ju* hi iuiim Nieuws nit KiatsheiiEL IT wnS I i l^naaTCrisis-Coinité bovinciaal nieuws. Weonsdag 9 December 1931. 1 tweede"3LAD. ^ZICHMET l" JANUARI OP DIT iAB0NNEEREN, ontvangen de dIeN datum nog verschu dde NUMMERS GRATIS. j stellen ons blad gaarne beschik yoor het in ontvangst nemen en u ier bevoegder plaatse afdragen gillen voor bovenstaand doel. kunnen aan ons bureau worden 8d of gestort op ons girono. j met duidelijke vermelding van j produkt doel. jjjen, die een bedrag willen be daar stellen te leveren in goederen ulura kunnen dat ook aan ons :au opgeven. u de ingekomen giften en toe lagen zulien wij in ons blad atwoording doen. De Administratie. Al J dson en de Kleine Dav.y Let rijn er weer in een nieuw fi mwerk „De macht van het Lied." Zaterdag en Zondag in de WITTE BIOSCOOP. Waalwijk, 8 December 1931. Belangrijke vergadering. ior den burgemeester van Waalwijk jtde namens de burgemeesters der jenten Loonopzand en Drunen een ioodiging gericht tot de burgemees- van Dongen, Drunen, Gilze-Rijen, iirenbeek, Loonopzand, Moergestel, ierwijk, Sprang-Capelle, Tilburg, Val saard en Veldhoven, voor eene ver ging op Vrijdag 11 December a.s., 2 uur te Tilburg, in 't gebouw der 3er van Koophandel aldaar, let doel dezer vergadering is om te sen tot eene gezamenlijke acie dier ieenten teneinde de regeering te riuigen van de dringende noodzake- ieid tot onverwijlde contingenteering den invoer van schoenen. :de is tot deze belangrijke bijeenkomst «enoodigd Mr. B.' J. van Spaandonk, retaris der Federatie van Schoen- rikanten. Kamer van Koophandel. )e Kamer van Koophandel en Fa- eken voor de Langstraat houdt «nsdag 16 Dec,, a.s. een algemeene igadering. Wit Gele Kruis. to wij vernemen zal de afdeeling sation Hij haali acmertenvulgens a*n di verschillende onderzoekingen die in den loop der jaren verricht zijn b v. de proeven met de kunst looistof „Triphol" en met het eiwitpreparaat „Titon", welke laatste analyses aan toonden hoe iets wel in theorie, doch niet in practijk door te voeren is. Het station beschikt over een toestel ter bepaling van den slijtingsweerstand van zoolleer. In dit verband wijst spr. er op dat leder een natuurproduct is waarop allerlei niet te berekenen factoren invloed uitoefenen, zoodat 't van gelijkwaardige huiden dikwijls zeer sterk kan uiteenloopen. Spr. komt hierna aan de bepaling der kwalitatieve looistoffen In 't leer. Reeds 25 jaar tracht men hiervoor een uniform tarief vast te stellen dat iedereen kan bevredigen, doch de oplossing is nog niet gevonden, en nog steeds maakt dit „Schmerzenskind der Oerbereichemlker" een punt uit van de agenda's der vergaderingen van looierij-scheikundigen, ook weer op de laatste vergadering te Bazel, waar met de regeling een begin is gemaakt. Hierna bespreekt Ir. v. d. Hoeven het principe der looistof analyse. De bepaling der onoplosbare looi stoffen is een der dagelijks voorko mende onderzoekingen^ terwijl ook het onderzoek, naar de methode van ana lyseering van zoolleer zeer belangrijk Is. De bepaling der uitwaschbare or ganische stiffen, en de bepaling der waterdoorlaatbaarheid geschieden met oehulp van ingenieuze Inrichtingen, die door een der medewerkers van 't laboratorium geconstrueerd zijn. De werking dezer toestellen wordt door spr gedemonstreerd. Na de pauze bespreekt Ir van der Hoeven de dagelijksche onderzoekingen van grondstoffen en ha ffibnkaten, ten behoeve der lederindustrie en aanver wante bedrijven. De