lieavs uit Kaatsheuvel. Het Halo Program U PREMIEMRRKII A. Köhlr.AW fnrs RAAMSDONKSVEBR. In het gezin van P. J. Snijders is bij een kind van 9 maanden de besmettelijke ziekte nekkramp geconstateerd. De kleine is ter verpleging opgenomen in het St. Theresia—Ziekenhuis alhier. De firma Simonis—Poppelier, uit deze gemeente, behaalde op de 22 September ji. >e Brussel .gehouden vakwedstrijd, uitgeschreven door den Landsbond van het Huis der Bakkers bazen van België den le prijs gouden medaille met eere diploma, voor in zending witte— en tarwebrood. In de j.l. Donderdag gehouden jaarvergadering van het R.K. Kerkkoor 19 gekozen tot plaatsvervangend direc teur de heer J. C., A. M. Nollen. Bij de marechaussees is als ge vonden gedeponeerd een dames- armbandhorloge. Inlichtingen aldaar te bekomen. GEERTUIDENBERQ. Maandag jl. maakten een aantal onderwijzers een excursie naar deze gemeente, alwaar een bezoek gebracht werd aan de nieuwe centrale der NV PNEM. Op het gehouden biljartconcours uitgeschreven door de biljartclub „Qeertruidenberg. behaalde de bil jartclub, geves igd by van Riel te Oosterhout, met vijftal 208 punten, de biljartclub, gevestigd bij Treffers te Capelie 311 punfen, de biljartclub gevestigd bij Heijkant te Made 143 punten. Naar wij nader vernemen zal de nieuwe meubelfabriek, genaamd ,'t Woonhuis", ondergebracht worden in een der gebouwen van de militaire kazerne op de markt alhier. Maandag 12 October a.s. zal in Hotel „Stal* alhier een uitvoering worden gegeven door het bekende trio „Galjaar" uit Utrecht. Na afloop groot bal. Voor de Evangelisatie „Eben Haëzet" te Raamsdonksveer in de Koningstraat hoopt Zondag as. des voormiddags 9.30 en des namiddags 2 uur voor te gaan, de heer van der Endt, te Aalst. GEERTRUIDENBERG. Op het j 1.' Woensdag gehouden biljartconcours, uitgeschreven door de biljartclub „Geertruidenberg", behaalde de biljart club Excelsior, gevestigd bij J. de Jong alhier met 5—tal 216 punten, terwijl de biljartclub O.K.K., gevestigd bij C Jansen alhier met 5—tai 166 punten wist te behalen. Met het afgraven en egaliseeren van den weg en het terrein nabij de nieuwe woningen achter de Veenestraat, door een 15—tal werkloozen, is men thans gereed gekomen. Het terrein ziet er thans keurig uit, terwijl 't voetbalveld van de voetbalclub S.N.P. er heel wat op vooruit is gegaan, Door de tooneelvereeniging der R.K. jeugdclub alhier is in studie genomen het prachtige tooneelspel .Zijn trots" van G. Nielen. De bedoe ling is dit stuk en een blijspel te geven voor den Advent. In de tweede helft der maand October zullen door den Eerw. heer van Lierop eenige lezingen worden gehouden voor de leden van de R.K jeugd— en Voetbalclub S.N.P. over Rome. Gezien het leerzame en nuttige van deze lezing wordt aller opkomst dringend verzocht. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand September 1931 ingelegd i 15.919.77 en terugbetaald f 6176.42. Het laatsie door dat kantoor uitgegeven boekje draag't nummer7395. Op het biljartconcours, uitge schreven door de biljartclub „Geer- truidenberg", behaalde de biljartclub Krijt op Tijd" te Waspik met 5—tal 247 punten. De uitslagen van de in deze gemeente gevestigde voetbalvereni gingen luiden als voigt: Good Luck—Sportvereen. 1920 2—1, S.N P. li-Be Ready 9-1. S.N.P. lil't Wapen v. Raamsdonk2—1 Zondag a.s. hoopt in de Evangeli satie der Ned. Herv. Gem. voor te gaan des nam. half zes Ds. Straling uii Oosterhout. GENDEREN, De nieuwe brug over het Noorder—Afwateringskanaal nadert hare voltooiing en zal over enkele weken in gebruik genomen kunnen worden, hetgeen een groot gemak voor het autoverkeer zal zijn, daar bij de oude brug de scherpe draai moeilijk te maken is. Door de Ned. Herv. Gemeenten te Eethen en Drongeien is tot predikant beroepen de Eerw. heer R. Boerendans te Kerkdriel. Met ingang van 5 Oct. j.l. is benoemd tot kassier der Ccöp. Boeren leenbank de heer M. j. v. d. Beek alhier. De gehouden 53e jaarcollecte, Unie—collecte, voor de scholen met den Bijbel bracht in Genderen op de som van f94.55. NIEUWS UIT HEUSDEN. De heer P. Verschure is door Z.D.H. Excellentie den Bisschop van 's Bosch benoemd tot R.K. Armmeester Door de knapen- en jongelings- vereeniging werd een ouderavond gehouden in de v.m. Muloschool, die