I ECUS ViN HET Mill l e Hl l l QoiJt aan i Ücvwwel.. Een oeinkkig lacnie M.ZONDEBVAN n- en RECHTZAKEN. fHEEREN. DAMES o 40, in, Zaterdag 24 Oct. '31. 54e Jrg. DERDE BLAD. blijven. De tweede overspanning ver- trok op Zaterdag 7 Maart van de werf j te Dordrecht, passeerde den volgenden dag de spoorbrug en werd des Maan-1 dags 9 Maart te Keizersveer geplaatst. De derde en laatste overspanning ver- trok op Zondag 14 Juni van Dordrecht] en passeerde 's-Maandagsmorgens om streeks half zeven het draaibare ge deelte van de Moerdijkbrug en werd 59.259 gulden en in 1930 ongeveer] f 400.000, terwijl voor dit jaar een bedrag van f773.960 is aangevraagd. er kt: RS- F1E m, eren .25. aan. unncnom i GULDEN PROVINCIAAL NIEUWS. Kon onderscheiding. By Koninklijk besluit van 10 October Is benoemd tof ridder in de orde van Oranje-Nassau, de heer J J.vanEupen, te Nijmegen, oud-inspeceur van bet Inlandsch onderwys in Ned. Oost Indtë en leeraar in 't Javaansch en Maleisch aan de Middelbare Koloniale Land bouwschool te Deventer. De heer J. van Eupen was 50 jaar bij 't onderwijs werkzaam, waarvan 36 jaar in Indië. Hy is ook noe eenigen tijd docent geweest aan de R.K. Han- dels-Hoogeschool te Tilburg. Benoeming. Door het bestuur der federatie van Wit—Qele Kruisverenigingen is be noemd tot adjunct erqué rice voor zuigelingenzorg en schoolartsendlenst in de gemeente Eindhoven, mejuffiouw Toos van Dooren, alhier. Bloempjes verkoop R K Vrouwenbond. Morgen Zondag 25 October op het feest van Christus Koning zal de R K, Vrouwenbond zij o jaariykschen bloemp jesdag honden, waarvan de opbrengst besteed zal worden aan het Missie werk. KINDERKLEEDINO TERMUNEN Vraagt reizigers bezoek Operette Vereeniging w7avenu? Zooals reeds aangekondigd geeft „Tavenu" 8 en 9 Nov. as. hare jaar- iyk«che uitvoeringen. f Wanneer wy nagaan het succes waarmede deze vereeniging gedurende haar 13 jarig bestaan diverse groote werken heeft opgevoerd, herinner U slechts de twee laatste „De klokken van Corneviile" en „Mascotta", die het meest versch in ons geheugen liggen dan mogen wij met recht verwachten dat ook de a.s opvoering van .Nelly" in de puntjes verzorgd zyn zal. Qenoemde .Nelly" is een zangspel ofwel opera in 3 bedryven van Bouman en speelt In een vlsschersdorp aan de zee ten tijde van Njpoleon, een greep uit het visschersleven dus. zooals indertyd het succesvolle „Maryke v. Schevenfngen." De begeleiding onder den ljverigen dirigent van „Tavenu", den heer Duyvelaar, wordt ditmaal verzorgd door een pr ma strijkorkest uit 's Bosch. Vanwege de slechte tijdsomstandig heden meende het bestuur deentiée- prijzen beduidend te moeten verlagen, teneinde eenieder in de gelegenheid te stellen deze opvoering by te wonen. Een gezellig bal zal deze avonden besluiten. Lees vooral de groote affiches. Aanbesteding. Het bestuur van den Binnenpolder van Waalwijk heeft den aanleg van den nieuwen weg aan de Burg. v. d, Klokkenlaan gegund als volgt S'raatwerk A v. Speljk a hier. Vervoerwerk H. van Loon alhier. Loswerk A. Korthout alhier. Wtnkellersbond. Donderdagavond hield de Winkeliers- bond, afdeellng van den R K Midden standsbond eene ledenvergadering in 't caié van den heer A v. d. Pluym. O m werd aan 't bestuur opgedragen een attrac ie—plan te ontwerpen tegen het a.s. St. Nicolaasfeest. Eerste Loonopzandsche Politiehonden- vereent ging De Eerste Loonopzandsche Politie- hondenvereentging zal binnenkort haar 10—jarig bestaan herdenken met éen onderlingen wedstrijd en een feestelijke byeenkomst. Jan Verhoeven. Met ingang van 2 Nov. is benoemd tot Directeur van het „Morh y-lnstiiute" (instituut uitsluitend voor plano-onder richt) te Rotterdam onze oud—plaats genoot de heer Jan Verhoeven. Ook is hy uitgenoodigd begin Januari een piano—recital te geven voor de Vereeniging