-i-rZMgti einde toe zonder een enkele verslapping op onberispelijke wijze vervuld. Haar spel was lijn, haar inbeelding was welhaast werkelijkheid en vooral als zij na een ernstig gesprek met haar man of kinderen toi'n snikkenden toon overging was het in een woord af. Het zou onmogelijk z|jn een betere vertolking van dezen moederrol te wenschen. De bloemen die haar na afl jop werden aangeboden waren dan ook wei verdiend. Na haar noemen we direct Mej. K Bakker, als Pien de dochter der familie Loberg, die met den sluwen bedrieger van Wijnbergen getrouwd was. Ook haar spel was keurig en het was een genoegen dit tweetal in samenspel te zien. Mej. j. Mulders als Lien was iets minder dan de beide eerstgenoemde dames, doch gaf niettegenstaande dli een zeer goede vertolking van deze fijne melsjesrol, die haar zeer goed lag. Respect moeten we verder hebben voor Mej. C. Bakker, die als Femia met haar man jozef de komische nooi moest vertolken. De rheumatiek lijdsiei deed dit op een voortri ff Hljke manier en men zou 't haar niet hebben aan gezien dat zij voor 't eerst op de planken stond, zooals wij later hooiden. Mej. M. Jo^e en M.j. v. d. Wiel vertolkten de ondergeschikte rollen. Even tevreden als voor de dames- rollen kunnen wij dat zijn over de heeren, vooral wat de hootdpersonen betreft. De heer Loberg werd gespeeld door J. Bakker, die over het geheel genomen zeer goed spel gaf, met in de meest opwindende oogenblikken af en toe een kleine verslapping, die echter wel verklaarbaar ls wanneer men zulk een zware rol te vervullen krijgt. De heer v. d. Meijaenberg toonde zich weer van zijn beste z|jde in de rol van Rer.é, de vergooide jongeman, die het oudernuts ontvlucht ls om een armzalig schildcrstevenije te leiden. Zijn rol was bijzonder moeilijk, daai hij momenten van vroolljke, onbezorgde levensdrift moest afwisselen met oogen blikken van inkeer en berouw, van besef 2ijner zondige levensbaan. jozef, de cynische echigenoot van Femia, werd zeer komisch gespeeld door C. v. d. Wiel, die voor dit soori rollen veel aanleg blijkt te bezitten. Voorts gaf Kantman een goede vertolking van den oplichter van Wijn bergen. De heeren C. Persoons (Pater), L. Leijtens (Herman) en A. Lejjiens (Jan) vulden het geheel goed aan, doch waren op zichzelf iets minder dan dr rest. Herman moet waken voor over drijving, terwijl Jan begaafd ismeteen eeuwigen lach, een goede eigenschap, die echter in ernstige scènes minder goed van pas komt. Het geheel was een zeer geslaagde uitvoering Wel merkten we hier en daar een minder belangrijk foutje, maar zoo iets komt in de beste gezelschappen voor en we zullen ons wei wacnten hiervan „Kunst en Vriendschap" een verwijt te maken. Regisseur v. d. Meijdenberg heefi het met z'n club reeds een heel eind gebracht en wij wenschen hem op he> concours te PHncenhage dat niet op 30 doch op 9 December gehouden wordt het besie succes toe. Het kleine zaaltje van café van Helvoirt was beide avonden goed bezet. De pauze's werden met gramofoon- muziek aangevuld. 