den len prijs behaalde, kunnen we nu mededeelea dat ze in den eerewedstrijd den 2en prijs heeft behaald. Voorwaar een prachtige prestatie op zoo'n groot concours van al de deelnemende ver eenigingen den 2en prijs te behalen, Onze hartelijke gelukwenschen aan den directeur, den heer H. Brok, on der wiens leiding deze harmonie is geklommen van de laagste tot de al lerhoogste afdeeiing. Bij de vele gelukwenschen, welke zijn ingekomen, voegen we ook de onze. Directeur, bestuur en leden pro ficiat. Sobriët< rkoop va" leen In onz opgebract patochlehu ei sctiHterer (jenieert 01 Bt rkdijkZo i« voor da leid wedei looneelvert leflvereenig dags op en nel een n avond vul li in '1 P e bezoek» iicht. pbrengst niim f 151 Kooki lestlgen d ilegenheid le nemen 1, die doo geven. Deg iniwee jarl diplor over icn te drank Marlt aas. haar iirdacht w Comm I ontbij zal een orden ge een s sverbond I adering, 's Bos en de Itwerking Bekro lakkerlj- gehoude van Alpl I der ju 5 Paroch sorgen 0 Eerw. h :t plechtig II het ni Berkdijk. uit de engheid u Kaatsheuvel, 3 Oct, 1931. Tooneel. Voor wie de mensch Orosfeld kent, is het zeer goed verstaanbaar, dat ook hij niet ontkomen kon aan den invloed van allerwegen oprijzende volksbe wegingen en protesten tegen den oorlog, Dat moet hem diep gepakt hebbenen me de hem eigen wijze heeft hij dan ook zijn stem doen klinken in hel groote volkskoor, dat reeds jaar aan jaar de krachtigste protesten laat hoe ren tegen het afschuwelijke en ontee- rende van den oorlog. Orosfeld schreef „De Qroote Waanzin" een oorlogs drama, dat goed geschreven en dooi een tooneelvereeniging als „Kunst en Arbeid" opgevoerd niet nalaat een diepen indruk te maken en zelfs den meest onverschillige, meevoert in die krachtige actie tegen het oorlogstoon- ster, dat 'n volgende maal geheel Europa, ons geliefd Nederland nlel uitgesloten, zal vernietigen. Ziehier de korte Inhoud: Frankrijk lag nogahfld gedrukt, onder de „schande" de neder laag van 1870 in den oorlog tusschen dat rijk en Duitschland. Die schande door een overwinning In een nieuwen oorlog uitwisschen, dat was het ideaal van eiken Franschman. jong of oud, rijk of arm, hooggeplaatst of nederig van stand. De revanche 1 Het tooverwoord, dat ook de oogen van Marcel, den jongen priestersiu- deni, bliksems deed schieten. Maar er waren nog nuchtere men- schen, mannen, die 't goed meenden met Frankrijk en Duitschland tegelijk, menschen voor wie de aarde niet hel verblijf Is van Franschen, Duitschen, Nederlanders enz. enz. maar van Broe ders in Christus. Ach. hun stem g'og verloren In den grooten waarzin, die zich In 1914 van de volkeren meester maakte en die het avondland omschiep in een zee van bloed en een ree van tranen Hoe de genade öods de menschen ook In dien grooten waanzin niet verliet, heeft de schrflver van dit diepgevoelde werk, zich tot laak ge steld uit te beelden. Hoe hij zich van die taak heelt gekweten, kan allee» een bezoek aan de zaal van Dun leeren. Een dtllettantendub, die beroepsspei levert, de regie in handen van den grooten schrijver zelf, het tooneel decor verzorgd door den bekenden tooneel" decorateur P. J. Mossinkcff. dat a«eS bijeen waarborgt een avond, zoo hem Kaatsheuvel nog niet heeft kunne» geven. Vier avonden achtereen, was de groote zaal van de R.K. Werkliedc1- Bhjari ar/weenij tl, gevest zal haar :lober en ifeen bil bij ve übbers wi tduurt v ktr. npeeld lel gem weenlginj 1 aan dit iinschspi deel smet 4-t; astgestel, en zijn a ten: li pi 3e pr lste or ijs f5. t'Mchspel «250 3e Heusd dag om haar jt# op de vroegej: 4 heer P. ffl'g werkz; 1 Jan. 'gd en ver circa de stiel 'ben, ho wetswijz bi zijn c s alhi [particulie "gebracht, 'teraren 1 denoemi yught e herben resp. - 1 machine 91 Zaten 5 uit 001 te kc liften: 'telen 23 j (5 maanden) f 1.804 000. Eenig Importeur E. Ostermann Co's Handel Mij., Amsterdam Fabrikante: Henkei Cie. A. G., Düsseldorf itnbrood 8PeC I Inzend! z-v. A ,et-Ad, c ,Jolianna

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 6