Nederlandsche Dames te Brussel. Van de kerk gevallen. Vrydagmorgen even na elf uur had de Duitscher Fr. Brab, woonachtig te Tilburg, het ongeluk van een der koepels der St. |*n»kerk te vallen. De ongeveer 50—jarige heer Brab kwam 's morgens van Tilburg om toezicht te houden op het werk zyner twee knechts, die werkzaam waren aan de koepels der kerk Hy klom juist aan de verkeerde zijde op een der zy~koepels, in de meening dat hier zyn knechts aan het werk waren. Toen hij hen niet zag, zij waren juist aan de andere zijde der kerk bezig, wilde hy langs den koepel loopen, doch hierbij gleed hy uit en viel van een hjf gte van plm. 12 M Een werk man, die op het kerkhof bezig was, zag den val en waarschuwde aanstonds het St Nicolaas—Zieker huis, entwee Zusters verleenden het slachh ff er de eerste hulp Deze was nog bij kennis en klaagde over hevige pynen in den rug Ook Dr. Langemeyer was spoedig aanwezig Per brancard werd de heer 3. naar het Ziekenhuis gebracht, waar til] aan een nadei onderzoek werd onderworpen. Wandelend varken. By een landbouwer hier ter plaatse s een varken komen aanloopen. By da politie zijn verdere inlichtingen te bekomen, Loterij-vereeniging. De loterij-vereeniging „Gezellig Samenzijn" gevestigd bij den heer P. W, Hesselberth bestond 12 October één jaar en zij zal hare jaarvergade ring houden op a s. Zondag 25 Oct. om 12.15 uur. Wij sporen de leden bij deze dringend aan, deze vergade ring bij te wonen. De belangrijke agenda luidt als volgt 1 Opening. 2 Notulen. 3 Mede- deelingen. 4 Jaarverslag Secretaris. 5 Jaarverslag Penningmeester. 6 Be stuursverkiezing. 7 Bespreking feest avond. 8 Rondvraag 9 Sluiting. Don Gar ca Moreno De R.K. Werkliedenvereeniging houdt morgen haar jaarlijks patroon feest, dat ditmaal gevierd zal worden door het houden van een feestverga- dering in de zaal van den Gilden bond. De hoofdschotel dezer vergadering wordt aangeboden door de Tooneel- vereeniging „D.V.S.V.", onderafdee- ling der R K. Werkliedenvereeniging, die het tooneelseizoen zal openen met de opvoering van het 3-bedrijvige treurspel „Don Garcia Moreno" van G. Nielen. Na hetgeen hierover in ons blad reeds geschreven is, behoeven wij er nauwelijks nog enkele woorden aan te wijden. Het is bekend dat de goede krachten van D. V. S. V. zich de laatste jaren sterk ontwikkeld hebben, en er in de achtereenaolgende uitvoeringen dezer vereeniging steeds een climax zat. Wij gelooven, gezien den ijver die er in de vereeniging heerscht, dat dit ook thans weer het geval zal zijn. Maandagavond wordt het tooneel- werk nogmaals gegeven, dan voor het i f i tl Dij de ingebruikneming van de brug bij Keizersveer. Op Zaterdag 31 October zal de den vo|gen(jen dag op haar plaats ge- jieuwe brug over de Bergsche Maas j -d pe bouw van deze brug welke j Keizersveer officieel voor het ver- duj twee jgar beeft gedUurd, heeft er worden opengesteld Deze nieuwe ongeveer 2.3 millioen gulden gekost, ug Hg, 'n den hoofdverkeersweg van In ,g g werd VQOr dit werk op de naar Gorinchem, welke door de b grootjng een bedrag uitgetrokken van jaioinobilisten voor Amsterdam en (recht veel wordt gevolgd. Een be- „aar van dezen, overigens zeer goeden ,e|j was, dat men er twee veerdiensten ao root ier.1 ïer.) eerd a er.) ïer,) ïer.) aan tier.) i1! 