IE ECHO VlM HEI ZUIDEN Wpèsg n ÏT, M* l me 94. Woensdag 25 Nov. '31. 54e Jrg. TWEEDE BLAD. in kachels, de echte Uw wij' •INE den dub' >e kachel- rdeeliget, vuur, 2.75,1 euren /IELS :ED» 'SEN VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Gemeenteraadsvergadering. Openbare vergadering van den raad der gemeente Waalwijk, te houden op Vrijdagi 27 November 1931. des na middags 7 uur, ten gemeentehuize. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. a. Van J. A Thljssen, alhier. Mededeeiing aanneming zijner be noeming tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim. b. Van den Minister van Arb. Handel en Nijverheid. Toezending afschrift Koninklijk Besluit van 17 Oct. 1931, nr. 37, tot goedkeuring van het bij raads besluit van 29 Mei 1931 vastge stelde onteigeningsplan in 'tbelang der volkshuisvesting. c. Van de Qedeputeerde Staten. 1. Goedgekeurd raadsbesluit van 30 October 1931 tot aankoop van den Zomerdijkweg. 2. Goedgekeurd raadsbesluit van 31 Oct. 1931 tot wijziging van het raadsbesluit van 2 Oct. 1931 tot het verleenen van een hypothecaire leening aan de N.V. „Hollandia" alhier. d. Van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financieele Adviezen der Vereeniging vanNederlandsche Gemeenten, 's Gravenhage 1. Rapport betreffende gehouden kasopneming en contröle bij den gemeente—ontvanger over het 4e kwartaal 1931. 2, Alsvoor betreffende de admini straties der Licht- en Waterleiding bedrijven, het Woningbedrijf en de Gemeentewerken. e. Van het Gemeentebestuur van Aarle—Rixiel. Verzoek om instemming te betui gen met het door den raad dier gemeente aan de Tweede Kamer gerichte adres omtrent het gevaar van snelheidsw ditrijden op open bare wegen f Van de Provinciale Commissie voorZwakzinnigenzorg Udenhuut. Verzoek om een bijdrage in de kosten van een onderzoek naar het vóó komen van zwakzinnig heid in Noord—Brabant. 2. Vaststelling van het bedrag der door den nieuw te benoemen gemeente ontvanger te stellen zekerheid. 3. Benoeming van een gemeente ontvanger. 4. Benoeming van een lid van het burgerlijk armbestuur van Waaiwijk, (vacature M. A J. van Liempt). Alsvoor van een lid van het bur- gelijk zijn zich te amuseeren en daar door zijn penning te offeren voor het mooie doel der T.B.C bestrijding. Tevoren zal getracht worden op nader te bepalen dag een T. B.C. film te geven, om allen te overtuigen van de geweldige ruïne die de T.B.C. aan richt en de dringende noodzakelijk heid harer krachtige bestrijding. Berlitz— Cursussen. Maandagavond werd in de achter zaal van Hotel Verwiel door eenige heeren der Berlitz-school een proefles gegeven, teneinde de belangstellenden met de werkwijze der methode Berlitz op de hoogte te brengen. Er was slechts een klein aantal liefhebbers aanwezig Door een der leeraren werd in het Fransch een korte inleiding tot de cursussen gegeven, waarbij hij wees op de belangrijke resultaten die de me thode Berlitz reeds behaald heeft en op het groote voordeel dat de vreemde taal onderwezen wordt door een leeraar die die taal als moedertaal heeft. De ervaring heeft bewezen, dat wil men de vreemde taal leeren spreken, men niet de vertaalmethode moet volgen, maar door aanschouwing en redenee ring tot kennis der taal moet komen. Men moet leeren denken in de taal die men wil leeren. Door de Fransche leerares en den Engelschen leeraar werden hierna een tweetal lessen gegeven. De aanwezigen waren hierover zeer voldaan, en reeds na een enkele les voelden zij zich veel wijzer in de uit spraak en het begrip der vreemde woorden. De leeraren weten boven dien op een zeer onderhoudende manier met hun gehoor om te gaan. De proefles zal a.s. Donderdag nogmaals herhaald worden, de leeraren zullen dan van 5 tot 8 uur zitting houden om belangstellenden inlichtin gen Ie verschaffen. (Zie hiervoor ach terstaande advertentie!) en, Sn, HtiflS baar. No 40, i ng. en. S eerlijk armbestuur van Baardwijk, (vacature P. Lot ff). 