door belang hebbenden ingezonden monsters wor den gecontroleerd, waarna de bevln dingen aan den aanvrager worden medegedeeld. Vooral den laatsten lijd is er een enoime stijging in 't aantal onderzochte monsters te constaleeren. in een korte periode liep dit getal op van 700 tot 1350, hetgeen spr. meteen St. Nlcolaas. De St. Nicoiaasdagen zijn weer voorbij, doch niet nadat de heilige bisschop Vrijdag en Zaterdag nog een bezoek heeft gebracht aan onze plaats. Vrijdagmiddag bezocht Sint B^soijen, waar hij in de zaal van Calé Pompe aan de talrijke kléinen die hem daar kwamen bezoeken verrassingen uit deelde Het laat zich begrijpen dat de kleuters een plezierigen middag had den en dat den kindervriend talrijke wijsjes werden toegezongen. Zaterdagmiddag liep het Bonds gebouw al vroeg vol. Immers ook daar zou Sinterklaas In eigen persoon een bezoek komen brengen op uitnoodieing der R.K. Werkliedenvereeniging Toen „De macht (V»n hel Lied.'' Schitterend spel en zangl Ai jolsor .Little Pal" te hooren zingen en ei ■iet bij te ontroeren is een onmo gelijkheid 1 Hoort en ziet hem a s. Zaterdag en Zondag in de WITTE BIOSCOOP. R K Werkliedenvereeniging. Morgen vangen de cursuslessen aan. De eerste les gaat over de encycliek „Quadr. Anno". Alle leden der vereeniging kunnen de lezing bijwonen. Kalender Ned. Spoorwegen. De tijd der kalenders begint weer ST. JOACHIMSMOER. I Hierna gaf de heer Frederiks een uit- - Verleden Vrijdag heel! St Nico. XlTloTto Tee!-''"™' laas dnze school bezocht en daaraan ~elichl Sinterklaas in de geheel met kinderen I De Ned". Spoorwegen gaven een uit zaal was binnen geschred'en, stekend uitgevoerd Kalender uit v or ulsverzorglng van gevulde werd hem het welkom toegeroepen door den voorzitter. St Nicolaas dankte hem voor deze ontvangst en wendde zich daarna tot de kinderen, die hij aanspoorde braaf te zijn en op school steeds hun best te doen. Er werden vervolgens enkele kinder filmpjes vertoond, die de kleinen zeer boeiden, vooral de film over het herdersmeifj» van Lourdes, en een lollig teekei filmpje. Er was natuurlijk groot enthousiasme toen St Nicolaas begon met het uit deelen zijner geschenken. Elk kind ontving een traciatie en was hiermee natuurlijk zeer in den schik. Sinterklaas sprak daarna nog een kort woordje van opwekking tot de kinderen, terwijl de voorzitter hem nog bedankte voor het bezoek dat hij hier had afgelegd. De H Man vertrok hierrp weer, en zeer voldaan over den pret tigen middag togen de kinderen weer huiswaarts Wij hooren dat St N'colaas Zat rdag ook nog in de St. Antoniusparochie geweest is. waar hij verschillende armen bezocht en bedeelde Op wiens uitnoodiging Sint voor deze verrassing gezorgd heeft is niet bekend. We kunnen dus wel zeggen dat St. Nicolaas onze plaais ditmaal zeer goed bedacht heeft. Jubileum Pastoor van Riel. Onders'aand schrijvers werd j 1 Zondag in alle H M'ssen vanaf den kansel der St. Janskerk afgekondigd Bij de herdenking van het 12'/2 jarig Pastoorsfeest worden de gtloovigen verzocht as. Zondag tot die tnientie zooveel mogelijk tot de H Tafel te naderen en zal er a s Vrijdag eene grafhcne stattsuek illustreert; de» I algemeeneKinder-communle gehouden aiiiuing komt vooral door de oprichting I worden het lederconti diestation te Den Wijl onze juhileerende Pastoor van wege de tijdsomstandigheden absoluut van vanaf 1 Jan. 1932 in werking iJcn. )tgMien die hiervoor in aanmerking usctien te komen, moeten zich