een jonple Bediende. Hette Werkster KOSTHUIS DE R09IJ BOUSGORJEII Waarschuwing n n HET ZUIDEN 1 Laaf al Uwe f WASSCHEN GEEN betere Sigaar dan L. W. J. C. CHRIST Notaris A. SCHAAP i Uw mond verzorgt U dagelijks wordt gevraagd gevraagd. gevraagd. GEVRAAGD Te koop of te huur publiek verhuren publiek verkoopen k. P. C. Roothaert Tilburg 38. :C enkele bratidwachts aan te stellen, te kiezen uit de werkloozen. HQ vindt dit beter als hen overdag te laten werken. De heer v. d. Winkel vindt dit voor Hedikhuizen zeer noodzakelijk, daar er geen politie is en men den laatsten tijd veel van brand en Inbraak hoort, De Voorzitter zegt, dat 8. en W reeds met de Burgerwacht in onder handeling zijn; zQ zullen met het voorstel rekening houden. Tot slot zegt de Voorzitter op ver zoek van dhr. van Bokhoven pog toe hij dejnieuwe woningen aan den Qrint weg met grint een voetpad te maken De vergadering wordt hierna ge sloten. BINNENLAND. waarom niet Uw keel Gorgel droog met BUITENLAND. China—japan. Maandag is de opmarsch der Japan ners naar het Zuiden begonnen. Het passagiersverkeer over de spooilljnen is sinds Maandag stopgezet. De Chi- neesche treinen kunnen niet verder komen dan tot Tsjoeliho aan den Oostelijken oever van de Liau rivier, waar de Japanners zich reeds in het begin der bezetting In sterke posities verschansten. De Engelsche spoorweg ambtenaren zijn er niet in geslaagd, met plaatsen voorbij Tsjoeliho in ver binding te komen, daar het telefonisch en telegrafisch verkeer is verbroken. Of dit djor japansch of door Chi. neesch optreden is veroorzaakt, is nie< bekend. In elk geval is de opmarsch der Ja. panners gestaakt, zij trekken terug. Uit is het eerste succes van 't optreden van den Volkenbond. NIEUWKUiK- De uitslag van het gehouden barakconcours gegeven in café Siegers door de aldaar gevestigde spaarvereeniging, was als volgt: le prijs M. van de Ven, Vlijmen. 2e prijs f. van de Ven. Nieuwkuijk. 3e prijs C. de Laat, Vlijmen. 4e piijs H. Sle gers, Nieuwkuijk. 5e prijs F. de Man, Nieuwkuijk. 6e prijs E Pullens, Nieuw- icuijk. 7e prijs M. kijken, Capelle. 8e prijs Klerks, Elshout. Het concours heeft een gezellig ver loop gehad. Gedurende de afgeloopen maand werd aan het postkantoor alhier voor de RQkspostspa^rbar k ingel f 7947.42 terugbetaald f 7350 01. In den nacht van Maandag op Dinsdag werden bQ den landbouwer van Eggelen 5 kippen doodgebeten. Men denkt hier met 'n kwaadwilligen hond te doen te hebben waarop ai meermalen jacht is gemaakt. 's HERTOGENBOSCH. Onder vele blijken van belangstelling vierde de Commissaris der Koningin mr. Dr A. -an Rljckevorsel zijn zilveren huwelijks feest. Velen kwamen ter receptie, oa. de Commissaris der Koningin in U recht dr. s' Jacob, het Eerste Kamerlid jhr. mr. van Sasse van ljsselt de leden van Ged. Staten en de grtlfier. talrijke statenleden en burgemeesters, deputa ties van de ambtenaren bij den water staat, leden der rechterlijke macht, de geestelijkheid der verschillende religiën, de waarn. commandant van't regiment wielrijders, enz Uit stad en gewest waren vele bloemstukken ontvangen, 's Avonds bracht het muziekkorps 's Hertogenbosch een serenade. WASPIK. Door den heer J. Smits s met ingang van 1 Januari 1932 ontslag genomen als lid van het Alg. Burg. Armbestuur. Maandagavond had In de v.m. Openb. Lagere School de verloting olaats, gehouden in verband met de Eerste Waspiksche Winkelweek. De noofdprijs. ter waarde van f20, viel op lot no. 08103. De nummers, waarop een prijs viel, zijn bekend gemaakt bij de deelnemende winkeliers. De prijzen kunnen wo'den afgehaald op a.s. Donderdag van 9 tot 12 uur bij den secretaris der R K. Middensiandsvereenlging, den heerM. an Dongen. Zondag I.l. bracht St. Nlcolaas een kort bezoek aan deze gemeente. De H. Man arriveerde om ongeveer half vier per auto u't Geertruidenberg, waarna voorafgegaan door de harmonie .Volksvlijt en Volksvermaak" een rond gang door een gedeelte der gemeente werd gemaakt. Blijkens