groote onbillijkheid in de schatting der kadastrale huurwaarde,; hetzelfde als indertijd gebleken is bij de waterleiding kwestie. Wat betreft de belasting op de ongebouwde eigendommen merkt spr. op dat de eigenaars hiervan voor het overgroote deel in de gemeente wonen. Velen hiervan hebben een eigen huis en betalen dus reeds belasting. Daarom zou 't moeilijk zijn ook de ongebouwde eigendommen op te nemen. Wat zou de grondslag moeten zijn Weth. v. d. Willigenburg gelooft dat het gewenscht is dat B en W. de belasting nog eens onder de loupe nemen nu de verschillende bezwaren zijn naar voren gebracht. De Voorzitter zegt toe dat B. en W. de kwestie zullen overwegen en in de volgende vergadering met een nader voorstel zullen komen. 3 Qoedkeuring rekening Burgerlijk Armbestuur Sprang over 1930 De rekening wordt goedgekeurd op de volgende bedragen Inkomsten f5213 3972 Uitgaven 1279o.0472 Batig slot f2417.35 4. Qoedkeuring begrooting Burger lijk Armbestuur Sprang over 1932. De begrooting, die stuit op f4674, wordt goedgekeurd. 5. Vaststelling gemeente—rekening dienst 1930. De rekening wordt gesteld in handen der commissie van onderzoek die advies zal uitbrengen. In den gewonen dienst sluit de rekening op Inkomsten f 130 850 75 Uitgaven f 130 673 557a Batig slot 1 f77.197j en in den Kapilaaldienst op Inkomsten f 36 423 417a Uitgaven f 33 094 977a Batig slot f 3328 44 6. Aanbieding gemeente-begrooting dienst 1932. De begrooting sluit in den gewonen dienst op f 147721 50 en in de kapi laaldienst op f 13318.44, zij is zonder belasting—verhooging sluitend ge maakt. Dit laatste zal echter wel noo- dig zijn bij aanneming der voorstellen van B. en W. inzake werkverschaffing. De begrooting wordt gesteld in handen der heeren Kerst, de Rootj—Nieuwen- buizen en Timmermans, die advies zullen uitbrengen. De school te Vrijh.—Capelle. 7. Voorstel van B. en W inzake verbetering school Vrijhoeve-Capelle. De Voorzitter brengt in herinnering dat in de vergadering van 7 Aug j I. in principe werd besloten tot den bouw eener nieuwe school te Vrijh. Capelle. Op grond van dit besluit hebben B. en W. plannen doen opmaken, volgens welke de kosten van geheelen nieuw, bouw bedragen t 12000 en van ver bouwing f 7500. B. en W. hebben zich afgevraagd welk plan, mede in verband met den financleeien toestand der gemeente, genomen moet worden zij stellen voor tot 't aanbrengen van de gewenschte verbeteringen volgens de overgelegde plannen, met intrekking van het besluit der vorige vergadering. De heer Kraak vindt het bedrag van f 12000 voor nieuwbouw zeer hoog. daar op het oogenblik de ma terialen zeer goedkoop zijn. De Voorzitter zegt dat daarbij is inbegrepen den ombouw der oude lokalen tot gy nnastiekzaal. De heer de Rooij Nieuwenhuijzen vindt het jammer dat deze kwestie al meer dan 2 jaar hangende is. Het spijt hem dat deze school steeds ge koppeld ts aan de schoolkwestie— Heistraat, hoewel deze er toch geheel buiten stond. Het oude gebouw vraagt reeds jaren om verbetering. Bij 't be kijken der teekeningen voor 't plan tot verbouwing ziet spr. dat niets dan de buitenmuren intact blijven. Verder komen nog verschillende andere vragen bij hem opZijn de fundamenten nog sterk genoeg Waar moeten de kinderen tijdens de ver bouwing worden ondergebracht Daar voor moet toch een bestemming wor den gezocht Spr. schat het verschil tusschen nieuwbouw en verbouwing op f 2000, welk bedrag grootendeels al verloren gaat als men een nieuw lokaal moet gaan huren. Spr. vindt de raming van f 12000 voor een school met 2 lokalen zeer hoog en gelooft dat dit niet hoo ger dan f9000 zal komen In 1935 zal 't waarschijnlijk noodig zijn dat een gymnastieklokaal gebouwd wordt, ter wijl er in de gemeente groote be hoefte bestaat aan een verenigings lokaal Tenslotte keurt spr. het nog