Hel Radio Proti WESTER LAKEN s Marktberichten. w. s. c. MOSTERD AZUNEN TAFELZUREN SLA-OLIËN Kruisverbond. Het kan zijn nut hebben er ander, maal op te wijzen, dat Zondag 18 Oct. Kaatsheuvels Kruisverbond een groote Propagandadag gaat houden. In verband met dén jaarlijkschen Aanbiddingsdag, die dit jaar op Zondag a.s. valt, is de aanvang der vergade ring gesteld op half zeven, direct na de sluiting van de Aanbidding. Na de rede van Wethouder Krljgs. man uit den Bosch komt deTooneel- vereen. „Ons Vermaak" op de planken met hedendaagsche Tooneeiwerk van Boledaj, Bronnen van Bederf, een dramatische phantasie in drie bedrijven spelende in het jaar 1914. De regie is in handen bij den heer H. v. d. Bosch. Lichtweek 1931. Heden Donderdagavond kwamen in Euphonia de leden der Lichtweek— commissie van de vorige jaren bijeen om te beraadslagen of ook 1931 een Lichtweek zal worden gehouden. Mogen de tijdsomstandigheden momenteel dan ook minder rooskleurig zijn, deson danks, beter gezegd juist daarom werd besloten met nog meer activiteit dan andere jaren aan het werk te gaan em Kaatsheuvel ook in 1931 een lichtweek te bezorgen, die nog ver boven die van de beide voorafgaande jaren zal uitsteken. De commissie is er van overtuigd, dat dit besluit in alle krin gen met de meeste sympathie zal worden ontvangen. Reeds op de eerste vergadering werd besloten, om wederom de Stem van den Reus als groote atractie, verspreid over de geheele gemeente, te doen plaatsen. Als ver lichtingsobjecten werden voorloopig reeds vastgesteld het oude Raadhuis en de Kruisen van grooten toren van onze machtige kerk, waarnaast licht zuilen en andere lichtattracties hun reclamewerk zullen doen. Als voor zitter der Lichtcommissie werd be noemd de|Edelachtbare heer L. J. v. d. Horst en als secretaris de heer j. v. Kemenade. Besloten werd een adres aan den Gemeenteraad te richten om dezelfde medewerking als andere jaren te mogen verkrijgen. Voetbal. Zondag a.s. krijgen wij de eerste proeven van wat de Voetbal Vereen. DES in de 3e klasse van den NVB zal presteeren op eigen terrein. Werd de eerste wedstrijd van HEC te Waal wijk met flinke cijfers verloren, de uitwedstrijd tegen het sterke Tricht toonde reeds, dat onze jongens niet met zich laten spelen. Alleen'n penalty vermocht de Trichtenaren de over winning doen bezorgen. Wij verwach ten Zondag op eigen terrein dat DES zich flink zal houden en toonen, dat zij nog niet verleerd zijn te over winnen. Begrafenlsvereenlging St. Jan. Op de algemene vergadering van de verschillende wijkbesturenf Woens dagavond gehouden, werd besloten te trachten een obligatie—leening uit te schrijven om te voorzien in de kosten van het in bedrijf stellen van den lijkwagen. Een commissie bestaande uit vijf personen heeft de voorberei dende werkzaamheden hieraam ver bonden op zich genomen. Het l2ll2-iarig bestaansfeest van de Maria-vereeniging te Kaatsheuvel. (Vervolg). Natuurlijk moest ook Mgr. Völker 'n woord spreken. Op de hem eigen, hartelijke wijze wenschte hij de ver eeniging geluk. De Maria-vereeniging, aldus spreker, ligt mij zeer na aan het hart. Van alle sociale-vereenigingen vindt Hij de Maria-vereeniging de beste. De congregatie laat spreker daar na tuurlijk buiten en hij is overtuigd, dat alle leden der Maria-vereeniging ook trouwe leden van de Congregatie zijn zullen. Immers de actie de drankbe strijding moet een godsdienstigen grondslag hebben De Maria vereeni ging is hem zeer dierbaar en hij ver wacht nog veel van haren zegenrijke arbeid. Hij hoopt dat zij zal groeien en bloeien nog 50 jaar, nog veel langer. Dan richt spreker zich tot de jubi- laressen, die met de vereeniging haar 12'/, jarig lidmaatschap vieren, meer bijzonder tot de Presidente Mej. A Verhiel en den Qeest. Adv. Kap. Hoekx Hij hoopt beider levensidealen, gelegen in de bioei der Mariavereeniging ten volle zullen worden beantwoord. Dan sluit hij zich aan bij de woor den van de geachte spreekster van dezen avond, die den offergeest vroeg van de leden der vereeniging. H|j spoorde krachtig aan tot het brengen van offers en daarnaast tot het aankweeken van den offergeest bij anderen. Hij vroeg matigheid in alles, matigheid in snoepen, in uitgaan en genieten. De matigheid in het uitgaan