6. Benoeming van een gemeente geneesheer en een tijdelijk schoolarts. 7 Voorstel tot het aangaan van rekeningcourant—overeenkomsten. 8. Voorstel omtrent verpachting van gemeente—landerijen. 9. Voorstel tot verkoop van een Perceel bouwterrein aan de Baard wljksche Straat. 10 Voorstel tot wijziging der bypo- Hieekbankverordening. 11. Voorstel tot wijziging van het reglement van orde voor de vergade 'togen van den raad, (naar aanleiding van het voorstel—van Haren). 12. Goedkeuring rekening R.K. Bur- gerlijk Gasthuis over 1930. 13. Vaststelling steunregeling voor Jerkloozen en benoeming van leden w commissie voor uitvoering dezer 'fgeling. (Zie prae—adviezen Eerste blad). T. B. C. bestrijding. Omtrent de plannen van het Dames- toniié tot steun aan de T. B. C. be- srjjding vernemen we dat de data ™ans definitief zijn vastgesteld op ,aterdag en Zondag 16 en 17 Januari aanstaande. Zaterdagsmiddags wordt een kegel- wedstrijd om wild gehouden, des avonds een voorstelling van de be- 'en<le tooneelvereenlging K. I. O D. 6 Tilburg, terwijl tusschen de pauze na afl )op gelegenheid zal zijn zich le vermaken. Zondagsmiddags wordt een kinder- est georganiseerd, waaraan een 40 tal ainen in verschillenden vorm mede erken en dat voor de jeugd en niet "Ier voor de ouders een groote «{actie zal blijken. ,~Jes avonds bestaat het plan een n,_ trqd te organiseeren voor plaatse komieken waarvan de prijswin- Lledertafel Oefening en Vermaak." Het is te begrijpen dat voor het concert der Liedertafel ditmaal al bij zondere belangstelling bestond en wel op de eerste plaats om eens te zien en te hooren wat de vereeniging presteert onder leiding van haren nieuwen directeur, dhr. G.Gerritsen en opde tweedeplaats wasde medewerking van mejuffouw Hé ie Cals, uit Am sterdam zeker eene groote attractie. De zaal was dan ook goed bezet met een zeer aandachtig gehoor en 't mag direct gezegd de eerste indruk is een uitnemende geweest, 't was in 't kort een juweel van een uitvoering, waarover een bijzonder cachet lag. Met genoegen hebben wij geconsta teerd dat er onder de bekwame en bezielende leiding van den heer Gerritsen veel en goed is gestudeerd, dat de directeur zijn mannen geheel in zijn macht heeft en de zangers hun leiding met groote ambitie en toewijding volgen, waardoor in be trekkelijk korten lijd groote resultaten zijn bereikt op verschillend gebied. De inzet „De Lente komt" pakte direct, zoowel wat uitvoering, zuiver heid als nuanceering betreft, maar vooral mogen we roemen „Ecce quomodo moritur" van Haidl. Noemen we van het mannenkoor nog „Hoch Empor en het .Pllgerchor uit Tannhauser", maar speciaal het slotnummer „Die Ernte", dat op zeer bijzondere wijze werd voorgedragen en diepen indruk maakte. Mejuffrouw Hé'ètie Cals heeft ons van hare schitterende stem en uit stekende voordracht zeer doen genieten een gelukkige gedachte was het van bestuur haar weer uit te noodigen Zij heeft ons veel moois en goeds geboden, vooral muntten uit Ave Maria* van Cherubini de „Aria uit La Gioconda" en „juweelen-aria uit de Opera Faust. Het publiek was zeer enthousiast en de gevierde zangeres beloonde het geweldig applaus door een paar zeer mooie toegiftjes. Zij werd op zeer kunstzinnige wijze op de piano bege. leid door den directeur, den heer G Gerritsen, die zeker een groot aandeel had in het succes. Voor het laatste nummer nam de nieuwe president van „O. en V." de heer Theo Festen het woord om in uitnemend gekozen woorden hulde te brengen aan