goed bezocht werd. Na verwelkoming van den leider W. v. d. Steenhoven en een toespraak door Ds. Kloots, hield de eerste een bijbelinleiding over „Davids jeugd". Daarna volgde de opstellen—wedstrijd, waarvan als prijs winnaars werden aangewezen A. Deur- ioo v. d. longensclub en M. B^aljens v. d. Knapenvereeniging, waarna A. Deurloo en A. Huljmers enkele voor drachten ten beste geven. Het verdere aan den avond was meer bestemd voor de ouders en werd ingenomen door een voordracht van den heer v. Helden over„Onze van ons afgroeiende kinderen", gevolgd door een interessante bespreking, waarna Ds. Idioots met een dankgebed de vergadering besloot. Zondagmiddag gaf de R.K. fan fare op de Markt haar laatste uitvoe ring voor dit seizoen. Een programma van 8 nummers werd als naar gewoonte uitstekend vertoikt, zoodat de talrijke hoorders zich uitstekend verlustigden. Zaterdagmiddag werd hier een begin gemaakt met een nederlaag- wedstrijd van wege Longa. Opgekomen was W.V.V. uit Werkendam, die ver loor met 2—1. Na gedurende dezen zomer ge sloten te zijn geweest, is de Nuts— bibliotheek wederom geopend met ingang van j.l. Zaterdag, evenzoo de R.K. Op het vischconcours te Zalt— )ommel behaalden 8 leden onzer hengelclub Zondag den 2en korpsprijs en zeven andere, waaronder een len. Zondag had een hengelaar het geluk een visch te verschalken van niet minder dan 18 pond. Maandagmiddag reed een auto uit R'dam tegen een lantaarnpunt van het electr. net met het gevolg, dat deze aan den grond afbrak, Doordat de heer De Graag ook Zondag te Breda won, komt hij uit in den eindwedstrijd voor het damkam pioenschap Noordbrabant. Heusden, 7 Oct. 1931. Donderdag 1 Oct. voor 25 jaren werd de Heusd.-Harmonie, later om gezet in Fanfare, opgericht. In een bijeenkomst herdacht de Voorzitter de heer A. Bax dit feit en tevens, dat hij vanaf toen steeds een werkzaam aan deel aan de verrichtingen dier ver eeniging had. Met het oog op de slechte tijdsomstandigheden zal dit jubileum op bescheiden wijze herdacht worden op eerstkomende jaarvergade ring. Het aantal aanvragen om plaat sing ,op de Nutsteekenschool is dit jaar beduidend lager dan anders, waarom blijkens advertentie nogmaals gelegenheid wordt gegeven tot aan melding. Kaatsheuvel, 7 Oct. 1931. Geslaagd. Te Amsterdam slaagde voor het politie-diploma van den Ned. Politie bond de heer dè Roon uit Sprang- Capelie en te 's Bosch voor het di ploma van de Ver. St. Michael de heer Jan Jansen alhier, beiden opgeleid door (Sen WelEd. heer J. F. C. van Helsland, Inspecteur van Politie al hier. Plechtige opening Parochiehuis Berkdfjk. De enorme belangstelling die bij het fancy-fair acht dagen geleden het. deel was van het parochiehuis Berkdijk, is ook onverdeeld getoond bij de plech tige inzegening en opening van de stichting op Zondag j.l. In een plechtige H. Mis door den ZeerEerw. heer Pas toor van Enschot opgedragen, werd Gods Zegen oveij 't begonnen werk af gesmeekt. Onder leiding van den heer W. Berzeveld, zong het patronaatskoor De Leeuwerk, op zeer verdienstelijke wijze Missa „Ave Verum" voor 4 st. gem. koor, van Hey. Na de H. Mis vereenigden zich vele genoodigden en belangstellenden in het smaakvol versierde parochiehuis. On der de aanwezigen merkten wij op: de ZeerEerw. Pater Beerninck, overste St. Antonius Missiehuis, met een Eerw. Pater, de WelEerw. heer P. Hoekx, Ka pelaan Par. St. Jan, de Edelachtb. heer L. J. v. d. Horst, wethouder, M. A. v. d. Wee, Gem. Secr., de beide doktoren Cappetti en Hoekx, beide broers van Pastoor v. Enschot, de besturen van di verse standsorganisaties, van het Pa tronaat St. Jan e.a. Tot in de uiterste hoeken en daarbuiten was het patro naat met verdere belangstellenden ge vuld. De zaal maakte met haar frissche kleuren, versierd podium met pakkend tooneeldecor een aangenamen indruk. Na de gebruikelijke zegeningen en gebeden neemt de ZeerEerw. heer Pas toor van Enschot het woord: Hij roept allen een welkom toe en zegt met zijn parochianen verlangend naar dezen dag te hebben uitgezien. Na den Zegen Gods over de stichting te hebbep afge smeekt, is het hem een aangename taak een woord tq mogen spreken. Hij stelt zich de vraag: Wat met de stichting van 't Parochiehuis beoogd wordt. Het doel is de aankomende jongens alhier