litivs lil KiitskiiuL PUROL RECHTZAKEN. centrale een verzoek gericht, om een adres te zenden aan den Gemeenteraad, opdat zoo spoedig mogelijk worde overgegaan tot het in ieven roepen van een Steunregeling of Werkver- schaifing. WASPIK. Woensdagavond hield de R. K. Middenstandsvereeniging 'n ver gadering in de concertzaal van den Heer van lersel. Door den heer van Driel uit 's-Hertogenbosch werd een duidelijke uiteenzetting gegeven van de Winkelsluitingswet. In principe werd voorts besloten tot het doen houden eener winkelweek in 't begin der maand December. Ruim 30 win keliers zegden hunne medewerking toe. Op Dinsdag 13 Ociober a.s. hoopt Mej. Johanna van Veghel den dag te herdenken, waarop zij voor 40 jaren bij de familie de Wintér in dienst trad. Het zal de zeer getrouwe jubilaresse dien dag niet aan blijken van belang stelling ontbreken. RAAMSDONK. Het bouwen van 14 woonhuizen en 1 winkelhuis te Tilburg in de Watertorenstraat, voor rekening van Mej van Asten, is gegund aan de laagste inschrijvers, de aanne mers Jos. Leijten, uit deze gemeente en P. Mol, uit Oosterhout, voor de som van f 44855, De R.K. Leesbibliotheek op 't Dorp wordt a.s. Zondag weer geopend, lederen Zondag bestaat er na de Hoog mis gelegenheid om boeken af te halen en wel in het St. Leogebouw waar deze nuttige instelling is gevestigd. A.s. Zondag zullen de kinderen van 7 jaar in de Parochiekerk van den H. Bavo hunne eerste H. Communie doen. Dezer dagen zijn ten nadeele van den landbouwer C. S. in de Wedkam pen eenige roeden aardappelen uitge stoken. Aangifte is gedaan bij de ge- meente-politie. De verloting ten bate van de Rijvereeniging „Juliana" zal plaats hebben op Zaterdag, 17 October a.s. des namiddags te zes uur in hotel Koppelpaarden. De prachtige prijzen die beschikbaar zijn gesteld zijn ten toongesteld bij M. D. Barel in de Molenstraat. De landbouwer A. Bink behaalde op de Maandag jl. te 's Hertogenbosch gehouden Fokveedag m d. stier Ceres 7 den len prijs en met Hendrik den 2den prijs. Beide stieren zijn 7 maan den oud. Op Donderdag 22 October a.s. zal om half acht n.m. in de bovenzaal van hotel de Reijer een filmdemon stratie gegeven worden van de N.V. Sluis Biskwiefabrieken. Vanwege de gemeente is men dezer dagen begonnen met den aanleg van een rijwielpad aan den Kerkweg. RAAMSDONKSVEER Zondag jl. is in het Henricusgebouw het jaarfeest gehouden van den R.K. Metaalbewer- kersbond „St. Eloy". De leden waren goed opgekomen. Als spreker trad op de heer N. Lelieveld. Na de pauze werd door de Tooneelver „Kunst na Arbeid" opgevoerd het blijspel in 2 bedrijven „Toch nog een snee door de neus". Op den dezer dagen te Utrecht gehouden Nationalen Vakwedstrijd der Nederl. Fabriek van Meelproducten, behaalde de firma Simonis-Poppelier uit deze gemeente voor inzending speculaas den 2den prijs met zilveren beker en voor inzending ter opluiste ring van eierkoeken enz. den 5den prijs met zilveren medaille. De monteur bij de Telegraaf de heer A. Trommelen is met ingang van 17 October a.s. benoemd tot Chef— monteur bij de Telegraaf te Goes. Op de scheepswerf van Ruijten- berg is met ingang van Maandagjl.de 33 urige werkweek ingevoerd. Wegens slapte is de N.V. hiertoe over moeten