18 jjimoette. Een bij Gorinchem en een tj Keizersveer. Thans heeft echter het jaistgenoemde veer, hetwelk zijn naam ulleenï aan keizer Napoleon, die het straiegisch-oogpunt deed aanleggen, jedaan, daar de vaste oeververbinding gereed gekomen. Bij den bouw van eze brug hebben zich hoegenaamd ten moeilijkheden voorgedaan. Voor- ([St hoefde het Rijk geen onderhan Izlingen te voeren over afkoop van veerrechten, omdat het Keizersveer Rijksveer is en voorts waren er tstijds bij de verlegging van den Maasmond daar ter plaatse terreinen den Noordelijken en Zuidelijken itrer Rijkseigendom geworden, zoodat jen er zonder grondaankoopen of „igeningen direct kon beginnen. je brug ligt alleen over het zomerbed de Bergsche Maas, omdat de Mnterbedding geen dienst doet voor afstrooming van het water, waardoor brug dus zooveel korter kon zijn. Je brug ligt iets Westelijker dan het ter en de weg sluit er met een flauwe ocht op aan De brug, welke berekend voor het zwaarste verkeer, heeft beide zijden opritten met een idling van 1 op 50. Van de bogen alleen de middelste horizontaal; beide andere zijn met een flauwe filing ontworp n. De vrije doorvaart- oogte bedraagt ruim acht meter. In it najaar van 19_9 werd met den iderbouw van de brug een aanvang maakt. De brug werd ontworpen r het Rijksbureau voor Bruggen- (iiw. De bouw van de twee stroom- lers en de twee landhoofden werd gedragen aan de firma Christiani Nielsen. De ijzeren bovenbouw, de eigenlijke brug, werd gebouwd loor de firma Penn en Bauduin te ordrecht. Deze ijzeren bovenbouw, elke uit drie overspanningen bestaat, itrd gemaakt in samenwerking met N. V. Pletterij v/h L. J. Enthoven Cie te Delft, F. Kloos en Zonen's Weikplaatsen te Kinderdijk en de Penn en Bauduin te Dordrecht dezer drie firma s heeft een ge- tóe van het ijzerwerk in haar werk. plaatsen vervaardigd. De montage, het leffen het transport, het plaatsen op fe pijlers te Keizersveer en de verdere itrkzaamheden aldaar werden door It firma Penn en Bauduin verricht, ook het plan voor het transport htwïerp. Bij het uitnoodigen van lederlandsche constructiewerkplaatsen oor het bouwen van deze brug heeft Rijk de inschrijving vrij gelaten fit betreft de keuze de brug ter te bouwen of op de eigen werf. firma Penn Bauduin te Dordrecht, wie het werk werd gegund, gaf de loorkeur aan het bouwen op eigen 'erf, Op de kosten maakt dit niet kei veel uit, al is het ook wat goed er. In ie Ier geval beteekende het wenwel een belangrijke tijdbesparing. men de brug ter plaatse gemaakt, 'm had men steigers in de rivier loeten maken, welke er in verband iet het gevaar bij ijsgang alleen maar oden zomer kunnen staan. Bovendien 'is als eisch gesteld, dat ten d enste 'in de scheepvaart óf de middelste Mde Zuidelijke doorvaartopening vrij blijven. Indien de firma Penn en Bauduin op deze wijze was te werk Maan, waren de drie overspanningen op zijn vroegst in November van dit Mr gereed geweest, terwijl de brug dan niet eerder dan in den a.s. zomer ion geopend kunnen worden. Deze 'jeu. e brug bestaat uit drie overspan den, elk met een lengte van 90 "eter, hart op hart der opleggingen en een afstand der hoofdliggers van M.40 meter, terwijl de totale breedte ®et de trottoirs, welke buiten de koofdliggers uitsteken, 15 50 meter bedraagt. Hiervan is 8,50 meter rijdek 'innen de hoofdliggers en 2 meter tfottoirs aan beide zijden er buiten. Het gewicht van elke brug (overspan- "ng), dus zonder betondek, bedraagt 930 000 K.G. De onderkant der middelste spanning ligt op ca. t0,20 meter boven N.A.P. terwijl de hoogte der hoofdliggers 13.50 meter bedraagt, zoodat het hoogste punt 23.70 meter ®"en N.A.P. komt te liggen. De eerste ""spanning, welke in October van '"leden jaar gereed was, werd geplaatst °P Maandag 27 October 1930. 