itcHO VAN HET ZUIQEN "denkt er om GROOT CONCERT Helène Cals. Is Uw arm stijf? akker'sKloosterhalsem,,cfZ" £Z--. 23 NOVEMBER 1931 Na afloop BAL. der Lledertafel „Oefening en Vermaak" Soliste f tweedeblad. Ujdig Uwe St. Nicolaas-adver- (eiities in te zenden. Wij kunnen dan aan de uitvoering 8rvan de noodige zorg be steden en wij moeten tijdig fflet afdrukken beginnen om ie zeer groote bijzoijdere ver spreiding, die aan onze St. [Jicolaasnummers zal wor- den gegeven. Dus liefst Donderdag de copie. De Administratie. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 18 November 1931. in omloop en we vertrouwen dat er met het oog op 't goede doel vele geplaatst zullen wordener zijn trouwens mooie prijzen aan verbonden Het Dames Comité dat deze actie in verschillenden vorm voor steun aan de T.B C -bestrijding organiseert, be staat uit de navolgende dames Mevr. E. de Greeff-Ebben, Mevr. Gruppelaar, Mevr. H. Hoffmans—van der Schoot, Mej. M. van Iersel. Mevr. P. Kalis—van Schijndel, Mevr. Dr. Kolster, Mevr. Dr. Langemeijer, Mevr. N. van Loon—de Jong, Mevr. Minke, Mevr. A. Schaap, Mevr. Tielen— van Wely, Mevr. Jud. Timmermans- van Iersel, Mevr. B. Timmermans— Verschure, Mevr. G. Verwiel—Moisse, Mevr. P. van Vliet, Mej. Mathilde Wiesman. Crisis-Comité. De collecte in de Parochie St. jan voor het Crisis comité heeft opge bracht f 1252.15 De schaalcollecte in de parochie kerk van O. L. Vr. ten bate van het Crisis—comité dier parochie heeft f 170.— opgeoracht. Bezoek. De Consul der Vereenigde Staten te Rotterdam, mr. Foster, die 1.1. Vrijdag onze gemeente bezocht, vertoefde ook eenigen tijd op 't Bureau der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat alhier. R. K. Werkliedenvereeniging. De harmonie St. Crispijn zal de leden dei1 R.K Werkliedenvereeniging a.s. Maandag 23 November een groot concert aai bieden. Op dezen avond zal de ZeerEerw. Zeergel. heer H. Heezemans, professor aan het Groot Seminari te Haaren een lezing houden over „De R. K. Orga nisatie in den modernen tijd". Warenhuis H. Speet. Waalwijks winkelstand heeft zich de laatste jaren niet onbelangrijk uit gebreid, en op menige plaats zai men het Waalwijk van voor korte jaren nauwelljk of in 't geheel niet meer herkennen. Zoo ook het oude huis op den hoek Markt—Kloosterwerf, waar vroeger de bekende zaak van mej Dina Velthoven gevestigd was, dat thans in Bloedvergiftiging. Bij den arbeider M. v. d W., werk zaam in de Lederfabriek „De Amstel", heeft zich een geval van bloedvergifti ging voorgedaan. De toestand van den patient is ernstig. Circus Sarrasani, de sensatie van Noord—Brabant Het lichtpaleis Sarrasani zal vanaf Vrijdagavond zijn stralen over Tilburg en omgeving werpen. Een zee van licht zal de bezoekers van het Circus toeschitteren, Tilburg zal vier dagen „besarrasanieerd" zijn, van heinde en verre zullen menschenmassa's naar Tilburg toestroomen, om in dit modern georganiseerd wonder der techniek, hetzelfde wereldprogramma te zien, dat reeds 8 weken door Amsterdam, Rotterdam en Den Haag verrukt toe gejuicht werd Het Militairterrein .de Gasthuisvelden" in Breda ligt dan weer in het donker, de lichtende sprookjes- stad is verder getrokken, is nu hier opgeslagen. Vreemde menschen zullen door de rustige stad Tilburg rondgaan Indianen, Tscherkessen, Japaneezen, Chineezen, Marokanen. Indiërs. 