Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. De ZiMoniiig MGORDBRABAND FEUILLETON SUMMER 86. WOENSDAG 28 OCTOBER 1031. 54e JAARGANG. Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Brieven, Ingezonden stukken, gelden enz. franco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco p. post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 38. Telegr.-Adre»: ECHO. Prijs der Advertentiën: 20 cent per regel; minimum 1.50. Bij contract flink rabat. Reclames 40 cent per regel. Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. EERSTE BLAD GEMEENTERAAD. HEUSDEN. De Raad was voltallig. I. De Noiulen worden onveranderd vastgesteld II. Mededeeling van ingekomen stuk. ken. Besluit van Qed S aten, goedkeu rend het instellen van een maandmaikt Idem betnffmde verkoop van iepe- boomenproces-verbaal van kasop- neming bij den Oem.—ontvanger op 9 Sept jl. tevens administrateur van den vleeschkeudngsdienst,waarbij alles in orde bleek te zijn besluit van Qed. Staten, goedkeurend de vaststelling van de gemeenterekeningen en die van het vleeschkeuMngsbedrijf over 1930: circulaire van Qed. Staten betreff nde begrootingen, rekeningen en boekhou dingen. Met betrekking tot het voor- schrift, dat bed'ijfsrekeningen voortaan moeten worden nagezien door een wouKtant, vertrouwt de Voorzitter, dat wel zal worden goedgevonden, dat dit geschiedt door de vereeniging van NederI. Gemeenten, wat ook voor deel'ger zal zijn. Tevens vraagt hij of de raad het goedvindt, dat het vieesch. keurlngsbedrtjf beschouwd wordt als een tak van dienst, wat wordt goed gekeurd circulaire van B. en W van Aarle-R xel, om adhaesie te betuigen met het zenden van een adres aan d- 2de Kamer, om snelheidswedstrijden op den openbaren wegon voorwaardelijk te verbieden. Aan 't verzoek zal gevolg worden gegeven. III Aanbieding der gem. begrooting en der begrooting van het vieesch- keuriiigsbedrljf beide over 1932. Tot commissie van onderzoek wor den aangewezen de leden Maasen, de Mol en van R>el van „De Echo van het Zuiden". Uit het Engelsch van ALFRED WILSON BARRETT. (Nadruk verboden). De Voorzitter begint met te zeggen, dat de gem. begrooting staat in het teeken van de crisis en er bepaald ongunstig uitziet. De Godshuizen toch die tot heden de verpleging van krankzinningen en de kosten der werk- loozen fi tanciëerden hebben moeten zeggen „Non pos-mmus". De kosten der eersten bedragen thans f 3800 wat procenfsgewljs 'veel is op e»*n begrooting van plus minus f 50 000. Ook moet nu op de begrooting een post van werkverschaifi g gebracht worden van f 12 000. waarvan het Rijk 50°/0 en de Provincie 25°/0 zal bijdragen. Om de begrooting sluitend te maken zullen de opcenten moeten worden verhoogd en wel als volgt; De opcenten op gebouwde en onge bouwde eigendommen worden van 40°'o en 10°/o gebracht op 80°/0 en 20die np de vermogensbelasting van 20 op 50°/0idem fondsbelasting van 40 on 80°/oidem pensoneel van 55 op l00°/o. Vrrder zal het genoemde bedrag van t 12 000 wel moeten wor den verhoogd, daar de Godshuizen van af 15 Nov. '30 tot nu reeds circa f 20 000 uitgaven Een leening voor werkverschaffing mag alsnog niet wor den ge loten. In verband met het voorgaande werd de werkloozenzorg aan de orde gebracht en deelde de Voorzitter mede, wat er gedaan is naar aanleiding van een in de vorige vergadering genomen besluit De Voor zitter deelde een en ander uitvoerig mee en 't resultaat is, dat op 2 Nov. a s. de werkloozen te werk gesteld worden op landerijen der Godshuizen onder Drunen. waaraan de volgende voorwaarden worden verbonden: lo. Van elk gezin