af dat deze school tevens als stemlokaal gebruikt wordt, het is daarvoor niet alleen onpractisch ingericht, maar ook in verband met het onderwijs is het beter dat hiervoor een ander lokaal wordt genomen. De heer Verheljden heeft gelezen dat verschillende gemeenten geen gel den meer kannen opnemen. Het is dus nog de vraag of er geld is; Spr. wil wei de uiterste zuinigheid be trachten, maar hij zelf heeft onder vonden dat verbouw zeer tegenvalt. Weth. v. d. Willigenburg geeft toe dat de school niet in orde is Toen stemmen opgingen om de zaak bij '1 oude te laten hebben B en W. direct gezegd dat zulks niet kon gebeuren. Spr. gelooft dat een leek niet in staat is uit te maken of de raming al dan niet te hoog is, hij neemt daarbij in aanmerking dat beide plannen door denzelfden architect gemaakt zijn Wanneer, zonder de belangen van het onderwijs tekort te doen. kan volstaan worden met verbouw, zou spr. er voor zijn de f 4500 te besparen. De heer Michael vindt de bezwaren van dhr. de Rooij niet te onderschat ten. Ook hij vraagt zich af, waar moeten de kinderen blijven in den tijd dat de school verbouwd wordt. Voor een vereenigingslokaal behjeft de ge meente niet te zorgen, maar een gym nastieklokaal zal er op den duur moe ten komen, als daarop nu bezuinigd wordt zal het in 1935 dubbel betaald moeten worden. Spr. vindt het vreemd dat de begrootingr voor verbouwing van i 7300 op f 7000 is teruggebracht, dan zal er toch bij nieuwbouw ook wel iets af kunnen. Spr. Is in het belang van het onderwijs voor nieuwbouw De heer Kerst gaat uit van de cijfers door B. en W. gesteld. De zaak moet o.i. bezien worden in het belang van 't onderwijs en der gemeente. De nadruk wordt gelegd op 't gymnastieklokaal dat er in 1935 zou moeten zijnspr. vindt het echter zeer dubieus of deze verplichting zal worden opgelegd, Spr. vindt het in 't belang der ge meente deze kwestie nog even te ver schuiven. de bouw zou dan tevens kunnen geschieden in de groote va- cantie, zoodat dan zeker geen ander lokaal behoeft te worden gehuurd. In elk gevat is deze zware winter doorgemaakt, en is misschien ook het hevigste deel van de crisis voorbij In dit geval zou de raad misschien ook meer geneigd zijn tot nieuwbouw. Spr gelooft niet dat de zaak door dezen maatregel al te lang zal worden uit gesteld. De heer Verheljden komt niet met een voorstel maar met een idee. Hij is het met den heer Kerst eens dat de kwestie er niet moet worden doorge* jakkerd. De kwestie is hebben we de dubbeltjes? We kunnen niet gaan aanbesteden als we geen zekerheid hebben omtrent onze duiten, De heer Kraak zegt dat de school kwestie nu al enkele jaren heeft aan den haak gehangen. Het gebouw is zeer slecht en spr. vreest dat bij ver bouw men over enkele jaren weer voor groote kosten zal komen. Spr stelt daarom voor direct tot nieuw bouw over te gaan. Weth. v. d. Willigenburg vreest dat de oude school in 1936 toch niet als gymnastieklokasl gebruikt zat kunnen worden, daar zij niet aan de wettelijke eischen van rutmte e. d. voldoet. De heer Michael meent dat met verbouwing weinig te bereiken is en sieunt daarom het voorstel—Kraak. De heer VerheQden is voor nieuw bouw, doch stelt voor de kwestie voorioopig nog uit te stellen, welk voorstel door den heer Kerst gesteund wordt. Michael. We behoeven het niet uit te stellen om den finantieelen toestand die zal over 20 jaar nog wel niet beter zijn dan nu. De heer Verheljden licht toe dat hij de kwestie niet op de lange baan wil schuiven. De toestand der school, die spr met „een varkenshok" betitelt, is te slecht om gehandhaafd te worden De heer de Rooij zegt dat de school al jaren in dezen toestand is en hij vindt dat er r.u eindelijk eens ver betering in moet komen. De heer Kerst licht zijn zienswijze nog nader toe. Hij wil de zaak nog eens bekijken