gaan. RAAMSDONKSVEER. Zondagmorgen zal er in de Dorpsche Herv. Kerk leesdienst zijn, des middags om 2 uur op het Veer Ds. v. d. Vlugt. Gedurende September werd aan 't Postkantoor alhier ingelegd f 59549,25 en terugbetaald f 34175 22. Met goed gevolg liep van stapel van de Werf der N V. Scheepsbouw- werven vh. P. en A. Ruijtenberg alhier het motorschip Joan, circa 125 ton, afm. lang 27 M breed 5 05 M. en diep 1 75 M. gebouwd voor «rekening van den Heer J. A. Peters alhier. GEERTRUIDENBERG, Dinsdag jl kwam het paard van den petroleum- handelaar H. Dank te Raamsdonksveer op de voetbrug alhier zoodanig te vallen dat ruim 30 liter petroleum verloren ging terwijl de burries van den wagen het moesten ontgelden. Voor genoemden persoon een flinke schadepost. Op Maandag 12 October a.s.za door het plaatselijk comité van de vereeniging tot bestrijding der tuber culose „Herwonnen Levenskracht" al- een trouwe, bif Jong en oud geziene huisvriend. hier een filmavond worden gegeven in de militaire vereeniging. Deze film heeft ten doel kennis te verspreiden aangaande tuberculose en hare bestrij ding. De entree is vrij, In de zaal zal een bloempje ten verkoop worden aangeboden om de kosten zooveel mogelijk te dekken. In 't café van de Wed. Meschede- de Reijer alhier werden de prijzen uitgedeeld aan de biljartvereenigingen die aan het biljartconcours, uitgeschre ven door de biljartclub „Geertruiden- berg", hadden deelgenomen De uitslag luidt als volgtDe biljartclub te Reljen met le vijftal le prijs, met tweede 6e prijs. 2e prijs biljartclub ge vestigd bij Treffers te Capelle. 3e prijs biljartclub gevestigd bij Verwijmeren te Den Hout. 4e prijs biljartclub bij Pennings te Hank. 5e prijs biljartclub bij Montens te Waspik. 7e piijs bil jartclub bij de Ridder te Wagenberg 8e prijs biljartclub bij de Jong te Geertruidenberg. 9e prijs biljartclub bij van Riel te Oosterhout. 10e prijs biljartclub bij van Strien te Heusden 11e biljartclub bij Koreman te Ooster hout. 12e biljartclub bij Vermeulen te Wagenberg. 13e biljartclub bij lansen te Geertruidenberg. 14e biljartclub bij van Alphen te Made. 15e biljartclub bij Heijmans te Hank, 16e bijjartblub bij Leemans te Made. 17e prijs biljart club bij Razenberg te Made. 18e bil jartclub bij Heijkant te Made, 19e bil jartclub bij van Kastel te Blauwe Sluis Hoogste serie op het concours P. de long te Geertruidenberg. Hoogste aan tal punten Verwijmeren te Den Hout Personeele wedstrijdle prijs Jos de Kroon te Geertruidenberg 144 pun- ien 2e prijs Verwijmeren te Den Hout 133 punten. DUSSEN. De heer B. v. d. Hoven, onderwijzer aan de Chr. School alhier, is met ingang van 1 November a s. in gelijke betrekking benoemd te Oud- Beierland. Ds. J. M. Spier, Geref. Predi kant alhier, die het beroep naar's Gra vendeel aannam, hoopt op 28 Nov. aldaar zijn intrede te doen. Als be vestiger hoopt op te treden Ds. Mei- nen van Dordrecht. De koleninkoopvereeniglng te dezer plaatse heeft na gehouden aan besteding de levering van drie en twintig duizend stuks turven opge dragen aan de firma N. v. d. Wildt te Vinkeveen. in den komenden winter zal wederom een tuinbouwcursus worden gegeven, waarbij als leiders zuilen optreden de heeren J. Verduin