wordt maar één man te werk gesteld 2o. Het loon woidt bepaald op 24 cent per uur 3o. De halve premie voor de ziekte wet wordt verhaald op de arbeiders. Verder hebben B. en W. off-rten gevraagd aan de H.B. spoorwegen, om de werklui per auto bus te ver voeren op het traject Heusden— Drunen Dit zal komen op f 1 per week. B en W. stellen voor. dat de Gemeente de helft der kosten draagt en de belanghebbenden de andere helft, ieder is echter vrij om deel te nemen. Tevens werd de wijze van aanne ming besproken en stelden B en W. voor uit den Raad een adviseerende commissie te benoemen, die zich met wat met de werkverschaifi g in ver band staat, zal bezig houdt n. 't Gevolg was, dat werden benoemd de leden Maasen, Metselaar en van Riel. De heeren aanvaardden de be noeming. De Voorzitter zeide hun daarvoor dank en stelde voor eens per week ten stadhuize te vergaderen. Als administrateur had zich beschik baar gesteld de Gemeenteontvanger, die zich beiast met de uitbetaling en verdere werkzaamheden. Een regeling voor kindertoeslag zal nader worden vastgesteld. >16.43 20 Kom, wees nu niet zoo dwaas, Olive, zeide hij zacht, op langzamen toon. Doe dat nu niet meer, dan ben je een lief vrouwtje. Olive wreef haar arm, waar zijn vingers haar zoo fel geknepen had den en keek hem met een ontstelden Wik aan. Zij liet haar «tem ook da len; Het schijnt dat je niet heelemaal doof bent voor de stem van je gewe ten. Ik wenschte waarachtig wel, dat |k af en toe doof kon wezen voor jou «tem. Zij negeerde de hatelijkheid en Weef hem bedeesd aankijken. Her- tiert, vroeg ze, kan je niets goed ma ken kan je de smet, die op de nage dachtenis van dien man kleeft, niet uitwissen. Neen, dat gaat niet, schreeuwde Wj. Schei uit nou. Wat een ezel ben 'k geweest, om je dat te vertellen. Als ik geweten had wat vooi geheim het was had ik je niet aan gehoord Sinds het oogenblik dat ik het weet, heb ik geen rustig oogenblik '"eer gehad. Zij dreigde in tranen uit te barsten en Skinner stond met een boos ge zicht op. Wat drommel, zei hij woe dend, je hebt me er geen een laten bewaren. Nou, om hemelswil, Olive, kijk nu niet zoo, je zult oud en leelijk zijn voor je tijd. Laten we 't nu maar vergeten. Olive gaf geen antwoord. Ze had er trouwens geen gelegenheid toe, want er werd op de deur geklopt, en een kamermeisje trad binnen. Skinner vroeg; Zijn ze er? Laat ze maar hier komen. Toen het meisje de kamer verliet, wilde Olive haar volgen, maar haar echtgenoot hield haar tegen. Je deed beter hier te blijven, Oli ve, zei hij. Je hoort beleefd te zijn te gen zakenvrienden van je man, voeg de hij er met een glimlach aan toe. Zweigend ging de jonge vrouw zit ten, terwijl luide voetstappen uit den gang weerklonken. Meneer Coombe, Meneer Cripps, kondigde het meisje aan. Skinners bondgenooten waren al even weinig veranderd als de kapitein zelf. De oude Coombe zag er even zalvend-gemoedelijk uit als altijd en Cripps met zijn zware wenkbrauwen leek nog steeds op een menschenlij- ken buldog. De oudste bezoeker ging voorop en naderde zijn gastheer met stralend gezicht.. M'n beste jongen, riep hij uit, wat ben ik blij je te zien. Toen merkte hij pas dat Olive in de kamer was en met een glimlach liep hij op haar toe. Hoe maakt u het, me vrouw, vroeg hij. Olive keek eerst naar de dikke, niet bepaald zindelijke hand, welke hij ïaar toestak en vervolgens naar haar man. Toen gaf zij den gast van haar mali onwillig de hand en mompelde een onverstaanbaar antwoord. De oude man schudde even het hoofd en glimlachte weer. Cripps kwam met zijn vuilen vilten hoed op binnen 'n