de nagedachtenis van den overleden directeur den heer |ac. Sars. Op treffende wijze schetste hij wat deze onvermoeide werker voor O en V. is geweest en gedaan heeft, hij me moreerde de tal van overwinningen door hem bevochten en bracht een diepgevoelde hulde aan zijne nage dachtenis, die bij de leden in zeer dankbare herinnering zal blijven voort bestaan. Vervolgens bracht hij dank en hulde aan den heer A. C. van der Heijden, den oud-president, die Mina ,wor^en uitgemaakt door stem-1 uen oua-presiaent, die wegens ge- Publiek°0rPuk"ek> ^us uitsluitend vorderden leeftijd als zoodanig ontslag Hp, 8i?r/zeü' had genomen en wiens plaats hij 1 «Mende amateur—orkest uit innam. Hij ontveinsde zich niet de zal zijne medewerking verleenen groote moeielijkheid den oud voorzitter op andere wijze zal het mo te vervangen die in woord en daad zooveel heeft tot stand gebracht voor O. en V., die steeds present was bij repetitlën, uitvoeringen er. andere zaken der liedertafel en de vereeniging op zoo waardige wijze wist te repre- senteeeren en overal en ten allen tijde ten dienste was. Hem is als blijk van verdiensté het eere—lidmaatschap aangeboden wat welwillend is aanvaard. Voorts bracht hij dank aan den nieuwen directeur, den heer Gerritsen, die zoo welwillend was op den eersten oproep de leiding te aanvaarden en die onvermoeid werkt om de liedertafel steeds hooger op te voeren, die z'n groote talenten beschikbaar stelt voor den bloei der vereeniging. Niets is hem te veel om elk onder deel te verzorgen, te vervolmaken en met een resultaat waarvan de toe hoorders dezen avond getuigen zijn. Hij brengt tevens hartelijke hulde aan de leden voor hun groote toewijding en groote ambitie. Hij bindt hen op het hart vol te houden. Dan komt hij aan de hoofdschotel van den avond, n.l. de buitengewone medewerking van mej. Héierè Cals. die hij onder 't aanbieden van een bouquet en onder 'n daverend applaus hartelijk dank zegt voor het zoo ruim schoots en schitterend gebodene en wie hij een hartelijk tot weerziens toeriep. De voorzitter heeft met zijn eerste speech een goede entfée gemaakt en wist aller gevoelens op juiste wijze te vertolken. En na „Die Ernte" kwam het einde van dezen buttengewonen avond, die besloten werd met een geanimeerd bal. R.K. Werklledenvereeniging. Maandagavond gaf de harmonie „St. Crispijn" voor de leden der R K Werklledenvereeniging haar eerste winterconcert. De zaal was maar matig bezet. Door den voorzitter, den heer F. Passier, werd het openingswoord gesproken. Hij heette alle aanwezigen hartelijk welkom, speciaal den spreker den ZeerEerw. Zeergel. Heer H. Hee zemans. Hierna werd door de aanwezigen gezamenlijk het strijdlied gezongen. De harmonie opende haar program met een stevige marsch „Valencia" van Eisengtöber, waarna nog volgde Floreal, Wiener Blut en Modestie. Als gewoon lijk was de vertolking van al deze nummers zeer goed en dat het publiek dit waardeerde bleek wel uit het applaus. Ingeleid door den heer Passier, be klom prof. Heezemans hierna onderluic applaus het spreekgestoelte om te spreken over: „De R.K. Organisatie in den modernen tijd". Prof. Heezemans begon met een herinnering aan het 40-jarig jubiléder uitvaardiging van „Rerum Novarum door Paus Leo XIII, een gebeurtenis zooals er shchts weinige in de ge schiedenis zijn. Spr. noemt het pauselijk woord een bazuinstoot die door heel de wereld heeft geklonken. Doch alle betoogingen die bij dit jubileum ge houden zijn beteekenen voor spr. niets als zjj geen vruchten afwerpen voor de toekomst-geen enkele huldebetoo- ning heeft waarde als ze morgen reeds vergeten is. Spr. brengt een woord van Schaepman in herinnering en wil dat ieder voor zich zal meewerken om