't Warenhuis fa. H. Speet. Het pand door de firma H. Speet op de Markt aangekocht en geheel verbouwd en gemoderniseerd, naderi zijn voltooiing en is een nieuw sieraad van deze omgeving. Het is onbegrijpelijk hoe 't mogelijk ijs, zulk een pand om te tooveren in een, waar winkelpaleis, zoowel in. als Uitwendig, Het magazijn heeft een grootte vas 20 bij 10 M. en heelt een elf&al prachtige etalages. Men is thans bezig het geheel) te installeeren en hoopt volgende week te openen, als wanneer wij op deze groote aanwnsl voor Waalwijk als winkel-centrum hopen terug te komen Overleden. De heer Brab uit Tilburg, die voor eenige weken bij 't controieeren van werkzaamheden aan de koepels der kerk van St. Jan van een hoogte van 12 Meter vie)» is Zaterdagmiddag in het St. Niqplaas ziekenhuis alhier over leden. De. heer Brab laat een zestal kinderen na, zijne echtgenoote ld korten lijd geleden gestorven. Federatie van Nederlandsche Schoen fabrikanten De moeilijkheden der industrie. Wij ontvangen het volgende pers. bericht: Op 6 November j 1. kwam de Fede ratie van Nederlandsche Schoenfabri kanten te Tilburg in algemeene leden vergadering bijeen ter bespreking van den hoogst ernsiigen toestand in vrijwel alle aangesloten bedrijven. Vrijwel zonder uitzondering waren alle Nederlandsche schoenfabrikanten tegenwoordig. Geconstateerd werd, dat sinds de vorige algemeene ledenvergadering de toestand nog belangrijk slechter gewor den is. In verschillende fabrieken is het personeel reeds in belangrijke mate ingekrompen, terwijl, voor *ooyer het personeel in dienst is gehouden, de werktijd vrijwel algemeen tot 32 uur per week is ingekrompen. Echter ook voor dezen beperkten werktijd zijner beslist onvoldoende orders, zoodat bet denkbeeld werd besproken om voor. loopig gedurende een maand algemeen tot sluiting der fabrieken over te gaan in de hoop, dat dan althans de over matig groote onverkochte voorraden voor een deel zullen zijn afgenomen. De invoer van buitenlandsch schoei sel, in hetbijzonderuitTsjechoslowakije en Duitschland neemt maand voor maand in omvang toe, terwijl het prijsniveau than9 zoodanig is gedrukt, dat een loonend bedrijf practisch niet meer te voeren is. Daar komt nog bij, dat het voornaamste exportgebied voor de Nederlandsche schoenindustrie. Scandinavië, door de devalorisatie van de kroon, zeker voorloopig, verloren is, afgezien nog van de directe financi- eele gevolgen, die dit voor de betrokken exporteurs heeft gehad. Met instemming werd geconstateerd, dat de regeering thans eindelijk met wetsvoorstellen bij de Staten Generaal is gekomen, die alihans de mogelijkheid openen den overmatigen invoer van buitenlandsch schoeisel tegen te gaan. Gelet op de gunstige werking, die destijds de schoenenwet heeft gehad, werd de verwachiing uitgesproken.dat ook de contingenteeringsbevoegdheid, die de rt geering thans aan de Staten- Generaal heeft gevraagd, tot een gunstig resultaat ook voor de schoenindustrie «al leiden. In verband met de noodzakelijkheid, dat op zeer korten termijn maatregelen worden getroffen, waar het buitenland reeds thans voorloopig bezig is groote vooiraden in Nederland c p te slaan, werd besloten aan den minister van arbeid, handel en nijverheid het navol- gende telegram te zenden „Federatie van Nederlandsche Schoentabrikanten in voiiaiiige leden vergadering te 1 ilburg bijeen, zegt uwe excellentie dank voor de bij de ÏJiaien- Generaal ingediende contingenteenngs- wet, vraagt opnieuw uwe aandacht voor den dagelijks loenemenden verderen achterungang in de schoenindustrie en doet een krachtig beioep op uwe excellentie om zoodra de bevoegdheid tot conlingenteering aan de regcenng is verleend, daarvan ten spoedigste in overleg met onze organisatie lol herstel der