vooral prees hij als een schitterend offer en het voornaamste om den band van het huiselijk leven nauwer te kunnen toehalen. Hij wees er op het werk de Maria-vereeniging een werk van Apostolische waarde is, in 't al gemeen, doch meer bijzonder voor Kaatsheuvel. De Secretaresse doet hierna voor lezing van de verschillende ingekomen telegrammen en felicitaties van meer dere andere sociale vereenigingen, bonden en verschillende particulieren. Ook doet zij mededeeling van de namen der schenkers van de, diverse bloemstukken, die rond het Marie— vereenigingsvaan zoo smaakvol gegroe peerd waren. Hiermede was het ernstige gedeelte der vergadering gesloten en werd aan gevangen met het humoristische deel, dat geheel verzorgd werd door de Tooneeiciub „De koperen club" bij deze gelegenheid door de leden van de zangclub „De Nachtegaal" gevormd. Onder regie van den heer |os. Seller werden een 4-tal nummers op keurige wijze gespeeld en het heeft ons ge frappeerd in Kaatsheuvel zoo'n geboren actrices gevonden te hebben. Bedoelde het eerste nummer: .De Waarzegster", een antialcoholisch bltyspel in twee bedrijven, van Jos. Kiuijtmans, meer een propaganda voor de goede zaak de drankbestrijding, het tweede nummer „Bekroonde Kaatje" klucht in één bedrijf van Jos. Eekers- kom, bewerkt door P. Qerdas, was een oer-komisch spel, dat stof tot on bedaarlijk lachen gegeven heeft. Typisch was ook het derde num mertje „Weerbare vrouwen", waarbij alle speelsters in de Blauw—Witte kleuren van Sobrlëtas optraden. Tusschen de bedrijven door kwam Gorgel ook op straat! de ZeeiEerw. Heer v. Enschot, Pastoor van de Par. Berkdijk de feestvierende vereeniging complimenteeren,eveneens de WelEerw. Kapelaan uit Loonopzand. De firma van Nelle uit Rotterdam zorgde op gulle wijze voor 'n geurige tas koffie met versnapering aan alle aanwezigen, wat door de dames, te oordeelen naar de graagte, waarmede het heerlijke vocht geslurpt werd, zeer geapprecieerd werd. Met trots mag de Maria-vereeniging met hare werkzame onder-afdeelingen terugzien op het succes van Zondag 11 Oct. 1931. dat niet nalaten zal bij te dragen tot den groei en den bloei van dtt zoo schoone werk. voorband ii gistermiddag'bij Giffers een autobus, waarmee onderwijzeres sen uit Duitsch-Zwitserland een tocht maakten, omgeslagen. De chauffeur en vier onderwijzeressen kwmen om het leven. De meeste andere onder wijzeressen zijn-gewond. Verscheide. ne harer moesten opgenomen wor den in het kantonnale ziekenhuis te Freiburg. Te Heiligerlee is gisteren het 4-jarige zoontje van den heer Ver baas door een personenauto uit Am sterdam overreden en gedood. Te Hoogvliet ts gisteren de 9 jari ge J.B. in de Dorpsstraat bij de o- penbare school door een vrachtauto overreden en gedood. SPORT. Het eerste elftal is morgen zooals gemeld vrij van competitie,! De reserves spelen tegen B.V.V. 3 uit den Bosch, en zullen trachten zich van de nederlaag van vorigen Zondag te hersteilen. Dit zal echter alles behalve gemakkelijk vallen, daar we B.V V. kennen als een taaie, volhar dende ploeg, die niet gauw van op geven weet. Het kan dus morgenmiddag op het W S.C.-terrein een interessante ont moeting worden. Indien de W.S.C.'jrs de ernstige plannen die zij aan het begin van dit seizoen gemaakt hebben willen gestand doen. zullen zij morgen zeker voor èen overwinning moeten zorg dragen, in dat geval blijven hun kansen nog steeds uitstekend. Ongetwijfeld zullen velen de jonge reserve-ploeg van W.S.C. morgen eens aan het werk willen zien. Verder speelt het derde elftal om 12 uur een thuiswedstrijd tegen B.V.V. 5 uit den Bosch. Ook hier kan een spannende partij worden verwacht. Ook het vierde elftal verschijnt morgen weer in het veld en gaat in Kaatsheuvel trachten revanche te nemen op D E S 2, waarvan de jonge garde verleden Zondag verloor. JULIANA. Zondag as. is het eerste elftal vrij van competitie- wedstrijd. Juliana 2 speelt Zondag haar eerste thuiswedstrijd voor de competitie 1ste klas B. V. B. en komt H. E C. 2 op bezoek. Dit belooft nog een spannende wedstrijd te worden tusschen beide reserve elftallen en zullen zeker ook vele sportliefhebbers dezen wedstrijd bijwonen. Aanvang om 2 uur. R. W.B. Zondag 18 October vraagt de wed strijd R.W.B Zalt-Bommel