en H Simonis De lessen worden gegeven in de R.K. Jongensschool. De gemeente is voornemens in het Raadhuis centrale verwarming aan te brengen en tevens over te gaan tot het bouwen van een kluis voor 't oud archief, aangezien eertijds door brand reeds veel van waarde is ver loren gegaan. DRUNEN. Als naar gewoonte ging mej. M. Meeuwesen, die nog pas alhier als verloskundige is aangesteld haar patiënten per fiets bezoeken, Zij wilde vanaf de Kleine straat naar de Groote straat oversteken, toen er juist een vracht—auto passeerde, welke uit de richting Waalwijk kwam. Deze reed te^en de fiets zoodat mej. M. kwam te vallen. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen en ze werd bij v. Giersbergen binnengedragen waarna ze per auto naar haar woning werd ver voerd. De fiets Is geheel in elkander ge drukt. Men veronderstelt dat mej M. ernstig is gekwetst, doch haar toestand is overigens bevredigend. Bij de aanbesteding van een noodslachthuis voor rekening der ge meente Drunen, hetwelk in de Stations straat zal worden gebouwd, onder architectuur van den heer J. Vlijmen werd ingeschreven als volgt H. Jehoel Drunen f594 O Kramer Genderen f 5885 Jos. v. lersel—Merks Drunen f 5879 L. van Oers Drunen f5764 Gebr. Jehoel—Schapendonk Drunen f 5555 L. Kooien Nieuwkuik f 5510 J. Blankers Nieuwkuljk f5501 Q. de Bont Nieuwkuik f550( MEEUWEN. Dinsdag j.l. geraakte een zware wagen van de Begrafenis onderneming van de firma S. te Ber- genopzoom door te kort draaien van den Meeuwenschen dijk. Met den di rect aanwezig zijnden kraanwagen van de Graaff Co., Autohandel te Waal wijk, werd de wagen weder op den Dijk getakeld en voor verdere repa ratie opgesleept naar de garage te Meeuwen. DRAISIJiAvan VALKENBURQ'S- A ••LD/tRTR-AAfl r._ LEEUWARDEN NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 9 Oct. 1931. De damvereenigtng V. D. heeft een damtournoot georganiseerd om het persoonlijk kampioenschap van het land van Heusden en Altena Gedurende October, November en December zal door de beide klassen gespeeld worden lederen Woensdagavond in het Wapen van Amsterdam. Voor de le klasse is uitgeloofd een wisseibeker en een diploma, voor de tweede een zilveren draagmedaille met dipl. en'n diploma. Voor den nederlaagwedstrijd, uitgeschreven door Longa komt Zater dag tegen deze club spelen Sparta uit Andel. Biljartconcours. Zaterdagavond 10 Oct. wordt in het i clublokaal bij den heer joh. Smit, het v groote biljartconcours geopend dat de K. B. C. aldaar gedurende een paar maanden geeft en dat gevierd wordt ter gelegenheid van haar derde lustrum. De K. B. C. was de eerste biljartclub van beteekenis die in onze plaats werd opgericht en is jaren de favoriet ge-j weest van alle biljartliefhebbers. De tijdsomstandigheden zijn oorzaak ge- j weest, dat het ledental terugliep. De oude goede amicale sportgeest is echter steeds het deel der club gebleven waarvoor dan ook vele liefhebbers van 't biljartspel aan 't K. B. C.concours zullen deelnemen en door hunne aan wezigheid blijk van belangstelling zui len toonen. Jubileum Op 1 Januari a.s. herdenkt de heer P. B. Bisselink, de dag dat hij 25 jaren aan het onderwijs te Kaatsheuvel is verbonden. Dat deze dag niet on opgemerkt zal