mede te vormen tot degelijke staatsbur gers, die godsdienstig, zedelijk en maat schappelijk op hooger peil van ontwik keling komen. Vooral den tegenwoor- digen tijd,, vooral de toekomst, zal man nen vragen met een kern van gods dienstige en zedelijke ontwikkeling, om de gevaren" die van communistische en socialistische zijde dreigen te trot- seeren. Naast het jeugdwerk, zal ook aan d* groote menschen in het paro chiehuis gelegenheid geschonken wor den hunne ontwikkeling op zedelijk, maatschappelijk en godsdienstig ge bied op te voeren. Pastoor van Enschot noemt zijn volk een goed volk, oogenschijnlijk, moge lijk in 't oog van anderen wat ruw, doch eerlijk en met een goed hart. Vele edele gevoelens sluimeren in de harten, die op te wekken is een taak die hier beoogd wordt. Velen onder onze men schen beschouwen zichzelf als minder waardig. Het parochiehuis zal trachten U de eigenwaarde bij te brengen, die een mensch moet sieren. Gelukkig en dankbaar mag ik in dit werk rekenen op den steun van de Eerw. Paters van het Missiehuis, die reeds jaren lang mij hunne onbetaalbare hulp waren en reeds vele kapelaansdiensten aan de parochie bewezen. Zonder hunne hulp had ik dit werk niet op mij kunnen ne men. Ik ben hen dankbaar voor al wat zij deden en hoop dat de stichting aan het doel moge beantwoorden waarmede j zij is opgericht en vandaag geopend. Naast den dank die spreker aan God brengt voor Zijn zichtbaren steun en hulp tot heden ontvangen, brengt hij dank aan zijn parochianen voor de ro- j yale hulp en bijdragen, zoowel van de meer gegoeden als van de armsten ont- vangen; aan de Geestelijkheid van 1 Kaatsheuvel, voor de voorlichtingen hem reeds verstrekt, de hoop uitspre kende te mogen blijven kunnen reke nen op hunne voorlichting die in jaren lange ervaring is verkregen; hij dankt andermaal de Eerw. Paters voor 't ver- ledene, rekenend op dezelfde steun in de toekomst; hij dankt het Gemeente bestuur voor de verleende subsidie,1 de diverse besturen der standsorganisaties voor hunne belangstelling, den archi tect J. A. Prins voor zijn kunstig ont werp en de heeren aannemers, Stalpers en v. d. Ven voor de keurige uitvoering; speciaal brengt spr. dank aan de pers die in herhaalde pakkende artikelen, zooveel gedaan heeft voor 't welslagen van het fancy-fair; hij hoopt bij voort during op haar steun te mogen rekenen. Hij dankt de heeren doktoren voor wat ze voor lichamelijk welzijn van zijn parochianen doen, zijne beide broers 'en zijn familie voor den ruimen steun van hen ontvangen en verder allen die hij' mocht vergeten en gepasseerd heb ben. Hij sluit met het uitspreken van den wensch, dat het parochiehuis ten volle moge beantwoorden aan het doel waarmede het is gesticht tot eer van God en welzijn der zielen. Een hartelijk applaus loonde den gewijde spreker voor zijn rede. Wethouder v. d. Horst voerde na mens het Gemeentebestuur het woord. Hij noemt' de stichting en opening van het parochiehuis een zeer voornaam feit. De gevaren die de rijpere jeugd bedreigen moeten getrotseerd en kun nen alleen het hoofd geboden worden door een volk dat paraat staat. Hij wenscht pastoor van Enschot en zijn parochianen van harte geluk bij deze gelegenheid en verklaart dat de ge meente gaarne hulp geboden heeft, waar hier een fnitiatief moet geprezen worden dat hulde verdient. Hij memo reert de drie grootste gebeurtenissen die voor Berkdijk van beteekenis zijn. Eerstens de stichting van het Godshuis door Pastoor Sweens z.g., dan de stichting van het klooster met scholen en gasthuis door Pastoor Eras z.g. en thans de stichting van het mooie paro chiehuis door Pastoor v. Enschot. Hij hoopt dat de stichting moge groeien en bloeien en veel moge bij dragen voor 't welzijn der parochie. De heer de Bruin complimenteerde den Z.Eerw. heer Pastoor met de ver vulling van zijn hartewensch, waarvoor hij zware zorgen heeft moeten trotsee- ren. Hij brengt hem dank voor 't vele reeds voor de parochie gedaan en spreekt de hoop uit dat Gods zegen op de stichting en den stichter moge blij ven rusten. Hij eindigt met een her haald: Leve Pastoor van Enschot. Kapelaan Hoekx uit de parochie St. Jan, spreekt namens de moederparo chie den wensch uit, dat de stichting ten volle aan haar doel moge beant woorden. Hij