mededeeling van het Centraal Bureau voor de Statistiek bedraagt het aantal inwoners dezer gemeente bij de laatst gehouden volks telling 3510, nl. 1820 mannen en 1690 vrouwen HERPT. De olficieele ingebruik stelling van de polderpomp installatie van het waterschap Herpt en het Herptsche Veld zal plaats hebben op Maandag 21 December a s des na middags ten 1.30 uur door den Edel- achtb. Heer H. J Eggelen, burge meester der gemeente Herpt c.a bij gunstig weer ter plaatse, bij minder goed weer In de harmoniezaal van den heer J A. Verhoeven te Herpt, waarna gezamenlijke bezichtiging en explicatie ter plaatse. EETHEN Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Dondér- dag 3 December a s. des voormiddags om half tien. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. 2. Bespreking weikverschsffing. DONGEN. De heer Chr. van den Assum, industrieel te Dongen, werdi benoemd tot ridder in de Kroonorde van Leopold van België. De Heer en Mevrouw MARIS V. D Werff geven dankbaar kennis van de geboorte van hun Zoon Jacob Maarten. Capelle (N-B 30 Nov. 1931. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze ge liefde Man, Vader, Behuwd en Grootvader, de Heer Hendrik Snijders, in den ouderdom van bijna 75 jaar. Sprang. Wed A. SNIJDERS— RtÖB. Oldenzaal, J. HAANDRIKMAN- SNIJDERS J. HAANDR1KMAN en Kind. 's Capelle (NB) W. DE JONG- SNIJDERS J. DE JONG en Kinderen. Sorang 30 Nov. 1931. Op een kantoor te Waalwijk 47414 Brieven met opgaaf van leef tijd en referentiën onder No der advertentie Bureau van dit blad Waar zegt de Uitgever. EENIGE NETTE BEROMANS - WAALWIJK, Wagenstraat 3. in Waalwijk of Omgeving. Brieven met opgave bijzonder, heden onder no. der adv. Bureau van dit blad. 47406 11 aan de Mr. van Coothstraat 59 Waalwijk, bevattende 7 kamers met badkamer, garage, voor- en achtertuin. Te bevragen Ier plaalse. Correspondentie: Mr. A. j. M. OONINCX, Gr ff er, Eindhoven VALENCIA de zes cent Sigaar. CALEVA de vijf cent Sigaar. Eenige grossiers voor de La*?, straat47408 WAALWIJK. NOTARIS te Waalwijk, zal op Vrijdag 4 December 1931 v.m. 11 uur in Hotel VERWlEL te Waalwijk voor de Kinderen VAN HULTEN aldaar 47410 om te scheuren voor den lijd van 5 jaren. perceelen Weiland In den Langen Bruggert a/d Prov .grintweg te Eethen Sectie A No. 95 groot 2 61 90 H.A, No. 94 2.28 80 H.A. te Waalwijk, zal bi] inzet op Dinsdag 8 December a.s. *-n hij toeslag op Dinsdag 22 December 8.S. te Ikens um 7 uur des avonds ten k- ff -huize van Wed. GRE. VENBROEK te Vlijmen, Voor den Heer M. DE VAAN ONDER VLI)MEN: Koop 1. Bouwland „de Hooge Heide", Sectie H. Nos. 1912, 1913 en 402, groot 0.50.00 H.A. Ged verhuurd voor f35—per jaar aan Verboord tot eind seizoen 1933. Koop 2. Bouwland „den Akker", Sectie H. No. 550, groot 0.68.80 H.A. Ged verhuurd van jaar tot jaar. Koop 3. Bouwland „den Grooten naakten hoek", Sectie A No. 334, groot 0.28 90 H.A. In eigen gebruik. Te aanvaarden voor zoover fn eigen gebruik dadelijk bij de be. tiling der koopsom en voor zoo ver verhuurd in genot der huren en in lasten en belastingen vanaf 1 Jan. a.s. 47381 Dit is de afbeelding van de EENIGE verpakking van Klaver- blad's Kamemelkzeep„Het Melkmeisje No. 340". N.V. „HET KLAVERBLAD, Haarlem. KOUDLIJMPOEDER vereen.chem: fabrieken o-CETA-BEVER" Stoombilj&rtfftbriek -% M M. k ■li groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U moeiten en kost U geen cent meer. Bij contracten zelfs minder 1 Belangrijk verlies van het pondenbezit der Nederlandsche Bank. De directie der Nederlandsche Bank heeft in September meegedeeld, dat z( alle reden meende te hebben om aan te nemen dat voor de Bank in de toekomst geen verlies op haar pondenbezit zou te duchten zyn. Het daarna mondeling en schriftelijk gepleegde overleg heeft aangetoond, dat de Bank of England niet bereid is de aanspraken te erkennen, welke de Neder landsche Bank naar billijkheid meende te kunnen doen gelden. Hoewel de Ne derlandsche Bank haar standpunt hand haaft en hare