werkg«legenhcid in de schoenin dustrie gcDruik te maken". Voorts werd de noodzakelijkheid bepleit, dat de regeering eveneens maatregelen zal treffen in het belang van den schoenenexport. Met verlaging van de productiekosten alleen kan het herstel van den export niet worden hercikt. Daarvoor is evenzeer noodig de instelling van een onderhandelings tarief, dat de mogelijkheid opent om de landen, die onzen export laisoenlijk bejegenen, ook in Nederland in de genegenheid te stellen tegen lage rech'en ie importee.ren, dat daarentegen de landen, die onzen export onmogelijk maken, het imporieeren op de Neder landsche markt door een flink invoer recht in ernstige mate bemoeilijkt. Ten deze sloot de vergadering zich volkomen aan bij de duidelijke uit spraak, door de gezamenlijke Kamers van Koophandel van Noord-brabant en Limburg in hunne vergadering van 5 November te Eindhoven gegeven. St. Ambrosiusgilde. Zondag 1.1. had onder veel belangstelling op de sehuist)uoii«en Lij' W. Pullens, (.Calé 'i Vosje> ten onderlinge schleiwedstrija met piijs veischieting plaats, voor leden van den Langsiraa schen ischerpschultersborid, waar van de uits.ag is ais volgt: lste pr^s W. Pullens Waalwijk, 2e pr. Th. Puilens v.m. baardwijk' 3e pr. Chr. Kierx Elshout, 4e pr. a. de Kort Herpt, 5e pr. H. v d. Pol Herpt, 6e pr. A. Klerx tlshout, 7e pr. Joh. Kieijoerg v.m. Baard wijk, 8e pr. Jos van Huiten v.m. Baardwijk, 9e pr. C. de Kort Herpt, 10e pr. A. v. buul Vlijmen, 11e pr. Nic. Klerx v.m. Baardwijk, 12e pr. P. van Woensel v.m. Baardwijk, 13e pr. Jac. Kuipers Herpt, 14e pr. M. de Kort Herpt, 15e pr. P. Klerx hlshout, 16e pr. A. Elshout Kaatsheuvel. 17e pr. J. v. d. Wiel Elshout, 18e pr. C, de Jong v.m. Baardwijk, 19e pr. ti. v. Falier Vlijmen, 20e pr. F. Luij- ben Vlijmen, 21e pr. a. de Kort Herpt, 22e pr. Jac.. Kuis Herpt, 23e pr. Jos Loeff v.m. Baat du; ijk, 24e pr. J. v. d. Wiel Elshout, 25e pr. J. 'Klerx Elshout, 26e pr. H. Maas Waal wijk, 27e pr. J. v. bmuI Vlijmen, 28e pr. W. de Joug, v.m. Baardwijk, 29e pr. W. de Hart Elshout, 30e pr. G. Moske Elshout, 31e pr. M. Luiben Vlijmen, 32e pr. F. v. d. Wiel Elsb.out, 33e pr. Adr. van Huiten Waalwijk. 34e pr. J. v. Beijnen v.m. Baardwijk,35. pr. G. Wouters Elshout, 36e pr. G. v. luit v.m. Baardwijk, 37e pr. vau Berkel Kaatsheuvel, 38e pr. A. Baijtns v.m. Baardwijk. 39e pr. P. v. Bokstel Kaatsheuvel, 40e pr, H. v. d. Wiel Elshout, 41e pr. C. de ong Az. v.m. Baardwijk. Na afloop werden de prijzen met een toe passelijk woord uitgereikt, waarna men nog een tijdje gezellig doorbracht. Biljarten. Maandag jl. speelde „W B.C ge vestigd bij café van Berktl een vriendschappelijken biljairtmatch tegen „T O.P.* gevestigd in calé W van Helvoirt te v m. Baardwijk. „TOP" speelde is eigen huis, kon echter niet volledig epkomen1 en moest dan ook het onderspit delven. De uitslag was „WB.C-* 570 caramboles. TOP. 378 caramboles. Hoogste serie M Slaafs 31 caramboles T O P Hooeste gemiddelde IF Slaats van W B.C. 91/11 Na den match vereeoigden spelers en genoodigden zich a.an een gezamen lijk souper, hetgeen na den inspan- nenden avonh' allen zich terdege Heten smaken. Gedurende en na het souper zorgden muzikaal aangelegde mede aanzitten! den voor de noodige afleiding, zoodat de avond in de beste stemming verliep eti als altijd het klokje van gehoorzaamheid te vroeg tot scheiden noopte. Maandag 16 Nov. de returnmafch in café van Berkel. Circus Sarrasanl toch in Tilburg. j Het wereldcircus Sarrasani zal dan i toch eenige dagen naar Brabant komen. Ook de bewoners der omge ving van Tilburg wordt nu de kans geboden, zonder tijdverlies en zonder hoogere kosten, dit ongeëvenaarde programma te zien, dat in de hoofd stad wekenlang reeds wordt bewonderd en toegrjuicht. 