onze bij zondere aandacht. Het betrett hier een zeer oude tegenstander waarvan niet gemakkelijk gewonnen zal worden toch is succes niet onmogelijk, want we hebben nog steeds vertrouwen tn het eerste elftal al zullen we het voorloopig zonder onzen linksachter moeten doen. Verders zal een anderen doelverdediger opgesteld worden wat een verbetering zal zijn. Aangezien er anuers geen N.V B wedstrijd hier ter plaatse gespeeld wordt vertrouwen we dat een groot aantal bezoekers dezen wedstrijd zal bijwonen. Aanvang half 3 terein R.W B. Tot ons genoegen kunnen we mede deelen dat de schouderfractuur van van Beek een gunstig verloop heeft en hij over eenige dagen zijn werkzaam heden weder zal kunnen hervatten. Van de lagere elftallen speelt alleen R.W.B. 3 en zal om 12 uur op het R.W.B.-terrein HEC 3 ontmoeten. GEMENGD NIEUWS. Kiein zeilschip vergaan. Gistermiddag is te Zoutkamp een aldaar thuisbehoorende treiler Vier Gebroeders eigenaar de heer Scher- penhuizen te Groningen binnenge- loopen. De kapitein van den treiler rapporteerde, dat op de Kuipersbilt bij het Friesche Gat een klein open zeilvaartuig in nood verkeerde. Op deze mededeeling is de motorreddigs. boot Insulinde van Oostmahorn uit gevaren. De Insulide is gisteravond te kwart over zes te Oostmihorn teruggekeerd en heeft behalve eenige wrakstukken een lijk aan land gebracht. Het op de Nederlandsche kust ver gane .zeilvaartuig is vermoedelijk van Engelschen oorsprong. Op een der wrakstukken, die zijn aangespoeld, stond vermeld: Wilber, Amorse, Buil der, Friendschip. M. E. Op Schiermonnikoog zijn wrakstukken o.a. de mast van 't schip aan land ge spoeld. De bemanning van de Insu linde heeft op zee ook de roef van het vaartuig zien drijven, doch niet kunnen nemen^ Aan boord van het zeilvaartuig hebben zich, naar men vermoedt, drie personen bevonden, die zeer waar schijnlijk alle drie zijn verdronken. Het lijk dat door de reddingboot In sulinde van Oostmahorn is opgehaald, is waarschijnlijk dat van den schipper ln de portefeuille v. d, man bevindt' zich een Amerikaansch rijbewijs. Door den plotseling opgekomen storm uit Noordelijke richting, stond de zee gis'eren zeer hoog. De overval met roof te Geldrop. De weduwe Verstappen te Gel- drop, die Zaterdag voor een week het slachtoffer werd van een overval met roof in haar haar woning en daarna naar het ziekenhuis aldaar is overgebracht, is gistermorgen zonder tot bewustzijn te zijn gekomen aan de gevolgen overleden. Een ernrtig auto-ongeluk. Tegevolge van het springen van Bioscoop, Zaterdag „Op inspectie Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „Dood door schuld". Zaterdag 8'/a u. Repetitie voor allen. Liedertafei „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie voor allen. Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/* uur. Witte Bioscoop, „Op inspectie". Zondag6en8'/2ii. Luxor Bioscoop, „Dood door schuld". Maandag 8 uur, Witte Bioscoop, „Rassia, de bruid van den Sheik". Maandag 8 uur, Luxor Bioscoop, „Politiespionnen van Chicago", „Sluip moord". Waalwijk, 16 Oct. 1931. Varkens f7.— a f9.— Eieren 6'/2—7'/2 ct. BURGERLIJKE STAND. LAATSTE BERICHTEN. Rijksmiddelen. De Rijksmiddelen hebben in Sep tember j.F. f 34,690,600 opgebracht, of f6,117,600 minder dan verleden jaar. Sedert 1 Januari j.l. bedroeg de op. brengst f 334,082,500, of f46,228,000 minder. Belangrijke diefstal van juweelen Aan den Schouwweg te Wassenaar is in den nacht van Woensdag op Donderdag een inbraak gepleegd, waarbij men zich meester heeft kunnen maken van een grooten buit: voor ongeveer f 15.000 aan juweelen is n.l. verdwenen. De Dultschen Rijksdag. Dr. Brüning heeft gistermiddag in den Duitschen Rijksdag een schit. terende overwinning behaald. De voorstellen tot ontbinding van den rijksdag werden met 320 tegen 252 stemmen, de voorstellen tot intrekking der noodverordening met 336 tegen 233 stemmen verworpen. Door de overwinning van Brüning is stellig voor het oogenblik een groot gevaar voor Duitschland en voor Eu ropa afgewend, althans voor geruimen tijd uitgesteld. Een bank te Rotterdam overvallen. Gistermiddag omstreeks 5 uur is een uiterst brutale poging gedaan om het filiaal van de Incassobank aan den Goudschen Singel no, 229 te Rotterdam te