's Zater- aës tevoren was de brug tot voor de 'Poorbrug in den Moerdijk gesleept. s Zondagsmorgens vroeg werd de brug over het draaibare gedeelte van UIT DE BOSSCHE RECHTSZAAL. Doodgestoken. Voor de rechtbank werd de strafzaak behandeld tegen G. K., 25 jaar, uit Vlij men, thans wonende te Den Bosch. Aan verdachte wordt ten laste gelegd dat hij op 27 Aug. 1931 te 's-Hertogen- bosch opzettelijk Peter van Rijsingen van het leven heeft beroofd, door hem daartoe opzettelijk met een mes te slaan en te snijden en te steken, tengevolge waarvan P. Rijsinger is overleden. Subsidair vermeldt de dagvaarding mis handeling met doodelijken afloop. Er zijn 9 getuigen gedagvaard, w.o. als deskundige P. Nieuwenhuijse, arts te Den Dolder. Verdediger is Mr. Adelmejjer, Den Bosch. Voor deze beruchte zaak was uiter aard enorme belangstelling, vooral uit Vlijmen, waar de werkloozen een half uur vroeger dan op andere dagen kon den gaan „stempelen", om op tijd in Den Bosch te kunnen zijn om op de pu blieke tribune een plaatsje te bemach tigen. Allen kennen ze verdachte en diens geschiedenis. Hij woonde in Vlij men in „de hel" en is kort geleden werk loos naar Den Bosch overgewaaid, sloot er zijn tweede huwelijk en pleegde kort daarna den doodslag in den Berebijt. Hij is thans in Den Bosch gehuisvest in een onbewoonbaar verklaard huisje en is nog steeds werkloos. De marechaussee had er een heele karwei aan om de opdringende stroom geleidelijk naar binnen te laten golven, maar allen vonden geen plaats meer op de volgepropte tribune. Verdachte zat in de getuigenkamer om half 10 reeds zjjn pijp te rooken! De rechtbank was samengesteld als volgt: Mr. W. Ummels, president, Mr. A. A. van Schuijlenburch en Mr. K. Sas sen, raadsheeren, Mr. Verheijen, griffier, Mr. Vermeulen, Officier van Justitie. Verdachte, ondervraagd, bekende, maar zeide het feitelijk toch niet te we ten. (De verdediger verzocht de rechtbank te willen constateeren dat de vrouw van verdachte aanwezig was om als getuige te worden gehoord). De president wees er op dat er voor verdachte geen reden was om op zijn bekentenis, vroeger afgelegd, nu terug te komen. Verdachte heeft immers be kend, dat hij een mes van tafel heeft genomen en zijn slachtoffer heeft dood gestoken. Getuige de rechercheur Copier ver klaarde in het straatje den persoon aan getroffen te hebben, die doodelijk in de hartstreek gewond was en aan de ver wondingen bezweek. Per brancard werd het lijk weggevoerd. Verdachte had on- middellijk bekend, maar zeide toen niet te weten hoeveel steken hij zijn slacht offer gegeven had. Verdachte werd met het lijk geconfronteerd, toen het op de brancard lag. „Hij zal 't wel zijn, 't zal wel waar zijn", had verdachte toen ge zegd. Getuige heeft daarna meer duide lijk verdachte gevraagd of hij het lijk herkende, waarop verdachte bevesti gend antwoordde. Verdachte ontkende de verklaringen van Copier. Zwijg maar, wij vertrouwen Copier beter dan verdachte, aldus de president. De president herinnerde er verdachte aan dat hij Rijsinger toch kende en met hem naar Vlijmen was geweest. In een verhaal over de laatste dagen vóór den doodslag verklaarde verdachte Rijsinger niet te kennen. Het slachtoffer was in zijn huis gekomen en wilde in verhouding staan tot de jonge vrouw van verdachte. Toen hij zich niet wilde verwijderen, ontstond er een woorden wisseling, waarbij de indringer zeide verdachte met het mes te zullen steken, dat daar op tafel lag. Er ontstond een vechtpartij met het bekende gevolg. Ver dachte beweerde dat Rijsinger aan een verkeerd adres was. (Het publiek begon telkens hard te la chen en moest telkens tot stilte worden aangemaand). Verdachte verklaarde vervolgens, niet de bedoeling te hebben gehad R. dood te steken. Wel heeft hij hem een pak slaag willen geven. Getuige P. Nieuwenhuise, arts te Den Dolder, heeft de lijkschouw verricht en een aantal wonden met scherpe randen aangetroffen. Er was veel bloedverlies geweest. De mishandeling had zwaar li chamelijk letsel tengevolge met doode lijken afloop. Getuige P. van Es heeft Rijsinger zien gaan, die wat gedronken had en de wo ning van Kuijs binnen ging. K. en zijn vrouw had getuige nog even tevoren ge zien. Terwijl zij ieder een sigaret rook ten en K. een stuk worst in de hand hield, kwam hij met Rijsinger de straat op. Ze bleken in