voorbijgaan blijkt uit het feit dat reeds een commissie van oud—leerlingen gevormd is, die zal trachten dezen dag tot een onvergete lijke voor den jubilaris te maken. De commissie bestaat uit de heeren C. Robben voorzitter, P. Schellekens, L, Brekelmans, W. Kooien, Ant. Peters, Jac. v. Riel en W. van Haren. Maria—vereen Ig ing. Het feest dat de Maria—vereeniging a s. Zondag geeft, belooft als we het gaan afmeten naar de moeite die er voor gedaan wordt, een grootsch feest te worden. Dag aan dag zijn de ijverige leden van de zangclub „de Nachtegaal" bezig met de voorbereiding voor den gewlch- tigen dag. Nagenoeg den geheeien dag zullen de leden, waaronder door druk vergadering—bezoek steeds een geest van saamhoorigheid geheerscht heeft, bijeen zijn, zoodat begrijpelijk is, dat het een intiem gezellig karakter zal dragen, Wat daarbij aan zang en too- neel geboden wordt, mogen we ver wachten iets goeds te zijn, daar ook hieraan alle zorg besteed is en de leiding in goede handen is, Tooneel. Voor Zondagavond mogen we voor de zaal van Euphonia 't bezoek aankon digen van het Roomsch Katholiek Tooneel uit Rotterdam, dat onder lei ding van den heer Janse zai opvoeren het groote drama ,'t Biechtgeheim." Dit prachtige werk van plichtsbesef en opoffering mag op een pers wijzen, die alzijdig één is in haar lof. Zoowel Maasbode als Tijd en Cen trum, zoowel Telegraaf als Handels blad, als de provinciale pers uit aile deeien des lands zijn vol lof over wat dit beroepstooneel met dit werk pres teert. Drukken de verschillende bladen zich op diverse wijze in hun lof uit, hierin komen ze allen overeen, dat 't Biechtgeheim juist het genre werk is, waarnaar het publiek hunkert en dat, door wie ook gespeeld, moet boeien en stichten. Hier gespeeld door een beroepsclub onder persoonlijke leiding van den schrijver zelf, die de hoofdrol vertolkt, mogen de bezoekers Zondag a.s rekenen op iets wat ze tot heden in Kaatsheuvel nog niet hebben kunnen genieter j Hoenderclub. Dinsdag 13 Oct. houdt de Hoender club Kaatsheuvel in haar clublokaal bfl den heer Joh. Smit een algemeene ledenvergadering, waarop verschillende punten van veel belang zullen worden behandeld. Ongeval. Op de fabriek van den heer J Snoeren, alhier kwam Maandag j I. de werknemer Th. de Jong met zijn rech terwijsvinger in aanraking met een der machines, waardoor de top werd weg genomen. dering heeft afgewezen zal worden bekrachtigd. Het hof zal 12 November arrest wijzen. SPORT. Kaatsheuvel, 9 Oct. 1931. Geslaagd. Te 's Bosch slaagde Donderdag 8 Oct. voor het Diploma van den R.K. Politiebond St. Michael de heer de Roon uit Sprang—Capelle, die zijn op leiding ontving van den heer J. F. C. van Helsland, Inspecteur van politie alhier. Het auto ongeluk te Breda. Voor de Bredasche rechtbank heeft terecht gestaan de 18-jarige B. F. B, uit Utrecht die op 30 Mei jl. als be stuurder van een vrachtauto 3 personen heeft aangereden met doodelijk gevolg. De eisch was 6 mnd. gevangenisstraf De verdediger achtte roekeloos rij den niet bewezen, en vroeg vrijspraak Uitspraak 22 October. De nachtelijke schietpartij te Zundert De advocaat-generaal bij het Haag sche gerechtshof, mr. Brants, heeft gisteren conclusie genomen