22 olifanten zullen door Tilburg's straten trekken. Een nijlpaard zal op het Gemeenteterrein aan den Broekhoven, schen Weg huizen, leeuwen en tijgers zullen brullen, 200 paarden zullen in de zeer verzorgde stallen trappelen van ongeduld om onder den bekwamen klassieken oud—meester Schumann hunne kunsten te vertocnen School- rijders later, hun gracieuse kunst in de manege zien. Wij zijn overtuigd, dat de toeloop enorm zal zijn, voorzie U daarom reeds nu van kaarten. DRUNEN. Een groote winteruitvoe- ring wordt gegeven door de Harmonie „de Volharding" voor haar donateurs met hun dames en verdere belang stellenden, met medewerking van het alom bekende duo KHjn uit Tilburg, op Zondag 22 November a.s. in de zaal bij den heer Th Elshout. Een prachtig programma van diverse mu zieknummers, alsmede een reeks van voordrachten is samengesteld, zoodat een genotvolle avond te wachten is Wij verwachten dat het concert, dat om 6 uur begint, de verwachtingen verre zal overtreffen en dat de zaal te klein zat zijn om alle belangstel lenden te bevatten. Op Woensdag 2 December zal om 7 uur 's avonds voor de leden der R. K Werkliedenvereeniging een ver gadering worden gehouden, waarbij als spreker zal optreden onze vriend Hoogers uit 's Bosch. Wij verwachten dat alle leden hierbij zullen tegen woordig zijn. NIEUWKUIJK. Maandagavond werd in Calé Th. van der Geld eene ver- gadeilng gehouden van de bakkers uit deze en omliggende gemeenten om te komen tot aansluiting bij den bakkers- bond. Als spreker hiervoor trad op de heer Krijgsman uit 's Bosch. Nadat door genoemde heer het nut en de noodzakelijkheid van organi. seeren en aansluiten bij den bond was naar voren gebracht, is het op dezen avond toch nog tot geen definitief besluit hiervan gekomen. In het café Siegers alhier werd een biljartclub opgericht genaamd .Krijt op tijd". Tot bestuursleden hiervan werden gekozenF. de Man. Voorzitter, J. Siegers, Penningmeester en J. van der Ven. Secretaris. Reeds traden een 10-tal personen als lid toe. Zondag namiddag voor de dames en 's avonds voor de heeren. had in het Bondsgebovw alhier de vertooning plaats van de film „Het Kind van Parijs", De zaai was telkens fl nk bezet. Het publiek was ten zeerste content over deze vertooning. CAPELLE. Iu een der lokalen van de Openbare Lagere School in de Kom alhier werd jl. Donderdagavond 7 uur een ouderavond gehouden, Het hoofd der school, de heer E. Colet, opende deze bijeenkomst van ouders en verzorgers der schoolgaande kinderen, met een hartelijk welkomst woord. Spreker vond het jammer, dat niet meerderen aan den oproep der oudercommissie hadden gehoor gege ven en hij sprak de huop uit, dat ieder der aanwezigen propaganda zou maken om deze ouderavonden, welke den band tusschen school en huis versterken, drukker bezocht te krijgen. Hierna kwam aan de orde de bespre king over het houden van een St. Nicolaasfeestje. Algemeen was men van oordeel, dat getracht moest worden St. Nicolaashij zijn jaarlijksch bezoek aan ons land ook de school in de Kom te doen bezoeken. Uit de aan wezigen werd een comité benoemd, waarin 4 dames en 2 heeren zitting hebben, dat met het onderwijzend per soneel de voorbereiding voor dit feestje zal treffen. Na de pauze waarin de aanwezigen onthaald werden op een kop thee met een versnapering, hield het hootd der school een interessante lezing over: „Hoe is bi] het kind de verhouding tusschen waarheid en leugen". Deze leerzame inleiding werd door allen met de meeste belangstelling gevolgd. Nadat