vriendschappelijke ver houding te zijn, want ze lachten en praatten samen. Maar dadelijk daarop heeft K. zijn slachtoffer aangevallen in den rug. Getuige Maria Smits, 30 jaar, huis vrouw van Schatsbergen te Den Bosch verklaarde, dat zij beneden de woning van verdachte woont. Daags voor der- doodslag heeft getuige den verslagene een paar malen in de straat gezien, maar vroeger nooit. Zij woont daar al 5 jaar, maar zag Rijsinger daar nimmer. Op den dag van den doodslag ging Rijsinger wat dr^nken by H bin*e6n. Daarna is hy spoorbrug heengebracht en vandaar met K buiten gekomen. Met een knipmes '"der gesleept naar Keizersveer Ook stak K. zijn slachtoffer in het dijbeen. ae andere twee bogen werden op een Rijsinger viel toen en zeide: „Bruur, zondagmorgen over den Moerdijk ge-1 waarom doe je dat nou? Je hebt nog bracht -7 a a a _i L» bier van me gehad". Verdachte ant- trein, i Zondagmorgen nl. is het woordde; (je kunt van mij ook bier krij- nverkeer niet zoo druk en kon de gen> maar je moet van myn wijf afblij- ruë desnoods ook veel langer open ven". De oplossingen van de Sanella-Prljsvraag moeten vóór 1 Novemberworden ingezonden! Vraag vandaag nog aan Uw winkelier om meerdere gratis-exemplaren voor deelname. Iedere kooper van 1 pond Sanella kan den hoofdprijs van f 5000.- of één der andere 1190 geldprijzen winnen. Iedere deelnemer ontvangt in December een mooie Verkeers» kalender voor 1932 5NL D17-(f toovert gij op het gezicht van Uw baby, winneet gij de gesmette en stukken plekken van zijn huidje inwrijft met Parol en veider drooghoudt met Parolpoeder. Verdachte had zijn knipmes, een groot mandenmakersmes, al in de hand toen hij achter Rijsinger aan uit de woning van K. naar beneden kwam. De twee waren niet in vriendschappelijk gesprek. Getuige Aa. van der Putten, huisvrouw van den Bergh, hoorde rumoer en keek uit. Ze zag Rijsinger op den grond lig gen en verdachte stond boven hem met een mes en stak er op los. De onbekende die Rijsinger was, bleef liggen en even later kwam verdachte terug naar zijn slachtoffer en zeide: „daar heb je je pet." De onbekende, die door verdachte bij de polsen was vastgehouden, was erg verwond. Getuige weduwe van der Putten-Raay;. makers, Den Bosch, heeft hulp hooren roepen, keek uit en zag dat verdachte een man om de polsen hield en hem om keerde. Getuige wendde zich van het tooneel af en keek er niet meer naar. Dus het steken heeft ze niet gezien. De vreemdeling was dronken, doch ver dachte was „doodnuchter". Toen getuige pas keek, bloedde de vreemde man. Getuige A. van Gooi, boekhouder-kas sier, Den Bosch, heeft het slachtoffer zien liggen en droeg hem mee binnen. Hij zag nog wel iemand, maar weet niet of het verdachte was. Het slachtoffer leefde nog 20 minuten Er kwamen spoedig dokters en ook heeft den verslagene nog het H. Oliesel ontvangen. Toen getuige het slachtoffer ontkleedde had R. vele wonden. Getuige A. van Rijsingen bevolkings agent te Eindhoven had het lijk van zijn broer herkend; ook getuige Chr. v. d. Broek koopman te Eindhoven had even eens het lijk herkend als dat van Rijsin gen. Getuige rechercheur Copier verklaar de op de desbetreffende vraag van den president dat verdachte uit Vlijmen kort geleden in Den Bosch kwam wonen en zeer ongunstig bekend staat. Nog kort geleden was aan getuige gezegd dat ver dachte maar in verzekerde bewaring moest worden gesteld, want dat er weer een moord te wachten was naar aanlei ding van een ruzie elders. Getuige de vrouw van verdachte ver klaarde, dat de verslagene, toen hij in haar huis was, haar lastig viel. Haar man dreigde toen met een ijzer te zullen slaan, indien hij zich niet van haar van daan hield. Daarop ging de vreemdeling en haar man achter hem aan. Er werd nog iets geroepen, maar de vrouw weet niet wat. Een lang broodmes, met