37 Nationaliteiten zullen des avonds Tilburg hunne kunsten laten zien, zul len in hun uitzonderlijke kleedij. hun inheemsche dansen vertoonen en hun gewoonten en gebruiken doen leeren kennen. Wat een ontwikkelingsfactor wordt hel circusSarrasani op deze wijze voor jong en oud Echte Indianen, waar over de jeugd zoo vol is. in hun fanta si» ën, zullen zij nu zien 1 Winnston, Karl M y Aimard. Cooper! Wat zullen de hinjes en harten gloeien. En dan Tsjer kessen, het krasse ruitervolk, Singa. leezen, Marokanen, Chineezen, Japa neezen, Ind ës en wat al niet meer vertoont Sarrasani, met zijn schaar van internationale artisten en zijn verzame iing dieren, die vele dierentuinen niet kunnen toonen En wat een voordeel brengt zu'k een wereidonderneming niet aan Tilburg Hoeveel menschen van bulten komen niet in de stad. om het circus te bezoeken. De stadskas vaart er door de belasting wel bij en de neringdoenden doen ook weer hun voordeel door de inkoopen, die het circus dagelijks doet en de privé uitgaven van de artisten en het overig personeel. Het circus zal behagelijk verwarmd zijn, als buiten het herfstweer zal rondwaren. Het succes in Nederland was tot nu ioe overweldigend, men zou van een Sarrasaniroes kunnen spreken, die in de steden heerschte, waar Sarrasani speelde en we twijfelen er ook niet aan, of ook in Tilburg zal deze dagen een echte Sarrasanikoorts heerschen, die alle lagen van de bevolking zai ten goede komen. Chr. Fabrieks- en Transportarbriders. Vanwege den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders wordt op Zaterdag 21 November, des nam. 4 uur, in de Chr. Bewaarschool Ie Besoljen een Districtsvergadering ge houden voor de afdeelingsbesturen uit Noord-Brabant, waarbij als spreker hoopt op te treden de heer A Stapel kamp van den Haag. Bondssecretaris. Behandeld zal wordenBespreking van de verkiezing voor de Bondsraad leden en de principieele en practische taak der afdelingsbestuurders. In dit district ressorleeren de vol gende afdeelingen Waalwijk, Sprang, 's Grevelduin—Capelle. 's Gravenmoer. Zevenbergen, Klundert, Dinteloord, Roosendaal en Heisingen. DRUNEN. Zondagavond werd het biljutconcours geeir.digd in het café van de wed. Vissers alhier. De prezen werden behaald als volgt Serlespel. ie pr. Jan van Delft Drunen m. 62 p. 2e Jan Reus Waalwijk 55 3e Th.v. d Wiel Drunen 49 Amerikaansch spel, met 6 ballen. Ie pr. Jan van Delft Drunen m. 44 p. 2e M Klerks Elshout 28 p. 3e A. Klerks 24 p De prijzen voor serie- en Ameri- kaansch spel zijn resp. f 15, f 10 en f5. De dagprijs f2 50 werd gewonnen door Th. van den Besselaar ie Elshout met een serie van 34 punten. Door de biljartclub B J.C. van de Jongenscongregatie alhier, zal worden deelgenomen aan het tournool dat ge geven wordt door de biljartclub K B C gevestigd in calé Smits te Kaatsheuvel. Met een viertal zullen zij spelen op Donderdag 24 December in de ie afdeeüng. Door de tooneelvereeniging der jongenscongregatie alhier is in studie genomen „De Schoorsteenveger", blij spel met zang in drie bedrijven. Het stuk is bestemd voor de eerste winteruitvoering. DRUNEN Tot heden is door som mige bakkers het tarwebrood van 8 ons verkocht voor 12 cent, thans zijn er bakkers die het hebben gebracht op 11 en 10 cent. 