er nog gelegenheid gegeven was tot inzage van 't schriftelijk werk der leerlingen en verschillende inlich tingen door 't onderwijzend personeel aan de ouders over de vorderingen hunner kinderen verstrekt waren, werd te ongeveer 10 uur deze samenkomst door den heer E. Colet gesloten. Het le elftal onzer voetbalver. .Excelsior" speelde jl. Zondagmiddag op eigen terrein een competitiewed strijd voor de le klasse B.V.B. tegen BW.4 en won met 5—1. Het 2de elftal, dat voor de 2e klasse tegen R.W.B.3 te Besoljen speelde wist even eens een overwinning te boeken. Ds J. H. Koster, eertijds predi kant alhier, thans te Montfoort, heeft voor het beroep naar de Ned Herv. gemeente te Ouderkerk a.d. Ijsel be dankt. In de Ned. Herv. kerk te dezer plaatse hoopt a.s. Donderdag, 'savonds 7 uur voor de Ned. Herv. Meisjesver. eeniging „Bidt en Werkt" als spreker op te treden Ds. A. Meijer te Uirecht. De Coöp. aankoopvereeniging Capelle, Vrijhoeve- Capelle en Sprang w.a. houdt a s. Woensdag 18 dezer 'savonds 6 uur bij den heer Tref fers aan het Bruggetje een algemeene ledenvergadering. De agenda vermeldt l Mededeelingen. 2 Aanschaffen vee voeder, hulpmeststoffen, kalk, kolen enz. 3 Pulp betalen. Aan het door de biljartvereniging V.B.C.. gevestigd in het café van den heer J TrtfDrs, uitgeschreven büjart- tournooi zal 20 November worden deelgenomen door het le en 2e vijftal der biljartvereeniging „Jongens-Con gregatie" uit Drunen. Tot voorzitter van het water schap „Het Eendennest" werd in de vergadering van stemgerechtigde inge landen herkozen de heer A. Boeser. In het café van den heer J. Trtffers wordt Donderdag 19 dezer des namiddags 3 uur een algemeene ledenvergadering gehouden van de Coöp. Stoomzuiveifabriek „De Toe komst". Aan de orde komt: wijziging der statuten. De heer van Leeuwen te Gouds waard heeft zijn benoeming tot onder wijzer aan de Chr. School a/d Loon- schendijk aangenomen. WASPIK. Tot onderwijzeres aan de Christelijke Bijzondere school alhier is benoemd Mejuffrouw A. M. Hajenius uit Nijmegen. De heer V. had het ongeluk met zijn auto tegen het woonhuis van den Heer Y te rijden. De auto zoowel als het huis werden ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Door het bestuur der vereeniging „Het Wit-Gele Kruis" is besloten de contributie der leden te verhoogen, wijl door het Burgerlijk Armbestuur de subsidie met f200 is verlaagd. A.s. Zondag des morgens om half negen zal in de parochiekerk een recollectie worden gehouden van de oud retraitanten. RAAMSDONK. De uitslag van de jl. Zondag gehouden voetbalwedstrijden is als volgt. Veersche Boy*-HercuIes Waspik 1—1 Veersche Biy^3 Be Ready2 Hank 2—3 Wapen van Raamsdonk—Be Ready Hank 3—2 Wapen van Raamsdonk 2—Hercules2, Waspik 2—2; De Zwaiuwen.T.S C.3 Oosterhout 1-2 WAALWIJK. Directeur: de Heer G GERRITSE. aoitaie 1 Tuberculose-bestrijdlng. De plannen voor het bijeenbrengen van gelden voor de tuberculose— bestiijding In de gemeente Waalwijk, speciaal voor uilzending van kinderen, nemen vasteren vorm aan en wij hopen hieromtrenf binnenkort nadere mededeelingen te kunnen doen. De lotjes der door B. en W. voor dit doel goedgekeurde verloting zjjn zeer korten lijd Is omgetooverd in een winkelzaak zooals onze plaats er slechis weinigen telt. De fa. Speet heeft haar nieuwe zaak zoowel uiterlijk ais inner lijk een keurig aanzien gegeven, en vooral bij avo> d zullen de elf prachtige vitrines, die