liefst ie maanden te voren bij de Zusters li Baal en Schambergen opgeven, iet zegenrijke werk zal zeer zeker ior vele hutsgezinnen ten zeerste orden gewaardeerd. Lezing Immanuel. Jaartoe ui genoodigd door de Chr. mgelings Vereeniging .Immanuel" te Besoijen hield den WelEerw. ter Ds. J Fokkema uit Sprang in de cd. Herv. Keik Maandagavond j 1. tn lezing met lichtbeelden over zijn eis naar Palestina. Het Kerkgebouw was tot de uiterste deken bezet, wel een bewijs dat deze zing zeer op prijs werd gesteld; ze erd dan ook met groote aandacht ivolgd. Uitbreiding. In dezen tijd, nu htt welhaast alles lalalse is wat de klok slaat, doet het leldadlg aan eens een ander geluid t kunnen doen hooren en zal het be 'icht over een zaken-uitbreiding met grootere belangstelling worden Verno men, De machinefabriek van de firma met ulira- tn tuffende het onderzoek violette stralen, een der middelen ter bepaling van de identiteit der looi stoffen. Met het oog op den tijd moest de bespreking van het kwantitatieve onderzoek In hoofdzaak worden achter wege gelaten. Bij het onderzoek van leder moest spr. zich bepalen tot het geven van voorbeelden bemffende de al of niet gaarloo .g en betreffende het onderzoek of het leer is gelooid volgens de chroom», dan wel volgens de plantaardige methode. Tenslotte behandelt spr. In korte trekken het mechanische onderzoek ter bepaling van 't rekvermogen en de sterkte van leer (diijiriemen.) De zeer lntressante uiteenzetting, die door talrijke proeven en voorbeel den werd verduidelijkt, werd door de aanwezigen met de grootste aandacht gevolgd, en de heer v. d, Heijden vertolkte aller gevoelens toen hij aan het slot den spreker dank bracht. Hij gaf verder nog de verzekering dat dezen avond zeer zal hebben bijge dragen om de aandacht op het proef station te vestigen. De eerste vergadering der jonge vereeniging „Vedehova" met een der- achterwege bleef, ts er dan ook niet zooais dit anders gebruikelijk ts, in de parochie gecollecteerd, om bij deze gelegenheid aan den Pastoor een cadeau voor zijne kerk aan te bieden Qaarne willen wij echter het rym pa'hieke idee naar voren brengen om a.s. Zondag in de H. Missen met open schaal te collecteeren en dan de op brengst van deze collecte als bewijs van dankbaarheid en erkentelijkheid den Pastoor ter hand te stellen voor het nieuwe orgel. Hopende dat dit idee in goede aarde moge vallen, willen wij deze collecte gaarne bij U aanbevelen, en dat ieder naar zijn vermogen daartoe moge bijdragen. De plechtige Hoogmis zal worden opgedragen door den Z E Heer Pastoor en na de H. Mis zal het Te Deum gezongen worden." Langstraatschen Schuttersbond. In het calé van den heer van der Meijs, het Oildenhuis van het Schut tersgilde „St Crlspijn en Crispinianus te voormalig Besoijen is de Langstraat schen Schu'tersbond (opgericht 29 November 1922) met veel animo weer voor twee jaar verlengd. De toegetreden vereenlgingen waren algemeen van gevoelen dat het 10 jarig 1932, waarin naast de practische adressenlijst talrijke nuttige wenken worden gegeven en op de instellingen, die den reizigers ten dienste staan wordt gewezen. Een serie aquarellen en foto s ver luchtigen de pagina's. Het Bolsjewisme dreigl. Onder dezen titel en in een pakkend omslag met een stevigen rouden vuist verscheen een brochure van de hand van Fiiedrich Muckermann S J. Klaar en helder stelt de bekende Duüsche publicist de ellende»uiteen die het Bolsjewisme in Rusland ge