'n Vaste prijs be staat thans niet, er zijn bakkers die het in Drunen voor 12 cent verkoopen en voor 10 cent in Nieuwkuik. In Elshout verlaagde een bakker het brood van 12 op 8 cent per 8 ons. Naar wij vernemen is hier de melkprijs gebracht van 10 op 8 cent. De boterprijs bedraagt f 1 50 p. K.G. ELSHOUT. in de Zondagmiddag gehouden vergadering van de R.K. Werkliedenvereeniging werd besproken de Kringvergadering van H. L., welke a.s. Donderdag te 's Bosch zal ge houden worden. Hieraan zal als afge vaardigde deelnemen A. v. d. Geld, secretaris der R.K. Werkliedenvereen. Vervolgens werd besloten hand- teekeningen in te zamelen voor het Petitionnement. De Eerw Heer Kapelaan Giündeman sprak enkele woorden over Rerum Novarum en Qjadr. Anno. De heer Hoogen sprak een propa- gandawoord voor de Volkskrant en spoorde allen aan de eigen pers te steunen. De heer Hoogers zal enkele ont wikkelingsavonden houden, waarbij hij zal spreken over „de Sociale Wetten". Verder werden nog 'eenige bespre kingen gehouden waarbij het tot een hevige discussie kwam. NIEUWKUIJK. Het bestuur der Paaidenverzekering alhier besloot de waarde premie met 10°/0 te verlagen. In café Siegers geefl de aldaar gevestigde spaarvereenieing momenteel een barakconcours. Er zijn voor dit concours vele en prachtige prijzen beschikbaar gesteld Ongetwijfeld zal menigeen allicht een kansje wagen. Door de bakkers alhier werd de broodprijs wederom met een cent verlaagd en thans gebracht op 10 cent. VLIJMEN Gouden kloosterjubilé. Dinsdag vierde de Eerw. Zusier Re- gina (in de wereld Mej. A. J. L. van Gorp uit Tilburg) als religieuse der Congregatie van het H. Gezelschap J M J. in het klooster te Vlijmen haar gouden feest. De verdienstelijke jubilaresse is reeds 47 jaren onder de jeugd van Vlijmen en zooals te ver wachten was, heeft geheel het dorp op zeldzame wijze het feest meege vierd. De kerk was stampvol en bloe men, geschenken en gelukwenschen, ook der autoriteiten, werden Zuster Regina als even zoovele huldeblijken geboden. SPRANG—CAPELLE. Vergadering van den raad dezer gemeente, te houden op Vrijdag 13 Nov. 1931, des namiddags te drie uur. Agenda 1. Vaststelling van de noiulen der vergaderingen van 7 Augustus en 1 September 1931. 2. ingekomen stukken. 3. Goedkeuring rekening Burgerlijk Armbestuur Sprang over 1930 4 Goedkeuring begrooung Burger lijk Armbestuur Sprang over 1932. 5. Vaststelling gemeente—rekening dienst 1930. 6. Aanbieding gemeente begrooting dienst 1932. 7 Voorstel van B. en W inzake veibeteiing schooi Viijhoeve.Capelle 8. Voorstellen van B. en W. inzake werkverscbalffng. 9. Vooraiellen van B. en W. inzake het aangaan van geidleeningen. 10. Mcdedeelingen, SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Jl. Vrijdagavond kwam de Chi, Vo.ka- oond aitner in jaarvergadering bijeen De 2e Voorzitter, de heer J. C. de Roon, opende de vergadering (de Voorzitter was verhinderd op lijd aan wezig te zijn) met het lezen van een gedeelte uit de H. Schrift en Gebed. De Voorzitter, de heer G. J. van Wiliigenburg, die intusschen reeds ter vergadering aanwezig was. sprak hier na een kort openingswooid, waarin hij de aanwezigen wclkum heette. Na het iezen van