berooven Tweemannen zijn het gebouw binnengedrongen, hebben het personeel met revolvers bedreigd, maar zijn in hun voornemen gestoord door de toevallige omstandig heid, dat de banklooper juist op dat moment het kantoor binnen kwam. De beide mannen zijn daarop ge vlucht; de een is ontkomen, de ander is na een wilde achtervolging, waarbij hij een aantal schoten uit zijn revolver heeft gelost, gegrepen. Het publiek is hem te lijf gegaan en heeft hem ernstig mishandeld. Tijdens de schietpartij zijn twee of drie omstanders gewond geraakt Hun toestand is evenwel niet ernstig. Ons blad kan 's Woensdags en Zaterdags aan ons bureau worden afgehaald k 10 cent per week. tneerde bakers, Waarvan, de kosten zich op 3250 laten begroolen. Daarvan is, naar het bestuur me dedeelt 500 te dekken uit eigen middelen, 500 uit contributieverhooging^ terwijl een bate van 1500 wordt verwacht als betalingen voor even- tueele verpleging. Zoodoende blijft er nog een bedrag van 750 te dekken over, dat door het bestuur en wel in dier voege als subsidie wordt gevraagd, dat een bijdrage van 400 verzocht wordt voor de ver pleegster en 175 voor ieder der bakers. Hoewel dat bedrag zeer zeker niet onbelangrijk is, wil het ons toch voorkomen, dat op liet ver zoek een gunstige beslissing te nemen is. Immers toch wordt daarmede een doei beoogd, dat alles zins toe te juichen is, waarvan, de moeder die be vallen moet en het kind, ongetwijfeld de zegen rijke gevolgen zullen ondervinden. Wij ineenen er echter aan te moeten vasthouden, hetgeen trouwens reeds met het bestuur van het Wit-Gele Kruis werd besproken, datj door de bakers voor zooveel mogelijk, ook hulp in de huishoudens wordt ver strekt Teneinde op deze wijze den goeden gang daarvan en ook de zindelijkheid in de gezinnen te bevorderen. 4. Verzoek van L. Verbaaudert en J. H. van Gestel om, vrijstelling van de betaling der trottoir belasting. Adressanten wijzen er op dat zij het trottoirge deelte vóór hun woningen in de Telefoonstraat, hoewel thans door tegels vervangen, reeds hadden bestraat vóór in die straal met den trottoiraanleg werd begonnen, Op grond daarvan meenen zij dat het niet billijk is dat zij voor dezé perceelen in de trottoirbelas ting worden aangeslagen en verzoeken zij daar van te worden ontheven, 5. Voorstel tot het toekennen van een presentie geld aan door den Raad ingestelde commissies. Overeenkomstig de gewijzigde Gemeentewet be staat de mogelijkheid, voor het bijwonen harer vergaderingen, een presentiegeld toe te kennen aan de leden dei' commissiën, welke ingevolge de artt. 60, 63 en 197 der wet worden ingesteld. Deze artikelen hebben betrekking op de vaste raadscommissiën, als b.v. de Lichtcommissie en de Wegencommissie, de commissiën ter uitvoe ring van een bijzonderen last, waarvan de rege ling hl liet reglement van orde te vinden is (z.g.n. commissiën ad [hoe) als b.v. de begrootingscom- niissie, rekeningscommissie, werkloozencommissie enz. en op een eventueele vaste commissie voor de strafverordeningen. Het wil ons voorkomen gewenscht te zijn, dat van deze bevoegdheid wordt gebruik gemaakt en stellen wij U voor het bedrag van dit presentie geld te bepalen op 1 per bijgewoonde vergade ring. Aan de door Uwen Raad te dezen aanzien te nemen beslissing kan eerst uitvoering worden ge geven nadat het bedrag daarvan door Gedeputeer de Staten zal zijn vastgesteld, zoodat 's raads be slissing vooralsnog niet anders dan als een ad vies is op te nemen. 6. Voorstel tot het aangaan eener overeenkomst de gemeente Tilburg betreffende het in het Om voor zooveel mogelijk, elke storing te ver mijden moesten deze werkzaamheden speciaal op de Zaterdagmiddagen worden verricht, terwijl ook een enkele Zondag daaraan is gewijd geweest. Zoodoende is dan ook de gratificatie billijk te heeten. 