in de pro cedure van de weduwe van Meer tegen den staat, in welk proces de wed. van Meer voor zich en haar minderjarige kinderen f 50,000 schadevergoeding eischt wegens het onrechtmatig dood schieten van haar man, die caféhouder was te Zundert, als gevolg van het optreden van twee marechaussees in Januari 1927. Mr Brants concludeerde dat de wed van Meer niet-ontvankelijk zal worden verklaard in haar beroep, en dat het vonnis van de rechtbank die de vor. KOBFBALSPORT. DUIVENSPORT. WAALWIJK. Op Zondag 4 October hield <jf Waalwijksche Concoursbond een w' vlucht vanuit Quievrain. De prij®" werden behaald als volgt. G. J. Schoemans 1; L. van Geld" 2, 44; H. Pullens 3, 48; Th. Duive» kam 4, 5, 7J. Schoemans 6, li Th. de Ronde 8, 45, 54; P. L. Pul» 9; A. Braspenning 10, 46; v. Schay 11; A. v. Eijck 12, 28; J. v. Veld» ven 13; G. de Leijer 15; J. C. Pul» 16; Wassenaar 17; Th. v. d. Ge 18, 22, 33, 34, 40, 43; J. Kipping1 23; H. v. Corstanje 20; Stokwiel® 21, 24; Jan v. Engelen 25; v. Mu'f 's-HERTOGENBOSCH. Op Dinsdag 6 October werd in de Nieuwe Veemarkt de eerste groote Fok veedag gehouden, voor roodbont en zwartbont rundvee, die een zeer gunstigen indruk heeft na gelaten, zoowel wat de organisatie) als het aange voerde materiaal betreft. Wat het roodbont vee betreft zullen wij ons met de vermelding van den uitslag bepalen tot het Noordelijk deel der Provincie. Terwijl die der zwartbonte in zijn geheel wordt weergegeven. Afd. I. Geregistreerde runderen, roodbonte. Klasse 3 stieren van 1624 maanden. 2e prijs d Seth 54 de Mond van Stierenhouderij te Hedikliuizen. Klasse 7 b Droogstaande koeien gewone productie, le prijs b Betsie van Jan de Kort te Hedikhuizen. Afd. II. Ongeregistreerde runderen, roodbont. Klasse 2 Afgewisselde melkkoeien. 2b Johanna van J. v. d. Griendt te Hedikhuizen. Klasse 4 Afgewisselde drachtige koeien. 2a .1. de1 Kort to Hedikhuizen. 3a H. van Veldhoven te Hedikhuizen. 3b Nelly van C. J. Winkel te Hedikhuizen. Afd. III. Zwartbont Hollandsch veej Klasse I. Stieren van 3 jaar en ouder. 2. Wodan Jan A. 9964 S. van Fokver. Land van Heusden en Altena te Eethen. 3. Frans 147. 9995 S. van Stierhouderij Kaats heuvel. Klasse II. Tweejarige stierem 2. Frans 31. 10622 S. van Stierhouderij 's Graven moer. Klasse III. Stieren van 1624 maanden. 2. Leo VI. 10817 van Stierhouderij te Herpt. 3a. Diederik 11077 van Gebrs. Oerlemans van der Schans te Drongelen, Klasse IV. Stieren van 1016 maanden. 1. Jetjes Wodan van Wodan Jan A. van G. van der Beek L.Gzn. te Genderen. 2. Roeland van Wodan Jan A. van Gebrs. Oerle mans van der Schans te Drongelen. Klasse V. Stieren van 5—10 maanden. 1. Cores VII v. Henk, van J. A. Klijn te Elshout. 2. Hendrik II v. Henk van A. Klijn te Elshout. 3b. Blauw Blok v. Blok Max 8 van G. van der Beek L.Gzn. te Genderen. Klasse Vla. Melkkoeien met hooge productie, la. Mijntje 58106 R. van J. C. Wink te Wijk. 2a. Janneke 60400 S. van Gebrs. Oerlemans van der Schans te Drongelen. 3a. Cato III 71015 S. van W. G. J. Branderhorst te Eethen. 3b. Fauny van Herpt 65869 van Chr. A. J. van Herpt te Herpt. Klasse VIb Melkkoeien gewone productie, la. Cato II 67980 R. van Wj G. J. Branderhorst te Eethen. lb. Coba 274 F. van A. J. Buys te Herpt. lc. Cor 15 F. van M. de Wilt te Herpt. 