bloed bevlekt, was op de groene tafel aanwezig en werd door verdachte als zijn eigendom her kend. Requisitoii Het O. M. wees er bij den aanvang van zijn requisitoir op, dat verdachte naar mate de datum van het drama verder verstrijkt, doet alsof hij niet veel meer van de zaak af weet en dat geeft te den ken. Vooral de daad waar het op aan komt, is verdachte vergeten of weet het niet goed. De officier gaat dan uitvoerig het verloop der feiten na. Van drift, waar verdachte zich op be roept, blijft niets over, want de vrouw was boven en de mannen kwamen rus tig naar beneden. Er was geen aanlei ding om op straat zoo driftig te worden en dus is de uitvlucht van verd. onaan nemelijk. Ook de verklaring van het mes klopt niet. Immers, er is positief ver klaard, dat verdachte met een knipmes heeft gestoken en niet met het mes dat hier ligt. Uit de getuigenverklaringen is komen vast te staan, dat verdachte niet driftig het lange mes van de tafel heeft genomen en zijn slachtoffer heeft aan gevallen. Neen, ze zijn samen naar bene den gekomen en daar, buiten drift, ter wijl het slachtoffer nog zeide: doe me toch niets, heeft verdachte hem gruwe lijk afgeslacht. De officier wijst er op dat er een men- schenleven met het drama is gemoeid geworden. Spr. kwalificeerde het mis drijf als zware mishandeling met doo delijken afloop en eischte deswege vier jaar gevangenisstraf met onmiddellijke gevangenneming. Verdachte was uit zijn arrest ontslagen, maar de officier acht het noodig, dat bij het stellen van een eisch van vier jaar verdachte gedetineerd wordt. Verdachte toonde zich bij den eisch onverschillig en onbewogen en liet de verdediging aan Mr. Adelmeijer over. De verdediger, Mr. Adelmeijer, wees op den slag, welke de familie van Rij singen getroffen heeft en komt dan tot zijn pleidooi. PI. voerde aan dat het voor de hand ligt dat, wanneer naar de eer van zijn vrouw wordt gestaan, de man dat niet verdraagt en zich verzet en verweert. Zoo is dan ook volgens pl. hier geschied, zooals pl. nader tracht aan te toonen. Bij zijn conclusie beroept pl. zich dan ook op noodweer excesse en indien de rechtbank verdachte veroordeelen zal, vraagt pl. de uiterste clementie. Ver dachte wil liever bij zijn vrouw blijven en misschien is er hier wel eens werk voor hem te vinden, beter dan elders waar hij niets vindt. Daarom vraagt pl. niet in te gaan op den eisch van den of ficier en verdachte niet in hechtenis tv stellen. Verdachte heeft volgens pleiter geen reden om te vluchten. De Officier repliceert en wijst er nog eens op dat boven in de woning niets gebeurd is wat op een vechtpartij gelijkt. Als de feiten waren geschied zooals verdachte wil doen gelooven en zooals de verdediger het voorstelt, dan zou t drama zich boven hebben afgespeeld. Daar had verdachte dan in drift kun nen handelen. Er is geen aanleiding om niet te gelooven wat getuige v. Es zegt, dat verdachte en Rijsingen zonder in ruzie te zijn, naar beneden zijn gekomen en de straat op zijn gegaan. Verdachte was dus niet driftig, maar heeft zijn slachtoffer aangevallen en hem afge slacht met een knipmes. Spr. persisteert bij den eisch. Ook de verdediger repliceeït, waarna de rechtbank zich in raadkamer begeeft om over den eisch tot gevangenneming te beraadslagen. De president verklaart daarna: „De rechtbank, gehoord het requisitoir van den Officier en de vrees voor vlucht van den verdachte, beveelt de onmiddellijke gevangenneming van verdachte." Nog iets te zeggen? vraagt de presi dent aan verdachte. „Dank u wel", antwoordt verdachte en wordt daarna door de politie wegge leid. De uitspraak wordt bepaald op 7 No vember a.s. Waalwijk, 24 Oct. 1931. OP WEKEUJ KSCHE OF MAANOEL'JKSCHE tt'J VAART 36 S-HETRTOCEMBOSCH f

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 9