in den zomer van 1932, dus niet op de lange baan schuiven Omdat dan de toestand misschien beter zal zijn zal hij dan voor nieuwbouw kunnen stemmen, terwijl hij op het oogenblik met de zienswijze van B. en W. zou moeten meegaan Het ver schil is trouwens miniem, slechts enkele maanden. De heer Michael vindt dat er nu in den winter een goede werkgelegenheid geschapen wordt. De heer Daimaijer zegt dat de commissie van toezicht op het lager onderwijs al meermalen aangedrongen heeft op verbetering dezer school. Toch vindt spr. aanleiding om het voorstel—Verheijden te steunen. De heer de Rooi] wil nu reeds tot nieuwbouw besluiten en dit besluit dan eerst in 1932 uitvoeren. Het voorstel—Kraak, gesteund door de heeren de Rooij en Michael, wordt met 7—3 stemmen verworpen. B en W. trekken hun voorstel in Het voorstel—Verheljden, gesteund door de heeren Kerst en Daimaijer, wordt met 7—3 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Kraak. Michael en de Rooij. Werkverschaffing. 8. Voorstellen van B. en W. inzake werkverschaffing. De Voorzitter geeft hierbij een toe lichting. Qezien de steeds meer toe nemende werkloosheid, meenen B en W dat maatregelen ter voorziening in den nood niet mogen achterwege blijven. Daarbij kunnen twee richtingen worden gevolgd werkverschaffing en steun verlening. B. en W. achten de eerste regeling de beste, doch in de gemeente is geen geschikt object voor werk verschaffing te vinden. B. en W. meenen een geschikts werkverschaffing te hebben gevonden in de ontginning der heidegronden en daartoe hebben zij de beschikking gekregen over een perceel van 15 5 H.A., dat gedeeltelijk in bosch— en gedeeltelijk in weide grond kan worden herschapen De kostprijs van dit perceel, dat niet ver buiten de gemeente ligt. bedraagt t5500. Volgens de begrootirg opge maakt door de Ned Heide—Mij kan met dit werk aan arbeidsloon worden uitgekeerd f 8450. Hierin wordt door rijk en provincie f3450 bijgedragen. Volgens latere medeaeeling zelfs nog meer nl. 60 pCt. (40 pCt. door 't rijk en 20 pCt door de provincie) Qrond- aankoop en bijkomende kosten kunnen uit de gewone middelen worden be taald, voor het resteerend bedrag van ongeveer f 6000 moet een leening worden aangegaan. Voor betaling der rente en aflossingen zullen lOopcenten op de fondsbelasting geheven moeten worden. De heer Verheljden betuigt zijn spijt dat hij zich met het voorstel van B en W. niet kan vereenigen. Nu wij in de laatste 3 maanden in openbare veilingen hooiland (Klei) in den Capel- schen Buitenpolder, waarvan 2/s uit stekend voor scheuring geschikt is. waardoor voortdurend werkgelegenheid geschapen wordt, ver beneden vóóf— oorlogsprijzen zagen duikelen, zelts tot f 1100 per bunder, ga ik geen f300 per bunder voor heidegrond betalen Men kan ons voorspiegelen dat bij het te koopen perceel 7» voof aanleg van weiden geschikt is. Ik weet dat in de oorlogsjaren voor dergelijke perceelen weiland geen of moeilijk geld op le hypotheek beschikbaar was. Capelle zegt: heide blijft heide. In Dussen was sinds 2 jaren welland niet te verhuren. Zeer zeker kan men met kunstmest wonderen verrichten, doch nu de graanprijzen zóó ontzettend zijn gedaald, tengevolge m I. van een te veel bouwrijp maken gedurende den oorlog van dergelijke gronden over de geheele wereld, kan niet uitblijven dat deze gronden overal weder beboscht worden, daar kleigronden niet zoo'n zware bemesting vorderen. M.i. was 't oneindig veel productiever geweest om den Capelschen Buitenpolder tusschen de Capelsche en de Labbegatsche haven door ophooging der kaden watervrij te maken met eenigen steun tevens der Ingelanden. Daarna had men de per ceelen behoorende aan het Burgerlijk Armbestuur en de gemeente kunnen in orde maken onder toezicht der Ned. Heide»Mij. Met eenigen s eun der Diaconie der