door niet minder dan 25 lichipunten worden verlicht, aan onze Markt een nieuw cachet geven, hetgeen aan het centrum onzer plaats niet weinig zal ten goede komen. Ook het interieur der zaak ziet er frisch en aantrekkelijk uit, en de architect de heer Bossaerts en de aannemers fa. Wed. Aarts Zn heb ben hier uitstekend werk geleverd. De centrale verwarming werd aange legd door de fa. Verhulst Zn. en de lichtinstallatie door de ELEM. Wat de uitgebreide serie artikelen betreft welke in deze nieuwe zaak te koop zullen zijn, dient vermeld dat men thans meer speciaal die goederen in voorraad heeft die op de as. Sint Nlcolaas betrekking hebben. Later zullen hieraan nog enkele andere afdeelingen worden toegevoegd, als huishoudelijke artikelen enz, die dan waarschijnlijk een uilbreiding der zaak op de etage zuilen noodig maken. In de afdeelingen koper—, kristal— en aardewerk wordt een ruime keuze geboden zoowel in 't goedkoope als in 't betere genre. Verder is er een reuzen collectie Zdmeta vlekvrij zilver en handbeschilderd koperplateel, terwijl ook in klein—meubelen een groote Sorteering geboden wordt. Naast deze zaak exploiteert de fa. Speet nog een dergelitk bedrijf in Oss, terwijl zij met nog 50 andere zaken is aangesloten bij een inkoopconcern, waardoor het haar mogelijk is door goedkoopen inkoop haar clientele zoo voordeelig mogelijk te helpen. Wij wenschen den heer Speet met dit nieuwe magazijn, dat een groote aanwinst voor onzen winkelstand betee- kent, het beste succes. Piulmv eedleven. Bij den heer M in de Eerste Zeine alhier werd dezer dagen een konijn gestolen. Bij onderzoek bleek de politie dat in dezelfde buurt enkele kippen hokken waren opengebroken, zoodat de dieven blijkbaar op verschillende plaatsen hebben getracht hun slag te slaan. \o 92. Woensdag 18 Nov. 1931. 54e Jrg. Benoeming. Door Z. H. Exc. den Bisschop van s-Bosch is benoemd tot kerkmeester en lid van het U.K. Armbestuur van de pa rochie „St. Clemens" dé heer Jos. Loeff, jilks in de plaats van zijn vader, wijlen ilen heer P. Loeff. Collecte-opbrengst. De Zondag in beide H.H. Missen ir; je St. Clemensparochie gehouden eollecte ten bate van het Missiehuis St. Antonius te Kaatsheuvel, voor den bouw eener nieuwe kapel heeft ruim 107.— opgebracht. R.K. Vrouwenbond. De tooneelavond van den R.K. Vrou wenbond zal plaats hebben op Donder dag 26 November a.s. De tooneelclub ml alsdan opvoeren „Mina Lina" of „Wie niet waagt, die niet wint". Concert Oefening en Vermaak". De programma's voor het eerste win lorconcert der liedertafel zijn reeds uit gegeven en vermelden naast een keur tan kleine en grootere nieuwe koorwer- len een rijke variatie liederen van ver- schillend genre en opera-soli door de gevierde soliste, Mejuffrouw Hélène Cals_ Van deze laatste noemen wij slechts liederen van Duvosel, Cherubini, Per- golese, enz. en aria's uit La Gioconda en Faust. Het mannenkoor zelf heeft onder lei ding van den heer Gerritse duchtig ge Uwfeetd en wij zijn ten zeerste be- ~o\vd naar deszelfs prestaties. Naast inerc fijn genuanceerde koortjes ver leidt het program ook grootere massa le koren. Voor dit concert zullen ook tekstboek- Is worden uitgegeven met volledigen lekst zoowel van soliste als koor. Xachtveiligheidsdienst. I<9' In overleg en met goedkeuring van en burgemeester, wordt in onze ge- eente een gecontroleerde nachtveilig- eidsdienst opgericht. Deze nachtveiligheidsdienst staat