hoopt dat dit parochie huis moge bijdragen tot de organisatie van de diverse standen, met de Pausen er op wijzende dat het vereenigings- leven diepe wortel moet schieten voor 't behoud der menschheid. Hij noemt de Berkdijksche bevolking menschen met een groot geloof; in dit parochie huis gevormd, zal hij ze nog liever in 't organisatieleven begroeten als tot heden. De ZeerEerw. Pater Overste Beer- nink, van het Missiehuis St. Antonius, sprak een woord tot het volk van Berk dijk, dat hem lief was geworden en waarmede het klooster zich geheel één voelt. Waar Pastoor w Enschot gezegd heeft, dat wij bereid waren hem in zijn parochiehuis te helpen, heeft Zijn Zeer Eerw. volle waarheid gesproken en wij hebben onze belofte daartoe gaarne ge geven. Wij Paters houden veel van Berkdijk, want Berkdijk is ons volk. Berkdijk kent de Paters en wij kennen Berkdijk. De heer Jan Jansen bracht de felici tatie met de beste wenschen voor de toekomst over van het Patronaat St. Jan, (je hoop uitsprekend het voor de jeugdvorming voor de Parochie van veel nut! zou zijn. Architect Prins sprak woorden van felicitatie en gelukwensch. Pastoor v. Enschot dankt aan 't slot allen voor de getoonde belangstelling en de uitgesproken gulle wenschen en zal den Heer vragen, dat Hij ze ten volle wil vervullen. Feestvergadering. Na een plechtig Lof had in den namiddag om halt drie een feestvergadering plaats voor de dames uit de parochie. De harmo nie St. Jan opende de bijeenkomst met fiuziek. Onder leiding van den heer IS', v. d. Ven zong een koor een 4-stemmig feestlied. De Tooneelver eeniging van de R.K. Werkliedenver- eeniging uit Loonopzand voerde het blijspel „De verdraaide sectie" op, waarna met zang en muziek de mid daguitvoering gesloten werd. Om half zes stroomde de zaal we derom stampvol voor de groote feest- uitvoering voor de heeren. De be langstelling was verbazingwekkend groot. Wederom was de harmonie St. Jan op haar post. Pastoor v. Enschot sprak een kort hartelijk openings woord, terwijl het zangkoor weder om het 4-stemmig feestlied zong. De tooneelclub uit Loonopzand gaf hier na het groote missiedrama „Gaonabo" waarmede de jongens uit Loonopzand veel succes hadden. Aandachtig werd het goede spel der acteurs gevolgd. Daarbij de costumeering, het decor, de grime en alles wat tot succes kon bijdragen, was uitstekend; verzorgd. Het Missiedrama speelt in Midden- Amerika tusschen 1600 en 1650. 't Is een pas gestichte Missie onder de in dianen. Hoofdgedachte van 't stuk is. „De zegepraal van 't christelijk geloof over het heidendom." De toovenaar, Caonabo, die door de uitbreiding van 't christendom zijn positie bedreigd ziet, besluit de Missie uit te roeien. Hiertoe belegt Marlavereeniging. De Marlavereeniging alfiier zal Zon dag a.s. haar 12'/2 jarig beslaan her denken. Er is een welgevuld programma opgesteld, 's Morgens kwart voor zeven wordt begonnen met een plechtige H. Mis van dank, waarbij de zangver— eeniging „de Nachtegaal" de gezangen zal uitvoeren. Tijdens de H. Mis wordt een alge- meene H. Communie gehouden. Direct na de H. Mis gaan de leden met het vaandel voorop naar het patro naat, waar zij gezamenlijk zullen ont bijten. Om drie uur wordt een groote feest vergadering gehouden in de pairoriaats- zaal. De secretaresse zal hier een hij een vergadering van alle hoofdenverslag uitbrengen over de ruim 12 - der Inidanen, die (door den toovenaar jarige werkzaamheid der vereertiging. voor zijn doel bewerkt) eenparig be sluiten den Missionaris te vermoorden en de Missiestatie te vernielen. Al leen de jongste zoon van 't opper hoofd, die in 't geheim reeds Christen was, tracht den Missionaris te red den. Na talrijke vei'wikkelingen wordt eindelijk 't opperhoofd overtuigd van de onschuld van den Missionaris en van den verdorvenheid van den toove naar Caonabo. Dit maakt zoo'n indruk op hem, dat hij zich, van z'n toovenaar afwendt en daarmee het plan van Caonabo om 't heidendom- te herstellen voor goed ver ijdelt. Detoovenaar ontvangt z'n ver diende loon. i Het spel besluit met 't uitzicht op de overwinnig van het Christendom, daal de Hoofden van het volk-zich bekeeren tot 't H. Kruis. Een hartelijk applaus loonde de spelers na elk bedrijf en vooral op 't eind van 't groote werk. Zeer gevoel