kort steenen pijpje hield hij tusschen de tanden geklemd. Hij vereerde Olive met 'n korten blik en een vlugtig knikje. Goeden dag, mevrouw, gromde hij. - Zeg, Spin, ging hij voort, dat is een verduveld lollig plekje, dat je hier hebt opgezocht, da's niet mis. Skinner keek hem even aan. Zoo vindt je dat, antwoordde hij nog ai scherp. Maar ik zou het wel op prijs stellen Cripps, als je je wat behoor lijker zoudt uitdrukken. Nou, en wat mankeert er dan aan wat ik zeg? Wie niet op mijn ge zelschap gesteld is, kan verdwijnen. Dan is er geen reden voor mij, om hier te blijven, kwam Olive tus schen beide en met een blik vol erger nis ging zij naar de deur. Heelemaal niet, mevrouw, ant woordde Cripps vroolijk; hij trok een fauteuil naar zich toe, ging er in zit ten en legde de beenen over elkaar. Heelemaal niet, mevrouw, herhaal de hij en hij trok eens flink aan zijn pijp en blies een dikke rookwolk de kamer in. Ik bedoel u er niet mee, maar ik moet niets hebben van dat vrouwvolk, dat zijn neus steekt in dingen, waar ze niks mee te maken hebben. Skinner opende de deur voor zijn vrouw. Cripps keek hem met 'n grijns aan en vervolgde - Ziezoo! Geen vrouwvolk erbij, Verschillende leden hadden nog op- meikirgen te maken, waarmee zoo mogelijk rekening zal worden gr houden. IV Vaststelling van he ambtenaren reglement. De meeste leden voerden hierbij het woord en zoo werden eenige veran (leringen aangebracht, terwijl ook B. en W. een paar wijzigingen hadden voorgesteld. Na ampele bespreking werd het ten laatste nagenoeg onge wljzlgd vastgesteld. V. Voorstel van B en W. tot wljzi ging der algemeene politie-verordening Voorgesteld wordt de volgende be paling: „Het is verboden in een gebouw of zijn aanhoorlgheden meer dan 400 L. petroleum, meer dan 100 L. benzine en (of) meer dan 10 L. naphta in voorraad te hebben en anders dan in dicht vaatwerk of behoorlijk gesloten metalen kannen. De bepaling van dit a<tikel geldt niet voer bewaarplaatsen, die met vergunning krachtens de Hinderwet zijn opgericht. O >k hieromtrent werd nogal gedis cuss ëerd en ten slotte werd het aan genomen met de wijziging van 100 L. benzine in 200 L„ terwijl aanvragen verplicht zijn waarschuwingsborden moeten plaatsen. VI Wijziging der gemeente begroo- ring over 1931. Enkele posten o.a. werkloozenzorg, herstelling raadhuis en bouw RK. school werden verhoogd De kosten zuilen betaald worden utt de onvoor ziene uitgaven en gedeeltelijk uit het batig slot van den kapitaal dienst. Vil. Verzoek om ontheffing van rioolbelasting door den heer Stap en de fa. De Haan en Oerlemans. Dit zal worden behandeld na afbop van het dienstjaar. Rondvraag. De heer Metselaar achtte het ge- wenscht een markt—commissie in te stellen, om den marktmeester bij te dat is mijn opvatting van zaken. Neen, dan kunnen ze zich ook niet aan jouw ergeren, zei zijn gast heer. Ach wat, ik heb een hekel aan beleefdheid. Ik heb een hekel aan al wat beleefd en beschaafd is. M'n waarde heer, antwoordde Skinner. Bedenk toch de aardigheid van ons beroep. Er is geen enkele re den waarom wij geen gentleman, geen heeren zouden zijn." Heeren! Wat! Er is niks heer achtigs aan mij. Stt! Vertel ons dat nu maar niet, anders zouden we het waarachig nog gaan gelooven ook. Skinner glimlachte Coombe toe bij die woorden. De oude man achtte blijkbaar den tijd gekomen om een eind te maken aan dit debat. Met zijn witten baard schuddend, merkte hij op: Beste jongens, laten we nu eens aan de zaken beginnen. Steek maar van wal, Sinterklaas, lachte Skinner, die tegen den schoor steenmantel ging «taan. Ik ben een