de Notulen brachi de Secretaris een goed verzorgd jaar verslag uit, waarin hij met dank aan God gewaagde van den groei der vereeniging. Van de bibliotheek werd in het aigeiuopen jaar weer een druk gebruik gemaaktmet een groot aantal nieuwe boeken werd de bibliotheek aangevuld. Ook de penningmeester biacnt verslag uit, waaruit bleek dat men over den ffnantieeien toestand tevreden kon zijn. Nadat de Commissie voor het nazien der boeken verslag had uitgebracht, verkregen de afgevaardigden van de aangesloten vereenlgingtn het woord. Naar aanleiding van een Ingekomen voorstel om aan te sluiten aan de radio—distributie, wordt na eenige bespreking besloten te trachten hier voor een regeling te trtffen, om bij bijzondere gelegenheden hiervan ge bruik ie kunnen maken. De heer P. van Heijst leidde hierna een onderwerp in, gemeld „De revo lutie in de industrie". De inleider zette zijn betoog op duidelijke en leerzame wijze uiteen, aan de hand van een tweetal punten, nl. Arbeids vreugd en Arbetdsvrijheid. Hierop volgde een aangename gedachten— wisseling. Na een slotwoord door den Voorzitter werd met dankgebed ge sloten. In de jl. Zaterdagavond gehou den vergadering van hei bestuur van den Chr. Besturenbond Sprang-Capelle, werd tot secretaris gekozen J. W. Ge- niili Jr. Bij monde van den Voorzitter, den heer J.C de Roon, werd den oud secretaris, den heer Vos, dank gezegd voor het vele werk dat hij gedurende een 10 tal jaren in het belang van den Chr. Besturenbond Sprang—Capelle heeft verricht. Voor de verkiezing van één ouderling en één diaken bij de Geref. Kerk alhier, wegens periodieke afire- ding van de heeren W. van Drongelen en j. Kiaassen, werden candldaat ge steid voor ouderling de heeren W. M. Dalmaijer en j Kruif en voor diaken de heeren J. van Drongelen en J. van Peer. De Chr. Gem. Zangvereeniging „Looit den Heer" houdt a.s. Woensdag in de zaal van den Chr. Volksbond alhier een feestelijke jaarvergadering. De vereeniging is een programma aan het instudeeren hetwelk zij op Nieuw jaarsdag 1932 hoopt uit te voeren. Dit jaar geen catarrh i W. neemt/ DOozen a 25. 45 en 65 ets, Jl. Maandagavond werd in de zaal van den Chr. Volksbond alhier een vergadering gehouden om te ko. men tot oprichting van een A.R.j.A. Nadat de heer v. d. Berg uit 's 0 a vendeel een uiteenzetting had gegeven van het doel van een Anti-Revolution, naire jongeren Actie, werd tot oprich ting besloten. Een 9-tal personen traden reeds als lid toe. Het bestuur werd samengesteld uit de heeren Drost, v. d. Ham en C Braspenning. CAPELLE. Na afloop der wekelijk. sche repetitie had jl. Zaterdagavond in het gymnastieklokaal der O.L. School in de Kom de jaarvergadering plaats onzer gemengde zangvereeniging „'t Rozenknopje". Bij afwezigheid van den voorzitter, den heer W. G Trtffers, opende dé vice-voorzitter. de heer Adr. M. Ver- heijden, de vergadering en heeite de werkende leden hartelijk welkom. Na mens den voorzitter werd de vereeni ging de groeten overgebracht, alsmede de beste wenschen voor haar bloei. De plaatsvervangende secretaris, de heer J. van den Hoek, las de notulen voor der vorige jaarvergadering, welke onveranderd werden goedgekeuid,on der dankzegging aan den secretaris, den heer E, Colet, die in verband mei een vergadering elders, niet aanwezig kon zijn. Hierna werd overgegaan tol net nazien der rekening en verant woording van den penningmeester, den