het socialisme en liberalisme te bestrijden en om de christelijke liefde te doen zegevieren; dat Is de taak der organi satie in onze dagen. Spr. meent niet beter te kunnen doen als enkele grepen te geven uit Rerum Novarum en Quadragesimo Anno, met de bedoeling dat allen het vereenigingsrecht één der resultaten van R, N., zullen waardeeren in den geest der encycliek. Het woelt en gist vandaag in de hoofden van ontelbaar velen, het beukt en kraakt angstwekkend in de geheele maatsehappij, zegt spr. en als hij de wereld overziet ziet hij tevens dat de strijd zich steeds meer verplaatst naar het terrein der sociale organisatie, het terrein waar de eindstrijd zal gestreden worden. Daarom hangt zooveel af van het standpunt dat de organisatie tegen de moderne toestanden aanneemt. De eerste greep die spr. doet uit Q. A. toont aan dat het sociaflisme steunt op een begrip dat in strijd is met de beginselen van 't christendom. De term christelijk socialisme is dus een innerlijke tegenspraak, alle vormen van socialisme, ook de matige, staan verre van het Evangelie af. Het lid maatschap der kerk kan dus niet met het socialisme vereenigd worden. Dat is niet omdat de kerk achter het kapi. talisme staat, zooals wel eens valschelijk beweerd wordt, integendeel den ar beider zijn rechtvaardig loon achter houden blijft tot h^t einde der wereld verboden. Als het socialisme zich uit geeft voor de eenige partij die het belang der arbeiders behartigt, dan is dit volgens spr. een leugen, leder arbeider kan zijn belangen gerust toe vertrouwen aan den katholieken bond. De strijd tegen het socialisme zou dwaas zijn als dit niets anders deed - dan wat zijn recht, zelfs zijn plicht is' Maar het is voldoende bewezen door de feiten, het socialisme verwoest den godsdienst en de zedelijkheid. De toename van het socialisme beteekent de omverwerping van alle begrippen van zedelijkheid en recht. Daarnaast is 't socialisme de party die den klas senhaat predikt, die ontevredenheid zaait en daardoor het geluk van velen verwoest. Om fe doen zien hoe het socialisme zich overal onfpopt als vijand van den godsdienst, wijst spr. op voorbeeldenBelgie, Mexico, Amsterdam. Spr haalt de woorden aan van den paus in zijn laatste en cycliek„Het schijnt ons toe dat wij velen van de afvalligen hooren ant woorden om zich te verontschuldigen, dat door de kerk diegenen die luid verkondigen dat zij tot de kerk behooren. de rijken worden begunstigd, maar dat de belangen van den arbeider veron achtzaamd zijn en voor dezen laatsten ln 't geheel niets gedaan is, zoodat ze zich wel moesten aansluiten by het socialisme". Spr wyst er dan op hoe de geheele leer der kerk gebaseerd is op de liefde voor de armen en behoef- tigen en hij schelst de kerk als de ware maatschappij van armen Christus wilde arm zyn, de eerste paus, de eerste bisschoppen waren arbeiders. In Q A. wordt voorts geprotesteerd tegen de onrechtvaardigheid van hen die zich katholiek noemen, doch hun macht misbruiken om den arbeider geheel uii le buiten in eigen voordeel. De kerk kan nooit slaan achfer de misbruiken van 't kapitalisme, maar zij zal steeds vooraan, staan bij die genen waarby Christus vooraan stond de armen. En om te illustreeren dat de chris telijke regeering ook in ons land wel degeiyk iets voor de arbeiders gedaan heeft, geeft spr. de volgende cijfers ln 1900 gaf ons land uit voor arbeiders- zorg f 90 000.in 1927 was dit bed'ag gestegen tot f54 000.000 in 1921 werd aan woningbouw en volksge zondheid ten koste gelegd f 6.000.000, in 1927 f30 000 000 en in 1931 zelfs f217 000 000 Dankbaar brengt spr. hulde aan de nagedachtenis van onzen Roomschen staatsman mgr. Nolens, die hier de beiangen der arbeiders heeft