vol zongen de heeren W. Berzeveld, en K. van Dongen het bekende duo Egmond en Hoorn, waarna de harmo nie met muziek sloot. Pastoor v. Enschot kan wederom op 'n alleszins geslaagde dag van zijn Parochiehuis terugzien. Wij hopen, dat in de toekomst dezelfde belang stelling en hetzelfde succes zijn deel moge zijn. Tooneel Kunst en Arbeid. Zondagavond trad in de zaal van den heer Jan van Dun de tooneelclub „Kunst en Arbeid" uit 's Bosch op met het nieuwe succeswerk van den voorvechter van Roomsch dilettan- tentooneel, Jan Grosfeld, „De Groote Waanzin". Van alle werken, welke we tot heden van dezen idealist te zien kregen, mogen we dit groote anti- oorlogswerk „zijn meesterwerk" noe men. In de woelige onrustige dagen van heden moest het een geheele we reld kunnen aanschouwen en tusschen alle tooneelen en scènes, die zich tus schen de verschillende landen afspe len, moest het telkens opgevoerd wor den, om de groote massa bij te bren gen „de groote waanzin" van den oorlog. Prachtig teekent Grosfeld de idealistische bekoring, die voor den j Franschman na de nederlaag van i 1870 de revanche op Duitschland in een nieuwe krijg had, doch nog pak- kender schetst hij de ellende, de ver- dierlijking, de haat en de rampspoe- den, die den in 1914 ontketenden we- reldbrand tengevolge had. I Grosfeld heeft een vredesactie op I touw gezet, die indruk moet maken ende groote schrijver heeft dat daan in echten roomschen geest en roomschen zin, als diep overtuigd en innig katholiek. j. De verschillende acteurs willen we niet afzonderlijk noemen. Wat Gros- feld in zijn werk gelegd heeft: zijn j ziel, heeft hij als regisserar van zijn club ook in zijn spelers weten over j te dragen. Met de warme, idealistische bezieling van den schrijver geeft K. en A. u het werk te genieten. Geen j enkel zwak plekje, alles verzorgd en tot in de finesses afgewerkt. Het too neeldecor van den kunstenaar Mossin-^ koff is vooral in 't derde bedrijf machtig mooi, de grime van den heer Scheefhals uit 's Bosch zonder critiek, de costumeering in alle opzichten uit- i stekend, alleende belangstel ling van 't publiek ontbrak. Nog geen halve zaal voor zoo n prachtig werk. Voor werk, dat nooit mooier te zien of te hooren zal gege ven worden. We noemen het in-treu- rig, dat ons publiek zoo weinig inte I resse toont voor het overtuigd goede, wat in Kaatsheuvel geboden wordt. Bussen vol drommen 's Zondags naar i Tilburg om in bioscoop, dancing en I cabaret van den meest prikkelenden aard ontspanning te zoeken; honder- den trekken op naar Waalwijk, om hun geld te offeren voor film en dans, j doch men is ontvreemd van wat de plaats als waar kunstgenot, aanbiedt, 't Is opvallend hoe stil Zondags onze straten en wandelwegen zijn. Alles trekt op naar elders, om in minder stichtende vertooning of omgeving ge not te zoeken, 't Wordt een werk van apostolische waarde de menschen weer te leeren hier te blijven en ze af te houden van de' genietingen el ders, die meer gevaren met zich bren gen dan wat op de plaats, geboden wordt. Serenade. Dinsdagavond werd door de har monie Apollo en de Zangvereeniging Bel Canto een serenade gebracht aan het bruidspaar Schellekens-van der Heijden, feestvierende in de zaal van Apollo. Vanzelfsprekend was er ook van de zijde van 't publiek een over- groote belangstelling. Als bestuurs lid van Apollo en werkend lid van Bel Canto mocht de heer Sehellekens ook voor zijn bruidje naast blijken van stoffelijke waardeering en de geboden serenade, de beste w enschen voor 't huwelijksleven aanvaar den. Mevr. R. BerkvensHuitmans uit Eindhoven zal een feestrede houden, getiteld „Een jubileum van vrouwen- idealen". De daoies-tooneelclub „de Koperen club" en de zangclub „de Nachtegaal" zuilen voor de noooige afwisseling zorgen. Het belooft dus een mooie dag te worden voor de leden der Marlavereeniging. DUIVENSPORT. AGENDA'S, .WAALWIJK. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Donderdag van 8—9.30 uur. Gym nastiek heeren K. en V. Vrijdagavond 8 uur repetitie aspi ranten W.G.V. Vrijdag van 8—9.30 uur. Gymnastiek dames K. en V. Zaterdag van 4,30—5.30 uur. Gym nastiek aspiranten K. en V. Zaterdag 8 uur. Bestuursvergadering Aederiaiei „Oetemng en Veimaak". Zaterdag 8'/a uur. Repetitie Lieüer- latel „Ocieniitg en Veimaafc" le en 2e bassen. Zondag 12 uur. Repeiitie voor allen, ledcrialci „Oefening en Vermaak". SPORT. VOETBALSPORT. 