Ned. Herv. Kerk Capelle had men daarna ook deze perceelen in orde kunnen brengen. De pacht prijzen zouden bij opleving daarvan ten zeerste prcfiteeren. Het grondbezit der bovengenoemde drie besturen be vindi zich in bedroevenden toestand Men kan wel hopen op afsluiting van het Oude Maasje, doch dit zie ik vooreerst nog niet gebeuren, gehoord de lezing vorig jaar van den oud- Minister van Waterstaat te Waspik Met den binnenpoldervan'sGrevelduin Capelle is het en tout—irême. De hardwerkende moedige kweekers- boertjes zouden het gemeentebestuur dankbaar zijn voor deze ontwatering. Rijk en provincie wenschen dat lage landerijen ontwaterd zullen worden en mocht Uw voorstel worden aangeno men, dan hoop ik dat Qed. Staten het besluit zullen vernietigen 1 Mochten de door mij voorgestelde werken uitgevoerd zijn en de werk loosheid niet opgeheven, dan pas zal ik Uw voorstel ondersteunen, doch eerder niet. Tevens voeg ik hier nog bij dat wij m.i. nog jaren met werk loosheid zitten opgescheept, dank zij de enorme kapitaairuïne. Lag de heide onder den rook onzer gemeente voor een openbaar wandelpark, dan zoude ik er nog eens ernstig over nadenken. Op dit oogenblik kunnen deze duiten beter en productiever verbruikt worden. Dit is de reden waarom ik zal tegen stemmen. De heer de Boer is het met den heer Verheljden eens Hij prijst het initiatief van B. en W. Ook hij vindt werkverschaffing te verkiezen boven steunregeling. De heer Verheljden noemde den polder van Labbegat tot de Capelsche haven. Ook de polder Oostwaarts van Labbegat ligt z i. slecht voor bouwland. Deze polder bestaat geheel uit hooiland, doch hooi is er in zoo overvloedige mate dat er wel voor een 3—tal jaren genoeg is. Spr. steunt het voorstel van den heer Ver heljden en wil trachten met de ver schillende poldeibesturen te onder handelen teneinde dit werk tot stand te brengen. De heer Daimaijer heeft metgenoe gen gehoord hetgeen dhr. Verheljden gesproken heeft nl. om de landerijen meer productie! te maken spr. wil aan dit pian gaarne zijn medewerking verleenen. Dhr. Michael vindt kadeverhooglng een goed werk in den zomer, maar niet in den winter, 's Winters kan aan den polder niet gewerkt worden, daar men voor allerlei moeilijkheden komt staan. Spr. is er een groot voorstander van om den polder watervrij te maken, maar dat kan z.i. niet in den winter gebeuren Met het werk op"den heide grond kan daarentegen direct worden begonnen. Een tweede vraag is 't ot de betrokken autoriteiten wei hun medewerking aan 'tpoiderwerk zullen verleenen. om tot verhooging der ka den te kunnen overgaan moet nl. toe stemming van 't rijk en van de pol derbesturen worden verkregen. Weth. v. d. Willigenburg zegt dat als dhr. Michael nainens B en W. had gesproken hij het niet beter had kun nen doen. Bij B. en W. heeft ook de gedachte voorgezeten dat direct mei de werkverschaffing moet kunnen worden begonnen. B. en W. zijn wel bereid om ae kwestie met den polder ie bespreken en wanneer de tijd daar voor gunstig is met het werk te be ginnen. Verheijden. Het is niet onmogelijk dat ik me vergis, maar dan vergissen zich toch wel al de polderbesturen van West- Noord—Brabant. Ik ben niet met een los idee gekomen, maar ik heb de kranten goed nagelezen. De heer Kraak meent dat het werk dat de heer Verheljden bedoelt alleen aan de grootgrondbezitters zal ten goede komen. Dhr. Verheijden bedoelt eerst het land der gemeente en der Burg Arm besturen onder handen te nemen. De heer de Rooij. De nood der arbeiders is zoo groot dat wi] geen ander voorstel kunnen aannemen dan een waardoor de menschen direct uit de miièe geholpen worden. Daarom is hit voor het voorstel van B en W. dat 50 menschen gedurende 13 weken werk bezorgt. De heer de Boer voorziet in het voorstel van B. en W. blijvend nadeel voor de