pogingen voortzet, meen de zij onder deze omstandigheden het koers-risico, aan haar ponden-bezit ver bonden, niet voortuit te mogen loopen, Zij heeft de ponden, voor zoover deze bestemd kunnen worden voor aflossing van de Ned. Indische pondenleeningeu in 1933 aan de Ned. Ind. regeering ver kocht en de overige ponden gerealiseerd. De 'daaruit voortvloeiende verliezen zul len er toe leiden, dat 't boekjaar 1931-32 met een belangrijk nadeelig saldo zal sluiten. Maatregelen, teneinde zoowel op materieele als op personeele uitgaven te bezuinigen, zijn ten deele reeds geno men, ten deele in bewerking. Verzekerd wordt nogmaals dat uit het pondenbezit der Ned. Bank geen nadee- len te duchten zijn voor de vervulling van hare taak om de goudwaarde van het Nederlandsche ruilmiddel te hand haven. De gouddekking van alle opeisch- bare verplichtingen der bank bedraagt volgens de laatste weekbalans 70.22 pCt, of 30.22 pCt. meer dan de voorgeschre ven minimum metaaldekking van 40 pCv Hierin is hare kracht voor de vervulling van de zooeven bedoelde taak gelegen en deze kracht blijft geheel onverzwakt. Verhoogde invoertarieven in België. De afdeeling Handel en Nijverheid van het departement van Arbeid maakt be kend, dat volgens bericht van Hr. Ms. gezant te Brussel de Belgische regeering op 27 November j.l. een besluit heeft uitgevaardigd, waarbij de invoerrechten verhoogd worden van de artikelen: bo ter en wel van frs. 0.20 tot frs. 1.40 per K.G., margarine frs. 0.60 tot frs. 1.— en onbewerkte tabak van frs. 240 tot frs. 350 per 100 K.G. Verder zal ook bevro ren vleesch, dat tot dusver vrij van reela ten was, door een invoerrecht getroffen worden. De hier bedoelde verhoogingen zijn onmiddellijk, d.w.z. op 27 November j.l. in werking getreden. Het Engelsche invoerrecht. Naar het Corr. Bur. bij navraag aan het Dep. van Buitenlandsche Zaken is gebleken, is Hr. Ms. gezant te Londen opgedragen het noodige te verrichten om voor de Nederlandsche belangen, die door de jongste en nog te verwachten economische maatregelen van de Engel sche regeering bedreigd worden, te wa ken. In het bijzonder is den gezant ver zocht te releveeren, dat de Engelsche goederen hier steeds of vrij of tegen een zeer matig tarief het laagst in Euro pa binnenkomen, hetgeen voor de Engelsche regeering ongetwijfeld een punt van overweging zal zijn. Nationaal crisiscomité. De N.V. Algemeene Confectiehandel van C. en A. Brenninkmeyer te Amster dam heeft aan het Nationaal Crisisco mité een gift van 25.000 doen toeko men. De N.V. Droste's cacao- en choco ladefabrieken hebben aan het Nationaal Crisiscomité een gift van 5000 ge schonken. De Crisis. Prinses Juliana heeft aan het Natio naal Crisis-Comité de belangrijke gift V0n 30.000 geschonken. Koningin Emma nog niet geheel hersteld. Zooals bekend, is H. M. de Koningin- Moeder eenige weken geleden lichtelijk °ugesteld uit Baden-Baden in ons land 'eruggekeerd. Wij vernemen, dat H. M. sedert dien nog niet geheel hersteld is. s Morgens houdt zij haar kamer, terwijl I overigens het paleis niet mag ver aten. Reden tot eenige ongerustheid fs ar echter niet. Koningin Wilhelmina, die aterdag van Het Loo naar de Residen- le is teruggekeerd, heeft Koningin Em- ma een bezoek gebracht. Alléén in origineele doozen 25, 45 en 65 ets. Den Haag koopt weer 3 buitenplaatsen. De reeds zoo rijk door natuurschoon gezegende residentie heeft zich met op een na algemeene stemmen opnieuw van een belangrijk bezit verzekerd door tot aankoop te besluiten van de in de ge meente Rijswijk gelegen buitenplaatsen „Overvoorde", „De Voorde" en Steen voorde" waarvoor een bedrag van een millioen gulden betaald wordt. GEERTRUIDENBERG. Nieuwe zaak. De Brandestraat is wederom een nieuwe zaak rijker geworden. De heer J. A. M. Wiercx nam het initiatief de van ouds bekende zaak van de fa. Wed. Zylmans- Weijers te hervormen tot een modern ingerichte toonzaal van radiotoestellen, lampen, schemerlampen, electrische