behartigd evenals mgr. Seipel dat deed in Oos tenrijk en mgr. Brauns in Duilschland (Applaus). Vervolgens wijdt spr. enkele woor den aan het liberalisme. Hy wyst erop dat in de industrie—centra van het liberale België 90 pCt. der katholieke arbeiders zyn plichten niet meer na komt, als gevolg der moderne—orga nisatie. In datzelfde land durfden de bisschoppen schaven dat het libera lisme het grootste gevaar is, grooter dan het socialisme. Scherp staat spr. tegenover een der gevolgen van het liberalisme het kapitalisme. Als kapi. talisten moeten dan niet beschouwd worden de rijke menschen die moeten er in onze samenleving zijn, er moet zelfs een zekere weelde mogelijk zijn, daar anders het persoonlijk initiatief de grondslag van den rykdom onzer maatschappy zou weggeslagen zijn. Het kapitalisme als productievorm ver oordeelt spr. niet. In den zin der so cialisten kan de kerk het kapitalisme nooit bestrijden, omdat zij daardoor het natuurrecht van den eigendom zou aantasten. Wel moet echter bestreden worden het stelsel waarbij het geld een al te groote rol speelt in het pro ductieproces en het belang van den arbeid wordt tekort gedaan, ten bate van het kapitaal. Als onchristeiyk moet het worden bestreden dat vandaag slechts de Judasvraag wordt gesteld Wat verdien ik? Spr. bestrydt het on beteugeld streven naar winst, het zich ophoopen van het kapitaal in handen van enkele menschen. Spr. wijst hier op de film—industrie, de industrie waarin het meest verdiend wordt, doch die voor het volk en geheel nieuwe, onnoodige, behoefte heeft geschapen. In de wereld voltrekt zich een eco nomische ontwikkeling, waarvan het einde nog niet te voorzien is, het ka pitalisme in z'n verkeerden vorm werkt steeds dieper door. Alleen doet men daartegen niets, maar wel als organi satie en juist op dat punt heeft de christelijke organisatie reeds groote overwinningen behaald. Toch is in Nederland nog maar 1 op de 3 arbeiders vereenigd, dit ver klaart spr. omdat men de oogen niet open heeft voor de werkelijkheid, en men den tijd niet kent. De ergste vorm van het verderfelijke kapitalisme vindt spr. in de bioscopen, kroegen en danszalen waar men op de arbei ders speculeert om met minder goede practtjken geld te winnen. De arbeiders die daaraan zelf meedoen geeft spr, niet het minste recht om tegen het kapitalisme te ageeren, Ondanks ma- aise merkt spr. op, weet Nederland per dag nog 1 millioen aan drank uit te gevan. Met enthousiasme spreekt prof. Heezemans dan nog over de liefde die de maatschappy moet beheerschen. Het eigenbelang mogen we slechts Gorgel ook op straat! 25, 45 en 65 ets. boeken in samenwerking met de wel- vaartszorg voor anderen. Ook het groeps—egoïsme van 't socialisme veroordeelt sprer moet gestreefd worden naar socialen vrede. Hij vergelijkt de maatschappy met een zieke die alleen door een Room- schen dokter geholpen kan worden, en er zullen zorgvuldig alle teekenen van klassenstrya vermeden moeten worden Spreker eindigt met de gedachte van K. N. dat de genezing voor de samenleving slechts in de christeiyke beginselen gevonden kan worden. Ter illustratie hiervan vertelt spr. nog dat hoe de groote Ftansche econoom Prud- homme, die zijn geheele leven het anarchisme predikte, op zyn doodsbed pas den rijkdom van het geloof zag. Een krach'ig applaus bedankte den spreker voor zyn met geestdrift, en in welgekozen woorden gehouden rede. De voorzi ter sprak een dankwoord waarna even gepauzeerd werd. Na de pauze deed de W.Eerw. heer Beekmans, adviseur, nog de mededee iing dat de kadercursussen, ondanks alie moeiten, niet voor Februari kun nen plaats vinden. Ook de cursussen voor de Jonge Werkman zullen waar- schyniyk niet voor dien tijd