gemeente. Er is overproductie van alles. Als het beste land niet eens loonend is, hoe zal dat heideland dan rendabel gemaakt kunnen worden? Michael. Wij hebben niets anders te doen dan den toestand van het oogen blik te bezien. B. en W. kunnen zien of er in de toekomst nog iets gedaan kan worden. De Voorzitter zegt nogmaals dat van de kosten f 6000 wordt voldaan uit een leening met een looptijd van 5 jaar, en de rest utt de opcentenhef fing op de fondsbelasting, waardoor in totaal 75 opcenten op deze belasting worden geheven. De heer Verheijden zegt tenslotte de werkverschaffing niet te willen tegenwerken en in 't belang der werk- loozen te zullen voorstemmen. Het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen. In dit verband bepleit dhr. Kerst iets dat zijdelings met de werkver schaffing verband houdt. In de schoen industrie zijn velen werkloos, hei ge meentebestuur zou hierin iets kunnen doen. Op het oogenblik wordt in de Tweede Kamer het Contingenteerings wetje behandeld. In de vergadering der Federatie van Schoenfabrikanten is een adres aan den Minister gezon den, waarin erop wordt aangedrongen dat in de eerste plaats schoenen onder dat wetje vallen. Ook het gemeente bestuur van Waalwijk heeft er den Minister op attent gemaakt dat in de gemeente een belangrijke ontlasting zou kunnen komen door steun aan deze industrie. Spr. verzoekt daarom B en W op dezelfde wijze als Waal wijk zulks deed een adres aan de Ministers te richten. De Voorzitter zegt dit toe. 9. Voorstellen van B. en W. Inzake het aangaan van geldleeningen. De Voorzitter zegt dat nog leeningen moeten worden aangegaan voor de volgend* bedragen i 22 000 voor verbetering van den weg in de kom te Capelle, termijn 20 jaar f7500 voor schoolbouw en meubi leering termijn 20 jaar f 6500 voor werkverschaffing, termijn 5 jaar. Al deze leeningen kunnen tegen 5 pCt worden aangegaan. Wordt goedgevonden. De Voorzitter geeft een mededeeiing betrtff^nde de vraag door den heer Verheijden gesteld inzake de omruil van keien van de gemeente met den heer Sneep. Een afdoend antwoord kan spr. niet geven. Met weth. Middel koop is geen overleg gepleegd, terwijl spr. zelf zich de zaak niet goed her innert. Er moesten toen vele dingen a la minute worden afgehandeld, zoo- dat het hem door 't geheugen is gegaan. Bij de transacties is natuurlijk van 't vertrouwen uitgegaan, dat 't gemeentebelang op de beste wijze is gediend. Verheljden. Ik had van U een ander antwoord verwacht. Bij de Rondvraag klaagt dhr. Kraak over den toestand der Hoogevaart. Ook de heer de Rooij wijdt hier enkele woorden aan. Het schijnt spr. alsof B. en W. een bijzondere anti pathie hebben tegen 't Westelijk deel der Hoogevaart. Spr. stelt voor het wegdek daar te vervangen door een betondek. De heer Michael wil niet op de persoonlijke aantijging ingaan. Wat het wegdek betreft, dit is eerst be sproken in een voorloopige bijeenkomst van den raad, waar door de heeren van .Wegenbouw* is uiteengezet op welke wijze de wegen 't best verbeterd kunnen worden. In openbare vergade ring is toen 't voorstel zonder discussie en met algemeene stemmen aange nomen. De heer Verheijden heeft indertijd al op dezen weg gewezen, hij betreurt het dat 't zoo geloopen is. De Voorzitter zal over den toestand der Hoogevaart met „Wegenbouw" spreken. De heer Verheijden protesteert nog tegen 't snelle rijden van auto's. „Het is een ongepermtteerd schandaal zooais ze in Capelle durven rijden" Spr vindt het vreemd, dat B. en W. nog niet met een voorstel zijn gekomen voor tn maximum snelheid. Als er iets gebeurt, wascht spr. zijn handen in onschuld. De Voorzitter zegt, dat de politie verbaal opmaakt, wanneer het rijden gevaar oplevert voor den weg. De vergadering wordt hierna ge. sloten. WASPIK. Openbare vergadering van den raad der gemeente Waspik gehouden op Vrijdag 13 November, des avonds 6 uur, Voorzitter: de Edelachtbare Heer P. Dekkers. Secretarisde heer B. v. Schijndel. Aanwezig alle leden. Aan de orde Beëediging nieuw benoemd raadslid. De heer Pruisen legt in de handen van den Voorzitter de vereischte eeden af, waarna de Voorzitter hem met zijn benoeming feliciteert. De notulen worden vastgesteld na een opmerking van den heer Brokx. 