strijkijzers, Philite-artikelen, enz. Daar naast een geheel aparte showroom van de Electrolux stofzuigers, welke tevens dient als gehoor- en demonstratiezaal van de radiotoestellen. Het geheel maakt een prettigen en gezelligen indruk, wat den verkoop zeker zal bevorderen. Wij wenschen den nieuwen ondernemer een goed succes toe. St. Nicolaas. Zondag j.l. des mid dags 12 uur arriveerde alhier per stoom boot St. Nicolaas, om een bezoek te bren- gen aan onze gemeente. Een drietal schoolkinderen begroette St. Nicolaas in naam van allen door een passend vers op te zeggen. Daarna volgde de tocht door de stad, die dank zij de welwillen de medewerking der harmonie „Apollo" met muziek opgeluisterd werd. Geduren de den tocht werd er aan de huizen ge collecteerd, hetgeen de som opbracht van 85. Aangenomen. Gisterenmorgen na afloop der godsdienstoefening heeft de Eerw. heer Ds. II. W. Bosch aan zijn ge meente medegedeeld dat hij het op hem uitgebracht beroep naar Nieuwland heeft aangenomen. Zijn gemeenteleden zullen Z.Eerw. noode zien vertrekken. Herstrating. Naar wij vernemen zal binnenkort een aanvang worden ge maakt met de algeheele herstrating van de Zuidwal, hetgeen een groote verbete ring beteekent. Met de afbraak van het voormalig militair gebouw in de Koestraat alhier is men thans gereed gekomen. Binnen kort zal dus een aanvang worden ge maakt met het projecteeren van straten en het aanwijzen van bouwterrein. Ingebroken. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. is ingebroken in de groentenzouterij van de firma Spijer- Brothers alhier. Daar er geen geld aan wezig was, zijn de daders onverrichter zake huiswaarts moeten keeren. Slechts een beitel is ontvreemd. Van de daders geen spoor. De politie stelt een onder zoek in. Door bijzondere omstandigheden kan de Winkelweek geen doorgang vin den. Thans hebben een zeventiental winkeliers zich vereenigd en een Sint Nicolaas-actie op touw gezet. Voor de etalages dier winkeliers bevindt zich een flesch met knikkers (door de politie verzegeld) waarvan men het aantal moet raden. Zij, die in deze winkels een be drag van 50 cent besteden ontvangen een bon, waarop men het totaal geschat aan tal knikkers moet plaatsen. Hoe meer men dus besteedt, hoe meer bons men ontvangt, dus hoe meer kans er bestaat op het winnen van een prijs. De bons moeten vóór of op 7 Decem ber a.s. worden ingeleverd. De uitslag wordt 14 December .a.s. voor de etalages der winkels bekend gemaakt. Iedere win kelier heeft een fraaien prijs beschik baar gesteld. Het R.K. Crisis-comité betuigt zijn hartelijken dank aan de ingezetenen van Geertruidenberg voor de milde giften, welke te zijner beschikking zijn gesteld. De bedragen in geld en natura beloopen ruim 2000.Voorwaar een mooi be drag, waarop zij met voldoening kunnen neerzien. lederen Dinsdagavond, te beginnen Dinsdag 1 December van 78 uur zal het comité zitting houden in de mili taire vereeniging, zoodat zij, die voor steun in aanmerking meenen te komen, zich aldaar kunnen vervoegen. De gif ten zullen zooveel mogelijk in natura verstrekt worden en wel op bons, welke bij de winkeliers, bakkers of handelaars alhier kunnen ingewisseld worden. Mochten er nog zijn die het comité wil len steunen door een bijdrage ineens ot in termijnen of toezegging van giften in natura, kleeren of lijfgoed, dan gelieve men hiervan opgave te doen aan het se cretariaat Dordtschestraat No. 33. Voor de Evangelisatie alhier hoopt a.s. Zondag des n.m. half zes voor te gaan Ds. Strating uit Oosterhout. Door B. en W. zijn de navolgende bouwvergunningen verleend: Aan J. C. H. M. W. Sassen tot het ver bouwen van een woonhuis aan den Sta tionsweg. Aan A. van den Hoek tot het bouwen van een woonhuis aan de Koestraat. ADVERTENTIëN. HET MELKMEISJE Internationaal Gedeponeerd. (LiJ-o Zóó «terlf Rjmt Velpa. U kunt oa de lijming weer rustig zitten. Koopt eens een busje van 30 cent. BEVERW'Jk V-' •Xi ■u V "-V

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 3