beginnen. In afwachting hiervan zal echler door kapelaan Vos en spr. zelf een cursus worden gegeven over de En cycliek Quadragesimo Anno Spr. hoopte nog dat allen die zich reeds hadden opgegeven hun woord gestand zullen doen en in Februari zullen meedoen. Reeds Donderdag zal de cursus aanvangen, Kanaaldijk. S. zat hen nog na doch het gelukte hem niet een der gasten te pakken te krygen. Naar S. meende stond nog een derde handlanger en eindje verder op den uitkijk. Een dapper drietal dus, dat het echter met zijn slachtoffer niet bijster getroffen had. Ongeval. Zondagmiddag kwam de chauffeur van den heer v. S. met zyn wagen in volle vaart nit de Besoijensche straat gereden. Door het plotseling remmen vloog de wogen uit de bocht en kwam tegen een der boomen in de Groote straat terecht. De auto werd ernstig beschadigd, een geluk was het, dat hij juist tegen den boom botste, anders zou het de slagery van den heer Klerkx hebben moeten ontgelden. Waalwijksche Ontwikkelingsclub. In de byeenkomst der Waalwyksche Ontwikkelingsclub op Zaterdagavond a.s. zal door den heer F. Knepflé een lezing worden gehouden over Cicero, R. K. SteenkolenInkoopvereeniging Broederhulp Gisterenavond ten half acht hield bovengenoemde vereeniging hare jaar- lijksche algemeene vergadering in de groote zaal van de R K. Werklieden, vereeniging. De Voorzitter opent de vergadering met den christelijken groet en heette de talrijke aanwezigen welkom en deelde mede dat het de 25ste jaar vergadering is die de vereeniging thans houdt en hij memoreerde eenige bij zonderheden wat betreft de vereeniging. Zij is opgericht door de volgende heeren; C, van Kuik, Adr. v d. Ven, C, van Paasschen en J. Leijtens, thans Voorzitter. Zij is begonnen met 52 leden en thans telt de vereeniging 414 leden. In die jaren heeft de vereeni- De Harmonie werkte haar programma ë'ng met veel moeilijkheden te kampen op even uitstekende wqze als voor de pauze af en sloot met de Marche Lorraine van Ganne. De muzikanten gaven hedenavond weer blijk onder leiding van directeur Stravers flinke vorderingen te hebben gemaakt. De bijeenkoms! werd gesloten met het zingen van „Roomfche Blijdschap". R.K. Tooneelvereenlging „O.O.G." Onze Waalwyksche tooneelvereen. „0.0 G." opent a.s Zaterdag en Zondag haar tooneelseizoen met de opvoeringen van het driebedrljvige blijspel „De nalatenschap van Mynheer Valderak" van H. Burger. Had deze vereeniging voor het a.s. seizoen grootsche plannen en lag het in de bedoeling het seizoen te openen met het groote tooneelwerk „De Anarchist", om verschillende redenen hebben zy hiervan moeten afzien. Op de eerste plaats kwamen er moeiiykheden met diverse hoofdrol spelers in verband met huishoudelijke omstandigheden, ziekte enz., zoodat de repetities moesten worden onderbroken. Daarby kwam nog het feit dat het gehad maar niettegenstaande heeft zij er zich toch doorgewerkt en tot een bloeiende vereeniging gemaakt, die thans ook een eigen pakhuis bezit. In dit tijdsverloop hebben nog zitiing in het bestuur gehad de heeren H. van Iersel, Bertus van Dijk, Berg mans en J, Trommels terwijl ook de thans nog zittende bestuursleden vanaf 24 Maart 1919 hunne functie waar nemen, nl. A. Couwenberg, P. v. d. Aa. G. Eikenbroek en Adr, van Mier. Deze mededeeiing werd met applaus begroet. De Voorzitter verzocht den Secretaris de notulen te lezen der laatste Vergadering welke onveranderd den goedgekeurd en vastgesteld. De Secretaris deelde mede dat dit jaar door de leden zijn afgenomen de volgende soorten kolen nl. 1273 H.L. Anthraciet, 331 H.L. Stukkolen. 