on er controle der gemeentelijke politie ji controle-klokken zullen tevens den ngeslotenen de zekerheid geven dat k terdege en geregeld gecontroleerd *ordt. Voor nadere bijzonderheden kan men |ich wenden tot den heer Arn. van Ra- estein, Putstraat alhier. Concert Liedertafel ,,Tot bloei der Toonkunst". Zondag a.s. zal de Liedertafel^ „Tot loei der Toonkunst" in de zaal van fcn heer P. v. Cromvoirt haar eerste «interconcert geven met medewerking wn het bekende duo Maxim uit Tilburg. Uitvoering Harmonie „St. Jan". Zondag voor een volle zaal en Maandag 'oor een minder talrijk publiek gaf de .armonie „St. Jan" haar eerste winter- ,-tvoering. Geopend werd met een 5-tal harmonie- wnmers, die er uitstekend in zaten. Ia' gaat nog altijd crescendo met ons longste muziekgezelschap; in klankvo- loine en zuivere stemming constateert •oen telkens flinken vooruitgang, die een steeds grooter vaardigheid, verkregen ''oor ambitieuse oefening, verraden. De Muzikanten van „St. Jan" onder leiding 'esp. van instructeur v. Loon en diret teiir Thijssen, oogstten dan ook met hun MU'ieerend populair muziekprogramma veel succes. De heer H. Mulders toonde !|ch in „Badinage" een zeer vaardig ularinettist, waarvoor hem een welver- '"oud applaus ten deel viel. Voor de opvoering van het tooneelspei Ge Overkant" van Grosfeld, door de 'ooneelafdeeling der harmonie, hebben "'i allen lof. Dit stuk stelt aan de hoofd tonen vooral zeer zware eischen. Hei ju de figuren van Barend Pronk en lens vader die bijna het geheele spel 'hcerschen. Gelukkig had het gezel schap in de heeren E. en J. van Lier 'n l)aar uitnemende krachten voor deze hvare rollen en zij hebben dan ook het »r°otste aandeel gehad in het welslagen t t geheel. Waarmede we geenszins te °d willen doen aan de waardeering die 0 de overige spelers verdienen voor e goede vertolking van hun meer on geschikte rollen. Deze waren bij de heeren J. Mol, E. de Vries, J. v. Dalen, M. v. d. Mee, P. Hoevenaars, Fr. Thijssen en Schapendonk in goede handen. Het muzick-corps, zoowel als de tooneelafd. van „St. Jan" mogen op een welgeslaag de uitvoering terugzien. Ontslag. De heer Ant. Gerris heeft naar wij vernemen tegen 1 Januari a.s. eervol ontslag aangevraagd als deurwaarder bij 't Kantongerecht te Waalwijk. Zilveren jubileum. Gisteren was het 25 jaar geleden dat de chauffeur Bart van Engelen in dienst trad bij den heer J. van Iersel. Ten huize ven den laatste werd de jubilaris in den voormiddag door den heer J. v. Iersel Sr. in hartelijke bewoordingen gelukge- wenscht en hem een prachtig gouden horloge met inscriptie overhandigd. Tal van cadeaux werden hem door de ver dere familieleden aangeboden, waar door hij in de gelegenheid werd gesteld dezen dag in zjjn familie verder feeste lijk door te brengen. Ook wij bieden den heer v. Engelen onze hartelijke felicitaties. Auto van de K.E.M.l. té\vater gereden. Vrijdagavond heeft, zooals wij in 't kort in een gedeelte onzer vorige oplaag meldden, op den weg van 's-Gravenmoer naar Waspik, even voorbij de brug, waai de weg draait, een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. De auto van de meubelfa briek Kemi alhier, welke een vrachtje meubels naar 's-Gravenmoer had ge bracht en op weg huiswaarts zijnde, reed tijdens een zware mist en verblind door de lichten van een paar fietsen, in de 's-Gravenmoersche vaart, welke vrij diep is en kantelde toen om. De in zittenden, de