heer M. H. van Dongen. Hiertoe werden aangewezen Mej A. Kaan en de heer W. M de Bas Deze rekening, sluitend met een klein baiig saldo, werd onder dankzegging aan den penningmeester voor zijn gevoerd be heer goedgekeurd. Opgemerkt werd dat de fi.iancieele toestand veel te wenschen overlaat. De kosten verbon den aan de uitvoeringen, auteursrech ten en deelname concours te Uirecht waren zoo hoog opgeioopen, dat, even als overal, de bodem der schatkist zichtbaar Is. Verblijdend was 't noch- tnans dat de kas niet met 'n nadeeng saldo sloot. Vermoedelijk zal dit jaar geen uiiloting kunnen piaais hebben der schuldbekentenissen inzake aan koop piano. Een andere reden voor den slechten financieelen toestand moei gezocht woraen in het bedanken van een aantal werkende leden inveiband met huwelijk of door vertrek. Hierdoor olijven de wekeiijksche onkosten boven de gewone contributieinkomsten. De vice—voorznter drong daaiom mei klem aan individueel te wei ken voor nieuwe werkende leden, Heist degenen die reeds eenig muzlekonderricni ge noten hebben, doch ongeschoolden zijn eveneens welkom. Spreker zou het ten zeerste bejammeren, dat een zoo bekend gemengd koor ter ziele zou gaan. Aangezien er uit de begunstigers stemmen waren opgegaan steeds twee uitvoeringen per winier te geven, werd er besloten zoo mogelijk aan dit ver langen te voldoen, terwijl tevens be sloten werd jaarlijks een openlucht- uitvoering te geven en wel beurtelings in de Kom en op de Nieuwevaari. Nadat de penningmeester de heeren W. G, Trtffers en Aar, M. Vetheiden, alsmede de andere bestuursleden, namens de werkende leden dank ge- bracht had voor alles wat zij in het afgeloopen vereeniglngsjaar voor de vereeniging hadden geaaan, sloot de vice-voorziuer met een woord van dank voor de belangstelling en een opwekking om de wekeiijksche repe tities trouw bij te wonen de ver gadering. Hierna bleef men nog eenigen tijd onder muziek en zang, terwijl ook de inwendige wensch niet vergeten werd, in gezeiug samenzijn bijeen. Het is te hopen, dat vele nieuwe leden zich bij deze gunsug bekend staande vereeniging zuilen aansluiten. We kunnen gerust zeggen, dat dit de wensch is van het kunstminnend publiek van Capelle en omgeving. in den loop der volgende maand wordt de eerste winteruitvoering ge geven in de zaal van den heer L. van Dongen. Bij deze gelegenheid zal o.m. worden ten gehoore gebracht het nummer, waarmede 29 Aug. 1.1. in de hoogste Eere-atdeeling werd deelge nomen aan het Nationaal concours te Uirecht, alsmede Rosen aus dem Süden (Holt. tekst), wals van Johan Suauss. Als gewoonlijk zal dien avond het komische gedeelte door eenige welkende leden verzorgd worden. De heer H. Braaksma, onder wijzer aan de Chr. School aan den Loonschendijk, heeft in verband met zijn benoeming tot onderwijzer aan den Cnr. MULO School te Breda, ontslag uit zijn tegenwoordige betrek king gevraagd. Onze vroegere dorpsgenoot M. Ramsteijn, assistent bij de Directe Belastingen te Gemert, wordt 1 Dec' a.s. overgeplaatst naar Rotterdam. Het le elftal der Voetbalver- eeniging „Excelsior" speelde k Zondag voor de le klasse BV.ts. tegen Juliana II uit Baardwijk en won met 4-3. Het 2e elftal speelde op eigen terrein voor dc 2e klasse lege WSC4 uit Waalwijk en won met 2-t< De na—inlevering van Rijksgoe deren door de dienstplichtigen, 01

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 6