en al oor. Maar voor we nu nieuwe plannen uitwerken, moesten we die geschiedenis met de diamanten van Lady Blanche even in t' reine bren gen. Waar zijn ze? Op mijn werf aan de rivier, bes te jongen, daar houden ze de andere boel gezelschap. Wie past er op? Je kunt die werf niet den heelen dag zonder toezicht laten. Kan je niet iemand op dat ter rein aanstellen, iemand, die je kent? Nou, het is goed opgeborgen, en ik weet niet wien ik er bij zou moe ten zetten. Jij kunt natuurlijk nie- staan en noemde daarvoor een paar redenen op. N beantwoording door den Voor zitter. die er nog ai bezwaren in zorg en beloofde den marktmeester te doen vergezellen van een politie—beambte, werd de bijeenkomst gesloten. BUITENLAND. LAVAL TERUG NAAR FRANKRIJK. Laval's overtochtje naar Washing ton is weer achter den rug en de Fransche premier, vergezeld van zijn dochter wil hij Mac Donald na doen? zijn Maandagavond scheep gegaan naar het vaderland. Voor zijn vertrek verklaarde hij in een interview dat hij zeer tevreden was over Hoover's standpunt betref lende de wereldproblemen. De voor naamste punten die besproken zijn, zouden volgens Fransche waarnemers te Washington zijn de bewapening, oorlogsschulden, de handhaving van den gouden standaard, terwijl ook de kwestie van den Poolschen corridor zou zijn aangeroerd. Aan het slot der conferenties werd een officieel com muniqué uitgegeven. Hierin wordt ge wezen op de traditioneele vriendschap tusschen beide landen, terwijl weder- zijdsch vertrouwen tusschen de re geeringen van den grootsten invloed ter bevordering van het herstel wordt genoemd. Wij hebben werkelijken vooruit gang bereikt. Wij bespraken den eco nomischen toestand in de wereld, de stroomingen in de internationale be trekkingen, welke dien toestand be- invloeden, de problemen van de ko mende onwapeningsconferentie, de gevolgen der depressie voor de beta- ting der internationale schulden, de stabilisatie der internationale valuta en andere financieele en economische kwesties. Erkend wordt, dat na afloop van mand van je menschen missen, hé? - Neen, ik heb nu net wat ik noo- dig heb, antwoordde Skinner. Mijn chauffeur heeft juist achttien maan den opgeknapt. Mijn keukenmeid is een juweel - zij heeft dat zilver van lord Farthington losgemaakt. Ik houd van ondernemingsgeest aan te moedi gen, zie je. Mijn tweede meisje is in de gevangenis van Durham geboren en mijn staljongen heb ik eigenlijk uit liefdadigheid genomen, toen zijn vader mijn veertien jaartjes ging uit zitten. Waarachtig, er is hier niemand die ik niet zou kunnen vertrouwen. Er werd op de deur geklopt en het tweede meisje de jongedame uit Durham trad binnen. De hertog van New-York is be neden, meneer, kondigde zij aan. Die kerel! snauwde haar mees ter nijdig. Hoe is die hier gekomen? Geef hem wat te eten en laat hem dan ophoepelen. Hij zegt dat hij u moet spreken, meneer, antwoordde het meisje. Skinner nam met een ontstemd ge zicht een sigaret uit zijn koker. - Laat hem boven komen, snauw de hij. Dat bevel was overbodig, want de man waar 't over ging was al in de kamer voor 't kamermeisje hem kon gaan halen. Zij ging heen, sloot de deur achter zich en diet den nieuwen bezoeker achter bij de drie mannen. Skinner en Cripps keken hem zwij gend aan. Alleen Coombe verhief zijn stem. Goede genade! riep de oude man. Ik ben een boon, als dat onzt waarde jonge vriend Enery Corkett niet is. (Wordt vervolgd). De Echo van het Zuiden, iVaalwjjbscIie en Laegstraatscle Conrant* MAATSCHAPPy VAM VERZEKER!MG OP MET LEVEM

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 1