chauffeur en de heer T. Pruissers en diens echtgenoote, dochter en aanstaande schoonzoon, wonende te Waspik, geraakten allen te water. De beide vrouwen zaten bij den chauffeur in de cabine, terwijl de beide mannen achter in den dichten bak.waren ge zeten. Door het vreeselijk geroep en gegil der drenkelingen was spoedig vrij wat volk ter plaatse, waarvan enkelen te water sprongen en de deuren van den auto openbraken. De chauffeur, welke geen oogenblik zijn tegenwoordigheid Ongevallen. De heer E. V. had het ongeluk bij 't plotseling stopzetten van een auto met z'n hoofd door de voorruit te slaan. Hij bekwam een wondje boven op z'n hoofd; overigens liep 't goed af. De heer P. V. reed door de mist misleid, tegen 't brandspuithuisje bij den overweg. De auto werd nogal be schadigd, maar ook hierbij geen per soonlijke ongelukken; alleen een helper kwam met een vinger tusschen 't por tier, wat 'n leelijk blessuur veroorzaakte. Een auto van den heer B. uit Breda raakte Zaterdagavond door den mist bij de sluis te Doeveren te water. De inzit tenden waren spoedig op 't droge en kwamen er verder ook goed afde auto werd beschadigd. Het zoontje van P. V. kwam bij het bokspringen zoo ongelukkig te vallen, dat hij 'n arm brak en naar het St. Ni- colaas-Ziekenhuis werd overgebracht. van geest verloor, klom toen boven op den auto, zoodat de beide vrouwen, die door de glasscherven nogal gewond wa ren, uit hun benardje positie kolnden, worden gered, waarna de beide mannen die achterin waren gezeten en nog juist het hoofd boven water konden houden, daar de auto maar enkele decimeters boven de watervlakte uitstak, eveneens konden worden gered. Met behulp van ladders werden allen toen op het droge gebracht. Daar op dezen weg nogal een druk verkeer is, stopten verschillende auto's op de plaats des onheils, welke bereid waren de drenkelingen huiswaarts te brengen, van welke aanbieding echtei bijna geen gebruik werd gemaakt. De inzittenden waren zoo terdege geschrok ken, dat men verkoos liever in het natte pak naar Waspik te loopen inplaats van te rijden. Zaterdag werd door een kraan- wagen van de N.V. Waveem alhier de auto aan wal gebracht. Gelukkig zijn hij dit ongeval geen menschenlevens te betreuren en 't is dan ook een wonder dat alles zoo gunstig is afgeloopen in den donkeren en mis tigen avond. De inzittenden waren na tuurlijk zeer ontdaan. De vrachtauto is ernstig beschadigd. Biljartwedstrijd. Maandag jl. speelde de biljartvereeni ging T. O. P. den returnmatch tegen W.B.C. in café Van Berkel. Hoewel T. O.P. er beter in was dan vorige week, moest ze ook nu in W.B.C. hun meer dere erkennen. W.B.C. behaalde 575 ca ramboles, terwijl T.O.P. het niet verder kon brengen dan 420, zoodat W.B.C. den wedstrijd met 155 caramboles won. Na afloop bleven spelers en belangstellen den nog een 'uurtje gezellig bijeen. Zulke vriendschappelijke ontmoetingen zijn niet alleen bevorderlijk aan het indivi- dueele spel, doch 'n goede reclame voor de biljartsport in 't algemeen. Ent f 1.p. r. Doen alle spieren U pijn en hebt Ge het gevoel of bij iedere beweging Uw arm uit het lid gaat? Dan moet U eens Kloosterbalsem nemen. Vocht en tocht hebben U parten gespeeld. Wrijf die kou eruit, maar doe het dadelijk zoodat de pijn voor goed weg blijft en dat bereikt Ge met Klooster- halsem. Gij zult U daarna als een herboren mensch gevoelen.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 5