2b. Grada 291 F. van M. de Wilt te Herpt. 3a. Jetje VI 113899 R. v. Jv. van A. J. Klijn te Elshout. 3b. Blauw VI 53597 K.S. van G. van der Beek L.Gzn. te Genderen. Klasse Vila. Drachtige koeien hooge productie, lb. Marie 58246 R. van M. Muskens van Sluis- veld te Elshout. 21). Dora V. 67920 K.S. van A. C. van Huiten te Elshout. Klasse VII b. Drachtige koeien gewone productie. 1. Dora. F. van Wouth van den Brandt te Haar steeg. 2a. Leuis 274 F. van A. Buys te Luttelherpt. 2c. Teuntje Hermans van Herpt 58243 S. van Chr.) A. J. van Herpt te Herpt. 3a. Jetjfl III 62398 S. van A. J. Klijn te Elshout. 3b. Sientje 64 F. van A. Buijs te Herpt. Klasse Villa. Melkvaarsen eenmaal gekalfd, geb. voor Febr. 1928. la. Mice V v. Willem 62, Gebrs. Buijs té Oud- heusden. 3a. Sylvy v. Willem 62 van C. A. J„ van Herpt te Herpt. 3b. Doortjé II v. Revenant Bon van G. van der Beek LGzn. te Genderen. 3c. Emke v. Ceres Albert V van C. A. J. van Herpt te Herpt. Klasse VlIIb. Melkvaarzen eenmaal gekalfd, geb. na 1 Febr. 1928. 3a. Jana II v. Revenant Bon van G. van der Beek LGzn. te Genderen. Klasse IX. Vaarzen geboren voor 1 April 1929. la. Cato IV v. Brielles Toekomst van W. G. J. Branderhorst te Eethen. 2a. Steef je v. Adolf II van Gebrs. Oerlemans van der Schans tei Drongelen. Eervolle vermeld Edeltrudi v. Ceres Albert V van .T. A. Klijn te Elshout. Klasse X. Vaarzen geboren tussclien 1 April 1929 en 1 Jan. 1930. 1a. Coba III van Frans 22 van ,T. C. Wink te Wijk. 2b. Fientje v. Adolf II van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen. Eervolle vermeld. Doortje VIII v. Ceres Albert V van- J. A. Klijn te Elshout. Klasse XI. Pinkvaarzen geb. na 1 Januari 1930 1. Janske v. Adolf II van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen. 2. Roosje v. Adolf IT van dezelfden. 3b. Lize III v. Wodan Jan A. van E. van der Beek te Genderen. Klasse XII. Minstens 5 afstammelingen van één vader. A. Gekalfde dieren. 2a. Groep van Napoleon van de Stapel van de fokvereen. te Elshout. 2b. Groep van Hendrik 5207 van dezelfde. B. Niet gekalfde koeien. 2a. Afstammelingen van Ceres Albert V 8501 van de Fokvereen. te Elshout. 2b. Afstammelingen van Herman Pietersen 8556 5 van Chr. A. .T. van Herpt te Herpt. Klasse XIII. Minstens drie afstammelingen van één moeder. 2e prijs. Cato 59051 R. van W. G. J. Brander horst te Eethen. Klasse XIV. Minstens 6 koeien van een Fokver. met vereenigingsstier. la. met wisselbeker Fokver. te Alphen met Henk 8229 S en 6 koeien. 1b. Fokver. Land van Heusden en Altena te Eethen met Wodan Jan A 9964 S en id. 2a. Stierhouderij te Herpt met Leo VI 10817 en 6 koeien. 3. Fokvereeniging te Fishout met 6 koeien. Kampioen der koeien 67980 R van W. G. J. Bran- Jnrhnvct te Fethen. FETHFN. De in deze gemeente gevestigde Fok- vereeniginr? Het Land van Heusden en Altena. had op den fokveedag te 's-Hertogenbosch een zeef gunstig resultaat. Het in hare registers ingeschre ven vee, behaalde n.l. 7 eerste, 7 tweede en 7 der de nrijzen, terwijl bovendien de kampiocnnrijs dei- koeien door een harer leden werd behaald. Moge dit de leden aansporen op den ingeslagen weg voort te gaan. De uitslagen van Zondag. Veel