bracht heeft en die het ook dreigt te brengen in de rest der beschaafde wereld. In de inleiding wordt ook een hard woord gezegd over de heden- daagsche Weslersche beschaving Men weet maar al te zeer dat Rusla* d leefi op een vulkaan, maar danst onze Westersche beschaving geen sRisteren doodendans op hare eigen decadente beschaving De brochure Is in drie deelen ver dee ld. In het eerste wordt getoond hoe 't BoPjewisme er op uit is alle per soonlijkheid te vernietigen, om den mensch te maken tot een eenvoudigen schakel in he» productie proces. Verder behandelt de schrijver den strijd tegen den godsdienst, en het werk van de Sowjrt naar buiten, de propaganda in 't buitenland. Wij kunnen het werkje ten zeerste aanbevelenhet is a 25 ct ver k ijgbaar bij Drukkerij Henri Bergmans Oe te Tilburg. DRUNEN. Zondag jl. speelde het le elftal van onze voetbalvereen. „Spor ters" tegen O.D.C. Boxtel en verloor met 2—1. „Sporters" II speelde thuis tegen „Emos" Helvoirt en wist met 52 te winnen. SBRANG-CAPELLE (v.m. Sprang). De heer W. M. Dalmayer, die gekozen werd tot ouderling bij de Geref. Kerk alhier, heeft voor deze benoeming bedankt. Tot candidaten ter vervulling dezer vacature zijn thans gesteld de heeren R. Hoffman en Joh. Kruijff. Tot notabelen bij de Ned. Herv. Kerk alhier werden gekozen de aftre dende heeren M. Nieuwenhuijzen en A. Smits. de jeugd van zijn rijke gaven ruim medegedeeld Dat kon ook, want op zijn rondgang door ons gehucht was de som van f 30 50 bijeengebracht, een bedrag, dat alle voorgaande jaren overtrof. Met overgelukkige gezichten keerden de kinderen beladen niet ?pe- culaas, suikergoed en speelgoed huis waarts. Dit jaar hebben weer leerlingen van onze school een bekroning ver- worven met hun schriftproeve voor den schrijfwedstrijd uitgeschreven door den Heer Postma te Rotterdam. Martinus Vrienten uit het 7de leerjaar en Marieije Brabers uit het 2de leerjaar verwierven elk een Maiadorschooldoos in dezen wedstrijd. Voor onze kleine tweemans- school mag dit een prachtig resultaat genoemd worden. De jongste uitslag van het ko- ningschieten van het Kruisbooggezel schap Onderlinge Vriendschap alhier was, dat P. Kroot tot koning uitgekozen werd. Zondag speelde de R.K. Voet balclub een wedstrijd met Prins Hen drik uit Enschot Hoewel Blauw-Wii soms mooi spel levert, zeker voor een zoo jonge club, leed zij 11. Zondag een nederlaag met 5 1- Er werd van beide zijden eerlijk gespeeld, terwijl ook den scheidsrechter allen lof toe komt. NIEUWS UIT HEUSDEN. Ft. van Wees is dezer dagen vergroot getij* ultne™e"ï bestaan van den bond niet onopgemerkt net een uitbouw, aansluitende aan de oude smederij ter groote van ruim IDeze firma legt zich, naast If iabricatie van alle machines voor lt schoenindustrie, het laatste jaar mede toe op de vervaardiging van tweetal machines voor de klom penindustrie nl. de afkortzaag en de iekapmachine waarmede zij zich reeds den ruimen omtrek een fl>nk debiet veroverd heeft en waardoor thans uit breiding noodzakelijk werd. Wij wenschen, dat dit blijk van tooitvarendhetd, voor deze firma het gewenschte succes met zich mag brengen. iïijksproefstation t. b. d. Schoen— en Lederindustrie. Lezing Vedehova. Maandagavond hield de vereeniging Vedehova in een der lokalen der Rijksvakschool eene vergadering voor Itden en genoodigden. Door 'den Voorzitter der vereeniging den hef.r L M. van der Heijden, werden wezlgen welkom geheeten. speciaal dankte hij de