8. Reorganisatie Burgerlijk of Algemeen Arm bestuur. Reeds geruimen tijd heeft liet in onze bedoeling gelegen 0111 het Burgerlijk Armbestuur te reorga- niseeren en heeft dit punt in de vergadering van Burgemeester en Wethouders meermalen een punt van bespreking uitgemaakt. Als gevolg daarvan wil het ons, teneinde de ver antwoordelijkheid der door de gemeente verstrekte gelden, meer dan vroeger tot zijn recht te brengen, wenschelijk, voorkomen, dat een der leden van het College van Burgemeester en Wethouders door dezen aan te wijzen daarvan ambtshalve Voor zitter is. Deze aanwijzing geschiedt, evenals zulks ook voor de vaste raadscommissies gebeurt, telken male voor den tijd van 1 jaar. Terwijl het reglement van het Burgerlijk Armbe stuur dienovereenkomstig ware te wijzigen, stel len wij U verder voor het Armbestuur, buiten den Voorzitter, te doen bestaan uit 5 leden, van wie er 3 te Kaatsheuvel en 2 te Loonopzand woonachtig zullen, zijn. Telken jare treedt een der leden vol gens op te maken rooster af. Indien U zich met het vorenstaande kunt ver eenigen, zouden wij U in overweging willen ge ven het Armbestuur, voor wat Loonopzand betreft met één lid aan te vullen, waarvoor door ons wor den aanbevolen de heeren: H. v. d. Wildenberg, M. J. Snoeren. De bestaande leden zullen met ingang van het jaar 1932 naar rooster periodiek aftreden. Verder is door het Armbestuur het verzoek ge daan om voor het loopende jaar een extra sub sidie van 5000.te willen beschikbaar stellen. Het grondt dat verzoek op het feit dat over de vorige jaren geregeld met tekorten werd gewerkt, waarvan het gevolg is geweest dat over het eerste half jaar 1931 nog ruim 4000.— is betaald ten laste van het vorig dienstjaar komend. Blijkens het accountantsonderzoek dat thans re gelmatig wordt gehouden, is deze mededeeling juist te heeten. En om de financieele positie van het Burgerlijk Armbestuur tegelijk met de reorganisatie, in eens op behoorlijke en passende basis te brengen, stel len wij U voor op het verzoek te reflecteeren en het subsidie voor het loopende jaar met 5000.te verhoogen. Met inbegrip van hetgeen over het vorig jaar nog moest worden betaald, hebben de uitgaven over het eerste half jaar 1931 bedragen 9279.74, terwijl de ontvangsten, inclusief 8500.van het subsidie van 10.000.op 9537.45 waren te stellen. Zoodoende is de ver hooging alleszins noodzakelijk te heeten. 9. Voorstel ont den timmerman A. Zwaans in vasten dienst der gemeente met leven roepen van een ontsmettingsdienst ingevolge de Besmettelijke Ziektewet. Overeenkomstig de Besmettelijke Ziektewet heeft de gemeente te voorzien in het vervoer, de afzon dering, de waarneming, reiniging, ontsmetting en verpleging van personen, die aan een Besmettelijke ziekte lijden en in het vervoer, de reiniging en ontsmetting van goederen. Betreffende de verpleging van besmettelijke ziektelijders, wier afzondering noodzakelijk wordt voorgeschreven, hebben wij ons gewend tot het St. Elisabeths Ziekenhuis te Tilburg, welk ge sticht zich bereid heeft verklaard deze verpleging op zich te nemen tegen een vergoeding van 3.— per dag. Daarmede hebben wij ons vereenigd. Ten aanzien van het vervoer van lijders aan besmettelijke ziekten en de reiniging en ontsmet ting van gebouwen en goederen (vervoer inbegre pen) is een gemeenschappelijke regeling in wor ding, waarbij! ook voor onze gemeente de gelegen heid, tot aansluiting bestaat. Tot deze regeling behooren de gemeenten Alphen en Riel, Baarle-Nassau, Berkel c.a., Diessen, Don gen, Gilze c.a., Goirle, Haaren, Hilvarenbeek, Loon- op-Zand, Moergestel, Oisterwijk, Oostelbeers, Uden- hout en Tilburg. Deze! dienst zal door de gemeente Tilburg wor den beheerd en geadministreerd. Overeengekomen is de regeling van het vervoe ren van, lijders aan besmettelijke ziekten te laten zooals deze thans is. De besturen der buitengemeenten zullen mitsdien voor dit vervoer aan Tilburg betalen een bedrag van 4 verhoogd met 0.35 per K.M. Voor het reinigen en ontsmetten van gebouwen en voor het vervoeren, reinigen en ontsmetten van goederen is overeengekomen, dat door de zorg der gemeente Tilburg ten behoeve van den in te stel len Reinigings- en Ontsmettingsdienst aangeschaft en onderhouden zullen worden twee vrachtauto's, n.l. één voor het vervoeren van te ontsmetten goe deren en één voor het vervoeren van ontsmette goederen, een motorrijwiel en' de benoodigde ont smettingsapparaten. De ontsmettingsapparaten thpns in Tilburg in gebruik, zullen in dien diepst worden ingebracht. Voorts zal ten behoeve van dien dienst gebouwd worden een garage met berg plaats, douche, privaat, verbrandingsoven en cy- aankamer op een voor dat doel aan te koopen