2. Ingekomen stukken en mede- deeltngen. Ingekomen is v. d. Warenkeurlngs. dienst te Breda verslag en rekening over 1930. Wordt ter visie gelegd. Het gemeentebestuur van Aarle— R'xtel verzoekt adhaesiebetuiging aan het door haar aan de Kamer ver zonden adres tot het verbieden van snelheidswedstrijden op openbare wegen. De heer Brokx is hier sterk tegen, van de fietsen ducht hij geen gevaar, de auto's rijden veel harder. De heer v. d. Rijken is voor ad haesiebetuiging. Als ze willen hard rijden moeten ze naar het Stadion in Amsterdam gaan vindt hij. de openbare weg is toch reeds genoeg bezwaard. De Voorzitter zegt dat de wedstrijden die hier georganiseerd zijn, steeds goed zijn verloopen. Hij vindt het een mooie sport en ziet er niet zulk een bezwaar in als in 't request wordt gememoreerd. Bovendien is de toe stand van den weg hier heei goed. De heer Langerwerf. Ze kunnen wel wat zachter rijden, dat komt niet zoo nauw 1 Met 6-5 stemmen wordt besloten de gevraagde medewerking te ver leenen tegen stemden de heeren J, H. Smits. Weth. Vloemans. Verschure, van Dongen en Brokx. Van den hoofd ingenieur van den Rijkswateretaat te Breda is een schrijven ingekomen betreffende den weg \angs de Zuidzijde van 't Zuider-Afwaterings-v kanaal. Deze weg voldoet ruimschoots aan de eischende kade is aan de gemeente verpacht als woonwagen- terrein, en wil men in verband daar mee den weg verharden, dan moet men zich tot den minister wenden. Wordt voor kennisgeving aange nomen. Van het Burgerlijk Armbestunt mededeeiing dat de verpachting van landerijen heeft opgebracht f 2172 50 tegen den vorigen keer f 4859 - hetgeen een mindere opbrengst beteekent van f 2686 50 Schrijven van den heer van Strien, waarbij hij ontslag neemt ais lid van het Burg. Armbestuur. De Voorzitter dankt den heer van Strien voor de correcte wijze waarop hij steeds het Armbestuur gediend heett. Van den Inspecteur der Directe Belastingen mededeeiing dat de op brengst der personeele belasting op biljarten voor deze gemeente is ge schat op f 450.— (f 300.— en f 150,- opcenten 3. Vaststelling rekeningen Burg. Armbestuur 1929—1930 De commissie heeft de rekeningen onderzocht en in orde bevonden, zoo dat deze worden goedgekeurd. 4 Benoeming lid Burg. Armbestuur. Op de voordracht staan de heeren J. H. Smits (aftr.) en W. A. de Glas. Het aftredend lid wordt met bpa al gemeene stemmen herkozen. De Voorzitter dankt den beer Smits voor wat hij reeds voor het Armbestuur gedaan heeft. Begrootlng. 5. Vaststelling Qemeentebegrooting over 1932. De begrooting is reeds door den geheelen raad in commissie behandeld en wordt zonder discussie eoedgeksurd op een bedrag van f70237 35. Nachtdienst polite De heer Brokx heeft schriftelijk enkele vragen gesteld aan B. en w. Hij vraagt of het waar is dat bij den laatsten brand in 't Middenhuis geen politie aanwezig was en wat hiervan de reden is daar de agent toch tot 2 uur dienst heeft. Hij vraagt een plnn te maken voor de regeling van het politietoezicht bij brand. De Voorzitter zegt dat hij zich per soonlijk direct naar den brand heeft begeven. Spr. geeft een verklaring waarom geen enkele agent aanwezig was. De vrouw van veldwachter de Moor was reeds eenigen tijd erns.ig ziek, zoodat de man moest waken en dus vrijstelling van nachtdienst vroeg. Dit is hem natuurlijk verleend, zoodal

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 2