1 CORRESPONDENTIE. Wegens gebrek aan plaats moeten verschillende stukkt1 een voegend nummer blijven L- WAALWIJK. 15. - G Jaikes, Zeg di wacht, komen bezig e Jaiki kapier, Nell; neer ir onzeke haar smekei wel op Maa: tusschi gevang haar a Ze zon vallen dacht het gel Zij raam. vond arm in hi Uoigen flonderdff^ 20 Ponnen op de I gebruik om de score Ie openen i—n r,. is het 2—0, spoedig gevolgd door 3—0. Excelsior geeft liet thans „ew, wedstrijd blijft verder liet aankiik™ np» b Uit een strafschop maakt NEO aüj»Dlet ook het einde, komt, zoodat NEO v<. i- bezit komt van den eersten prijs ziina tigen zilveren beker. Een woord'van'u/S™ toe aan de vereeniging Neerlandia Hj organisatie. 00r di WAALWIJK. A.s. Zondag geelt; de Tostduivenver^- soijen, gevestigd in Café Holtzer-Pas«i» denking van .haar 10-jarig Bestaan eer i' vanuit Vlissingen. Inkorven Zaterdag van 2—4 uur in lokaal Heesbeen-Ketels. In hetzelfde ié 1 ken stelten enz., doch afslaan in het ve- I lokaal der Posfd. vereen. Besoijen o,,!?!1^ den heer Holtzer-Passier. Gelegenheid tot poulen 5, 10, 15, 20 2' Speciaal 10 c. Scheerweg 5 c. k.pCT van twee prijzeli worden gemaakt, twee-derde. Verder worden vervlogen vier prachti» bestaande uit luxe prijjen, die worden v s a 10 cent per serie. Verder zijn van vers vereenigingen prachtige eereprijzen ingek ook van particulieren, die op verschuw! 1 diend kunnen, worden. Qt I De inleg bedraagt 25 cent per duit alle luxe prijzen gekocht worden, dus T de prijzen. Die dus no. 1 is mag eerst i zoo vervolgens. Het concours staat g, controle van den Waalwijkschen ConcoS WAALWIJK. WSC 2Dongen 2 10. De reserves van WSC hebben Zondag, zij het na zwaren strijd, hare tweede overwinning be haald, op het sterke Dongen 2. De strijd ging voortdurend gelijk tegen eikaar op en eerst kort voor het einde gelukte het de VVSC-centervoor zijn elftal de leiding te geven., In de laatste mi nuten, die onder groote spanning verstreken, gelukte het de Dongenaren niet meer hun ach terstand in te loopen. Het was een vlotte en van heide zijden zeer snel gespeelde wedstrijd, die li^t aankijken ten volle waard was. Het tweede elftal van WSC heeft dus het goe de voorbeeld van de ouderen gevolgd en zicii door een tweetal overwinningen aan net lioold der af deeling geplaatst. Het derde elftal kon het tegen RWB 2 niet tot een overwinning brengen. Met 4-r2 moesten ze de meerderheid der rood-wit-blauwen erkennen. A.s. Zondag zal het eerste elftal bezoek ontvan gen van Oisterwijk, terwijl het tweede elftal naar Tilburg gaat om tegen Longa 2 te spelen. Juliana. Zondag j.l. wist Juliana met 31 te winnen van RWB en zijn nu al 3 gespeelde competitie wedstrijden in overwinningen voor Juliana ge eindigd. Aller belangstelling is nu gevestigd op de plaatselijke ontmoeting JulianaHEC, welke wedstrijd Zondag a.s., ,11 October, op het Julia- na-terrein wordt gespeeld. HEC—DES 7—04 Het is verleden Zondag voor HEC een goede dag geweest. Niet minder dan twee van de drie elftallen welke gespeeld hebben, wisten het tot een overwinning te brengen. Allereerst valt op de groote overwinning die HEC 1 wist te be halen op den nieuwen derden klasser DES 1 uit Kaatsheuvel. Doch deze was volkomen verdiend. Indien HEC het spel van Zondag blijft spelen, zien we met een gerust hart de verdere wedstrij den tegemoet^ Over den wedstrijd zelf kunnen we kort zijn.*" Om half drie laat scheidsrechter de Mook be ginnen. DES trapt af en onderneemt direct een stormaanval op de HEC-veste. Doch hier* staat ieder op zijn post en wordt elk gevaar resoluut het hoofd, geboden. Keer op keer komt DES terug waardoor enkele hachelijke momenten voor het HEC-doel ontstaan, doch invaller-doelman Eekels weet van geen wijken. Dan komt HEC langzaam het spel der gasten overnemen en gaan zij tot den aanval over. Fraai combineerend gaat het op het DES-doel af Een vinnig schot wordt gelost, dat de doelman wel keert, doch slecht wegwerkt, waarvan dan ook door HEC wordt geprofiteerd door keeper en bal in het doei te werken, 10. Het blijkt thans dat DES al haar kruid verschoten heeft en to taal is uitgespeeld. HEC daarentegen speelt steeds beter en nog voor rust weten zij met een ver vaarlijken schuiver den stand op 20 in hun voordeel te brengen. Direct na de rust krijgen we weer hetzelfde spel te zien. Het heeft veel weg van kat en muis. DES is thans geheel ingesloten en hare uitvallen zijn zeer sporadisch en zonder gevaar daar ze maar raak trappen en niet uitkijken. 