heer van der Hoeven, die bereid gevonden is dezen heeft een uitstekend verloop gehad en we hopen dat nog vele dergelijke nuttige avonden zullen volgen. Waalwljksche Winkeliers Vereeniging. In de Dinsdag onder politietoezicht gehouden uitloting der Werkloozen— loterij vielen op de navolgende num mers de daarachter vermelde prijzen De 2568 8419 202 7580 1 7575 11153 6713 1871 3421 13 9846 9145 9746 2973 prijzen le prijs 2e - 3e 4e 5e 6e 7e 8e 9e 10e He 12e 13e 14e 15e kunnen worden afgehaald bij den heer C. G- Nieuwkoop, Grootestraat Waalwijk. Loterij R.W.B. Onderstaande prijzen zijn nog niet vanaf heden avond te spreken, en hij twijfelt niet afgehaatd, doch kunnen alsnog tot en met 12 December worden afgehaald bij Grootestraat 47. 8e prijs No. 291 )f de aanwezigen, immers zoo goed tls allen uit de schoen- en lederbranche lullen door de uiteenzetting geboeid /orden. Hierna kreeg de heer Ir. C. van der oeven, scheikundige aan het Proef- alion het woord. Deze begon met ,e verklaring dat het Instituut, waar over hij spreekt onafscheidelijk is ver- jonden met de Rijksvakschool, waar. door het een aantal deskundigen tot ïljne beschikking heeft, die elk voor telt zich bewegen in een speciaal nderdeel der lederindustrie Zou eze band verbroken worden, dan nu het geheel er schade Ander lijden. Hierna komt spr. tot zijn eige. lijk nderwerp: het werk van het Proef- 9e He 12e 18e 19e 20e 23 e 24e 781 382 466 1H 658 264 763 766 Waalwijksche Ontwikkelingsclub. De verleden week uitgestelde lezing van den heer F. Knetflé over Cicero zal a.s. Vrijdag in Hotel Verwiel ge houden worden voor de leden der Waalwljksche Ontwikkelingsclub. mocht voorbij gaan en werd met alge meene stemmen bestoten dit lust urn in 1932 luistert ijk te vieren, De vergadering kenmerkte zich door een zeer prettige stemming die er den geheelen avond heerschte en menige vroolijke liedjes en voordrach ten werden ten beste gegeven. 4'/» pCt. leentng N.—Brabant. Naar wij vernemen zullen de in schrijvingen op de f2 millioen 4 5 pet. obligaties Noord—Brabant ten volle worden toegewezen. Met de afgiften van het kleine restant der leening blijven emittenten voortgaan. Verbetering afwateringskanaal 's Hertogenbosch—Drongeten. De Comm. v. R ipp. der Prov. Staten van Noord Brabant heeft rapport uit gebracht over het voorstel van Ged Staten tot verbetering van boven-- genoemd kanaal. De Commissie van oordeel, dat het bouwen van bedoelde stuw eene eerste schrede zal zijn op den weg naar verbetering van den waterstaattoestand om Den Bosch en daarmede In ver band van de afwatering vandestoom- gebieden van de Dommèl en Aa, en in vertrouwen, dat mocht bedoelde stuw onverhoopt geen afdoende ver betering brengen, Gedepu'eerde S'aten bereid zullen zijn verdere medewerking te verleenen in het tot stand brengen van werken als verruiming van het Drongelsche kanaal of anderszins stelt voor te besluiten overeenkomstig het voorstel van Gedeputeerde Staten. Schip op de wal. De zware storm van Vrijdagnacht heeft een groote sleepkraan op de kade aan de Oostzijde der haven gezet. Zaterdagmiddag werd van den vloed gebruik gemaakt om 't schip weer vlot te brengen, hetgeen met de hulp van een sle'epboot gelukte VRIJHOEVE-CAPELLE. Maandag avond j 1. werd de Oostzijde van de Heistraat in het donker gezet, doordai een bestelwagen van de N.V. van Gend en Loos tegen een paal van het elec. trisch net was gereden, welke afknapte In verband met slapte In