terrein. Het personeel van den gemeenschappelijken rei nigingsdienst en ontsmettingsdienst zal door het gemeentebestuur van Tilburg voor zooveel noodig worden benoemd, geschorst en ontslagen, de re geling der bezoldiging en de eventueele vaststel ling van andere regelingen voor dat personeel zul len evenals de vaststelling zijner instructies blij ven behooren tot de taak van het gemeentebestuur van Tilburg. De kosten aan den Reinigingsdienst en Ontsmet tingsdienst verbonden, zullen voor een gedeelte betaald worden naar verhouding van het aantal ontsmettingen of reinigingen, gedeeltelijk naar het aantal inwoners der verschillende gemeenten. Naar verhouding van het aantal inwoners zullen betaald worden z.g.n. vaste kosten, n.l. de annuï teiten van dei aan te schaffen artikelen en de op te richten gebouwen, alsmede de vaste exploitatie kosten. Deze kosten zijn begroot als volgt: Auto's 7.000.—, annuiteit 650.—, levensduur 15 jaren. Motorrijwiel 800.annuiteit 100.levens duur 10 jaren. Ontsmettingsapparaten f 700.annuiteit 160, levensduur 5 jaren. Garage enz. 7000.annuiteit 500.levens duur 25 jaren. Terreinen 2000.—, annuïteit 90.—, alleen rente- Totaal 1500.—. De jaarl ijksche exploitatiekosten zijn behalve op bovengenoemde annuïteiten begroot op: Salaris (fictief) Directeur f 500. Salaris chef reiniging en administratie kosten f 500. Toezicht op de uitvoering van ontsmettingen 900. Onderhoudskosten gebouwen f 400. Arbeidsloonen voor schoonhouden auto's ontsmettingsapparaten enz. 500. Totaal f 2500 en f 1500 annuïteiten is 4000.—. Op basis van deze becijferingen zijn de vaste kosten op 3 cent per inwoner te begrooten. Als vergoeding van de voor een bepaald geval van ontsmetting te gebruiken auto's zal berekend worden een bedrag van 0.13 per K.M. Dit be drag en de vorige kosten van elke ontsmetting, zuilen door elk der gemeenten voor elk geval af zonderlijk worden gedragen, naar verhouding van het aantal ontsmettingen, dat verricht zal worden. Opgemerkt zij, dat het bedrag van f 4000.hier voor genoemd een raming is, doch dat uitteraard de werkelijke kosten in rekening gebracht zullen worden. Op den grondslag van deze gegevens, die in een concept overeenkomst zijn neergelegd, stellen wij U voor daartoe te besluiten. 7. Voorstel tot toekenning van een gratificatie aan den monteur J. Boelen en de gasfitters Nou- wens en Smeulders. Overeenkomstig de besprekingen dienaangaande in de Lichtcommissie, werd het, nu van hen, in Verband met de verbeteringen van het electrici- teitsnet te Loonopzand en te Kaatsheuvel meer bijzondere werkzaamheden zijn gevraagd, wen schelijk geacht hen een gratificatie van respectie velijk 75, 10 en 5 tfl verleenen. Deze kosten komen ten laste van het bedrijf. nemen. stellen Burgemeester en Wethouders voor daartoe te besluiten. 10. Verzoek van enkele inwoners van den DPeefschenweg (2e straatje) tot het plaatsen van enkele straatlantaarns. 11. Voorstel tot aanwijzing van de takken van dienst, waarvoor overeen komstig art. 252 der gewijzigde Gemeen tewet, naast de ontvangsten en uitgaven, welke een gevolg zijn van de geldelijke verhouding tusschen deze takken en den algemeenen dienst der gemeente, in de begrooting der plaatselijke inkomsten en uitgaven, alleen worden opgenomen de geraamde voor- of nadeelige saldo's. Zooals tot heden het geval stellen wij U deze regeling voor ten aanzien van 't gas- en electriciteitsbedrijf en voor de exploitatie der drainagevelden. Voor deze bedrijven blijft de bestaan de regeling, waarbij een afgescheiden financieel beheer wordt gevoerd, van kracht. Van deze gelegenheid maken wij zulks in afwachting van een algeheele her ziening, welke eerst tof stand kan ko men, nadat de nieuwe begrootingsvoor- schriften door de Kroon zullen zijn ge geven, gebruik om overeenkomstig het verlangen van Gedeputeerle Staten, eene kleine wijziging in de beheersverorde- ning voor de lichtbedrijven voor te stel len. Was tot heden voorgeschreven, dat door dee boekhouder der bedrijven be dragen, welke hij boven de 1500.in kas had, moesten worden gestort bij een door ons college aan te wijzen kassier of bij den Postchèque en Girodienst, welke bedragen door hem naar behoefte wederom mochten worden opgenomen, thans wordt