5135 H L. Eierkolen en 1656 H.L. Nootjes- kolen. Totaal 8395; uit het pakhuis in het afgeloopen seizoen 1909 H.L. is een totale omzet van 10304 H.L. De Voorzitter vraagt aan de Alg. wer- naar aanleiding der huidige omstandig- I gadering o7 zij* hare goedkêuHnTerll'n kan geven om f25,— te schenken aan de R.K. Werkliedenvereeniging heden een zeer riskante onderneming werd om een zoo kostbaar stuk op te voeren. Een en ander heeft 't bestuur doen besluiten (oen het blijspel dal toch reeds in studie was als eerste winteruitvoering te doen plaats vinden. Wat het spel zelve betreft, „De nalatenschap van Mijnheer Valderak" is een zeer koddig blijspel, dat de aanwezige toeschouwers zeer zeker enkele uren malaise en crisis zal doen vergeten en hun hartelijk laten lachen. Met spanning en vol vreugde zullen de toeschouwers het huishouden van Janus Kwak de kleermaker met zyn knecht Bartel gadeslaan en zien hoe zelfs het millionnairschap hem geen geluk brengt. In tegenstelling met andere jaren zal eiken avond na afloop der voorstelling een groot bal plaats hebben, waarvoor door het bestuur prima muziek isge- engageerd. De beide opvoeringen heb ben plaats in de zaal van „0.0 G bij den heer P. v, Daelen, St Antonius- straat. Voor verdere byzonderheden raadplege men de aanplakbiljetten Wy wenschen de O O Cl 'ers met deze eerste winteruitvoering veel succes toe, vooral nu diverse jongere krachten van deze vereeniging eens kans krygen om hun kunnen voor het publiek eens te demonstreeren. Tevens vertrouwen wij dat de vele trouwe bezoekers van „O.O.G." ook thans nu er 'n blijspel „gaat" allen present zullen zfln op een der twee avonden. Aanranding. Toen de werkman J. S, Vrijlagavond door de Baardwijksche Stiadt 'huis waarts reed, werd hl «la bij den overweg plotseling aangehouden door een onbekend persoon Deze hield zyn fiets bij 't stuur vast, doch toen hy weigerde los te laten, gaf S. hem zulk een opstopper dat de aanrander legen den grond viel. S. tuimelde echter zelf ook van zijn fiets en toen nchoot uit de duisternis een ander persoonTnaar voren, die 'n handlanger van dun eersten aanrander bleek fe zijn Hij s;afS met een mes enkele flinke snede i over de hand. Het heldhaftige tweetal vluchtte hierna per fiets in de richtin van den a-O en f tb.— aan het St. Nicolaasfeest voor de kinderen van de leden der Werk lledenvereeniging. Aldus besloten. De Penningmeester bracht hierna verslag uit waaruit blijkt dat ont vangen is aan contributie f 16.535.42 Geleverde kolen uit het pakhuis f 2.763.13 Diversen. U6 47 Voorraad Te veel tributie enz. Totaal f 19,417.02 Uitgaven f 14.730.53 f 4.686.49 in Reductie f 461.40 f 5.147.89 betaalde con- f 5 133 36 Batig saldo f 14.53 De Voorzitter bracht een woord van dank aan den Penningmeester en Secretaris voor hunne vele werkzaam- heden in het afgeloopen jaar. Het lid A. Verhoeven, als controleur bracht verslag uit en zeide dat de boekhouding accuraat in orde was en bracht een woord van dank aan de functionarissen. Als lid van de controle werd be noemd A. Kerkhof in plaats van A Verhoeven die aan de beurt van af treden was. De Voorzitter deelde de vergadering mede dat wegens omstandigheden de functies verwisseld zijn van penning meester en secretaris nl. G. Eikenbroek Penningmeester en Adr. Couwenberg. Secretaris. De kolenprijzen zijn Eierkolen f 1.25, Nootjes f 1.55, Stukkolen f 1 45 en Antraciet f2.40 per H.L. Ook werd besloten voor de kolen die men voor de leden in bewaring moet houden, zij in het vervolg de eventueeleonkostenjdie hieruit mochten ontstaan te laten betalen. Hierna sloot de Voorzitter onder dankzegging aan de leden voor hunne opkomst de goed bezochte vergadering Prestatlerlt. Dinsdagmorgen klonk weer eens j i wSlffigjp natuurlijk droog HArtPtl POH vfler rul/qnia /-,»I1 f

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 5