he' bedrijf zal de stoomschoenenfabriek der firma A. Moonen alhier, met in gang van deze week, den werkiijd met 2 dagen per week inkrimpen zoodat thans 4 dagen zal worden gewerkt. In de Ned. Herv. Kerk aan den Loonschendijk hoopt as Zondag 13 December, des morgens half tien er. namiddags 2 uur op te treden de Eerw heer A. v. d Endt, Godsdienst onderwijzer te Aalst. CAPELLE. Door onbekende oorzaak ontstond j.l. Maandagavond ongeveer 10 uur brand in de fabriek van „Ergo Chem. Waspro'ducten van den heer R. G te Vrijhoeve Capelle. De vlam mer«, welke gretig voedsel vonden ir de licht brandbare suffen, die in het gebouw aanwezig waren, laalder spoedig zeer hoog op, zoodat aar blusschen niet te denken viel en he> heele gebouw met den aanwezigen goederenvoorraad en inventaris eer prooi der vlammen werd. Naar wr vernemen wordt de schade door ver zekering gedekt. RAAMSDONKSVEER. Vrijdagavond 6 uur ontstond brand in 't woonhuis van dhr. Ludovicus, tegelfabrlkam a'hier. Toen wij om omstreeks ach uur ons ter plaatse bevonden, brand den huis en schuur, maar door det grooten storm, sloeg het vuur weldra over op een 3—tal huizen, naast he brandende. De toestand werd ernstig en de brandweer uit Geertruidenberg Oosteiheut en Raamsdonk werd ge waarschuwd, welke spoedig ter plaatse verschenen Met een achttal stra'ei werd het vuur bestreden. Ook aa i d overzijde van de haven Hepen ver. schillende huizen gevaar, acht won n- gen moesten in allerijl worden ont— ru'md. Een tweetal buisjes aan deze zijde geraakten door de vonkenmassa die uit de brandende perceelen opsteég ir brand, doch de wakende spuitgaster konden hier met enkele stralen op de waterleiding gevaar bezweren. De woning van den heer Lodewiku? met de groote schuur brandde lot den grond toe af. De overige hulzer waar brand ontstond waren van de heeren C. Kieboom, I. van Gils er wed. de Jong. De schade is groot. Tegen half tier was het gevaar voor uitbreiding ge weken. Heusden, 8 Dec 1931. De N.V. Heusdtnsche Gasfabrie» heeft voor degenen, die daaivan li. aanmerking komen cokes be?chikbaai gesteld tegen 40 cent per H L. tnplaat? van 70 cent. Belanghebbenden moetei voorzien zijn van een kaart, afgegeven ten stadhutze. De uitslag van den Zaterdag hier gespeetden voetbalwedstrijd is Wilhelmina (Wijk c a,)-Longa (rieus- der) 0-3. Zondag gaf in 't Wapen var Amsterdam Menne'sbioscoop de? middags een voorstelling voor kinde ren en des avonds voor ouderen. De hootcfiim: „Voor het welzijn var een Koninklijk" wist de aanwezige! zeer te boeten, terwijl ook de bij— films de moeite waard waren. Zondag speelde te Eindhovet onze stadgenoot dhr. A. de Graag iegen dhr Konleverden wedstrijd,dit zou beslissen, wie der beide dammer? kamptoen werd van Noord-Brabant. De heeren schenen aan elkaar ge waagd, want de partij eindigde me remise, zoodat nog eens overgekamp moet worden. De heer de Graag, die deelnam aan den internationalen problemister»—- wedstrijd (dammen) verwierf daaibi, een zilveren medaille, wat heet wo zegt, daar er in totaal maar 4 prijzei en 16 medailles waien uitgeloold De restauratie van het carilior behoort sinds Maandag weer tot he' verleden, zoodat het speelwerk zich weer doet hooren. Maandag werd onze stadgenoot, de heer Louis de Mol op een zaken, reis naar hel Geidersche onder Veei door den dood verrast. Toen men hem vond, moet hij reeds gerulmen tijc zijn overleden. Zijn dood beduidt voo de gemeente in vele opzichten verlies