verrassingen hebben de eerste klassm Zondag niet gebracht, of alleen het gelijk sort dat de Valk tegen Noad wist te bevechten als zoodanig worden aangemerkt. Longa liet h, leelijk liggen tegen haar stadgenoote, na verleden week PSV. zoo taai tegenstand te hebben geboden De kampioenen kwamen zonder kleerscheuren uit de mijnwerkersstreek, terwijl NAC een flinke overwinning behaalde op BW en Eindhovl een kleine dito op MVV. In de tweede klas hebben de jongeren flink van zich afgebeten: Hero en TSC wonnen iZ flinke cijfers, terwijl Picus Dongen op eigen veld er onder hield. Met Wilhelmina loopt het echter mis, TAC bracht haar de tweede nederlaag toe DES ondervond dat het in de derde klas not niet meevalt, de 7—0 tegen HEG kwam haar als een koude douche op het lijf; voor de Waalwijk, sche club was het intusschen een goed herstel sinds verleden week. Baardwijk schijnt groote plannen te hebben nu weer moest het RWB ontgelden. Merkwaardit was wel dat hier twee der sterkste clubs, Zalt- Bommel en Sportver. 1920, het loodje moeslen leggen. In de reserve-klasse deed WSC 2 weer god werk, door zich haar concurrent Dongen 2 v® het lijf te houden, de uitslag was 10 voor j. Waalwijkers. I uitslagen zijn als volgt le klasse. BI eij erheidePSV 1—1 LONGA—Willem II 2—3 NAC—BW 4—1 EindhovenMVV 2—1 De ValkNOAD 3-3 2e klasse A. HeroVelocitas 5—0 TSC—MEVO 6-3 MiddelburgRBC 8—2 DOSKO—Breda 2—2 TerneuzenAlliance 3—0 2e klasse B. VVV—Helmond 0—f, RoermondVOS 1—4 WilhelminaTAG 0—2 DongenPicus 1—2 3e klasse D. G. LuckSportv. 1920 2-1 RWB—Baardwijk 1—3 TrichtZalt-Bommel 7—3 HEC—DES 7—0 3e klasse E. De Valk 3Helmond 3 02 OisterwijkEindhoven 3 1—1 Res. le klasse. BW 2—NAC 2 9-2 MVV 2—De Valk 2 7—1 PSV 2—NOAD 2 2—3 Willem II 2—Wilh. 2 4—2 Res. 2de klasse. WSC 2Dongen 2 1—0 GUDOK 2—LONGA 2 2—4 Wilhelmina 3BW 3 1—3 Willem II 3—NOAD 4 1—2 WAALWIJK. Propagandawedstryd ONATKC. Zaterdag 3 dezer des namiddags half vijf had op het RWB-terrein, bovengenoemden wedstrijd plaats, welke door onze korfbal vereeniging WKC georga niseerd was. Omstreeks half 4 arriveerden hier deze beidt Tilburgsche vereenigingen, welke door het bestuur van WKC ontvangen/ werden. Toen scheidsrechter van Oord het signaal tot den aanvang gaf, richtte de voorzitter van WKC, dhr, J. Werther, het woord tot beide vereenigingen met de volgende woorden. „Geachte sportvriendinnen en vrienden! Het is voor mij als voorzitter der korfbalvereni ging WKC waarlijk een groot genoegen een woordje tot U te mogen spreken. Zooals jullie wellicht reeds eerder vernomen zult hebben, hebben wij hier Waalwijk weer een korfbalclub opgericht. Enkele jaren geleden is, zooals sommige van jullie zich nog wel zullen herinneren, hier een dergelijke vereeniging geweest, welke helaas niet lang heeft mogen bestaan. Ik zeg helaas, daar het hier in Waalwijk niet van sportiviteit getuigt, dal een zoo mooie en gezonde sport, zoowel voor da mes als voor heeren, niet tot bloei kan komen. Dit komt echter in hoofdzaak dat deze sport hier hij? nog niet bekend is en er dus nog nietv voldoe» medewerking bestaat, al hebben wij hierover to dusver niet te klagen. Om deze sport nu hier meer in te voeren hebben wij besloten een propagandawedstrijd te laten