door Gedeputeerde Staten in overweging gegeven om deze manipu- 'taties in rekening-courant over den ge meente-ontvanger te laten loopen. Daartegen hebben wij geen bezwaar. Als zoodanig stellen wij U voor art. 11 der beheersverordening voor de licht bedrijven als volgt te wijzigen: „De boekhouder stort tegen quitantie zijne kas voor zoover zij een bedrag van 1500.met 100.of veelvouden daarvan overtreft, telkens bij den ge meente-ontvanger. Onder de door Burgemeester en Wet houders te stellen voorwaarden en ge durende een door hen te bepalen tijd. mag een hooger bedrag dan 1500.in kas worden gehouden. De voor den dienst benoodigde gelden ter voorziening in de behoefte aan kas geld, worlen na vooraf bekomen mach tiging van Burgemeester en Wethouders uit de gemeentekas verstrekt. Over de opnamen en stortingen in dit artikel bedoeld, wordt wederkeerig ren te berekend naar door Burgemeester en Wethouders vast te stellen regelen. 12. Wijziging verordening op de ver makelijkheidsbelasting. In de huidige verordening was be paald, dat betalingen betreffende deze belasting moesten geschieden bij den ge meente-ontvanger. Echter zijn deze be talingen steeds ter secretarie gebeurd en ook voor het vervolg zouden wij ten gerieve van het publiek daaraan de voor keur willen blijven geven, nu de Ont vanger niet alle dagen en dat speciaal nog Op Zaterdag, kantoor heeft, als wan neer de meeste bewijzen worden- ge haald. Daarvoor is het noodig dat de betref fende verordening met dezen toestand in overeenstemming wordt gebracht en als zoodanig bepaald wordt, dat de be lastingbetaling ter gemeentesecretarie geschiedt. Met een dusdanige wijziging kunnen de Gedeputeerde Staten, die daarover schreven, accoord gaan. 13. Besloten vergadering. Reclame schoolgelden. natuurlijk droog - met C 25, 45 en 65 ets, AGENDA'S. WAALWIJK, 8 uur, Witte ZONDAG 18 OCTOBES, 8.30 8.50 9.00 9.30 10.30 12.00 1.00 1.30 2.00 2.30 4.00 4.30 5.00 6.00 6.45 7.15 8.00 8.15 9.45 10.20 10.30 11.00 8.30 WAALWIJK. Van 9—16 October. Geboren: Nicolaas zv. D. Verschuuren en H. A. van Broekhoven. Petronella F. J. dv. J. A. J. van den Heuvel en M. H. Verschuren. OverledenA. P. M. van Berkel oud 1 jaar. HuwelijksaangiftenJ. F. Pulles oud 27 jaar te Oudheusden en M. L. van Hel- voirt oud 25 jaar alhier. J. P. IJpe- laar oud 57 jaar en A. Vermeulen oud 46 jaar, beiden alhier. Huwelijken: J. van der Pennen oud 61 jaar en J. van Kuik oud 61 jaar, beiden alhier. M; van Drongelen oud 23 jaar te St. Oedenrode en W. Kuijsten oud 23 jaar alhier. Ingekomen: J. H. Mulders van Bergen Terblijt. J. G. van der Linden van Peek. K. K. A. L. Brinkmann. van Hamburg. J. G. de Jongh van Raams- donk. A. Böhm van Riistriisger. Vertrokken: Th. van Vugt en gezin naar Den Bosch. K. J. A. Dijkink en gezin naar Oirschot. A. M. van Grins- ven naar 's-Bosch. J. Pelgrim naar Tilburg. C. J. Rüter naar Heer. J. van den Berk naar Hedikhuizen. F. E. de Goeij naar Hedikhuizen. W. F. J. C. Schroeder naar 's-Bosch. J. G. V. D. van Rijswijk naar Tilburg. F. J. J. de Leijer naar Boxtel. W. Kuijs ten naar St. Oedenrode. HILVERSUM (V.A.RjV.) Lichaamsoefeningen Postduivenber. en voetbal™.,, Tuinboiïwhalf uurtje. meH Concert. (V.P.R.O.) Kerkuitzending uit de Amsterdam. Spreker Ds pS (A.V.R.O.)' Het Omroeporkest o.l.v Ni. Film en Filmkunst, door L i Gramofoonmuziek. Avro-boekenhalfuur. Operetteschlagens Kovacs Tc Dr. C. H. Sluiter spreekt Gramofoonmuziek. Sportuitslagen Vaz Dias. (V.A.R.A.) Kinderuurtje. Het Vara-orkest o.l.v. Hucn ,i Tooiiecl. 80 Vara-orkest. (A.V.B.O.\ Nieuws- en Sportberichten Va Het Dresdener Kreuzchor Bij afwisseling Graini Avro-Radio-tooneel Gramofoonmuziek. Concert Muziek-ensemble De T Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. (N.C.R.V.) Morgenwijding. (É.R.O.) 9.30 Uitzending van de Deutsche v de kerk van den H. Thomas y» Amsterdam. u 10.45 Morgenconcert. 12.00 Het K.R.O.-Sextet o.l.v. Piet Lm I.30 Godsdienstonderricht voor oude 2.00 Pater J. van Heugten S.J.; J romans Eric en Mossieu Charejh 2.30 Uitz. Yan een Palestrina-progrj 4.15 Ziekenlof uit de Kapel der Kyy* cordia te. Den Bosch. (N.C.R.V.) 5.00 Orgelspel door W. Toornvliet, 5.50 Kerkdienst Geref. Kerk HA' Buskes. (K.R.O.) 7.45 Drs. Eyckeler: De Aartsvader^ het licht der moderne Bijbels 8.10 Voetbaluitslagen R. K. Fedefe 8.15 K.R.O.