Velschillende functies bekleedde hij o.a. was hij lid van den gemeenteraac en van het R.K. Armbestuur voorzïi ter der St Vtncentiusvereeniging en dei R.K. Fanfare, hoofdprelect der H. Fa milie etc. In den vooravond werd zij lijk per doodenwagen naar huis terug gevoerd. Kaatsheuvel, 7 Dec. 1931. Verloting Lichtweek. De trekking voor de verloting der Lichtweek trok zooals. steeds weer veel belangstelling. De zaal van den heer Joh. Smit was reeds voor den aanvang stampvol met een publiek dat vol hope was. De voorzitter der Winkeliersvereeni- ging de heer J. Frederiks opende de bijeenkomst en sprak: Wederom zijn wij bijeen gekomen om de groote verloting te houden. Wa ren vorige jaren de geldprijzen hooger, thans is elke prijs individueel mooier en "waardevoller, zelfs is door gratis toevoegingen het aantal tot meer dan honderd gestegen. Zoo dadelijk komen we hierop terug. Wanneer wij de Licht en Winkelweek hier met 'n enkel woord mogen memoreeren, dan meen ik te mogen zeggen, dat ondanks de heer- schende malaise, de Kaatsheuvelsche zaken in verhouding goede zaken ge maakt hebben, hetgeen ongetwijfeld te danken is aan de in mineur opgezette Licht- en Winkelweek. Ondanks den pessimistischen toon en de minder vlotte medewerking, kunnen wij constateeren, dat de lasterlijke aan tijgingen aan het adres van onze ver eeniging bij het publiek geen ingang hebben gevonden en de feiten deze dan ook geheel hebben gelogenstraft. Onze dank, ook namens de Kaats heuvelsche burgerij en die der omge ving, gaat op dit oogenblik uit naar hen die hunne medewerking in deze gaven, n.l. ons Gemeentebestuur met onzen Edelachtb. heer Burgemeester, de Lichtcommissie met de leden die daarvan het technisch gedeelte zoo schitterend verzorgden en verder allen die met woord en daad hebben mede gewerkt om van de Lichtweek 1931 te maken wat er van te maken was. van Helsland, Inspecteur van Politie. De uitslag der trekking was: Oranje loten (Vereeniging tot bevor dering der St. Nicolaas-actie) 1 No. 6613; 2 no. 4392; 3 no. 5843; 4 no. 7820;5 no. 6222; 6 no. 8026; 7 no. 6366; 8 no. 4395; 9 no. 5858; 10 no. 1206; 11 no. 7428; 12 no. 841; 13 no. 8077; 14 no. 2566; 15 no. 1713; 16 no. 96; 17 no. 3194; 18 no. 5162;' 19 no. 1593; 20 no. 5947; 21 no. 5106; 22 no. 1598; 23 no. 5466; 24 no. 7599; 25 no. 6426; 26 no. 2396; 27 no. 858; 28 no. 8215; 29 no. 3058; 30 no. 2383; 31 no. 3769; 32 no. 2929; 33 no. 1680. Blauwe loten Winkeliersvereen.), in volgorde: 6063; 2081; 13811; 6967; 8195; 2541; 1045; 7619; 7334; 2966; 7904; 13497; 13774; 741; 311; 126; 55; 2671; 3913; 7820; 5541; 1445; 3955; 13260; 666; 7318; 2474; 4116; 1025; 6433; 3Q68; 473; 5014; 13219. Gele loten (Zegelvereeniging) in volgorde 1416; 334; 2034; 5589; 3746; 8993; 3402; 8570; 6475; 3069; 7076; 3851;? 6847; 4628; 7708; 7060; 1494; 2636; 6298; 2055; 630; 4885; 1395; 4294; 5129; 4624; 6789; 8068; 6877; 418; 3009; 3807; 3933; 4600. Armenconcert. Apollo gaf heden (Dinsdagavond) zijn jaarlijksch armenconcert. Of-, schoon de zaal goed bezet was, kon den we toch ook hier den crisistijd mer ken. De recette voor de St. Vincen- tius-vereeniging was dan ook be duidend minder dan 't vorig jaar. Onder leiding van den Directeur P. B. Bisselink werd door de Harmonie een programma afgewerkt dat heel wat van de prestatie van 't corps vergde. Werken als Oberon, Ouverture van Weber, Zampa, fantaisie van Herold en Orpheus in die Unterwelt van Offen bach, bewijzen dat er