spelen. Wij hebben gedacht dat dit het beste ging twee der beste en meest sportieve vereenigingen te laten komen. Daar ik persoonlijk en nog enkele onzer leden jullie vereenigingen nog van vroeger kennen en. wisten dat jullie vereenigingen er het beste voor in aanmerking kwamen, werd er idrect besloten jullie hiervoor aan te schrijven en ik dank jullie dan ook zeer namens onze geheele ver eeniging, voor de bereidwilligheid en medewer king welke jullie getoond hebben, om direct voor dit doel een wedstrijd te komen spelen, ook al komt het jullie op Zaterdagmiddag niet zoo goed uit als op Zondag. Wij hebben hiervoor echte eren Zaterdagmiddag gekozen om de volgende reden. le. Wij hebben ons terrein in onderhuur vaneen voetbalvereeniging. Daar deze met 4 elftallen In den hond speelt, is er bijna geen Zondag vrij om hier een korf bal wedstrijd te laten spelen. 2e. Wanneer hier in Waalwijk op Zondag een korf bal wedstrijd gespeeld wordt, gaan de sport liefhebbers liever naar een voetbalmatch kijken welke in de buurt gespeeld wordt, zoodat dus de propaganda voor deze mooie, gezonde en sportieve korfbalsport dan niet geheel tot zijn recht komt. Wij zijn er van overtuigd dat wij hier dezen middag een schitterende wedstrijd te aanschouwen zullen krijgen, waarin elk van jullie uw uitew best zult doen om den opzet van dezen wedstry zoo goed mogelijk tq doen slagen en ik spreekj hoop uit* dat de vriendschap, welke er van jullK vereenigingen steeds uitgegaan heeft, ook zoo nar telijk mogelijk moge worden met onze korfbalver- eeniging. WKC.5' Hierna nam het spel een aanvang. Reeds direct ontwikkelt zich een spannen® strijd waarin ONA al direct succes heeft en me een schitterenden worp de leiding neemt. hj hierdoor niet ontmoedigd valt flink aan en» ontstaat; een zware druk op de ONA verdedigd Maar door slecht schieten der TKC aanval en n schitterende spel der ONA verdediging komt w* niet tot doelpunten. Na een kwartier spelens een- ter gaat het spel taieer op en neer en kregen^ een schitterende en vlugge strijd te aanschouwt waarin nu eens ONA dan weer TKO in den a»- val is. Even voor rust weet ONA den voorspMB te vergrooten door met een fraai schot den stanc op 20 te brengen, waarna de rust aanbreekt. Nu rust pakken beide vereenigingen flink Jj5 en er werd een vlugge en fraaie strijd gest» den tusschen twee vereenigingen welke geheeiwj elkaar gewaagd waren. Na een half uur weet" nogmaals den voorsprong te vergrooten. Men zou veronderstellen dat TKC hierdoor 0: moed zou laten zinken. Integendeel echter! w beginnen thans een spel te ontplooien, waaraf zij gedurende do rest van den tijd in de meeIJfc beid waren, hetwelk zij wisten uit te drukken (to even voor het eindé den stand op 31 te brengr Even later klinkt het eindsignaal van dezen K zellige en goed gespeelden wedstrijd. ,f De leiding was bij den heer van Oord in handen. Hij heeft dezen wedstrijd op een pre™ en goede manier geleid, zonder door onnoodig if fluit het spel te verbreken. |ft Wij hopen deze heide clubs hier in Waaii nog dikwijls te ontmoeten, daar zij door prettigen, sportleven omgang en hun moot f reeds vele sportharten veroverd hebben.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 10