-orkest o.l.v. Johan Gerri 9.15 Vaz Dias. 10.40 Epiloog door het Klein Koor. MAANDAG 19 OCTOBEl HILVERSUM 298 II, (V.A.R.A.) 6.45 en 7.30 Lichaamsoefeningen. 8.00^, Vara-Septet o.l.v. Is. Eyl, Afgewisseld door (V.P.R.O.) 10.00 Morgenwijding. (V.A.R.A.) 10.15 Voordracht door Mevr. MiniiyE 10.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Het Vara-Septet o.l.v. Is. Eyl Afgewisseld door gramofoonnu 2.30 Nederl. schrijvers en dichtersvj foon. 3.15 Piano-recital door Bep Tjomsm 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 Kindervertellingen 5.30 Het Vara-orkest o.l.v. 630 Zang en Piano. 7.00 Paedagogisch Concert, 8.00 Der Messias, Oratorium-uita bouw voor K. en W. Den Hi In de pauze Voordrachtcum II.00 Vaz Dias. 11.10 Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. (N.C.R.V.) 8.00 Schriftlezing. 8.15 Morgenconcert. 10.30 Korte ziekendienst door J, Vj 11.00 Lezen van Chr. lectuur. 11.30 Gramofoonplaten. 12.00 Politieberichten. 12.30 Orgelconcert uit 4e te Amsterdam dooh Jan Ik I.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Uitzending voor scholen. 2.35 A. J. Herwig spreekt. 3.15 Cursus knippen en stof versie 4.00 Ziekenuurtje door Ds. G. B, 5.00 Chr. Liederen-uurtje. 6.00 Ensign G. Claeijs: Leger dn voorheen en thans. 6.30 Verteluurtje voor Jongeren, 7.00 Cursus Engelsch voor gewri 7.30 Politieberichten. 7.45 Persberichten Ned. Chr. Pd 8.00 Concert Symphonie-orkest de 9.00 Ds. Koningsberger: De Bijbiii 9.30 Vervolg concert. Na afloop: Persberichten Ya mofoonmuziek. DINSDAG 20 OCTOBI HILVERSUM 2< (A.V.R.O.) 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Piano-recital door Egbert Yü II.00 Orgelconcert door Frans Hï 12.00 Kovacs Lajos en zijn orkest Bij afwisseling Draaiorgel mofoonmuziek. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Knipcursus voor Beginners 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 Kinderuur. 5.30 Orgelconcert door Pierre Pa 6.15 Les vanwege het Onderst Binnenvaart. 6.45 Viool-recital door Boris l# Amerikaansch Kwartiertje, 7.30 Engelsche les voor gevorder 8.00 Het Omroep-orkest o.l.v, Ys: 8.30 Dé strafzaak Vivienne Ware 9.15 Omroep-orkest. 10.00 Vaz Dias. 10.15 Omroep-orkest. 11.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 1 (K.R.O.) 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 -u Godsdienstig halfuurtje m ®Perquin O.P. 12.00 Politieberichten. 12.15 Het K.R.O.-trio o.l.v. W 1.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Gramofoonmuziek. 4.00 Gramofoonmuziek. 6.20 Cursus bedrijfscontrole, 6.45 Cursus Engelsch. 7.10 Antoon Coolen: Het ge^1' volksgoederen. 7.30 Politieberichten. 7.45 Verbondskwartiertje. (H.I.R.O.) 8.00 Uitz. voor de Theosofisch W Gramofoonmuziek. 8.10 Lezing van J. Kruisheer, 8.30 Gramofoonmuziek. 8.40 Lezing door1 G. de Boer, (K.R.O.) 9.00 Het K.R.O.-orkest. 9.15 Vaz Dias. 11.10 Gramofoonmuziek. WOENSDAG 21 OCÏOI S \'[i((MEI HILVERSUM (V.A.R.A.) 6.45 en 7.30 Lichaamsoefening 8.00 Gramofoonmuziek. (V.P.R.0. 10.00 Morgenwijding. (V.A.R.A) i Uitz. voor arb. in C°f,DJ Het Vara-Septet o.l.v. Is. Onze keuken door P. Voor de kinderen. Kindertooneel, 10.15 12.00 2.15 3.00 3.30 4.30 5.30 6.30 6.35 7.15 8.00 8.40 10.00 10.15 10.25 11.00 8.00 8.15 10.00 10.30 11.00 12.00 12.15 12.30 2.00 2.30 3.00 4.30 5.00 6.00 6.45 7.15 7.30 7.45 8.00 9.30 10.10 11.00 Vraaghalfuurtje door Oo- J/i Het Vara-septet. I tl'of Berichten van het Da^1 H Septet. 7 Vraaggesprek over 1 ~v Concert door het VP[Jr j Hoorspel op te voerfdoo o tooneel. Uitz. voor den Alg. 'd-1 en Kantoorbediende Vaz Dias. Vervolg concert. Gramofoonmuziek. HUIZEN 78 K (N.C.ff.) Schriftlezing. Morgenconcert. - Zang door het N.C..^'"*L Korte ziekendienst )oy Harmoniumbespelin d°01. Politieberichten. Gramofoonmuziek. Middagooncert. Gramofoonplaten. Lezen van Clir. leefcuf. Concert door het Deftsci Gramofoonmuziek. Kinderuurtje. Uurtje voor de landloflvj G. van Ravenzwaay 5)1'pP S. Luitse: Chr. Sociak Politieberichten. Persberichten Ned. Chr. Uitz, Evangelisatie-sameü' Naaldwijk. Sprekers Ds. ders en Ds. Smelik. V Concert Utrechtsche Chr, Vaz Dias. Gramofoonplaten,

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 10