studielust en ca paciteit in het corps zit. Waren alle nummers niet geheel vlekkeloos, de vertolking er van deed toch alle eer aan het gezelschap en oogstte bij herhaling een dankbaar ap plaus. Het duo Vermeeren en v. Engelen viel buitengewoon in den smaak, 't Wa ren nog eens echte scènes-komieken, zooafe een groot deel van 't publiek ze nog 't liefst hoort en ziet. Beide heeren gaven schitterend karakterwerk, zoo- ■wel in solo als in duo en hadden na elk optreden 'n dankbaar applaus. Begrafenisvereeniging. Zaterdag-namaiddag zal op het Kerk plein de lijkwagen, die dezer dagen in bedrijf zal worden gesteld, door Mgr. W. Völker plechtig gewijd worden. Geslaagd. j De heer J. Gubbens alhier slaagde te 's-Hage voor het Staatspractijkdiploma. Geslaagde is een oud-leerling der R.K. H.H.S. en H.B.S. te Waalwijk. Bel Canto-concert. Zondagavond gaf het Mannenkooi „Bel Canto" onder leiding van der heer Jan Tuerlings zijn eerste winter- concert in de zaal ^an den heer Jan v. Dun. Waren de verwachtingen in ver band met den crisistijd en den St. Nico- laasdag,- wat betreft het bezoek niet hoog gespannen, de werkelijkheid over trof aller verwachtingen. De mooie con certzaal was geheel met een zeer dank baar publiek bezet en zoowel de zang- vereeniging als de populaire radio-hu morist de heer August de Laat begeleid door zijn dochter Mej. Caroline de Laat, hadden veel succes. Het, mannenkoor liet zich dezen avond wederom van zijn beste zijde kennen: verzorgd, in stem ming, vol prachtige nuanceering en ge- heele toewijding. De koorwerken Ecct Quomode Moritur van Handl, De Won derbloem van P. Kallenbach, 't Geuzen vendel op den ThuismarSch van Theo van Wamel en Elsje von Caub van Mücke kregen een vertolking die zoo wel het koor als den Directeur alle eer aandeden. De heer de Laat had reeds bij zijn eerste optreden de toon van het publiek getroffen. Als couplet-zanger liet hij zich kennen zooals we hem meermalen in den laatsten tijd voor de radio van K.R.O. te Huizen hoorden. Elk nummertje was een succes en mer elk nummer steeg de stemming en en thousiasme in de zaal. Mej. de Laat toonde zich een begaafde pianiste, die dochter Papa op schitte- in haar accompagnement als een ware rende wijze volgde. De heer de Laat heeft zijn goeden naam biet alleen weten te behouden, doch zelfs op degelijke wijze weten te verbeteren. Kaatsheuvel zal hem gaar ne nog meermalen zien optreden. St. Nicolaasfeest dei; arme kinderen. Het was Zaterdagmiddag groot feesi voor de arme kinderen in de scholen der Eerw. Zusters. De St. Nicolaas-actit, reeds jaren achtereen door de vereeni ging Kaatsheuvels Belang georganiseerd, wint met het jaar aan sympathie onder de heele bevolking. Vooral dit jaar, nu de nooden onder de minder bedeelden hooger gestegen zfjn dan in voorgaand» jaren, was het medeleven van de bui gerij duidelijker merkbaar. De collecte voor de St. Nicolaas-uitdeeling gehou den, overtrof met het dubbele die van de laatste jaren, 'n Kleine zeventig huis gezinnen met ver over de 400 kinderen, konden Zaterdagmiddag verrast worden met vele nuttige St. Nicolaas-surprises, waarmede de kleinen bedacht werden. De Heilige Man was zelf overgekomen om de kleinen gelukkig te maken. Met van vreugde stralend gelaat en enthou siaste opgetogenheid zongen de kinde ren bij het binnentreden van St. Nico laas hun welkomstüed. Na een korte toespraak reikte St. NU 9

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 5