't Spel van HEC daarentegen wordt iedere mi nuut fraaier en het is te zien dat het niet hij 2—0 zal blijven. Een der DES-spelers werkt den bal in het beruchte gebied met de liand weg, waarvoor een strafschop wordt toegestaan, welke in een doelpunt wordt omgezet, 30. Thans is HEC niet meer van de DES-helft weg te krijgen. Zeer fraaie aanvallen ondernemen zij welke dikwijls een goed resultaat hebben. Hun spel is werkelijk te bewonderen. Iedere speler is op zijn plaats en geeft steeds op het juiste moment over. Geen wonder dat HEC in deze periode nog 4 fraaie doelpunten wist te fabri ceeren. Als de scheidsrechter dan ook het einde aankondigt, heeft HEC een alleszins fraaie en volkomen verdiende overwinning behaald. Het elftal vormde een goed sluitend geheel -waarme de nog vele successen zijn te behalen. Blijft zoo doorspelen HEC'ers dan geeft ge uw supporter? nog dikwijls reden tot juichen. Het tweede elftal speelde om 12 uur tegen BW 4 en wist in een goed gespcelden wedstrijd met 43 te winnen. Jammer dat ze met een in valler-doelman moesten spelen, anders was het resultaat waarschijnlijk mooier geweest. Houd moed jongens, de competitie is door jullie goed ingezet. Het derde elftal stelde danig teleur door in Kaatsheuvel van DES 2 met 6—0 te verliezen Jongens, jullie kunnen beter. Toon dat Zondag a.s in den returnwedstrijd. R. W. B. De wedstrijd RWB—Baardwijk is niet geworden wat er van verwacht werd, ook niet wat het spel betreft. RWB kon niet op dreef komen en had blijkbaar het idee toch wel te winnen, Baardwijk werkte heel wat harder, waarmede alles gezegd is. Daarbij hadden zij het geluk aan hunne zijde, het eerste doelpunt van Baardwijk werd door onzen reehts-achter ongelukkig in eigen doel getrapt, ter wijl het tweede doelpunt een fout was van onzen doelverdediger, door den bal te slaan inplaats van te vangenhierdoor sloeg hij den bal voor den toeloopenden Baardwijk-rechtsbuiten, welke kalm in het doel liep. Bij RWB ging het heelemaal niet terwijl het derde doelpunt volkomen free kick was. doordat onzen doelman met den bal in het doel gesprongen werd. RWB kreeg twee penalty's wawrna een benut werd; eerst de laaatste 20 minuten werden onze spelers blijkbaar bewust dat het zoo niet ging luide aangemoedigd werd toen in eens beter ge speeld Baardwijk werd toen geheel teruggedron gen, het was toen, echter te laat. Baardwijk won verdiend door haar volhardend werken. Het /s voor RWB een harde les geweest, laten we hopen dat het een goede les geweest is. RWB 2 zorgde voor liet succes clat heelunaai niet verwacht werd en klopte WSC 3 in eigen huis met 42. Een mooie prestaatie van onze reserve s. RWB 3 moest met 32 de meerderheid van BVV b erkennen. Het voortdurend ingesloten houden van BW 6 is een groote fout geweest. SPRANG. Spottvereeniging N.E.O. Zaterdag j.l. kwam onze voethalvereenigmg NEO uit in de finale van de bekerwedstrijden, .georganiseerd door de voetbalvereniging Neer- landia te Kaatsheuvel. 'In de demi-finale werd door Lxcclsioi te La- pelle van BSV, Besoijen, met 5—1 gewonnen. Daar NEO door vrouwe Fortuna begunstigd, vo°F de demi-finale was vrijgeloot, moest wedstrijd gespeeld worden tegen Neerhindia, wel ke wedstrijd door deze vereeniging met 7 1 werd geLi°deefiiiale tegen Excelsior werd zeer goed ge speeld en bleek direct dat beide ploegen volkomen tegen elkaar waren opgewassen. Nu eens was het doel van NEO In gevaar, dan weer ontsnapte het doel van Excelsior ternauwernood aan doorboring. Rust kwam dan ook met blanken stand. Na rust pakt NEO direct flink aan en maakt van een weifelen der achterhoede van Excelsior 10.30 10.40 DOiNUEkDAG 8 O'CaoBER HILVERSUM 298 M (A.V.R.O.) 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Orgelconcert door Frans Hasselaar medewerking van Jo Immink, alt 11.30 Nico H. Slinger: „Hoe Esperanto,. wereldreis te pas kwam". .2.00 Kwartet o.l.v. Arie Nooteboom. Bij afwisseling gramofoönniuziek. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 A. van Santen: Amerika. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.00 Zrökgnuur. 5.00 Gramofoonmuziek. .30 Het Omroep-orkest. 6.00 H. Hollander: Sportpraatje. 6.30 Het Omroep-orkest. 8.00 Praatje door Ida de? Leeuw-\an He& 8.10 Gramofoonmuziek. .15 Aansl. Concertgebouw, Amsterdam,^ nementsconcert. In de pauzeVoordracht uit de kl 10.15 Vaz Dias. 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Bij afwisseling Gramofoonmuziek HUIZEN 1875 M. (K.R.O.) 8.00 Morgenconcert. (N.C.R.V.) 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Korte ziekCndienst door Ds. J. de h 10.45 Gramofoonmuziek. (K.R.O.) 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor 1 Perquin O.P. 12.00 Politieberichten. 12.15 K.R.O.-orkest o.l.v. Johan Gerritsen (N.C.R.V.) 2.00 Cursus fraaie handwerken. 3.00 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Ziekenuurtje door Ds. K. van Anken 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugj. 5.45 Concert. 6.45 Cursus knippen en stof versieren, 7.00 Vragenhalf uurtje. 7.30 Politieberichten. 7.45 Persberichten Ned. Chr. Persbnreai 8.00 Uitzending uit de Zuiderkerk te uitgaande van de contact-commit de drie Jeugdbonden op G.G. Vaz Dias. Gramofoonmuziek. VRIJDAG 9 OCTOBER. HILVERSUM 298 M. (V.A.R.A.) 6.45 en 7.30 Lichaamsoefeningen. 8.00 Gramofoonmuziek. (V.P.R.O.) 10.00 Morgenwijding. (V.A.R.A.) Voordracht door Minny Erfman. Viool en piano. Voordracht. Viool en piano. Gramofoonmuziek. (A.V.R.O.) Het Omroep-orkest o.l.v. Nico Ti Uitzending voor scholen. Gramofoonmuziek. Kovacs Lajos en zijn orkest. (V.A.R.A.) Vara-Septet o.l.v. Is. Éyl. Knutselwerk voor kipderen. Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. Zang en piano. Vervolg concert. W. LubertiDe aanval op de saki tié van het Rijkspersoneel en de o zers. Vervolg concert. (V.P.R.O.) Catechisatie. Concert. Cursus: Achtergronden van hedendii religieuse cultuur II. Prof. M. C. rik BroekmanHet Christendom, Concert. Persberichten Vrijz. Godsd. Pcrsbi Vaz Dias. Drs. Eerastman: Leekenspel. Gramof oonplaten (V.A.R.A.) Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. (K.R.O.) Morgencondert Gramofoonmuziek. Een halfuurtje voor zieken en ouifl dagen. Politieberichten. K.R.O.-Salon-orkest. Opera Butterfly, Puccini. GramofJ Aansl. Muziekzaal Inf anterje-Kafl Assen. Concert Stafmuziek le Reg,( Land- en tuinbouwhalfuurtje. Politieberichten. P.T.T.-kwartiertje. Het versterkt K.R.O.-orkest. Vaz Dias. Gramofoonmuziek. ZATERDAG 10 OCTOBER. HILVERSUM 298 M. (V.A.R.A.) 6.45 en 7.30 Lichaamsoefeningen. 8.00 Gramofoonmuziek. (V.P.R.O.) Morgenwijding. (V.A.R.A.) M Uitz. v. arbeiders in Coritinu-W Vara-Septet o.l.v. Is. Eyr. Bfi afwisseling Gramofoonmuziek. (A.V.R.O.) Het Omroep-orkest o.l.v. Nico Trflj Bij afwisseling Gramofoonmuziek, (V.A.R.A.) Vara-Mandoline-ensemble. Cooperatie-kwartiertje door nieïï. man-Kremer. 4.00 Zang met mandoline-begeleiding. 4.30 S.Ü.A.P.-kwartiertje. 4.45 Vara-Septet. 6.00 Gramofoonmuziek. 10.15 10.30 10.45 11.00 11.15 12.00 2.00 2.30 3.00 4.00 4.40 5.40 6.40 7.00 7.20 7.35 8.00 8.30 9.00 9.30 10.00 10.05 10.15 10.45 11.00 8.00 11.00 11.30 12.00 12.15 3.30 5.00 - 7.00 7.30 7.45 8.00 9.15 11.00 10.00 10.15 12.00 1.00 3.00 3.45 W i Literair halfuurtje door A. M. Beoefening der huismuziek. Berichten van het dagblad Het va Gramofoonmuziek. Bij de Pomp: Teun de Klepper» Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot, Vara-too^eel o.l.v. Willem van k Bestuursmededeelingen en Vara-w Vara-orkest. Persber. en voetbalmededeelingen. Vervolg concert. Levensliedjes door Henry Dttfano, G ram of oon muziek HUIZEN 1875 M. (K.R.O.) Morgenconcert. Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pas» Perquin O.P. Politieberichten. Russische Balalaika-Kapel. Gramof oonmuziek. Kinderuurtje. Nieuwsberichten in Esperanto. K.R.O.-Frm^tensemble. Journalistiek Weekoverzicht. 7.00 7.30 7.50 7.55 8.00 8.15 8.45 9.15 9.30 10.00 10.15 11.00 11.30 8j00 10.00 12.00 12.15 1.45 2.30 4.15 4.30 6.20 6.40 7.10 7.30 7:45 8.00 11.00 Cursus in Esperaii4p. Mr. W. J. L. van EsWatersnood Politieberichten. Sportpraatje U.K. Voetl^fïïts! Het h'.R.O.-Orkest o.l.v. Joh- w Gramofoonmuziek. X

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 6